KINGI P/Tl DA D.D.D. LftERMOGÊNE DE OPSTAND „De Rustende ja^et"Deepen HU. EGMOND AAN ZEE GERO-ZILMETA FILMNIEUWS. BIOSCOOP GERO-TIN GERO-ZILVER BEKENDMAKING HONDENBELASTING 1952 Burgemeester en Wethouders van Bergen maken het volgende bekend: In afwijking van voorgaande jaren wordt iedere houder van één of meer honden, die in het afgelopen jaar hiervoor aan geslagen is geweest, voor het daaropvolgend belastingjaar ten kohiere gebracht, zonder dat hij aangifte van zijn hond(en) behoeft te doen. Vóór 1 Februari 1952 dient echter schriftelijk aan het Ge meentebestuur aangifte te worden qedaan indien in de loop van 1951 a. wijziging in het aantal honden is gekomen b. een hond in andere handen is overgegaan c. een hond is weggelopen of overleden d. men houder is geworden van één of meer honden! Voor zo ver de hierboven onder a. t/m d. genoemde omstandig heden zich in de loop van 1952 mochten voordoen, dient telkens binnen een maand hiervan schriftelijk aan het Gemeentebestuur aan gifte te worden gedaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. HUYGENS, Burgemeester W. DE VRIES, Secretaris BERGEN, 15 Januari 1952 elke dag KING elke dag fit 'PEPERMUNT in "de zaal kunnen horen vallen bij dit nummer. Onder ademloze stilte volgde het publiek de oefe ningen van de dames en een stormachtig applaus brak na elke oefening los als reactie op de spanning. De heren hadden groot succes aan het hoogrek. Vooral acroba tische toeren wekten de bewon dering van het publiek. Ook het werken aan de hoogbrug door heren behoorde tot de hoogte punten. De dames demonstreer den mooie knotsoefeningen, rhyth- mische oefeningen enz. en be sloten het programma met door het publiek zeer gewaardeerde baloefeningen. De goed geslaagde uitvoering werd gevolgd door een geani meerd bal. SCHOORL MOEST HET ONDERSPIT DELVEN TEGEN BERDOS In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd met wisse lende kansen voor beide partijen. Met een puntloos gelijk spel kwam de rust. Ongeveer tien minuten na her vatting van het spel opende B. Minkema na een voorzet van G. Minkema de score. 1-0. Hierna begon Berdos enige meerderheid te tonen en toen de scheidsrechter de gasten een straf schop toekende, die Berdos in een doelpunt omzette, scheen Schoorl wat ontmoedigd. 1-1. Hierna wisten de bezoekers nog tweemaal te scoren, waarbij het laatste doelpunt wel van zeer goed gehalte was. Met 1-3 eindigde de sportieve strijd tussen de beide rivalen van Schoorl en Bergen. GEZINSVERZORGING In een ten gemeentehuize ge houden vergadering, onder leiding van Ds. Plug uit Egmond aan den Hoef, is besloten tot oprichting van een stichting voor gezins verzorging voor de Egmonden. De Stichting zal de naam dragen „Stichting Egmondse Gezinsver zorging" en zal haar werkzaam heden uitstrekken over de gemeen ten Egmond aan Zee en Egmond- binnen. Naast de rooms-katholieke in stelling voor deze beide gemeenten, zal de stichting de belangen be hartigen van alle andersdenkenden. In het bestuur zijn gekozen Mevr. A. v.d. Steen, Mevr. E. A. J. Plug en de heren C. Wijn, A. B. van Thiel, S. Zwart, J. Stentrop en K. Blok. Daarnaast is een commissie ingesteld, ter behartiging der be langen van de gezinsverzorging, waarin o.m. zitting hebben de dames Veltkamp, Ag. Dekker, Gul, J. Koeman, IJ. Koeman, Lampe en van Pel. De Stichting zal haar werk zaamheden ten spoedigste aan vangen. in tytate keus Fa J. SMIT Jr., Ruïnelaan 11, Bergen AANBESTEDING Burgemeester en Wethouders van Egmond aan Zee hebben Woensdag aanbesteed het aan leggen van de nieuwe Binnen- Boulevard, in het kader van de wederopbouw, bestaande in het afgraven van de duinen, leggen van riolering, bestrating en be tegeling en bijbehorende werken, volgens bestek EZ. 18. Er waren 30 inschrijvingen, als volgt: J. Orij, Alkmaar voor f 60.902.J. ten Brinke, Hippo- lytushoef f 55.000.; de Moei en Hermes, Alkmaar f 54.140.; P. Aafjes, Beverwijk f 53.000.Wa- terlander, Oude Haske, f 50.140. P. Meijer, Wijk aan Zee f49.800. Gebr. Keevel, A'dam f 48.800.; Cofra Bouwmij., A'dam f 47.745.; Zethabo N.V., A'dam f 46.900.; De Vilder, Beverwijk f 46.585.; P. C. Zanen, Heemstede f 45.200. Boesewinkel, Nijmegen f44.700.; Meermansjansen, Haarlem f 44.676.; Gebr. Wijngaarden, Kampen f 44.584.; N. V. Kenne- merland, Alkmaar, f 44.444.; Aannemingsmij. BNM, Zaandam f 44.444.; J. van Harskamp, Oter- leek, f 43.955.; N. V. Nelis, Haarlem f 43.900.; Joh. Dienaar; Santpoort, f 42.600.; G. Hulse bosch, Bloemendaal, f 42.500.; Gebr. Bruischaart, IJmuiden f 41.000.Kuiper en Leeuwenkamp, Petten f 40.250.; Th. Polman, Heiloo f 39.390.; Gebr. Min, Bergen f 39.280.A. Ie Clercq, Castricum f 38.865.; Geertema, Bussum f38.490.; J. Twisk, Cas tricum f 38.370.Huiberts en Punt, Alkmaar f 37.976.Jos Alberts, Beverwijk, f 37.250.B. Smalle- gange, Haarlem f 36.945. WIJZIGING BUSDIENST OP ALKMAAR De busdienst Egmond a. Zee- Alkmaar is met ingang van deze week gewijzigd. Inplaats van 8.20 zal de bus om 8.10 uit Egmond aan Zee vertrekken en zodoende om 8.38 in Alkmaar zijn. Hierdoor zullen degenen, die om 8.45 op kantoor of school moeten zijn, niet meer om 7.30 behoeven te vertrekken. In ver band hiermede, zal de bus inplaats van 8 uur, om 7.50 uur uit Alk maar vertrekken. DOORLICHTING BEVOLKING De doorlichting van de bevol king op T.B.C., zal in onze ge meente in de loop van de maand Maart van dit jaar plaats hebben. CYCLE CROSS De wielrenvereniging Alcmaria Victrix organiseert op 27 Januari en 3 Februari a.s. een cycle cross, die zal worden gehouden rond het Egmondse sportpark. Burgerlijke Stand BERGEN Neem een doos echte l=AS TJ L l_ES KEELPIJN Vrijdag, Zondag en Dinsdag avond te 8 uur George Brent en Brian Aherne in een film van ongekende spanning en sensatie „DE ZWARTE PANTER" Het verhaal van een vreemde, onbegrepen vrouw, waarop een vloek rustte, de vloek van de eeuwige jeugd. Pracht spel, goed van inhoud, een film van bijzon dere kracht. Toegang echter alleen voor achttienjarigen en ouderen. Zaterdag, Maandagavond te 8 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur „ALASKA" Charles Bickford is in de film wereld een naam geworden, die onder de allerbesten gerangschikt dient te worden. In de grote film „Alaska" komt hij ook weer vol komen tot zijn recht en zijn rol als handhaver van het recht in het hoge Noorden zal zowel de liefhebbers van pure sensatie, als hen, die voor het spel het bios coop-theater bezoeken, ten volle bevredigen. Bovendien geeft de bezetting nog meerdere buiten gewone stars aan, w.o. Chester Morris, de tegenspeler van Charles Bickford, en zeker niet minder en Jane Wyatt de verpleegster. „Alaska" is een sterk gegeven uit de ijswoestijn, rond gevaren en ellende. Toegang 14 jaar. Extra vermelding dient, dat vanaf Vrijdag, tijdens alle bios coop-voorstellingen wordt ver toond de complete weergave en reportage van de „FLYING ENTERPRISE" Een prachtige reportage van ongeveer 15 minuten; dit alleen al is een bezoek aan het theater ten volle waard. Vanaf Vrijdag 25 Januari '52 wordt vertoond, de nieuwste te kenfilm van Walt Disney „ALICE IN WONDERLAND" met vooraf de buitengewone do cumentairefilm „Lentesymphonie" Zie volgende week onze be spreking. HOEST, GRIEP... Orwin Pcrko en Orwin de koningszoon en Perko zijn trouwe schildknaap waren in de hoofdstad van het machtige Oosterse rijk Mokaba aangeko men. Dit rijk werd geregeerd door een zeer wrede oude sultan, die slechts één zoon had, Hakim geheten, die bekend stond om zijn goedheid en eerlijkheid. De sultan, die al veel over de jongens had gehoord, had hen erg vriendelijk ontvangen en zij waren nu al enige dagen de gas ten in het paleis. Zij hadden er een eigen kamer gekregen en werden als hoge gasten behandeld. Deze vriendelijkheid bevreemdde de vrienden, want zij hadden zo veel slechts van de sultan gehoord. Op een avond, het was reeds donker, werd er zacht op de deur getikt. Perko deed open en op de drempel stond Hakim, de zoon van de Sultan. Op uitnodiging van Orwin trad hij binnen en zette zich in een stoel. Orwin vroeg, waar zij dit hoge bezoek aan te danken hadden en toen ver telde Hakim een vreemd verhaal. Zoals de vrienden bekend was tiraniseerde de sultan het volk, recht bestond er niet meer in het land en de mensen moesten zeer hoge belastingen betalen. De nood werd steeds hoger en de stem ming onder 't volk steeds slechter. De jonge prins kon het leed van zijn volk niet langer aanzien en had met enige generaals een plan beraamd om zijn slechte vader van de troon te stoten. Hij had echter van een kamerdienaar van zijn vader gehoord, dat de oude sul tan reeds achterdocht had en daarom zo vriendelijk was tegen de beide jongens. Hij had namelijk het plan, wanneer er 'n opstand zou uitbreken, de vrienden het bevel te geven over de betrouw bare troepen. Door de vele ver halen, die hij reeds over de jon gens had gehoord, verwachtte hij als het ware wonderen van hen. Bovendien had de oude sultan gezegd, dat hij bij een opstand alle haremvrouwen door de lands- beul dadelijk zou laten doden. Dit was de reden, dat de op standelingen het nog niet hadden durven wagen, want onder deze Is het geen alleraardigst man neke in zijn slobpak? De confec- tiefabrikanten speculeren bepaald op de moedertrots, die voor alles haar kleutertjes leuk wil kleden. Wij hebben tenminste al eens uitvoerig de vraag besproken, waarom nu juist de confectie voor de allerkleinsten zo duur moet zijn. Er zit toch weinig materiaal in een kinderjasje of pakje, dus dat hoeft toch niet prijzig te zijn? Het kan gebeuren, dat er in een groot confectiemagazijn een japonnetje te koop is voor een prijs, waarvoor onmogelijk bij de stoffenwinkelier de stof kan wor den gekocht. Nemen we daaren tegen de prijs van een kinder jurkje of jasje, dan blijkt het, dat voor deze prijs royaal de stof kan worden aangeschaft, waaruit wij dus mogen opmaken, dat het con fectioneren van kinderkleding ij mi g- blijkbaar een kostbaar karweitje C l is. Laten daarom die vrouwen, die met dubbeltjes moeten rekenen, en dat zijn toch wel de meesten, zelf maar de kleutergardarobe verzorgen. Wij hebben ditmaal een model van een slobpak gebracht. De broek heeft de bekende klassieke belijning. Elastiek in de taille en naar de enkels toe, nauw verlopend. Over de wreef van de schoen, ligt dan de voorklep. Het jasje, dat gevoerd is, heeft een dubbele rij knopen. De zijdelen van het voorpand zijn gerimpeld aan een schouderpas gezet. Het achterpand heeft eveneens een schouderpas, waar het rokje ook is aangerimpeld. Een correct kraagje werkt de hals af. Er behoort ook nog een kapje bij, dat uit drie delen bestaat. Geschikte materi alen, om tot dit pakje te verwerken zijn warme velours, laken of andere, pastelkleurige mantelstof, die niet te dik is. De benodigde hoeveelheid stof is 1,75 meter van 130 of 140 cm. breedte plus 1,35 meter voeringstof van 90 cm. breedte. Zoals we reeds zeiden, is het jasje gevoerd, maar het kapje is dat eveneens. De broek wordt strak gehouden, door een aan de onderkant bevestigd stukje directoire elastiek dat onder de schoen tussen hak en zool valt, zodat bij het lopen het elastiek niet de straat raakt. Veel succes, dames. Bestellen Knippatronen van dit slobpak nr C. 151 kunnen per postwissel of per brief met insluiting van postzegels a f 0,90 besteld worden bij Pers Patronendienst, postbus 35 te Utrecht. Na ontvangst van het bedrag en de juiste vermelding van adres en leeftijd wordt het aangevraagde patroon omgaand toegezonden. Het patroon is verkrijgbaar voor de leeftijden van 1-2, 2-4, en 4-6 jaar. MARION „ZWARTE PANTER" „ALASKA" 14 jaar. Groots haremvrouwen bevond zich ook de moeder van de prins en dochters en andere familieleden van enkele generaals. De vrouwen waren veilig op geborgen in het paleis en werden door de garde van de sultan bewaakt. Tot nog toe hadden de vrienden van de prins nog geen kans gezien de vrouwen te be vrijden uit de macht van de wrede sultan. Hakim vroeg nu de vrienden of zij er iets voor voelden zich aan zijn zijde te scharen en mee te strijden voor het geluk van zijn volk. De hulp van onze beide makkers zou de prins buitengewoon op prijs stellen, juist omdat zijn vader er op re kende hen aan zijn kant te hebben. De jongens beraadslaagden enige tijd en uiteindelijk besloten zij toe te stemmen. De prins was reuze blij. „Luister", sprak hij, „twee dappere kerels als jullie zijn, kan ik wel het moeilijkste opdragen. Zouden jullie er kans toe zien de vrouwen te bevrijden?" Een moeilijke opdracht De makkers keken elkaar eens aan. Dat was niet zo eenvoudig, hoe moesten zij dat oplossen? Maar het was hun eer te na, zij hadden wel andere dingen gedaan en zouden dit ook wel klaren. Dus stemden zij toe. Er werd in M-cfifinde distinctie- fa J. SMIT Jr., Ruïnelaan 11, Bergen afgesproken, dat de volgende avond of racht de vrouwen door de beide makkers zouden worden verlost. De opstandelingen onder leiding van de prins en enkele generaals zouden zich gereed houden en bij een afgesproken teken de aanval inzetten. Zij gaven elkaar de hand en om zichtig verliet Hakim de kamer. Nog lang zaten de makkers na te praten. De volgende dag ging de kleine Perko op onderzoek uit om de inrichting van het paleis te leren kennen. Met buitengewone bru taliteit en dankbaar gebruik ma kende van de voorrechten, die de sultan hen schonk, wist hij bijna overal te komen, tot vlak bij de haremverblijven toe, waar hij een vriendelijk praatje maakte met de soldaten van de garde, die er voor bewaking stonden. Hij gaf zijn ogen goed de kost en kende aan het eind van de dag het paleis van binnen en van buiten. Maar nu brak de avond aan en moest het gebeuren, want de anderen in de stad rekenden er op. Zolang het nog licht was zaten de makkers op hun kamer en be spraken het plan uitvoerig. Alles moest tot in de kleinste kleinig heden kloppen, want anders kon dit hun laatste avontuur zijn en zou tevens de opstand mislukken. Toen het donker werd maakten de jongens zich gereed. Zij hul den zich in lange zwarte mantels, zodat zij in het donker niet ge zien konden worden. Daarop verlieten zij hun kamer door het raam. Met 'n zachte plof kwamen zij op een uitbouw onder het raam terecht. Van hier klommen zij over naar een lang balcon, dat langs de hele zijde van het paleis liep. Aan dit balcon grens den ook de haremverblijven. Voorzichtig, maar zo snel moge lijk spoedden de makkers zich voort langs de muurkant, om zoveel mogelijk in de schaduw te blijven. Bij de open balcon- deuren van de harem hielden zij stil en luisterden gespannen naar elk geluid. Het was echter dood stil, de vrouwen waren zeker al naar bed gegaan. De redding Zachtjes op de tenen lopend begaven de makkers zich haar binnen. Bij het eerste bed hielden zij stil, hier lag de moeder van Hakim. Voorzichtig maakten zij haar wakker. Wat schrok de goede vrouw. Maar zij hield toch haar mond. Op fluisterende toon vertelde Orwin wie zij waren en wat er aan de hand was. Volgens aanwijzingen van onze beide vrienden begaf zij zich naar ieder bed en deed daar hetzelfde ver haal. Het was bewonderenswaar dig zo goed als de vrouwen zich hielden, maar het ging ook om hun leven. Nu moest er snel gehandeld worden. De vrouwen begaven zich met de jongens naar het balcon waar de vrienden ze een voor een aan een dik touw lieten zakken. Zij die beneden aan kwamen verborgen zich zolang in de struiken. Toen ook de makkers in de tuin waren aan geland, sloop de kleine stoet voorzichtig naar de paleispoort. Ook hier verstopte men zich, want eerst moest de wacht ver schalkt worden. Deze wacht was echter 's avonds versterkt, iets wat Perko niet had geweten en bestond nu uit veel te veel man schappen, om er de strijd mee aan te binden. Perko wist er echter alweer iets op. Terwijl de anderen zich verstopt hielden, sloop de kleine lenige jongen verder de tuin in naar een prieeltje. Het duurde niet lang of het gebouwtje stond in brand, een fakkel gelijk. Nu moest het plan lukken, want het afgesproken teken voor de op stand zou een brandje zijn. De vrienden in de stad zouden dus denken dat de vrouwen reeds in veiligheid waren. De garde-soldaten bij de poort renden met drommen naar het brandje toe, om het zo spoedig mogelijk te blussen, want de sul tan was niet mis, wanneer hij een tekortkoming ondekte. Dit was het waar de kleine Perko op gerekend had. De vier sol daten bij de poort hadden tegen onze goed geoefende zwaard vechters niets in te brengen en zo lag de weg naar de vrijheid open. Het was echter hoog tijd want buiten klonk reeds het ru moer van de gevechten welke de opstandelingen moesten leveren met de garde van de sultan. In het donker van de nacht vluchtten de vrienden met de vrouwen naar de bergen buiten de stad. De volgende morgen kwam de prins met zijn dappere strijders bij hen en deelde mede, dat de strijd gewonnen was. Het land was bevrijd van de tiran. Moeder en zoon vielen elkaar in de armen en het volk vierde feest om zijn herwonnen vrijheid. 'n enens&nlecftifid fyacantie Fa J. SMIT Jr., Ruïnelaan 11, Bergen Aanslag in aluminium pannen - De zwarte aanslag in nieuwe aluminium pannen is te verwijde ren door er wat water in te koken, waarin wat citroensap is gedaan. U kunt in plaats van citroensap ook wat azijn toevoe gen. Een klein scheutje is vol doende. ZONDAGSDIENST ARTSEN Debiteuren- en Crediteurenboeken Kasboeken Ordners Snelhechters Boekhandel C. Oldenburg, Schoorl Laanweg 35 - Tel. 265 Ingezonden Mededeling van 6 tot 13 Januari 1951 GEBORENAgnes Maria, d.v. N. C. Dingerdis en M. A. Brammer. Annis Jan, z.v. W. C. Kofman en A. Maarse. Olga, d.v. A. Delis en W. C. Rosbag. Ingezonden Mededeling Ingezonden Mededeling De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn ln keel en borst en verjaagt de aanval. Ingezonden Mededeling Niet krabben. De helder vloei- TT1TTT7" bare D.D.D. kalmeert de jeuk 11 I I 14 in enkele seconden, doodt de U JLl U J.\ ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. •GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN ii cic uuiupunca. Vrijdag-, Zondag- en Dinsdagavond 8 uur, GEORGE BRENT, BRIAN AHERNE in Onovertrefbare spanning! 18 jaar. Zaterdag-, Maandagavond te 8 uurZondagmiddag te 2.30 uur CHARLES BICKFORD en CHESTER MORRIS in In het JournaalVolledige reportage van „Flying Enterprise" VerwachtVanaf Vrijdag 25 Januari a.s. Alice in Wonderland" en „Lentesymphonie". 20 Januari Dokter LUGTEN, Telefoon 2700

De Duinstreek | 1952 | | pagina 2