SftUs Uw aten voet aafêdm^m! Tijdschriften BIOSCOOP BERGEN HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. maken bekend, dat op Woensdag 25 Juli 1951 van 10-12 uur en van 13-16 uur en op Donderdag 26 Juli 1951 van 9-12 uur en van 13-15.30 uur in deze Gemeente zitting zal worden gehouden voor de herijk van maten en gewichten in een der lokalen van de Openbare School voor U.L.O., Beemsterlaan 6. „DIE FLEDERMAUS" RAADSVERGADERING BERGEN V r eemdelingenstatistiek Voor het samenstellen van een volledige vreemdelingenstatistiek stelden B. en W. voor de politie verordening aldus te wijzigen: Onverminderd het bepaalde bij art. 438 van het Wetboek van Strafrecht is een ieder, die ge durende langere of kortere tijd pension aan derden verschaft, verplicht een doorlopend register te houden volgens model, vast gesteld door B. en W. en daarin aantekening te doen omtrent de gegevens in vorenbedoeld register gesteld, binnen de tijd van 24 uur nadat met het verschaffen van 't pension een aanvang is gemaakt. Dit register moet op aanvraag worden getoond aan de burge meester of aan de door deze aangewezen ambtenaren. Houders van vorenbedoeld re gister zijn verder verplicht ge durende de periode van 1 Mei- 1 October van ieder jaar een afschrift van de gemaakte aan tekeningen iedere Maandag vóór 12 uur in te leveren ten Gemeen tehuize of op een door B. en W. nader aan te wijzen plaats. Indien de Maandag valt op een nationale of erkend christe lijke feestdag, kan de inlevering van vorenbedoeld afschrift ge schieden op de eerstvolgende werkdag. Een ieder die in het tijdvak als onder het eerste lid genoemd aan derden een woning, gebouw of getimmerte of een gedeelte daarvan hetzij al of niet gemeu bileerd, als woning ter beschikking stelt, is verplicht binnen 24 uur na de ter beschikking stelling hiervan mededeling te doen aan B. en W., middels daarvoor door voornoemd college ter beschikking gestelde kaarten, welke volledig moeten worden ingevuld. Dezelfde ver plichting geldt desverlangd voor degene, die een woning, gebouw of getimmerte, geheel of gedeel- Besteedt 5 minuten van Uw kostbare tijd aan onze etalage Uw moeite wordt dan ruimschoots beloond K. M. GERRITSEN Kerkstraat 6, Bergen - Tel. 2465 telijk, hetzij al of niet gemeubi leerd, als woning ter beschikking krijgt. De Raad kon zich hiermee verenigen. De schenking, bestaande uit twee borstbeelden, van Mevrouw Boendermaker werd in dank aanvaard. Wachtgeld en pensioen voor wethouders en hun weduwen en wezen De hr Sluis vindt de salaris regeling fout. De hr Broersma geeft als zijn mening te kennen, dat het voor ieder mogelijk moet zijn de functie van wethouder te aanvaarden. Ook de hr Ellis is van die mening, maar met wacht geld en pensioen wordt dit niet opgeheven. Nog enige discussie en dan wordt het voorstel aan genomen. Vrije School B. en W. stellen voor, ter voldoening aan de aanvrage van het bestuur van de stichting „De Vrije School'' een gedeelte van het perceel Hoflaan 1 ter be schikking te stellen, medewerking te verlenen aan de eerste inrich ting van dit gedeelte als school ruimte en het overblijvende ge deelte te verhuren aan de stichting „Dorpshuis". Zijn B. en W. overtuigd van de levensvatbaarheid van deze school, vraagt de hr Broersma, wat denken B. en W. met het Dorpshuis te doen? Zijn er meerdere plannen, als inrichten tot woonruimte, kantoorruimte V.V.V. De hr Ellis wijst er op dat B. en W. bij de voorstellen tot aankoop een sluitende exploi tatie hebben voorgespiegeld. Hij voelt niets voor verhuren van 'n deel aan de Stichting „Dorps huis". Tenslotte verenigt de Raad zich met het voorstel om aan „De Vrije School" een deel te verhuren en verwacht nadere voorstellen omtrent de rest. Aan de aanvrage van het be stuur der Berger Schoolvereniging om gedeeltelijke verharding van het schoolplein en herstel van de kelder, zal worden voldaan. Bij de rondvraag werpt de hr Broersma de vraag op of de functies van makelaar en voor zitter huisvestingscomité verenig baar geacht worden. Mr Sluis vindt het in principe onjuist, ook Dr Hemelrijk acht combinatie uit den boze en de hr Maasen meent, dat het beter is ook de schijn te vermijden. De voorzitter zegt geen bezwaar te zien in de com binatie. Tenslotte onthulde de heer Broersma nog een geval dat zijns inziens pleit tegen combinatie. Het klokje van twaalf heeft reeds lang geslagen als de voor zitter de openbare vergadering sluit. STEEPLE-CHASE IN HET OPENLUCHTTHEATER HUP HOTTENTOT 11! Begunstigd door goed weer vond Maandagavond in Bergen's openluchttheater de tweede avond voorstelling in dit seizoen plaats. De bekende Alkmaarse toneel vereniging „Cantecleer" trad op met „Hij, Zij en Hottentot", een Amerikaans stuk van William Maples, in de vertaling van Const, van Kerckhoven Jr. Het stuk speelt in een villa dorp nabij New-York en ver plaatst de toeschouwers temidden van rijke paardensportliefhebbers. Dank zij het uitmuntende spel van de spelers werd het een boeiende vertoning. Zoals in alle tijden de conflicten, die het leven kieur, spanning, romantiek verle nen, zich hebben afgespeeld om de vrouw, zo stond ook deze avond de vrouw in het middel punt der belangstelling. Het was om haar, Peggy Fairfax, mooi vertolkt door Coos van Loon, dat Sem Harrington, schitterend gespeeld door Vok Keysper, bij deze wedrennen het paard Hot tentot bereed, deze baarlijke dui vel, en in een opwindende strijd de overwinning behaalde. „Cantecleer" en haar reg. Bep Speet hebben Bergen doen ge nieten van deze wedren met hin dernissen en van deze steeple chase van Sem Harrington, deze niets ontziende jacht naar geluk. TOELATINGS-EXAMEN MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE BERGEN Tot de eerste klasse der Mid delbare Meisjesschool te Bergen werden na examen toegelaten: Lieske van Calmthout, Liddy Stuy, Greetje Dikboom, Marijkje Storm van Leeuwen, Tini Smit, Bep van Schagen, en Dini Vles- sing te AlkmaarAnsje Kroon, Coby Kluitman, Fransje Muytjens, Annelike Reinders, Gerrie van der Ven, Nelly Kroon, en Menny Boorsma te Bergen: Joeke Bos man, Olly Schermer en Liekje Kok te SchoorlMieke Heuve- link en Lien Reinders te Castri- cum; Lenie Poerstamper, Corrie vandeKieft te Beverwijk; Guusje Oudt te Kolhorn; Joop Wild schut te ZaandamMetta Borst te Oterleek Nel Boldingh, Garda Roem en Jannie Snaas te Koog aan de Zaan; Nellie Blauw te Hensbroek; Marina de Jager, Miep van Kuyk te Heiloo; Ilse Steinhauser te Uitgeest; Ans de Jager te AssendelftCobi Stelling te Wormerveer; Bea Lammers en Ineke van Gaaien te Wie- ringermeer. Boekh. C. Oldenburg, Schoorl BERGER LUCHTPOST Zondag j.l. werd een vlucht gehouden vanaf Pont St. Maxense. De vogels zijn gelost om 6.15 u. met zwakke noordelijke wind. Afstand 402 km, snelheid 1084 m per minuut, aankomst als volgt 1 K. Vrasdonk 2 H. Schoorstra 3 J. Duinmeier 4 N. v.d. Kamer 5 H. Timmer 6 A. Groen 7 C. Pijpers 8 E. Veis 9 P. Brakenhof 10 Gebr. Bakkum 11 A. Stadegaard Zondag a.s. wordt er gevlogen vanaf Corbeil, afstand 480 km. Dit is voor de heer Vrasdonk een belangrijke dag daar zijn 01, in Alkmaar en omstreken bekend als de jonge zwart, kampioens vogel over de 9 Vitesse-vluchten A.C.C. kan worden, waarin on geveer 8500 duiven zijn wegge zonden en tevens hangt het kam pioenschap voor de vereniging Alcmaria Victrix", welke 70 leden telt, er vanaf. Veel succes! SCHOORL DE RAAD VAN SCHOORL BIJEEN De Raad der gemeente Schoorl kwam Donderdagavond in open bare zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Mr. C. A. J. Jochems. Na de herdenking van het 100- jarig bestaan van de Gemeente wet, kwamen eerst de ingekomen stukken aan de orde, waarvan de meesten voor kennisgeving werden aangenomen. Op het verzoek van de exploi tant van de Citex Reisbioscoop te Noordscharwoude om ver laging van het percentage der vermakelijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen, hetwelk momenteel 35 bedraagt, stelden B. en W. voor afwijzend te be schikken: de gemeente is door de desbetreffende bepaling en het Besluit Noodvoorziening Ge- meente-financiën gedwongen het eenmaal ingevoerde tarief te hand haven. Uit de mededelingen bleek o.m., dat voor uitbreiding van de R.K. School en verbouwing van de Openb. school geen gelden be schikbaar waren en evenmin voor uitbreiding van de verlichting. Van Domeinen was bericht ingekomen, dat de pacht voor het strand te Camperduin en te Schoorl aan Zee resp. 5 X en 2 X zo hoog was vastgesteld. Pogingen zullen worden gedaan om hierin nog wijziging te krijgen. Met de voorstellen tot ver hoging van het crediet in reke ning-courant bij de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot f 195.000 en het vaststellen van een 8e suppletoire begroting voor de dienst 1950 kon de Raad zich verenigen. Ook met het voorstel tot delegatie van de bevoegdheid bij art. 5 van het Wegenver keersreglement aan de gemeente raden toegekend, aan het College van Burgemeester en Wethouders ging de Raad accoord. Noodslachtplaats De in de vergadering van 19 Febr. naar aanleiding van inge komen klachten betreffende mis standen in de noodslachtplaats, benoemde commissie van onder zoek, bestaande uit de heren N. Kaag, Blankenstijn en W. Seven- huysen, had de ingebrachte be schuldigingen juist bevonden maar meent dat de gemeente niet aan sprakelijk kan worden gesteld voor transacties van de nood- slachter met particulieren. De commissie geeft in overweging geen ontheffing meer te verlenen van het verbod van slachten van gezond vee in de noodslachtplaats. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een instructie voor de noodslachter, teneinde een einde te maken aan de mis standen, werd door de Raad aan vaard na enige discussie. B. en W. zullen in de toekomst geen ontheffing meer verlenen van het verbod van slachten van gezond vee in de noodslachtplaats. Tenslotte besloot de Raad het tarief van de rechten, welke ge heven worden voor het gebruik van de slachtplaats, te wijzigen. SCHOORLS GEMENGD KOOR In aansluiting op de advertentie in dit nummer kunnen wij be richten, dat bovengenoemd koor wederom dit jaar haar traditionele en zeer gewaardeerde duincon certen zal geven, en wel op Maandag 23 Juli te Groet, in de duinpan achter de Wagenmakers- weg en op Dinsdag 24 Juli in die, aan de Munnikenweg te Schoorl. Een uitgebreid program ma met prachtige nummers is samengesteld. Schoorls Gemengd Koor en niet te vergeten haar dirigent Corn. Jonker hebben in de loop der jaren een uitstekende naam ver kregen. Als deze avonden tenslotte met mooizomerweer worden bekroond, dan kan men niet alleen naar hartelust genieten van de koor zang, doch eveneens van de prachtige natuur in onze duinen. Pensionhouders en verhuurders worden vriendelijk verzocht hun gasten op deze concerten attent te maken. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Juli 's morgens 's namiddags 14 11.06 11.36 15 12.15 12.18 16 12.50 1.31 17 1.56 2.33 18 2.57 3.33 19 3.52 4.25 20 4.43 5.15 Laag water Juli 's morgens 's namiddags 14 5.06 5.36 15 6.15 6.18 16 6.50 7.31 17 7.56 8.33 18 8.57 9.33 19 9.52 10.25 20 10.43 11.15 NIEUWE FOTOZAAK GEOPEND TE SCHOORL De heer Jean Haasbroek, die zich al geruime tijd als kundig fotograaf heeft doen kennen in de gemeente, heeft thans een foto zaak geopend. Dat hij in een be hoefte voorziet op deze plaats Heereweg C 61 t.o. Nic. Schuijt is al tijdens de afgelopen dagen gebleken uit de grote aanloop van fotografie-enthousiasten. Vooral voor foto-technische hulp is men bij hem aan het goede adres, terwijl de artistieke afwer king der foto's die zijn zorg hebben gehad, de toets der kritiek kunnen doorstaan. Wij wensen de heer Haasbroek veel geluk met het nemen van dit initiatief, en hopen dat uit dit begin een bloeiend bedrijf zal ontstaan, waaraan vooral met het oog op het Vreem delingenverkeer en de toenemende popularisatie van de fotografie zeer zeker grote behoefte is in deze gemeente. STRANDFEEST TE SCHOORL Bij gunstig weer wordt het Strandfeest te Schoorl aan Zee, voor de kinderen van gasten en in woners gehouden op Zondag 22 Juli a.s. Reeds nu kunnen de kinderen van 6 t/m 13 jaar zich opgeven bij de heer Spaander, Sigaren- handel, Heereweg en bij de heer C. de Graaf, Omloop C 262. Mooie prijzen worden beschik baar gesteld. Moge de natuur medewerken om dit Kinderfeest bij uitnemend heid goed te doen slagen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in het volgend nummer en de borden van de V.V.V. V. V. V. GROET-CAMPERDUIN HEEFT GROTE PLANNEN Men meldt ons, dat de plan nen voor de aanstaande zomer feesten thans een vastere vorm hebben gekregen. Woensdag 18 Juli zullen de feesten worden ingeluid met een groots vuurwerk, voorafgegaan door een tweetal voetbalwedstrij den. Alles zal met muziek worden opgeluisterd door Excelsior uit Alkmaar. Op Zondag 22 Juli trekt de jeugd als van ouds weer vooraf gegaan door muziek vai Groet naar Camperduin om bij de daar georganiseerde strandfeesten te genieten. Woensdag 25 Juli 's avonds zullen de strandspelen voor vol wassenen plaats vindende heren zullen mastklimmen en de dames zaklopen. Tenslotte zullen op 12 en 15 Aug. de spelen van resp. 22 Juli en 25 Juli worden her haald. Bridge-club „ONS GENOEGEN" Uitslag wedstrijd 5 Juli '51 A 1 Verver-Zwart 52 2 Fam. Schipper 48,5 3 L. Dekker-A. Gouda 47 4 Mevr. Jansen-Wegener 43 5 Mevr. Honing-W. Dekker 39,5 6 Hooning-Knop 39 7 Bas-Dekker 38,5 8 Fam. v. Pel 28 B 1 Dames-Dekker 14,5 2 Mevr. Dekker-Smit 10,5 3 Jonker-Groen 10,5 4 Fam. Fakkel 9,5 5 Fam. Kuipers 5 EGMOND AAN ZEE EGMONDIA NAAR ROTTERDAM De adspiranten-kampioenself- tallen A, B en C van Egmondia maakten, ter beloning van hun prestatie,een tocht naar Rotterdam. Natuurlijk werd er ook gevoet bald! Tegen 3 kampioenselftallen van Xerxes won A, met een 30 overwinning een lauwertak en C, met een 5 0 overwinning een medaille. Alleen B moest met 44 het onderspit delven. Op 29 Juli zullen de jongens van Xerxes een tegenbezoek brengen. Na het voetballen werd Rot terdam bezichtigd, o.a. de Maas tunnel bewonderd en een tocht door de havens per Spido ge maakt. Het diner lieten de Egmondi- anen zich daarna best smaken. Een gezellige band verhoogde de feeststemming, die ten top steeg, toen Jaap Glas, met begeleiding van de band, op de harmonica het clublied mocht spelen Nadat de prachtige Oud-Katho lieke kerk nog bezichtigd was, ging het naar Den Haag, langs verschillende bezienswaardighe den, het Vredespaleis enz. naar Scheveningen. Na een wandeling langs de Boulevard, ging het in ijltempo naar Haarlem, waar de jongens genoten van een cowboy film. Het was reeds na midder nacht, toen het gezelschap, in de beste stemming, in Egmond arri veerde. SCHOOLREISJE O.L.S, Met een zestal bussen ver trokken de leerlingen van de Openbare Lagere School Maan dagmorgen voor hun jaarlijkse schoolreis. Ditmaal ging men naar Monnikendam, waar een drietal boten gereed lag voor de over tocht naar Marken. Deze overtocht was' n waarlijk genot, in het stralend zonnetje lag Marken, waar het vanwege het vroege uur, nog vrij rustig was. Van hier ging het naar Volendam, waar ook een korte wandeling werd gemaakt. De bussen waren inmiddels naar Vo lendam gekomen en stonden daar weer op de kinderen te wachten. Na een mooie tocht door Water land bereikte het gezelschap „Het Tolhuis" te Amsterdam, waar een kleine 300 glazen melk voor de kinderen gereed stonden. Na de middag gingen de laagste klassen een rondvaart maken door de havens. Bijzonder interessant was deze tocht, omdat juist vele schepen van de V. N. daar gemeerd lagen. De hoogste klassen brachten een bezoek aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen, waar de 6e en 7e klas een rondleiding maakte onder deskundige leiding. Hier was zo veel te zien, dat, de tijd voor dit bezoek uitge trokken, eigenlijk te kort was. Tot slot trok het gehele ge zelschap gezamenlijk naar de speel tuin „Oud-Valkenveen" waar de kinderen hun hart konden ophalen aan de diverse attracties. Te ongeveer 9 uur arriveerde de stoet weer in Egmond aan Zee, opgewacht door een grote schare ouders en familie. MOOI RESULTAAT Het fanfarecorps „Eensgezind heid" te Egmond-Binnen, behaalde op het concours te Heiloo op 8 Juli in de Ere-Afdeling de eerste prijs met 391 punten. FILMNIEUWS. VROUWEN - GEVANGENIS Geen vacantie-titel maar wat kan men er meer van verlangen dan een zeer goede speelfilm, met Eleanor Parker in de hoofdrol als Marie Allen, het 19-jarige meisje dat zich bevindt in de staatsgevangenis voor vrouwen, doordat zij „onschuldig" deel uit maakte van een complot. Zij komt onder medische controle, blijkt in blijde verwachting te zijn, en komt onder sadistische bewaking van Evelyn Harper. Een en ander geeft een sterk sprekend gegeven. Toegang 18 jaar en ouder. Deze film wordt vertoond op Vrijdag, Zondag en Dinsdag avond te 8.30 uur. „MONTANA" Een sterke actie-film met Errol Flynn; een film van een zuiver gehalte, uitstekend spel en kleu renpracht, een weldaad voor het oog. Boeiende opnamen en ten top gevoerde spanning zullen de bezoekers tevreden naar huis laten gaan. Deze film wordt vertoond op Zaterdag en Woensdagavond te 8.30 uur en Woensdagmiddag te 2.30 uur. Toegang 14 jaar. „DIE FLEDERMAUS" De beroemde operette van Jo hann Strauss, verfilmd met en door Johan Heesters, Willy Fritsch en Siegfried Breuer. Bovendien is deze film geheel in de fijnste kleuren vervaardigd. Met het oog op de enorme drukte, welke hier voor verwacht wordt, raden wij aan, de plaatsen reeds te bespre ken op Zondag 15 Juli des 's morgens van 1112 uur. Ver der dagelijks van 1112 uur. Deze film wordt vertoond op Zondagmiddag te 2.30 uur en Donderdagmiddag te 2.30 uur en Donderdagavond te 8.30 uur. Ingezonden Stukken HET NATUURRESERVAAT VAN DE GEMEENTE BERGEN In „De Duinstreek" van Vrijdag 29 Juni j.l. doet het Gemeentebe stuur van Bergen een beroep op zo mergasten en Bergenaren, om de prachtige duinterreinen en bossen te sparen. Burgemeester Huygens schrijft terecht, dat de Berger duinen in hoofdzaak uit zeer arme grond bestaan, waarin beschadigingen pas herstellen na jaren rust. Wie wel eens wandelt in het Berger bos en duin kan dit helaas maar al te duidelijk constateren. Schrij ver dezes 'heeft de duinen en heide nog nooit zo mooi gezien als vlak na de bevrijding. Enkele jaren waren er toen bijna geen mensen in geweest. (De vernielingen door de Duitse bezetters laat ik hier even buiten beschouwing). De gemeente besteedt grote sommen geld aan het onderhoud van bos en duin. Het is echter weinig Geregeld Uw ogen laten keuren dat zult U later nooit betreuren Mr Opticien PASTOOR, Bergen (Ziekenfondsleverancier) Vrijdag-, Zondag,- Dinsdagavond te 8.30 uur, Eleanor Parker in haar sublieme film „VROUWENGEVANGENIS" is jaar Zaterdag-, Woensdagavond te 8.30 uur, Woensdagmiddag te 2.30 uur Erol Flynn en Alexis Smith in de grote actie-film 14 jaar „MONTANA Geheel in kleuren In het kader van het bijzondere programma: Zondagmiddag en Donderdagmiddag te 2.30 uur en Donderdagavond te 8.30 uur met Johan Heesters en Willy Fritsch. Geheel in kleuren. 14 jaar Johann Strauss' beroemde operette UURWERKEN GOUD ZILVER EN OPTIEK

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2