UakUüd 99 ff VERLICHTINGSAVOND IN BERGEN Hedenavond Duinconced ARO TAX BERGEN RUIME 7-PERSOONS WAGEN SCHOORL WW^wW VRIJDAG 17 JULI 1953 30e JAARGANG No, 28 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a,d. Hoef Was muziek en zang er niet, het leven had geen waarde! CONCERT IN DE OPENLUCHT! Het bestuur van Tuin- en Oostdorp had Bergen's Mannen koor, het Brandweerkoor en de accordeonvereniging „Anchors Aweigh" bereid gevonden een concert te geven op het pleintje in Tuin- en Oostdorp. Ondanks het minder gunstige weer was er Dinsdagavond heel wat publiek aanwezig. Vooral de jeugd was sterk ver tegenwoordigd, die zich na een enkele aanmaning tot stilte, de hele avond voorbeeldig gedroeg, wat bij dit roezige weer wel een wonder mag worden genoemd. Bergens Mannenkoor o.l.v. Bram Keereweer opende 't concert met Ave Maria en vervolgde met Domine salvam fac, Lente en Ons Hollands. Later bracht dit koor nog ten gehore Trösterin van Bruckner om te besluiten met Schweizer Psalm van Zwijzig. Het Brand weerkoor zong Zomeravond, Wiegenlied, De rote Sarafin en Old black Joe. Beide koren werden hartelijk toegejuicht na elk nummer. Anchors Aweigh bracht onder aanvoering van Annie Büster ter afwisseling van het vocale gedeelte enige mooie nummertjes ten ge hore als Espana, So sind wir. Alte Kameraden en Glimwormpjes. Bij Zuidenwind traden de dames Annie Büster en Corrie Wokke op als zangeres en hadden daar mee groot succes. Het was voor het publiek een grote verrassing toen de 13-jarige Bert Wokke in Nou tot ziens en Now is the hour optrad als fluitist, niet op een muziekinstru ment, maar op zijn vingers. Dit muzikale wonder ontketende een storm van applaus. Ondanks het gure herfstweer werd het toch een prachtig ge slaagd concert. DE GORDEL VAN HIPPOLYTA Prachtopvoering in het Openluchttheater In het Openluchttheater ging Vrijdagavond de première van „De gordel van Hippolyta". een blijspel in 3 bedrijven van Mr H. M. Planten. De auteur laat hierin verschil lende personen optreden, die tel kens voorkomen in de Griekse mythologie. Hippolyta, de hoofd persoon, was Koningin van de Amazones, een mythisch volk van krijgshaftige vrouwen, die in Klein Azië een rijk hadden gevormd. Heracles, de gevierde nationale held der Grieken, had van de Griekse koning de opdracht ge kregen tot het uitvoeren van twaalf werken, waaronder de roof van de gordel van Hippolyta. Deze gordel was voor de Amazones van bijzondere waarde: zolang Hippolyta n.l. in het bezit was van die wondergordel, was zij onoverwinnelijk. Om te voldoen aan zijn op dracht sloot Heracles zich aan bij het Griekse leger, dat op weg was naarTroje onder aanvoering van enige andere heldenTheseus, Ajax en Achilles. Tot een grote bloedige strijd kwam het niet: liefde en verraad voerden naar het doel, de gordel van Hippolyta. Het stuk leende zich voortref felijk voor een openluchtvoor stelling. De bosrijke omgeving was geknipt voor het park vóór het paleis van de Koningin en later voor legerplaats van Ama zones en Grieken. Er was ruimte voor het grote aantal spelers en dank zij het scherp articuleren van de medewerkenden en de goede acoustiek was het niet slechts een prachtig kijkspel maar kwam ook het gesproken woord goed tot zijn recht. Het aanwezige publiek gaf met een luid applaus uiting aan zijn grote waardering van het ge- bodene. CONCERT RUïNEKERK Maandag 20 Juli a.s. zal in de Ruïnekerk te Bergen concerteren het Ned. Herv. Kerkkoor uit Den Helder, o.l.v. dirigent Nico Ak kerman. Het hiervoor gekozen programma staat op een muzikaal uitstekend niveau, men zal o.m. uitvoeren koorwerken van Lotti en Bach. De sopraan-zangeres Elizabeth Weyand zingt liederen van Purcell en Andriesen. Verder wordt so listische medewerking verleend door de jonge organiste Marja Doorn, die een fuga van Bach zal spelen en de violist Leo van Sambeek, die o.a. een Sonate van Pepusch ter uitvoering heeft ge kozen. De betrekkelijk beperkte tijdsduur van dit concert zal de spanning voor de luisteraars ver hogen en zeker ook invloed heb ben op een goede belangstelling, waaraan we allerminst twijfelen. STICHTING G.M.F. Gezamenlijke Militaire Fondsen Doelaanvullende steun aan invalide oud-militairen en verzets lieden, weduwen en wezen. Hulp en steun aan dienstplichtigen. De collecte, te houden door het comité te Bergen, zal plaats vinden van 10-15 Augustus a.s. Collectanten (ook zomergasten die zich voor het goede doel enige uren beschikbaar willen stellen, worden verzocht daarvan mede deling te doen aan het secretariaat Dorpsstraat 36 te Bergen. Het collecte-comité te Bergen is als volgt samengesteld: Mevr. J. v. Minnen-Bootsma, lid: W. Denker, secretarisG. Dies- feldt, lid; K. M. Gerritsen, lid; G. Dieckman, lid; J. A. Haak man, voorzitterE. KleinG. W. Leuvrink, penningmeester; M. Rutgers van der Loeff, lidDs. B. Scholten, lid. EINDEXAMEN Op enb are U.L.O. -sch ooi. Te Alkmaar slaagden voor het Mulo-diploma Tineke Komdeur, Gré van Twuiver, Anneke Volger, Annie Posthumus te Schoorl, Dirk Wildeboer te Groet, Fer Meischke, Bert van Vleuten, Jannie Kieft en Barend Boltjes te Bergen, Boude- wijn Mees te Rotterdam. Alle leerlingen werden opgeleid aan de Openbare U.L.O. te Ber gen. Eén candidate van de zes tien werd tot dusver afgewezen. Nog twee leerlingen moeten het examen afleggen. Toelating U.L.O.-school. Tot de eerste klasse werden tot dusver 31 leerlingen toegelaten. Er werden 2 leerlingen op grond van hun schoolrapport afgewezen. Aangifte is nog mogelijk tot 1 Sept., dan begint de nieuwe cursus. 7-PERSOONS AUTO Nieuwe aanwinst voor Bergen De heer A. Roobeek, Emma- laan Bergen, kwam dezer dagen in het bezit van 'n zeven-persoons auto, merk Plymouth. Dit nieuwe wagentje betekent voor Bergen een grote aanwinst het zal goede diensten kunnen bewijzen bij huwelijk, begrafenis en het halen en brengen van gasten. Men zie verder een advertentie in dit nummer. VORDERINGEN aan de Berger Meisjesschool Toegelaten tot klasse II A werden T. Arnold, S. Bal, M. Blauw, R. Braams N. v.d. Bremen, J. Gabel, A. Kroon, E. de Jong, N. Louwerse, F. Muytjens, J. Reinders, C. de Ruyter, G. Vin gerling, M. de Vries en S. Wil- lekes. Tot klasse II B: P. Andriessen, N. Adama van Scheltema, T. Botterman, E. Bur- kunk, S. Dekker, T. Engelsman, B. Faber, J. Grootes, J. Keyser, B. van Laer, T. Mandersloot, I. Meyer, E. Nonnekens, G. Oudt, S. Perdek, M. Rol, H. Rootring, F. Sikkema, E. Stom, C. Voogd en S. van Voorst. Tot klasse III A: F. de Boer, R. de Boer, M. Boorsma, M. Borst, A. van Deursen, I. van Gaaien, M. Huitema, A. de Jager, A. de Lang, A. v.d. Mandele, L. Poerstamper, G. Prins, L. Reinders, G. Roem, L. Stuy, B. van Schagen en J. Wildschut. Tot klasse III B: N. Blauw, G. Blom, M. Blom, N. Bolding, H. Cohen, G. Dik- boom, C. v.d. Kieft, L. Kok, N. Kroon, C. Kuyten, A. Reinders, 0. Schermer, I. Steinhauser, C. Stelling, D. Vlessing, A. Pijper en W. Duinker. Tot klasse IV A: R. Baas, S. Bakker, A. de Boer, A. Bürmann, A. Haeck, H. Hoop man, T. Klaassen, G. Koster, L. Metselaar, E. Monsees, J. Peere boom, N. Schaap, E. Snelle, T. v.d. Steen, A. Terol, B. Vinger ling en G. Kuitwaard. Tot klasse IV B: G. de Bakker, R. van Balen, R. Blankvoort, H. Blain, R. Borst, H. Braams, J. v.d. Bremen, A. Broere, M. Bijl, T. du Crocq, D. Dreeuws, A. Hoogkamp, M. Faber, L. Frankfort, H. Hart, H. Hodges, A. Hoekmeyer, I. Huitema, L. Keyser, C. Lipjes, H. Mes, N. v.d. Meyden, J. Monsees, A. Olivier, W. Peys, A. Schmohl, I. Scheinder, L. v.d. Sluis, S. Snapper, E. Boeters, S. Toers Bijne, G. Tijken, E. Vis, J. Vrijvogel, N. Weil, B. van Wilgenburg en A. Vasbinder. Tot klasse V B: A. Bakker, A. de Bruin, E. Cortel, A. Daalder, D. van Dijk, M. Faber, 1. Finkensieper, L. v.d. Horst, N. Reitsma, J. Schermer, N. Slooten, L. Spruyt, B. Vellinga, M. Zwa nenburg en D. van Berge. METAALBEWERKERS Volgende week Donderdag zal ten huize van de heer Campen- hout een bijeenkomst worden ge houden, om te komen tot de op richting van een afdeling Bergen Schoorl, van de Algem. Nederl. Metaalbedrijfsbond. BERGER LUCHTPOST Wedvlucht uitslag voor jonge duiven vanaf Roosendaal. Wind Zuidwest. Los 8 uur. Aankomst eerste duif om 9.50 uur. 1 A. G. Groen 2 A. Staadegaard 3 P. Brakenhoff 4 N. v. d. Kamer 5 K. Vrasdonk 6 G. Timmer 7 A. Bakkum 8 J. de Broeder 9 W. Akerboom 10 J. Duinmeijer 11 O. Veis 12 A. Visser 13 J. C. Vermeulen 14 H. Schoorstra SCHOOLREIS Openbare U.L.O.-school. De tweede klas van de U.L.O. heeft het getroffenNa een flinke bui bij het begin werd het weer steeds beter. In de duinen van het P.W.N. werd eerst een excursie naar het museum gemaakt. Daar na werd gegeten en onder de deskundige leiding van de heer Van Elven trokken de leerlingen het duin in. Het viel allen op, dat de plantenrijkdom zoveel gro ter is dan in Bergen en Schoorl. De heer Van Elven was juist de geschikte man, om op een prettige manier veel wetenswaardigs bij te brengen Om 3 uur was de excursie af gelopen, die vier uur had geduurd, en de vermoeide ledematen wer den in de hoge golven van de zee weer soepel. Om vijf uur reed de klas de oprijlaan van het Slot Assumburg binnen. Hier werd de avond ge zellig doorgebracht. Velen konden hun Duitse kennis in toepassing brengen De volgende dag werd er een excursie gemaakt naar de ijsfabriek Frigo in IJmuiden. De pier werd bezichtigd, de sluizen trokken aller belangstelling en via Hoog ovens, Papierfabriek en slot Assumburg ging het naar Uitgeest, waar enthousiast werd geroeid en gezwommen. Uiterst voldaan kwamen de dertig deelnemers thuis. AUTOPED - WEDSTRIJDEN te Bergen aan Zee De V.V.V. organiseerde Zater dagmiddag te Bergen aan Zee autoped-wedstrijden voor jongens en meisjes van zes tot dertien jaar. Een zeventigtal jeugdige deel nemers verscheen aan de start. Het was een lust te kijken naar dit autopedfeest en met belang stelling volgde het publiek de prestaties van het jonge volkje. Vader en moeder toonden zich even verheugd als hun pupil zelf, als hij als eerste de eindstreep passeerde en ook voor hen was het een teleurstelling als, zoals in het begin nogal eens gebeurde, gebrek aan wedstrijdroutine de kleinen parten speelde. De uitslagen van deze door schitterend weer begunstigde wed strijden waren als volgt: Meisjes 6 t./m. 8 jaar le prijs Francientje Terlinden uit Rotterdam, 2e pr. Eva San ders uit Amsterdam, 3e pr. Keol van Eijck uit Antwerpen. Jongens 6 t./m. 8 jaar 1 pr. Jan Schorer uit Utrecht, 2 pr. Jopie Swaab uit Amsterdam. Meisjes 9 t./m. 11 jaar le pr. Grietje Ebbens uit Uit huizen, 2e pr. Inge Jongemaat uit Zaandam. Jongens 9 t./m. 11 jaar le pr. Chris Jonker uit Amsterdam, 2e prijs Charles Jonker uit Am sterdam. Meisjes 12 en 13 jaar le pr. Rita Bello uit Zwolle, 2e pr." Irene Polak uit Bergen aan Zee. Jongens 12 en 13 jaar. le pr. Hans Buijze uit Amsterdam. Verder werden enige deelne mers nog met een troostprijs ver blijd. Het was voor de dames en heren van de jury een drukke middag, die echter veel voldoe ning schonk door de blijde kin dergezichten. N.V.VT.B.C. FONDS De dezer dagen gehouden col lecte ten bate van dit fonds bracht f 226,30 op. O WOENSDAG 22 JULI 1953 g Na afloop extra vervoer naar Zee, Alkmaar en Schoorl in de Duinpan aan de Schoorlse Zeeweg Aanvang 8 uur - Vrij entrée - Programma 25 cent Bij slecht weer in de zaal van de heer Nic. Schuyt 1 te Schoorl j| SCHATGRAVERIJ 130 jongens en meisjes van 6 tot 13 jaar, verdeeld over 3 groepen, wroetten Woensdag de drie afgeperkte vakken om op zoek naar in het zand verborgen schatten, (in elk vak 16 flessen met le, 2e, 3e prijs, 6 troost prijzen 1 en 7 troostprijzen 2). Er ging een gejuich op telkens als een van die schatgravertjes vaak na moeizame arbeid weer een fles had opgedolven. De gelukkigen waren Groep 6-7-8 jaarBenny Dijk, Amsterdam, troostprijs 2. Marja Hendriks, Amsterdam, troostprijs 2. Elsje Knol, Koloniehuis „Zee huis", Bergen aan Zee, troost prijs 2. Groep 9-10-11 jaarDonald Reinders, Bergen, tweede prijs. Carla Keyzer, Bergen, troostprijs 1. Godelieve van der Werf, Bergen aan Zee, troostprijs 1. Adri Riet vink, Bergen aan Zee, troostprijs 2. Nelly Adamse, Zuilen, troost prijs 2. Groep 12-13 jaar: Bram Mey, Amsterdam, tweede prijs. Victoria Toers Bijns, Bergen aan Zee, troostprijs 1. Wim Wink, Bergen, troostprijs 1. Aan alle kinderen werd een lolly uitgereikt. AUTOPED-WEDSTRIJD Op Woensdag 8 Juli opende het comité, gevormd uit de V. V, V., haar jaarlijkse attractie met een autoped-wedstrijd aan de Molen weg, die zeer geslaagd mag worden genoemd. De deelname was zo groot, dat het al donker was, voordat de laatste rit kon worden aangekondigd. Er waren 96 deelnemers, waarvan 40 jongens en 56 meisjes. Flink werd er gestreden, want ze hadden allemaal zin in de mooie prijzen die het comité daar voor beschikbaar had gesteld. De prijswinnaars waren: Jongens 6-8 jaar: 1 lepe Min- kema, 2 Ferdy Vredenduin, 3 H. Bredewout, 4 Rudi Koning. Jongens van 9-11 jaar: 1 Co van Galen, 2 Bert Schürveld, 3 S. Spaander, 4 J. Zander. Meisjes van 6-8 jaar1 M. Beek, 2 Ali Stoelhorst, 3 R. Dekker, 4 N Schilp. Meisjes van 9-11 jaar1 Mieke de Jong, 2 J. v.d. Garde, 3 Willy Jut, 4 C. Kwinkelenberg. Meisjes 12-14 jaar: 1 Tineke Ens, 2 C. Hoogvorst, 3 G. de Boorder, 4 D. Sevenhuysen. ZONDAGSDIENST ARTSEN WEREN VAN ONTSIERENDE RECLAME Ingevolge de algemene politie verordening is het verboden re clame te hebben met een ontsie rend karakter, Vooral in de laatste tijd is in het dorp veel ontsierende reclame aangebracht, waardoor het dorps beeld ernstig wordt geschaad. Mede in verband met de rap porten, uitgebracht na de onlangs door de gemeenteraad gehouden Bonnefaasschouw, zullen burge meester en wethouders degenen, die voor de ontsierende reclame verantwoordelijk zijn, per aan schrijving opdragen deze te ver wijderen. Om onnodige kosten en even tueel proces-verbaal te voorkomen, wordt aan belanghebbenden aan geraden vóór het aanbrengen van reclame, inlichtingen in te winnen bij het bureau gemeentewerken en reeds aangebrachte onbescheiden reclameborden e.d. te verwijderen. Burgemeester en wethouders doen een beroep op de bevolking van Bergen er aan mede te wer ken dat ons dorp, dat juist altijd door zijn niet-kunstmatig opge smukt zijn zo'n aantrekkingskracht op bezoekers heeft gehad, zoveel mogelijk blijve een lieflijk natuur- dorp, zonder reclame „versiering Het is in uw eigen belang! BRIDGECLUB „SCHOORL" Uitslag 13 Juli 1953. A 1. Fam. Ticheloven 39 2. Hoekstra-Melief 34.5 3. Fam. Ebbing 34.5 4. Fam. Repko 32 5. Fam. Bonte 31.5 6. Fam. Dil 30.5 7. Fam. Stennenberg 27 8. Hermes-Half Jr. 23 B 1. Burgering-Scheltema 25.5 2. Stam-Nieuwland 21.5 3. Fam. Buhr 21 4. Schotvanger-Half Sr. 17.5 5. Mv. Derreks-Lensing Jr. 16.5 6. Mv. Bauman-Mej. Haring 12 7. Mv. Trip-v. d. Hoef 12 Gasten zijn steeds welkom op onze Bridge-avonden, welke iedere Maandag in de „Rode Leeuw" plaats vinden. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Juli 's morgens 's namiddags 18 8.15 8.39 19 9.01 9.27 20 9.55 1023 21 10.59 11.32 22 12.11 12.30 23 12.39 1.20 24 1.45 2.19 Laag water Juli 's morgens 's namiddags 18 2.15 2.39 19 3.01 3.27 20 3.55 4.23 21 4.59 5.32 22 6.11 6.30 23 6.39 7.20 24 7.45 8.19 DE DUINSTREEK Redactie en Adm. C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te BergenDe Haan's Boekhandel, Stationsstr, Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijs: f 4,40 per jaar f 1,10 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 120 Vraag en Aanbod 12 ct per m.m. Woning- en Vacantieruil 14 ct m.m. Familie-advertenties 15 ct p. m.m. ^llflIIIIIIMIIIillllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllF Emmalaan 1 Bergen (N.-H.) Stationsstraat, voor het Parkhotel Standplaats aan de Telefoon 2601 Ingericht voor Bagagevevvoer Trouw- en rouwrijden Zondag 19 Juli BERGEN Dr v. GELDER. Tel. 2027 SCHOORL-KOBDIJK F. H. R1SSELADA. Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1953 | | pagina 1