k; rDe Rustende ]>atyec" - Becfyen HU. BDTT T FM BIOSCOOP EGMOND AAN ZEE Vacantiebonnen FILMNIEUWS. „SUNSET BOULEVARD" (Toegang 18 jaar) DE RODE DONAU" (Toegang 18 jaar) „DE GEHEIME TUNNEL" Alle leeftijden en in groep 3 Dagpauwvlinder, De Vlag en Autoped. De feestdag werd besloten met een concert te Groet bij de open bare school door Schoorl's Ge mengd Koor o.l.v. Klaas Venneker en met medewerking van de bas zanger Piet Dalenberg en een concert bij de Ruïne te Bergen door de Koorvereniging Bergen en Bergen's Harmonie. In noord en zuid klonk als eerste nummer onze nationale hymne Wilhelmus. Bergen besloot het feest ter ere van onze Landsvrouwe met een taptoe door het tambour- corps, trompetten en Harmonie. De prijswinnaars van de kin derspelen te Groet waren: Jongens van 6—8 jaar (houtjes rapen) le pr. Henk Polle, 2e pr. Ber nard Roozendaal, 3e pr. Jan Lut- tikhuizen. Jongens van 9—11 jaar (bal- en busjesspel) le pr. Jan Winder, 2e pr. Ka- rel v.d. Brink, 3e pr. Robbie Kudding. Jongens van 12—14 jaar (Kruiwagenrace met ton) le pr. Gerard Delis, 2e pr. Kees Opdam Pzn., 3e pr. Dirk Roozendaal. Meisjes van 68 jaar (vlaggetjes steken) le pr. Agnes Meyer, 2e pr. Willy Rietveld, 3e pr. Cobie Opdam. Meisjes van 9— 11 jaar (touwtje springen) le pr. Eef v.d. Willigen, 2e pr. Martha Bakker, 3e pr. Bertha Besteman. Meisjes van 1214 jaar (verkleedpartij) le pr. Martha Delis, 2e pr. Corrie Masteling, 3e pr. Martje Kuiper. TËvÊ^ANcTËevooRnue TEL'. 2202 BERGEN AL ONZE VOORSCHRIFTEN ZOWEL ALS VAN H.H.00G ARTSEN WORDEN IN DE KORTST MOGBUJkB Tl/D OP EIGEN ATELIER UITGE- COöP. ZUIVELFABRIEK „De Goede Verwachting" Namens de Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Verwachting" werd in Café Hakof te Groet door de architecten v.d. Vegte en Nieuw- land uit Leeuwarden,aanbesteed de uitbreiding van het bedrijf te Catrijp. 35 inschrijvingen waren inge komen De Boer, Velzen, f 161.000, Wijmenga, A'dam, f 158.250, Baggerman, Bloemendaal, f 160.100,-, Toes, Stolpen, f 159.000, Ekeren Zn., Oudesluis, f 159.750,-, Pot, H. Hugowaard, f 136.400, Kuyper, Hoogwoud, f 145.200,—, Koopman, Nieuwe Niedorp, f 129.639,-, Breed, Hoogwoud, f 147.450, Fa Buur, Alkmaar, f 132.464, Langendijk, Heiloo, f 144.500,—, S. Kops, Heiloo, f 144.700,—, Ursem, 't Zand, f 185.000, Kronenberg, Heiloo, f 137.700, M. W. Boom, Den Helder f 156.000,-, Koppen, Helder, f 158.500, Nieuwland, Schoorl, f 174.845, Diepen, Schermerhorn, f 148.000,—, Schotsman, Schermerhorn, f 145.000,—, Wittebrood, Beemster, f 149.000,-, Ent, De Rijp, f 145.800, Oudejans, De Rijp, f 146.000, 't Veer, Assendelft, f 146.120,- Kommer, N. Niedorp, f 138.500,-, Heidinga, L'warden, f 145.700, Vervoort, A dam, f 141.000, Krom, Limmen, f 132.345, Groot, Weesperkarspel. f 170.000, Hoorn, Duivendrecht, f 166.000,-, C. Hoogvorst Azn., Schoorl, f 168.060,- Kemper, Warmenhuizen, f 167.800,-, Doorn, St. Maartensbrug, f 166.000,-, Wildeboer, Schoorl, f 169.300, Geus, Broek op Langendijk, f 139.000,-, Tuin, 't Zand, f 138.000, Hoogste inschrijver was Ursem, 't Zand, met f 185.000,laagste Koopman, N. Niedorp, f 129,639,-. De begroting was f 149,245, De gunning werd aangehouden. Ingezonden mededeling Ter overdenking. „Laat het begraven der over ledenen zijn een daad van ge meenschapszin en gemeenschap pelijke verzorging". Van deze gedachte uitgaande werd in 1923 onze vereniging opgericht. Sindsdien is deze ge dachte omgezet in de daad en mede door de wijze waarop dit gebeurde, groeide onze vereniging uit tot een omvang van betekenis. Wij tellen thans ruim 4000 leden (hoofden van gezinnen of alleen staande personen). Contributie f 0,50 per gezin per jaar. Wij noteren U gaarne als lid. Associatie Uitvaartverzorging voor Alkmaar of Omstreken, Korte Lyceumstraat 13, Alkmaar. Telefoon 4014 (K 2200) OPENBARE AANBESTEDING Namens het R.K. Parochiaal Kerk - Schoolbestuur te Catrijp, gem. Schoorl, werd Vrijdagmid dag in het R.K. Verenigingsgebouw te Catrijp door de architecten P. J. de Kort, Alkmaar en Jan J. Honekamp, Amsterdam in het openbaar aanbesteedhet bou wen van een R.K. 2-klassige G.L.O.-School op een terrein ge legen aan de Hereweg te Catrijp, met bijkomende werken. Er was heel wat belangstelling 26 biljetten waren ingeleverd. Oudejans, de Rijp, f 42.775, Reus, Schermerhorn, f 42.500, Kooyman, Groet, f 39.800, C. Hoogvorst Az. Schoorl, f 48.600, Hamstra, de Rijp, f 43.175, Kemper Zn, Warmenhuizen, f 39.200, Th. Duin, Tuitjehorn, f 41.800, Schilder, Alkmaar, f 38.983, A. Kronenburg, Heiloo, f 38.500, C. Heine Zn, Heiloo, f 36.200, C. Langendijk, Heiloo, f 36.800, J. Ens, de Rijp, f 42.430, T. Veil, 't Zand, f 42.000, Kaandorp, Heiloo, f 37.900, F. Kok, Heiloo, f 39.128, Gebr. Obdam, Heiloo, f 38.006, Gebr. Tuin, 't Zand, f 39.999, J. Dekker, Alkmaar, f 38.100, De Geus, Broek op Langendijk, f 38.800, Fa. Koppen, Den Helder, f 47.500, Gebr. Schotvanger, Schoorldam, f 37.952, KI. Ursem, 't Zand, f 67.000, G. Borsjes, Schermerhorn, f 44.200, C. van Diepen, Schermerhorn, f 44.000, Steeg, Heiloo. f 40.350, Fa. Buur, Alkmaar, f 40.500. Laagste inschrijver was C. Heine Zn, met f 36.200. De gunning werd aangehouden. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Mei 's morgens 's namiddags 5 3.35 3.56 6 4.10 4.29 7 4.42 5.03 8 5.17 5.37 9 5.49 6.11 10 6.23 6.46 11 7.01 7.25 Laag water Mei 's morgens 's namiddags 5 9.35 9.56 6 10.10 10.29 7 10.42 11.13 8 11.17 11.37 9 11.49 12.11 10 12.23 12.46 11 1.01 1.25 BRIDGE CLUB „SCHOORL" Uitslag wedstrijd van 23 April. A 1 Bekker-Beeldman 54 2 Mevr. Arpeau-v. Twuyver 53 3 Half-Jonker 46 4 Mevr. v. Wijk-Lensing 40,5 5 Visser-Nieuwland 39 6 Fam. v.d. Linde 38,5 7 Half-Jes 37 8 de Jong-v. Buren 28 B 1 Stam-Haasbroek 67 2 Fam. Kuiper 65 3 Mevr. v. Wijk- Mevr. Visser 60,5 4 Mevr. Bouman-Mosch 58,5 5 Mej. Visser-Kaag 53 6 Fam. Repko 52,5 7 Oud-de Hart 52 8 Mevr. Timmerman- Hubelmeier 46,5 9 Mevr. Trip-v.d. Hoef 44 10 Mevr. Goets-Mej. Haring 41 ZONDAGSDIENST ARTSEN BADSEIZOEN 1951 Het badseizoen 1951 staat voor de deur en Egmond aan Zee maakt zich weer op om de bad gasten een waardige ontvangst te bereiden. Het staat nu al wel vast, dat een respectabel aantal gasten deze zomer naar Egmond zal komen. Velen hebben reeds het vorige jaar direct weder ingehuurd en de laatste maanden wordt er dag in dag uit verhuurd, tegen prijzen, die weinig of niet afwijken van het vorig jaar. Men blijkt, ondanks de geldschaarste, toch altijd nog in voldoende mate geld beschikbaar te kunnen en willen stellen, om zich een gezellige vacantie aan Zee te verzekeren. Hoewel de keuze uiteraard steeds meer beperkt wordt, zal men er momenteel toch nog wel in kunnen slagen behoorlijk gemeubileerd te huren. Anders staat dit met de pensiongelegenheid. Waar Eg mond aan Zee na de oorlog nog steeds geen hotels en slechts enkele pensions terug gekregen heeft, is de capaciteit gering en zal men zich moeten haasten, als men er in het seizoen 1951 van pensiongelegenheid verzekerd wil zijn. Egmond aan Zee heeft ook deze winter weer niet stil gezeten, maar er naar gestreefd de acco- modatie van de badplaats zoveel mogelijk te verbeteren en aan de eisen van de tijd aan te passen. De gehele winter is gemoeid ge weest met de aanleg van de rio lering. In het dorp is men daarmee nu vrijwel gereed, zodat de gasten hiervan geen last zullen hebben. Gemak zullen zij er echter ook nog niet van hebben, want de zuiveringsininrichting komt niet vóór de zomer klaar, zodat de riolering pas in het najaar in gebruik kan worden genomen. Voorts heeft de gemeente, in het kader van het herbouwplan, een stratencomplex laten aan leggen ten zuiden van het Pomp- plein. Reeds wordt daar druk aan gebouwd, terwijl aan het Pomp- plein zelf en elders, sinds het vorige badseizoen een 40-tal woningen zijn bijgebouwd, waar door de gemeente verrijkt is met moderne verhuurgelegenheid. Ook zullen de gasten verschillende nieuwe zaken aantreffen, cafés, winkels in strandartikelen, een boekwinkel, een juwelierszaak, nieuwe pensions e.d. Voor een bijzondere attractie zorgt de directie van de speeltuin „De Egmonden". Men is nog druk bezig het paviljoen, dat er sinds enkele jaren staat, uit te breiden. Voorts komt er een bijgebouw, waar men diorama's van zee, strand en duinen kan bewonderen, collecties schelpen, kreeften, krabben enz., een muizen- stad, een volière met allerlei soorten vogels, 'n konijnenberg ed. Juist dezer dagen is een voor lopig gemeente-museum gereed gekomen, dat gehuisvest is op de bovenverdieping van het raadhuis. Het zal binnenkort officieel worden geopend. Het is ingericht in oud- Egmondse trant en bevat tal van wetenswaardigheden van dorp, zee en strand, zodat het voor de badgasten zeker een aardige attractie is. Het is echter slechts een bescheiden begin, want het zal binnen zeer afzienbare tijd wel nodig blijken naar een grotere ruimte uit te zien, omdat, nu het er eenmaal is, geregeld nieuwe inzendingen binnenkomen. Een grote moeilijkheid is echter hier voor een ruimere gelegenheid te vinden. Ook deze zomer zullen weer tal van attracties aan de gasten worden geboden. De strandfeesten, die het vorig jaar wat in de verdrukking kwa men, hoewel ze toch juist altijd zeer in trek zijn, zullen dit seizoen op buitengewoon aantrekkelijke wijze georganiseerd worden en in elk der maanden Juni, Juli en Augustus, minstens eenmaal wor den gehouden. Voorts staan weder wieler wedstrijden op het programma, voetbalwedstrijden, o.a. tussen eerste klassers, de bekende motor terrein-wedstrijden door de duinen, natuurlijk een groots vuurwerk, illuminatie, reddingdemonstraties, cabaret, toneel, film enz. Ook een bescheiden kermesse d'été zal niet ontbreken, dichtbij het strand, maar op veilige afstand van het dorp Zo zal weer elk naar zijn aard kunnen genieten, maarzon, wil ons toch gunstig zijn en schijn, schijn, schijn! CONTACTAVOND O.K. JEUGDGROEPEN Zaterdagavond hebben de jongens en meisjes van de O.K. Jeugdgroepen hun beste beentje voorgezet en aan genodigden en ouders getoond, wat er onder bekwame leiding te bereiken valt. Bij monde van de Jeugdleider J. Zwart werd medegedeeld, dat deze avond iets vertoond zal worden, wat wel niet het eigen lijke jeugdwerk omvat, maar dat toch bijdraagt tot versterking van het saamhorigheidsgevoel. Wat er precies vertoond zou worden, werd telkens aangekon digd door de 8-jarige conferen- cière, Tine Bodenstaff. De avond werd geopend met muziek, door de 13-jarige har monica-virtuoos Albert Glas, Reijer Wijn, mandoline en de 8-jarige Flip Wijker met mond harmonica. Zij mochten een har telijk applaus in ontvangst nemen. Hierna trad een meisjesgroep voor het voetlicht met aardige volks dansjes. Voor de pauze werd het eerste deel van een kindertoneelstukje vertoond: „Dr Alwetend", naar een sprookje van Grimm. Uit het spel en de voordracht bleek wel, dat hier weken van voor bereiding mee gemoeid zijn ge weest. Vooral om de leuke mi miek van dokter Alwetend, ver tolkt door Kees Zwart, werd meermalen hartelijk gelachen. Na de pauze kwam het tweede bedrijf, waarin de beroemde dokter een diefstal moet ophel deren en waarin vooral door de lakeien leuk spel werd gegeven. De bange bediende, Andries Koelink en de kleine lakei, Jan Visser, dienen apart genoemd. Na een volksdansje kwam het slotnummer, dat aller bewonde ring wekte. Op zeer originele wijze werden enige Spaanse lie deren ten gehore gebracht, bege leid door rhythmische muziek, die keurig in de maat werd uitgevoerd. Pastoor de Rijk sprak namens alle aanwezigen een dankwoord, voor alles wat deze avond gebo den was. Aan de uitgang werd een collecte gehouden, ten bate van het jeugdwerk. DE FLIEREFLUITERS UIT LANDSMEER IN EGMOND In de maar zeer matig gevulde zaal van „De Vergulde Valk" voerde „De Flierefluiters" van Landsmeer Dinsdagavond het be kende blijspel „Peggy m'n kindop. De heer Swart heette allen welkom en wees er op, dat vooral de regie een belangrijke factor is, bij het toneelgezelschap. Elk stapje, elk loopje, wordt, al merkt men dat niet, grondig ingestu deerd. De regisseur, de heer Bouw meester verstaat zijn vak en "het is voornamelijk aan deze figuur, die altijd op de achtergrond blijft, te danken, dat dit gezelschap zo veel succes oogst. Ook Dinsdagavond was de zaal weer op hun hand. Er is veel gelachen om de verwikkelingen, die Peggy, het nichtje van de ge ruïneerde familie veroorzaakte. Peggy (Puck Steinvoorte) en Jer ry, de vriend (Roel Steinvoorte) en de moederrol, die vertolkt werd door Mej. Holmes, hebben op voortreffelijke wijze gespeeld. De decors en de verlichting waren goed verzorgd, vooral het imiteren van het onweer wekte bewondering. Na afloop deelde de secretaris, de heer Swart mede, dat „De Flierefluiters" inSeptem- ber of October weer terug hoopte te komen, maar dan voor een volle zaal. Inwisse-Un op Woensdag 9 Mei a.a., in het R.K. Verenigings gebouw te Catrijp van n,m. 7.30 9 uur De Gezamenlijke Bouwvakarbeiders te Schoorl Men lette vooral op de datum l „De Rustende Jager" Bergen „SUNSET BOULEVARD" Dit is een van de grootste avenu's van Hollywood, waar de eertijds zo gevierde actrice Norma Desmond een riant maar somber huis bewoont. Daar be landt de verslaggever Joe Gillis, als hij voor zijn schuldeisers op de loop is gegaan, juist als de actrice plannen maakt om weer voor de film te gaan spelen. Joe helpt haar, omdat hij geld nodig heeft, terwijl hij intussen betrek kingen aanknoopt met een jonge schrijfster, Betty Schaefer. Nor- ma, die wanhopig verliefd op hem is geworden, kan de teleur stelling, dat men voor een nieuwe film niet haar zelf, maar alleen haar auto nodig heeft, moeilijk verkroppen en als dan bovendien blijkt, dat Joe niets om haar geeft, schiet zij de jonge man neer in haar tuin. Bij haar arrestatie waant zij zich nog eenmaal de koningin van het witte doek, als de camera's der verslaggevers op haar worden gericht. En dat is het einde van de knap ge maakte film, die een eerlijk beeld geeft van de wantoestanden in het door velen paradijselijk ge waande filmland, dat heus zo n wonderland niet is. De sombere sfeer, waarin vroegere filmdiva's hebben geleefd en omringd door veel, dat schijn blijkt te zijn, is uitstekend getroffen. Een boeiende film, waarin Hollywood van vandaag een boekje open doet over het leven van Gloria Swan- son en Erich van Stroheim in twee beklemmende rollen, die men niet snel vergeet. Toegang 18 jaar. Aangeraden wordt, voor deze film Uw plaatsbewijzen des morgens te bespreken, om teleurstelling te voorkomen. De film wordt vertoond op Zaterdag-, Maand?g-, Woens dagavond te 8 uur. Verder krij gen wij in Bioscoop „De Rus tende Jager" eveneens een film, welke de moeite loont haar te gaan zien, met de zes prominente sterren als Walter Pidgeon, Ethel Barrymore, Peter Lawford, Janet Leigh, Angela Lansbury in een treffend gegeven.... „DE RODE DONAU". Het is wel is waar wederom 'n drama. het leven van de z.g. displaced people. Een film klaar als het water, dat U de ellende van duizenden ongelukkigen scherp doet zien en U intens doet medeleven met 't lot van de D.P. Deze film wordt vertoond op Zondagavond te 8 uur en Dins dagavond te 8 uur. Helaas moet de voorstelling van Vrijdag 4 Mei vervallen in verband met de her denking van 4 Mei '45. Toegang 18-jarigen en ouderen. Daar de beide hoofdfilms van a.s. week alleen toegankelijk zijn voor 18-jarigen en ouderen kun- nen de jongeren onder ons pro fiteren van drie speciale jeugd- matinée's met 'n film van Arthur RankDE GEHEIME TUNNEL". Bovendien is dit programma uitgebreid mrt een jeugd-journaal etc. etc. Een pro gramma dat klinkt als 'n klok. De zeer persoonlijke opvatting van Orson Welles Mac - Beth Orson Welles liet verleden jaar te Venetië geen gelegenheid voorbij gaan om aan een ieder die het horen wilde te verklaren, dat hij in zijn filmwerk aan „Mac Beth" een zeer uitzonderlijke waarde hechtte. Het is trouwens samen met „Citizen Kane", de enige film waarover hij het volle vaderschap erkent. „Ik weet niet of „Mac Beth" de beste of de minst goede van mijn films is, maar wel dat de problemen door die lichtprent in het leven geroepen, voor mij ver uit de belangrijkste uit mijn loop baan zijn". De meesten betwisten de smaak van de decors en de costumes en gewaarden van een gemis aan originaliteit van de foto s. Wat onvermijdelijk was, daar beide films omstreeks dezelfde tijd gereed kwamen. Telkens werd weer de weelde en de rijkdom van Laurence Olivier's „Hamlet" met de schepping van Orson Welles vergeleken. Maar de lijn zo scherp te trekken en een ver gelijking tussen de beide films te maken is onbillijk ten overstaan van Orson Welles. Laurence Olivier kon enorme kapitalen besteden, terwijl de Amerikaan maar over een zeer bescheiden budget beschikte. Er is evenwel nog een ander punt dat de ernstige liefhebbers tot nadenken stemt. Er wordt n.l. door dit vertoon van rijkdom en pracht nog niet bewezen, dat „Hamlet" Shakespeariaanser zou zijn dan de armere „Mac Beth". De beweerde lelijkheid van „Mac Beth" bezit misschien meer theater genie dan de heerlijkheid van „Hamlet". Wat voornamelijk treft in het werk van de Hollywoodse beeld stormer is wel het feit, dat men er het universele genie van Shakespeare, zowel als het on weerlegbaar groot talent van Welles zeer goed in kan onder scheiden. Op een bijna volmaakte wijze volgt het werk het karakter van de tyrannieke persoonlijkheid van de schepper Orson Welles, een soort van Prometheus, zo Boekhandel Oldenburg, Schoorl □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□O Zaterdag-, Maandag-, Woensdagavond 8 uur GLORIA SWANSON en WILLIAM HOLDEN in Zondag-, Dinsdagavond te 8 uur WALTER PIDGEON ETHEL BARRYMORE in it Zaterdag-, Zondag-, Woensdagmiddag te 2.30 uur Een daverend en spannend Arthur Rank-programma mm TtrKENFONPSElv 6 Mei Dokter v. GELDER, Telefoon 2027 Ingezonden mededeling Filiaal W. v. 't Hof, Breelaan 51, Bergen (N.H.). Tel. 2058 De'Rode Donau" Kastpapier- en Kastranden

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2