ft 99 JAARVERGADERING V.V.V. %t.0ptfüs1m 7-avuR SCHOORL VERGADERING V.V.V, GROET-CAMPERDUIN VRIJDAG 10 APRIL 1953 30c JAARGANG No. 14 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef BERGEN De V.V.V.-ers kwamen Woens dagavond in groten getale bijeen in de Dancing van „De Rustende Jager"' Nadat de wnd. Voorzitter, de hr J. A. Haakman, de aanwezigen welkom had geheten en zich daarbij in het bijzonder had ge wend tot de nieuwe Directeur, de hr H. A. Buiskool, en nadat 'n ogenblik stilte in acht genomen was ter herdenking van in 1952 overleden leden, werd allereerst een blik geworpen in 't verleden. In een uitvoerig jaarverslag gaf de Secretaris een overzicht van de belangrijkste voorvallen in '52. Opvallend was de sterke toename van het buitenlandse bezoek. België stond hierbij op de voor grond. Het aantal buitenlandse gasten bedroeg 1770 met 18247 logeernachten. Het totaal aantal gasten bedroeg 19019 met 296346 logeernachten. Van de vacantiespreiding heeft Bergen niets kunnen merken. Op 1 Januari 1952 telde de V.V.V. 874 leden dat in de loop van het jaar tot 850 daalde. De Badbode gaf een nadelig saldo van f 1125,10. Met een overzicht van de zomerfeesten enz. besloot het jaarverslag. De rekening en verantwoording van de penningmeester werd na het rapport van de financiële commissie goedgekeurd en de penningmeester gedéchargeerd. In de plaats van het aftredend lid der financiële commissie werd ge kozen de hr J. P. Blauw. Hierna werd een plan de cam pagne voor 1953 vastgesteld. De begroting sloot met een bedrag van f 50.000, Bij de afdeling Zomerfeesten enz. meende het bestuur het al of niet laten doorgaan van de verlichtingsavond te moeten laten afhangen van de uitkomsten van het bloemencorso. De hr Blankendaal wees er op, dat z.i. de medewerking van de verenigingen aan het bloemen corso dubieus zou zijn, als de tegemoetkomingen in de kosten niet verhoogd werden. De hr Den Das wilde de ver lichtingsavond laten doorgaan deze toch trekt steeds grote be langstelling en de buurtvereni gingen hebben zich steeds gaarne financiële offers getroost. De pen ningmeester acht de post vol doende, als de buurtverenigingen afstand doen van de bijdragen. Bij het onderwerp Badbode merkt de hr Verwer op, dat het z.i. verkieslijk zou zijn, ook ad vertenties uit andere plaatsen op te nemen. De bestuursverkiezing bracht heel wat rumor in casa. Ver kozen werden tenslotte de heren C. Visser, J. Broersma en J. C. Mosk. De beide aftredende bestuurs leden, de heren Roggeveen en Zeiler werden gehuldigd voor het vele werk dat zij in de loop der jaren voor de V. V. V. hadden gedaan. NABESCHOUWING V.V.V. VERGADERING Wie de na-oorlogse V.V.V.- vergaderingen in Bergen regel matig meegemaakt heeft, zal het met ons eens zijn, dat vooral de laatste jaren de sfeer op deze bijeenkomsten met tussen de honderd en twee honderd aan wezigen zeer geladen was. Een bepaalde groep in de vereniging, zich noemende V.V.H.B. (vrije Horeca bedrijven) voerde oppositie tegen het bestuur en trad ver volgens zelfs uit. Door bemiddeling van B. en W. kon de eenheid dit jaar worden hersteld en zo was men zeer benieuwd, hoe de stemming thans zou zijn. Twee conclusies zullen de be zoekers der laatste jaarvergadering van de V.V.V. hebben kunnen trekken, toen ze de rumoerige en rokerige danszaal van „de Rustende Jager" hadden verlaten en door het nachtelijk duister huiswaarts togen. De eerste moet dan geweest zijn, dat een grote meerderheid der aanwezige leden herstel van de eenheid in V.V.V. wenste en bereid was daartoe opnieuw een vertegenwoordiger uit de Horeca bedrijven in het bestuur te kiezen, doch in deze keuze vrij wenste te blijven en daarom met voor bijgaan van de als eerste voor gedragen candidaat, die klaar blijkelijk voor velen in de V.V.V. geen persona grata is, een der andere leden van Horeca heeft gekozen. De tweede voor de hand lig gende conclusie is deze: V.V.V. wenst zich niet onder leiding te stellen van de in haar midden weergekeerde oppositie en heeft daarom de candidate van Horeca voor de tweede vacature afge wezen, al was aan deze door haar veeljarige bekendheid met het V.V.V.-werk onder normale omstandigheden wellicht de voor keur gegeven boven de thans gekozene, die homo novus is in dit verenigingswerk. Wij geloven echter, dat het goed is, dat er gelegenheid tot deze even duidelijke als nood zakelijke uitspraak is geweest. Uit de houding der voormalige oppositie tijdens het debat over de bestuursverkiezing bleek telkens, dat zij naar de leiding in V.V.V. streeft. Tweemaal zag zij zich reeds een plaats toegekend in het bestuur, niettemin maakte zij aan spraak op een derde opengevallen plaats en dit doet vermoeden, dat zi; bij nieuwe vacatures op nieuw met eigen candidaten zal uitkomen. Het gevaar van het georganiseerde optreden dezer groep tekende zich te duidelijk af om niet in het oog te springen en zo zal de uitslag der ver kiezing, in de tweede vacature geen verrassing hebben opge leverd voor wie zich hiervan rekenschap had gegeven. Het is natuurlijk van belang, dat de grootste hotels en pensions weer in de normale organisatie van het vreemdelingenverkeer zijn opgenomen, maar het is even be langrijk, dat zij geen overheersende positie innemen tegenover de kleinere bedrijven, de middenstand en de leden, die geen zakelijke belangen bij het vreemdelingen verkeer hebben. Men moet nu maar hopen, dat dit inzicht ook bij Horeca veld gaat winnen en de herwonnen eenheid zal blijken te steunen op realiteitsbesef. Want het verlies, dat V.V.V. in deze jaren van voortdurende strubbe lingen heeft geleden, is te groot dan dat er geen blijvende winst tegenover behoort te staan. B. STIERENKEURING voor Schoorl, Bergen en omstreken Goedgekeurd voor het Neder lands Rundvee Stamboek N.R.S. Ingeschreven met B Fraukjes Adema 3, eig. G. Bak ker e.a. te Groet. Adema 12 v.d. Iepenhof, eig. K. v.d. Oord e.a. te Camperduin. Ingeschreven met BC" Pietjes Adema, eig. A. Kraakman te Warmenhuizen. Adema E.16, eig. A. Ruyter te Warmenhuizen. Deze beide stieren zijn zoons van de K.I. stier Adema 34, eig. K.I. vereniging Dirkshorn. Max 22, eig. C. Admiraal te Bergen. Diamant, eig. P. Meere- boer te Schoorl. Hazendaals Ade ma B 4, eig. S. Dapper te Schoorl, terwijl Adolf, eig. P. Meereboer te Schoorl, werd uitgesteld we gens te jeugdige leeftijd. Laatstgenoemde 3 stieren zijn zoons van de K.I. stier Adema 16 v.d. Woudhoeve, eig. K.I. vere niging Kennemerland. Goedgekeurd voor het dekken van fokverenigingsvee. (N.-H.) Zijper Adema 5, eig. P. J. Vlam te Burgerbrug. John, eig. C. P. Vader te Warmenhuizen. Koe koeksjong, eig. S. Vlugt te War menhuizen. Goedgekeurd voor algemene dekdienst. (P) Donkers Frans Adema 49, eig. S. Jonker te Egmondermeer. Julius, eig. S. Schouten te Bergen. Franklin 18, eig. C. Smit te Bergen. Zwartjes Adema 1, eig. C. de Vries te Bergen. 3 stieren waren afwezig. Deze stieren worden dus als afgekeurd beschouwd en mogen daardoor niet anders dan alleen de koeien van hun eigenaar dekken. VOETBALWEDSTRIJD Dinsdag 14 April wordt strijd geleverd door de groentenhan- delaren en de kappers. Deze vreedzame kamp zal op het Berdos-terrein worden uitge vochten. Naar men ons mededeelt, zal het geheel opgeluisterd wor den met muziek. Wij rekenen er op, dat deze gebeurtenis zelfs een voetbalwedstrijd HollandBelgie in de schaduw zal stellen. Men verzuime dus niet Dins dagavond 6.30 uur op het Berdos- terrein aanwezig te zijn. GEMEENTERAADS VERKIEZING De groep „Gemeentebelangen" zal bij de a.s. gemeenteraadsver kiezingen uitkomen met de vol gende candidatenlijst 1. J. Broersma, 2. Mevr. E. M. N. Verwer-van Reysen, 3. C. Peetoom, 4. H. Bruin. BRILLEN voor. SC-UOOHL. MET OF ZONDER RECEPT, IN Dl „RUSTENDE JAGER" DINSD.n.h „ALS DE KINDEREN SLAPEN" Dit opschrift zal aan menig ouder een zucht van verlichting doen slaken, want komt dan niet voor hen pas een tijd van rust Maar dat is nu eens niet de bedoeling van dit stukje, maar het is daarentegen een opwekking tot actie. Het gaat hier n.l. om de titel van een operette, een kinderoperette, die door leer lingen van de heer Venneker zal worden opgevoerd op Zaterdag 18 April a.s. in de zaal van de heer Schuyt. En de actie die er van U wordt verwacht is dat U deze operette gaat bijwonen. Ongeveer 35 kinderen doen er aan mede: met zang en dans zullen zij op hun kinderlijke ma nier Uw harten vertederen en een genoeglijke avond bezorgen. Vóór de pauze is er een ge varieerd programma waarin zij liedjes zullen zingen en dansjes uitvoeren, welke laatste zijn in gestudeerd onder de bekwame leiding van Mei. J. Gazan. Ook de dansjes in de operette werden door haar ingestudeerd. De mu zikale begeleiding op de piano zal door de heer Nico Akkerman worden verzorgd, een goede be kende Wij behoeven tenslotte nog slechts te herinneren aan vorige successen door de heer Ven neker behaald om er zeker van te zijn dat ook deze uitvoering door een groot aantal belang stellenden zal worden bijgewoond. ZONDAGSDIENST ARTSEN „ONS GENOEGEN" Het deed ons genoegen dat „Ons Genoegen", ons genoegen deed. Dit is de formulering van de gemoedstoestand waarin wij op Maandagavond 2e Paasdag, de zaal van de heer Nic. Schuyt verlieten, na de aanschouwing van het toneelstuk „Het verleden sterft niet", gespeeld door boven genoemd gezelschap. Ja, dat „ver leden". Daarmede wordt natuurlijk bedoeld dat akelige, ongelukkige stukje leven, dat (gelukkig niet in een ieders bestaanj aanwezig kan zijn, en waarover men maar liever niet praat of hoort. Die arme juffrouw Olga, huis houdster bij de weduwnaar, ex- loodgieter, Hubert Verkerk, bezat zulk een steentje des aanstoots. En dit steentje werd op ongedachte wijze aan het rollen gebracht door de Taaie, een kostelijk gespeelde taxi chauffeur, tot genoegdoening van de heren Henri Verkerk en Joris Otten met respectievelijke echtgenoten, zijnde familieleden in de eerste graad van de ex-lood gieter, (zoon, dochter en schoon- dito's), die bang zijn voor een huwelijk van Vader met Olga. De heer Antoine Verkerk, een nakomertje, die zijn jong studenten leven wijdt aan wijntje en Trijnte, probeert uit dankbaarheid voor ondervonden hulp van Olga, dit steentje tegenover Papa Verkerk te polijsten, welke bewerking een zódanig succes heeft bij deze edel moedige en zeer ruim denkende man, dat hij de boosaardige sector van zijn familie de deur wijst, en Olga uiteindelijk in de armen sluit. Dit laatste vooral figuurlijk op te vatten, want zelden zagen wij, op het toneel althans, een kortere en bescheidener verlo- vingskus! De heer Hubert Ver kerk is, zoals wij U reeds mede deelden, een hoogstaande en ruim- voelende ex-loodgieter, die de leiding van zijn genegenheid op solide wijze weet vast te solderen aan die van zijn huishoudster Olga. Naar wij menen heeft de heer Kuyper een zekere voorliefde voor het grappige, en daarom is het dubbel lofwaardig, dat hij deze rol, die meer de wijsheid van Salomo dan de grappigheid van een Buzieau vereiste, op zo uit nemende wijze heeft gespeeld. Olga (Mevr. den Das-Steen) muntte uit door een beheerst spel, zowel in haar moederlijke zorg voor de jonge Antoine als in haar vrouwelijke zorg voor de heer Verkerk Sr. alsmede in haar af weer van de Taaie en de vijandelijke sector der familie Verkerk. De jonge Antoine (F. Leysen) moest een hele reeks van gevoels uitingen vertolken, lopende vanaf de „katerstemming" na een knal fuif en de zelfkastijding van een berouwvol hart, tot de juichtoon van een van wroeging ontlast gemoed bij de gelukkige ontkno ping van dit drama. Voorwaar geen gemakkelijke taak, die hij echter, zijn jeugd en betrekkelijk korte toneelervaring in aan merking genomen, lang niet onverdienstelijk heeft volbracht. Het moet ons echter van het hart dat enige uitdrukkingen door hem werden gebruikt, die in druk meestal in de vorm vanverschijnen, en aldus aan de verbeelding van de lezers worden overgelaten. Jammer dat hij deze met 'n zekere nadruk in volle omvang de zaal inslingerde, hetgeen afbreuk deed aan zijn overigens beschaafd spel. De rol van de Taaie werd op zeer natuurlijke wijze door P. Mantel ten tonele gebracht, en gelukkig dat wij onze beste Piet daarvoor tegoed kennen, anders had niets er ons van kunnen af brengen om Enfin zijn op treden was kostelijk! De vijandelijke sector, bestaande uit Henri Verkerk (S. de Leeuw) zijn vrouw Annie (Mw S. Kuyper- Koning) Joris Otten (H. de Heer) en zijn vrouw Hermien (Mevr. Breen-Boekel) Blonde Henny (Mej. M. Tesselaar) en Karei Verdonk (E. Breen) waren tamelijk zwak in hun uitbeelding, met uitzondering van Mevr. S. Kuyper- Koning, en S. de Leeuw. Mw S. Kuyper-Koning immers, heeft de beide keren dat wij haar op het toneel mochten zien, een zeer natuurlijke bij-de-hande inslag, die haar in haar rol uitstekend te pas komt, maar wij zouden haar in alle gemoede willen aan raden ook eens een wat aan- minniger karakter te gaan uit beelden, daar wij anders voor de gevolgen vrezen. Nu had zij een verdiend succes met haar snibbige manier van doen. Haar levenspartner in dit stuk, Henri Verkerk (S. de Leeuw) deed vergeefse pogingen haar in een goed fatsoen te „knippen", maar hoewel kappen zijn dagelijkse bezigheid is, mocht het hem niet gelukken haar in „fatsoen" te brengen. Zijn creatie van de achterdochtige oudste zoon was zeer aannemelijk. Dit moeilijke stuk werd dus in het algemeen heel goed opgevoerd, en het zou derhalve erg jammer zijn indien dit sympathieke groepje, door te weinig belangstelling van de kant van het publiek, de strijd om het bestaan als vereniging niet zou kunnen volhouden. De volgende gelegenheid om van uw belangstelling blijk te geven zal in de kermistijd plaats vinden. Wij wekken van harte gaarne een ieder op om er zich van te gaan overtuigen dat „Ons Genoegen" ook hun genoegen is! De Algemene Vergadering van de V.V.V. Groet-Camperduin had plaats in de zaal van de hr Hakof op Dinsdag 31 Maart j.l. De Voorzitter, de hr D. Duin Wz. opende met enige vriende lijke woorden, waarna de notulen van de laatste vergadering wer den voorgelezen en goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken en mededelingen gaf de Voorzitter een overzicht van het vorig sei zoen dat, wat de nazomer betreft, niet al te best is geweest voor de strandexploitatie, gezien het ongunstige weder. Hij memoreerde nog even de grote Ramp die ons land door de watersnood heeft getroffen, en hoewel Camperduin daarbij niet zo zwaar getroffen is als menig ander gedeelte van ons land, heeft helaas de fam. Min- kema een zware slag te verduren gehad. Hij wenste deze familie een spoedig herstel toe en hoopte dat een zomer met veel mooi weder daarbij te hulp zou komen. Overigens moet niet de indruk gewekt worden dat de schade een dergelijk grote omvang heeft aangenomen, dat dit het bezoek van gasten nadelig zou beinvloe- den. Het strand is wel zeer breed maar in 'n slechte toestand door brokken beton, en voor verbete ring wordt de hulp der Gemeente ingeroepen. Ook deelde hij mede dat foto's van Schoorl en omstreken waren gesignaleerd in de spoorwegrij tuigen. Het jaarverslag van de Secre taris, dat door de oude functio naris was opgemaakt, werd door de pas benoemde secretaris de hr F. A. Sleking, voorgelezen, en onder dankzegging aan de heer Meedendorp Sr. met applaus begroet. Daarna volgde het verslag van de hr Gutker, die een uitgebreid overzicht gaf van de ontvangsten en uitgaven. De Voorzitter bracht hem dank voor het uitstekend beheer. Uit de vergadering werden vragen gesteld aangaande de kos ten van de Ronde van Groet. De kosten van deze Ronde werden te hoog gevonden in aanmerking genomen de propagandistische waarde ervan. De Voorzitter deelde mede dat het Bestuur van dezelfde mening was, en deze kosten zullen worden verlaagd. Een der aanwezigen vond de post onderhoud gebouw aan de hoge kant, doch werd door de Penning- Ned. Herv. Oratorium Vereniging Alkmaar Dirigent i Corn. Jonker De Ned. Herv. Oratorium Vereniging te Alkmaar is voor nemens op Zaterdag 19 September 1953, nadat van verschillende zijden hierop was aangedrongen, nogmaals het Requiem van Verdi uit voeren. De baten van deze uitvoering komen ten goede aan de Alkmaarse lighallen, een doel, waarnaar veler sympathie zal uit gaan. Medewerking werd verzocht en verkregen vanDora van Doorn- Lindeman, sopraan; Aafje Heynis, alt; Han Le Fèvre, tenor en Laurens Bogtman, bas. Gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus bestaat er gelegenheid een toegangskaart voor dit concert te sparen. Opgave hiervoor kan plaats vinden bij het bestuur en de leden der oratorium vereniging. meester tevreden gesteld door de mededeling dat dit jaar enige achterstallige reparaties moesten plaats vinden, waardoor de eerst volgende jaren een veel geringer bedrag zullen vergen. Het verslag van de financiële commissie be vestigde het feit dat de financiën in goede orde waren bevonden. Tot nieuw lid van deze commis sie werd benoemd de hr P. Keuris. Daarna kwam het verslag van de Reclametocht Commissie. Hier voor nam de hr P. Kos 't woord, met de mededeling dat de Com missie al aardig op weg was met de voorbereidingen. De tocht zal op 22 April plaats vinden, indien tenminste blijkt dat de deelname groot genoeg is. Men stelt zich voor met bussen en particuliere auto's te rijden langs de Zaan streek naar Utrecht en van daar naar Heemstede en Haarlem. Onderweg zal reclamemateriaal worden verspreid, en men hoopt daarmede vele bezoekers aan te trekken. Er was echter een klein wolkje aan de horizon verschenen, in de vorm van 'n plan gemaakt door de Plattelandsvrouwen, om ook naar de Flora-tentoonstelling te gaan, waardoor een versnippe ring van krachten wordt gevreesd. Nader overleg hierover wordt nog overwogen. Een ander lid van de Commis sie, de hr Meedendorp, las daarna een gestencild schrijven voor, dat aan alle leden zal worden ge zonden, en waaronder zich een strook bevindt die men zo spoe dig mogelijk, ingevuld en onder tekend moet opzenden aan een der leden van de Commissie, ter wijl ook de beide besturen der V.V.V.'s Groet en Schoorl zich bereid hebben verklaard deze in ontvangst te nemen. Deze spoe dige toezending is gewenst om daaruit een overzicht te kunnen krijgen of de belangstelling voor deze tocht voldoende is. Overigens maakte de hr v.d. Garde er nog even op attent dat, wat het finan ciële gedeelte van deze tocht betreft, deze geheel buiten de V.V.V.'s als vereniging staat, zodat zij zich daarvoor ook niet garant stellen. Dit werd nog eens door de Commissie bevestigd. De benoeming van de Com missies voor strandfeest, vuur werk etc. had een enigszins vaag verloop. De Voorzitter meende te mogen concluderen uit enige geluiden, die niet al te duidelijk en overtuigend uit de zaal op kwamen, dat dit wel weer in orde zou komen. Daarna waren wij gekomen aan de rondvraag. Een rij van gegadigden werd genoteerd en op de beurt het woord verleend. Het zij ons vergund, terwille van de plaatsruimte, een algemeen overzicht van het behandelde te geven, temeer, omdat zoals de Voorzitter snedig opmerkte, daar bij de Groetse geest even kwam opzetten. Zover wij als nieuwe ling daar over kunnen oordelen, bestaat deze geest uit het voeren van heftige discussies, doorspekt van opmerkingen die „vlak in je oog zijn", maar tamelijk goed- (Veektfod DE DUINSTREEK Zondag 12 April BERGEN Dr v. GELDER, Tel. 2027 SCHOORL-KOEDIJK F. H. RISSELADA, Tel. K 2209-360 Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Staticnsstr. Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijs: f 4,40 per jaar f 1,10 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1,20 Vraag en Aanbod 12 ct per m.m. Woning- en Vacantieruil 14 ct m.m. Familie-advertenties 15 ct p. m.m.

De Duinstreek | 1953 | | pagina 1