of m WINDHONDENRENNEN R0LFILHS afcimUUm d>È nIRIG0 m s TAPIJT tin uui bo-Us-s-insatii Suger Ray Robinson conUa Randolph Turpin BIOSCOOP „Di/lustindi Bufyin V.V.V. SCHOORL ÓniwiUkehn Vanaf 17 fot en mef 22 Aug. dagelijks 's middags 2.30 uur 's avonds 8.30 uur en Mevr. Rademaker gingen ieder met een wisselprijs (Zilveren Mo len) naar huis. De heer Adama bracht hierna namens de spelers nog dank aan de heren M. Lau en P. Beyneveld voor de wed strijdleiding, aan Mevr. A. J. Lau- Bogtman, de organisatrice van dit tornooi, die zo veel werk van deze wedstrijden maakt en vergat ook niet de groundsman, de heer Span te roemen voor het onder houd van de bai.en. De uitslagen: Heren-enkelspel: Kwart-finales: G. L. Adama van Scheltema (Delfzijl) slaat Bos (Hoorn): 6-1, 6-2. Mr H. Schuurman (Alk maar) sl. P. Koster (Heiloo): 10-8, 2-6, 6-3. J. Loeb (A'dam) sl. W. Groen (Beverwijk): 6-4, 6-2. W. Ketjen (Haren) sl. Dr N. de Ko ning (Enschede): 6-4, 6-0. Halve finales: G. L. Adama van Schel tema sl. Mr H. Schuurman: 6-0, 6-4. W. Ketjen sl. J. Loeb: 7-5, 6-4. Finale: G. L. Adama van Scheltema sl. W. Ketjen: 6-4, 4-6, 6-4. Herendubbelspel: Kwart-finales: Adama en Ketjen slaan P. Koster en J. A. Haasbroek (Alkmaar): 6-0, 6-0. A. Stumpel (Hoorn) en J. Loeb (A'dam) sl. J. J. H. Schmidt (Bergen) en J. Martens (Bakkum)6-3, 6-3. Bos (Hoorn) en Mr D. H. Buiskool (Hoorn) sl. B. J. Boerrigter (Bergen) en E. F. Bunge (Delft): w.o. Mr H. Schuurman en F. Beek (Alkmaar) sl. L. Koster (Den Haag) en D. Mosk (Bergen aan Zee) w.o. Halve finalesAdama en Ketjen sl. Stumpel en Loeb: 6-0, 6-2. Mr Schuurman en Beek sl. Bos en Mr Buiskool6-0, 6-0. Finale: Adama en Ketjen sl. Mr Schuurman en Beek: 6-0, 6-1. Dames-enkelspel: Kwart-finales: Mevr. Schuurman-Postma (Alk maar) sl. Mej. T. Winder (Ber gen): 6-1, 6-1. Mevr. Koster-De Reus (Den Haag) sl. Mej. M. A. Koel (Alkmaar): 6-4, 6-2. Mevr. Rijksmans (Steenwijk) sl. Mej. A. Adriaanse (A'dam): 6-2, 6-2. Mevr. Rademaker-Sadies (Nijme gen) sl. Mevr. Rommelaar-Tim merman (Enschede): 10-8, 6-0. Halve finales: Mevr. Schuurman sl. Mevr. Koster: 6-2, 3-6, 6-3. Mevr. Rademaker sl. Mevr. Rijk mans 6-3, 6-1. Finale: Mevr. Rademaker sl. Mevr. Schuurman 6-0, 5-7, 6-3. Paard door bliksem getroffen Een Polis van de Onderlinge Paardenverzekeringmij. „Obdam van 1898'' dekt óók de schade wegens brand of bliksem en wel voor de volle honderd procent der waarde Zéér lage premiën, wegens onderlinge omslag. Alle inlichtingen verstrekt JAC. KUUT, Omloop C 259 - Schoorl GESLAAGD NACHTFEEST Het nachtfeest te Bergen, waar de plaatselijke artistenbent als voornaamsteattractiezou fungeren, en in het kader van de Van Gogh-actie plaats vond, mag alleszins geslaagd heten. Toen wij om 5 uur in de morgen de zalen verlieten was alles nog in volle gang. De schilders hadden zich van hun beste kant laten zien, en veel kunstwerken werden „Ame rikaans" verkocht. Een mooie Harry Kuyten bracht slechts f 85,- op, hetwelk voor de koper een buitenkansje was, dat hem niet alle dagen zal overkomen 1 Een tekening van Charley Toorop bracht extra veel op, en daar als tragische samenloop het huis van deze bekende schilderes in brand stond, werd spontaan besloten het kunstwerk aan haar terug te geven. Een Matthieu Wiegman werd voor hoge prijs, nog voor dat opbod plaats kon vinden, ver kocht aan de directeur van de Bolsfabrieken. Later werden ook andere artikelen bij opbod ver kocht. Het feest werd luister bijgezet door Heintje Davids, die op haar best was en o.a. een liedje van haar nog altijd betreurde broer Louis Davids bracht. Clinge Doorenbosch rijmde zonder blikken of blozen, maar Fanny Blankers-Koen was niet verschenen, naar men zei was zij dóórgelopen tot aan Den Helder. SCHOORL WIJDINGSAVOND KERK TE SCHOORL Ons mooie dorp wordt in de zomermaanden door een menigte welkome gasten overstroomd, die met hun vrolijke luidruchtigheid en kleurige kledij een geheel eigen sfeer scheppen, die sterk afsteekt tegen het rustige dorpsleven van alledag. Het is daarom een goede gedachte geweest van de Ned. Herv. Ge neente om, temidden van deze op zichzelf zeer natuur lijke woeligheid, de mogelijkheid te scheppen van enige uren rustig te genieten in groter verband. Dit tracht zij te bereiken door het houden van wijdingsavonden, waarvan er reeds een te Groet heeft plaats gevonden, en die zozeer aan de behoefte bleek te voldoen, dat deze aldaar herhaald zal worden. Ook in de kerk te Schoorl zal een muzikale wijdings avond worden gehouden op Woensdag 22 Aug. a.s. van half negen tot half een. Hierbij werken mede: Mevr. J. Por-van Regteren Altena, fluit; Mej. Dooyeweerdt, sopraande heer W. F. v. Dor- gelo, cello; Marijke Jonker, decla matie; terwijl onze cantor-organist Corn. Jonker het geheel zal be geleiden. Bovendien zullen de aan wezigen tezamen liederen zingen, waarvoor men de Hervormde liederenbundel gelieve mede te brengen. Ongetwijfeld zullen velen gebruik maken van deze gelegen heid om een ogenblik van rustige bezinning te beleven in de stem mige kerk te Schoorl. REINIGING HET WEER ALS SPELBREKER V.V.V. Noord-Kennemerland zag zich Zondag genoodzaakt om de aangekondigde „Windhonden- rennen" met het oog op de weers omstandigheden en de terreins gesteldheid een week uit te stellen. Ook V.V.V. Groet-Camperduin achtte het gewenst de voorge nomen plannen op te schorten het Kinderstrandfeest werd ver daagd. GASTEN SPELEN VOOR GASTEN DE KERK VAN GROET GASTVROUW Zelden zal Groet's fraai geres taureerde Godshuis zo'n grote schare binnen zijn deuren gelokt hebben als Dinsdagavond, toen een abusievelijk als concert aan gekondigde muzikale bijeenkomst plaats vond, met medewerking van Cor Kee, organist, en Freek de Jong, violist en directeur van de Muziekschool te Zaandam. Alras bleek immers, dat de bezoekers zelf - gezeten en staande waar maar ruimte was, tot haast in de toren! - het leeuwenaandeel hadden in het programma. Ds. Keers, als gast, introdu ceerde met een paar woorden de beide musici en de heer Kee hield een korte inleiding, waarbij hij het publiek wees op de noodzaak van een juiste frasering. Hij de monstreerde dit zingende en be klom toen 't orgel, dat volgens de bespeler, na Alkmaars instrument, één van de mooiste is van deze streek. En er werd gezongen zo als deze schone geestelijke liederen gezongen dienen te worden, op gewekt en krachtig. De als bij zaak aangekondigde tussenspelen bestonden uit sonates van Bach en Handel voor viool en orgel, en een menuet met variaties van Hurlebusch voor orgelsolo, uit gevoerd bij het stemmige kaars licht. Wat het laatste stuk betreft wij kunnen niet anders zeggen, dan dat we zelden met meer ge noegen hebben geluisterd, zij het veel te kort, naar een bespeling van dit „oude kabinet-orgel". (Dit op Vrijdag-, Zaterdag-, Maandag- en Dinsdagochtend 11 uur en Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag- Maandag- en Dinsdagmiddag 5 uur Toegang alle leeftijden Entree f 1,— „DE ONVERGETELIJKE MELODIE" geldt ook voor het overige orgel spel). Uit alles bleek een grote liefde zowel voor een fraaie toon en het instrument, als voor de mu ziek in het algemeen. Wat de heer Kee met zijn 7 registers deed, was bewonderenswaardig. Vanzelfsprekend dient het orgel zo spoedig mogelijk gestemd te worden, maar vaak gaf juist het tegen-de-toon aanspelen een ont roerend mooi effect. Het le deel van de Bach-sonate was een bijzonder fraaie inleiding, hoewel de toon van de viool en ook naderhand de intonatie vaak te wensen over lieten. Wij danken de heer Kee voor zijn fraai spel, wensen hem een lange vacantie alhier toe, in de hoop dat hij nog menigmaal het trapje naar het kabinet-orgel zal beklimmen, ten overstaan van een minstens even talrijk publiek als Dinsdagavond, dat dan gaarne de betiteling van zijn spel als „bijzaak" voor lief zal nemen. ZANGDIENST HERVORMDE KERK TE GROET Daar het Witte Kerkje veel te klein bleek op de j.l. Dinsdag voor het talrijke publiek, zal Dinsdag 21 Aug. van 9 tot 10 uur te Groet wederom een zang- dienst gehouden worden, waaraan de organist Cor Kee en de vio list Freek de Jong eveneens hun medewerking verlenen. GESLAAGD Op de dezer dagen gehouden examens ter verkrijging van het diploma Vakbekwaamheid v/h „Schildersambachtslaagde onze plaatsgenoot, de heer P. Louter. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Aug. 's morgens 's namiddags 18 4.30 5.00 19 5.12 5.39 20 5.54 6.19 21 6.32 6.57 22 7.11 7.36 23 7.53 8.13 24 8.34 8.58 25 9.30 10.11 26 10.40 11.17 27 12.04 12.15 28 12.44 1.31 29 2.02 2.36 30 2.53 3.16 31 3.27 3.50 Laag water Aug. 's morgens 's namiddags 18 10.30 11.00 19 11.12 11.39 20 11.54 12.19 21 12.32 12.57 22 1.11 2.01 23 1.53 2.19 24 2.34 3.01 25 3.30 4.11 26 4.40 5.17 27 6.04 6.15 28 6.44 7.31 29 8.02 8.36 30 8.53 9.16 31 9.27 9.50 Mertris u\n mond en geniet Man de gexonde de#»' De Amerikaan De Tijd 28-7-'51 Wie een prima, spannende, heden daagse film zien wil, waarin een boeiend beeld naar voren wordt gebracht van een boeiende stad, Wenen, moet „Vier man in een jeep" gaan zien. De film is voor veertien jaar. Al wie die leeftijd heeft bereikt, moet niet verzuimen „Vier in een jeepte gaan zien. Zij is een uitzondering, die wij boven „The Third Man" pre fereren. De Fransman Enige Persuittreksels i „VIER IN EEN JEEP" De Tijd 30-5-'51 Superieure film van Leopold Lindt- berg. „Vier in een jeep" is af komstig uit een land, dat een even kleine broeder onder de naties is als ons vaderland, doch niettemin inzake film een veel hartiger woord kan meespreken. Zwitserland n.l., dat sinds de oorlog onder meer de films „De laatste kans", „Marie Louisse" en „Achter de Wolken" heeft afgeleverd. En met de jongste film van Lindtberg wordt weer eens aangetoond dat men met betrek kelijk geringe middelen en veel talenten in een klein land een grote film tot stand kan brengen. Eindelijk weer eens een zeer menselijk document van onze eigen tijd, een stuk contemporaine ge schiedenis, dat o.i. door zoveel mogelijk mensen moet gezien worden. Het Vrije Volk 22-7-51 Bijzonder sympathiek en ver kwikkend voor het gemoed. Daar bij komt dat alle rollen uitstekend bezet zijn. Het Vrije Volk 28-7-'51 Wij schreven er reeds uitvoerig over. Een boeiende en sympa thieke film. Uitstekend gespeeld. Parool 20-6-'51 De Zwitserse film „Vier in een jeep" is waard, dat U er geld en aandacht aan besteed. Een mooie film, waard om door velen gezien te worden. Handelsblad 22-6-51 Het sympathieke en, ondanks alle spanning, blijmoedige verhaal werd zeer op prijs gesteld. Handelsblad 28-7-'51 „Vier in een jeep" (City), gemaakt door de Zwitserse équipe van „Marie-Louisse" en „De laatste kans, onder regie van Leopold Lindtberg; uitmuntend gefilmd en voortreffelijk gespeeld. Maasbode 22-6-'51 Een beminnelijke, menselijke en beschouwende film, die terecht het praedicaat Film van de Maand verwierf. De Rus Elsevier 19-5 '51 Juist haar eerlijkheid en haar soberheid verlenen deze film haar onmiskenbare grootheid en charme. Zij is een document, humaan van de eerste orde. Algemeen Dagblad 28-7-'5f Dit werk van de Zwitser Leopold Lindtberg is een tegenhanger van „The Third Man", met wat min der sensatie en zonder citerspel, maar met een mooier gegeven. Het verhaal is van ontroerende menselijkheid. De Engelsman BRIDGE-CLUB „SCHOORL" Uitslag wedstrijd 13 Aug. 1951 A 1 Reindorp-Kammeyer 31 2 Fam. Repko 26 3 Fam. v. d. Bosch 25,5 4 Stam-Haasbroek 25 5 Hassink-van Twuyver 24 6 Fam. v. d. Meer 23 7 v. d. Lelie-v. d. Lelie 13,5 Badgasten zijn steeds welkom op onze clubavond. Dit is iedere Maandagavond om 8 uur in de Rode Leeuw te Schoorl. EGHOND AAN ZEE HUMORISTISCHE AVOND, VOOR EN DOOR DE BADGASTEN Maandagavond had in de zaal van de Vergulde Valk een hu moristische avond plaats, voor en door de badgasten van Egmond aan Zee. Ruim 20 deelnemers hadden op zich genomen een gedeele van het programma te vullen. Het was een avond van „Elck wat wils". Na het openingswoord van Burgemeester Niele begon de Spraakwaterval, waaraan werd deelgenomen door 5 heren. Als eerste kwam uit de bus de heer Wattel, uit Amsterdam, met een applaus van 25 seconden. Bij de groep vrije keuze wist vooral de heer Pieters de lachers op zijn hand te krijgen, met een zeer komisch nummer. Na de pauze, waarin een Ame rikaanse verloting werd gehouden, werd de eerste prijs in de afdeling vrije keus behaald door de heer de Jager uit Utrecht met allerlei imitaties, die zeer in de smaak vielen. Na afloop bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. Op Zondag 19 Aug., op het Sportpark aan de Molenweg. Aanvang 2 uur. Entrée f 1.-. Kinderen tot 14 jaar f 0,25 ZaUcdafyov,(>n<l 18 Augustus CONCERT TE SCHOORL door Muziekcorps P.T.T. uit ALKMAAR. Bridge-club „ONS GENOEGEN" Uitslag 8 Augustus 1951 Klasse A Heren Hollink-de Lange 49 Familie Klem 46 Heren v.d. Valk 46 Dames Zwaan-Hallewas 44,5 Mevr. Dekker-Knop 42,5 Dames Jansen-Koppenberg 42,5 Heren Langlet-de Jong 37,5 Familie Herfst 28 Klasse B Heren Hogerhout-de Reus 53,5 Smit-Zwaan 45 Mevr. Mertens-Klaasen 45 Heren Hopman-Hallewas 44,5 Nielen-Evers 39 Mevr. Honing- P. Dekker 39 Familie Dupke 38,5 Heren Frijdal-Vonk 31 Klasse C Mevr. Schreuder-Verver 62 v.d. Grijp-Kortlever 61,5 Familie Luijten 60,5 Heren v. Winsum-J. Zwart 58,5 Familie van Delft 58 Heren Butter-Nieuwenhuis 53 Mej. Padberg-Dr. Bruinsma 49 L. Dekker-P. Glas 47 Mevr. Dekker-Bas 46,5 Mevr. v. Winsum-Jonker 44 Woensdagavond, Clubavond om half acht, Café „De Klok" voor badgasten en leden. Verkeersvoorschriften tijdens Wielerrace en Vuurwerk In verband met de wielerrace (aanvang 19 uur, en het vuur werk, aanvang 21.30 uur) op Zaterdag 18 Aug. worden de volgende straten van 18 tot 21 uur afgesloten. Boulevard vanaf Restaurant Zeezicht, Emmastraat, Juliana- straat vanaf café Zwart tot de Boulevard, Wilhelminastr. vanaf kruispunt Julianastraat tot Boule vard, van 18-21 uur ook verboden op die wegen auto's geparkeerd te hebben. Vanaf 18 tot 21 uur alleen parkerenParkeerplaats Westeinde en Vuurtorenplein. Na 21 uur, uitsluitend Boulevard vanaf „Westerkim". Na afloop van het vuurwerk wordt alle autoverkeer geleid langs Boulevard, Emmastraat, Juliana straat, Wilhelminastraat, Kerk straat naar de Voorstraat. en Fotohandel C. OLDENBURG Laanweg C 164 Schoorl Toegang 14 jaar ymtjeqt Advertentie Filiaal t W. v. 't Hof, Breelaan 51, Bergen (N.H.). Tel. 2058 (Amerika) (Engeland) In het kader van het bijzondere programma Donderdag 23 Aug. 's middags te 2,30 uur en 's avonds te 8,30 uur de grote muziek-film van Chopin alle leeftijden. Plaatsbespreken dagelijks vanaf 20 Augustus van 11-12 uur Ingezonden mededeling

De Duinstreek | 1951 | | pagina 2