Moderne Zeerovers Amu&e-tnents festival ifauna- RADIO PERMANENT DOBBEN mii'-s 1 „de tiid staal niet stil" AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Administratiekantoor JOH. BROERE TaagetstHwieiea WACHT NIET tvt tacU „De Maskerspelers Bergen's Woninginrichting MODERNE ZONNESCHERMEN Café NIEUWENDIJK „DE KAT EN DE KANARIE" Garage NIEUWLAND Speciale aanbieding GEGALVANISEERD KIPPENGAAS Tcchn. Bureau MEIJER Laat tlvans uw cepaeaties 1/t/lacUiezen Batte*, (joedijnen Jlolluiken JlolkeUken enz. Kapsalon beter Kinderverhaal w 1,1 3 dagen 100 vermaak Groot van opzet. Talrijke attracties Ongekend fraaie prijzen DANSEN I De Harger Toneelvereniging DE KOMEDIANTEN EERSTE LUSTRUM Na afloop BAL Sole* - eijwieten Breelaan 52, Bergen - Tel. 2200 Mazen 45 60 75 90 100 120 150 180 200 Vz" 15,65 20,14 24,34 29,08 32,26 38,58 48,09 57,60 63,97 1" 16,89 21,55 26,12 30,44 33,95 40,65 50,77 60,97 2" 10,45 13,39 15,92 18,12 20,08 24,08 30,12 36,24 40,16 3" 7,67 9,79 11,51 13,14 14,61 17,47 21,79 26,12 29,22 Fa HUISMAN Zn. Ijzerhandel, Alkmaar Tel. 2706 DE GOEDE - BERGEN FEUILLETON 23 Goedkope Groentenhal A. B. M. KOLLMER Fa D. BONSET 6 Co, BERGEN Kastpapier- en Kastranden Hij had geen tijd om te ont dekken, of hij zwaar gewond was of niet. De panter sprong voor de tweede maal op hen af. Dapper ging Charles boven de stille ge- VXH6- daante van z'n broer staan en sloeg met de afgebroken tak naar het monster. De slag trof doel. De panter ontving hem, net toen z'n sprong het hoogst was. Hij verloor z'n evenwicht en stortte met een woedend gehuil in het ravijn. Nu dit gevaar voorbij was, knielde Charles neer bij z'n broer. „Tom", riep hij uit. Tot z'n vreugde zag hij, dat Tom zich bewoog. Maar z'n blijdschap was van korte duur. Toen hij zich omdraaide zag hij kapitein Roger en Eenoog Vrij Entrée - 23 April 21 - 22 Vrij Entrée OfRcieële opening ZATERDAG 21 APRIL, namiddags 4 uur Vrij door de Burgemeester van Bergen Vrij Entrée Comité T. en O. Entrée jJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIilllllHIIIIUIIlilllllllllilllllllllllllllllltllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ viert Zaterdag 21 April, haar jj| in de zaal van G. KLOP, met het mooie stuk: ee BAL NA Een mysterieus spel in 3 bedrijven. 1 o l v RegieD. MEELIS. - Grime J. STEENMAN Toon Dekker Aanvang 8 uur. Entrée f 1,25 plus belasting. j| ^llll Dinsdag 24 April en Woensdag 25 April a.s., opvoering van het toneelspel in 3 bedrijven van C. J. Pieters en A. J. Schuurman in „De Rustende Jager" te Bergen. Aanvang 8 uur precies. Verhuur Wij handhaven nog steeds onze t '/2" op rollen van 25 m, andere maten 50 m, rollenprijzen. Andere 11 /4", l'/z" eveneens leverbaar. Verzending maten, zoals 5/'8', 3/4 franco bij f 50,— Hertenlaan 6, Bergen, Tel. 2697 VERZORGT UW BOEKHOUDING BELASTINGZAKEN Voor en naar Koopt U toch ook daar waar U een uiterst vak kundige service geniet? Wij hebben een door Philips erkende reparatie inrichting Ruïnelaan 3 Bergen Telefoon 2514 Westfries streekverhaal door MAARTJE ZELDENRIJK „Ik ben veel te zwaar. Aart......" „OHij loosde een zucht van ergernis. „Wat zal ik een moeite met je hebben, als we eenmaal getrouwd zijn. Maar dat komt wel in orde. En nu voor de laatste maal: Sla je je armen om m n hals, ja of nee?" Leek het even of ze lachte? In ieder geval deed ze het nu en antwoordde: „Ja, Aart." Nu tilde hij haar van de grond en langzaam deed hij enkele passen. „Zo," constateerde hij tevreden; „zie je wel dat het gaat?" „Ja, Aart,' antwoordde ze voor de tweede maal. Maar toen opeens op een heel andere toon: „Waarom heb je me gezoend, brutaal jong, dat je daar bent?" „Waarom? Ja, waarom? Snap je dat dan niet eens, domme meid? Omdat ik van je houdt, stommeling, dat ik ben. Misschien al van de eerste dag af, dat ik hier op „Bouwlust werk. Stap voor stap ging hij verder op het ongelijke weiland, met zijn lieve vracht op de stevige armen, terwijl de hond dan weer voor hen, dan weer naast hen was. En toen het meisje niet ant woordde, vervolgde hij: „Je hebt eens tegen me gezegd, dat je al m'n ribben zou breken, als ik het waagde je aan te raken Ga je dat nu doen, als je weer beter bent?" „Nee," antwoordde ze kort, „want het zou niets helpen." „Enfin, we zijn nu toch onder ons. Wat zou je ervan zeggen, als we meteen maar even onze trouwdatum vaststelden?" „Aart, jongen, je maakt misbruik van de gelegenheid. Ik zal je een draai om je oren moeten geven." „Ga je gang, lieveling. Dan zal ik je daarvoor als beloning een dikke zoen geven." En toen ze niet antwoordde, vervolgde hij: „Nu? Durf je niet meer? Zal ik je eens wat zeggen, Petro- nella Blauwboer? Jij houdt net ^oveel van mij als ik van jou. En joost mag weten hoe lang reeds. Alleen je koppige West- friese boerentrots weerhoudt je dit te uiten." „Nee!" „Ja! Ik voel het. Waarom heb je me niet op m'n gezicht ge timmerd zoeven, toen ik je zoende, toen ik me liet gaan, om dat ik zo blij was, je betrekkelijk ongedeerd gevonden te hebben? Ik had al visioenen van een meisje, dat door een dolle koe was aangevallen en zwaar gewond, wellicht verminkt, in de weide lag „Aart, houd op!" „Kun je het gevoel van dankbaarheid begrijpen, toen ik tot de ontdekking kwam, dat je alleen maar je enkel hebt verstuikt, misschien gebroken? Dat is maar een kwestie van enkele weken en je bent weer de oude. Of nee, niet de oude. Niet meer de koppige, snibbige Nel, maar de Nel, die van me houdt en die nu, op dit ogenblik, gaat zeggen, dat ze bereid is met me te trouwen, anders verzet ik geen voet meer en leg ik je hier weer in de wei. „Aart, dat is chantage!" „Ik noem het een krijgslist en je kent het spreekwoord: In liefde en oorlog is alles geoorloofd. Nou, hoe denk je erover? Hij stond stil en liet haar langzaam weer op de grond zakken. „Aart, o mijn voet Onmiddellijk trok hij haar weer omhoog. „Neem me niet kwa lijk, lieveling, daar dacht ik zo gauw niet aan. Maar wees nu eens een lieve meid en pak me eens lekker, hè? Er is toch nie mand anders hier in de buurt dan Hekkie en een paar onnozele koeien. Nou, zeg nu eens, dat je van me houdt „Gekke kwibus „Ha. ha, we komen al een beetje dichter in de buurt. Dat is een goed teken. Daarvoor krijg je een zoen." Ze trachtte zich te verweren, maar toen ze zijn warme lippen op de hare voelde, verdween haar laatste weerstand en voor het eerst beantwoordde ze zijn zoen. Nog steeds stonden ze stil. „Nel, schat van me, ik ben dol op je!" Opnieuw zoende hij haar. „Aartschuchter kwam het er uit. „Ja," moedigde hij haar aan, „zeg het maar gerust. Hou je een beetje van mé?' „Ja, Aart." „Ook veel?" „Ja, Aart." „En wil je met me trouwen?" „Volgend voorjaar?' „Als jij wilt „Ik vind het goed, Aart. Hij zuchtte, maar was voldaan. „Hè, hè, we zijn er. Goeie genade, wat een taaien zijn Westfriezen toch. Maar desondanks heb ik je liever dan wie ook. Zo en nu gaan we verder, want ik veronderstel, dat ze thuis hoe langer hoe meer ongerust zijn. Nog één zoen, lieveling, als bezegeling op onze beloften voor de toekomst." Ze legde, zo mogelijk, nog strakker haar armen om hem heen en toen ze hem opnieuw gezoend had, fluisterde ze in zijn oor: „Mijn eigen lieve Aart HOOFDSTUK 17. Op „Bouwlust" bleven de ingeschonken glaasjes onberoerd staan. De vrolijke stemming, die de gehele dag geheerst had, was als bij toverslag verdwenen. Bedrukt keek men voor zich en Wim voelde zich onwennig. Een paar malen bekroop hem de lust om op te springen en ook te gaan zoeken, maar hij wist, dat het onbegonnen werk zou zijn in het donker. Aart had ten slotte nog een zaklamp bij zich. De boerin zuchtte, stond op en ging naar het achterhuis, maar toen ze er was, wist ze niet, wat ze er doen moest. En de boer trok aan de sigaar, die al lang geleden uitgegaan was Naargeestig tikte de ouderwetse Friese staande klok in het vertrek. Traag gingen de minuten voorbij. T en-slotte kon Wim het niet langer uithouden. Nu was Aart al een half uur weg. Er moest iets gebeuren. Als hij nog lang bleef zitten, werd hij gek. En op hetzelfde ogenblik barstte Jannie los in een zenuwachtige huilbui. „Ik ga ook even kijken, boer," zei Wim somber. „Ik kan het niet langer uithouden." De boer stond eveneens op. „Ik ga met je mee, Spaans hij. „In de boet staat nog wel een stallamp." Samen gingen ze naar buiten, maar de stallamp behoefden ze niet op te halen. Vrolijk blaffend kwam opeens de hond aan en achter hem, langzaam en doodop Aart, het meisje nog steeds in zijn armen. Een minuut later lag Nel in de in allerijl verduisterde voor kamer op de divan. Bij het heldere electrische licht zag men nu, dat de enkel van Nel's linkervoet sterk gezwollen was. „Ik ga even een dokter halen," besloot Aart. „Dat is niet nodig," weerlegde de boer, „ga even naar de overkant. Bij Ernsting hebben ze telefoon. Dokter Peek moet je hebben. Als hij thuis is, komt ie zo wel." „Laat Aart maar hier blijven, besliste Wim. „Ik zal wel even bellen." De arts was thuis en toen Wim in het kort vertelde, wat er gebeurd was, verklaarde de geneesheer zich onmiddellijk bereid om te komen. „Dat is tenminste een kerel, zei Wim, de telefoon aan de haak hangende. In een paar woorden vertelde Wim aan de verschrikte Ernstings, wat er gebeurd was. „Misschien de enkel verstuikt," besloot hij op kalme toon. „En dat komt vanzelf wel weer in orde." Dokter Peek liet niet lang op zich wachten. Hij betastte de gezwollen plek en Nel klemde haar tanden op elkaar om het niet uit te schreeuwen van de pijn, maar de arts legde er een stevig nat verband omheen en verklaarde, dat het nogal meegevallen „Een week of drie rust, jongedame," adviseerde hij, „dan Al zijn de Sinaasappelen nog zo duur, wij geven alléén Zaterdag als reclame 8 heerlijke zoete Jaffa Sinaasappelen voor f 1.— Ook nog een beetje goedkoop FRUIT. 3V2 kg. Handappelen f 1 2'/2 kg. Goudreinetten f 1. 2 kg. zoete Appelen f l.— P/2 kg. Stoofperen f 1.— P/2 kg. Jonathans f I.— Heeft U onze heerlijke Pinda's al ge- brobeerd Ze kosten 45 ct. p. 250 gram, alle dagen vers. Als extra reclame, alléén Zaterdag 1 kg. mooi Witlof 35 ct. 1 kg. Ie soort Fyffesbananen f 1.50 2 grote kroppen Sla 25 ct. Verder Sla, Andijvie, Rabarbar, Spinazie, Tuinworteltjes, Radijs enz. enz. Alléén in de Dorpsstraat 86 - Bergen Tel. 2069 Waar je 2 ons heerlijke vers gesneden soepgroente met Bloemkool er in, voor 25 cent kunt krijgen. tot de grote drukte 1 1 verrichten aan Meubelen Beddegoed Vloerbedekking Gordijnen Gaarne geven wij U vrijblijvend prijs opgaaf, alle werkzaamheden in eigen stoffeerderij, geven U garantie van goed werk. Dorpsstraat 5 - Telef. 2515 - Bergen loop jc weer een beetje. Ja, dat zal wel niet best uitkomen in deze oogsttijd, maar daar is niets aan te doen. En de volgende keer een beetje voorzichtiger, hè?" „Niets gebroken, dokter?" informeerde de boerin, zichtbaar opgelucht. De arts schudde ontkennend het hoofd. „Nee, hoor; dat zou ook niet zo gemakkelijk gaan bij zo'n sterke meid. Ik behandel jullie al verscheidene jaren, maar ik kan me niet herinneren, dat Nel één keer ziek is geweest, wel?" Het meisje op de divan glimlachte flauwtjes en schudde ont kennend het hoofd. „Er is bij ons over het algemeen niet veel te verdienen voor een dokter," zei de boer lachend. „Zoveel te beter, Blauwboer," antwoordde de dokter, zijn tas sluitend. „Apropos, misschien lust de dokter wel een glaasje? infor meerde de boerin. „De baas is vandaag jarig, ziet U?" Dokter Peek keek de boer verrast aan en schudde hem toen krachtig de hand. „Van harte, boer, en nog vele jaren. Overi gens een beetje jammer, dat de dag zo moet eindigen, hè? Maar ze zal er geen nadelige gevolgen van hebben. Over zes weken loopt ze weer als een kieft. Jullie Westfriezen zijn oersterk. Maar ik moet bedanken voor een borrel, mensen. Stel je voor, dat ik nog een patiënt krijg vanavond. Of dat ik aangehouden wordt achter het stuur en naar drank ruik. Nee, dat kan een dokter niet riskeren." „Maar een goeie sigaar sla je toch niet af, wel?" „Daar ben ik altijd voor te vinden. Dank je wel.' Toen het doktersautotje weggereden was en Hek weer vanuit zijn domein de wagen had nageblaft, zei de boer; „Nou, we zullen nog maar een uurtje bij Nel gaan zitten en dan drinken we samen nog een glaasje. Ik heb het niet voor niemendal uit de kelder gehaald," zodat de flessen en de glaasjes naar de voor kamer verhuisden. „Op je gezondheid, boer," zei Aart, het glas heffend, en op de algehele beterschap van Nel." „Proost!" En toen stond Aart op. „Boer," zei hij. „het is misschien wel geen gelukkig ogenblik, maar ik zou toch nog wat willen zeggen, nu we zo bij elkaar zijn. Misschien loop ik kans, dat je me de deur uitschopt, maar dat risico wil ik wel lopen. Nel en ik zijn het eens met elkaar en als de boer en de boerin er niets op tegen hebben, zouden we graag van het voorjaar willen trou wen." Wim dacht, dat hij het in Keulen hoorde donderen en keek van zijn broer naar Nel en van haar naar Aart. „Als je me nouprevelde hij, stom van verbazing. Maar meteen keek hij, min of meer angstig, naar de boer, die nu met zijn vingers op de tafelrand trommelde. Aart had de hand van Nel in de zijne genomen en zo waren ze in afwachting. Nog steeds sprak de boer niet en Jannie keek haar vader aan, alsof ze de woorden van zijn lippen wilde lezen. Blauwboer deed kalm een paar trekken aan zijn sigaar en zei: „Als jullie nu denken, dat ik erg verrast ben, dan vergissen jullie zich. Ik ken natuurlijk mijn oudste dochter en al zegt ze nooit veel, dan weet ik wel zo'n beetje, wat er in haar omgaat. De laatste tijd waren jullie nog al eens aan het bakkeleien met elkaar en ik heb juist vorige week tegen moeder gezegd: Het zou me niets verwonderen, als we vandaag of morgen te horen kregen, dat Nel en Aart van elkaar houden. Is 't niet, moeder? Je ziet, ik heb de plank dus niet ver mis geslagen." Hij dronk zijn glas leeg en vervolgde: „Het heeft moeder en mij altijd gespeten, dat we geen zoon hebben. Daarom hebben we altijd onze hoop gevestigd op onze beide dochters en koes terden steeds de stille verwachting, dat tenminste een van hen met een boerenzoon zou trouwen, zodat we te zijner tijd een jonge kracht op de boerderij zouden krijgen. Nu ben jij geen boer, Aart, althans nog niet. Maar ik heb je nu verscheidene weken gadegeslagen en ik ben zo langzamerhand tot de overtui ging gekomen, dat er boerenbloed in je moet zitten. Je leert het wel. En daarom kan ik vanavond zeggen: Ik ben blij met Nel's keuze. Je bent een flinke kerel en je weet van aanpakken. Al kom je van de stad, je hebt je hier in korte tijd aangepast aan onze gewoonten en ons werk. En als Nel je hebben wil als man, dan zeggen moeder en ik geen nee. Jullie hebben onze toestem ming." Aart was aangedaan. Hij kwam op de boer toe en drukte hem stevig de hand. „Boer, ik dank je wel. Ik zal er voor zorgen, dat je er nooit spijt van zult hebben, dat je je toestemming gaf. Ik houd van Nel en zij van mij. Al wou ze dat lange tijd eerst niet weten. Ik zal niets liever doen dan U hier op de boerderij helpen, want ik heb hart gekregen voor dit werk, hoewel ik vroeger ook van het metselen hield." Toen ging hij terug naar Nel en hoewel ze aanvankelijk blo zend protesteerde, omhelsde hij haar op zachte wijze en gaf haar een klinkende zoen. „Wel," zei de boer tenslotte, „daar moeten we een glaasje op drinken, mensen. Op het geluk van het verloofde paar. Dat is nog eens een avond van verrassingen." (Slot volgt) in elke gewenste uitvoering en bediening Uitsluitend kwaliteitswerk Bergerweg 135 - Tel. 2 3 95 □□□□□□aaciDDDDCinDODaanciua Advertentie is een van Boekhandel Oldenburg, Schoorl

De Duinstreek | 1951 | | pagina 4