KING %x.okfasbm 7SVVR u//ilS0 „0e Rustende- fag-ec", Be-ey-en HU. BIOSCOOP GEMEENTE SCHOORL Gelegenheid tot HERIJK van maten en gewichten wordt geboden in het Oude Raadhuis te Schoorl op Dinsdag 24 Juli 1951 van 1012 uur en 13—16 uur. Voor nadere bijzonderheden zij verwezen naar de gemeentelijke aan plakborden. BEVORDERINGEN M.M.S. TE BERGEN Tot de le klasse van de Mid delbare Meisjesschool te Bergen werden alsnog toegelaten Cecile Kuyten te Schoorl en Florance de Boer te Assendelft. Toegelaten tot 2 AGr. Briefjes, Thea Briefjes, A. de Boer, A. Bürman, M. Jonker, G. Koster, A. Madderom, L. Metselaar, L. Nonnekens, N.Teiwes, A. Terol, B. Vingerling, G. Blom, L. Bos, M. v. Dugteren. Tot 2 B: M. Borst, A. Hoog kamp, H. Hoopman, H. Peetoom, W. Peys, A. M. Schmohl, E. Snetle, E. Soeters, R. Blankvoort, J. v.d. Bremen, M. Bijl, C. Lipjes, E. Monsees, B. v. Wilgenburg, A. Olivier, I. Schneider, S. Snapper, S. Toers Bijns, H. Vader, E. Vis, J. Vrijvogel, A. Broere, T. Disse. Tot3A:H. Blein, H. Braams, I. Frankfort, H. Hodges, I. Hui- tema, H. Mes, J. Monsees, L. v.d. Sluys, M. Smits, T. v.d. Steen, G. Tijken, G. de Bakker, H. Hart. Tot 3 B: B. Adams, A. Bakker, D. v. Berge, IJ. Blauw, I. Bos, E. Cortel, T. Grootes, N. Kees man, N. Reitsma, G. Rot, A. Schaap, E. Schmidt, D. Schreuder, N. Slooten, G. Hoffman, C. v. Dalfsen, M. Nieuwkoop. Tot 4 A: N. Andriessen, G. Dekker, L. v. Dijk, M. Faber, I. Finkensieper, B. Gelder L. Groene- veld, L. v.d. Horst, S. v. Meer, I. Tavenier, N. Toers Bijns, D. Twisk, M. Vellinga, Ph. Ver hoeven. Tot 4 B: G. Avis, N. v. Baaien, B. Beerepoot, I. de Bruin, A. du Burck, J. Dapper, M. Faro, A. Langedijk, G. Piket, C. v. Limburg- Stirum, C. v, Schenderen, C.Span, B. v. Elzas, D. Duyvis, M. Bouma, M. Doorn, A. Hartman, H. v. Jaarsveld, F. Jofriet, A. Kappen, T. Kistemaker, A. Klomp, C. Kloosterboer, M. Kooiman, D. Lefebre, H. Moens, L. Reinders, T. Tanger, T. v. Veen, C. Vis, G. v.d. Wal, T. Winder, H. Zwaan, I. v.d. Zwan, H. Molvig, J. v.d. Enden, E. v. Gelder. Tot 5 B: L. Bruin, G. Cloeck, E. Eckmann, M. Eckmann, H. Es- sers, E. Heyn, E. Husslage, A. Koning, L. Koorn, R. Kruisman, C. v. Kuyk, L. Leestemaker, E. Molvig, J. Nijdam, G. Oosterveld, F. Peppelenbosch, F. Rentenaar, M. Scherphuis, G. Schuurman, A. v.d. Stadt, R. Stelling, L. Ver heul, W. de Vries, L. v.d. Wolf, M. Zijlstra, G. Hartgrink.M. Wols. MEUBELEN „BERGER LUCHTPOST'' Zondag j.l. vlogen de duiven vanaf Zevenbergen. Deze wed vlucht was georganiseerd door de Alkmaarse Concourscommissie. De baten van deze vlucht zullen wor den geschonken ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding aan de Alk maarse lighallen. Deze vlucht verliep niet in overeenstemming met het goede doel. Het is een rampvlucht ge worden, er is ongeveer 80 °/0 weggebleven en vele liefhebbers zitten nu nog te wachten op hun eerste vogel. De eerste drie vo gels waren als volgt: 1 Gebr. Bakkum 2 K. Vrasdonk 3 J. Duinmeier Geheel anders is het gegaan met Corbeil, 480 km. Deze vogels gingen Zondag niet los wegens het slechte weer en werden Maandag om 6 uur in vrijheid gesteld, omdat er een lid in Alk maar tegen was, om te coursen op Maandag, moest deze vlucht vervallen. De vogels kwamen on geveer 1 uur 15 min. binnen en kwamen vlot afzitten. Het had een prachtige vlucht kunnen zijn. De jonge zwart van K. Vras donk heeft het 2e hokkampioen- schap behaald. Van harte gefeli citeerd met dit fraaie succes. MOOI SUCCES VOOR BERGENSE COMPONIST Met de uitvoering van „Passe relle antique" van de Bergense componist Jac. Jansen behaalde de Kon. Zangver. Orpheus te Druten o.l.v. de dirigent Piet Versloot te Nijmegen, op het concours te Weert, in de afd. Uitmuntendheid de hoogste prijs en in de Erewedstrijd de hoogste ereprijs, en verder het hoogst aantal punten van de gehele wedstrijd. De jury werd gevormd door de heren Jos de Klerk, Henk Ba- dings en Oscar van Hemel. De componist was tot het componeren geïnspireerd door een schilderij van Filarsky. DE SIRENE LOEIDE WEER Dinsdagmiddag tegen zes uur werd Bergen weer eens opge schrikt door sirenegeloeibrand in de Dames en Herenkapsalon A. Ursem, op de hoek Breelaan Jan Oldenburglaan. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse en bestreed het vuur krachtig. Een gascomfoor schijnt de oorzaak te zijn geweest van dit brandje. Er werd nog al veel waterschade aangericht. Schoolzwemwedstrijden in Pesie's Natuurbad Wisselbeker dit jaar naar de Openbare Lagere School Woensdag 11 Juli was een gewichtige dag voor de school jeugd van Bergen. De leerlingen uit de hogere klassen van de Openbare Lagere School, de R.K. Jongensschool, de Christelijke school en de Berger Schoolver eniging zouden elkanders krachten meten in Pesie's Natuurbad. De Adelbertusschool moest helaas ver- BR/UENvoor SCUOOKL. MET OF ZONDER RECEPT, fN DE „KOSTENDE JAGER" VINSV.nm. stek laten gaan. Hierdoor ging de strijd evenals 't vorig jaar in hoofdzaak tussen de school van het Spaanse Pad en de Bosschool. Het zwemfestijn was nauwelijks begonnen, of er brak een fikse regenbui, gepaard gaande met enige donderslagen los, die pas ophield, toen de wedstrijden ten einde waren. Op dit punt heeft de organisator, de heer H. Pesie, tot nog toe weinig geluk gehad, want ook in 1950 vonden de schoolzwemwedstrijden in stro mende regen plaats. Maar het enthousiasme van de jongens en meisjes was er niet minder om. En ook de toeschouwers, onder wie de consulent voor Lich. Op voeding, de heer Van Drunenen de schoolarts, dokter Sikkema lieten zich door Pluvius niet af schrikken. Jammer was, dat het Gemeentebestuur niet was ver tegenwoordigd bij deze wedstrij den. Aller belangstelling ging uiter aard in het bijzonder uit naar de prestaties van de beide Estafette ploegen van de Openbare School en van de Berger Schoolvereni ging. Daarvan was in belangrijke mate afhankelijk, welke school voor het komende jaar de wissel beker zou verwerven. Zowel de meisjes als de jongens maakten zeer fraaie tijden in de estafette (nog aanzienlijk sneller dan het vorig jaar). Het was een prachtig gezicht de acht meisjes op de 4 maal 25 meter in groepen van twee met inspanning van alle krachten ieder hun 25 m te zien afleggen. De ploeg van de Bos school, bestaande uit Marti Box man, Thera van der Wijngaart, Fransje Muytjens en Marian van Emden won met ruime voorsprong in de tijd van 1 min. 24 sec. van Anneke Govers, Coby van Weele, Ali Bak en Cockie van de Bogaerde, die er met hun vieren 1 min. 31 ec. over dedeneveneens eens prachtig resultaat Buitengewoon spannend was de 4 maal 25 meter Estafette bij de jongens. Van het begin af aan lag de Dorpsschool enkele meters voor en hoe de Bosscholieren ook hun best deden, tegen Hans van Mertris uw mond en geniet van de gezonde, Amstel, Henk Tijken, Dik de Jong en Adri van Diest konden zij niet op. Laatstgenoemden wonnen in de tijd van 1 min. 22 sec. Een schitterende prestatie, te meer daar drie van deze vier wakkere knapen „pas" in de vijfde klas zitten. De ploeg van de Bosschool, bestaande uit Hein Brand, Hans Woud, Otto Schaap en Jan Eek- hardt, die prachtig „teamwork" verrichten, doch iets minder snel zwommen, deden er twee seconden langer over. De overige uitslagen luidden als volgt: 50 m vrije slag meisjes: 1. Fransje Muytjens, B.S.V, 49 sec; 2. Anneke Govers, O.L.S., 51 sec.; 3. Thera van der Wijn- gaart, B.S.V., 51,5 sec.4. Corrie van Weele, O.L.S., 54 sec. 50 m vrije slag jongens: 1 en 2. Otto Schaap, B.S.V., en Henk van Amstel, O.L.S., 44 sec.; 3. Henk Tijken, O.L.S., 50 sec.4. Jan Kokkelink, O.L.S., 53 sec. 25 m schoolslag meisjes: 1. Anneke Govers, O.L.S., 22,8 sec.; 2. Fransje Muytjens, B.S.V., 23 sec.; 3. Tinny Krom, B.S.V., 24 sec.; 4. Thera van der Wijn- gaart, B.S.V.25,5 sec. 25 m schoolslag jongens1 Otto Schaap, B.S.V., 21,8 sec.; 2. Jan Kokkelink, O.L.S., 22,2 sec; 3. Henk Tijken, O.L.S., 22.3 sec.; 4. Adri van Diest, 0.L.S., 23 sec. Voor hen, die nog niet in het diepe bad mogen zwemmen, werden wedstrijden gehouden over twintig meter in het tweede bad. De uitslagen hiervan waren 20 m vrije slag meisjes: 1. Truus Smaal, O.L.S., 13,2 sec.; 2. Henie Debbets, O.L.S., 14 sec. 3. Anneke van Kammen, O.L.S., 16 sec.4.Toos Botterman, B.S.V., 17.1 sec. 20 m vrije slag jongens: 1. Pieter Bussemaker, B.S.V., 13 sec.; 2. Luub Niermans, O.L.S., 14 sec.3. Han Vermeulen, B.S.V., 14.4 sec.4. Barend Essen, O.L.S., 14,8 sec. Enkele leerlingen uit de derde en vierde klas zwommen 25 m schoolslag. Hier was het resultaat 1. Onno Boxman, B.S.V., 27,7 sec.; 2. Simone Krom, B.S.V., 32 sec.; 3. Mieke Pesie, O.L.S., 35,4 sec. In het ondiepe bad werd daarna nog een hindernisloop voor be ginners gehouden. De uitslagen hiervan waren Hindernisloop meisjes: 1. Betty Sluyter, B.S.V., 12,7 sec.;2.Trix Zwaan, Chr. school, 13 sec.; 3. Jannie van der Pol, O.L.S., 13,8 sec.; 4. Marry Prins, Chr. school, 14 sec. Hindernisloopjongens: l.Wim Raans, O.L.S., 11,4 sec.; 2. Ar- noud Brandwijk, O.L.S., 12 sec.; 3. Paul Kok, Chr. school, 12,1 sec.4. John Sauerbier, Chr. school, 12.2 sec. In het restaurant werden de kinderen op ijs getracteerd. Met nauw verholen ongeduld wachtten allen op de uitslag. Eindelijk ver brak de heer Pesie de spanning door mede te delen, dat de Open bare Lagere School winnaar was geworden met 36 puntende Berger Schoolvereniging kwam op de tweede plaats met 34 punten. De heer Pesie reikte hierna met een vriendelijk woord aan ieder van de hierboven genoemde win naars een prijsje uit. Het hoofd van de Openbare Lagere School, de heer S. J. Nij dam, dankte de heer H. Pesie, die hij een echte kindervriend noemde, voor al hetgeen hij deed en doet voor de jeugd. Alle aan wezigen brachten tot slot een driewerf hoera uit op de popu laire leider van dit weer zo ge slaagde zwemfestijn en op zijn rechterhand, de bekende bad meester „Freek" Mooy. GESLAAGD Voor het theoretisch examen Verwarmingstechniek, afgenomen door de Vakgroep Centrale Ver warming en Ventilatie te Den Haag slaagden de heren Scher- merhorn en Ivangh, beiden in dienst bij de Firma J. Smit Jr, Bergen- Alkmaar. Waar bij dit examen zeer zware eisen gesteld worden, (dit jaar slaagden slechts 8 van de 16 candidaten) feliciteren wij bovengenoemde heren en de Fa Smit met het behaalde resultaat. De heer B. S. Bulstra slaagde voor het Doctoraal in de Medi cijnen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Bij de te Haarlem gehouden examens voor costumière slaagden de dames C. de Vries en T. Leegwater, te Bergen. SCHOORL TURNDAG IN HET SPORTPARK Onder ideale weersomstandig heden en ten aanschouwen van een talrijk publiek organiseerde de Turnkring voor Alkmaar en Omstreken van het K.N.G.V. Zondagmiddag een Turndag in Schoorl. 9 verenigingen, n.l. Olympia, Be Quick, De Halter, S. S. S., Voorwaarts Stompetoren, Turn- lust Alkmaar, Turnlust Oterleek, Voorwaarts Koedijk en Achilles, stelden zich om 1 uur op achter haar vaandels om voorafgegaan door het fanfare-corps te Koedijk, een mars door het dorp te maken. Het publiek trad bij deze mars wedstrijd op als jury en wees de le prijs toe aan Olympia, 2e werd Turnlust en 3e De Halter. Na de opmars en de vaandel- groet heette de voorzitter van de Turnkring voor Alkmaar en Om streken, de heer Reurslag, de turners en turnsters namens het Kringbestuur hartelijk welkom. Aanleiding tot deze Turndag noemde spreker het a.s. zilveren jubileum van de Schoorlse vere niging Olympia. Het bestuur wenste de heer K. P. Zuurbier, voorzitter van Olympia alvast geluk met het aanstaande 25-jarig bestaan en bood onder applaus van het pu bliek bloemen aan. Spreker wenste Olympia tevens geluk met het slagen van twee van haar leden, te weten de dames R. Nieuwland en A. v.d. Oord, voor het leid sterdiploma van het K.N.G.V. In vlot tempo werd vervolgens o.l.v. de heer De Rie, voorzitter van de techn. commissie van de Turnkring, een interessant pro gramma afgewerkt. Olympia opende met vrije oef. De natuur iu de natuurzuivere pepermunt voor meisjes en vervolgde later met vrije oef. voor dames, die alle keurig werden uitgevoerd. Aan het hoogrek demonstreerden o.m. de heer Koopman uit Koog-Zaan dijk, de nieuwe directeur van de straks jubilerende vereniging, enige oefeningen, die met luid applaus werden gewaardeerd. Het paard- springen voor dames en heren wekte aller bewondering. De meisjes afd. van Be Quick liet mooie knotsoefeningen zien. De „BERLINER BALLADE" 14 jaar FSLMNIEUWS. Vrijdag, Zondag, Dinsdagavond te 8.30 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur geeft bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen de film: „WIENER MaDELN", met Willy Forst. De nieuwste Operette film van Johann Strauss, met drie Weense meisjes die een wals van Johann Strauss tot een wereldsucces brachten. Een gezellige en voor fijnproevers der operette-films goed geslaagde film. De film is boven dien in kleuren opgenomen. Toegang alle leeftijden en van harte aanbevolen. Een waarlijk grootse vacantie-film. (U kunt Uw plaatsen immers bespreken van 11 12 uui* des morgens aan de kassa en ook telefonisch van 11 12 uur. Zaterdag, Woens dagavond te 8.30 uur en Woensdag middag te 2,30 uur verandert het pro gramma en komt wederom een van de beste Duitse films van na de oorlog n.l. Dr. ELISABETH (Vagabunden) met Paula Wessely en Attila Hörbiger. Een film van diepe menselijkheid, ont roerend, maar een stuk van het brillantste spel van Paula Hörbiger. Veel heeft men reeds in pers en propaganda over deze film gepubliceerd. Ongeloof lijk fijn spel en prachtige inhoud. Toegang 18 jaar. In het kader van het bijzondere programma een wel zeer bijzon dere film, de film „BERLINER BALLADE", Een komische film, met Nederlands gesproken woord, een film waarop ieders aandacht gevestigd zal zijn. Een film passend in het kader van het bijzondere programma. Boven dien op het filmfes tival bekroond met de hoogste prijs. Toegang alle leef tijden. Plaatsbespre ken vanaf Maandag 23 Juli a.s. 's mor gens van 11-12 uur. Halter demonstreerde heel veel moois. De dames hadden succes m°t haar brugoefeningen en de heren muntten uit met paardoefeningen. De kampioen KI. Boot kreeg me nig hartelijk applaus. De rhyth- mische oef. van de meisjes waren een lust voor het oog, het was een en al gratie. De prestaties van de dames aan de ringen en van de heren aan het hoogrek wekten aller bewondering. Vooral de heren Boot en Besseltem werden luide toegejuicht. Het tafelspringen was fenomenaal, vooral de losse salto's van Ad v. Zweden en KI. Boot. Turnlust Alkmaar liet prachtig uitgevoerde lenigheidsoef. en oef. aan de brug zien. De rest van de middag was gewijd aan Estafette en Hinder- nisbaan, een slot met vele ver rassingen. De uitslagen waren als volgt Estafette Heren 100m.: 1 Voor waarts, Koedijk 50,4 sec., 2 Voorwaarts, Stompetoren 53,3, 3 De Halter, 54,4. Estafette Dames 80 m.: 1 Voor waarts, Stompetoren 49,4 sec., 2 Turnlust, Oterleek 49,8, 3 Olympia, 50,3 en Be Quick, 50,3. Estafette Meisjes, 60 meter: 1. Turnlust 38,1. 2. Achilles 39,3. 3. Olympia 39,4. Estafette Jongens, 80 meter: 1. Be Quick 45,3. 2. Turnlust Alkmaar 49,2. 3. Turnlust Oter leek 53,1. Hindernisbaan Dames: 1. Voorwaarts St. T. 2. Turnlust Oterleek. 3. Achilles. Hindernisbaan Heren: 1. Turnlust Oterleek. 2. Achilles. 3. De Halter. NAAR RHENEN MET DE OUDEN VAN DAGEN Wederom zal in de laatste week van Augustus, vermoedelijk op de 29e, de jaarlijkse uitgaansdag met de ouden van dagen worden ge houden. Dit zal dan de vijftiende tocht worden. Het ligt in de bedoeling een bezoek te brengen aan Ouwe- hand's Dierenpark en de militaire begraafplaats op de Grebbeberg. Deze tamelijk verre reis staat op het programma omdat het comité vertrouwt, dat de inwo ners van Schoorl weer royaal zullen bijdragen om de grote onkosten hiervan te kunnen dekken. Met groot verlangen zien onze oudjes weer uit naar „hun dag" en voor velen van hen is dit het enigste reisje gedurende het jaar. Hoewel het moeilijk is ieder jaar weereen nieuw programma samen te stellen, meent het comité goed te doen om dit jaar eens een „verre" reis te moeten onderne men, al vraagt dit ook grotere offers, vooral van de particuliere autobezitters, met wie van te voren nog zal worden vergaderd om de route precies uit te stip pelen. In de volgende „Duinstreek" vindt men het bekende formu liertje, dat ditmaal wel heel bij zonder in de belangstelling van allen wordt aanbevolen. Zomerfeesten Groet-Camperduin V.V.V. Groet - Camperduin opende het seizoen met een vuur werk, dat duizenden toeschouwers van heinde en ver naar Camper duin lokte. De avond werd inge luid met een tweetal voetbal wedstrijden op het strand. Een elftal uit de gasten nam de strijd op tegen een elftal uit de inge zetenen. Na een spannende strijd moesten de Groeters in de gasten hun meerdere erkennen met 3-5. De ontmoeting tussen twee ge- costumeerde elftallen was hoogst vermakelijk en eindigde in gelijk spel, 3-3. Intussen groeide het aantal be zoekers nog steeds aan, er scheen geen einde te zullen komen aan de rijen fietsen, auto's en bussen. Om tien uur werd het eerste stuk ontstoken en de duizenden aan het strand staande en zittende toeschouwers genoten ook verder van dit zeldzame schouwspel te Camperduin.. V.V.V. Groet-Camperduin kan dan ook op een prachtig geslaagde avond terugzien. De aftocht van al de vervoer middelen was een attractie apart in de donkere avond. Te Groet werd 't feest met muziek en dans besloten. CHEMISCH REINIGEN Filiaal W. v. 't Hof, Breelaan 51, Bergen (N.H.). Tel. 2058 .jrW» Ingezonden mededeling Met KING in de auto, Op 't meer, in de trein, Met KING op de tandem, Of fiets dat is fijnl Op al onze tochten Naar hei, bos en zee, Gaat als verkwikking Steeds KING met ons mee! KING is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een KING, En dra ben je fitl ONTBOEZEMING VAN EEN KING-VRIEND TONNEMA - SNEEK Vrijdag-, Zondag,- Dinsdagavond te 8.30 uur, Zondagmiddag te 2.30 uur Willi Forst in „WIENER MaDELN" Geheel in kleuren Toegang alle leeftijden Zaterdag-, Woensdagavond te 8.30 uur, Woensdagmiddag te 2.30 uur Paula Wessely - Attila Hörbiger in „Dr. ELISABETH'' Toegang 18 jaar In het kader van het bijzondere programma Donderdag 26 Juli t 's middags te 2,30 uur en 's avonds te 8.30 uur Een kostelijke film Hollands gesproken Scène uit de film Dr ELISABETH'' w.

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2