WE Biostao^ Sueeikaoden •rf'J'P vindt Mr. Opl. PASTOOR r«Kim ö^en-deut-dieust Bedekt ketterende uit Indonesië yecepotcieëcden AANMELDING BEVOLKINGSREGISTRATIE Al onze voorschriften SCHOORL EGMOND AAN ZEE Vrijdag 10 November a.s. FILMNIEUWS. „De Rustende Jager" KERKDIENSTEN Boekh. Oldenburg, Schoorl BERGEN GEMEENTE SCHOORL Gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken wordt geboden op Vrijdag 3 November 1950 des voormiddags tussen 8 en 9 uur, ten huize van Dr H. HERINGA, Dokterslaantje C 235 en van Dr F. H. RISSELADA, Hereweg A 39. Het trouwboekje der ouders dient te worden medegebracht. steeds de fijnste smaken Naast en in samenwerking met de politie te Bergen zullen door deze commissie klachten betreffen de onjuiste naleving der prijs- voorschriften en ongeoorloofd hamsteren worden behandeld. In deze commissie hebben zitting: de heer P. Algra, Oude Berger- weg 27, de hr P. Scheltus, Jaap Weijandweg 22, de hr J. Winkel, Leo Gestelweg 23, de heer J. J. Edens, Meerweg 33, de heer G. v. Terwisga, Zuidlaan 29, Mevr. Prins, Dr van Peltlaan 17, Mej. M. C. Schaap, Dorpsstraat 23. Ieder die meent dat prijzen van goederen en diensten ongemoti veerd worden opgedreven, kan zich tot één der genoemde com missieleden of tot de Groeps commandant der politie wenden, waarna zijn klacht behoorlijk zal worden onderzocht. De Commissie zal zich even eens bewegen op het gebied van het kwaad der huurprijsopdrijving. Dringend wordt een beroep ge daan op de inwoners van Bergen, zich te onthouden van prijsop drijving en hamsteren. Dit zou in strijd zijn met het algemeen belang en de goede naam van de gemeente schaden. AANBESTEDING Dinsdagmorgen werd ten raad- huize te Bergen aanbesteed „het verbeteren van de verkeersweg Alkmaar-Bergen, door toepassing van een gedeeltelijke grondver betering, het aanbrengen van een fundering en het opnieuw leggen van de klinkerbestrating de ver nieuwing der vrijliggende rijwiel paden, met bijkomendewerken. Ingekomen waren 15 inschrijvingen. De raming bedroeg f 225000-. C. J. Bosland, Assendelftf 269316-. Per M3 meer/minder ontgraving voor grondverbetering 17 f 2,50. Per M3 meer/minder aanvulling voor grondverbetering §17 f3,50. Fa. Gebr. Bruisschaart, ljmuiden f271000,-, f2,50 f 3,50. J. Daalder, Alkmaar: f 251900,-, f 2,60, f 3,10. L. van Drunen, Den Bosch: f 276400,-, f 2,75, f 2,90. N.V. Geruisloze Weg, Heemstede: f 248500,-, f 5,80, f 3,-. Gebr. Kevel, Egmond f 285000,-, f 2,60, f 3,25. N.V. Kennemerland, Heiloo: f 278000,-, f 2,50, f 3,-. Fa. Gebr. Min. Bergen: f 216690,-. f 2,-, f 2,10. Fa. de Moei Hermes, Alkmaar f 217800,-, f 1,80, f 2,40. N. B. M., Zaandam: f322900,-, f6,05 f 4,15. N. Ned. Wegenbouwmij. Har- lingenf 274300,-, f 2,95, f 4,90, J. Ooms, Avenhorn: f 248900.-, f 2,25, f 3,-. Gebr. Schelvis, Heemstede: f 272000,-, f 2,50, f 2,75. R. Wiersma, Sloterdijk: f 284000,-, f 2,60, f 3,60. D. Bos. Amsterdam: f 283126,-, f 2,50, f 3,50. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver Fa. Gebr. Min, te Bergen: f 216690,-, f 2,-, f 2,10. SCHOORL'S GEMENGD KOOR ZONG IN HAARLEM Dinsdagavond trok Schoorl's Gemengd Koor met 110 leden en supporters per autobus naar Haar lem, om deel te nemen aan het Jubileum-Concert in het Concert gebouw ter gelegenheid van het gouden Jubileum van de welbe kende en sympathieke componist Jac. Bonset. Alle werken die op deze avond werden uitgevoerd waren van de Jubilaris. Door de Burgemeester van Haarlem, Mr. F. E. P. M. Cremers, werd bij de opening hartelijke woorden tot de Jubila ris gesproken, waarna het muzi kale gedeelte werd aangevangen met „Marsch Triomphale", op het orgel, door de jubilaris zelf bespeeld. Toen deze het podium verliet brak een langdurig en spontaan applaus los. Hierna was Schoorl's Gemengd Koor aan de beurt om met een drie-tal liederen te laten horen wat zij onder de bezielende lei ding van haar Dirigent Corn. Jonker kon presteren. Wederom is gebleken, waartoe dit koor in staat is, want achtereenvolgens werden „Kruisklaght", „Water lelie" en „Psalm 103" op zoo'n prachtige en ontroerende wijze ten gehore gebracht, dat na elk werk een machtig applaus uit de tot de laatste plaats bezette Con certzaal opklonk als dank voor het gebodene. Vervolgens zong het Kinder koor „Zanglust" uit Amsterdam onder leiding van Willem Hespe, een tweetal liederen: „Harpzang" en „Wereldvrede". Het was tref fend zoals de jonge stemmen deze werken uitvoerden. Als laatste nummers vóór de pauze zong het Kon. Mannenkoor „Caecilia", onder leiding van Nico Hoogerwerf „Het Porceleinen Paviljoen" en „Pierrot". Dit laatste werk met Piano-begeleiding van Henk Duinker en Declamatie van Mevr. Riek Bonset-Horst. Voor de uitvoering alle lof. Nadat in de pauze van de ge legenheid om de Jubilaris te feli citeren, een dankbaar gebruik was gemaakt, werd het tweede ge deelte geopend door een Jeugd orkest, hetwelk uitvoerde „Kenne merland", een suite, bestaande uit 7 delen. Met zeer veel aandacht werd geluisterd, waarbij enkele jonge veelbelovende musici opvie len door hun subliem spel. Na het einde, klonk dan ook een daverend applaus op uit de zaal, als dank voor het ten gehore gebrachte. Na het optreden van het ge mengd koor „Polyhymnia" besloot Willem Hespe deze avond met het zingen van „O, Gulden Hoofd", door de beide gemengde koren „Zanglust" en „Polyhymnia", welk nummer een waardig slot vormde van deze op hoog muzikaal peil staande avond. Het zal voor de componist Jac. Bonset een der mooiste avon den van zijn leven zijn geweest, terwijl de organisatoren op een goedgeslaagde huldigingsavond kunnen terugzien. Ook „Schoorl's Gemend Koor" kan met onverdeeld genoegen terugdenken aan deze avond, ter wijl de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat dit optreden voor de toekomst verdere vruch ten zal afwerpen. Zangeressen en zangers uit Schoorl, die nog geen lid zijnmeldt U ten spoedigste aan als lid op een van de repeti tie-avonden, Dinsdagsavonds 8 uur, of bij bestuur of leden. Ook U kunt dan medewerken, dit koor haar uitstekende reputatie te laten behouden. TONEELAVOND Een commissie, samengesteld uit de P. v.d. A., de Schoorlse Best. Bond (N.V.V.) en de V.A.R.A. gaat een toneelavond organiseren. Aangemoedigd door het grote succes van het, door deze com missie georganiseerde Mei-feest, wil ze op deze weg voortgaan. Zij heeft de A.T.V. „Ontwaakt" uit Alkmaar bereid gevonden op Zaterdag 18 Nov. a.s., het boei ende toneelspel van A. M. de Jong „De Martelgang van Kromme Lindert" op te voeren. Dit toneelstuk in 5 bedrijven, een greep uit het leven „met een lach en een traan" zal zeker een lange avond van artistiek genoegen opleveren. We kondigen deze opvoering nu reeds aan opdat de toegangs prijs a f 1,25 (alles inbegrepen) U dan niet direct ongelegen zal komen. SCHOORLSE BRIDGECLUB Uitslag wedstrijd 23 October. A. 1 Klik-v.d. Lelie 2 Bekker-Beeldman 3 Pinxter-v. Twuyver 4 Half-Jonker 5 Haasbroek-Stam 6 Visser-Nieuwland 7 Fam. Repko B. 1 Mevr. de Wilde- Fakkers 2 Fam. Kuiper 3 Mosch-Mevr. Bouman 4 Mosch-Koeten 5 Mevr. Trip- v. d. Hoef 6 Mevr. v. d. Linde- Half 7 Mej. Haring- Mej. v. Oosten 8 Mej. Gorter-partner 27 pnt. 26 26 24 22,5 22 20,5 50,5 pnt 46,5 44,5 40,5 40 39,5 39,5 35 GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van Bur gemeester M. Niele vergaderde de raad dezer gemeente Vrijdag avond in voltallige zitting. Een verzoek van Ged. Staten, om in de rioolafvoerrechtverordening 'n betalingstermijn op te nemen werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, nadat de voorzitter had uiteengezet, dat Ged. Staten voor stelden de heffing in twee ter mijnen, n.l. de eerste vervallende op de laatste dag der maand, waarop de aanslag is gedateerd en de tweede termijn, vervallende 3 maanden later. B. en W. stelden vervolgens voor de verordeningen tot heffing van opcenten op de personele en grondbelasting, die, als bezettings maatregelen tegen 1 Dec. 1950 vervallen, vanaf die datum on veranderd vast te stellen. Op 'n desbetreffende vraag van de heer Koeman, antwoorddede voorzitter, dat de opcenten voor de perso nele belasting 150 en die voor de grondbelasting voor onbebouwd 110 en voor bebouwd 190 be dragen. Z.h.s. werd aldus besloten. Vervolgens werd voorgesteld een kledingreglement vast te stel len, zoals op G.D. is bepaald. Daar in het G.O. drie leden van de raad zitting hebben en een en ander reeds voldoende was be sproken, stelde de voorzitter voor dit voorstel aan te nemen. Aldus werd besloten. Voorgesteld werd de uitgaven en vergoedingen vast te stellen, over 1949 van het openbaar en bijzonder lager onderwijs, volgens de door de ontvanger en de schoolbesturen overlegde cijfers. De heer Snoeks informeerde, hoe veel dit bedrag per leerling be droeg. De voorzitter antwoordde, dat dit f 17,25 per leerling is. Het bestuur van de Chr. School is echter in beroep gegaan en ont vangt een hoger bedrag. De heer Snoeks wees op de hogere kosten van onderhoud van de gebouwen. Hierna werd dit voorstel aange nomen met algemene stemmen. Vergoeding reiskosten voort gezet R.K. onderwijs. Ingekomen waren verschillende verzoeken om vergoeding van reiskosten. Voorgesteld werd deze verzoeken af te wijzen, omdat te Egmond aan de Hoef, dus 1 Kareis-Klaij 2 Apeldoorn-Liefting 3 Hopman-Verver 4 de Goede-Dekker 5 Prins-Dekker 6 Scholten-Lijen 7 Prins, Bakker-v. Twigt C. klasse 1 Jonker-Groen 2 Tervoort-Groot 3 Burger-Dekker 4 Kareis-Hopman 5 Admiraal-Modder 6 Dekker-Houdijker binnen 4 km afstand van de woon plaats, het verlangde R.K. onder wijs kan worden genoten. Nadat de voorzitter er nog eens op gewezen had, dat dit het voortgezet lager onderwijs betrof, werd z.h.s. besloten deze ver zoeken af te wijzen. Na enige toelichting door de voorzitter werd besloten grond te verkopen aan de personen a. Alb. Visser, hoek Trompstraat /Voorstraat, 7 m2 tegen f 70,—. b. J. B. H. Thomasse, Amsterdm, 75 m2 aan de Wilhelminastraat, voor f 3,50 de m2. c. J. Bos en Corn. Wijker, op breedte van resp. 3,9 en 6 m, tesamen 200 m2 aan de Wilhel minastraat voor f 3,50 per m2. d. P. Heere, 435 m2, hoek Water- torenweg en Plantsoenstraat, voor f 3,per m2. e. P. Zwart, grond voor 4 wo ningen aan de Wilhelminastraat, met achterliggende grond tot de erfafscheidingen aan de percelen aan de Emmastraat, volgens prij zen naar de waarde der grond. Besloten werd een kasgeldle ning aan te paan voor 1951 tot een bedrag van f 750.000, in verband met de riolering en de woningbouw. Daar de leden voor het G. O. voor een jaar gekozen waren, moesten weer verkiezingen van nieuwe leden voor het G. O. plaats hebben. De raadsleden 's avonds 8 uur Groen, Wijker en Snoeks werden weer herkozen en namen hun benoeming aan. Ook werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. om van 1 September af aan het gemeente- personeel 5°/o toeslag te verle nen, krachtens de rijksregeling. Tenslotte werd voorgesteld de salarisverordening te herzien, zo als door Ged. Staten werd aan gegeven en het nodige voor uit betaling, op de begroting voor 1950 uit te trekken. Bij de rondvraag bracht de heer Krab naar voren, dat de uitgra vingen van de Zuiderstraat, in verband met de riolering te lang openblijven. De voorzitter zal zijn aandacht hieraan besteden en in overleg treden met de uitvoerder. Wethouder de Graaff merkte op, dat de uitgravingen in een smalle straat, als deze meer opvallen, dan een bredere, zoals b.v. de Voorstraat. De heer Snoeks verzocht om een betere verlichting van de Boulevard. De gehele Boulevard is thans bewoond, ook het Troel stra-Oord wordt druk bezocht en een goede verlichting is daar wel gewenst. De voorzitter zal zich hieromtrent met de Directeur van de lichtbedrijven in verbinding stel len. Het is de bedoeling om vooral de achterstraten ook beter te verlichten, het wachten is op de riolering. Vervolgens bracht de heer Snoeks nog woorden van waar dering aan het adres van B. en W. voor de bestrating van het gedeelte van de Watertorenweg. Nadat de heer Wijker B. en W. nog attent gemaakt had op een zandverstuiving in de Berg straat ging de raad over in comité. Uitslag Bridge-drive „DE EGMONDEN" A. klasse: 1 Nieuwenhuizen-Cremer 2 Gebr. v. d. Molen 3 Rozing-de Raadt 4 Huiberts-Baltus 5 Hopman-Ruiter 6 Heddes-Van Pel B. klasse: 26,5 26 26 25,5 23 23 31 28,5 26 24 20,5 19,5 18,5 28,5 26 26 25 23 21,5 Met de onvergetelijke Paula Wesseley in de hoofdrol en Paul Hörbiger en Antilla Hörbiger, brengt ons bioscooptheather „De Rustende Jager" te Bergen op Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag avond 8 uur en Zondagmiddag 2.30 uur de komende week, de bekroonde Oostenrijkse film „DE ENGEL MET DE BAZUIN" Een monumentaal meesterwerk! Dat zijn grote woorden, die men vaak geeft aan films, die door hun opzet, hun brillante bezetting, hun enorme decors, fabelachtige sommen gelds hebben gekost. De herinnering aan dergelijke „monumentale meesterwerken" verbleekt gewoonlijk sneller dan de inkt, waarmede zo'n slogan aan het geduldige papier wordt toevertrouwd! „De Engel met de Bazuin" echter ontleent haar kwaliteiten niet in de eerste plaats aan boven genoemde elementen. Haar mo numentaliteit schuilt vóór alles in de brede visie, waarmede haar gegeven werd uitgewerktDe bloei en de ondergang van een Oostenrijks geslacht, parallel lo pend aan de grootheid en het verval van de Dubbel-monarchie Oostenrijk-Hongarije. parallel lopend met de onmetelijke trage die, welke zich in deze eeuw aan Europa heeft voltrokken. Dat is de film „De Enyel met de bazuin", een film die door haar treffende eenheid, haar zui verheid en de fascinerende wijze waarop menselijke tragedieën worden geprojecteerd tegen de .historische achtergrond van het jongste verleden, niemand onbe roerd kan laten. Toegang 18 jaar. Vervolgens spelen Claudette Colbert, Robert Gummings, Don Ameche en Hazel Brooks in de film „DE SLAAP DES DOODS" Deze film, is voor 100°/0 voor het grote publiek geschreven, en gebasseerd op een zeer populair geworden verhaal van Leo Rosten, dat weken achtereen in „Collier's" verscheen. De film „Slaap des doods" verhaalt de geschiedenis van 'n jonge architect, die getrouwd is met een mooie en rijke vrouw, waaraan hij het prachtige huis en een groot ge deelte van zijn inkomen dankt. Hij maakt kennis met een mooie en verleidelijke jongedame, Daphne geheten, een model voor een fotograaf, die hem zo weet te verstrikken, dat hij besluit haar te trouwen, en om het kapitaal te redden, zijn vrouw te ver moorden. Een slaapdrank iedere avond en de listige manieren van haar man, moeten zijn vrouw aanleiding geven zelfmoord te plegen. Met de verwikkeling van dit gegeven, krijgt men een behoorlijke dosis spanning. Ontegenzeggelijk is deze film, zowel wat betreft spel, als inhoud, een „geslaagde creatie". Toegang 18 jaar. In het kader van het bijzondere programma brengt men op Don derdag 2 Nov. '50, 's middags te 2,30 uur en 's avonds te 8 uur, de film „L.O.-L.K.P." Over deze film schreef de film criticus L. J. Jordaan in „Vrij Nederland": Max de Haas be hoort tot de weinige landgenoten wie de filmerij in het bloed zit, als de muzikant, de muziek. Daar van getuigt opnieuw zijn jongste product „L.O.-L.K.P.dat het epos wil zijn van het Christelijke Nederlandse verzet. Een hachelijke opgave, want de uitgebreide acti viteit dezer ondergrondse bewe- g ng in een film van 80 minuten Bergen Nh. „De Engel met de Bazuin". „De slaap des Doods". „L.O. - L.K.P". vast te leggen zonder in docu mentaire droogheid te vervallen, is welhaast een onmogelijkheid. En er was dan ook al het talent, al de intellegentie, al het techni sche meesterschap van deze be gaafde filmer nodig, om ondanks de overladenheid der gegevens, van het begin tot het einde te blijven boeien. Dat hem dit ge lukt is, mag stellig een prestatie worden geheten. Wij zouden dan ook allen, die betrokken zijn ge weest in deze actie, willen raden deze film te gaan zien, daar zij een grote en waardevolle rolprent is geworden voor de vaderlands lievende bevolking. Toegang 14 j. SCHOORL EGMOND AAN ZEE EGMOND BINNEN PRIJZENCOMMISSIE TE SCHOORL Ook te Schoorl is de Prijzen- commissie wederom ingesteld. Het Secretariaat berust bij de hr W. H. P. Pastoor, Laanweg C 160. Van gemeentewege vernemen wij, dat niet alle gerepatrieerden ter gemeentesecretarie zijn of worden aangemeld voor opneming in het bevolkingsregister. In verband hiermede wordt er de aandacht op gevestigd, dat ieder, die zonder te zijn opgenomen in het bevolkingsregister in een gemeente nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust geniet, gehouden is zich binnen 5 dagen na aankomst te melden ter gemeentesecretarie (afd. bevolking), elke werkdag geopend van 9-12,30 u. Onverminderd het vorenstaande rust op hotelhouders, pensionhouders en kamer verhuurders de verplichting aan het gemeentebestuur (afd. bevolking) opgave te doen van de geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan 14 dagen in hun hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt. Ingezonden mededeling zowel als van H. H. Oogartsen worden in de kortst mogelijke tijd op eigen atelier uitgevoerd. BERGEN, Hoflaan 2 Telef. 2202 SCHOORL, „De Rustende Jager", Dinsdag nam. 7—8 uur. Leverancier alle Ziekenfondsen. Ingezonden mededeling in de Herv. Kerk te Schoorl. Spreker Ds P. LUGTIGHEID van Den Haag Met medewerking van Me). R. DIEDERICH, Schoorl, Sopraan Hr. CORN. JONKER, Schoorl, Orgel Een avond voor iedereen Vrijdag-, Zaterdag-, Zondagavond te 8 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur t (18 jaar) met Paula Wesseley en Paul Hörbiger. Monumentale film van het eeuwige Weenen. Maandag-, Dinsdag-, Woensdagavond 8 uur,en Woensdagmiddag te 2.30 uur: Claudette Colbert en [Robert Gummings in (18 jaar) Een met spanning geladen film. Het bijzondere programma brengt op Donderdagmiddag 2 Nov. te 2.30 uur en Donderdagavond te 8 uur (14 jaar) De film over de Nederlandse verzets beweging. ZONDAG 29 OCTOBER BERGEN NED. HERV. GEMEENTE RUïNEKERK n.m. 19 uur Ds. Bekius 31 October n.m. 19 uur Hervormingsdienst (Coll.) Maandag 56 uur Catech. voor meisjes t. e. m. 15 jaar Dinsdag 56 uur Catech. voor jongens t. e. m. 15 jaar Woensdag 8 u. a.s. Lidmaten Vrijdag 78 uur jongens en meisjes 16 jaar en ouder Gebouw „REHOBOTH" Dr. van Peltlaan 1 v.m. 10.30 uurDhr. Sevensma (A'dam) Ned. Herv. Gemeente Zondagsschool voor de leeftijden 6. 7 en 8 jaar, v.m. 11.30 uur; voor de leeft. 9, 10 en 11 j. 12 uur, in de Ruïnekerk Bergen aan Zee geen opgaaf GEREFORMEERDE KERK Dr. van Peltlaan 31 geen opgaaf LEGER DES HEILS Dorpshuis, Zondagsschool n.m. 2 uur. Dinsdag half acht Breelaan 5 Bijbelklas voor de jeugd boven 12 jaar Donderdag 2 uur Breelaan 5 Gezinsbond voor vrouwen. Maandag en Dinsdag Bazar Verbreiding der Waarheid van Borselenlaan 2 n.m. 7.45 uur Ds. Ruys He rvormingspreek R.K. KERK Zondag v.m. 7 u. en 10.45 u. Stille H. Mis 9.15 u. Hoogmis Kindermis 8.15. u. Lof 7 uur in de week H.H. Missen 7, 7.45, en 8.30 u. NED. HERV. GEMEENTE 10 uur te Schoorl Ds. C. M. de Jong Zondagschool te Schoorl 11.30 uur 31 October Hervormingsdag 7.30 uur n.m. Dr J. C. Fetter OUD-KATHOLIEKE KERK v. m. 8 uur vroegdienst v. m. 10 uur laatdienst n. m. 7 uur Vesper GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) 10 uur Ds. C. von Meijenfeldt 4.30 uur Leesdienst (br. Swager) coll. „Ambon" NED. HERV. GEMEENTE 10 uur Ds. Roobol 31 October n.m. 7.30 uur Ds. Roobol HERV. GEMEENTE 10 uur Egmond Binnen Heilig Avondmaal Ds. Plug

De Duinstreek | 1950 | | pagina 2