°\r,rr„TarB'n Mr. oPt. d. w. pastoor BRIL GEBROKEN? WEK DE GAL UW LEVER OP „De Rustende- Becq&n VtU. dero*nS E. T. H. Munk, Tei. 2787 Bergen SCH00RL EGMOND AAN ZEE BIOSCOOP FILMNIEUWS. verkwikkende nabij gade te slaan. De organi satie was perfect, zodat alles zeer ordelijk en vlot verliep. In twee en een half uur hadden alle deelne mers hun rondjes gezwommen. De één-kilometer zwemmers moesten zes keer het diepe bad rond en degenen, die twee kilometer af legden dus twaalf rondjes. Respectievelijk 110 en 60 deel nemers slaagden erin de beoogde afstand af te leggen en hiermede het begeerde diploma te bemach tigen. Geen der deelnemers be hoefde het water ontijdig te ver laten, zodat iedereen tevreden naar huis kon gaan. Het zou te veel ruimte vergen alle zwemmers met name te noemen, maar voor één willen wij toch een uitzonde maken. Dat is de oudste deel nemer, de heer Schoonewil uit Alkmaar, die met zijn 61 jaren de twee kilometertocht glansrijk volbracht. Alte. \JtvztUttUifye.h. EXPOSITIE K.C.B. In de kunstzaal van „De Rus tende Jager" wordt op Zaterdag 16 Augustus a.s. om 4 uur de tentoonstelling van gouaches en sepia's van Kees Jansen, kunst schilder te Bergen aan Zee en werkend lid van het Kunstenaars Centrum Bergen, door de voor zitter geopend. De expositie zal gedurende een week te bezichti gen zijn. MET MUZIEK EN FAKKEL door het land van Teun de Jager De V. V.V. N.-Kennemerland had gisteren weer een avondwan deling georganiseerd voor haar gasten, nu door het mooie duin gebied waar eens Teun de Jager rondzwierf en wel met muziek en fakkellicht, een tijdpassering, die honderden gasten welkom was. Toen de schemering inviel en de grote fakkel van de dag zoet jes aan uitdoofde, beklommen de wandelaars onder aanvoering van de hr Stoelhorst, bosbouwkundig ambtenaar, de steile Klimweg om dan de tocht te vervolgen langs de Mosweg enz. enz. naar de Munnikenweg. Daar werden de kaarsen ontstoken en ook de fakkels voor het Koedijker Fan farecorps. Het was 'n fantastisch schouwspel al die dwaallichten in het nachtelijk duister. Voorafge gaan door de Koedijkers die vro lijke klanken lieten horen, ging het nu naar de kom van het dorp, waar een duizendkoppige menigte de stoet opwachtte. Op het Raadhuisplein werd halt gehouden en gaf het muziekcorps nog enige nummers ten beste. Met een rondedans werd ten slotte de geslaagde tocht besloten. De voorzitter van V.V.V. N.-Kennemerland dankte allen, die aan de oproep voor deze tocht gehoor hadden gegeven en verder het Fanfarecorps Koedijk, de heer Stoelhorst en z'n staf en de politie voor hun zo gewaardeerde medewerking. Toen keerde de rust weder in het rustige Schoorl. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Aug. 's morgens 's namiddags 16 12.30 1.17 17 1.51 2.39 18 2.45 3.10 19 3.22 3.52 20 3.57 4.20 21 4.30 4.52 22 5.00 5.22 Laag water Aug. 's morgens 's namiddags 16 6.30 7.17 17 7.51 8.39 18 8.45 9.10 19 9.22 9.53 20 9.57 10.20 21 10.30 10.52 22 11.00 11.22 VUURWERK trok duizenden belangstellenden Van dichtbij en van verder af kwamen deze avond duizenden per pedes apostolorum, per fiets, per auto en per bus naar Camper duin, waar V.V.V. Groet-Camper duin de bezoekers een schitterend vuurwerk aanbood, verzorgd door de Fa. Kap te Leiden. Nadat de voorzitter van V.V.V. Groet-Camperduin een kort wel komstwoord had gericht tot de verzamelde menigte en zijn dank had betuigd aan allen, die hadden meegewerkt om zo'n lichtfeest weer mogelijk te maken, stegen precies tien uur de eerste vuur pijlen, gekleurde ballen en bommen de lucht in. Dan kwam het grote stuk „Weest welkom", omlijst door pelotons van goudvuur met draaiende zonnen en contra batterijen met gekleurde sterren of hoe al dat moois ook moge heten in de pyrotechniek, de vuurwerkerskunst. Vol bewondering zag de menigte naar de electrische waterval en keek met verbazing naar het mannetje, dat daar hoog in de lucht zijn acrobatische toeren ver richtte aan het rek. Slotapotheose was de met vuur en sterren om lijste reclame: „Geniet in Groet en Camperduin". Na dit schitte rende slottoneel volgde de massale uittocht uit deze sterrenwereld. Een nieuwe verrassing wachtte de duizenden, toen hun pad naar fiets, auto en bus verlicht bleek met ontelbaar vele gekleurde lichten. Dank zij de goede regeling door de politie, verliep de aftocht rustig en was Camperduin spoedig weer Camperduin. In de vooravond had de V.V.V. Groet-Camperduin op het strand wedstrijden in voetballen en zak- lopen georganiseerd, opgeluisterd met muziek van Excelsior te Alkmaar. Twee elftallen, één uit de gasten en één uit de inwoners, kampten om de door V.V.V. be schikbaar gestelde wisselbeker, waarop de gasten deze eerste keer beslag legden door na een span nende wedstrijd met 3-2 de zege te behalen. De dames toonden zich handige zakloopsters tot groot vermaak van het publiek. De matador-zak- loopsters waren 1. Tini Koopman (Groet), 2. Annie Zut (Schoorl), 3. Mevr. Hausze, 4. Mevr. van Splinteren, 5. Riek van der Pijl (de laatste drie gasten). E. T. H.Munk, Tei. 2787 Bergen l-UtQtocie>rintycn RONDE OM GROET G.A.V. organiseert in samen werking met de V.V.V. Groet- Camperduin de Ronde om Groet. Dit is een wandeltocht van 25 Km door de mooiste gedeelten van polder, bos, duinen en strand. Aan deze prestatietocht kunnen deelnemen drie leeftijdsgroepen en wel van 14 tot 30, van 30 tot 45 jaar en van 45 jaar en ouder, met voor iedere groep een langere looptijd. Een ieder die deze tocht binnen de daarvoor gestelde tijd en met inachtneming van de con troleposten uitloopt, ontvangt een medaille met inscriptie, terwijl voor het beste en mooiste tijd- gemiddelde voor iedere groep drie hoofdprijzen beschikbaar zijn. Tevens is er een aparte prijs voor die vereniging die het beste ge middelde heeft gelopen. Bij de vorige Rondes was reeds een enorme belangstelling en ook deze Ronde belooft wat deelname be treft een succes te worden. Opgave voor deze Ronde welke gehouden wordt op Zondag 17 Augustus a.s. worden ingewacht vanaf heden, bij Café Restaurant Minkema te Camperduin, Café Restaurant J. Hakof, Hereweg 275 te Groet en Café P. Slijker- man, Hereweg 157 te Catrijp. Op Zondag 17 Augustus wordt uit sluitend van 8 tot 10 uur bij Café Restaurant J. Hakof inge schreven. HET RAADHUIS WORDT VERBOUWD Gedeputeerde Staten hebben het raadsbesluit tot verbouwing van het Gemeentehuis goedge keurd. Het werk zal nu binnen kort aanbesteed worden. Met deze verbouwing zullen 3 a 4 maanden gemoeid zijn, zodat ver schillende gemeentediensten elders dienen te worden ondergebracht. Na deze verbouwing zal onze gemeente een raadhuis hebben, dat tenminste enigszins aan de eisen voldoet. De voorgevel wordt opgetrokken, zodat het uiterlijk aanzien aanmerkelijk zal verbe teren. Het trappenhuis, dat nu zeer bekrompen is zal royaal worden verbeterd, waardoor mede, zowel beneden als boven een be hoorlijke ruimte voor het publiek zal worden verkregen. Op de benedenverdieping komt de raadzaal, de secretarie en een kamer voor de secretaris. Boven komt een kamer voor de burge meester, voor de ontvanger en voor de directeur van Gemeente werken, terwijl daar tevens kan toren komen voor de afd. Sociale zaken en gemeentewerken. Ook het archief zal daar een plaats vinden. Er zal dan gein plaats meer zijn voor het gemeente museum, zodat dit elders zal moeten worden ondergebracht. Een op lossing is daarvoor nog niet ge vonden. Al met al zal, nu van een nieuw raadhuis toch voorlopig geen sprake zal kunnen zijn, het gemeentebestuur toch over een heel wat betere huisvesting be schikken, dan nu het geval is. Bazar Prins Hendrik Stichting De Prins Hendrik Stichting houdt van 11 tot 16 Augustus in 2 zalen der Stichting een bazar van handwerken, enz. der oudjes, waarvan de opbrengst bestemd is voor een uitgaansdag en een feest avond voor hen, die niet mee kunnen. Wij hebben op deze bazar eens een kijkje genomen en versteld gestaan van hetgeen mensen van 70 tot 90 jaar presteren. Men waant zich in een winkel, zo groot is de hoeveelheid artikelen, zoals truien, jurken, schorten, sokken, kousen, kussens, fijn kantwerk, baby-goed, pantoffels, handschoe nen, aanvatters, slipovers, blouses, kinderkleding, ja wat niet al. Niet alleen de dames hebben hieraan gewerkt, maar ookdeheren, hoewel de laatsten zich meer hebben toe gelegd op andere artikelen, zoals schilderijen, scheepjes, een vuur toren met bootjes, een glazen bol, poppen, die geheel van schelpen gemaakt zijn en tal van andere dingen, die des zeemans zijn. Op deze smaakvol met bloemen versierde tentoonstelling, was Mw v.d. Gaag, de echtgenote van de directeur, zo vriendelijk ons rond te leiden en allerlei bijzonderheden te vertellen. Het meest frappeerde ons, dat een man van 88 jaar, zonder bril, nog het fijnste soort smyrnawerk had vervaardigd. Zo was er meer en wij konden constateren, dat de oudjes, als zij deze regels lezen, wel trots zullen zijn op hun werk, maar dat ook mogen zijn. Wij hopen daarom, dat hun werk van een geheel jaar beloond WEND U MET SPOED tot de opticien van de duinstreek BERGEN- Bij de ronde bank achter de Ruïne. VERKEERSREGELING op 16 Augustus a.s. De Postcommandant der Rijks politie te Egmond aZee maakt bekend, dat in verband met de op Zaterdag 16 Augustus 1952 te Egmond aan Zee te houden wielerwedstrijd en te geven vuur werk, in het belang van de vrij heid en de veiligheid van het verkeer de volgende maatregelen zullen worden getroffen Vanaf 17,30 tot ongeveer 21.00 uur zullen te Egmond aan Zee afgesloten zijn de wegen: Boulevard, vanaf het Restaurant „Zeezicht" in Noordelijke richting; Boulevard Ir de Vasy, vanaf het Vuurtorenplein in Noordelijke richting Emmastraat Julianastraat, vanaf de Van Speykstraat in Noordelijke rich ting Wilhelminastraat, vanaf de Trompstraat in de richting Bou levard. Gedurende die tijd zal het ook niet geoorloofd zijn op genoemde wegen motorrijtuigen geparkeerd te hebben. Parkeren is gedurende dat tijdvak alleen mogelijk aan het einde van de Voorstraat, op het parkeerterrein nabij de hoofd afgang naar het Noordzeestrand. Na het einde van de wieler wedstrijd, ongeveer 21.00 uur, zal het motorrijtuigenverkeer via de Wilhelminastraat en Julianastraat naar de Boulevard worden geleid, waar op aanwijzing van de poli tie kan worden geparkeerd. Ver zocht wordt niet in de Wilhel minastraat, Julianastraat of op eigen gelegenheid te parkeren. Na het vuurwerk worden alle motorrijtuigen via de Emmastraat, Julianastraat, Wilhelminastraat, Kerkstraat en Voorstraat afge voerd. Dit geldt ook voor motor rijtuigen welke staan op het par keerterrein nabij de hoofdstrand- afgang. De bestuurders van die motorrijtuigen dienen via het Westeinde en de Boulevard naar de Emmastraat te rijden. BOULEVARD-CRITERIUM Op Zaterdag 16 Augustus a.s. zal 's avonds om 7.30 uur het 7e Boulevard-Criterium worden verreden. Vele bekende renners, zoals Ottebros, Klaas Slot, Kuit- waard e. a. zullen aan de start verschijnen, zodat een boeiende strijd verwacht kan worden. zal worden. Gelukkig prijkte op tal van artikelen reeds een kaartje „verkocht". Maar er is nog het nodige te koop, en er zijn nog loten voor de grote en kleine verlotingen. Men kan op deze bazar ook theedrinken en zich aan kansspelen wagen. Wie dus nog tijd heeft, ga er heen CAUSERIE In het theehuis op het strand heeft Dr. Pollmann Woensdag avond een causerie gehouden over het Nederlandse lied door de eeuwen. Spreker zette het verschil uiteen tussen de echte volksliederen en een groep die hij samenvatte onder kunstlied, cabaretlied en schlager. De laatste groep is over de gehele wereld bekend. Het volkslied is nationaal eigendom van het volk, dat ook de tekst en de melodie in de loop der tijden verandert. Tot slot liet Dr. Pollman een tweetal balladen horen, die op meesterlijke wijze werden voorgedragen. Een hartelijk applaus vertolkte de dank der aanwezigen. AANRIJDING Doordat de heer Kuiper uit Egmond aan de Hoef Dinsdag morgen plotseling per rijwiel de Egmonderstraatweg overstak, ter wijl juist van beide kanten een auto aankwam, kon de heer Kockx Jr uit Egmond aan Zee, om een aanrijding te voorkomen, niet anders doen dan zijn auto het voetpad op sturen, met het gevolg dat de auto tegen een boom vloog en zwaar beschadigd werd. Gelukkig kreeg de heer Kockx door deze altruïstische daad geen letsel, terwijl de heer Kuiper hier door met de schrik vrij kwam. „GEVLEUGELDE ACROBATEN" - „GEVAARLIJK PARADIJS" „ON MOONLIGHT BAY" „DE ONVERGETELIJKE MELODIE" E.T.H.Munk, Tei.2787 Bergen UtypotUeU&H ONAANGENAME ONTDEKKING Toen de heer Hoppe, een der Egmondse badgasten, Dinsdag morgen zijn auto wilde gebruiken, kwam hij tot de minder aange name ontdekking, dat deze ge deeltelijk was gesloopt. Van zijn auto, die bij de vacar.tiekolonie Kerdijk geparkeerd stond, waren diverse onderdelen verdwenen, o.a. de wielen, de koplampen, de accu en alle gereedschap. Vanzelfsprekend heeft de politie de zaak direct in onderzoek ge nomen, maar voorlopig ontbreekt van de daders elk spoor. Dit moge een waarschuwing zijn voor de talloos velen, die tegenwoordig de gewoonte heb ben, hun wagens maar onbeheerd langs 's Heren wegen te laten staan. STORING IN DE TELEFOONCENTRALE te Egmond aan de Hoef Het gehele telefoonnet in Eg mond was Woensdagavond 10.30 uur in de war. Soms kreeg men 6 a 7 personen tegelijk aan de lijn, die allen beweerden zelf niet gebeld te hebben. Men wenste elkander maar „wel te rusten", legde de haak op het toestel en werd direct daarna weer met een andere groep ver bonden. Aanvankelijk was de storings dienst ook niet te bereiken. Na een half uur was de rust in de huizen wedergekeerd. De blauwe vlag met het witte vraagteken ook op het Egmondse strand De bezoekers van Noordzeebad Egmond zullen niet lang meer naar weggeraakte kinderen be hoeven te zoeken. De Directie van Mij. Noordzeebad heeft een grote blauwe vlag van 2 x 3 m aangeschaft, met een groot wit vraagteken, die direct de hoogte in gaat, wanneer een kind ge vonden is. DE REDDINGBOOT GING UIT Het was voor de badgasten een grote attractie, toen Vrijdag avond om 9 uur de reddingboot uitging. Het lanceren ging buiten gewoon vlot en was, bij het licht der schijnwerpers, een fantastisch gezicht. Nadat enkele vuurpijlen waren afgeschoten, keerde de „President Steijn" al spoedig terug. Ook de landing verliep vlot en bood, bij het licht der magnesiumfakkels een aardige aan blik. EEKHOORN GESIGNALEERD In één der plantsoenen heeft men sinds enige weken een eek hoorn gesignaleerd. Mag dit in bosrijke streken niets bijzonders zijn, in Egmond aan Zee is dit een grote bijzonderheid en blijk baar 'n teken, dat deze gemeente bosrijk genoeg wordt om ook eekhoorns 'n bestaan te verzekeren. ZONDAGSDIENST ARTSEN Bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen meldt voor de volgende week in haar programma waar schijnlijk wel de grootste week van het jaar door n.l. op Vrijdag-, Zondag- en Dinsdagavond te 8.30 uur en voorts op Vrijdag-, Zater dag-, Zondag- en Woensdag middag te 2.30 uur voor elk publiek, dus voor alle leeftijden te komen met de Amerikaanse film, met gedresseerde vogels, ..BILL EN Co." Naar aanleiding van deze film lazen wij in een keuringsrapport: Getoond wordt het leven in „Clippendale", een denkbeeldig stadje dat door vogels wordt bewoond en waar alles toe gaat als in een door de mensen be woonde en bevolkte stad. O.a. een volledig circusprogramma, een trouwpartijtje, bedreiging van kwaadwillige machten etc. etc. Kortom het gezellige leventje van ons soort mensen wordt verplaatst naar een vogelstadje. Het is een bijzonder charmante en aantrekkelijke film. die door de geraffineerde vogeldressuur en de fantasierijke decors een inte ressant geheel vormt. De Neder landse na-synchronisatie is goed en maakte de film ook voor kinderen goed te volgen, al zijn sommige teksten en grappen meer op de ouderen afgestemd. Ook het geluid is aardig aan gepast, terwijl de kleur het in dit gegeven uitstekend doet. Bovendien krijgt men bij dit programma als tweede tractatie de meest imposante expeditie-film der laatste jaren, welke ook zeer zeker bij iedereen in de smaak zal vallendeze film draagt de titel „GEVAARLIJK PARADIJS" Toegang alle leeftijden. Omdat het keuringsrapport bovendien zo voortreffelijk luidde voor de jongeren, heeft men ge dacht er goed aan te doen om dit complete programma, ver meerderd met de reeds bekend zijnde film „Naar de Speeltuin" te brengen op Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag te 2.30 uur. Naast dit voortreffelijke pro gramma wordt op Zaterdag-, Maandag- en Woensdagavond te 8.30 uur vertoond, de nieuwste film van Doris Day „ON MOONLIGHT BAY" Een film, waarin Doris Day de hoofdrol vervult, is altijd een succes. Zo ook in deze geschiedenis of eigenlijk kan men van geen verhaal spreken, waarin 't gaat om twee minnaars, die naar de hand van Marjorie (Doris Day) dingen. Vader voelt meer voor de gedegen muziekleraar, terwijl Marjorie veruit de voorkeur geeft aan een vlotte student. Dat deze vlotte student en Marjorie een paar worden is niet zo verwon derlijk. Een uitstekend programma, dat aan vele bezoekers een ge zellig avondje zal bezorgen. Toe gang alle leeftijden en geheel in kleuren. Met Doris Day op naar „On Moonlight Bay". In het kader van het bijzondere programma komt een bekende film, welke nooit zal worden overge slagen, omdat zij voor Bergen nog lang niet uitgespeeld is „De Onvergetelijke Melodie" van Chopin. Voortreffelijke muziek en goed spel. Om aan de grote vraag van liefhebbers te voldoen, wordt deze film vertoond op Donderdag 21 Aug., 's avonds te 7 uur en te 9.30 uur. Het is aan te raden op tijd plaatsen te bespreken, dit kan ook nu reeds vanaf Maandag 18 Aug., 's morgens van 11-12 uur en ook telefonisch. Ingezonden Mededeling onderzoek en vervaardiging inbegrepen. EN U ZULT VERRAST STAAN VAN DE UITERST SNELLE HULPVERLENING Ingezonden Mededeling U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Vrijdag-, Zondag-en Dinsdagavond te 8.30 uur, de grootste show. enig in de wereldGeheel in kleur. Alle leeftijden Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag te 2.30 uur „GEVLEUGELDE ACROBATEN" - „GEVAARLIJK PARADIJS" en,NAAR DE SPEELTUIN" Alle leeftijden Zaterdag-, Maandag-, Woensdagavond te 8.30 uur, Doris Day in haar verrukkelijkste showfilm In Technicolor! Alle leeftijden In het kader van het Bijzondere Programma Donderdag 21 Aug. 's avonds te 7 uur en te 9,30 uur naar de muziek van Chopin Alle leeftijden. Bespreekt vooral uw plaatsen. U voorkomt teleurstelling 10 Augustus Dokter LUGTEN, Telefoon 2027 Ingezonden Mededeling ww - w Krabben en peuteren maakt de HUI Cl" kwaal steeds erger. De helder ïii^rli/i vloeibare D.D.D. dringt diep UIlMclU 'n de poriën door, zuivert, ont- smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN I D.D.D.

De Duinstreek | 1952 | | pagina 2