jtMetm-Cakceei -©— Bioscoop Schoorl's Gemengd Koor dir. corn, jonker ft aacdifyc lcmdec(uck FILMNIEUWS. „De Rustende Jager" „STROMBOLI'' „BAGDAD" KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. maken ingevolge artikel 8 van de inentingswet 1939 bekend, dat op DINSDAG 9 JANUARI 1951 gelegenheid zal bestaan tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken op nagemelde tijd en plaatsWij kgebouw, Karei de Grootelaan 27, des namiddags om 16 uur. Het verdient aanbeveling, behoudens bijzondere omstandigheden, alleen kinderen beneden de leeftijd van twee jaren te laten inenten. Voorafgaande raadpleging van de huisarts is gewenst. Verzocht wordt trouwboekjes van de ouders of geboortebewijzen van de kinderen mede te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Dr W. HUYGENS, Burgemeester W. DE VRIES, Secretaris Burgemeester en Wethouders van Schoorl ROEPEN GEGADIGDEN OP (alleen inwoners van Schoorl) voor de bewoning van de binnen afzienbare tijd vrijkomende percelen: Duinweg D 23, huurprijs f 49.- per maand Huismansweg C 211, huurprijs minstens f 800.- per jaar, met verplichting gebruik oliestookinrichting. Schriftelijke aanmelding ter secretarie uiterlijk 10 Jan. a.s. 1926 1951 op ZATERDAG 13 Januari a.s. in de zaal van de heer Schuijt te Schoorl Medewerkenden zijn: MAARTJE KLIFFEN, Sopraan LEO LARSEN, Tenor SIMON HALI, Piano Aanvang 8 uur Entree f 2,00 (bel. inbegr.) pas een verandering in. Toen werden de prijzen voor diepvries zóveel verlaagd, dat meer huis vrouwen het konden kopen. In 1949 daalden de diepvries- prijzen nog sterker. En nu. bereikt ons het plezierige nieuws, dat diepvries in vele gevallen net zo voordelig is als verse groenten. Uit de grond van ons hart kunnen we zeggen: „Eindelijk"! 's Winters verse groenten Volwassenen en vooral kinderen hebben de natuurlijke vitaminen van bladgroenten nodig. En aan gezien er geen sla, spinazie en andijvie, laat staan tomaten, in de winter groeien, zijn wij ook in Nederland, wel aangewezen op het snelbevroren product. Nu de prijs daarvan zo laag geworden is, kunnen tenminste meer kinderen van deze zomerse bladgroenten profiteren. En het zal voor alle ouders raadzaam zijn het snelbevroren product ge regeld op tafel te brengen. Ook voor de huisvrouw een gemak! Een pak diepvries-spinazie be vat meestal 700 gram. Ongeveer anderhalf pond dus! Maar. dat is natuurlijk veel meer dan anderhalf pond verse spinazie! Het is gelijk aan bijna 3 pond Alle diepvriesproducten zijn namelijk gewassen, gesneden en schoongemaakt. De huisvrouw heeft dus niets anders te doen dan de „ijsklomp" uit het pak te nemen, in de pan te doen en te koken Diepvries spaart tijd en vuur In een oogwenk is diepvries klaar en gaar! Geen koolluchtjes in huis, geen vuile handen, geen schillen of afval en. dit jaar ook geen hoge prijzen't Is een prettig bericht, dat wij hoorden. We hopen van harte, dat de Nederlandse huisvrouw er ook inderdaad van zal genieten. Net als de buitenlandse huisvrouw reeds jaren doet Want 't is niet alleen een goed middel om kinderen en ouders gezond te houden diepvries draagt ook bij tot welvaart van de Nederlandse tuinders. De diepvries-industrie bewaart de heerlijkste groenten en vruch ten, die anders misschien 's zomers vernietigd zouden worden CONTRACTERING ZAADTEELT Bij het afsluiten van contracten voor het telen van zaad is het volgende van belang 1. Gebruikt geen „brief" maar een contract voor het afsluiten van een Zaadteelt-overeenkomst. 2. Omschrijf duidelijk onder welke Voorwaarden wordt ge contracteerd. 3. Vermeld volledig e.v.t. af wijkende bepalingen. 4. Controleer vóórdat het con tract wordt afgesloten of het in overeenstemming is met de gel dende teeltafbakening, hetgeen ook kan geschieden door infor matie bij A. de Secretarissen van de Districhtsorgaanbesturen van de Stichting voor de Landbouw. B. de Gemeente-huizen, als voor het betreffend gebied een afbakening geldt. C. de Rijksland- en Rijkstuin- bouwconsulentschappen. 5. Het is wenselijk tijdig overleg te plegen met buren, t.a.v. het teeltplan, ter voorkoming van on gewenste kruisbestuiving, waar door latere moeilijkheden kunnen worden voorkomen. 6. Als op de z.g.n. „Algemene Voorwaarden", (gedeponeerd ten kantore van Notaris D. Veene- bos te Enkhuizen op 7 Mei '47) wordt afgesloten, is het van be lang in verband met de voor genomen Wijzingen, welke in overleg tussen de Vakgroep Zaadhandel en de Stichting voor de Landbouw worden vast gesteld een clausule in het contract te doen opnemen, dat de hernieuwde „Algemene Voor waarden" van kracht worden zodra deze zijn vastgesteld en derhalve de oude dan als vervallen dienen te worden beschouwd. Bovenstaande gegevens hebben betrekking op het afsluiten van contracten. T.z.t. zullen verdere mededelingen volgen over het nemen van monsters enz. De Stichting voor de Landbouw in N.-Holland adviseert de Zaad telers bij het afsluiten van een contract met de bovengenoemde punten rekening te houden, daar zulks van grote betekenis kan zijn en veelal latere misverstan den voorkomt. Mededelingen van de Aardappelmoeheidscommissie van de Stichting voor de Landbouw in Noordholland De aardappelteelt in het vroege aardappelgebied van Noordh. Zoals bekend houdt de Wet Bestrijding Aardappelmoeheid o.m - naast een verbod voor het telen van aardappelen tomaten bloem- bolgewassen; boomkwekerijge wassen koolraapplantenkool- planten, stekbieten en dergelijke voor distributie bestemd voort- plantingsmateriaal, dat met aan hangende grond wordt verspreid - een verplichte vruchtwisseling in, hetgeen neerkomt op een toe gestane aardappelteelt van 1 maal in de 3 jaar. Evenzo biedt dezelfde Wet ontheffingsmogelijkheden, indien hiertoe echter gegronde aanleiding bestaat en mits de uitvoering ervan niet in strijd komt met het doel van de Wet. Op deze basis werd indertijd dan ook voor het vroege aard appelgebied van Noordholland een algemene ontheffing gegeven, welke de mogelijkheid biedt jaar op jaar aardappelen te verbouwen, mits deze zijn gerooid vóór de 20ste Juli. Deze ontheffing kwam tegemoet aan de bezwaren van de aldaar wonende aardappelverbouwers, voor wie - door opvolging van het in de Wet gestelde - econo mische bedrijfsvoering practisch onmogelijk zou zijn in verband met de zeer intensieve aardappel- verbouw. MEUBELEN Anderzijds werd hiermede een geleidelijk aanpassen aan de wisselbouw bedoeld, waardoor het later mogelijk zou zijn be paalde ontheffingen in te trekken en/of door nieuwe - aan de ge wijzigde omstandigheden aange paste - te doen vervangen. Begrijpelijk heeft elke verande ring t.a.v. de 1 op 1 verhouding consequenties voor de telers. Echter heeft de Plantenziekten- kundige Dienst gemeend een langer toestaan van de ontheffing (dus de voorlopig toegestane 1 op 1 verhouding) niet langer te kunnen verantwoorden. Het exportbelang loopt in deze parallel met de belangen voor de aardappelteelt als zodanig. Om deze reden heeft men dan ook nieuwe regelingen getroffen. Deze nieuwe regelingen houden in, dat voor het gehele ontheffings- gebied van Noordholland met ingang van het volgend jaar zal gelden, dat 1 maal in de 2 jaren aardappelen mogen worden ver bouwd. De rooidatum van 20 Juli blijft hierbij van kracht. Ecfiter wordt getracht voor 'n gedeelte van het ontheffingsgebied - alwaar de aardappelteelt op de meest intensieve wijze wordt uit geoefend - oude ontheffing te doen behouden. Daar aardappelmoeheid prac tisch alleen door middel van grond- monsteronderzoek kan worden aangetoond, heeft een uitgebreid onderzoek aldaar plaats, waarvan de uitslag beslissend zal zijn voor de uitspraak van de Planten- ziektenkundige Dienst. Is deze gunstig dan blijft voor lopig voor dit gedeelte, bestaande uit een drietal gebieder,, de oude ontheffing (1 op 1 verhouding) van kracht. Is de uitslag niet gunstig dan zal ook voor dit gedeelte de 1 op 2 verhouding ingaan. Het gedeelte in het ontheffings gebied dat we om verwarring te voorkomen het uitzonderingsge bied zullen noemen, wordt be grensd door I Gebied Medemblik-Enkhuizen omgrensd door de lijnMedem- blik-Noorderkoggerzeedijk-Noor- derweg - dorpsweg Twisk - hoek Almersdorperweg - Twiskerdijk- sloot - kruising Cavesloot - Cave- sloot - sloot bewesten Lichte- waterpolder - Veersloot - kruising Boomsloot - Boomsloot - De Brander - Egboet - Egboetwater Eenvoudig en lief is dit jurkje. Het ronde pasje kunt u zonder meer aanbrengen, doch u kunt dit ook met een gezellig randje of met leuke figuurtjes opmaken. Op ons voorbeeld werd onder het kraagje een strik aangebracht. Dit staat heel grappig. Het jurkje is heel gemakkelijk te maken. De zijnaden van voor en achterpand worden aan elkaar gestikt. De bovenkant word in gehaald. De schoudernaden van het pasje worden aan elkaar ge stikt. Daarna wordt het split aan de achterkant afgewerkt. Jurkje en pasje worden nu aan elkaar gezet. Voor de mouwen worden eerst de naden geslotendan de ruimte aan onder- en bovenkant inhalen. Het manchetje aanzetten. Dit stikt men met de goede kant op de goede kant van de mouw en zoomt het aan de binnenkant met een klein onzichtbaar steekje vast. Vervolgens wordt de mouw in het armsgat gezet. De twee helf ten van het kraagje worden dub bel gestikt. De halskant openlaten. Het kraagje omkeren en platrijgen, op dezelfde wijze als de man chetjes op het jurkje stikken en afwerken. De strik kunt u van dezelfde stof maken, doch hier voor kan lint ook uitstekend dienst doen. De zoom met de hand tegen- zomen. Dan kan het jurkje ge makkelijk worden verlengd als het nodig is. Klaargeknipte patronen van dit model kunt u onder no. P 4776 - Westerkeursloot - dorpsweg Zwaagdijk - gemeentegrens Hoog- karspel - dorpsweg Hoogkarspel - Nieuwe weg van Hoogkarspel naar den Hout - Torenweg - Oude trambaan (in Zuidrichting) - Leekerweg - Zuiderdijk - We- dersloot - Waterlozing - Lake- mansloot - Kerkewater - Kerke- weg - Buurt - IJsselmeerdijk - Zuiderdijk - Enkhuizen (Wester poort) - Westeinde - Bokkesloot - Fluithoek - Oosterdijk (IJssel meerdijk) tot Medemblik. II Gebied Obdam-Hensbroek omgrensd door de lijn: Kruising Kagerdijk - Spierdijk - Lutkedijk - Ringsloot - ten Oosten van de Berkmeer - Ob- dammerdijk- Ringvaart ten Westen van polder Hensbroek - Ring sloot tussen Polder Hensbroek en polder Wogmeer-denkbeeldige lijn vanaf polder Wogmeer tot kruising Kagerdijk - Spierdijk. III Gebied Langedijk omgrensd door de lijn: Handelskade (Noord Scharwoude) - Dorpsstraat Noord Scharwoude - Dorpsstraat Zuid Scharwoude - Bruggesloot - Dempsloot - Ringsloot ten Westen en ten Zuiden van Daalmeer - Staal- sloot - 1ste Kruissloot - de vaart tot kruising Spoorlijn - Spoorlijn - Ringvaart ten Westen polder Heerhugowaard - dijk Noord- Scharwouderpolder - Handelskade N oord-Scharwoude. Met ingang van volgend jaar, d.w.z. zonder dat rekening behoeft te worden gehouden met de teelt van 1950 kan men in 1951 aard appelen telen. Echter heeft het jaar 1952 consequenties indien dan geen rekening is gehouden met de aardappelteelt van het jaar 1951. Men doet dus verstandig in 1951 een zodanige oppervlakte met aardappelen te betelen (in elk geval niet boven 50 °/0 van de bouwgrond) dat zonder be zwaar aan de gestelde eis: „1 maal aardappelen in de 2 jaar", kan worden voldaan. Met de mogelijkheid dient voorts rekening te worden ge houden, dat aan een ontheffing voor het Uitzonderingsgebied en misschien ook voor het ont heffingsgebied in den vervolge een grondmonsteronderzoek zal dienen vooraf te gaan. Vergeet niet, dat - indien aardappelmoeheid wordt gecon stateerd - het telen van aard appelen, bloembollen enz. zonder meer wordt verboden, met alle consequenties van dien. Nadrukkelijk willen wij dan ook adviseren zich in te stellen op 1Regelmatig grondmonsteronder zoek. 2. Geleidelijke overgang tot vruchtwisseliny. Alleen door uiterste waakzaam heid en medewerking aan de uit voering van het in de Wet ge stelde, kan erger worden voor komen. In deze geldt dan ook: Bedrijfsgenoten let op Uw saeck bestellen bij de redactie van ons blad voor de leeftijd van 1-2, 24 en 4—6 jaar a f 0,85 per postwissel of in postzegels (uit sluitend lage waarden). Vergeet u niet nummer en leef tijd op te geven. PRINSES CHARME Vrijdag-, Zondag- en Maan dagavond te 8 uur vertoont men in Bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen de film, waarover U reeds meerdere malen hebt gelezen in de dagbladen. het grote werk van de bekende regisseur Rosselini, met in de hoofdrol, de onnavolgbare en wereldberoemde filmactrice Ingrid Bergman, de film welke zeer zeker ieders aandacht zal trekken, de film „STROMBOLI", welke door de pers zo besproken werd, o.a. door De Telegraaf, Algemeen Dagblad, Nieuws van de Dag, Prinsestad, Elsevier's Weekblad, Wereldkro niek, het Vizier, Kompas en nog vele andere. Zij hebben naast hun beschrijvingen de feuilleton van „Stromboli" onder de aandacht van de abonne's gebracht. Thans stelt het bioscooptheater allen in de gelegenheid dit filmwerk te gaan zien. Let vooral op de juiste speeldagen. Toegang 18-jarigen en ouderen. Zaterdag- en Dinsdagavond te 8 uur verandert dit programma en maakt plaats voor de fantasie volle, gekleurde film met Maureen O'Hara, Paul Christian en Vin cent Price, „BAGDAD Haremvrouwen en sultans, exotische dansen en Oosterse Burgelijke Stand BERGEN Bergen Nh. liefde, verraad en hebzucht, cor ruptie en wreedheid, een maxi mum aan spanning, a ontuur en schoonheid. Geheel in de prachtigste kleu ren met de wonderlijkste show- taferelen geeft de film „Bagdad" 1001 opwindende avonturen in een stad van 1001 wonderen. Toegang 14 jaar. SCHOORLDAM Notaris Pinxter vertrekt. Naar wij vernemen zal Notaris F.J.M. Pinxter, die ruim 20 jaar het notariaat alhier vervulde, binnenkort naar Lisse vertrekken, waar hij volgens een dezer dagen verschenen Koninklijk Besluit, tot notaris is benoemd. Debiteuren- en Crediteurenboeken Tabellarische Kasboeken Bockhandel C. Oldenburg, Schoorl Kaarten verkrijgbaar bij C. Oldenburg, Laanweg, Nic. Schuijt „De Rustende Jager" en bij de leden. Plaatsbespreking op de dag der uitvoering, n.m. 2-3 uur. Ingezonden mededeling. g Ingezonden mededeling CHEMISCH REINIGEN van Filiaal t W. v. 't Hof, Breelaan 51, Bergen (N.H.). Tel. 2058 Ingezonden mededeling te van de pijnstillende Thermogène van 17 Dec. 1950 tot 24 Dec. 1950 GEBORENCornelia Geertruida, d.v. J. Ranzijn en G. Modder. Andries Albert, z.v. G. L. Bloemhof en A. L. de Jongh. Diana Gerarda Maria, d.v. S. J. van Wonderen en H. W. J. Roes. Josephina Wilhelmina Elisabeth d.v. J. J. Roosenboom en H. W. G. Daal. GETROUWD Harribald S. Tengbergen en Janna Koeman Arie C. Schouten en Catharina Kops, te Alkmaar. Adrianus Adriaansen en Catharina Boots. OVERLEDEN: Arie Modder, 86 jaar, echtgenoot van Antje Houtkoper. Maria Christina Verdonk, 73 jaar, echt genote van Jacob Min. van 24 Dec. 1950 tot 31 Dec. 1950 ONDERTROUWD: Jacob J. Berkhout, 29 jaar, te Alkmaar en Aletta K. Cre- feld, 30 jaar. Ingrid Bergman in „Stromboli" Vrijdag-, Zondag- en Maandagavond te 8 uur de meest besproken film met Ingrid Bergman. Toegang 18 jaar Let s.v.p. goed op de speeldagen Zaterdag-, Dinsdagavond te 8 uur en Zondagmiddag te 2,30 uur de fantasie volle film met Maureen O'Hara. Toegang 14 jaar (Geheel in kleuren) Maureen O'Hara in „Bagdad" Dirk Bakker, 23 jaar en Christina C. H., Drolsbach 22 jaar. Gerard H. L. Filarski, 23 jaar en Ditha Stuivenberg, 24 jaar. te Utrecht. Johann Becker 42 jaar, te Masniel en Christina C. M. Schmidt, 35 jaar. OVERLEDEN Geertruida Bijl, 73 jaar, weduwe van Jan Klanker. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□O

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2