HEROPENING Met C. OLDENBURG EEN JABOT Boekhandel De rode haan korte of lange mouw van ons gemoderniseerd Winkel-interieur R ENS, Fa* A. NIEUWLAND, BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER BERGEN Telefoonklappers Foioband Kalenders Zakagenda's Speelkaarten Radeerwater Laanweg C 164 Tel. 268 Schoorl Ruime sortering Geïllustreerde Bladen en Tijdschriften BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh., brengen ingevolge het bepaalde bij artikel 111 der Bouwverordening ter algemene kennis dat de gelegenheid is opengesteld tot aansluiting aan het gemeente riool van de percelen gelegen aan de Jaap Weijandweg en aan de Oude Bergerweg, gedeelte Turfweg tot Achterweg. Deze aansluiting dient in elk geval binnen drie maanden na dagtekening dezes tot stand te worden gebracht. De lozing van huishoud-, pomp- en be- drijfswater, vuil en privaatstoffen dezer percelen moet, in overeen stemming met de voorschriften genoemd in artikel 94 van boven vermelde verordening op het gemeenteriool worden aangesloten. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van het Bedrijf Gemeentewerken Bergen Nh., Karei de Grotelaan 25, op Dinsdag en Donderdag van 9—12 uur. Bergen Nh., 20 Januari 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Dr. W. HUYGENS, Burgemeester. W. DE VRIES, Secretaris. BEKENDMAKING SCHOORL Houders ener aanstelling als onbezoldigd gemeenteveldwachter dienen zich ter continuering dezer aanstelling bij de Burgemeester aan te melden. Na genoemde datum zal intrekking der niet-gecontinueerde aanstellingen volgen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Schoorl maken bekend, dat zij bij besluit van heden het maximum aantal uit te reiken vergunningen tot het exploiteren van kampeerterreinen en/of -localiteiten gedurende het seizoen 1950, hebben vastgesteld op 32. SCHOORL, 17 Januari 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. C. A. J. JOCHEMS, Burgemeester. W. K. BELONJE, Secretaris. BERGEN Woensdagmorgen werd voor de zoveelste maal de brandweer nog eens gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje, nu in de Burge meester Lovinklaan. De brand weer was heel spoedig ter plaatse en volgens het oude recept „schoorsteenvegen' was het ge vaar gauw bezworen. SCHOORL BRAND IN DE KLEUTERSCHOOL Donderdag, even na 12, werd de hulp van de Schoorlse brand weer ingeroepenbrand in de Kleuterschool. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse, maar kon niet verhinderen, dat het speel lokaal geheel uitbrandde. Beide leslokalen bleven behouden. De oorzaak was het in brand ge raken van een vergasser, die men 's morgens gebruikt had bij het aanbrengen van de dakbedekking. Verzekering dekt de schade. Nader wordt ons gemeld, dat één van de leslokalen ook on bruikbaar is geworden. Intussen laat men de moed niet zinken en met steun van de voorstanders van het kleuteronderwijs hoopt men ook deze tegenslag te boven te komen. Een collecte wordt voorbereid, verschillende verenigingen hebben steun toegezegd. EGMOND AAN ZEE De Gemeentebegroting 1950 De begroting der Gemeente, zoals die aan de Raad is aange boden sluit in ontvangsten en uitgaven met f 735.200, Openbare werken Een belangrijk bedrag is uit getrokken voor openbare werken, in totaal rond f 88.000,'Het ligt in de bedoeling de Wilhel- minastraat, waarin nu de riolering wordt aangelegd, daarna geheel nieuw te bestraten. Voorts zal het trottoir langs de Boulevard aan de zeezijde, dat nu 4 meter breed is, op een breedte van 6 meter worden gebracht, zodat hier een schitterende wandelge legenheid ontstaat. Op het Westeinde, ten Zuiden van de hoofdingang naar het strand, zal vlak bij het strand een groot voorlopig parkeerterrein worden aangelegd. Verder ligt het in de bedoeling de Noordelijke wandelweg, vanaf de watertoren tot de Julianastraat te verbeteren. Tenslotte is op de kapitaaldienst nog een bedrag van f 294.000.geraamd voor de aanleg van de riolering in dat gedeelte van het dorp, dat momen teel nog niet voorzien is. Subsidies Aan subsidies is eveneens een belangrijk bedrag uitgetrokken. Voor Maatschappelijk Hulpbe toon bedraagt dit f 35.000, Op sociaal gebied is v rder een sub sidie geraamd van f 800,.voor de Wijkverpleging, f 1000,-- voor de instelling voor gezinszorg, eveneens f 1000,— voor kraam- verzorging, f 500,voor de schoolartsendienst, f 1300,voor een sociaal werkster, f 340,- voor de stichting geestelijke Volksge zondheid en f 500,als bijdrage in het exploitatie tekort van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Voorts is een nog nader te be palen bedrag gereserveerd voor schooltandverzorging. Ook op dit gebied zet Egmond dus zijn beste beentje voor. Voor de kosten van schoolzwemmen is voorts weer als sinds enige jaren, een bedrag van f 500,beschik baar gesteld. Voor de plaatselijke V.V.V. is een subsidie van f 500,ter wijl voorts f 300,beschikbaar is gesteld voor de stichting Pro vinciale Vereniging voor Vreem delingen verkeer in Noordholland. Dekkingsmiddelen Ter dekking der uitgaven zullen o.a. onveranderd 150 opcenten op de hoofdsom der personele belasting worden geheven, met een opbrengst van f 10.000, 190 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendommen, opbrengst f 8800,-, een straatbelasting van 6°/0voor gebouwde en 3°/0 voor onge bouwde eigendommen, opbrengst f6700,- en een vermakelijkheden- belasting met een opbrengst van f5000,—. Bij gelijke heffing geven de opbrengsten van al deze be lastingen een stijgende lijn te zien. Dit is ook het geval met de uitkering van het rijk wegens opbrengst der ondernemingsbe lasting, die van f 7500,in 1949 gestegen is tot f 15000,.in '50. Er zal waarschijnlijk geen ker- messe d' été in 1950 worden gehouden. Als opbrengst van dgl. vermaak is althans in de begroting slechts gerekend op f400.tegen plm f 3000,in de vorige jaren. Als algemene uitkering uit het gemeentefonds kan gerekend wor den op rond f 59.000,en als belastinguitkering op f 15.000,—. Daar met deze middelen geen sluitende begroting kon worden verkregen, is als bijzondere uit kering uit het gemeentefonds een bedrag van f 36.000,- voor 1950 toegezegd. De toestand der gemeente- financiën is overigens niet slecht. Aan ongedekte tekorten van vorige jaren moet nog gedekt worden f 53.780,-. De vaste leningschuld bedraagt nog slechts f 82.000.-, waartegenover o.a. staat het grondbezit der gemeente, het sport park, de gasfabriek, het water leidingbedrijf en de diverse publ. recht, bezittingen als raadhuis, O.L. school e.d. Buiten de bedrijfs schulden bedraagt de schuld der gemeente slechts f 35.000, Knollendam l-Egmondia I 3-1 Zondag j.l. trokken wij met ons elftal naar Knollendam. Dank zij de buitengewone medewerking van de Verkeersinspectie konden leden van de supportersclub ook nog in een bus van de N.A.C.O. medegaan. Het ging er om de spelers aan te moedigen en door onze aanwezigheid moreel te steunen. Het heeft niet mogen baten, want Egmondia ging ten onder. Bij aankomst in Knollen dam zag ik een zeer slecht veld en heb ik dan ook gezegd dat wanneer onze spelers deze wed strijd verliezen, dit een gevolg van dit veld moest zijn. Ik had tevens moeten bedenken dat er elf tegenstanders waren die een thuiswedstrijd speelden en ik moet zeggen dat deze spelers wat je noemt op dat veld „thuis" waren. Het is een sportieve wed strijd geweest met een meerder heid van de gastheren. Moge lijk was het nog iets anders ge lopen als Egmondia hun met de zelfde wapens, open spel, hadden bevochten. Wij bleven te eenzijdig, er klopte iets niet. Met verre trappen naar de vleugels brachten de Knollendammers de doelpunten. De man met de geknoopte zak doek op zijn hoofd was wederom de ster van het veld. Hun doel- verdediger was prima, de onze had zijn dag niet. Al met al een verdiende overwinning voor de tegenstanders. Ik sprak nog een bestuurslid die toegaf, dat het terrein niet was wat het zijn moest. Zij waren in onderhandeling met de Ned. Heide-Maatschappij om het ge heel te veranderen. Dat zal een grote uitgave worden voor die club. Ik hoop dan ook dat de gemeente Knollendam zoals in Egmond, bij zal springen om niet alleen het veld, maar ook een behoorlijke kleedkamer te laten bouwen. Het is nodig hoor. Ik wens deze vereniging veel succes toe en hoop dat wij de Knollen- dammers na de competitie in een vriendschappelijke wedstrijd in Egmond aan Zee nog eens zullen ontmoeten. P. H. BEROEP VERWORPEN Tegen de beslissing der protest commissie, die de uitslag van 1-0 in het voordeel van Egmondia van de wedstrijd W. B. S. V. I tegen Egmondia I handhaafde, is W.B.S.V. I in hoger beroep gegaan. Na behandeling in hoger beroep is het protest van W.B.S.V. op nieuw verworpen zodat de uitslag 1-0 voor Egmondia blijft. BOUW GEGUND De bouw van een woon- en winkelhuis aan het Pompplein voor de heer L. van Duin, is gegund aan de Fa. Rizzi en Stor te Castricum voor de som van f 23.024,— UITSLAG BRIDGE DRIVE A-klasse HopmanVerver 30 de GoedeDekker 27 Gebr. v.d. Molen 27 HuibertsBaltus 26,5 HartgrinkBurger 21 Gebr. Hopman 18,5 B-klasse HopmanRuiter 47,5 Gebr. Dekker 46,5 HopmanModder 43 ScholfenLeijen 42 Nieuwenhuizen.Gouda 39,5 Fam. Honing 39,5 Basv. Winsum 38,5 KareisAdmiraal 38,5 C-klasse KlaijSmit 50 Huibertsde Raadt 47 JonkerGroen 44 Mw HartgrinkDuin 43 Burger—Dekker 43 Heddes-v. Pel 41 Mevr. Dekker—Tervoort 38 ApeldoornLiefting 30 Zo'n klein lapje als verjaarsgeschenk Hoe dikwijls zitten we niet met onze handen in het haar, als een van onze vriendinnen jarig is. Wat moeten wij geven...? Meest al heb je een serie verjaardagen achter elkaar, dus dan kun je er niet zo veel geld voor uittrekken. Mooie dingen zijn nog altijd verschrikkelijk duur en wij vinden het natuurlijk ook zonde ons goede geld aan prullen te besteden. Het enige, dat ons overblijft, is er enige tijd aan te spenderen en zelf iets te maken. Wij kwamen op het idee van een klein lapje een aardige jabot te maken. Die was in een wip klaar en het succes, dat wij er mee hadden, was in één woord: reusachtig Onze vriendin had juist zitten piekeren, hoe zij haar oude, saaie zwarte jurk eens een beetje kon opknappen en ziedaar, de jabot kwam als een antwoord op haar gepieker. De jabot is heel gemakkelijk zelf te maken. Hij bestaat uit twee gedeeltenhet kraagje en een geplooid stuk. Als garnering kun nen er wat knoopjes op worden gezet. Klaargeknipte patronen van dit model kunt u onder no P 1000 bestellen bij de redactie van ons blad in de maten 40-48 a f 0.50 in postzegels of per postwissel. Vetgeet u niet nummer en maat op te geven PRINSES CHARME De toonaangevende modeontwer pers hebben dit seisoen de mode niet veel ingrijpende veranderin gen doen ondergaan. Gelukkig maar. De overdreven lengte en Hereweg C 67 te SchoorL TRICOTAGES t MANUFACTUREN Een kijkje in onze zaak, geeft U een volledig beeld van wat er wordt gebracht. We zullen het prettig vinden U in de zaak, die er weer vooroorlogs uitziet, onze speciale aanbieding te laten zien. HEREN MODES BEDRIJFSKLEDING t Steeds tot uw dienst, Schoorl, telef. 364 Schoorldam. telef. 384 „De nieuwe avonturen van Don Juan" „The Big Shot wijdte der rokken is tot meer normale proporties teruggebracht en de onpractische vleermuismou wen zijn verbannen. Het mou wenprobleem is voor dit seizoen niet zo groot, omdat men zowel een ingezette als een aangeknipte of raglanmouw kan nemen. Bij afhangende schonders kan een heel dun vullinkje voor de goede lijn zorgen. De hierbij afgebeelde kan wel haast door iedere vrouw worden gedragen. Jonge dames zullen voor dit model graag een lichte effen of gebloemde stof kiezen met een brede witte ruche van organdie of zijde, terwijl de oudere dames een gedekte kleur van dunne wol len stof aantrekkelijker zullen vinden. Misschien zullen sommigen van haar de halsgarnering wat te pom peus vinden. Zij kunnen dan vol staan met een smalle of gekleurde ruche zoals aan de mouwen is afgebeeld dat dan alleen langs de bovenkant van de hals wordt gezet. Het geheel wordt op die manier veel eenvoudiger en krijgt voor oudere dames zeker een I smaakvoller effect. De rok, die uit vijf banen bestaat, kleedt, even als het getailleerde lijfje, slank af. Een voordeel dus, wanneer wij tot de meer gezette figuren behoren. Klaargeknipte patronen van dit model kunt U onder no. P 4863 bestellen bij de redactie van ons blad in de maten 40, 42, 44 en 46 a f 1.05 in postzegels of per postwissel. Vergeet u niet nummer en maat op te geven? PRINSES CHARME tegen gereduceerde prijs het nieuwste, laat geen gele vlekken na Boekhandel C. OLDENBURG, Laanweg C 164, Schoorl Wij meenden dit feit niet zonder meer te mogen laten passeren en besloten daarom tot het organiseren van een heropenings-verkoop. Dank zij de jarenlange relatie's met onze leveranciers, zijn wij hierin volkomen geslaagd. ZATERDAGMIDDAG 21 Januari om 2 uur begint de verkoop met een keur van artikelen op elk gebied. Hieronder vindt U een opsomming van wat er wordt aan geboden Heren-ondergoed, Interlockhalfwol tricot en zuiver wol. Heren-hemden. Sport- pantalons en Singlets. Damès-Interlock, camisole's en directoirs, onderjurken en nachthemden, kinder- directoirs. Dames-kousen, de mooiste soorten. Sportkousen, effen en geblokt. Pullovers en vesten. Grote voorraad wollen handbreigarens, ongebleekte en gekleurde breikatoen. Blauwe handdoeken - theedoeken - luiers - lakens en slopen. Witte flanel - pyama-flanellen. jaeger-Baai en wolflanel - sportflanel. Fantasie-schorten en schortenstof. Vitrage's - Molton- en wollen dekens. Baddoeken - washandjes. Flanellen lakens - blauw keper enz. Overhemden met losse en vaste boord. Sokken - bretels - speciale aanbieding, met prima leer en elastiek. Sokophouders Zelfbinders. Heren-pyama's. Zakdoeken. Wollen Shawls. jongens plusfours en pakjes. Prima Overalls. Manchesterbroeken Stofjassen. Werkhemden. Kinder-overalls. *- Werkbroeken. Winkelbedrijfskleding. Vanaf Vrijdag 20 Januari Errol Flynn, in In Technicolor Toegang 14 jaar. Vanaf Maandag 23 Januari Humphrey Bogart, in Toegang 18 jaar.

De Duinstreek | 1950 | | pagina 2