ROB de autoUuriu v m m ,,fkeus due# te teven" fHeifet, BURG pimmim C. BOERING 1 Stofzuigers Cabaretavond \Jaaciaac op. Uamsti P. VAN DIEPEN Jr. Loten V.V.V. Gezusters Administratiekantoor JOH. BR0ERE, Kaofet uu! haak- i BEZOEKT Storingen Radio en Eledr. Techn. Bureau Meijer FEUILLETON Schager Paasloten Zo juist ontvangen: en breiboekjes Kinderverhaal Licht, kracht, muziek I Wij hebben Goedkope Groentenhal, PLOMPER - BERGEN ERKEND VERHUIZER BOEKHOUDING BELASTINGZAKEN Chocolaterie WIJ BEN GA, Een bron van glans Helderziend Magnetiseur uit Zaandam Auto - Rijschool „BERGEN" 11V £en Kapsel van B.G.DOBBEN NIEUWE Boekhandel C. OLDENBURG De wilden hadden hun aan wezigheid thans verraden en nu ze zelf hun vijanden op hun val opmerkzaam hadden gemaakt, be grepen de blanken spoedig, waar voor het grote rotsblok moest dienen, dat vlak boven de nauwe bergpas was opgesteld. Maar ook het geheim van de verlaten parachute was thans op gelost. Want op de" rotsen, vlak boven hen, zagen ze Lorna en Sheeba staan, die hen door tekens schenen te willen waarschuwen voor een gevaar, waarvan ze nu reeds op de hoogte waren. Lorna en Sheeba durfden hun schuilplaats niet te verlaten, uit vrees dat de krijgers van de priester hen zouden ontdekken. Ze hadden het ongeluk beneden hen, zien gebeuren, en steeds tevergeefs getracht de aandacht op zich te vestigen. de filmavond van de Blauwe N'. V. op ZATERDAG 25 Febr. 's avonds 8 uur in „De Roode Leeuw" te Schoorl. Vertoond wordt de prachtige film Propaganda rede van de heer Schuil uit Bergen. Entrée 60 ct. bij voor verkoop 80 ct. aan de zaal (Bel. inbegrepen). Voorverkoop adressen: Roos, Aagtdorp, Voorthuysen, Schoorl, Bant, Groet. Ook alle kleine apparaten REPARATIES met spoed maar goed Ruïnelaan 3 Telefoon 2514 Bergen Ook op onze prettige condities Ruïnelaan 3 - Telefoon 2514 - Bergen De E. V. C., afd. Schoorl, organiseert op Donderdag 2 Maart a.s. een Cabaretavond met het bekende G. B.-CABARET, in „De Rustende Jager" te SCHOORL. Aanvang 7.30 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal en bij de bekende adressen. Laat tijdig uw stucadoor- en witwerken vakkundig uitvoeren door Aannemer Vijverlaan 4, Bergen Telef. 2762 a 60 cent. Hoofdprijs 8 vette koeien 1 1 Debitant C. GROOT, Sint Anthoniusstraat 29 - Bergen Voor alle soorten INCASSO'S Uw adres: N. VRASDONK Natteweg 5 Bergen Een roman uit Noordholland door Maartje Zeldenrijk •17. „Nee? Dacht ik al. Ze is niet erg schrijverig. Trouwens, ik ook niet. Het zit niet in onze familie. Als ik de rekeningen moet schrijven voor de wassen, dan heb ik er al een hekel aan." „Hoe is haar stemming nu ten opzichte van mij?" „Dat is moeilijk te zeggen. Je kent haar stemmingen. Vandaag himmelhoch jauchzend en morgen zum Tode betriibt. Zo is ze nu eenmaal." „Weet je wat? Ik blijf gezellig bij je zitten en ik haal haar niet op. Als straf voor het feit, dat ze me niet geschreven heeft, 't Zal mij benieuwen, of ze er wat van zegt." „Dat zal ze niet. Je kent haar nog lang niet." „Zeg, zal ik je een nieuwtje vertellen? Ik heb gesolliciteerd." Ze luisterde geïnteresseerd. „Zo? Waar? Als burgemeester?" Hij lachte schaterend. „Die is goed! Nee, als gemeente-secre taris. In de Betuwe, gemeente Valburg." „Nooit van gehoord. Waar is dat ergens?" „O, betrekkelijk dicht bij Nijmegen. En ook niet zo heel ver van Arnhem." „Je zoekt het nog al ver." „O, wat geeft dat. Als ik maar vooruit kom in het leven. Ik zit nu al zo lang in Hillebrug. En als secretaris verdien je ook veel meer. In ieder geval genoeg om te trouwen. Maar mondje dicht. Ik zeg nog niets aan Annemarie. Als ik niet als nummer één op de voordracht kom, is het maar een teleurstelling." „O, ik kan zwijgen, hoor." „Zo," zei Jan plagerig. „Dat is anders niet bepaald een vrouwelijke eigenschap." „Zeg eens, wat denk je wel van me? Ben ik zo'n flapuit?" Hij streelde geroerd haar ruwe hand. „Meid, je bent een juweel. Enfin, dat heb ik al eens eerder gezegd, geloof ik. Zeg, kan ik je ergens mee helpen?" „Ben je mal. Blijf maar rustig zitten, hoor, tot Annemarie er is. Ben je niet moe van de reis?" „Van dat tramritje? 't Is de moeite.)' „Ik word altijd zo moe van het reizen." „Dat is ongewoonte. Ik reis immers elke dag heen en weer naar Hillebrug. Daar heb ik al heel geen erg meer in." „Stil eensik geloof, dat ik Annemarie hoor. Vlug, ver stop je op de trap. Es kijken, wat ze zegt." In een wip was Jan achter de trapdeur verscholen en Lieselot had nog juist gelegenheid om zijn hoed, die hij nonchalant op de keukentafel had neergelegd, ergens in een hoek te deponeren. Inderdaad kwam Annemarie het erf oprijden en toen ze haar fiets in het schuurtje had gezet, liep ze de keuken in. „Dag! Laat hé? Zaterdags is het er hardstikke druk." „Maar Annemarie, wat een uitdrukking!" „Nou ja, je begrijpt me wel." Intussen was ze doorgelopen naar de voorkamer en keek er even in. Met een verwonderd gezicht kwam ze terug. „Is Jan er nog niet?" „Dat weet ik niet,'; antwoordde haar zuster rustig. En ze liet er, zonder te liegen op volgen: „Hier ih geen geval." Bevreemd bleef de ander staan. „Wat gek. Hij had toch be loofd, dat hij met de tram van vieren zou komen. Dan had hij toch al lang hier kunnen zijn." „Ja, dat dacht ik ook. Misschien is hij boos, omdat je niet geschreven hebt." „Welnee, mannen zijn zo gauw niet boos. Maar hij had er toch al kunnen zijn. Zou hij nog bij Nel zijn?" Lieselot haalde zwijgend haar schouders op en schilde de laatste aardappel, die ze daarna in de emmer deed. „Ik dacht, dat het je eigenlijk weinig kon schelen, of hij kwam of niet." „Dat is onzin. Ik mag hem wel. 't Is een leuke jongen. O, maar hij komt beslist. Hij had het immers beloofd?" „Heb je hem niet bij de winkel gezien?" „Nee, daar had ik al zo half en half op gerekend. Waar zijn m'n pantoffels? Hé, die schoenen doen toch pijn, als je er een hele dag op gestaan hebt. M'n voeten branden." „Ze zijn boven. Haal ze zelf even, wil je?" „Hé jakkes, laat ze voortaan beneden." Met e.-n verstroord gezicht wendde ze zich naar de trap. Ze opende de deur en slaakte meteen een gil, die echter onmiddellijk gesmoord werd, want het volgende ogenblik had Jan haar in zijn armen genomen en drukte hij een kus op haar,, lippen. „Dag lieveling!" „Hemeltje, wat deed je me schrikken. Wat flauw, om achter een deur je te verstoppen. Je hebt natuurlijk alles gehoord." „Ja, kleine meid. En vooral dat éne, dat je me wel mag en dat ik een leuke jongen ben. Kijk, kijk, we gaan al vooruit. Volgende week is het „lieve jongen", hoor? Daar reken ik beslist op." Hij trok haar arm door de zijne en nam haar mee naar de voorkamer. „Zo, kleine meid, ik heb je zo lang moeten missen, kom nu maar eens als een braaf kind bij me zitten om van me te horen, dat ik de hele week naar je verlangd heb." Even kwam er een spottende blik in haar ogen, maar onmid dellijk daarna verzachtten haar trekken. In de grond van dez aak was hij toch inderdaad een aardige jongen. Ja, ze mocht hem wel. En ze liet gewillig toe, dat hij haar knellende schoenen uittrok en haar voeten masseerde. „Ik ben toch maar wat trots op je, lieveling, dat je weer zo dapper aan het werk bent gegaan." Toen herinnerde ze zich het voorgevallene in het begin van de week en een beetje nijdig bitste ze: „Dat is jouw schuld." „Ja," antwoordde hij droog, hoewel hij haar uitval onmiddel lijk begreep, „dat weet ik. Ik heb je immers geadviseerd een baan te zoeken?" „Nee, dat bedoel ik niet. Je hebt m'n zuster opgestookt om me aan het werk te zetten hier in huis. Ik moest de vaten wassen en de boel opruimen. Ik moet nu zelf m'n schoenen poetsen en m'n kamer doen. Lieselot wil dat allemaal. En dat is jouw schuld." „Zo?" vroeg hij schaapachtig. „Als Lieselot dus zegt, dat jl] dat moet doen, is dat mijn schuld?" „Je begrijpt best, wat ik bedoel. Je bent met Lieselot aan het konkelen geweest." „Maar Annemarie, wat een raar woord hoor ik nou uit je lieve mondfemelde hij. „Ja, houd maar op met je schijnheilige smoesjes. Ik moest je eigenlijk door elkaar rammelen." Jan ging extra recht zitten. „Doe het eens, mijn lieve schat. Ik zou niets liever willen." Ze schoot desondanks in een lach. „Ja, jij steekt er de draak maar mee. Op jouw kan eigenlijk niemand goed kwaad worden. Maar toch vind ik het gemeen." „Wat?" „Och, doe niet zo onnozel. Enfin, je hebt je zin, hoor. Anne marie maakt nu braaf elke morgen haar bedje op en stoft de kamer, poetst haar schoenen en zal vandaag of morgen ook haar kousen moeten stoppen, want hier in de buurt staat het niet, als je in een winkel bedient met blote benen. „Bedien jij dan met je benen?" „Ach malle, je weet best wat ik bedoel." „Ja, hoor, en daarom zeg ik: brave Annemarie. Je bent zoet geweest, hoor. En daarvoor zal ik je genadig belonen met een kus." „Ga weg, engerd. Jij moest eigenlijk een draai om je oren hebben." „Hé ja, doe het eens. Dan kan ik Maandag op het gemeente huis zeggen: Mijn meisje heeft me al geslagen ook.' Ze trok hem opeens bruusk naar zich toe en drukte een kus op z'n lippen. „Wat ben je eigenlijk voor een man? Ik kan er niets aan doen, maar ik kan niet kwaad op je worden." „Bof ik even? Enfin, nu vind ik de moed om je even op m'n knieën te trekken, op gevaar af, dat de vouw uit m'n pantalon gaat. Maar de kleermaker moet ook werk houden." En hoewel het meisje even terugstribbelde, in zijn sterke armen was ze volkomen weerloos en ten slotte liet ze zich liefkozen en nestelde ze zich behaaglijk in zijn armen. Tot een luide bons op de deur hen weer tot zichzelf bracht. Lieselot stak haar hoofd om de deur. „Eet je mee, Jan?" „Oké! Annemarie zal de tafel wel voor je dekken hoor!" „Fijn, dan zal ik alvast brood snijden!" klonk het terug. Annemarie keek hem vernietigend aan. „Mispunt!" zei ze enkel en stak even het puntje van haar tong uit. Maar toen Jan een onverwachte grijpbeweging naar haar maakte, vluchtte ze snel naar de keuken. De Zondag was een openbaring. Gezamenlijk gingen ze naar de kerk en ondanks de protesten van Lieselot, die nog steeds meende, dat het geen pas gaf, als ze meeging, beval Jan haar kort en goed mee te gaan wandelen. En in het gras aan de Ringvaart genoten ze van de heerlijke zomermiddag. 'sAvonds zat het tweetal weer op hun oude plekje. Jan lag half op z'n zij en keek met blijde ogen naar het meisje naast hem. „Zo'n avond moest nu uren lang duren," meende hij. „Ja," verzuchtte ze, „het is donker voor je het weet." .„Dus je vind het wel fijn, als ik er zo'n Zondagje ben?" vorste hij. Ze drukte zacht zijn arm. „Dat weet je nu wel. Weet je, ik ben wel eens met andere jongens uit geweest. Van allerlei slag: een kantoorbediende, die me wijs maakte, dat hij honderdtachtig gulden in de maand verdiende. In werkelijkheid was het maar tachtig. Nou, en met die zoon van een manufacturier. Maar dat was gauw afgelopen, want z'n ouwe heer „Pardon," viel Jan haar in de rede, „wie?" „Z'n ouwe heer „Wie is dat?" vroeg Jan met goed gespeelde verbazing. Ze gaf hem een por in de zij: „Ach, malle, je begrijpt best, dat ik zijn vader bedoel. En die wou het niet hebben, want ik was beneden zijn stand. Ja, ze verbeelden zich wat. Diezelfde vader heeft in z'n jonge jaren nog met een pak manufacturen gelopen in de Beemster." „Ja, kind, zo gaat het." „En toen een poosje met een tuinderszoon, maar dat heb ik ook afgemaakt." „Waarom?" „Dat wil ik juist zeggen. Weet je, jij bent zo heel anders. Die anderen begonnen al gauw vervelend te worden. Je begrijpt wel, wat ik bedoel. Ze doen zich de eerste keer o, zo netjes voor. Je zou er wonderwat van denken. Maar o wee, als je ze een beetje hun gang laat gaan. Jij bent in ieder geval een heer." Jan glimlachte en boog deftig. Maar meteen was hij weer ernstig en antwoordde: „Kijk eens, kleine meid, die anderen, als ik ze zo mag noemen, waren op een avonduurtje uit. Ze wilden zich met je amuseren. Ik ben iemand, die op het ogen blik heel veel houdt van één heel klein meisje, en dat kleine meisje heet Annemarie Riessenheuvel. Daarom is het misschien een beetje anders, zie je?" Ze keek hem warm in z'n ogen. „Ben je er werkelijk zeker van, dat je van me houdt?" „Absoluut," verklaarde hij nadrukkelijk. „Ik houd zoveel van je, dat ik best morgenochtend met je naar het gemeentehuis in de Midden-Beemster wil gaan om daar te vertellen, dat jij en ik besloten hebben om zo spoedig mogelijk te gaan trouwen." „Zo? Nou, ik neem nu aan, dat het je heilige ernst is en Annemarie mag dan een niet al te beste naam hebben, maar ze verzekert je, dat ze door je woorden diep getroffen is. Alleen, beste jongen, ik ben pas negentien jaar. Wel een beetje jong, hé, om al te trouwen. Laten we elkander eerst wat beter leren kennen en van onze jeugd genieten. Als je trouwt, zit je zo in de zorgen." „Goed, kleine meid, ik houd teveel van je, om niet elke rede lijke wens van je in te willigen.'! „En bovendien, als we nog een poosje wachten, heb je ook een betere positie. Is het niet?" „Misschien!" antwoordde hij raadselachtig. „Maar ik ben je dankbaar voor wat je me vanavond gezegd hebt. En dat moet bezegeld worden met een zoen, vind je ook niet?" „Zoiets vraag je toch niet meer, malle jongen HOOFDSTUK 12. Er verstreken weken van ongestoord geluk. De winter kwam met z'n lange avonden en iedere Zaterdagavond kwam Jan trouw in Purmerend, maar nu op een tijdstip, dat hij zijn meisje meteen uit de boekwinkel kon ophalen. De Zondagen waren bronnen van geluk en vreugde, van gezellige uurtjes in de voor kamer. Voor een bijzonder laag bedrag had Jan een piano ge kocht en deze als verjaarsgeschenk aan Lieselot gegeven. Het meisje had zo terloops zich laten ontglippen, dat het haar wel eens speet, dat ze geen piano in huis had. En dit had Jan in zijn oren gekrtoopt. Op de morgen van Lieselot's verjaardag kwam er een vrachtauto in het Peldersweggetje, die een kleine, maar mooi en goed onderhouden piano te voorschijn toverde en deze voor de verbaasde ogen van de zusters neerzette, toen de deur door hen werd geopend. Lieselot was de eerste geweest, die het spraakvermogen terug kreeg. „Wat is dat?" was haar vraag. „Zoals ziet," antwoordde'de chauffeur, die met zijn knecht het muziekinstrument over het smalle bruggetje, middels enkele acrobatische toeren, eindelijk op het erf gekregen had: „een piano". „Maar dat kan niet voor ons zijn," meende Annemarie. „Woont hier mejuffrouw L. Riessenheuvel?') „Ja, dat ben ik." „Nou, dan zijn we goed," concludeerde de chauffeur tevre den. „Als U nu effe zegt, waar we het dingsigheidje motte neer zette, dan zal me maat en ik dat varkentje effe wasse, zoge- zeid" Het varkentje wérd gewassen en een paar minuten later prijkte de piano in de voorkamer, terwijl de transporteurs elk met een fooitje uit de portemonnaie van de jarige zich beschei den verwijderde. Aan de piano was een briefje bevestigd en toen werd het raadsel opgelost. Jan feliciteerde Lieselot hartelijk met haar der tigste verjaardag en verzocht dit cadeautje, mede als dank voor de vele gezellige avondjes, te willen aanvaarden. „En dat noemt-ie een cadeautje..." had Annemarie, de han den van verbazing in elkander siaande, uitgeroepen. De Zaterdag daarop werd Jan volgens de regelen der kunst niet alleen, zoals gebruikelijk, door zijn meisje, maar ditmaal ook door een blozende dertigjarige omhelsd. (Wordt vervolgd) nog een beetje goedkoop FRUIT, dus wie het eerst komt heeft de kans f 1,~ f 1,— f 1.— f 1,— f l.~ f 1,~ f 1,4 f 0,25 10 pond stoofperen 10 pond zoete appelen 6 pond mooie Goudreinetten 6 pond mooie Bellefleurs 6 pond Giezer Wildeman 4 pond mooie Jonathans 4 pond fijne handperen 3 citroenen Verder alle soorten groenten en fruit en goedkoop, o.a. druiven, veldsla, sla, spinazie, andijvie, bananen, mandarijnen, enz. Onze sinaasappelen zijn honingzoet ên goedkoop. Heeft U onze heerlijke gezoute snij boontjes en sperciebonen al geprobeerd Witlof vanaf 25 ct. per pond. Alléén in de Dorpsstraat 86, telef. 2069, Bergen Kerkelaan 17 Bergen VERZORGT UW Heden ontvangen Debitant C. GROOT Sint Antoniusstraat 29 Bergen Wij zijn steeds goedkoper 150 gram Brusselse Kermis f 0,25 150 gram Butter Creams f 0,25 Pure repen 18, 16 en 12 ct. 250 gram Botersprits f 0,50 Dit alleen bij Oosterweg 13 - Bergen - Tel. 2380 houdt privé-consult op Woens dag 1 Maart van 1112.30 uur en van 1.306.30 uur in Hotel Kreb volgens afspraak. Neemt U bij ons uw rijlessen Voor goed onderricht wordt ingestaan BERGEN t Breelaan 50, Telefoon 2596 ALKMAAR. Bergerweg 12, Tel. 2752 Gedipi Dome s en Herenkopper DORPSTR.2T BERGEN TEL 2266 Laanweg C 164 Schoorl

De Duinstreek | 1950 | | pagina 4