I Hi. mt ïmèmpeuLtT 272> c 70' H. H- fikkeusiytee ïïetHtonettt m PMatsveevoHfekd tektyeMie ROB TWEKA- de Avauiutiet iH Het Televisie-apparaat werkt goed Warenhuis en Ijzerhandel toch. be-tec GËR0-ZILMETA FAV0RIET Ho. 1 WihtettHd Handschoenentijd BOORSMA-TEXTIEL - BERGEN Prima Oude Edammer Kaas, per 100 gram 40 ct. Belegen Leidse Kaas per 100 gram 36 ct. g Winterdienstregeling N. S. - Boekh. C. Oldenburg Kapsalon D0BBEN M. VELDMAN, Fa. J. SMIT Jr„ Ruïnelaan 11 Jjaeka i&vtu&i „De Duinstreek", Kinderverhaal DAMES- en HEREN-NAPPA, gevoerd I Voor hei winterseizoen Grote keuzegoede kwaliteit FEUILLETON 20 Het FRUIT wordt nu duur! Goedkope Groentenhal P R IJ S L IJ S T Biefstuk Haas f 2,10 Biefstuk Baklappen 1,60 Rosbief 1.60 Lappen mager 1,40 Lappen doorregen 1,30 Gehakt 1.30 Prima metworst 1,40 D. KONING - BERGEN Yroling's Hetelucht-kahels Roomborstplaat 35 cent per ons Banketbakkerij Neemt U plaats 'T WINKELTJE Daan maakte bij zich zelf de riemen vast en opende het luik in de bodem, „Jij eerst, Ans!" riep hij. „Veel succes, Rob!" wenste Ans nog terug en klom dan, geholpen door Daan, in het gat, dat onder haar gaapte. Ans liet zich door het luik vallen en begon haar val in het onzekere. Na drie tellen rukte zij aan het reddende koord en langzaam dwarrelde de parachute open. Oom Daan wachtte tot hij haar veilig zag hangen aan het valscherm en sprong haar dan na. Beiden dreven nu af met hun parachute, waaraan zij hingen te zwaaien als de slinger van de klok. Langzaam daalden zij en steeds dichterbij kwam het oer woud onder hen. „De Vliegende Vis" daalde boven de rivier voor de landing. Reeds zag Ans angstig naar de bomen beneden haar, hopende dat de landing met de parachute niet al te pijrjijk zou verlopen. Al te veel geluk had zij niet. Een zijwaartse windstoot deed haar be landen in een hoge boomtop, waar zij aan haar koorden bleef hangen. Rob had de grootste moeite om de machine behouden te doen landen. Profiterend van iedere opwaartse wind, planeerde hij dwars over de bossen en gleed hij midden op de rivier neer. Handig wist hij de machine echter behouden binnen te brengen en stuurde haar naar een zand plaat, waarop 't toestel snel z'n vaart kwijtraakte. Hij greep z'n geweer, wandelde over de vleugel naar de wal, waar hij onmiddelijk op zoek wilde naar z'n reisgezellen. Bij ons vindt U het NIEUWSTE en het MOOISTE in een uitgelezen sortering. Meisjes en Jongens WOL gebreid Noorse Wanten Noorse Handschoenen Voor elk wat wils naar Ruïnelaan 12-31 Telef. 2532-2065 ■adaaaaaDananDananDDaDaDnanaaaDaapaaDaannncmDaanoB Deze Kaas kunt U ook raspen. ERKENDE PHILIPS BABIO SERVICE Binnenkort wordt dit best Dus tot Vrijdag- en Dinsdagavond Ook in de Televisie-techniek hebben wij ons bekwaamd. Want nog veel meer voor Televisie, dan voor Radio geldt: Koopt veilig, koopt bij de vakman. Wij bieden U een ruime Sortering Radiotoestellen vanaf f 160.-, Televisie apparaten vanaf f 785.-. Verder grote sortering Stofzuigers, Fornuizen, Kook platen, Ketels enz. Kent U reeds onze prettige betalingsregeling Televisie, Radio en Electr. Techn. Bureau MEIJER Ruïnelaan 3 Bergen Telefoon 2514 Wij bieden gaarne gelegenheid de Televisie-uitzending rustig te bezien □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□DDDD1D Oldenburglaan 17-19 Bergen Telefoon 2152 Etna Siersalamanders Deba f 75.- Etna Siersalamanders Hermes f 95.- Etna ruwe f 42.- Turm Oliekachels f 35.75 f 44.85 Alle maten pijpen en ellebogen. Kachelketels met lange zak f 7.95 - f 8.49 Thermosflessen 1 2 liter f 3.25 Thermosflessen 3/4 liter Aszeeften Kolenkitten vanaf Bedkruiken, naadloos Bedkruiken, stenen f 4.25 f 1.60 f 3.95 f 3.05 f 1.10 Rubber Tochtband per meter 45 ct. Rubber Tochtband met linnen, p. meter 65 ct. Koper wetterstripe 84 ct. Kachel-Mica, alle maten voorradig. Kachelcement per kilo 25 ct. Kolenscheppen 72 en 80 ct. 3-delige kacheldroogrekjes f 3.95 en f 4.25 Mooie emaille huisnummerph at 10 cM. f2.20 Reserve sleutels worden in 1 dag gemaakt. 2266 2266 is een van Eenmaal geprobeerd, nooit meer anders DORPSSTRAAT 21 2266 2266 Bespreekt tijdig om teleurstelling te voorkomen KI. Dorpsstraat 9, Telef. 2778. Bergen. Vakkundige reparatie-inrichting door B. J. TEN WESEPE Jan kreeg het hoe langer hoe benauwder. „Och. dat is zo met een paar woorden niet te zeggen hè? Als het maar niet onfat soenlijk wordt. Maar ehzullen we eens naar de wagen gaan en verder toeren?" Daar had Elly in het geheel geen zin in. „Welnee, laten we nog maar een poosje hier blijven. We zitten hier zo lekker in het zonnetje en zo rustig. En we babbelen zo gezellig, niet?" „O ja," antwoordde Jan, opnieuw zijn zakdoek over het gezicht halend, „heel gezellig zelfs." „Je bad het over dat Hollandse fatsoen. Is hetbijvoor beeldonfatsoenlijk voor een getrouwde man, als hij een aardig meisje een zoen geeft?" „Ehneeja, natuurlijk. Dat gaat vanzelf te ver." „Dusje vrouw zou er bezwaar tegen hebben, als je ik noem het maar eens als voorbeeld, hoor als je mij eens een zoen gaf." „Hè, wat zeg je?" Jan keek verschrikt in het blozende gelaat van de Canadese, die echter met een ernstig gezicht zijn blik beantwoordde. „Eh, ja, dat geloof ik wel. Ja, dat zou ze beslist onfatsoenlijk vinden." „Juist.. Nu begin ik een beetje van jullie begrippen van fat soen te begrijpen. En jij zelf. Zou jij het ook onfatsoenlijk vin den, om mij een kus te geven?" Meid, dacht hij, ik zou je wel willen omhelzen en overal, waar ik je raken kan, willen zoenen. Maar op afgemeten toon antwoordde hij: „Dat zou ik beslist niet willen Elly had moeite zich in te houden en wendde zich even af, want ze dacht bij zichzelf: Je ogen zeggen wel andere taal, jongeman! We zullen eens kijken, hoe lang of hij het nog vol houdt. „Zeg, toen jullie nog verkering met elkaar hadden, zoenden jullie elkaar ook niet, hè?" „Ja, toen wel. Maar toen waren we zoveel jaren jonger, hè? Als je ouder wordt, wordt een mens ook wijzer." „Gek, Betsy zei me juist, dat jullie elkaar nog nooit gezoend hadden," antwoordde het meisje, naar de lucht kijkend. Dat klopt als een bus, dacht Jan. Maar hij antwoordde: „Dat zegt ze natuurlijk, omdat ze het niet weten wil, zie je? Zo zijn vrouwen nu eenmaal." „Enfin, jullie kunnen er van denken wat je wilt, maar ik vind het maar een gekke gewoonte. Ik voor mij zou nooit een man willen hebben, die zoenen onhygiënisch vindt. En nu nog eens wat. Ik wil natuurlijk niet stoken in een huwelijk, maar ik meen toch verplicht te zijn je te moeten waarschuwen. Ik heb namelijk op een morgen vroeg gezien, dat je vrouw zich liet kussen door je buurman" „Dat bestaat niet," antwoordde Jan resoluut, vastbesloten om zo lang mogelijk vol te houden. „Je moet je beslist vergist hebben, want Davelaar is een verstokte vrouwenhater." „Hoe weet jij, dat het Davelaar was?" vroeg Elly op scherpe toon. Lieve help, nu zat hij er in. Had hij daar even zijn mond voorbij gepraat. „O, ehprobeerde hij er zich uit te red den, „die andere buurman is al heel vroeg weg 's morgens, al voor het licht wordt. Dus ehhet kan niemand anders als Davelaar geweest zijn." „En je beweert, dat ik me vergist moet hebben?" „Nu ja, ik kan me natuurlijk ook vergissen en Betsy ook." „Ja, en Davelaar ook," antwoordde het meisje droog. Ze draaide zich opnieuw naar hem toe en keek hem nu recht in het gezicht: „Nee, jongeman, je kunt me vertellen wat je wilt en ik heb werkelijk respect voor de manier waarop jij je er telkens weer uit weet te redden, maar er klopt iets niet. Waar om, bijvoorbeeld, draag jij geen ring en je vrouw wel?" „O, ehdat komt, omdat ik ehmijn ring verleden jaar met turnen verloren heb. Zonde, hè?" „Heel erg," beaamde het meisje. „Weet je wat nog erger is? Gistermorgen was Betsy haar handen aan het wassen en toen had ze haar ring even afgedaan. Ik ben zo brutaal ge weest om er even in te kijken. Ze had er geen erg in. Maar jouw initialen stonden er niet in, wel andere, namelijk een G. en een D. Dat is dus de D. van Davelaar. En nu jij. Wat heb jij daarop te vertellen?" Jan slaakte een zucht. Daar weet ik geen antwoord op te vinden, kleine heks. Ik. geef me gewonnen. Zoals jij iemand het lastig kunt makenGoeie genade, ik transpireer alsof ik midden in de Sahara zit. Ik heb geen droge draad meer aan het lijf „Dat is wel goed voor je, jongetje," antwoordde Elly, in wendig trots op haar resultaat. „Nu heb ik je in de dubbele zin des woords in het zonnetje gezet, niet? En nu geen leugens meer en eerlijk alles opbiechten, want uitvluchten kunnen je toch niet meer baten. Vertel op. Je bent dus niet getrouwd?" „Nee, dat klopt. En dat is maar gelukkig ook, want ik moet je eerlijk vertellen, dat ik smoor verliefd op je ben geworden, klein ding." „Dat is al geen nieuws meer voor me. Dat heb ik al lang gemerkt. Ho, handen thuis. Zo ver zijn we nog niet, en ik ben nog lang niet met je klaar. Wie is Betsy? Natuurlijk de vrouw van die beroemde vrouwenhater Davelaar, niet?" Hij zuchtte opnieuw. „Ook dat is zo. Haar ring heeft haar dus verraden." „O nee, ik had het hele geval al lang door. Dacht je soms, dat wij in Canada achterlijk zijn? Die Hollandertjes denken maar, dat het allemaal van die boertjes zijn, hè? Daarom ver dween Betsy natuurlijk iedere avond. Naar huis. En keerde de volgende morgen terug." „Ja, dat klopt ook. Wacht eens, nu gaat me een licht op. Dan heb jij vanmorgen de voordeur op het nachtslot gedaan." Ze lachte grimmig. „Jawel, mijnheer, en ook de keukendeur. En het is me nog een raadsel, hoe ze binnen is gekomen." Nu lachte Jan. „Het keukenraam stond op een kier." „Drommels, daar heb ik niet aan gedacht," antwoordde het meisje. „Enfin, ze heeft in ieder geval een paar onaangename minuten gehad en ik lachte me een kriek. Ik heb alles gezien. Behalve het klimmen door het keukenraam natuurlijk. Maar waarvoor dient in 's hemelsnaam die comedie?" Toen ging Jan goed zitten. En hij vertelde van het onver wachte bericht, dat oom en tante zouden komen. Dat hij als vrijgezel onmogelijk zo gauw een vrouw kon opduiken, dat zijn buren die avond juist bij hem op visite waren en dat men na lang redeneren eindelijk bereid was om Betsy als plaatsvervan gend echtgenote te laten fungeren. „En," besloot Jan zijn biecht, „we waren .allemaal in de veronderstelling, dat oom en tante toch, niet zo lang zouden blijven. Voorts waren we er van overtuigd, dat ze wel in een hotel zouden gaan slapen en ten slotte hadden we niet gerekend op het feit, dat ze nog zo'n charmant nichtje zouden meebrengen. En zodoende ontstonden er verschillende moeilijkheden! De afspraak gold voor een week maar ik was er toch al van overtuigd, dat het vandaag of morgen wel mis zou gaan. Voor een of twee avonden kan men wel eens een smoesje bedenken, maar iedere avond gaat dat niet." „Nee, zeer zeker niet, als er een derde persoon is meegeko men, die de onaangename eigenschap heeft, om scherp op te merken. Ik was namelijk nog geen drie minuten in huis, toen ik de zaak al niet vertrouwde, zie je?" „Hoe zo?" Ze haalde haar schouders op. „Misschien vrouwelijke intuitie. Wie zal het zeggen. Maar het is nu eenmaal zo." Er heerste enige tijd stilte en beiden waren met hun eigen gedachten bezig. Jan verbrak eindelijk de stilte. „Elly?" „Ja?" „Wat zullen oom en tante er wel van zeggen?" „Tja, die zullen wel behoorlijk boos zijn, dat je hen zo voor de gek gehouden hebt. Het was beter geweest, als je alles eerlijk had opgebiecht. Nu heb je jezelf een paar nare dagen bezorgd en Betsy misschien ook, ik begrijp haar trouwens niet, dat ze zich hiervoor leende." „Och, haar treft niet de minste schuld. Ze deed het om mij te helpen. Uit goedheid, moet je maar rekenen. Natuurlijk was er niets tussen ons, want ze houdt veel te veel van haar man." „Dat hoort tenminste zo. Althans naar onze Canadese be grippen. Maar ja, in Nederland schijnen ze er andere op na te houden Hij lachte. „Dat is natuurlijk ook onzin. Wij zullen er wel net zo over denken als jullie. A propos, kun jij niet een goed woordje voor me doen?" Ze deed net, alsof ze hem niet begreep. „Ik? Waarom? Bij wie?" „Bij oom en tante. Ze zullen wel spinnijdig zijn. En jij kunt nogal een potje bij hen breken, niet? Als jij nu eens een beetje voor me op komt „Misschien, dat zal er van afhangen „Weet je wat het'ergste eigenlijk is, beroerde meid? Dat ik in die paar dagen, dat ik je gezien heb, van je ben gaan hou den. Ik ben stapel op je. En als oom en tante nu nijdig zijn en meteen vertrekken, ga jij natuurlijk met ze mee en dan ben ik je kwijt." „Is dat het ergste?" Ze keek hem schalks aan. „Ja, en nee." Voorzichtig schoof hij zijn arm om haar heen. „Weet je, ik ben oom en tante natuurlijk ontzettend dankbaar voor de hulp, die ze me na de oorlog gegeven hebben. Maar ik zou het ook erg vinden, als jij wegging. Want, Elly, drommelse meid die je bent, ik kan je eigenlijk niet meer missen, zie je?" „Zo? Dat is niet prettig voor me. Dan is er maar één op lossing." „En die is?" „Dat jij mee gaat naar Canada." „Oké. Als jij dan maar bij me blijft." „Dank je wel. Eén plaatsvervangend echtgenoot is genoeg." „Ja, maar ik wil met je trouwen, klein ding. Ik heb je toch al gezegd, dat ik van je houd?" „Ja, ik ben niet doof gelukkig. Maar de vraag is echter of ik met je wil trouwen, zie je?" „Elly, houd je dan niet een klein beetje van me?" Hij drukte haar voorzichtig een beetje tegen zich aan. „Och, dat laten we even rusten. Ik heb namelijk bezwaar tegen een man, die kussen onhygiënisch vind „O, als het niet anders isEn voor het meisje er goed en wel erg in had, voelde zij zijn lippen op de hare gedrukt en toen brak ook haar weerstand. Met bevende vingers omklemde ze hem vast en toen hij haar even aankeek, zag hij in haar ogen het antwoord. En dat niet alleen. Zacht beantwoordde ze zijn kus en vleide zich dicht tegen hem aan. HOOFDSTUK 14. Waarin al veel opgehelderd wordt. Terwijl Jan en Elly in Scheveningen hun liefde bezegelden met een ,kus, was in Amersfoort het politiebureau in rep en roer. Want mevrouw De Vries protesteerde en verdedigde zich met alle kracht, die in haar was en deze dosis was niet gering. (Wordt vervolgd) Dus profiteert er nog van. Want wij geven nu nog 1 kist hand- of moesappelen, nog 3 maanden bewaarbaar, voor slechts f 4.- O.a. hebben wij ook nog 8 pond Handappels f 1. 8 pond Moesappels f 1.. 8 pond zoete Appels f 1. 6 pond heerlijke handperen f 1. 6 pond Stoofperen f 1.— Als reclame hebben wij ook nog deze week 8 heerlijke, zoete Sinaasappelen voor f 1,-; 1 mooie Bloemkool 35 ct„ 3 v. f 1.- Ook hebben wij nog vers gebrande Pinda's, 75 ct. per pond. 2 keer per dag vers gekookte Bieten. En U weet het, met GROENTEN zijn wij ook goedkoop. Probeer eens onze puikbeste Zeeuwse blauwe Aardappelen. Ook goed voor winteropslag. Alléén in de Dorpsstraat 86 - Bergen Tel* 2069 Waar je 2 ons heerlijke, gesneden soep groenten kunt krijgen voor 25 ct. le kwaliteit Paardenvlees per 500 gr 2, Aanbevelend Dorpsstraat 52 Tel. 2323 Voor naar DE GOEDE BERGEN Ervaring sinds 1948 Weet U niet wat U geven moet bij verjaardag, verloving of huwelijk denkt U dan eens aan een Gero- Zilmeta artikel. Gero-Zilmeta cassettes reeds vanaf f37,20 tot f 125.15. bij alle Sportbeoefenaren doeltreffende sterkte heerlijk warm alle maten in blauw en bruin Pakken v.a. f 11,50 Broeken v.a. f 6.50 J. DEN BROEDER - Bergen Stationsstraat 9 Slechts 1 week onze heerlijke KOOLMEES-S O EC KER Trainingpakken en broeken In de huiskamer van iedere abonné van „De Duinstreek" is een stoel vrij voor U. Wanneer U een verkoopboodschap hebt, wordt die boodschap door abonné's van „De Duinstreek" met méér dan gewone belangstelling gelezen. Immers, dit NIEUWS BLAD met zijn echte streekkarak ter is een stuk van het familie leven, een telkens weer terugkeren de bron van de meest markante wetenswaardigheden. In die om geving krijgt uw advertentie haar grote kans. Maak ook voor uw publiciteit ge bruik van dit blad. Bespreek uw plaats met de administratie van Laanweg C 164, Schoorl Telefoon 268 Publicatie van „De Nederlandsche Nieuwsbladpers". KL Dorpsstr 25, Bergen - Tel. 2341 WOLLEN - ZIJDEN STOFFEN o.a. ook van „LIBERTY" WARME WOLLEN - RUITEN CORDUROY - WINDJACKSTOF KNIPPATRONEN

De Duinstreek | 1951 | | pagina 4