Fa. B. S. te GROET „De Ru,$te*ide> )ag,ee"Deepen VH%. dan een uilneetnbaac week-end kuiste BIOSCOOP GEMEENTELIJK ELECTRICITEITSBEDRIJF BERGEN N.-H. RAADHUISSTRAAT 1 TEL. 2500 De Directeur van bovengenoemd bedrijf verzoekt, ter uitvoering van de bij Raadsbesluit van 6 April '51 goedgekeurde tariefswijziging, aan alle verbruikers, die in het bezit zijn van a. een electrisch warm waterreservoir, b. een op het electriciteitsnet aangesloten weideafrastering hiervan, zo mogelijk schriftelijk, mededeling aan het bedrijf te doen. Het bovenstaande geldt ook voor hen die reeds eerder opgave deden. Voor het verkrijgen van het nachtstroomtarief a 6V2 ct kWh is het noodzakelijk een minimum afname van 600 kWh per jaar te garanderen. jaren, ook nu weer een concert voor de gasten meende te moeten geven, en gaf de verzekering, dat dit door gasten en inwoners ten zeerste gewaardeerd werd. Hierna opende het koor het concert met 2 coupletten van het Wilhelmus, welke staande werden aangehoord. Vervolgens werd ge zongen „Ave Regina" van Lotti, „Adoramus van Clemens non Papa, „Waterlelie" en „Kruis- klacht" van Jac. Bonset, de volks liederen „Gelukkig is het land" en „Die winter is verganghen". Eveneens werd uitstekend ge zongen „Domine salvam fac" van Giesen en tot slot „Kortjakje", een aardig zangnummer, wat na luid en aanhoudend applaus moest worden herhaald. Ook werd op veelvuldig verzoek nogmaals het prachtige werkje „Adoramus" van Clemens non Papa gezongen. De heer Duin, voorzitter der V.V.V. meende te mogen spreken uit naam van alle aanwezigen, toen hij koor en dirigent van harte dank bracht voor het gebodene, waarbij hij tevens de uitvoerenden uitnodigde in café Hakof de ver moeide kelen te verfrissen. Jammer was, dat het slechte weer Dinsdagavond oorzaak was, dat het concert in de duinpan aan de Munnikenweg geen doorgang kon vinden. Hoewel De Bild ver betering had voorspeld, moest het concert op het laatste moment worden afgelast en gesteld op Maandagavond 30 Juli. Moge beter weer dan oorzaak zijn, dat gasten en inwoners ook te Schoorl in groten getale opkomen om van de prachtige zang te genieten. SCHOORL BEWAPENT ZICH TEGEN BRANDGEVAAR Er heerste Maandagmorgen een ongewone drukte rond de brand weerkazerne te Schoorl. De grote belangstelling gold de nieuwe brandspuit, geleverd door de brandspuitenfabriek Van Bergen te Heiligerlee, die hier in Noord holland en ook in andere pro vincies reeds vele gemeenten van een brandspuit heeft voorzien en momenteel ook exporteert naar Duitsland en zelfs naar Amerika en Indonesië. Burgemeester Mr C. A. J. Jo- chems, de wethouders en secre taris, raadsleden, het hele brand weercorps, de inspecteur van het brandwezen in Noordholland, de directeur van de fabriek te Hei ligerlee, de directeur van het N.V. Handels- en Ingenieurs bureau Bakker Co. te Alkmaar en vele anderen stonden rond de nieuwe Dodge Beep A.M.T. 290 geschaard en beschouwden deze nieuwe aanwinst voor Schoorl met kritische blikken. Waar door de statistieken is aangetoond, dat er jaarlijks'voor een waarde van 40 millioen gulden door brand wordt verwoest, behoeft het niet te verwonderen, dat overal ge streefd wordt naar een goed ge outilleerde brandweer en dat ook Schoorl zich zo goed mogelijk wapent, om de strijd tegen de rode haan zo nodig met succes te kunnen voeren. Deze nieuwe brandspuit, voor het oog een juweeltje, boezemde de kenners alle vertrouwen in. Het is een wagen van het open type. Onder de banken van de manschappenruimte zijn berg plaatsen voor slangen en gereed schappen aangebracht. Hierboven bevinden zich twee haspels, ieder voor 100 meter slang. Op een stalen rek kunnen slangen en lad ders meegevoerd worden. De pomp, geheel in eigen fabriek vervaardigd, is aan de voorzijde gemonteerd. De capaciteit be- draagd 3200 liter per minuut bij een manometrische opvoerhoogte van 80 meter, zoals het heet in technische termen uitgedrukt. Er kan gemakkelijk met 8 stralen water worden gegeven. Er werd eerst proefgespoten bij de kazerne en daarna op de Helderse weg, waar het water bij de molen van Dekker uit het Noordhollands Kanaal werd ge zogen. Nadat allen hun tevredenheid hadden betuigd, werd de nieuwe brandspuit overgedragen aan de gemeente. STRANDFEESTEN te Schoorl aan Zee en te Camperduin in alle opzichten goed geslaagd V.V.V. Noord-Kennemerland en V.V.V. Groet-Camperduin organiseerden gisteren strandfees ten resp. te Schoorl aan Zee en te Camperduin. Het schitterende weer lokte duizenden naar het strand. Te Schoorl aan Zee heerste een on gekende drukte. De fietsenstalling kon alle rijwielen op geen stuk ken na plaatsen. De jeugd kampte ten aanschou wen van het talrijke publiek om een der vele prijsjes die waren uitgeloofd. 76 meisjes en 62 jongens namen deel aan de ver schillende wedstrijden. De uitsla gen waren als volgt Ballopen voor meisjes van 67 jaar: 1 T. Konz, 2 N. Israël, 3 J. de Vet. Vlagsteken voor meisjes van 810 jaar: 1 A. Kaper, 2 Fr. Muitjes, 3 A. v.d. Zwaag. Tafeldekken voor meisjes van 11 13 jaar: 1 J. de Vries, 2 A. Ploeg, 3 M. Smit. Ezeltje prikken voor jongens van 67 jaar: 1 Fr. Bonte, 2 P. Landkroon, 3. D. Hartland. Hardlopen met hindernissen voor jongens van 840 jaar: 1 Fr. Bolteveld, 2 R. de Vries, 3 M. Israël. Mastklimmen voor jongens van 1113 jaar: 1 C. Hoonte, 2 E. van Dam, 3 K. Obdam. Te Camperduin bekampten 186 kinderen elkaar in 6 wedstrijden. Der traditie getrouw marcheer den de deelnemende kinderen 's middags voorafgegaan door Excelsior uit Alkmaar, die vro lijke marsen liet horen, van Groet naar het strand. Ook hier heerste met het prachtige weer een over weldigende drukte. Prijswinnaars werden hier Ringen leggen voor meisjes van 6—8 jaar: 1 M. v.d. Lee, 2 A. M. Leeuwenkamp, 3 M. Kam- menga. Was ophangen voor meisjes van 9—11 jaar: 1 Lagen, 2 G. v. Madereisen, 3 School. Zaklopen voor meisjes van VI presteert méér onder het genot van de gezonde en verfrissende de eet ■hteka* atvgorrl 1214 jaar: 1 J. Minkema, 2 Maartje Kuiper, 3 Rie v. Won deren. Houtkruien voor jongens van 68 jaar: 1 A. Stoppe, 2 H. Heringa, 3 G. Schram. Ezeltje prikken voor jongens van 9— 11 jaar1 S. Balive, 2 Ev. Hofman, 3 J. Aalsma, 4 E. Duinmeyer. Strandfiguren maken voor jon gens van 12—14 jaar: 1 Metting met schildpad, 2 Nis met aqua rium, 3 Waal met walvis en 4 Krimma met bader. V.V.V. besturen en commissie leden kunnen op in alle opzichten geslaagde strandfeesten terugzien. OPENSTELLING P.T.T.-Kantoor te Schoorl v.m. 9—12.30 uur, 's middags 24.30 uur, 's avonds 67 uur. OPENSTELLING P.T.T.-Kantoor te Groet v.m. 9.0011 uur, 's middags van 1—2 uur, 's avonds van 4—4.30 uur, 's avonds van 6—6.30 uur. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Juli 's morgens 's namiddags 28 11.29 12.03 29 12.15 12.47 30 1.20 1.59 31 2.22 2.47 1 Aug. 2.52 3.31 2 3.40 4.07 3 4.18 4.44 Laag water Juli 's morgens 28 5.29 29 6.15 30 7.20 31 8.22 1 Aug. 8.52 2 9.40 3 10.18 's namiddags 6.03 6.47 7.59 8.47 9.31 10.07 10.44 EGMOND AAN ZEE TWEE EERSTE-KLASSE VOETBALCLUBS komen Zondag in Egmond spelen Zondag 29 Juli a.s. zullen E.D.O. I (Haarler) en V.S.V. I (Velsen) spelen op het voetbal veld van Egmondia te Egmond aan Zee. Gespeeld wordt om de Zilveren Van Speijktoren. Deze zilveren vuurtoren is verleden jaar gewonnen door E.D.O., die hem dit jaar zal moeten verdedigen tegen V.S.V. Deze vuurtoren is beschikbaar gesteld door het Gemeentebe stuur van Egmond aan Zee en zal het eigendom worden van de club, die hem 3 maal achtereen wint, of 5 maal in totaal. Aanvang van de wedstrijd is 7 uur. HET BADSEIZOEN IN VOLLE GANG Een dag mooi weer en juist op Zondag. De seizoenbedrijven hadden Zondag niet te klagen. Naar wij vernemen, is het aantal „YOUNG MAN WITH A HORN" OPGAVE VAN VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN TE EGMOND AAN ZEE Van 8 Juli '51 t./m. 22 Juli '51 VERLOREN: Jongenszwembroekje, Verken- nershoed, Gouden trouwring, Blauw wollen damesvest, Een strand ligstoel, 1 paar meisjes schoenen, Pak met 2a 3 dekens, 3 muntbiljetten van f 2.50, Wit wollen babymutsje, Bril doublé monture, Blauw gebreid strand- broekje, Leesboek, Geel zwem broekje, Gele baddoek, Wit lede ren damesschoen maat 41, Plaid, blauw met groene strepen, Bruine kamgaren broek, Groen gevlamde vulpen. Polshorloge, doublé, Ma- Wilt U uw vacantie vrij en voordelig genieten en onder eigen dak? BIJ Hereweg A 14-15 Tel. K 2209-353, na 6 uur 242 Gaarne verstrekken wij vrijblijvend alle gewenste inlichtingen. OPENSTELLING P.T.T.-Kantoor te Schoorldam v.m. 9.30—11 uur, 's middags van 3.30—4.30 uur, 's avonds van 6.30—7 uur. BUSLICHTINGEN P.T.T.-Kantoor te Schoorl v.m. 6.45 uur, 's middags 4.30 uur en 's avonds 7 uur. Verspreide bussen tijdens de bestelling. P.T.T.-Kantoor te Schoorldam v.m. 6.45 uur, 's middags 4.30 uur, 's avonds 7 uur. P.T.T.-Kantoor te Groet v.m. 6.50 uur, 's middags 4.30 uur, 's avonds 6.45 uur. GESLAAGD Onze plaatsgenote Mejuffrouw W. Boon, slaagde deze week voor het te Alkmaar gehouden Mid denstandsexamen. Onze plaatsgenoot, de heer A. Houterman slaagde dezer dagen voor het te Alkmaar gehouden Middenstandsexamen. bezoekers aan Egmond aan Zee, Zondag j.l. het record voor dit jaar. Een stroom van fietsers en auto's trok van 's morgens 9 uur tot ver na de middag Egmond aan Zee binnen. De Naco reed nagenoeg de gehele dag met reserve-mate riaal. Een woord van lof voor de Naco, die het klaar speelde, om de reizigers, die in de loop van de dag met diverse reserve-wagens waren aangevoerd, allen tussen 5 en 7 uur weer huiswaarts te brengen. Steeds zagen wij weer een lege bus klaar staan, als de volle vertrok. De Boulevard leek wel een autotentoonstelling. Diverse mer ken, van de kleinste tot de grootste wagens, stonden keurig opgesteld aan de rand van het trottoir. De Emmastraat en de straat langs de koloniehuizen stonden aan weers zijden vol met geparkeerde auto's. Volgens deskundigen was er voor 'n waarde van ruim 3 millioen gulden aan rijdend materiaal in Egmond. Het geheel geeft aan Egmond aan Zee een feestelijk aanzien; het seizoen is in volle gang. ririe blauwe zwembroek, Dames tas inhoudende o.a. portefeuille, Foto's, Diverse schoenen, Schep pen en Ballen. GEVONDEN: Zilveren broche met Delfts blauw, Paar witte oorknoppen, Zilveren kinderring, 1 paar bruine sandalen, Pet met grote klep, Tabakspijp, iPortemonnaie inhou dende o.a. geld, enige medailles en sleutels, Armband met wapen tjes, Zakmes, Kruiwagen, Zonne bril, Rood kinder-portemonnaietje Hondenriempje met medaille, Rood lederen etui met nagelgarnituur, Twee-delig Badpak, Zonnebril, Rechter bruine damesschoen. De Postcommandant der Rijkspolitie Geen groter verrassing uit z'n land, dan „De Duinstreek" voor de emigrant STRANDSPELEN Vrijdag en Zaterdag zullen op grote schaal weer strandfeesten worden georganiseerd door de V.V.V. Behalve kinderspelen, zullen er ook wedstrijden in Volley-bal worden gehouden. Nieuw is ook een autoped-race op de Boulevard, met autopeds, voorzien van een voortbewegingsmechanisme. Een ballonnen-race, waaraan door groot en klein zal kunnen worden deelgenomen is ook een geheel nieuwe attractie voor Eg mond aan Zee. JAGERS BIJEEN De afd. Alkmaar van de Kon. Ned. Jagersvereniging hield dezer dagen haar jaarlijkse schietwed strijd op Kleiduiven (schijven van aardewerk) op een daartoe door een der leden afgestaan terrein te Egmond aan Zee. De prijzen op inkomend en dwarzend wild werden behaald door: K. Heytema Jr. Ie prijs, Dr Damsté 2e pr., Engel 3e pr., J. Kieft Tzn 4e pr. en v. Hezen 5e pr. De prijzen op afgaand wild gingen naar: Dr de Wilde le pr., G. Tulp 2e pr., C. Hoogvorst Azn. 3e pr. en G. J. Schutte 4e pr. F1LMNIEUWS. Vrijdag-, Zondag-, Dinsdagavond te 8.30 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur brengt bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen (Nh.) de wereldbekende roman van Dorothy Baker in de film,, Young man with a horn". Een bewogen geschiedenis rond het leven van de koning der jazz-trompettisten, met in de hoofdrol Kirk Douglas en Doris Day. De film geeft onder meer verschillende goede songs als „Love for sale", „You took adventage for me", „with a song in my heart" etc. Toegang 14- jarigen en ouderen. Zaterdag-Woensdagavond te 8.30 uur en Woensdagmiddag te 2.30 uur heeft Burt Lancaster en Virginia Mayo in de „Rus" de plaats weten te veroveren met hun spannende film „De Vlam en de Pijl". Een adembenemende avonturenfilm rond de vorstelijk voortlevende leenheren, een film met en rond het echte oude avon tuur. Toegang 14 jaar. Boven dien in kleuren. Donderdag 2 Augustus 1951 's middags te 2.30 uur en 's avonds te 8.30 uur krijgen wij in het bijzondere programma opnieuw de grootste muziek-film van Beet hoven de film „EROïCA" met medewerking van Wiener Philharmoniker, Wiener Staats- operakoor en Wiener Sanger- knaben. Deze film werd enige weken geleden voor een lang te voren uitverkochte zaal met een groots succes vertoond. Plaatsbespreken vanaf Maandag 30 Juli, 's morgens van 11 12 uur. Toegang alle leeftijden. ZONDAGSDIENST ARTSEN Ingezonden mededeling V. «-<:•£ Vrijdag-, Zondag,- Dinsdagavond te 8.30 uur, Zondagmiddag te 2.30 uur Doris Day en Kirk Douglas in 14 jaar Boordevol nieuwe songs Zaterdag-, Woensdagavond te 8.30 uur, Woensdagmiddag te 2.30 uur Virginia Mayo en Burt Lancaster in „DE VLAM EN DE PIJL" 14 jaar Geheel in kleuren Adembenemende avonturen In het kader van het bijzondere programma Donderdag 2 Aug. 's middags 2,30 uur en 's avonds 8.30 uur opnieuw de grootste muziekfilm van Beethoven „ErOICa" - beslist uniek! in de rubriek films met muziek! Plaatsbespr. vanaf 30 Juli 1951 De muziek van Beethoven vereeuwigd in de muzikale topfilm „EROïCA" 29 Juli Dokter v. GELDER, Telefoon 2027

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2