BEZWAARSCHRIFT iatkt Ouden van Oaf en K.M.Gerritsen Tijdschriften Optisch verantwoorde ZbwizfoiUe*t Mr Opt. D. W. Pastoor Zomerprogramma V.V. V. BIOSCOOP A „De Rustende, }atyex,"Oe&tyen HU. I Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Bergen Nh. Dr van Peltlaan 5 Telefoon 2271 i Afdeling L. O. Aanmelding van nieuwe leerlingen dagelijks aan het schoolgebouw en bij het Hoofd der School de heer van Soest, Dr Peltlaan 7, of telefonisch Kinderen voor de le klasse moeten vóór 1 October a. s. de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. De school leidt ook op voor Gymnasium, H.B.S. en M.M.S. Afd. KLEUTERSCHOOL, Karei de Grotelaan 25 A, Hoofd Mej. E. C. van Kasteel. Aanmelden dagelijks aan het school gebouw of bij het Hoofd der Afdeling Lager Onderwijs Dr van Peltlaan 7 Na de thee vertelde en las Mej. Heidsma enkele fragmenten uit boeken van Jan Ligthart en Mien Labberton. Ook sprak men nog over de school en de kindereno.a. over een eenvoudig schoolreisje voor de oudsten. Een en ander vormde geslaagde en goede avonden. Er werd al druk gekocht. Plattelandsvrouwen op bezoek Dezer dagen bracht een groep plattelandsvrouwen van de afd. Schoorl en Groet per flets een tegenbezoek aan Callantsoog. Na een mooie tocht werden zij hier hartelijk ontvangen door de presidente en het verdere be stuur en werd 'n wandeling door het dorp gemaakt, waarvan zeer werd genoten. Vooral het mooie oude kerkje trok belangstelling. Des middags werd de tocht naar het Zwanenwater aanvaard. Onder deskundige leiding werd dit prachtige natuurreservaat be zichtigd. In Callantsoog wachtte de thee en sprak de presidente van de gasten dankwoorden voor de zeer hartelijke ontvangst. Hoogst voldaan werd de terug tocht aanvaardde afd. kan met genoegen op deze dag terugzien. GYMNASTIEK-VER. „OLYMPIA" Op de Zondag gehouden Ko renbeurswedstrijden uitgaande van de Turnkring „Alkmaar en Om streken behaalde Mej. A. van der Oort bij de le graad dames een eerste prijs, aantal punten 48. De hr J. Smit behaalde bij de le graad heren een tweede prijs met 46,4 punt. Voorwaar een mooi succes en onze felicitatie. GESLAAGD Op 7 Juni j.l. slaagde mej. A. M. Timmer te Schoorl, voor diploma coupeuse lerares van de Ned. Modevakschool te Haarlem. De grootste collectie vindt U bij Hoflaan 2 - Bergen EGMOND AAN ZEE Zaterdag 23 Juni 7 uur n.m. Boulevard Criterium (Wiel rennen) Dinsdag 26 Juni 8 uur n.m. Volksdansen op het Pomp- plein. (De „Dames" zullen gekleed zijn in Oud-Egmondse klederdracht.) Zondag 15 Juli uur Motor-terreinwedstrijden in de duinen. Het sportevene ment van het seizoen. Vrijdag en Zaterdag 20 en 21 Juni Strandfeesten. In Augustus: Strandfeesten Zaterdag 18 Augustus Wielrennen en groot vuur werk. In het vuurwerk zal het nummer bekend worden gemaakt van het lot, dat recht geeft op een gratis vacantie in hotel, pension of gemeubileerde kamers. In de maand Augustus zal er op het strand gelegenheid zijn, om onder deskundige leiding volley-bal te beoefenen. In de maanden Juli en Augus tus, op nader te bepalen datum een zeepkistenrace. U presteert méér onder het genot van^ de gezonde en verfrissende deh^k"" PENSION SUNNY HOME GEOPEND Pension Sunny Home, 'n nieuw pension van de hr M. R. de Baar, werd Zaterdagmiddag in aan wezigheid van tal van genodigden, officieel geopend. Een schat van bloemstukken sierde de conversatiezaal, toen wethouder P. C. de Graaff, wegens afwezigheid van burgemeester Niele, het openingswoord sprak. Hij wees op de moeilijkheden, die de heer de Baar had moeten overwinnen, ook in overleg met het gemeentebestuur, in verband met de huisvestingsproblemen. Het gemeentebestuur is verheugd, dat thans dit mooie pension kan worden geopend, waaraan grote behoefte bestaat. Hij wenste de hr de Baar met zijn fris initiatief veel succes. Met een geestig speechje over handigde de heer Stor, van de aannemersfirma Rizzi en Stor, de heer de Baar de sleutels. Nog nergens had hij een dergelijke medewerking en medeleven van 't gemeentebestuur geconstateerd, als hier in Egmond het geval is. Namens de V.V.V. compli menteerde de heer J. W. Kockx, waarna de heer de Baar dankte voor de vriendelijke woorden en de grote belangstelling. De genodigden waren daarna in de gelegenheid dit modern in gerichte pension te bezichtigen, dat tot in de puntjes verzorgd is. Ongeveer 40 gasten kunnen er hun vacantie doorbrengen en zullen er, naar wethouder de Graaff vertrouwde, een zonnig tehuis vinden. EGMONDIA-COMBINATIE- BADGASTENELFTAL Een talrijk publiek heeft Zater dagavond op het sportpark kunnen genieten van een spannende voet balwedstrijd tussen de Egmondia- reserves en een badgastenelftal. In dit laatste elftal waren ver schillende bekende spelers opge steld van Alcmaria, Blauw Wit, Zaandijk en andere prominente clubs. Beide partijen waren volkomen aan elkaar gewaagd, zodat het een spannende wedstrijd was. Kort voor de rust namen de Egmon- ders door rechtsbuiten Jonker de leiding. De rust kwam met 1-0. Na de hervatting wisten de gasten spoedig door links-binnen Van Gelder gelijk te maken. Hoe wel de Egmonders daarna het beste van het spel hadden, scoorden de gasten kort voor het einde het winnende doelpunt door links buiten Cohen. Mede doordat Egmondia daarna een strafschop wegens hands onbenut liet in deze friendly game, kwam het einde met een 2-1 overwinning voor de gasten. De wedstrijd werd door muziek opgeluisterd, terwijl na afloop de tegenstanders zich verzoenden in een gezellig samenzijn in de zaal van de heer Kager. De plaats lijkt in het algemeen goed gekozen, is echter voor vestiging van enigszins omvang rijke industrie ontoereikend en zal in de practijk nog wel enige moeilijkheden opleveren aangezien langs de betreffende Rijksweg geen uitwegen worden toegestaan. Voorts wordt opgemerkt - en dit geldt ook voor het als industrie terrein aangewezen gebied van de zuivelfabriek te Catrijp - dat ook Hoogbouw in beperkte mate dient te worden toegelaten. Opgemerkt werd, dat voor de bebouwde kom van Groet niet gerekend is op het stichten van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Deze zou vermoedelijk aan de Noord (polder)zijde of Noord westzijde (Hargervaart) een plaats kunnen krijgen. Tenslotte is ook het terrein van de tegenwoordige noodslachtplaats (openbaar) niet meer geschikt voor het doel, aangezien het langzamer hand temidden van pensions en kampeerterreinen is komen te liggen (a.d. Achterweg) Ook hiervoor zou aan de polderzijde een betere oplossing dienen te worden gevonden. Parkeerterreinen Met het ten Oosten van de dorpskom van Schoorl langs de nieuwe verkeersweg aan te leg gen parkeerterrein kan de Raad, als voorlopige oplossing, instem men. Voorts laat zich de vraag stel len of ook voor Groet niet enige ruimte voor dit doel gereserveerd moet worden. Zonder aantasting van het natuurschoon zal het echter moeilijk zijn daarvoor een dichtbij het recreatiegebied (duin) gelegen plaats te vinden. Mogelijk wordt geacht het naast het post kantoor gelegen perceel sectie A 241 voor het doel te bestemmen. Vooral echter te Camperduin te zien, terwijl door enkele be pleit werd het stichten van een woonwijk op het terrein van het voormalig Interneringskamp aan de Oorsprongweg (bij de voet der duinen). Enkele stemmen gingen op om bij het dorp Schoorldam meer bebouwingsgelegenheid te projec teren, b.v. voor huisvesting van industrie-arbeiders. Zomerwoningen Unaniem was de Raad van oordeel dat de bouw van z.g. „zomerwoningen" op grond van de bestaande verordening ook in de toekomst mogelijk moest zijn. Onder zomerwoning wordt h.t.p. verstaan het achter een hoofdwoning gelegen gebouwtje hetwelk geschikt is om 's zomers de bewoners van de hoofdwoning huisvesting te bieden in het tijd vak waarin zij die woning aan zomergasten verhuurd hebben. Artikel 14 sub 2 der bebou wingsvoorschriften laat n.l. geen ruimte meer tot de gebruikelijke plaatsing van de betreffende ge bouwtjes. Voorgesteld werd om in over leg met de Commissie voor de Gemeentelijke Plannen op onder scheidene plaatsen in de Gemeente, aan de achterzijde van de bouw blokken, een speciaal gearceerde strook te doen aanbrengen binnen welke de bouw van deze secun daire woningen zou kunnen plaats vinden. Dienstgebouw Tenslotte werd de wenselijk heid betoogd, de mogelijkheid te scheppen om naast of zeer nabij de Algemene Begraafplaats aan de Molenweg ruimte aan te wij zen voor de stichting van een dienstgebouwtje hetwelk door de doodgraver zou kunnen worden bewoond. zal de mogelijkheid moeten be staan om een of meer behoorlijke parkeerterreinen aan te leggen. De op het ontwerp-uitbreidings- plan aangegeven lus dient reeds als keerpunt voor de autobussen. Deze plaats is als parkeerterrein niet geschikt (veel te klein) en ook niet zo bedoeld. Het nu be staande particuliere terrein be antwoordt maar ten dele aan het doel (door helling) en is op mooie zomerse dagen vaak reeds tot de grens van zijn capaciteit bezet. Woningbouw De Raad kan zich in het alge meen verenigen met de aanwijzing van nieuwe bouwterreinen, waar door in totaal de mogelijkheid tot stichting van 600 a 700 woningen geopend wordt. (inperking) De plaatsen waar deze bouw geprojecteerd is, vinden bij het merendeel der leden wel instemming, al zou een aantal leden ten aanzien van sommige punten een voorbehoud willen maken. Van deze punten noemen wij 1. de bebouwing in het veld hetwelk begrensd wordt door Duinweg, Bickerslaan, Omloop en Burgemeester Peecklaan 2. (hoewel minder positief) de bebouwing in het terrein, om geven door Burgem. Peecklaan, Gortersweg, Laanweg en Nieuwe weg. 3. het geprojecteerde woon- wijkje te Groet, omsloten door Heerenweg, Molenpad, verlengde Molenpad, en de nieuwe weg, acht men als zodanig niet nood zakelijk en zelfs ongewenst in verband met de daar reeds be staande vestiging van 5 boerderij en en 1 boomkwekerij. Bebouwing met woonhuizen zou aldaar op den duur kunnen leiden tot ver dringing der boerderijen, hetgeen uit agrarisch oogpunt en ook met het oog op het karakteristiek aspect van het dorp Groet on gewenst wordt geacht. Uitbreiding Een enkel lid zou uitbreiding wensen van de te bebouwen kom van Catrijp; meerdere leden zouden de bouw van woningen in Camperduin mogelijk gemaakt wensen te zien, mede op grond van de overweging dat daarmede geen verlies van cultuurgrond ge paard zou gaan, hetgeen men zo veel mogelijk voorkomen wenst „WILDE PRACHT" Geheel in kleuren. Alle leeftijden Agrarische bouw Opgemerkt wordt, dat de boer derijen van 10 en meer HA met een frontbreedte aan de weg van tenminste 200 M in de practijk niet gerealiseerd zullen kunnen worden omdat de daartoe be nodigde cultuurgrond in feite reeds is bezet: hetzelfde geldt, hoewel in mindere mate, voor bedrijven van tenminste 2 HA. Practisch komt dit dus neer op een algeheel bouwverbod voor deze gearceerde gronden de Raad oordeelt in meerderheid dat dit voor enkele, voor boerderijbouw geschikte wegen, te ver gaat. De vraag doet zich ook voor, of het niet gewenst is een binnen zekere perken blijvende uitbrei ding van bestaande agrarische gebouwen (boerderijen, kippen- bedrijven e.d.) mogelijk te maken. Opgemerkt werd, dat geen overeenstemming bestaat tussen de omschrijving van de kleinste categorie bedrijven in de bebou wingsvoorschriften (0,5 HA) en op de verklaring (0,2 HA). Kampeerterreinen De Raad is unaniem van me ning dat de aanwijzing van slechts 3 kampeerterreinen de bestaande toestand, welke 32 kampeerter reinen en kampeerboerderijen, verdeeld over de gehele gemeente kent, zodanig miskent, dat hand having van het plan op dit punt onaanvaardbaar wordt geacht. De voorkeur wordt gegeven aan het weglaten van elke aan duiding op dit punt. Paviljoen bij Paal 29 (Schoorlse strand) Algemeen is de Raad van oor deel dat het op het strand ge projecteerde paviljoentje hetwelk door B. en W. als voorlopige oplossing was bedoeld, onvol doende tegemoet komt aan de op dit punt alhier bestaande wens om de strandexploitant in de ge legenheid te stellen in- of op het duin, doch in ieder geval zodanig dat men een vrij uitzicht op zee heeft, 'n bescheiden houten paviljoentje te stichten. Bockh. C. Oldenburg, Schoorl FILMNIEUWS. Vrijdag-, Zondag-, Dins dagavond te 8.30 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur wordt gedurende deze week vertoond de film „AL JOLSON SINGS AGAIN" Larry Parks vervult hier de rol van Al Jolson, de beroemd geworden neger zanger, waarvan wel heel bekend zijn de navolgende songs: Sonny Boy, China- town-My Chinatown, Pretty Baby, I only have eyes for you, etc. Een waarlijk amu sant gegeven wordt op het doek vertoond, geheel in kleuren, met ja, zelfs 12 van zijn bekendste songs. Al Jolson is ongeveer één jaar geleden aan een hartverlamming overleden maar zijn werk blijft voortbestaan. Toegang alle leeftijden. Voor amusement-zoekend publiek van harte aanbevolen. Zaterdag- en Woensdagavond te 8.30 uur. (De voorstelling van Maandag vervalt) gaan wij in het lichtere amusement voort met de film „IJSCO-MAN KIJK UIT" Jack Garson in een vlotte film, bijge staan door Lo'a Albright, geeft ontspanning met een inspannende film, waarom men nog lange tijd nadien zal lachen. Toegang 14 jaar. Woensdagmiddag te 2.30 uur en Donderdagavond te 8.30 uur krijgen wij in het „kader van het bijzondere programma de film „WILDE PRACHT". De ontdekkingsreizigers Ar- mand Denis en Lewis Cot- low, die deze film gemaakt hebben tijdens hun expeditie door Afrika, zijn niet alleen grote Afrika-kenners maar tevens bekwame filmers. Gedurende een uur lang wordt men medegenomen door de meest boeiende streken van het donkere werelddeel en dit alles in schitterende kleuren. Een film welke zeer wordt aan geraden om de bijzondere waarde aan natuur-opnamen en interessante weergave van een riskante onderne ming. Toegang alle leeftijden. Is uw zoon of dochter EGMOND AAN ZEE ACHILLES NIEUWS De gymnastiekver. „Achilles" is weer met een groot aantal leden naar Alkmaar geweest om mee te doen aan de z.g. Koren beurswedstrijden en vaardigheids- proeven. Van de 48 deelnemende leden slaagden er 40 voor het Korenbeursdiploma en van de 32 deelnemers aan de vaardigheids- proeven slaagden er 17. De jongens 2e gr. wisten zelfs de le, 2e en 3e prijs te winnen. Voor waar een mooi resultaat. De groep dames 2e kl. viel tegen. Bij de heren is een kleine vooruitgang te bespeuren. Ga zo voort heren. Het is voor allen een prettige en sportieve middag geweest. Zondag 15 Juli gaat „Achilles" met een ploegje dames en heren naar Schoorl om mede te werken aan de Turndag. De uitslagen zijn als volgt: Dames le klas: N. Wijker, E. dr. 44,3; M. Stam, 41,2; C. Stam, 41; N. Hopman, 40,8; N. Wijker, J. dr. 40,1; R. Hop man, 38,1. Dames2e klas: E. Wijker, 41,5 Mevr. Zwart, 39,4Mevr. Sloot, 37,9; J. Gouda, 37,2. Dames 3e klas: L. v. d. Pol, 37,7. Heren le klas: P. Dekker, 43,9; Th. Hopman. 41,9. Heren 2e klas: H. Stam, 40,8; P. Zuurbier, 38,1. Heren 3e klas: C. Jonker, 38,8. FEESTAVOND VAN EGMONDIA Ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap gaf de voetbalvereniging Egmondia Zon dagavond in de concertzaal van „De Vergulde Valk" een feest voor leden, donateurs en suppor ters. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter, mr Spit het openingswoord sprak. Onder daverend applaus riep hij daarna het le elftal op 't toneel. Hij complimenteerde de spelers met hun succes, deed een beroep op hen, om Egmondia te brengen, op een plaats, de gemeente en het mooie sportpark waardig en overhandigde elke speler als her innering aan het behaalde kam pioenschap een foto van het elftal. Daarna bracht Egmondia, met eigen krachten, een programma van toneel, muziek en zang, dat klonk als een klok. De conferen cier, de hr J. Glas, zong 'n door hem zelf gedicht kampioenslied, dat geweldig insloeg en waarvan het refrein luidde door de zaal werd meegezongen. De stemming was prima, toen omstreeks elf uur het programma was afgewerkt, waarna onder leiding van het ensemble Ab de Wolf, een gezellig kampioensbal de Egmondianen tot laat in de nacht bijeen hield. Ingezonden mededeling. □aaooDaaoDPDODDDOQaoonDon OP WOENSDAG 27 JUNI Zij, die geen uitnodiging hebben ontvangen aan bovengenoemde tocht deel D p te nemen en hiervoor in aanmerking menen te komen, gelieven zich alsnog g op te geven voor 24 Juni bij de heer Zwakman, Dorpsstraat te Bergen p □□□DaaaaaDaDPDPPQnaaonDDPDDDPaaaanDnoPCiPPPDDDDtjaDa Vrijdag-, Zondag-, Dinsdagavond 8.30 u en Zondagmiddag 2.30 u „AL JOLSON SINGS AGAIN" met Larry Parks Geheel in kleuren. Een gigantische showfilm Alle leeftijden Zaterdag-, Woensdagavond 8.30 uur Jack Garson in zijn humor- volle film „IJSCO-MAN KIJK UIT" 14 jaar In het bijzondere programmat Woensdagmiddag te 2.30 uur en Donderdagavond te 8.30 uur een uniek, kleurrijk avonturenverhaal Larry Parks en Barbara Hale in een scène uit „AL JOLSON SINGS AGAIN" Scène uit de film IJSCO-MAN KIJK UIT geslaagd voor het examen Geef hen dan maar dan gekocht bij Kerkstraat 6 - Bergen Telef. 2465 r

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2