DDD Btii stuk PANG y/riglev^, §!C3 j OPENBARE U.LO.-SCHOOL - BERGEN Huid uitslag De femeeftiecactd i/ety>adude> pezf/ióp&iMfi van cte msïe Zaofi BIOSCOOP „De Rustende jayee"deepen Hk. EGMOND AAN ZEE Mr. Opt. D.W. PASTOOR IÉ FILMNIEUWS. VERHOGING P0STTARIEVEN 1 JULI 1953 AANBESTEDING De openbare aanbesteding van het schilder-, glas- en behangwerk van het Rusthuis te Schoorl, ge houden op 1 Juli j.l. was als volgt: Visser 6 Zn. te Alkmaar f 8190.- J. Renooy te Burgerbrug f 11670.- N. Volkers te Bergen f 9733.- J. Koeten te Schoorl f 8349.- J. de Leeuw te Schoorl f 11413.- Jac. Oud te Schoorl f 8960.- De gunning is aangehouden. GESLAAGD Dezer dagen behaalde onze plaatsgenote T. E. Oldenburg, op het te Den Haag gehouden Staatsexamen, de Acte N XX. De gemeenteraad vergaderde Maandagavond onder voorzitter schap van burgemeester Niele, die allereerst het overleden raads lid, de heer Koeman herdacht, als een verdienstelijk burger en raadslid. Staande nam de raad te zijner nagedachtenis een minuut stilte in acht. De geloofsbrieven van zijn op volger, de heer Stentrop, werden daarna goedgekeurd, evenals die van de leden voor de nieuwe raad. Van de ingekomen stukken ver melden wij de vaststelling van het presentiegeld voor de raads leden op f6.— per zitting en een besluit, houdende goedkeuring van de laatste wijziging van het uit breidingsplan door Ged. Staten, behalve voorzover betreft de be bouwing aan de Noordzijde van de Hoeverweg, aangezien dit college daarin een begin van lintbebouwing zag. Hierover zal mogelijk nader gediscussieerd wor den, in verband met eventuele plannen om de dorpskom in ooste lijke richting uit te breiden. Als plaats voor de bouw van een gymnastieklokaal wees de raad aan een bouwterrein ten oosten van de christelijke school. Op verzoek van de minister besloot de raad de seizoensluiting van viswinkels te stellen op 22 uur in plaats van 24 uur en de 4 uur, gedurende welke buiten het seizoen winkels in chocolaterie e.d. Zondags open mogen zijn niet aan de winkelier over te laten, maar te bepalen op 14 tot 18 uur. Aangenomen werden de bekende regelingen voor de ambtenaren betreffende vacantietoeslag en vergoeding van kosten der ge neeskundige verzorging, terwijl tevens besloten werd toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling van personeelsaangelegenheden der vereniging van Nederlandse gemeenten. De gasprijs niet verhoogd Het voorstel van het college om volgens advies van de direc teur der gemeente-bedrijven de gasprijs vanaf 1 Juli te verhogen van 19 tot 20 cent per M3 lokte zeer veel discussie uit. De heer Krab meende, dat in Alkmaar de prijs 16'/2 cent is, terwijl wet houder Zwart zelfs een prijs van 12 cent voor Velsen e.o. noemde. B. en W. besloten hierna hun voorstel terug te nemen en de tariefstelling eerst nog eens met de directeur te bespreken. Besloten werd tot opzegging van de gemeenschappelijke rege ling inzake een intercommunaal bureau voor de wederopbouw, daar deze practisch geheel vol tooid is. De heer J. Koelink werd be noemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Nadat nog besloten was tot verkoop van een stuk grond bij en aan het Troelstra-oord en tot overdracht van 12 woningen aan de woningbouwvereniging, kwa men de tongen los bij het voor stel van B. en W. tot aansluiting bij de verenigingen voor water leiding- en electriciteitsbedrijven. Men wilde de mening van de vereniging voor gasbedrijven, waarbij de gemeente reeds is aan gesloten, wel eens vernemen over degastarieven. Voorts informeerde de heer Hoogland of er geen kans is op verlaging der electriciteits- {arieven. Zijns inziens gaat het nu niet goed. Wethouder de"Graaff was het hiermede eens. Het gaat om de toepassing van het door de raad aanvaarde tarief in de practijk. De uitwerking daarvan laat te wensen over. De directeur is daar niet tegen opgewassen. Na langdurige discussie werd be sloten, dat B. en W. een en ander nog eens terdege met de directeur moeten bespreken. Vastgesteld werden de reke ningen over 1950 en 1951, sluitend met batige saldi van resp. f58.000 en f 67.000 ruim, waarover de raad zich zeer vergenoegd be toonde. Tot slot werden verschillende bouwterreinen verkocht, n.l. aan de heer Baard 423 M2 aan de Wilhelminastraat voor f8.— per M2, aan de heer Overtoom 775 M2 aan de Julianastraat, eveneens voor f 8.per M2 en aan de heer Prins, eveneens aan de Juliana straat voor f 6.per M2. Rondvraag De heer Groen becritiseerde de strandexploitatie der gemeente. Zijns inziens zijn de veiligheids maatregelen volkomen onvoldoen de. De voorzitter bestreed zulks. De gemeente heeft alleen maar een strandexploitatie met kampeer gelegenheid en geen badexploitatie. Wie op dit strand in zee gaat, doet zulks op eigen risico. Wethouder de Graaff verklaar de zich hiermede wel accoord, maar gevoelde er toch wel voor, desondanks betere veiligheids maatregelen te nemen voor de baders, die daar toch in zee gaan. Wethouder Zwart wilde de zaak over het geheel nog eens bekijken. Het strand wordt steeds drukker en in zee krioelt het soms van de baders, althans op drukke dagen. Besloten werd deze kwestie nog eens terdege te overwegen, daar de reddingsbrigade niet overal tegelijk kan zijn en bijv. meer boten de veiligheid zeer zouden verhogen. De heer Hoogland stelde voor bij het oorlogsmonument 'n tweede trap te maken, zodat de her denkingsavond ordelijker kan ver lopen. Dit zal gebeuren. Voorts bepleitte hij verlaging van leges o.a. voor bewijzen van Neder landerschap. De heer Dekker oefende critiek uit op het woningbeleid. Hij las in de Alkmaarsche Courant, dat de gemeente 'n extra-bouwvolume krijgt voor 21 woningen. Als men die weer aan de woningbouw vereniging ter verdeling geeft en deze weigert nieuwe leden aan te nemen en wijst alleen aan leden toe, dan krijgen jongeren nooit een kans. HELPT U DIRECT Wethouder de Graaff erkende, dat inderdaad de woningbouw vereniging geen leden aangenomen heeft, omdat men lid wordt, als er weer wordt gebouwd, om dan zo direct een woning te krijgen. De oude leden soms minder urgente gevallen dan de nieuwe komen dan in de verdrukking. De heer Dekker achtte dit toch vreemd. Men deed dan in elk geval beter, de helft bv. door de vereniging en de andere helft door de gemeente te laten toewijzen. Volgens wethouder Zwart ge beurde dit practisch altijd, zulks in overleg met de woningbouw vereniging. Ook in ander opzicht bleek de heer Dekker het beleid van B. en W. niet te kunnen bewonderen. Naar zijn mening was indertijd besloten, dat iemand van buiten de gemeente, als hij een huis koopt, er daarom nog niet in mag. Niette min gebeurt zulks herhaaldelijk. Wie zegt echter, dat ook iemand in de gemeente het bewuste huis niet had willen kopen, als hij er zelf in mag. Bovendien klopt het niet, dat vreemdelingen eerst een schuur betrekken, daarna vesti gingsvergunning krijgen en ver volgens een huis betrekken, De voorzitter wees er op, dat Vraagt eens RANG Cnstal fruits a 32 ct. per 100 gram. U vindt in RANG Cristal fruits diverse fijne smaken: citroen, frambozen, sinaasappel enz. Uw winkelier heeft ze. deze kwestie zeer moeilijk is. Er is nooit zonder meer besloten, dat iemand van buiten, die een huis koopt, er niet in mag. Voor de vrije bouw geldt dat zeker niet, anders zou er niet zoveel in de vrije sector gebouwd zijn. In tussen zullen B. en W. een en ander nog eens nader bekijken. Op voorstel van de heer Krab werd alsnog besloten tijdens het verdere seizoen het huisvuil weer 3 keer per week te laten ophalen. Zijn voorstel, om de mensen die liever hun electr. verbruik per kWh. betalen, vrij te stellen van vastrecht tarief kon geen genade vinden. Hierna sloot de voorzitter om 11 uur de vergadering. Eerste trekking van de Vuurwerkverloting V.V.V. Onder grote belangstelling had op het Pompplein, onder toezicht van de politie de eerste trekking plaats van de grote V.V.V. ver loting. De gratis vacantie, ter waarde van f 100.- (of iets anders naar keuze van de winnaar) viel op lot 52667. De gelukkige winnaar was toe vallig onder de aanwezigen, zodat de penningmeester de waardebon kon uitreiken. De volgende trekking van een waardebon van 100 gulden vindt plaats op 29 Juli a.s. Zorgt dat U bij de gelukkigen behoort, er zijn nog loten verkrijgbaar bij de V.V.V., of laat de U toegezonden nummers geldig maken op de adressen, op het lot vermeld. Een poes als voefdster van drie jonge konijnen Bij Mevr. Dekker aan de Ju- lianaweg te Egmond aan de Hoef waren wij getuigen, dat een moeder-poes een drietal jonge konijntjes, waarvan de voedster dood was gegaan, liefderijk tegelijk met haar eigen jong verzorgde. Gewillig laten zij ook de was beurt toe, zoals dat door de moederpoesen te doen gebrui kelijk is. DE AUTO-PUZZLE-TOCHT om en door Egmond aan Zee Een 34-tal wagens van diverse merken nam deel aan de Auto- Puzzle-tocht, georganiseerd door de V.V.V. Reeds dadelijk werden door verschillende deelnemers fouten gemaakt, zodat enkele wagens het dorp niet uit konden komen en in de Zuiderstraat, bij een drie sprong van elke kant wagens arriveerden, die elkaar trachtten wijs te maken, dat ze allen goed waren, wat vooral bij de omwo nenden op de lachspieren werkte. Na lang zoeken werd door de 7e wagen als eerste, het eerste controlepunt bereikt. De route leidde via Rinnegom, Heiloöer- weg, Egmondbinnen, weer langs Rinnegom, via de Hoef naar de Voert en het Bergerbos. Het eindpunt lag weder op de Bou levard, waar ook gestart was. Te ongeveer 10 uur kwamen de eerste wagens binnen, onder groot enthousiasme van de deel nemers. De heren van de reken kamer trokken zich terug om de strafpunten te berekenen, die aan vankelijk tussen de 200 en 400 lagen. Weldra kwamen wagens binnen, waarvan het aantal straf punten onder de 100 lag, die dus een mooie kans maakten op de prijs. Te ongeveer 11 uur waren alle deelnemers binnen, die zich in de zaal en op het terras Zeezicht vermaakten, met het vertellen en aanhoren van eikaars ervaringen. Alom kregen we de indruk, dat deze rit bij de gasten zeer in de smaak was gevallen. Het ligt dan ook in het voornemen van het bestuur van de V.V.V. om in de maand Juli en Augustus wederom een auto-puzzle-tocht te organi seren. De uitslag van deze tocht was 1. De heer P. C. de Graaf met 56 strafpunten, 2. Fam. Allan uit de Wormer met 74 strafpunten, 3. Fam. Lettinga uit Amsterdam met 82 strafpunten, 4. Fam. Kort lever uit Amsterdam met 86 strafpunten. Het hoogste aantal behaalde strafpunten bedroeg 484. ■/loia/V L Wijziging Kerkdiensten Geref. Kerk Tijdens het badseizoen blijkt het Geref. kerkje aan de Zuider straat te Egmond aan Zee te klein. Met toestemming van de kerkeraad van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee is be sloten om des Zondags van half negen tot half tien een Geref. kerkdienst te houden in de Ned. Herv. kerk aan de Trompstraat. Voorlopig zal om 10 uur nog een Geref. dienst in eigen kerk in de Zuiderstraat worden gehouden. Om 10 uur zal in de Herv. kerk als gewoon de dienst van de Ned. Herv. Kerk plaats vinden. VERLOTING De prijs van f 100,van de Verloting van de V.V.V. is ge wonnen door één der gasten van het Troelstra-Oord. Het lot is verkocht door Boek handel P. Jonker, aan de Voor straat. Bioscoop „De Rustende Jager" meldt voor de komende week als eerste op haar raambiljetten de vertoningen van de gekleurde Engelse Kroningsfilm. Deze film duurt ongeveer 40 minuten en laat U in een schoon heid van beelden de plechtige kroning van Koningin Elizabeth van Engeland zien. De film geeft een volledig overzicht van de Kroningsdag in Londen. De ca mera's volgen de jonge vorstin bij het verlaten van Buckingham Palace, op weg naar haar kroning in de Westminster Abbey, geze ten in de gouden koets, rijdend langs een ontelbare schare van juichende mensen. Dan volgt het plechtig binnen schrijden van de Abdij, waarna de Koningin op de bidstoel een persoonlijk gebed uitspreekt. Hier na nemen de verschillende Kro ningsceremoniën een aanvang. Vertoningen vinden plaats om 2.30 en 3.30 uur 's middags als mede 's avonds te 7 uur voor de „ELIZABETH IS KONINGIN'' „BUREAU ZEDENPOLITIE'' „DE ZEVENDE SLUIER" Gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen van Maandag 6 Juli af bij het Hoofd der School, de Heer P. Baretta, Renbaanlaan 6 Telefoon 2712 1 De school leidt op voor het M. 11.L. O.-diploma A. en B. en legt de grondslag voor technisch onderwijs. Aan het eind van de eerste klas kan overgang plaats vinden naar H.B.S., Gym- 1 nasium en soortgelijke inrichtingen van onderwijs. Het leer- plan omvat o.a. Frans, Engels, Duits, Wiskunde, Handelskennis, Muziek, Handenarbeid. ^llnimiimiiiimiiiiiimiimmiiiimiiiiimiiiiiiiiiiMiimimiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiimiimmmiiiiMiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiimiimlllI^ normale voorstelling. Alleen op de Vrijdag, Zaterdag en Zondag zal men van dit schouwspel kun nen genieten. Entrée f 0,75 en f 1,Plaatsbespreken zoals nor maal op de dag der voorstelling van 11 12 uur aan de kassa. De tweede aankondiging houdt in, de vertoning op Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag-, Maandag-, Dinsdag-, Woensdagavond te 8.30 uur van de zeer bijzondere film „BUREAU ZEDENPOLITIE" Het probleem van deze film is van alle tijden en van alle landen - ook van ons land - en is waard met de grootst mogelijke ernst bekeken te worden. De in houd is suggestief en de film in haar hoedanigheid is voldoende in alle dagbladen onder de loupe genomen, dat wij U slechts kun nen raden haar te gaan zien. Toegang strikt 18-jarigen en ouderen. In het kader van het bijzondere programma komt nogmaals in ver toning een van de populairste films der Engelse Cinematographic n.l. „DE ZEVENDE SLUIER" Het zal niet nodig zijn deze film nader toe te lichten. Alleen Donderdagavond te 7 uur en te 9.30 uur (9 Juli). Ann Todd ver vult in deze film haar grootste filmrol De verhoging der posttarieven, die reeds in December van het vorig jaar door de Directeur-Gen. der PTT, de heer L. Neher, tegen 1 Juli 1953 werd aangekondigd, heeft nu haar beslag gekregen door de bekrachtiging door H.M. de Koningin. Ook het op 11 Juli 1952 te Brussel gesloten Algemeen Post verdrag en de bijbehorende over eenkomsten treden op die datum in werking. De voornaamste wijzigingen zijn de volgende: Binnenland Brieven in het lokaal verkeer t/m 20 gram 7 ct. (6 ct.) Briefkaarten locaal 6 ct. (5 ct.) Briefkaarten interloc. 7 ct. (6 ct.) Gewone en girokwit. vast recht 25 ct. p. st, (15 ct.) (Voor kwitanties, die aan PTT ter inning zijn aangeboden op of na 1 Juli 1953). Buitenland Brieven t/m 20 gr. 25 ct. (20 ct.) In het verkeer met Suriname, Nederlandse Antillen, Nederlands Nieuw-Guinea, Indonesië per zee post en in het verkeer met België en Luxemburg blijft het port der brieven ongewijzigd. Briefkaarten 15 ct. (12 ct.) (Suriname, Nederlandse Antillen, Nederlands Nieuw-Guinea, Indo nesië per zeepost en voor België en Luxemburg 7 ct.) Gedrukte stukken, acten, monsters 5 ct. per 50 gram (4 ct.) Voor kranten, boeken, tijdschriften 3 ct. per 50 gram (2 ct.) Brailledrukwerken Het port der brailledrukwerken in het internationaal verkeer is verlaagd tot 1 ct. per 1000 gr. (2 ct.) Inklaringsrecht v. briefpostzendingen 50ct.(35 ct.) voor postpakketten fl.(40 ct.) Ook de tariefswijziging voor de verzending van luchtpost naar Nederlands Nieuw-Guinea, Indo nesië en naar nagenoeg alle overige bestemmingen gaan 1 Juli in. Aantekenrecht (binnen- en buitenl.) 20 ct. (15 ct.) Vastrecht voor post pakketten met aange geven waarde 20ct.(15ct.) Nieuw frankeerzegel In gebruik worden genomen frankeerzegels van 7 ct. (cijfertype) en briefkaarten (met de beeltenis van H.M. de Koningin) van 7 en 15 ct. In de toekomst zullen alle fran keerzegels in waarden beneden 10 ct. worden uitgegeven in het z.g. cijfertype. De zegelafdrukken op de brief kaarten blijven de beeltenis van H.M. de Koningin houden. Uiteraard is deze opsomming niet volledig; de PTT-kantoren verstrekken alle nadere inlichtin gen, terwijl zeer binnenkort ook nieuwe tariefslijsten verkrijgbaar zullen zijn. WAARSCHUWING Bij het baden buiten het be waakte strand geraakte Zondag middag een meisje van 16 jaar in een mui, en kwam daardoor in een levensgevaarlijke positie te verkeren. Terstond begaven twee heren, badgasten, zich in zee en wisten haar te redden. Hoewel het meisje reeds bewusteloos was, wist men 'gelukkig de levens geesten weer op te wekken. Moge dit toch voor de zoveelste maal een waarschuwing zijn, om nooit zonder ervaren toezicht in zee te gaan baden als men de zwemkunst niet goed machtig is. Burgerlijke Stand BERGEN SCHOORL Ingezonden Mededeling Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De hel der vloeibare D.p.D. dringt diep in de porign door, zui vert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN ontsmet en geneest d Bergen, Hoflaan 2, (begin van de Eeuwigelaan bij de ronde bank) TEVENS VOOR Optisch zuivere Zonnebrillen Ingezonden Mededeling Lec op de naam RANG op hec beschermend om hulsel van ieder „Rangetje" Ingezonden mededeling. C*1 Vrijdag te 2.30 uur, 3.30 uur en te 7 uur, Zaterdag te 2.30 uur, 3.30 uur en te 7 uur, Zondag te 2.30 uur, 3.30 uur en te 7 uur, speciale vertoning Entree f 0,75 en f 1,— In Technicolor Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag-, Maandag-, Dinsdag- en Woensdag avond te 8.30 uur, de Deense tendens-film K, 18 jaar In het kader van het bijzondere programma Donderdagavond 9 Juli '53 te 7 uur en te 9.30 uur Ann Todd in 14 jaar j|llliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill|^ van 21 tot 28 Juni 1953. GEBOREN Eduardus Johannes Gerar- dus, z.v. J. F. Monincx en G. L. A. Witbraad. Josephus Nicolaas Maria, z.v. Th. Min en C. M. Rood. GETROUWDKarei Roelofsen en Martha Hollenberg. OVERLEDENMaartje van Diepen, 69 jaar, weduwe van Simon Johannes Out. Adriana Nannes, 66 jaar, weduwe van Pieter Kleibroek. GeborenEduarda Maria, d. v. Theodorus Louter en Gertrudes Cornelia Winder. Gerben Johannes Bartholomeus, z. v. Haije Groustra en Afra Catharina Konijn. OverledenCornelis Stam oud 76 jaar, weduwnaar van T. de Wildt.

De Duinstreek | 1953 | | pagina 2