GROOT JUBILEUM-CONCERT v.v.v. SCHOORL C. OLDENBURG MAARTJE KLIFFENSopraan TRUDI WESTEROUWEN v. MEETEREN, Alt HAN LE FÈVRE, Tenor GUUS HOEKMANBas JOEP SCHREURS,Clavecimbel komen 24 NOV. Het Ned. Kamersymphonieorkest (Sam Swaap) op het BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER", BERGEN Het Renteniershuis Sint Nicolaas-cadeau Boekhandel v&ctiXt Toen Sint nog met een zeilschap kwam I Mr. Opticien PASTOOR van de KOORVERENIGING „BERGEN" „PERFECT ALLIBI" „ONTEERD" Dinsdag 15 November geen bioscoop. de gelegenheid tot vragen stellen gaarne aanvaard, waarop de heer Daalder op zijn eigene prettige wijze de vragen beantwoordde. Een hartelijk woord van dank door de presidente besloot dit gedeelte van de avond. Daarna werden nog enige huishoudelijke zaken afgedaan. O.m. werd verslag uitgebracht door de commissie van het „werk voor onze jongens in de Tropen". Er zijn weer pakketten verzonden aan de militairen uit onze ge meente. Hoezeer dit op prijs wordt gesteld, is gebleken uit de brieven, die de jongens na ontvangst van het vorig pakje ons zonden. Aan allen die op enigerlei wijze hebben meegewerkt tot het welslagen hiervan, onze hartelijke dank! „Noord-Kennemerland" Informatiebureau. De informatiebureauhouder, de heer K. P. Zuurbier, bracht een verslag uit over het jaar 1949 (het 24e door hem uitgebrachte verslag!) In '49 zijn er beantwoord en verwerkt: 1306 schriftelijke aan vragen, dat is 30 °/o meer dan in '48. Er werden 990 mondelinge informaties verstrekt, terwijl en 407 telefoongesprekken inkwamen en er 210 interlocale en 640 lo cale uitgingen. Van de schriftelijke aanvragen kwamen er 448 uit Amsterdam, 121 uit Rotterdam, 77 uit Utrecht, 69 uit Groningen enz., enz. Uit het buitenland kwamen 5 aan vragen, 683 aanvragen kwamen uit Noord-Holland, 232 uit Zuid- Holland, 111 uit Utrecht, 99 uit Groningen, 87 uit Gelderland, 52 uit Friesland enz., enz. Alleen Zeeland.liet niets van zich horen. De Voorzitter zei de bureau houder dank voor zijn uitgebreid verslag en het vele werk, dat hij ook in 1949 weer had gedaan voor Schoorl. Nog één jaar en Schoorl kan zijn zilveren bureauhouder in de bloemetjes zetten! Bestuursverkiezing. De heren v. Wijk en W. Sevenhuysen werden met grote meerderheid van stemmen herko zen. In de plaats van de heer H. A. Dorré, die met het oog op zijn drukke bezigheden had ge meend te moeten bedanken, werd gekozen de heer P. Spaander. Begroting. De begroting 1950 werd zonder enige discussie in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 2700. Zomerprogramma. ALGEMEEN WELZIJN. Algemeen Welzijn hield 9 Nov. de ledenvergadering, welke helaas slecht bezocht werd. Op deze ver gadering werd onder meer het winterprogramma besproken, dat op 21 Nov., des avonds 8 uur, begint met een avond, waar de heer Corn. Jonker zal spreken over „Hoe moeten wij muziek beluisteren". Deze causerie, die verduidelijkt wordt door enkele gramofoonplaten, zal worden afge wisseld door declamatie van on ze plaatsgenote, Marijke Jonker. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in het volgend nummer. EGMOND AAN ZEE V.V.V. VAN EGM0ND AAN ZEE STELT EEN RECLAME FONDS IN. Eindpunt Naco-bussen verplaatst Weldra zullen de werkzaam heden voor het aanleggen van de riolering de standplaats van de Naco-bussen aan de Voor straat bereiken. De bussen kunnen dan daar ter plaatse niet meer keren. Het eindpunt zal worden ver legd naar de hoek Trompstraat- Wilhelminastraat, in de. nabijheid van de Christelijke School. De terugrit zal gaan via de Wilhel- minastraat en Prins Hendrikstraat, resp. Kerkstraat. TERUG IN PATRIA Met de „Batjan" is op terug reis uit Indonesië de heer G. Niele, hofmeester, dienende bij de zee macht. Na een verblijf van onge veer 2 jaar in de tropen, wordt hij op 19 November a.s. in het Vaderland terugverwacht. BERGEN ZONDAGSDIENST ARTSEN COLLECTEN De door U.V.V. gehouden collecten hebben de navolgende bedragen opgebrachtSimavi- collecte f 871,15. De Ned. Oorlogsgraven-col lecte f 252,98. De U.V.V. dankt allen har telijk, die hieraan hun medewer king hebben verleend. AFSCHEID PASTOOR VAN ZANTEN Pastoor van Zanten zal op Zondag 13 November a.s. zijn laatste dienst doen als pastoor der Oud-Katholieke gemeente te Egmond aan zee. Na afloop van de dienst, om streeks 12 uur, zal er in het ver enigingsgebouw gelegenheid wor den gegeven om afscheid van hem te nemen. allerlei restjes opbakte in walvis traan. Daarna kwam de koe aan de beurt, die wij aan boord had den staan voor onze dagelijkse beker melkchocolade. Toen kon den wij natuurlijk ook geen melk, geen pap en geen puddinkjes meer krijgen. En toen keken wij mekaar hongerig aan en werd er al ge opperd om nu maar eens de vette scheepstimmerman naar het kom buis te brengen. Nou, die voelde daar natuurlijk niets voor en riep Sint te hulp. De zakken gingen open. Sinterklaas, een hele aardige, gemoedelijke baas zoals hij daar met zijn staf aan dek rondstapte, krabte eens nadenkend in zijn baard. Als er geen eten meer was, dan moest er wat gebeuren want wij konden moeilijk nu weer naar Lissabon teruggaan om voed sel te halen, terwijl we blij waren een paar mijl naar het Noorden te zijn opgeschoten. Sint raadpleegde zijn knecht en wat zei die slimme Zwarte Piet? „Ete? Piet veel ete hebbe. Piet marsepein en pepernoten in de zak! Nou, dat was me wat! Toen wij de zakken openmaakten, bleken er zóveel met snoepgoed gevuld te zijn, dat de hele be manning van de „Noordstar" er minstens een maand van kon leven. De kok rekende gauw uit hoe veel ieder dan kon krijgen en nog dezelfde dag aten wij 7 marsepeinen worsten, 84 peper noten en 3 speculaaspoppen de man. Tjonge, tjonge, wat hebben wij die eerste twee dagen gesmuld. Te veel van het goede Al heel spoedig echter, als wij weer aan een marsepeinen worst begonnen en nog meer pepernoten moesten kauwen, begonnen wij elkaar aan te kijken. Sint Nicolaas probeerde wel eens ons zo tussendoor te ver- r ssen met een lekkere borstplaat, maar voor een zeeman zijn al die zoetigheden toch eigenlijk niets waard. De bootsman had er het eerst tabak van. De vierde dag spuwde hij zijn hele specu laasrantsoen overboord en kroop zeeziek in zijn opklapbed. Het duurde geen twee dagen of 100 man lagen al even misse lijk in hun kooi en de kapitein gebruikte de pepernoten alleen nog maar om matrozen, die aan het klagen waren, mee te be kogelen. Sinterklaas werd er heel ver drietig van. Hij kon het toch niet helpen dat hij alleen maar suiker goed en marsepain had meege nomen. Hij had het goed bedoeld voor de zoete kindertjes en hij wist toch niet dat hij zo lang op de „Noordstar" zou moeten bi vakkeren, zodat er zelfs geen eten zou zijn voor de bemanning en hem zelf. Heel langzaam stapte hij op het dek heen en weer. Nu was er zoveel te eten en niemand kon hij er meer een plezier mee doen... Gelukkig draaide de wind nu echter wat naar het Zuiden en kliefde de „Noordstar" weer als OPENING KOLONIE „PRINSES BEATRIX" De nieuwe kolonie „Prinses Beatrix" van de vereniging voor Christelijke gezondheids- en va- cantiekolonies in Nederland, zal Woensdag 16 November a.s. om 14 uur worden geopend. Dokter Banning, geneeskundig hoofdinspecteur van de volksge zondheid zal de officiële openings plechtigheid verrichten. van ouds de golven. Dat bracht verademing. Nu zou l et niet lang meer duren of wij kwamen in Nederland aan en dan was alle leed geleden. Land in zicht. Nog 5 dagen hebben wij op de „Noordstar" met lange tanden aan onze marsepainen worstjes en pepernoten geknabbeld. Heel veel snoepgoed ging er voor of na het eten overboord Maar eindelijk kwam de vader landse kust in zicht en nog nooit zijn wij zo blij geweest toen de „Noordstar" in Rotterdam meerde. Ja jongens, wat wij toen ge schranst hebben zal ik je maar niet allemaal vertellen. De weeïge smaak van al die zoetigheden moesten wij natuurlijk flink ver drijven. Ik ben er nog wel 3 jaar akelig en beroerd van geweest als ik met Sinterklaas een stuk marsepain in mijn schoen vond. „Maar Opa", vroeg Frans, „had Sinterklaas dan nog wel snoep goed genoeg voor alle kindertjes „O ja", lachte Opa, natuurlijk heeft Sinterklaas toen in ons land de banketbakkers nog eens flink aan het werk gezet, maar ja, dat jaar moesten de mensen natuurlijk wel met wat minder genoegen nemen en sindsdien is Sinterklaas ook nooit meer zo royaal geweest met zijn zoetigheden. Hij zal ook wel begrepen hebben dat je van suikergoed en marsepain niet kunt leven „De Driesprong" Voor uw naar Laanweg C 164 Schoorl V.V.V. „Noord-Kennemerland" hield Maandagavond bij P. Duin een druk bezochte ledenvergade ring onder voorzitterschap van de heer v. de Garde Jr. De voor zitter opende deze veertigste na jaarsvergadering met een terug blik op het afgelopen seizoen. Schoorl kon in alle opzichten tevreden zijn: in Juli en Augustus en ook nog in September was het druk. Uit alles bleek dat Schoorl in trek isnu reeds komen er aanvragen binnen en zijn al afspraken gemaakt voor 1950. Spreker bracht dank aan allen, die op de een of andere wijze hadden medegewerkt aan het welslagen van de feestelijke her denking van het veertigjarig be staan van de V.V.V. Mededeling. De nieuwe weg naar zee zal voortaan de naam dragen van „Schoorlse Zeeweg". De 2de Zeeweg zal worden aangesloten op de Schoorlse Zee weg, waardoor weer een prachtig duingebied wordt ontsloten. Met grote waardering sprak de voor zitter over de verlichting, die de heer Duin dit jaar had aange bracht, de rest vond hij maar zo zo. Wat de samenwerking met „Groet-Camperduin" betreft, deel de de voorzitter mede, dat er dezer dagen voor de tweede maal was vergaderd met de zuster vereniging. Verschillende gemeen schappelijk belangen waren be sproken, aan samensmelting van beide V. V.V.'s valt voorlopig nog niet te denken. Wat het kamperen betreft, waren de besturen het er over eens, dat de gelegenheid hiertoe moet blijven bestaan, maar dat er naar meer orde en rust op de terreinen moet worden gestreefd. Ook moet het niet mogelijk zijn, dat een vreemdeling zijn kampeer wagen of huisje het gehele seizoen plaatst en het drie maanden of langer verhuurt, terwijl hij er zelf maar één maand of korter in woont. Het bestuur riep de mede werking van kampeerterreinhou ders in, om aan deze ongewenste toestand een einde te maken. De nieuwe huisnummering wacht op het gereedkomen van het uitbreidingsplan. De notulen werden na een klei ne toevoeging goedgekeurd onder dankzegging aan de samensteller. Bij de ingekomen stukken waren verschillende brieven van gasten, waarin deze hun bewondering uitspreken voor mooi Schoorl en dank zeggen voor het genotene. Tot leden van de finantiële commissie werden benoemd de heren Tak en Nieuwland. Pensionlijst, gids en wandelkaart. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over pensionlijst, gids en wandelkaart, en tenslotte werd besloten tot het uitgeven van een pensionlijst, een foider zonder reclame en een gekleurde kaart. Zomerprogramma. Van de bestuurstafel en uit de vergadering werden heel wat sug gesties gedaan. Er werd gesproken over een verlichtingsavond, vuur werk, duinwandelingen, ook bij avond, muzikale rondgangen door het fanfarecorps, concerten door de plaatselijke zangvereniging, gymnastiekuitvoering, een strand feest voor de jeugd, een demon stratie van een rijvereniging, een autoped-wedstrijd voor volwasse nen op de Slotlaan, waaraan ook dames zouden moeten deelnemen, een sterrit enz. enz. Aan het be stuur werd tenslotte opgedragen een programma samen te stellen, een keuze te doen uit deze bonte rij, waarover dan op de voor jaarsvergadering nader van ge dachten zou kunnen worden ge wisseld. Rondvraag. Bij de rondvraag werd gewe zen op de ongelukken, die waren voorgekomen bij de Munniken- weg en het bestuur verzocht daar aan de nodige aandacht te willen besteden. Met het oog op de in omloop zijnde geruchten, als zouden op de hoek LaanwegDokterslaantje arbeiderswoningen worden ge bouwd, werd het bestuur gemach tigd om, als die geruchten waar heid mochten bevatten, namens de V.V.V. te bevoegder plaatse bezwaren in te brenger tegen de bouw. Hierna sloot de voorzit ter de geanimeerde vergadering. En toen was het huistoe door regen, hagel, sneeuw en onweer! SCHOORLSE BRIDGECLUB 1. Fam. Repko 69,5 2. Haasbroek-Aalders 70,5 3. Pinxter-Diderich 76 4. Half Sr.-Jonker 82 5. Mevr. de Wilde-v. Wijk 82,5 6. Bekker-Beeldman 84 7. Dames IJssels-Verboom 84 8. Nieuwland-Jes 85 9. Dames v. Wijk-Bouman 87 10. Mevr. Hoff-Thomassen 89,5 Adverteert in dit blad Het bestuur van de V. V. V. te Egmond aan Zee had Maan dag 7 Nov. in Café de Boei alle middenstanders en ieder, die be lang heeft bij een goed georgani seerd Vreemdelingen Verkeer, uitgenodigd om te spreken over een groot opgezette reclame actie, voor Egmond als Badplaats. Woensdag 16 November zal er een Algemene ledenvergadering worden gehouden, waarop de resultaten en verdere plannen worden medegedeeld. Nadc.t de heer Kockx uiteen gezet had wat de leden van an dere V.V.V.'s betaalden, en wat het Bestuur daarmee kan doen, bleek wel, dat er in Egmond meer gedaan moet worden aan reclame, wil Egmond mee blijven marcheren in de rij der Noord zeebadplaatsen. Na diverse voorstellen, om ieder, die belang heeft bij een intensief Vreemdelingen Verkeer, extra te laten bijdragen in een z.g. Reclamefonds, werd met een grote meerderheid besloten een minimum bedrag van f 10,per jaar vast te stellen, te betalen, door boven genoemde categorie. Voor kamerverhuurders zal op de eerstvolgende vergadering een andere regeling worden getroffen. Vervolgens had de voorzitter, Burgemeester Niele, op deze bij eenkomst gelegenheid om afscheid te nemen van Pastoor J. A. J. van Zanten, als Bestuurslid der vereniging. De voorzitter zegde het schei dende bestuurslid dank voor zijn werkzaamheden in het belang van de V.V.V. Als blijk van waar dering werd aan pastoor van Zanten een K.L.M.-foto van het dorp van voor de oorlog aange boden, dat dankbaar werd aan vaard. In zijn dankwoord ge bruikte pastoor van Zanten de drie V's van de vereniging in een andere betekenis n.l. Vrijheid, Ver draagzaamheid en Vooruitgang. Op voorstel van de heer Jonker Sr. werd het scheidende bestuurs lid tot erelid der vereniging be noemd. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de Egmondse Midden stand voor de prettige samen werking. Klokgelui kondigt zijn komst aan Onwillekeurig kwam de eerste regel van dit oude raadseltje in onze herinnering, toen de inwo ners van Egmond aan Zee s mor gens om half acht werden opge schrikt door een hevig gebel. Bij nader inzien bleek dat dit lawaai werd gemaakt door de mannen van de vuilnisophaaldienst. Voor het eerst in de geschiedenis van Egmond zal de vuilnis worden opgehaald onder „klokgelui". Voor onze lezers, die bovenge noemd raadseltje niet kennen, geven wij het hier weer Klokgelui kondigt zijn komst aan Maagden brengen hem hare gaven En in wolken gehuld verdwijnt hij. In mijn tijd... aten we elke dag marsepein met pepernoten x „Opa, is het werkelijk waar, dat Sint Nicolaas per stoomboot komt?" vroeg Frans aan groot vader, die als steeds rustig aan zijn pijpje trok. „Welnee jong", antwoordde Opa, „die komt nou tegeswoordig per vliegtuig. Vroeger, ja vroe ger kwam die per stoomboot en daarvoor, in mijn tijd, hebben wij hem nog wel met de „Noord star" uit Spanje gehaald." „Met een zeilschip?" vroegen Frans en zijn vriendje opeens vol aandacht. „Ja", zei Opa, „met een zeil schip. En het avontuur dat wij toen beleefd hebben dat zal ik nooit vergeten! Het was, zoals nu, al Novem ber en wij waren op verzoek van de goede Sint naar Lissabon ge varen om hem, zijn zwarte Piet en de hele lading speelgoed, pepernoten en ander snoepgoed aan boord te nemen. De kapitein dacht er met de „Noordstar" maar een weekje voor nodig te hebben om in Hol land aan te komen, maar dat viel tegenNauwelijks was de heilig- man ingescheept en hadden wij de laatste zak van Zwarte Piet in de ruimen gestouwd, of de wind begon uit de verkeerde hoek te blazen. Tja, dat werd me wat, want met een zeilschip ben je helemaal afhankelijk van de wind en als je dan geen zuidenwind hebt, kun je nooit naar het Noorden komen. Al direct toen we de haven van Lissabon uit waren, moesten wij alle moeite doen om toch een beetje in de richting van ons land te komen. Wij laveerden zo'n beetje heen en weer Oost-West, Oost-West en de kapitein pro beerde na iedere draai toch wat noordelijker te raken, maar dat viel tegen. Wij bleven maar steeds op dezelfde hoogte zwalken. Goede raad was duur. Omdat de kapitein niet op zo'n lange reis gerekend had, was er ook niet zoveel voedsel aan boord en je weet, zonder eten kan een mens niet leven, laat staan een zeilschip besturen. Al heel spoedig werden de rantsoenen dan ook beperkt. Het zachtgekookte eitje bij het ontbijt verviel en de pannekoeken en de slagroomsoezen waren al heel gauw verteerd. Eerst konden wij nog leven van een paar olie bollen per dag, die de kok uit is Woensdagsmiddags gesloten vanaf 12 uur Maandags, Egmond „Vergulde Valk" 7—8 uur Dinsdags, Schoorl „De Rustende Jager" 7.30-8.30 u. Erkend Ziekenfondsleverancier van alle Ned. Ziekenfondsen. Vanaf Vrijdag 11 Nov. a.s. Claude Rains en John Caulfield in een bui tengewoon spannend detective ge geven Toegang 18 jaar. Vanaf Maandag 14 Nov. a.s. Dennis Morgan en Vivica Lindfors in Een belangrijk probleem Toegang 18 jaar. Warner Bros-fiilms Zondag 13 November Dokter LUGTEN, telefoon 2700 Notaris F. J. M. PINXTER te Schoorl- dam, zal op Woensdag 23 Nov. 1949. des n.m. 3 uur (aanv. 4 uur) in het koffie huis „De Rode Leeuw" te Schoorl, pu bliek verkopen a.d. Laanweg C 176, met schuur, erf en tuin te Schoorl, groot 5.65 A. Laatstelijk bewoond door wijlen Mevr. de Wed. KI. Schrieken geb. Berkhout en behorende tot haar nalatenschap. jjllliiiiiiimmiiMiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiMiiiiiiiNiMmiMimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiuiiiiMiiiiiiMiiiiiiimimmiuiiiiiimiiiiniiiimiimmmiiimiiiiiiiiiiiii^ Geopend iedere dag van 8.30—6 uur de gehele dag oogcontrole, i bovendien Vrijdagsavonds van 7—9 uur. I ll 111111111M111111 ii i M i ii i li 1111111111 uui i N111111 in ii in mi 11M i ii ui minimminimumiiiiiiiiiiuiiiiillu

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2