Bioscoop BRILLEN BRILLEN! bij Mr* Opticien D* W* PASTOOR, SCH00RL EGMOND AAN ZEE „De Rustende Jager" HET GEHEIME COMMANDO! Overweldigende keuze in nikkel, doublé, celhoorn en glasbrillen, BERGEN, HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Erkend Ziekenfondsleverancier SCHQORL„De Rustende Jager", Dinsdags n.m. 7.30-8.30 uur. EGMOND: „Vergulde Valk", Maandags n.m. 7-8 uur. Schoolz wem wcdstrij den in het Pesie-Bad wisselbeker dit jaar naar de Berger Schoolvereniging Vorige week Vrijdagochtend werden voor het eerst sinds jaren weer de schoolzwemwedstrijden in het prachtige Pesie-bad ge houden. Het lag en het ligt nog in de bedoeling van de orga nisatoren dat alle scholen van Bergen hieraan zouden deelnemen, 't Was daarom jammer, dat alleen de Openbare Lagere School en de BergerSchoolvereniging hadden ingeschreven. De heer Pesie stelt belangeloos zijn bad beschikbaar en bovendien, wat het meest aantrekkelijk voor de kinderen is, vele fraaie prijzen als maandabonnementen, vulpen nen, boeken, enz. Ondanks de zware regen, die werkelijk neerplensde, was het enthousiasme der kinderen niet te doven. Bij elk nummer werden de supporters zich zo geducht, alsof hun leven er van afhing. Vooral het nummer 4 X 25 m estafette jongens was een en al spanning. De Openbare Lagere school had zich van een voor sprong verzekerd, die echter op het laatste moment te niet werd gedaan. De totale einduitslag luidde: Berger Schoolvereniging 66 pnt. Openbare Lagere School 36 pnt. De fraaie wisselbeker, beschik baar gesteld door de heer Pesie en die in het bezit was van de Openbare Lagere School ging nu over naar de Berger Schoolver eniging. De verschillende uitslagen waren als volgt: 25 m schoolslag, meisjes 1An neke Kuyper, B.S.V., 25 sec; 2. Els Monsees, B.S.V., 25,8 sec.3. Ali Bak, O.L.S., 26 sec. 4. Anneke Klanker, B.S.V., 28 sec. 25 m schoolslag, jongens l.Hans Oudes, O.L.S., 24 sec.; 2. Joop Veenhuyzen, O.L.S., 25 sec.; 3. Marti Postma, B.S.V., 26 sec.; 4. John de Jong, O.L.S., 26 sec. 50 meter Vrije slag, meisjes: 1. Gisela Smit, B.S.V., 1 min. o,6 sec.2. Willy van Roekei, O.L.S., 1 min. 2 sec. 3. Josien Dey, 0.L.S., 1 min. 3,2 sec.4 Anneke Klanker, B.S.V., 1 min. 4 sec. 50 m Vrije slag, jongens 1Marti Postma, B.S.V. 45 sec.2 en 3. Otto Schaap, B.S.V.en John Bier, B.S.V., 1 min. 2,2 sec.4. Kees Plomper, O.L.S., 1 min 7,1 sec. 4 X 25 m Estafette, meisjes: 1. Berger Schoolvereniging, 1 min. 56 sec.; 2. Openbare Lagere School 2 min. 15 sec. 4 X 25 m Estafette, jongens 1. BergerSchoolvereniging 1 min. 44 sec.; 2. Openbare Lagere School, 1 min. 45 sec. Hindernisloop, meisjes: 1 en 2. Henny Dibbets en Greetje Prins 19 sec.; 3 en 4. Marja Henstra en Liesbeth Vriesman: 20 sec., allen van de O.L.S. Hindernisloop, jongens: 1. Jan van Reeuwijk2. Bob Peters3. Hans Kokkes4. Louk Kleiman, allen van de O.L.S. Na de prijsuitreiking galmde het restaurant van de hoeraatjes voor de prijswinnaars en voor de heer H. Pesie en ook „Freek ontkwam niet aan het hoera geroep voor het vele werk, dat hij verricht had. Wordt aan de deur niet gegeven? Uw Roode Kruis houdt zijn grote jaarlijkse inzameling in de week van 7 t/m 12 Augustus. Vrijwillige Roode Kruis-mede- werkers komen uw royale bijdrage bij U ophalen. Dat doen zij in hun vrije tijd. Laat hen niet te vergeefs komen. Zij vinden het óók niet prettig zo maar afge scheept te wordenLeg daarom nu reeds uw giften wekelijks op zij! Wees niet bang dat U teveel zult geven VERPLAATST De Meubelmakerij van de hr Jac. Hopman die gevestigd was in de Dorpsstraat achter „De Takel" is thans verplaatst naar de Molenkrochtlaan 17wegens de aanschaffing van een moderne machine was groter werkruimte vereist. Hierin is de hr Hopman goed geslaagd, de nieuwe werkplaats voldoet aan de eisen die aan een meubelmakerij worden gesteld. Wij wensen de heer Hopman veel succes VERKEERSEXAMEN Bij het gehouden verkeers- examen, waaraan circa 140 kin deren van de verschillende scholen te Bergen hadden deelgenomen, hebben ongeveer 90 °/0 van de deelnemers hun diploma gehaald. Van de vijftig kinderen der Openbare Lagere School werden er twee afgewezen, wegens te veel fouten in hun schriftelijk werk. WAARHEEN MET DE OUDJES Het bekende comité, dat het jaarlijkse uitstapje voor de ouden van dagen organiseert, is weer bijeengeweest, met de dames helpsters. Besloten werd ook dit jaar weer een tochtje te maken met auto's en bussen. Waarheen Dat zal afhangen van de bijdra gen van de ingezetenen. Zeker, er is geen gebrek aan collecten en inzamelingen, maar het comité is er van overtuigd, dat de mede werking om deze dag weer te doen slagen, alle verwachtingen zal overtreffen. Niemand zou wil len, dat het jaarlijkse tochtje niet zou kunnen doorgaan, vooral om dat verscheidene oudjes reeds be langstellend informeerden naar de plannen. Er zijn inderdaad plan nen geopperd. Voor de uitvoering daarvan hangt alles af van de medewerking van de inwoners. De volgende week zal men in „De Duinstreek" weer het be kende formulier aantreffen, dat na enkele dagen door de dames wordt terruggehaald. Vul het di rect in en leg uw bijdrage gereed. Wees ook dit jaar weer echt royaal, 't Is voor onze oudjes. Op deze uitgaansdag moeten velen weer een vol jaar teren. Het co mité rekent op U. DE BAZAR, weer de Bazar! U weet zeker al, waar het over zal gaan? De Bazar op 29-30 en 31 Juli a.s., ten bate van het op te richten „Tehuis voor Ouden van Dagen". Maarmaakt U ook Uw vrien den en gasten er al vast warm voor? Het wordt een hoogtepunt van het Schoorlse Seizoen. Zegt U dat maar. Denkt U eens in: U kunt het treffen, - dat U met een haan en een paar kippen onder uw jas, naar huis gaat. Of met een prachtige antieke tabakspot van meer dan honderd jaar oud. uw zoon kan een krui wagen winnen en uw dochtertje een mooi aangeklede pop. Als U het hoogste aantal punten bij el kaar „treft" in de schiettent, krijgt U, behalve een presentje, nog de dagprijs! Weest U niet bevreesd, dat er niets voor droge kelen is: in de theetent koopt U thee en cake (samenvoor één kwartje. Prach tige handwerken en leuke baby artikelen liggen op kijkers en kopers te wachten.. Wij zullen er voor zorgen, dat U bij elke stand altijd een prijs wint. En ja, aan de jongelui en de eeuwig-jonge is ook ge dacht muziek en dans zorgen voor verzet en vertier. Morgen, Zaterdag 22 Juli, is de dag, dat [de toegezegde arti kelen zullen worden afgehaald. Voor de breekbare waar in de Vrolijke keuken zullen we later ook nog afhalers sturen. Dan is de laatste week ge naderd, want Zaterdag 29 Juli wordt de bazar 's middags om 3 uur officiéél geopend. Ten bate van bovengenoemde Stichting wordt op Woensdag 26 Juli een Poppenkastvoorstelling gegeven voor kleuters en kinderen tot 10 jaar. VOLKSDANSEN Zondagavond worden wederom Volksdansen georganiseerd door een groep trekkers van de Jeugd herberg te Schoorl, op de Paar denmarkt in het dorp. Aanvang 8 uur. Ook de toeschouwers kun nen aan deze dansen deelnemen. GESLAAGD 14 Juli slaagden te Haarlem voor de Coöp. Modevakschool Vereniging voor Costumière de dames Annie Stam en Nellie Sjerp. Zij werden opgeleid door de Mode-vakschool te Schoorl. Dir. Mej. G. Dapper. SCHOORL'S GEMENGD KOOR In aansluiting op ons vorig bericht komen wij nog even terug op de door het koor te geven duinconcerten. Daarbij wordt me dewerking verleend door de bas zanger P. Dalenberg, terwijl ter afwisseling van de zang door de heer Bauer enige cello-soli ten gehore zullen worden gebracht. De muzikale begeleiding is toe vertrouwd aan de jonge pianist KI. Venneker te Groet. De alge mene leiding berust bij de wel bekende dirigent Corn. Jonker. Al met al belooft het een pro gramma te worden, wat zeker een bezoek waard is. Als deze avonden tenslotte met mooi zomerweer worden be kroond, dan kan men niet alleen genieten van de zang en muziek, doch ook van de prachtige natuur in onze duinen. Pensionhouders en Verhuurders worden vriendelijk verzocht hun gasten op deze concerten attent te maken. Gymn. Ver. „Olympia" Schoorl Door „Olympia" zal even als het vorige jaar weder een open luchtuitvoering worden gegeven en wel op Zaterdag 22 Juli a.s. op een terrein aan de Burgemeester Peecklaan achter de Ned. Herv. Kerk, aanvang 7.45 uur. De afmars zal plaats hebben vanaf het Sportterrein bij de Molenweg. Wie zich de openluchtuit voering van het vorige jaar her innert zal deze turndemonstratie niet willen missen. SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag wedstrijd Dinsdag 18 Juli 1950. 1 Pinxter-Diderich 57,5 2 Haasbroek-Aalders 43,5 3 Klik-v.d. Lelie 42,5 4 Dames Pinxter- v. d. Linde 39. 5 Fam. Repko 39. 6 Fam. de Wilde 38,5 7 Nieuwland-Visser 38,5 8 Mevr. Aalders-Boomkamp 37,5 GESLAAGD Dezer dagen slaagde met lof voor het eindexamen afd. Weg-en Waterbouwkunde aan de Middel bare Technische School te Haar lem onze plaatsgenoot Jan Haze- belt. GESLAAGD Dezer dagen slaagde G. Kuy per, te Schoorldam, voor het te Dordrecht gehouden examen Bedrijfs-economie V. V.V. GROET CAMPERDUIN Zondag 23 Juli zal de V.V.V. Groet Camperduin een feestavond organiseren en trachten om een begin te maken met een verlich tingsavond. Dit zal'n moeilijk begin zijn, daar er voor een avond als deze veel nodig is. Er zijn echter verschillende zaken en burgers, die zullen trachten om er leven in te blazen in de hoop dat er in de toekomst veel groter en beter verlichtingsavond zal komen. Voor deze avond is uitgenodigd het Harmonie Corps Sint Cecilia uit Alkmaar, bestaande uit 60 man. Dit corps zal om ongeveer half zeven vanaf Camperduin een muzikale mars maken tot aan het verenigingsgebouw te Catrijp, om vervolgens 's avonds om 8 uur een Concert te geven bij de Groetter Kerk, waar verlichting wordt aangebracht. Als extra attractie zal er die avond een groot draaiorgel komen die voor de vrolijke noot zal zorgen. Wij hopen dat wij hiervoor veel mede werking zullen mogen ontvangen van zaken en burgers. Verlicht en versiert uw huis en tuin om dit feest, wat jaarlijks terug komt op een goed peil te brengen. Dinsdagavond 25 Juli geeft het welbekende Schoorls Gemengd Koor, o.l.v. Corn. Jonker een Concert in de Duinpan te Groet, terwijl Donderdag 27 Juli een Openluchtopvoering zal gegeven worden van de Operette „Jantje in Modderstad", o.l.v. F. G. J. Maeyer. Ziet verder de adv. in in dit nummer, en de Raambiljetten. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoogwater Juli 's morgens 's namiddags 22 8.44 9.12 23 9.40 10.11 24 10.46 11.16 25 12.00 12.15 26 12.34 1.19 27 1.49 2.16 28 2.47 3.12 29 3.42 4.15 30 4.31 5.01 31 5.14 5.33 Laag water Juli 's morgens 's namiddags 22 2.44 3.12 23 3.40 4.11 24 4.46 5.16 25 6.00 6.15 26 6.34 7.19 27 7.49 8.16 28 8.47 9.12 29 9.42 10.15 30 10.31 11.01 31 11.14 11.33 MOTOR TERREIN- WEDSTRIJDEN Zondagmiddag werden te Eg- mond a. Zee in het duincomplex van Jhr Six van Wimmenum de jaarlijkse motorterreinwedstrijden gehouden. Deze wedstrijden, ge organiseerd door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in samenwerking met de motorclub Alkmaar en omstreken werden gehouden om het kampioenschap van Noordholland, tevens golden zij mede voor het kampioenschap van Nederland. Scheen het na het middaguur eerst, dat de wedstrijden door de regen volkomen in duigen zouden vallen, tegen de aanvang, om half drie, werd het gelukkig droog. Toen Jan Moeijes het startsignaal gaf, waren toch nog een paar duizend toeschouwers aanwezig. Het bleef verder de gehele mid dag droog en zo hebben de toe schouwers toch nog rustig kunnen genieten. De organisatie klopte perfect. Niet minder dan 50 man politie was gecharterd en zo was overal voldoende toezicht. Ongevallen deden zich dan ook niet voor, terwijl in vlot tempo alles werd afgewerkt. Niettemin was het half zeven eer de wedstrijden beëindigd waren. Dank zij de uitnemende geluids installatie van Ferree uit Bussum en niet minder de uitnemende speaker J. de Ruiter, kon het publiek de wedstrijd uitnemend volgen. Junioren 125 cc. 20 Km Allereerst startten 10 junioren op motoren 125 cc. Reeds direct nam hierbij K. D. Tasma uit Oosterwolde de leiding om die verder niet meer af te staan. Aanvankelijk bedreigd door R. F. Selling uit Amsterdam, won hij onbedreigd, nadat hij na 6 ronden met Selling en N. Ruiter uit Alk maar de anderen een ronde had gelapt. De uitslag was 1. K. D. Tasma, Oosterwolde op D.K.W. 2. R. F. Selling, Amsterdam op Eysink; 3. N. Ruiter, Alkmaar op Eysink; 4 en 5 resp. R. Woldam, Hoge- veen en G. Timmerman, Hamers- veld. Junioren boven 125 cc. Met het oog op de terrein gesteldheid door de zware regen val werd deze wedstrijd evenals de vorige van 12 tot 10 ronden bekort. In deze strijd nam B. Kuipers uit Scheemda op Matchless de leiding, die hem echter fel be twist werd door van Roon uit Valkenswaard. In de 6e ronde wist van Roon de leiding over te nemen en het was dus wel dubbel jammer dat hij nog in dezelfde ronde, wegens banden- pech, moest opgeven. Zo won Kuipers tenslotte onbedreigd, al wist hij geen ronde uit te lopen. De verdere uitslag was hier: 2. Jac. Brands, Rolde op Mat chless; 3. Th. Witberg, Monster op Ariel4. P. J. van Speybroek, Bilthoven op Matchless; 5. M. C. Geel, Valkenswaard op Mat chless. In deze strijd was dus de Matchless wel zeer succesvol. Hoofdklasse Senioren, 125 cc 15 ronden, 30 Km Favoriet onder de 10 deelne mers was hier natuurlijk Mopie Vierdag uit Amersfoort op Bata- vus en hij beschaamde de ver wachtingen niet. Fel werd hij van de aanvang af bedreigd door H. J. Meijnen uit Utrecht en J. H. de Bie uit Uchelen (Apeldoorn). Tezamen wist dit drietal een ronde uit te lopen. Helaas kreeg Meijnen in de 5e ronde pech, de ketting liep van zijn motor en hij moest opgeven. Alleen de Bie bleef Vierdag nu bedreigen en in de 11e ronde slaagde hij, tot groot enthousiasme van het pu bliek, er zo waar in Vierdag te passeren. De vreugde was echter van korte duur, want in de 12e ronde bleek, dat hij te veel van zijn motor had gevergd. Ondanks deze motorpech kon hij toch spoe dig de strijd weer voortzetten, om tenslotte toch nog als goede 2e te eindigen. De verdere uitslag was: op 1 ronde 3. P. v. Oor schot, Valkenswaard op Sparta 4. G, H. van der Kleij, Rotter dam op Eysink; 5. G. J. Wester- veld, Apeldoorn op J.W.S. en op 2 ronden 6e K. Langeveld, Lisse. Hoofdklasse Senioren boven 125 cc, 18 ron den (36 Km) De spanning steeg ten top, toen in deze strijd de cracks startten als Rietman, van Laar hoven, van Heukelom e.a. Met ontzettende snelheid da verden de zware motoren door de duinen, heuvel op, heuvel af. Meters werden genomen, zonder dat de banden de grond raakten, met de gaskraan open. Favoriet was hier de weer galoze rijder H. Rietman uit Doetinchem op zijn schitterende Sarolea-machine. Veel hing van deze wedstrijd voor hem af, daar hij bij een overwinning het ter rein-kampioenschap van Neder land, waarvoor deze wedstrijd meetelde, hem vrijwel niet meer kon ontgaan. Jonkers uit Valkenswaard en van Heukelom uit Hilversum, reden eveneens voor alles wat zij waard waren en gaven hem geen duimbreed toe. Jammer genoeg was van Heukelom bij deze uit looppoging in de 5e ronde ten val gekomen, waardoor hij op de beide anderen enige achterstand kreeg, die hij niet meer zou in lopen. De enige, die Rietman nog kon bedreigen was Jonkers, maar, hoewel hij formidabel reed, boekte hij tegen het einde van de strijd steeds groter achterstand. Zo won Rietman, die werkelijk schitterend reed en een ovatie van het publiek in ontvangst moest nemen, vrijwel onbedreigd. De uitslag was: 1. H. Rietman, Doetinchem op Sarolea2. G. S. M. Th. Jonkers, Valkenswaard op Triumph; 3. J. C. v. Heukelom, Hilversum op Matchless. Alle anderen hadden in deze titanen strijd voor zover zij niet moesten opgeven, meerdere ronden achter stand geboekt. In het juist geopende café „De Klok" van de heer Kager, aan het Pompplein, reikte Burgemeester Niele, 's avonds om half acht de prijzen uit en daarmede werd dit jaarlijks motor-festijn besloten. REDDINGBOOTDAG De Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij organiseert op Woensdag 19 Juli een red dingbootdag. Aan deze demonstratie zullen meewerken de motorreddingboot uit IJmuiden, de „Neeltje Jacoba", de roeireddingboot van Wijk a. Zee en de motor-reddingsboot Bergen Nh, „De machtige JOE YOUNG". „President Steijn" van Egmond aan Zee. Ook zal een demonstratie wor den gegeven met het wippertoe stel. Vanaf 's morgens 11 uur zal het materiaal voor het publiek ter bezichtiging staan op de Boulevard. De roeireddingboot uit Wijk aan Zee wordt vandaar naar Egmond aan Zee gesleept door de „President Steijn" die daartoe om 8.30 uur uit Egmond vertrekt. De wagen van de boot uit Wijk aan Zee komt met paarden- tractie vandaar langs het strand naar Egmond. Om 3 uur 's middags wordt de roeireddingboot gelanceerd om mensen over te brengen op de „Neeltje Jacoba", die vanuit IJmuiden daartoe zo dicht mogelijk onder de Egmondse kust komt. Om 3,45 'uur volgt een oefening met het wippertoestel aan de buitenkant. Om 4.30 uur wordt de „President Steijn" gelanceerd, met de opdracht de mensen van de „Neeltje Jacoba" aan land te brengen. Vanaf de „Neeltje Jacoba" wordt door vérspreken een en ander aan de toeschouwers op het strand verteld. Voorts zal door middel van een geluidsinstallatie het publiek van de verrichtingen op de hoogte worden gehouden. Deze interessante demonstratie, met 3soorten boten, zal omstreeks 6 uur beëindigd zijn. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. de Jong, slaagde te Amsterdam voor het eindexamen M.T.S. afd. weg- en waterbouwkunde. Cursus opleiding gezinsverzorg- stèr van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis" Aan de Landbouwhuishoud- school, Kennemerstraatweg 23 te Alkmaar slaagden 19 candidaten voor het diploma Gezinsverzorg ster. De curcus was georganiseerd door de N.H. Ver. Het Witte Kruis. Het examen dat de opleiding besloten heeft, werd gehouden op 10, 11 en 12 Juli, terwijl de di ploma-uitreiking Woensdagmid dag is gehouden in de Landbouw- huishoudschool. Namens het Hoofdbestuur van Het Witte Kruis sprak Mevr. Kunst. In haar toespraak memo reerde Mevr. Kunst de groei van de Gezinsverzorging en wees nog eens met nadruk op de prachtige taak die voor deze dames in de gezinnen is weggelegd. Het was een prettig ogenblik, toen aan alle candidaten het diploma en het insigne van gezinsverzorgster wer den uitgereik*. Zuster Leegwater, inspectrice van Het Witte Kruis en Leidster van de cursus Gezins verzorging, wenste de geslaagden geluk en sprak de hoop uit dat desamenwerking tussen Het Witte Kruis, Volkshogeschool en Land- bouwhuishoudschool ook in de toekomst op dezelfde prettige wijze zou blijven bestaan. Verschillende dames en heren, bestuursleden van het Noordhol landse Witte Kruis, speciaal be last met de afdeling Gezinsver zorging, toonden hun belangstel ling. Met enige liederen, gezongen door de gezinsverzorgsters, werd deze prettige middag besloten. De volgende dames kregen het diploma M. Coljée, Edam, M. Eveleens Aalsmeer, T. Frits, Wormer, P. Goedendorp, Santpoort, D. Hoek stra, Koedijk, C. Jas, Bloemendaal, O. Kalkema, Castricum, D. Kwak, Den Helder, S. Meyer, Assendelft, A. Moester, Koog a/d Zaan, N. Praag, Jisp, C. Pronk, IJmuiden-O, C. van Twisk, Den Helder, A. van Twuiver, Koedijk, A. Ver meulen, Wormer, P. de Vries, IJmuiden, de Vries, Purmerend, D. Zwiep, Zandvoort, A. Hoge- stein, Krommenie. r- KERKSTRAAT 6 tel.2465 Vrijdag-, Zaterdag-, Zondagavond te 8.30 uur; Zondagmiddag te 2.30 uur, Toegang 14 j. Toppunt van fantasie! Maandag-, Dinsdag-, Woensdagavond te 8.30 uur i Woensdagmiddag 2.30 uur, Carry Cooper en Lili Palmer in een spannend gegeven Toegang 18 jaar. LEVERANCIER VAN ALLE ZIEKENFONDSEN

De Duinstreek | 1950 | | pagina 2