JEUK D.D.D. 7/Z)e Jluste+tde, Betfyeti VUi. WEK DE GAL IN UW LEVER OP EGMOND AAN ZEE DE JUISTE BRIL Specialist Opticien Mr Opt. D. W. PASTOOR BIOSCOOP INGEZONDEN STUKKEN FILMNIEUWS. JOOQL door een lange stoet van enthou siaste kinderen met lampions, ging het langs de feestelijke verlichting, die overal was aangebracht. Het was een joyeuse entrée, een glorierijke intocht. De Post- harmonie zond onvermoeid feest klanken de lucht in op haar rond gang. Hier en daar werd halt gehouden voor een extra num mertje en dan maar weer verder. Het publiek genoot intussen van de door de goede zorgen van het verlichtingscomité en door particulieren aangebrachte ver lichtingen. Bewonderd werden de V.V.V.boog, de zuil op het raad huisplein, De Rode Leeuw en andere. Het oude uit 1601 date rende Raadhuis schitterende in een zee van licht. Intussen trokken aanbidders van de dansgrage muze Terpsichore naar de dansvloeren en zochten anderen een prijs te bemachtigen bij de door de winkeliers geor ganiseerde eierzoek-wedstrijd. Het bleef op dit prachtig ge slaagde lichtfeest een gezellige drukte tot laat op de avond. Zondag werd de verlichting nog eens herhaald met daarbij als proef een „seizoenmarkt. SEIZOENMARKT trok duizenden bezoekers Nog eens zou Schoorl baadden in een zee van licht, nog eens zouden duizenden komen genieten van dit lichtfeest. „Waar volk is, is nering" al dus de neringdoenden van Schoorl en fluks werden stands, kraampjes, opgericht langs de weg om zo hun waren aan de man te brengen. Wat men gehoopt had, gebeurde. De kopers verdrongen zich om de stands en ieder kon er wat van zijn gading vinden. V.V.V. gaf zelf het voorbeeld. In een grote kraam zwaaide de voorzitter van Noord-Kennemerland als chef-kok de scepter en de slaatjes en andere lekkernijen uit deze keuken vonden grage kopers. De chef en zijn vele helpers schoten handen te kort om een ieder gauw en goed te bedienen. Ook andere verkopers mochten zich in grote belangstelling ver heugen. Sigaren en sigaretten waren een gewild artikel. Joh. Ens gaf zijn bezoekers nog een goede raad mee in de vorm van een rijmpje van Vader Cats„Die altijd koopt de beste Waeren, Sal sich veel sorgen en kommer bespaeren". Een ander kwam met een elck- wat-wils-uitstallingop de ene hoek van de tafel een hetelucht- kachel, een eindje verder allerlei strandartikelen. Er was deze avond voor ieder wel wateen lading Fyffes, vlees waren, karpetten en andere arti kelen voor woninginrichting, heer lijk gebak, melkproducten, vis, alle mogelijke levensmiddelen, strandartikelen enz. enz. Er heerste de ganse avond een recht gezellige sfeer. De politie had de prijzens waardige voorzorgsmaatregel ge nomen het verkeer om het cen trum heen te leiden, zodat geen auto's en motoren moeilijkheden veroorzaakten. Schoorl kan bogen op twee schitterend geslaagde avonden. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Aug. 's morgens 's namiddags 2 12.15 12.24 3 12.59 1.43 4 2.09 2.44 5 2.58 3.38 6 3.56 4.27 7 4.41 5.12 8 5.26 5.57 Laag water Aug. 's morgens 's namiddags 2 6.15 6.24 3 6.59 7.43 4 8.09 8.44 5 8.58 9.38 6 9.56 10.27 7 10.41 11.12 8 11.26 11.57 KINDERSTRANDFEEST TE CAMPERDUIN V.V.V. Groet-Camperduin kon, dank zij de milde bijdragen van bedrijven en neringdoenden, waar voor de voorzitter in zijn korte toespraak zijn hartelijke dank be tuigde, weer haar jaarlijkse strand feest organiseren. De lange stoet van 214 blijde kinderen werd overal langs de weg van Groet naar het strand toegejuicht. Het muziekcorps Excelsior uit Alkmaar, door de firma Schalkwijk belangeloos uit Alkmaar vervoerd, bracht vrolijke klanken op het feestterrein, waar de kinderen kampten om een van de vele prijzen te bemachtigen. Aan tractaties ontbrak het niet. Wij laten hier de namen volgen van de gelukkige winnaars: Meisjes 6—8 jaar. Ringenleggen. A. Leeuwenkamp, A. Blom, Carla Schutte, A. ten Have, Belly van Wonderen. Meisjes 9—11 jaar. Bal trappen. T. Kramer, L. de Jong, Jopie Dalenberg, Paula Hartog, Elsje Gutker. Meisjes 1214 jaar. Zeil kruipen. R. v. Wonderen. E. v. Willigen, N. Vloten, R. Cartina, J. Vis. Jongens 6—8 jaar. Vlaggetje steken. Dikkie Brinkman, S. Barito, Tonny Willems, Robbie Rens, Jan Helder. Jongens 911 jaar. Zaklopen. André Kroeze, D. Kleverlaan, A. Bul, S. Ruzibos, J. Dijkstra. Jongens 12—14 jaar. Strand- figuren maken. Joop Kramer, A. Druiven, Appie Broekhuis, A. Bakkenis, K. Schagen. UITSLAG BALLONWEDSTRIJD gehouden 30 April j.l. te Groet Ter gelegenheid van het Ko- ninginnefeest te Groet werden door de schooljeugd 300 bal lonnetjes losgelaten. Hiervan zijn er 22 teruggekomen. De Oranje-commissie had en kele prijzen beschikbaar gesteld voor degene, wier ballonnetje het verst kwam. De le prijs werd gewonnen door Adri de Vries. Zijn balon- netje is terecht gekomen in Levern, 35 km van Osnabrück (Duitsland). De 2e prijs was voor Jaap Klok. Zijn kaartje kwam uit Zuid-Laren, de 3e prijs voor Piet de Graaf, (Assen) en de 4e prijs voor Machteld Sterk. Dinsdag j.l. kwam de commissie de prijzen in School uitreiken. Voor de overige kinderen werd er nog een tractatie uitgedeeld. Een woord van dank voor de ijverige commissieleden is zeker op z'n plaats. SCHATGRAVERIJ Niettegenstaande er juist om 2 uur een flink regenbuitje viel, was er toch nog een goede be langstelling voor de Egmondse schatgraverij. Verwoed werd er gegraven, zoals de voorschriften luiden n.l. alleen met de handen. Al vlug kwamen de eerste troostprijzen voor de dag, gevolgd door de kist met een waarde van 50 gulden. Ijverig bleef men aan de gang, want de kist met 100 moest nog komen, en jawel, plm. 5 minuten voor het eind kwam de gelukkige vinder opdagen. Het was de heer W. D. Brander uit Egmond-Binnen. De kist met 50 gulden werd gevonden door de hr J. Prent uit Amsterdam. DE GEMEENTERAAD VERGADERDE De gemeenteraad kwam Dins dagavond om 8 uur in voltallige zitting bijeen, onder voorzitter schap van Burgemeester Niele. De voorzitter stelde als eerste punt aan de orde, de vaststelling van 'n nieuw tarief voor gebruik van electrische stroom. Daar de heer Hofman, de adviseur der gemeente in deze, weder naar Wassenaar terug moest, werd besloten dit punt eerst te behan delen en daartoe in comité te gaan. Na een onderbreking van 1 '/2 uur besloot de Raad kort en krachtig, het door B. en W. voorgestelde vastrechttarief vanaf 1 Juli j.l. in te voeren en daarbij de eenheidsprijs per kWh niet vast te stellen op 10 cent, zoals oorspronkelijk was voorgesteld, maar op 11 cent. Hierna besloot de Raad in ijltempo tot het aanbrengen van diverse verbeteringen in de salarisregeling der ambtenaren, betreffende de kinderbijslag, toe kenning van een vacantie-toelage, tot een maximum van f 75,en toekenning van een vergoeding voor kosten van geneeskundige behandeling, tot een algemeen maximum voor gehuwden en on- gehuwden van f 60, Grondverkopen Zonder discussie werd besloten aan de hr P. Zwart te Egmond aan Zee diverse percelen grond te verkopen aan de Wilhelmina- straat en de Boulevard Ir de Vassy en aan de hr H. Dekker, eveneens aan laatst genoemde Boulevard. Ontslag en benoeming Onderwijzeres Aan mej. Jansen werd op haar verzoek eervol ontslag verleend, als onderwijzeres aan de openbare lagere school, met ingang van 1 door het bestuur der betreffende stichting te sluiten geldlening van f 60.000,door een gemeente lijke garantie te steunen. Tenslotte voteerde de Raad een bedrag van f 2200,voor de aankoop van een dentalcar door de tandartsendienst Bergen en verhoogde de jaarlijkse bij drage van 1 cent tot 14 cent per inwoner, terwijl aan het Hoog heemraadschap het Westelijk deel van de Voorstraat om niet werd overgedragen. Na al deze vrijgevigheid, was de Raad ook nog zo coulant, van de rondvraag af te zien, omdat de voorzitter om half elf in hotel „Zeezicht" moest zijn voor een radio-uitzending, ook een ge meentebelang Humoristische avond DOOR DE GASTEN, VOOR DE GASTEN Onder de auspiciën van de V.V.V. vond Maandagavond in de zaal van „De Vergulde Valk" een Humoristische avond plaats, waarvoor een buitengewoon grote belangstelling bestond. De voorzitter van de V.V.V. Burgemeester Niele, opende de bijeenkomst en daarna werd het uit 18 nummers bestaande pro gramma vlot afgewerkt. Er werd voor elck wat wils geboden, n.l. Spraakwaterval, 2x1 1, korte sketchen en nummers naar eigen keuze of zelf gemaakt. Als conferencier trad op de heer J. C. Stork, die deze taak op buitengewoon goede wijze volbracht. „Kwallen in de zee en kwallen op het strand" was het onder werp, waarover een viertal dames, elk l'/2 minuut moesten spreken om voor een prijsje in aanmer king te komen. Mevr. Pluims uit Zeist behaalde hierin de eerste September as. De voorzitter bracht haar, namens de gemeente, 'n woord van bijzonder hartelijke dank, voor het vele, dat zij ge- durend ongeveer 40 jaar, in de gemeente heeft gepresteerd, on der mededeling, dat hij op een en ander bij haar afscheid, na de vacantie, uitvoeriger terug hoopte te komen. In de vacature werd met alge mene stemmen benoemd, mej. E. Leeseman, uit Hilversum, die inmiddels weliswaar in Hoorn benoemd was, maar te kennen had gegeven, dat zij een benoe ming in Egmond aan Zee zou aanvaarden. Aankoop van woningen Ter verwezenlijking van het uitbreidingsplan, werden voor sloop gekocht de woningen van de hr J. Knaup aan de Noorder straat voor f 3000,en de hr M. de Vries voor f 766,—, in de Bergstraat. Wijziging van het uitbreidingsplan Hierna was aan de orde de wijziging van het uitbreidingsplan in het Noord-Oostelijk deel der gemeente. De daar ontworpen wegenaanleg en projectering van een speeltuin en sportterreinen bij het sportpark ontmoeten geen bezwaar. Anders was dit met de wijziging, verband houdende met de bouw van een ambtswoning voor de Secretaris. De heren Hoogland en Koeman verklaar den zich hier tegen, daar zij het jammer vonden, dat hieraan enige beplanting ten offer zou vallen en meenden, dat er toch wel een andere plaats te vinden zou zijn. De voorzitter betoogde, dat hiermede 'n betere afsluiting van het dorp aan de Oostzijde werd verkregen. In stemming gebracht, werd de voorgestelde wijziging tenslotte met 7 tegen 4 stemmen onver anderd aangenomen. In ijltempo besloot de Raad hierna vervolgens, het crediet voor kasgeldleningen te verhogen tot f 1.100.000,— en de verma kelijkheidsbelasting voor biosco pen te verlagen ,van 35 tot 25 °/0- Voor de neutrale kleuterschool werd een terrein beschikbaar ge steld ten Westen van de openbare lagere school, voor f 1,.totaal, terwijl tevens besloten werd, de prijs. De eerste prijs in de afde ling Heren werd behaald door de heer J. Haven uit Amsterdam. De winnaars van 2x1 1, voor verloofde paren, ontvingen een tablet chocolade en een doosje sigaretten, de verliezers een doosje sigaretten en een tablet chocolade. Het laatste nummer was een ode aan Egmond aan Zee, waar van het refrein door allen spon taan werd meegezongen. Aan het slot van de avond maakte de jury de volgende uit slag bekend: Muzikale gedeelte: le prijs, de heer A. W. Mulder uit Amsterdam, 2e prijs, de heer J. Fakkel, eveneens uit Amsterdam. Afdeling sketchen: le prijs, de heren R. Richaers en K. Kuyt, 2e prijs, Mej. G. Berkelaar. Hu moristisch gedeelte: le prijs, het groepje dames Salemink, Stroe en de Kruyt, met de „Ode aan Egmond". De voorzitter reikte de prijzen uit en dankte alle medewerkers voor deze mooie geslaagde avond. DE DAMES zetten hun beste beentje voor, ten bate van het meubilair voor de nieuwe Kleuterschool De gecostumeerde voetbalwed strijd op het Egmondse Sportpark, gespeeld door dames is een groot succes geworden. Niet alleen voor de talrijke bezoekers, maar ook voor de kas van het comité, dat op zich genomen heeft voor het meubilair te zorgen. De enigste man op het veld was de scheidsrechter, die om zijn macht over die 22 vrouwen te doen gelden, zich in een afge dankt politie-uniform had gestoken. De dames trokken zich van zijn gefluit eerst maar weinig aan, zodat hij zijn fluitje verwisselde voor een grote scheepstrompet. Dat gefluit begon zeker de dames zo te vervelen, dat op een gege ven ogenblik alle twee en twintig speelsters op de scheidsrechter toerenden, hem opnamen en in het doel brachten. Als wraak hierop, ging de scheidsrechter er opeens met de bal vandoor en maakte het vol gende doelpunt. Al met al is er genoten en wat de hoofdzaak is, er is een flink batig saldo. „MENSEN IN HET WIT 14 jaar „DE RODE SCHOENTJES" DRIE DAGEN STRANDFEEST De maand Juli heeft zich tijdens de door V.V.V. Egmond aan Zee georganiseerde strandfeesten van zijn goede zijde laten zien. Het zonnige weer zorgde voor een zo grote animo voor de diversespelen, dat de wedstrijden over drie dagen verdeeld moesten worden. Ruim 300 kinderen van 3 tot 16 jaar waren ingeschreven voor de groepen vlaggenloop, ballen- loop en hinderniswedstrijd. Een speciale en geheel nieuwe Intelli gentie- en behendigheidswedstrijd trok veel belangstelling en werd een groot succes. Rond het speelterrein waren de gehele dag een dichte rij ouders en belangstellenden samen gedromd. Zelfs vanaf de Boule vard stond een menigte de spelen gade te slaan. Nadat de autoped race voor kinderen verreden was, wensten de ouders niet achter te blijven. Als de juiste stemming er is en er worden aardige prijzen beschikbaar gesteld, zijn de ouders ook wel te bewegen op een autoped te stappen. Zij lieten terdege zien tot welke toppresta ties ook zij in staat bleken te zijn. Van de zijde der Dames en Heren en Paren bestond een grote belangstelling voor het koppen snellen, kussengevecht, kruiwagen race, familie-estafette en aard- appeldans. Winnaars koppensnellen 1. Mevr. Salemink, 2. Juffr. Lion, 3. Mevr. Vlietstra. Kussengevecht 1. Koen Kuijt, 2. J. Wijker, 3. Joop Sallee, 4. H. Gouloozer. Kruiwagenrace: 1. Fam. Wouda, 2. Fam. Heinis. Familie-estafette: 1. Fam. Koster, 2. Fam. Heyungs. Aardappeldans: 1. Fam. Swiethal, 2. Fam. Salemink, 3. Nan en Albert van Nierop. Vervolgens werd er voor ge- oefenden en ongeoefenden Volley balwedstrijden gespeeld. Voor de winnaars- en verliezersronde moest de inschrijving gesloten worden, toen 18 teams volgeboekt waren, aangezien de wedstrijden anders niet uitgespeeld konden wor den. De algehele wedstrijd werd gewonnen door het samengestelde team Suurbeek uit Amsterdam. Voor de winnaars van alle groepen waren een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar, die bij allen zeer in de smaak vielen. Badgasten en bezoekers waren bij het einde van de spelenCüzeer enthousiast en gaven te kennen een onvergetelijke indruk van Egmonds strand te hebben op gedaan. LANDELIJKE RUST EN. NOG WAT Toen wij begin Juni in Groet aankwamen, was het 'n heerlijke verkwikking na het drukke, ener verende en lawaaiige stadsleven te genieten van de mooie natuur, bos, zee, hei en duin verzameld in één gebied, en vooral van de landelijke rust, die hier kan heersen. Wat hebben wij op de mooie lange avonden met intens genoegen geluisterd naar de zang van nachtegaal, tuinfluiter en merel. Waarschijnlijk kan men dan ook wel iets begrijpen van onze verbazing en teleurstelling, toen half Juni tot „meerder ver maak" van de badgasten een gelegenheid tot dansen werd ge opend, die op zodanige wijze is ingericht, dat de muziek in wijde omtrek hoorbaar is. Niet alleen wordt hierdoor de landelijke sfeer verstoord, maar ook de nachtrust, vooral van kinderen. Bovendien zullen de religieuse gevoelens van velen hierdoor worden gekwetst, immers speciaal voor de gasten wordt op Zondag een avonddienst in 't kerkje van Groet gehouden. Bepaald ergerlijk mag daarbij naar onze mening genoemd worden, dat tijdens het luiden van de kerkklok de musici hun instrumenten stemmen, ter wijl bij het begin van de kerk dienst ook het dansen 'n aanvang neemt. Ten slotte willen wij nog wijzen op één der regels van de kam peerterreinvereniging te Schoorl en Groet, waarmee 'n zeer groot gedeelte der gasten te maken heeft, n.l. no. 9: „De rust gaat in om 22.30 uur". Wij willen hier graag aan medewerken, maar vragen ons wel af, wat de zin hiervan is, als deze rust met toestemming van de gemeente zelf drie maal per week tot 24 uur wordt verstoord. Aan het ontbreken van mon daine genoegens ontlenen Schoorl en Groet hun bepaalde bekoring, die hen stempelen tot een vacan- tieoord met eigen sfeer. Wij hopen, dat deze sfeer hervonden en behouden zal kunnen worden voor die grote groep vacantie- gangers, die speciaal hierdoor getrokken worden. Familie RODRIGO Buys Ballotstraat 38, Utrecht Familie HAMAKER W. de Zwijgerstraat 23, Utrecht SCHOORL GROOT VUURWERK Op het strand te Camperduin zal op Donderdag 7 Augustus a.s., 's avonds 10 uur een groot vuur werk worden afgestoken door V.V.V. Groet-Camperduin. Voor af 's avonds 7 uur diverse spelen op het strand. Moge mooi weer, deze altijd zeer veel publiek trekkende ge beurtenis, bekronen. Zie voorts de advertentie. Bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen vertoont in de komende week een film welke een blik geeft op het dagelijkse leven in een ziekenhuis. Mocht men van mening zijn dat dit thema in deze zomer maanden niet juist is, dan vergist men zich deerlijk, want dit is niet zo maar een ziekenhuisfilmpje, maar een film, waarin een schijn werper gericht wordt op het privéleven van de ziekenhuisstaf, met al haar ups en downs. Een uitzonderlijk goede film. Toegang 14 jaar en ouderen. Vertoningen op Vrijdag-, Zondag- en Dinsdag avond te 8.30 uur en Zondag middag te 2.30 uur. De tweede film, die vertoond zal worden op Zaterdag-, Maan dag- en Woensdagavond te 8.30 uur is van een geheel ander ge halte, n.l. de dolheid ten top, waarin boeven een diefstal plegen en de buit verliezen. Kerels die U de gezelligste avond van uw vacantie geven, indien U komt op een van de genoemde dagen en kijkt naar de grote humorfilm „MORGEN BEN IK RIJK'' met Alec Guinness en Stanley Holloway. Toegang alle leeftijden. Een vacantie-programma bij uit nemendheid! In het kader van het bijzondere programma vertoont men op veler verzoek de grote ballet-film „DE RODE SCHOENTJES". Onder leiding van de in Australië geboren choreograaf Robert Help- Foto Haasbroek, Schoorl Ingezonden Mededeling vindt li bij de achter de Ruïne bij de Ronde Bank In enkele uren tijds vervaardigen wij een nieuwe bril, onderzoek inbegrepen Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL tEGEN HUIDAANDOENINGEN Vrijdag-, Zondag- en Dinsdagavond te 8.30 uur, Zondagmiddag te 2.30 uur, de geniale en belangrijke film Zaterdag-, Maandag-, Woensdagavond te 8.30 uur, de geestige en vrolijke film „MORGEN BEN IK RIJK" Alle leeftijden In het kader van het Bijzondere Programma Donderdag 7 Aug. 's avonds te 7 uur en te 9,30 uur De grote Balletfilm! Plaatsbespreking reeds vanaf Maandag 4 Aug. dagelijks van 11-12 uur Ingezonden Mededeling U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

De Duinstreek | 1952 | | pagina 2