WINDHONDENRENNEN B. S. te GROET Fa. SCHITTEREND BLOEMENFEEST OPROEPING CONCERT TE SCHOORL ICao-pi dan een uLttieevnfaacw week-end huisde bij, BIOSCOOP „De Rustende* Betfyen hh. EGMOND AAN ZEE FILMNIEUWS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Bergen Nh. roepen gegadigden op voor de in aanbouw zijnde duplex-woningen aan de Jaap Weyandweg. Zij, die hiervoor in aanmerking wensen te komen dienen zich uitsluitend schriftelijk op te geven vóór 18 Augustus a.s. bij de afdeling huisvesting ten gemeentehuize. N.B. Zij die reeds voorkomen op de lijst van woning zoekenden en voor bovengenoemde woningen in aanmerking wensen te komen, dienen zich wederom hiervoor op te geven Burgemeester en Wethouders van Bergen BERGEN Terwijl Pluvius alle sluizen had opengezet en het pijpenstelen liet regenen, waarbij Donar zijn blik semschichten naar de aarde slin gerde, was Bergen Woensdag morgen druk in de weer om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen voor het jaarlijkse grootse bloemenfeest, zich intussen troostende met het oude gezegde „een droeve morgen, een blijde dag". En toen 's middags het tromgeroffel de komst van de stoet aankondigde, konden de herauten als Gysbrecht v. Amstel uitroepen: „Het hemelse gerecht heeft zich ten langen leste er barmt over ons en onze benauwde veste." Bij stralende zonneschijn trok de lange stoet, voorafgegaan door tambours en muziek, en herauten, de poort binnen en konden de duizenden toeschou wers genieten van al het mooie, dat Bergen met kunstzin en vin dingrijkheid weer had weten te toveren. De jury, bestaande uit de dames A. Huygens-Bruynzeel, M. Boen dermaker-Schoenmaker en A. C. Verkerk-v. Wachem en de heren J. Ponstyn, J. Schekkerman, Karei Colnot en de Carpentier, had lang geen gemakkelijke taak al dit moois te beoordelen. De uit spraak luidde Verenigingsnummers: la „Aan val op de rode haan", van Vrij willige Brandweer Bergen, 1b „Ik stond laatst voor een. van Bergens Mannenkoor, 2a „Winteridylle" van Berger IJs- sportvereniging, 2b „Paasfantasie" van B.S.V., 2c „Bloemenmand' van de gymnastiekver. Be Quick, 3a „Daar was een wuf die spon" van het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor, 3b „De Gouden Keten" van de Bond van Platte landsvrouwen, 3c „Zwaan" van de Accordeonvereniging B.A.V., 4a „De dief van Bagdad" van de tafeltennisvereniging „De Mer- letten", 4b „Op de Alkmaarse Kaasmarkt" van de R. K. Gym nastiekvereniging D.I.O. Troostprijzen werden toegekend aan „Strand Bergen a. Zee" van Paal 33, „Kinderfantasie" van Bergens Kinderkoor, „Abbelli- mento" van de Koorvereniging Bergen en „Zangstemmen" van het Christelijk Gemengde Koor. Vrije groepen (groot nummer) 1 „Vriendschappelijke samenwer king" van Max Woisky, 2 „Zo merland" van Mevrouw Bruin- Schoenmaker, 3 „Oogstwagen van M. Veldt, 4 „Uit met het aapje" van S. J. Schouten. Vrije groepen (klein nummer) 1 „Winterpret" van Elly Stolp, Ineke en Japie Zwart, 2 „De drie platvoet-indianen" van de kinderen Proot, 3 „De Zondaar" van C. J. Sypheer, 4 „Koningin, Elfje en Kaboutertje" van Gitty en Corrie Meyer en Beppie Kloek. Paren. 1 „Boer Jaap en zijn vrouw" van N. J. Volker, 2 „Kinderservies' van kinderen Diesfeldt, 3 „Het leven is mooi" van kinderen P. J. M. Hopman, 4 „Het Wapen van Bergen" van H. v. d. Grijspaarde, 5 „Onder moeders paraplu" van Coby Kluit man en Maaike van Herwijnen. Enkelingen. 1 „De Zeester van Thijs Kroon, 2a „De gele trui" van Keesje Koster, 2b „Op de woelige baren" van N. de Graan, 3a „Versierde flets" van José Binnewijzend, 3b „Versierde autoped van Tonneke Binnewij zend, 4 „Versierde autoped" van A. J. van Houtum, 5 „Versierde fiets" van Piet Binnewijzend. Verder werden nog een aantal troostprijzen toegekend. Versierde auto. De versierde auto van Garage Nieuwland werd door de jury een eerste prijs waardig gekeurd. Alvorens tot de uitreiking van de prijzen werd over gegaan, zei de voorzitter van V.V.V., de hr J. H. Roggeveen, hartelijk dank, aan allen, die op enigerlei wijze hadden bijgedragen tot het welsla gen van dit bloemenfeest. Dank zij de goede zorgen van de colonne van het Rode Kruis konden vele invaliden uit Bergen, Schoorl en Warmenhuizen ook dit jaar weer genieten van dit bloemencorso. 's Avonds werden de verschil lende nummers nog eens vertoond in het van Reenenpark in feest verlichting. Duizenden kwamen weer een kijkje nemen en bewon derden al het moois. Bergens Harmonie verhoogde de vreugde met een muzikale fakkeloptocht. CONCERT IN DE MUZIEKTUIN Aangeboden door Fanfare corps „Kunst na Arbeid" Zuid-Scharwoude, op Vrij dag 17 Aug., 's avonds 8uur. Evenals vorig jaar ook nu weer een concert van het bekende corps, dat in de hoogste afd. speelt en evenals Berg. Harmonie onder leiding staat van de heer Visser. Het programma vermeldt o.a. Ouv. „Freija", G. Mann; Ouv. „La Bohémiènne", Balfè; fant. uit Maritana, Wollace, en fant. „La fille du Regiment, Donizetti. Een bezoek aan dit concert is zeer aan te bevelen. De toegang is vrij. SCHOORL VIOOL- EN ORGELAVOND TE GROET Op Dinsdag 14 Aug. zullende heren Cor Kee, de door de radio bekende organist en Freek de Jong, violist, hun medewerking verlenen aan een concert in het Witte Groeter Kerkje. Dit Kerkje, bekend om zijn schilderachtige ligging, verdient minstens even bekend te zijn om zijn orgel, dat over een zeldzaam fraaie klank beschikt. Kaarsen zullen in de koperen luchters branden ter opluistering van dit muzikaal festijn. Toegang is gratis. Het concert zal van 9 tot 10 uur 's avonds plaats vinden. GESLAAGD Onze plaatsgenoten G. H. Koeten en D. Opdam zijn op het te Amsterdam gehouden V. E. V.-examen geslaagd voor sterkstroommonteur. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Aug. 's morgens 's namiddags 11 9.19 9.51 12 10.30 11.06 13 11.54 12.15 14 12.35 1.26 15 1.57 2.33 16 2.53 3.26 17 3.45 4.16 !-aag water Aug. 's morgens 's namiddags 11 3.19 3.51 12 4.30 5.06 13 5.54 6.15 14 6.35 7.26 15 7.57 8.33 16 8.53 9.26 17 9.45 10.16 EEN AVOND „DOOR DE GASTEN, VOOR DE GASTEN" Om de onderlinge band tussen de gasten in Egmond aan Zee te versterken organiseert de V.V.V. een bonte avond, waarop de gas ten in de gelegenheid worden gesteld met voordracht, zang of spel een avond te vullen voor hun mede-vacantiegangers. Zij, die iets ten beste willen geven kunnen zich aanmelden bij het informatie-bnreau van de V.V.V. De avond zal gehouden worden op Maandag 13 Aug. en zonodig, bij voldoende deelname op Donderdag 16 Aug. worden voortgezet. De toegang is gratis, alleen op vertoon van een uit nodiging. Ieder, die zich opgeeft om iets naar voren te brengen, krijgt de beschikking over 10 uit nodigingen. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN Verlorent Tas met ritssluiting (rood plastic) - paar wit lederen schoenen maat 30 - Gouden da mespolshorloge - Sigarettenaan steker, klein plat model - Een witte bustehouder - Bruine kinder- portemonnaie - Witte kralen halsketting - 1 wit en 1 rose onderbroekje en rose kinderhempje Lederen portemonnaie, inh. f 50,- en enig kleingeld - Een padvin dersmes - Een rood jongenszwem pakje - 1 paar witte gymnastiek schoenen, maat 13 - Doublee schakelarmband - Gouden oorbel met parel - Zilveren vulpotlood - Open damesschoen, wit leder m. 37 - Tabakspijp - 1 paar bruine lederen sandalen, m. 34 - Bruine werpring - Hoepel met ijzeren ringetjes - Kindergebit - Zonne bril, donkerlila montuur - Bruine vulpen - Gebloemde rok met blauwe rand - Donkergroene portemonnaie inh. 6 a 10 gld. - Jongensjasje, bruin ribfluweel met ritssluiting - Leesbril met bruin montuur. Gevonden: Zwarte vulpen - Jongensjasje - Witbruin geblokte halsdoek - Rode zakdoek - Grijs kinderjasje - Zilveren armband - 1 paar witte badschoenen - Por temonnaie, inh. f 0,70 - Kinder badpakje, donkerblauw met rode bandjes - Bruinlederen portefeuille met inhoud - Zw. zwembroekje - Kort grijs damesjasje - Witte gymnastiek schoenen met witte sokjes - Polshorloge - Bruine zonnebril - Witte ceintuur - Blauwe halsdoek - Groen ge streepte kinderbolerootje - Kin derbadpak met twee badmutsen - Roodwit kinderstrandpakje - Een groene badmuts - Damesvest met figuurtjes - Bruin kinderschoentje - Grijs kinderkousje - Zijden hals doek - Gestreept kinderspeel- broekje. V.V.V. SCHOORL Op Zondag 12 Aug., op het Sportpark aan de Molenweg. Aanvang 2 uur. Entrée f 1,-. Kinderen tot 14 jaar f 0,25 Zaterdagavond 11 Augustus door Muziekcorps P.T.T. uit Alkmaar. Bridge-club „ONS GENOEGEN" Uitslag van 1 Augustus A Klasse Heren Otten-Oosterbaan 28 Fam. Jansen 27,5 Dames Hallewees-Zwaan 25 Mevr. Klaasen-H. Parressen 25 Honing-Hrv.d Valk 25 Heren Hoogehorst-de Reus 19,5 B Klasse Heren Honing-Knop 29 P. Dekker-v. Winsum 28,5 Dames Dekker 27,5 Heren L. Dekker-A. Gouda 23,5 Mevr. v. Winsum-P. Jonker 22,5 Fam. Dekker 19 Woensdagavond, Clubavond om half acht, Café „De Klok" voor badgasten en leden. Het bezoek van de heer Ollie B. Bommel en Tom Poes een groot succes Liet het zich aanvankelijk aan zien, dat de regen het bezoek van de hoge gast uit Bommelstein met zijn vriend Tom Poes in de war zou sturen, toch klaarde het weer op en te ongeveer half vier werden heer Ollie B. Bommel en Tom Poes welkom geheten op het strand, in aanwezigheid van ruim 700 kinderen. Een groep verpleegsters van het Rode Kruis collecteerden voor het Rode Kruis. Na het bezoek aan het strand namen de gasten op de motorkap van een jeep plaats en werden zo door het dorp gereden. 's Avonds werd een bezoek gebracht aan het Troelstra Oord Will U uw vacantie vrij en voordelig genieten en onder eigen dak Hereweg A 14-15 Tel. K 2209-353, na 6 uur 242 Gaarne verstrekken wij vrijblijvend alle gewenste inlichtingen. DESGEWENST OP GEMAKKELIJKE CONDITIES. „CUPIDO OP VACANTIE" (14 jaar) en het Pompplein. Hier gaf de fanfare uit Egmondbinnen „Eens gezindheid", een concert dat door velen werd aangehoord. Heer Ollie B. Bommel nam de dirigeer stok over van de dirigent en leid de tot grote hilariteit van de aan wezigen het concert. Tot laat in de avond bleef het gezellig druk op het Pompplein en de bussen van het Rode Kruis werden niet vergeten. „SCHATEILAND" Walt Disney's eerste volledige speelfilm. Het boek waar iedereen van genoten heeft, thans verfilmd door de grote tovenaar van het witte doek, en op een manier zo als hij alleen dat kan! Het ver haal van de scheepsjongen Jim Hawkins, die de droom van alle jongens werkelijk beleefde in een wereld van zeerovers, wier zielen zo zwart zijn als roet en een een- benige schurk, die hen tot stelen aanzette, doch wiens hart gesto len werd door een dappere kleine jongen. Waarlijk een zeer span nende en goede film. Toegang 14-jarigen en ouderen. Vertoningsdagen, Vrijdag, Zon dag, Dinsdagavond te 8.30 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur. „CUPIDO OP VACANTIE" Tweesterren, die in zeer korte tijd wereldvermaardheid hebben verkregen, Robert Mitchum en Janet Leigh, spelen de hoofdrollen in deze fijne comedie. Mitchum, die zijn loopbaan als acteur be gon als zware jongen, rover, ban diet, en die elke keer weer een persoon uit de onderste lagen der samenleving uitbeeldde, heeft hier voor het eerst zijn kans gekregen om in een comedie te spelen. Mitchum heeft hierdoor bewezen een van de meest veelzijdige ac teurs te zijn, die Hollywood op het ogenblik kent. Over de lief tallige Janet Leigh behoeven wij op deze plaats niet veel te zeg gen. Als men de film heeft gezien, zal men er tevreden over zijn. Een echte vacantie-film. Toe gang 14 jaar. Vertoningen op Zaterdag, Maandag, Woensdag avond te 8.30 uur en Woensdag middag te 2.30 uur. In het kader van het bijzondere programma wordt op Donderdag 16 Aug. a.s. vertoond de film „RIGOLETTO" en wel des middags te 2.30 uur en 's avonds te 8.30 uur. Een hoogtepunt der Italiaanse opera komt hiermede in het kader van het bijzondere programma. Een film naar de opera van Guiseppe Verdi met Tito Gobbi en met medewerking van het beroemde orkest van de Opera van Rome o.l.v. Tulio Serafin. Toegang 14 jaar. Voor deze film plaatsbespreken vanaf Maandag 13 Aug. van 11 12 uur. Punaises, rood, wit, blauw cn groen Boekh. C. Oldenburg, Schoorl WASDATTAN Heel wat tongen zijn door het stukje van vorige week in be roering gebracht en toch meen ik dat we dat kampeerprobleem in Bergen eens onder de loupe moeten nemen. In de omgeving Buerweg en Nachtegalenlaantje werd voor de oorlog gekampeerd. Helaas was er op die terreintjes onvoldoende leiding en geen goede outillage. Een grote groep jongeren gaf de doorslag, zodat men na deze excessen het kamperen in Bergen verbood. In Schoorl werd lang voor de oorlog ook al ge kampeerd, maar de linnen tenten veranderden daar in huisjes, om de gezinnen vooral méér comfort te kunnen bieden. Zo groeide daar het forensen-kamperen. Na 1945 nam het kamperen dusdanig toe, dat men ruimte te kort kwam. Alleen een goede regeling maakte dit kamperen tot iets dragelijks. Vroeger groef men een kuiltje voor het afval; nu bezit ieder huisje of tent een vuilnisemmer. Een verbetering waar we Schoorl erkentelijk voor zijn. En nu? Nu wordt er van bepaalde zijde op „dekampeerdergemopperd, maar Schoorl moest z'n kampeerders eens missenNee heus hoe wel er terreintjes bij zijn, die naar mijn smaak te vol zijn en er nog wel iets verbeterd kan worden in Schoorl is 't geen wanorde! Vele terreinen hebben 'n aparte sfeer. Maar voetballen op het terrein, en het onderverhuren van de huisjes moet het volgend seizoen besproken worden. Géén voet ballen natuurlijk, en geen volley- bal-net de hele dag op uw terrein laten staan. Al deze forensenkampeerders en de doorsnee anderen bezitten een kampkaart, waarmee men op alle officiële terreintjes mag staan. De toeristenkampeerder wil echter méér stilte en rust om z'n tent, doch hij vindt op zijn trektocht in Schoorl en Bergen helaas geen plaats. De meesten van hen be zitten een paspoort waarmee ze bewezen hebben goed te kunnen kamperen. Ook caravanhouders zijn meestal goede en gegoede kampeerders met kampeerpas- poort. Hoeveel doktoren reizen niet met een caravan tegenwoordig en zelfs voor deze categorie kam peerders is er in Bergen geen plaats. Voelen de tegenstanders van kamperen in Bergen, hoe weinig steekhoudend hun argu menten blijven als ze praten over „die slordige kampeerders"? Is er ruimte? Ja particulier no. 1 is gekomen en heeft in een stille boomgaard aan de Natteweg buiten het dorp gelegenheid voor goede kampeerders. Laten wij het daar eens bewijzen wat kamperen is, het komt Bergen ten goede. Heus, van de groepjes, die nu hier bivakkeren op 't Woud of in de Adelbertusschool of aan de Voert heeft nooit iemand iets ge merkt. En toch geschiedt dat daar veel primitiever, dan op een goed kampeerterrein. Het laatste woord is er nog niet over gesproken; het wordt tijd dat er eens wat jong, fris bloed door de vroede Bobby Briscollen, Robert Newton in „SCH ATEIL AND" van Walt Disney (14 jaar) geheel in kleuren. Vrijdag-, Zondag,- Dinsdagavond te 8.30 uur. Zondagmiddag te 2.30 uur Zaterdag-, Maandag-, Woensdagavond 8.30 uur, Woensdagmiddag 2.30 uur Janet Leigh, Robert Mitchum in hun nieuwste comedie In het kader van het bijzondere programma Donderdag 16 Aug. 's middags te 2,30 uur en 's avonds te 8.30 uur Opera in vieracten van Guiseppe Verdi „RIGOLETTO" 14 jaar. Plaatsbe spreking vanaf 13 Augustus dagelijks van 11-12 uur. Bobby Briscoll cn Geoffrey Keen in Walt Disney s volledige speelfilm „SCHATEIL AND" naar het gelijknamige boek van Robert Louis Stevenson

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2