- Puistjes D.D.D. ni VERGADERING V.V.V. ZftERMOGÈNf RIJWIELZAAK EN REPARATIE-WERKPLAATS EGMOND AAN ZEE RAADSVERGADERING BIOSCOOP Rustende Jayec"decfyeu Vlk. FILMNIEUWS. IEDERE DINSDAGAVOND hou dt Mr-O pt DWPASTOOR IN „DE RUSTENDEJAGER BEKENDMAKING JyUcntc-cifAX/itien, zowel Sport als Tour; in diverse kleuren H. SCHOORL - EGMOND AAN ZEE NIEUWE RIJWIELWINKEL Op Zaterdag 15 November j.l., opende aan de Laanweg de heer Jan Hoogvorst een winkel in Rijwielen en onderdelen. Van vele zijden werd hem belangstel ling betoond. Ruim 40 bloemstuk ken sierde winkel en kamer als blijk van medeleven met deze belang rijke vooruitgang. Door noeste vlijt en prima uitvoering van de reparaties heeft de hr Hoogvorst zich een ruime kring van cliënten verworven. De winkel is aardig ingericht, en voorzien van bekende merken rijwielen en een grote sortering onderdelen en toebe horen. Moge de zaak van de hr Hoogvorst met deze verbouwing in belangrijke mate vooruitgaan, het zij hem van harte gegund. BRIDGE CLUB „SCHOORL" Uitslag wedstrijd 23 Nov. 1952 A. 1 Half-Jonker 25. 2 Half-Mos 23,5 3 Fam. Tichelhoven 21. 4 Mw. Arpeau-v. Twuyver 20,5 5 Stam-Haasbroek 16,5 6 Fam. van Wijk 13,5 B. 1 Bekker-Beeldman 43,5 2 Mw. Bouman-Mw. Visser 38,5 3 v. d. Lelie-Nieuwland 34. 4 Mw. Trip-v. d. Hoef 33,5 5 Lensing-Lensing 31. 6 Fam. Stennenberg 25. 7 Fam. Hubelmeier 24. 8 Mw. Hoff- Mw. Timmerman 22,5 C. 1 Fam. Kuijper 26,5 2 de Jong-Mos 21,5 3 Mej. Numan-Visser 19,5 4 Oud-de Hart 18. 5 Burgering-Weel 18. 6 Mej. Haring-Mej. Silver 16,5 WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Nov. 's morgens 's namiddags 29 1.47 2.09 30 2.35 2.52 1 Dec. 3.18 3.37 2 4.06 4.23 3 4.51 5.05 4 5.33 5.47 5 6.13 6.29 Laag water Nov. 's morgens 's namiddags 29 7.47 8 09 30 8.35 8.52 1 Dec. 9.18 9.37 2 10.06 10.23 3 10.51 11.05 4 11.33 11.47 5 12.13 12.29 HOEST, GRIEP... De gemeenteraad vergaderde Maandagavond om 8 uur onder voorzitterschap van Burgemeester Niele. De heren Genet en Stam waren afwezig. De nieuwe kleuterschool Allereerst kwamen aan de orde twee brieven van Gedeputeerde Staten betreffende de nieuwe kleu terschool. Het college bleek geen bezwaar te hebben tegen mede werking van de gemeente, door beschikbaarstelling van het be nodigde bouwterrein en het garan deren van een geldlening van f 60.000, Met het oog op dit laatste wenste Gedeputeerde Sta ten, dat de gemeente een hypo theek zou vestigen, waartegen de raad geen bezwaar had. Wel had men echter, mede met het oog op deze hypotheek, bezwaar tegen het voorstel van Gedeputeerde Staten om de grond niet voor f 1,- af te staan, maar voor f 1,- per jaar in erfpacht te geven. Het besluit om de grond af te staan werd met algemene stem men gehandhaafd. Geldlening B.enW. waren er in geslaagd een aanbieding te krijgen voor een geldlening, ter consolidering van de vlottende schuld voor de aanleg der riolering en de bouw van 12 woningwetwoningen. De Bank voor Nederlandse Gemeen ten bleek bereid de gemeente hiervoor 'n lening te verstrekken van f 492.000,-, tegen een rente, van 4 1 /4 °/o a pari, met een loop tijd van 40 jaar en gelijke jaar lijkse aflossingen. Besloten werd dit aanbod te accepteren. Aankoop van grond Besloten werd, ter uitvoering van het saneringsplan voor het dorpscentrum, van de heer A. de Waard aan te kopen een perceel grond van 1100 m2 ten Oosten van de Julianastraat, met de op stallen, voor een bedrag van f 5000,-. Verkoop van grond Hierna was aan de orde een voorstel van B. en W. om aan de hr KI. Blok een terrein af te staan aan de Oostkant der ge meente, dat hij thans in huur heeft voor zijn speeltuin, met een oppervlakte van 6250 m2. De hr Snoeks meende, dat een prijs van f 1,per meter2 hoog genoeg was, gezien de aard van het terrein. Over deze prijs was men het spoedig eens, maar over de af te stane oppervlakte kon men het niet eens worden. Sommige leden wensten de weg tussen de speel tuin en het sportpark te doen vervallen en te doen vervangen door een groenstrook, waardoor meer luwte werd verkregen en het publiek niet zo makkelijk bij het sportpark zou kunnen komen. Anderen hadden hiertegen be zwaren, vooral met het oog op de moterraces, waarvoor daar juist de startplaats is en die zelfs vrijwel onmogelijk gemaakt wer den, als deze weg zou vervallen. Besloten werd tenslotte de zaak terug te verwijzen naar B.enW., om in een volgende vergadering met een bevredigend voorstel te komen. Rekening-courant Besloten werd met de Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1953 een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met een maximum-crediet van f 50.000. en voorts B.enW. te machtigen tot het sluiten van kasgeldleningen tot een bedrag van een millioen. Nadat nog besloten was aan enkele verlangens van Ged. Staten met betrekking tot de begroting voor 1952 te voldoen, werd de rondvraag gehouden. De hr Hoogland informeerde naar de regeling der winkelslui ting en drong op spoedige be handeling aan, daar degenen, die Zondags open waren, momenteel al gedupeerd zijn. De voorzitter deelde mede, dat een en ander naar de Kamer van Koophandel om advies gezonden is en waar schijnlijk de volgende vergadering behandeld kan worden. De hr Krab informeerde naar de plannen met de oude kleuter school, die naar verluid gesloopt zou worden en waar dan een informatiebureau voor V.V.V. zou komen. B. en W. bleken hieromtrent nog geen vaste plannen te hebben. De hr Koeman wilde de be zitters van zomerhuisjes dwingen, lid van V.V.V. te worden, maar vond geen bijval. Hierna volgde sluiting. NIEUWE ZAAK Heden, Vrijdag 28 November, werd om 4 uur een nieuwe Rijwiel handel, tevens Reparatie-inrichting geopend in de Voorstraat 138, showroom 144. De etalage en winkel zijn ruim voorzien van Turner Rijwielen en vele soorten onderdelen. De Voorstraat is hiermede weer een mooie zaak rijker geworden. De Duinstreek voegt gaarne haar felicitatie bij de vele, die de heer Schoorl deze dag zal mogen ontvangen en hoopt dat het hem in de toekomst goed zal gaan. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie. Onder voorzitterschap van Burgemeester Niele vergaderde de V.V.V. van Egmond a. Zee, Woensdagavond in de zaal van „De Vergulde Valk". Aanwezig waren ruim 80 leden. Onder de ingekomen stukken was n schrijven van de A.N.V.V., betreffende het per radio bekend maken, van het lichten der zee. Hieraan kon niet worden mede gewerkt, omdat het een te plaatse lijk voorval was. Verder een schrijven, betreffende het houden van een hengelwedstrijd. Dit zal door het bestuur worden bekeken. De penningmeester bood de begroting aan over 1953. Niet tegenstaande een subsidie van de gemeente van f 1000,zal er nog een tekort zijn van plm. f 200,-, welk bedrag weder door een verloting zal worden gedekt. In de commissie tot nazien van de rekeningen werden benoemd de heren Fenenga en Bodenstaff. Verslag van het Informatiebureau Het aantal persoonlijke aan vragen bedroeg 1676; schriftelijk 1865 en telefonisch 526 ;'n totaal aantal aanvragen van 4067, tegen vorig jaar 3440. Op te merken viel, dat vooral na April het aantal aanvragen sterk toeliep. Er waren dagen, dat 33 personen per dag om inlichtingen kwamen. Veel aanvragen kwamen ook voor 10 tot 14 dagen, waaraan geen gevolg kan worden gegeven, omdat men de volle maand niet breekt. Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. De bezetting liet niets te wensen over Juni 65 °/o1-14 Juli 94 °/0 en van 15 Juli tot 31 Aug. 100 ü/0. Over de bezetting van de pen sions had spreker niet voldoende gegevens. De vacantie-spreiding werkte dit jaar ook nog niet voldoende. Het dagbezoek was minder, gezien het minder goed strandweer. Slechts 3 weekends was er een groot aantal aanwezig. Bij het Informatiebureau waren ook weer verschillende klachten binnen gekomen, die voor het grootste deel naar genoegen werden opgelost. Spreker deed een beroep op de leden van de V.V.V. om een soepele houding tegenover de gasten aan te nemen. Uit gesprekken met de gasten bleek, dat de gasten vol lof waren over de strandfeesten, het vuur werk en de avonden voor en door de gasten. Deze avonden werden zeer gewaardeerd. 13 leden hadden in de loop van het jaar bedankt, meestal wegens vertrek of overlijden. 104 nieuwe leden werden bijgeboekt. De voorzitter dankte de heer Jonker voor dit uitgebreide verslag. Het volgende punt van de Agenda vermeldde: Belangrijke mededelingen. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat de hr Jonker had bedankt als informatie bureauhouder van de V.V.V. De werkzaamheden zijn thans zo uit gebreid, dat het niet meer kon. Het bestuur kwam nu met enkele sugesties die in de vergadering van alle kanten bekeken werden. De voorzitter deelde mede, dat er rekening mee moest gehouden worden, dat de te nemen maatregel slechts een tijdelijk karakter heeft, omdat er plannen bestaan de oude kleuterschool af te breken en daar een autobusstation te maken. In overleg met de N.A.C.O. kan dan tegelijk met de wachtkamer, een Informatiebureau worden ge bouwd. Van uit de vergadering werd echter zo'n drang op de heer Jonker uitgeoefend, om mogelijkheden te zoeken, het bureau nog tot die tijd aan te houden. Een verhoging van de bijdrage was hiervan het gevolg. Maar die verhoogde bijdrage zou moeten omgeslagen over de leden, die dan één gulden meer contri butie zouden moeten betalen. De hr Jonker voorzag hiervan moei lijkheden met de kamerverhuur ders, die verleden jaar reeds een verhoging hadden betaald. De heer Kockx vroeg het woord en zegde een bedrag van f 300,— toe, als de penningmeester zou trachten deniet-kamerverhuurders, die getekend hadden voor een jaarlijkse bijdrage en hun hand tekening terug hadden genomen, alsnog kon bewegen te betalen. Onder applaus werd dit door de vergadering aangenomen. Bij het punt bestuursverkiezing werd op voorstel van de heer P. v.d. Pol de heer Kockx met algemene stemmen bij acclamatie herkozen als bestuurslid. De voorzitter feliciteerde de hr Kockx met zijn herbenoeming en her innerde aan het vele werk. dat de hr Kockx voor de vereniging doet, vooral als afgevaardigde van de V. V. V. in de werk vergaderingen van de Federatie, waar minstens een maal per maand een gehele dag mee ge moeid is. Hierna werd besloten het be stuur met 2 leden uit te breiden. Na twee vrije stemmingen werden gekozen de heren Veltkamp en de Baar. Beide heren namen de benoeming aan. De voorzitter heette de nieuwe bestuursleden welkom in het bestuur en maakte van deze gelegenheid meteen ge bruik de dames en heren te be danken, die tijdens het afgelopen seizoen het bestuur terzijde had den gestaan met het uitvoeren van diverse feestelijkheden. Bij de rondvraag werd door de hr v. Thiel naar voren gebracht, dat er in de maand September een artikel in De Alkmaarse Courant had gestaan, waarin stond dat de kamerverhuurders over het seizoen in Egmond a. Zee niet tevreden waren. Er zouden nog huizen vrij zijn geweest tijdens het hoog seizoen. Als ik nu hoor, aldus de hr van Thiel, dat van 15 Juli tot 31 Augustus Egmond a. Zee voor 100 °/o bezet was, dan klopt er toch iets niet in de berichtgeving. De voorzitter deelde mede, dat er direct door hem 'n onderzoek is ingesteld, waar dit onjuiste bericht vandaan kon komen. De Corre spondenten wisten van dit artikel niets af. Uit 'n verder onderzoek bleek, dat de courant het bureau in Den Hoef opgebeld heeft en met de gegevens van Den Hoef een artikel over Egmond a. Zee schreven. Ik zou het zeer op prijs stellen, aldus de voorzitter, als de Alkmaarse nu de zaak recht zette, door te vermelden, dat Eg mond aan Zee een goed seizoen heeft gehad. Vooral de maand Juni was meer bezet dan andere jaren en half Juli tot eind Aug. kan toch elk jaar niet beter, dan vol. Dan groeit toch het aantal gasten, gezien de bouw van nieuwe huizen. De heer Van der Molen zag gaarne in het seizoen weer de badlijst gepubliceerd. De voor zitter antwoordde hierop, dat de financiën dit nog niet toelieten. De hr Bodenstaff stelde voor vrijwilligers te vragen om de feestverlichting, die kant en klaar op het Raadhuis ligt, tijdens het seizoen op het Pompplein aan te brengen. De voorzitter hield zich voor vrijwilligers gereed, en deed een beroep op H.H. Installateurs. Vervolgens vroeg de hr Boden staff of de V.V.V. uit den Hoef ook bijdroeg in de kosten van strandfeesten en vuurwerk, omdat de huurders van de leden van deze vereniging toch ook profi teerden van onze strandfeesten, enz. De hr De Wit stelde voor om de wanbetalers te bezoeken. SUMMERSTOCK" misschien willen zij dan nog be talen, zij hebben toch getekend voor die bijdrage. De heer Butter wilde een her druk van 't reglement en Statuten. De heer v. d. Pol zou het opge waaide zand van de duintoppen langs de Boulevard weggehaald willen. De voorzitter zegde toe hiervan werk te maken bij Wa terstaat. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van dank voor de goede samenwerking op deze avond. „EROP OF ERONDER" JUBILEUM ZIEKENHUISVERPLEGING Met een receptie in café „De Klok", op Donderdag 27 Nov. van 3 tot 5 uur, heeft de onder linge vereniging voor ziekenhuis- verpleging te Egmond aan Zee haar 25-jarig bestaan herdacht en daarmede een periode van zegen rijk werk afgesloten. Op initiatief van de heren pas toor B. A. van Kleef en J. G. Bosschaart werd op 25 October 1927 in „De Vergulde Valk" een bijeenkomst gehouden, om te ko men tot oprichting van deze ver eniging. Er werd een voorlopig bestuur gevormd, waarin zitting namen de dames Zwart-Jansen, A. Conijn, M. Wijker-Wijker, C. Prins-Blok, P. Koeman-Prins, L. Koper-Gravemaker en beide genoemde heren. Men begon vol moed en de heer Bosschaart schreef voor in zijn notulenboek de volgende ont boezeming „Zijt dan niet bezord" zegt het schriftwoord terecht, doch *t heeft daarin niet zorgeloosheid gelegd. Wie 't oog onbezorgd in de toekomst wil blikken, moet heden de zorgen voor morgen wikken. Dat zorgen hoeft echter geen zorgen te baren, wanneer allen samen hun penning verga ren. Waar d'enkeling faalt door gemis aan kracht, daar steun'men elkander, want Eendracht maakt macht". Deze woorden heeft de vere niging ten volle bewaarheid, want in de loop der jaren konden vele honderden worden verpleegd, dank zij de algemene medewerking, al was het begin niet rooskleurig, want de eerste jaren sukkelde de vereniging met tekorten, die men moest dekken door een fancy-fair, gemeente-subsidies, collecten enz. Maar men hield vol en thans leidt de vereniging een bloeiend bestaan en beschikt over een flinke reserve. Zodoende kon men zelf enkele jaren geleden een af deling aan de vereniging verbinden, waarvan de leden op zeer voor delige voorwaarden zijn onderge bracht in een begrafenisfonds, ter wijl daaraan verbonden een eigen, keurig verzorgde begrafenis-on derneming is. Aanvankelijk opgericht met 850 leden, steeg het ledental der ver eniging reeds spoedig tot meer dan 2000. Verschillende keren heeft men wijziging moeten aan brengen in de tarieven, de ver- plegingsmogelijkheden enz., waar door thans aan alle behoeften kan worden tegemoet gekomen. In 1948 was de vereniging bijna opgeheven, niet door gebrek aan innerlijke kracht, maar omdat men meende, dat een fusie en aansluiting in groter verband noodzakelijk was. Besloten werd echter, zelfstandig te blijven. Vat het definitieve bestuur, dat in 1928 gevormd werd door de dames P. Koeman-Prins, A. Conijn, C. de Graaff-Zwart, C. Prins- Blok, M. Wijker-Wijker en de heren B. A. van Kleef, C. Pluim- graaff en L. Dekker, hebben de dames Koeman-Prins en Conijn en de heer Dekker nog zitting in het bestuur, waarin voorts zijn opgenomen de heren J. C. en H. M. N. Roodhart, Dr J. Helle en mevr. J. Heere-de Groot. Bode is sinds jaren de heer J. Kok, een prima kracht. Moge de vereniging nog jaren haar zegenrijk werk voortzetten. Bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen vertoont op Zondag middag te 2.30 uur en Zondag en Dinsdagavond te 8 uur, een van Amerika's brillantste show films n.l. „SUMMERSTOCK" De Nederlandse titel luidt „Met de kippen op stok". „Summerstock" wordt ons ge geven door Gene Kelly en Judy Garland. Deze twee buitengewoon goede acteurs laten U echt ge nieten en brengen onophoudelijk nieuwe en geestige shownummers. De knechten van de boeren, waarover deze film gaat, zullen U reuze genoegen verschaffen, want zij zijn echt wonderbaarlijk. Een vrolijke film in ons theater, dat deze week over de opkomst van het publiek zeker niet te klagen zal hebben, want het is een programma voor iedereen en past ook iedereen. De tweede film, welke vertoond zal worden op Zaterdag-, Maan dag-, Woensdagavond te 8 uur is van de traditie „Bastogne". Van Johnson en de helden van het 442e regiment geven U staaltjes van vechtlust te zien in de film „EROP OF ERONDER" Opwinding en verrassing zullen U om beurten vergezellen naar de overwinning. Een machtig ver haal van een handje vol mannen van één der beste gevechts eenheden in de militaire ge schiedenis. Deze film, die veel besproken is, is in haar genre een uitvlieger geworden. Toegang 14 jaar. VAN 7 TOT 8 UUR SPREEKUURvoor brilcontröle WAARBU U DE COMPLETE COLLECTIE BRILMONTUREN WORDT GETOOND ESPERANTO De UNESCO zal op de eerst komende bijeenkomst te Parijs een ongewoon verzoekschrift be handelen. Op de hun voorgelegde bladen is dezelfde tekst geschreven doch in bijna alle talen der wereld. Het verzoekschrift is ondertekend door 895.432 personen en 492 grote organisaties met 15.454.789 leden. Het werd dus ondersteund door 16.350.212 mannen en vrou wen uit 76 landen. Onder de ondertekenaars bevindt zich de heer Vincent Auriol, de president van de Franse Republiek, vier minister-presidenten, meer dan vierhonderd parlementsleden en verder duizenden mensen uit de wetenschappelijke wereld. Profes soren, doktoren, advocaten, inge nieurs, onderwijzers enz. en ten slotte vele duizenden arbeiders en boeren. Millioenen t%ensen van alle rassen, naties en talen van alle godsdiensten en van alle be roepen hebben met dit historisch document de hoop uitgedrukt, dat bekwame internationale instanties zullen besluiten om een ernstig onderzoek in te stellen, teneinde het taalprobleem op te lossen. De ondertekenaars verzoeken, dat deze instanties het onderwijs aan zullen moedigen en de internatio nale taajj Esperanto in de scholen en het practisch gebruik in inter nationale relaties bevorderen. Op 2 Augustus 1950 is het verzoek schrift plechtig aan de O.U.N. te Lake Succes aangeboden. Na enkele dagen n.l. de 8ste Augustus zond de heer Benjamin Cohen, hulpsecretaris van de Verenigde Naties het aan de Unesco als bekwame instantie voor de be handeling van dit vraagstuk. De Algemene Conferentie van Unesco, welke nu in Parijs vergadert, is geroepen het zo belangrijke be sluit te nemen. Unesco is heden zonder twijfel de meest aange wezen internationale officiële in stantie om dit belangrijke pro bleem te behandelen. Haar doel is de internationale samenwerking, door opvoeding, wetenschap en VRIJDAG 28 NOVEMBER, 's middags 4 uur openen wij onze annex verhuren van fietsen en bakfietsen Als ST. NICOLAASCADEAUX hebben wij aan te bieden een pracht collectie Onze voorraad onderdelen is legio Alle reparaties worden vlug en billijk uitgevoerd Beleefd aanbevelend, VOORSTRAAT 138, SHOWROOM 144 U wordt beleefd tot een bezoek uitgenodigd Ingezonden Mededeling De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Ingezonden mededeling. KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. Zondagmiddag te 2.30 uur en Zondag- en Dindagavond te 8 uur Gene Kelly en Judy Garland in Ingezonden Mededeling Vrolijke shows - Pittige songs Alle leeftijden Zaterdag-, Maandag- en Woensdagavond te 8 uur Van Johnson, de ster uit „BASTOGNE in Het beste van het beste. 14 jaar f ,r - Ingezonden Mededeling Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN

De Duinstreek | 1952 | | pagina 2