99 99 Het Ned. Rode Kruis - Afd. Bergen VRIJDAG 31 JULI 1953 30e JAARGANG No. 30 Verschijnt te Bergen, Bergen aan] Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a.d. Hoef BERGEN RINGSTEKERIJ IN DE STATIONSSTRAAT Te Bergen zal op 13 Augustus а.s. een ringstekerij georganiseerd worden in de Stationsstraat. Alle veehouders en handelaren, die een paard bezitten kunnen aan dit dorpsfeest deel nemen. De jury zal bestaan uitde Burgemeester en de herenG. Fransen, M. Veldt, Jb. Swaag, H. Bruin, K. v.d. Berg, C. Blan- kendaal, P. Roozing en J. Laan. 's Middags wordt de ringstekerij gehouden. De deelnemers worden verzocht in boeren-kleding te ver schijnen. 's Avonds vindt de prijsuitdeling plaats op het open terrein tegen over „Kranenburgh" aan de Hof- laan. Daarna treden de West- friese dansers op en na afloop wordt gemeenschappelijk gedanst op harmonica-muziek. Alle deel nemers krijgen na afloop van de' ringstekerij een glaasje neut - de winnaars eentje extra Er wordt getracht een aardig landelijk feest te maken. Het verschijnen met mooie wagens en getoiletteerde paarden zal zeer op prijs gesteld worden. De ruiters van het mooiste paard en de berijders van de mooiste wagen (schoonste geheel), krijgen een extra beloning (bescheiden, maar aardig). Programma 13.15 u. verzamelen op terrein tegenover „Kranenburgh" aan de Hoflaan. (In optocht naar de Sta tionsstraat). 14.00 u. Ringstekerij in de Sta tionsstraat. 16.00 u. Sluiting en glaasje neut. 19.30 u. prijsuitdeling op terrein tegenover „Kranenburgh" aan de Hoflaan. 20.30 u. Westfriese dansers. 21.OOu. Gemeenschappelijk dansen. Reglement I. Op wagens moet een vrouw ringsteken. 2. Meerdere ruiters mogen niet op hetzelfde paard rijden. 3. Het is niet geoorloofd dat door 1 persoon deelgenomen wordt aan beide nummers (onder de man en ingespannen). 4. De paarden mogen gezadeld en ongezadeld bereden worden. 5. Het inleggeld per persoon be draagt f 1.-. Er worden 10 prijzen uitgeloofd le prijs ruiters: f 30.-, 2e prijs ruiters: f 20.-, 3e prijs ruiters: f 10.-, 4e prijs ruiters: f 5.-, 5e prijs ruiters: f 2.50. le prijs wagens: f 30.-, 2e prijs wagens: f 20.-, 3e prijs wagens: f 10.-, 4e prijs wagens: f 5.-, 5e prijs wagens: f 2.50. Men kan zich tegen betaling van f 1.- inleggeld opgeven bij de juryleden en op het gemeente huis - uiterlijk tot 8 Augustus en uitsluitend Bergenaren! (Meisjes uit andere gemeenten samen met een Bergense man mogen mee doen). Berdos Veteranen Blauw Wit Veteranen EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA Bij de te Alkmaar en Schagen gehouden examens voor het Mid denstandsdiploma Algemene Han delskennis slaagden o.m. Mej. M. ter Berg, Mej. E. Schermerhorn en Arkenbout, allen te Bergen, cursisten van de Alkmaarse Mid denstands-avondschool. GESLAAGD Voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis slaag den K. Sloot te Bergen en J. Hakof te Groet. VOETBALWEDSTRIJD Blauw-Wit Veteranen Zaterdag a.s. wordt er in Bergen een pracht voetbalwedstrijd ge speeld. Blauw-Wit veteranen komen op bezoek en zullen ons vergasten op een prima partijtje voetbal. Wie weer eens echt ouderwets wil genieten, verzuime niet Zater dag 1 Aug. om 7 uur op het Berdos-terrein aanwezig te zijn. Laat dit moois U niet ontglippen. EEN MOOIE PRESTATIE Mej. L. Veltman, onderwijzeres alhier, heeft naar wij vernemen, de vierdaagse afstandsmars te Nijmegen met goed succes en.... enige blaren, volbracht. BERGENS HARMONIE Concert op Dinsdag 4 Augustus 1953 in de muziektuin aan de Hoflaan. Programma 1. Colonel Bogey, mars, K. J. Alford. 2. Ouverture „Rossiniana", G. H. Boedijn. 3. Les deux Vir- tuoses, fant. Mazurka voor 2 clar., de Nattes. 4. Fantasie „Pasto rale", S. Vlessing. PAUZE 5. The Middy, mars, K. J. Alford. 6. Ouverture „Piqué Dame", Fr. v. Suppé, arr. P. Pranger. 7. Slavische Rhapsodie, C. Friede- mann. 8. Sons of the Brave, mars, T. Bidgood. Toegang vrij Voor Invaliden en Ouden van Dagen bestaat ge legenheid het Bloemencorso mede te maken, wat op 7 Augustus a.s. te Bergen in het van Reenenpark wordt gehouden. Aangifte voor gratis vervoer wordt tot Woensdag 5 Augustus ingewacht bij Mevr, Blok, Nieuwe Bergerweg 38, Bergen. BAZAR In de Christelijke School aan de Dr. van Peltlaan wordt op 4, 5 en 6 Augustus een bazar gehouden ten bate van een nieuw kerkorgel in het Witte Kerkje. Ieder die in dit Kerkgebouw wel eens een concert heeft bij gewoond, is steeds getroffen door de uitnemende acoustiek die dit gebouw bezit. Het huidige orgel echter (een pedaalharmonium) kan de gemeentezang niet naar be horen begeleiden; 't is nog veel minder of helemaal niet geschikt om dienst te doen bij eventuele concerten. Vandaar dat getracht wordt o.m. door het houden van een bazar gelden te verzamelen voor een nieuw orgel, dat zowel des Zondags als bij eventuele concer ten aan te stellen eisen kan vol doen. Juist met het oog op dit artistiek aspect (het zou van grote beteke nis kunnen zijn, wanneer de ge meente Bergen een prachtig orgel rijk werd) durven wij te doen op allen deze bazar te bezoeken. Eventuele giften kunnen wor den gestort op postrek. 261182 t.n.v. Geref. Kerk, Bergen N.H. MARIONETTENVOORSTELLING van Jan van Erkelens In het met enkele kistjes en balkjes geïmproviseerde openlucht theatertje bij de „Zeester" van Marycke Visser vertoonde de kunstenaar Jan van Erkelens Zater dagavond voor een beperkt pu bliek zijn marionetten. Met het maken van deze ma rionetten zei de kunstenaar niet de bedoeling te hebben gehad kleine mensjes te scheppen zoals men zich dat gewoonlijk voorstelt, maar het uitbeelden van een ge dachte te hebben nagestreefd. Vanuit het halfdonker tussen geboomte en struikgewas liet hij zijn geestverschijningen los op het publiek. Achtereenvolgens kwa men te voorschijn een slangenbe zweerder, angst, maan en sterren, insectendans, geest van de water val, herfst, moerasgeest en ten slotte de buitengewoon fascine rende vlam. Een zacht gefluit als van een vogel in de struiken begeleidde de fantomen. Een scène uit het sprookje „de wonderbloem" deed nog denken aan de oude mario nettenvoorstellingen. Maandag 3 Aug. a.s. komen de mysterieuze verschijnselen 's avonds om kwart voor negen nog eens terug. Het in de „Zee ster" tentoongestelde aardewerk, beelhouwwerk en edelsmeedwerk, emaille, kunstnaaldwerk, tekenin gen en etsen blijft nog te bezich tigen tot 17 Aug., elke dag van 14 tot 17.30 uur, ook op de Zon dagen. Alg. Ncd. Metaalbewerkers Bond Afd. Bergen-Schoorl opgericht 1 Metaalbewerkers uit Bergen en Schoorl kwamen Donderdagavond bijeen in het Wapen van Bergen om daar onder voorzitterschap van de heer Elout, voorzitter van de afd. Alkmaar, waarvan vele aanwezigen lid zijn, te beraad slagen over de oprichting van een afdeling Bergen-Schoorl. De bondspropagandist, de heer M. Hoogesteger uit Den Haag zei, dat het initiatief tot het op richten van een afd. Bergen- Schoorl was uitgegaan van de Bestuurdersbond Bergen-Schoorl: doordat het voor metaalbewerkers uit Bergen en Schoorl niet steeds doenlijk was vergaderingen te Alkmaar te bezoeken, was het contact tussen de metaalbewerkers niet zoals dat wenselijk was. Uit voering ging de spreker nog eens na, wat er de laatste tientallen jaren was veranderd, verbeterd, zij het vaak na moeilijke strijd. Hij drong er bij de jongeren op aan waardering te tonen voor het werk van de vorige strijders en mede te werken aan de verdere opbouw van de toekomst. Besloten werd met ingang van 1 Augustus een afdeling Bergen- Schoorl op te richten en tot be stuursleden werden aangewezen de heren: A. v. Buuren, voorzitter, Sluisweg 4, SchoorldamP. Sel- horst, secretaris, Oorsprongweg 16, Schoorl; W. Booy, penning meester, Kruisweg 36, Bergen A. F. Essen, Tuindorpweg 9, Bergen en C. Rietmeyer, Kanaal dijk 87, Bergen. Deze winter wacht de leden een gratis filmavond. Van de bestuurdersbond Bergen- Schoorl, secretariaat Piet Boender- makerweg 25, kwam nog de mededeling, dat de Wonderwagen van het N.V.V. op 12 Aug. a.s. op verschillende plaatsen een film programma zal vertonen, in Schoorl *s morgens van 9-12 en te Bergen 's middags van 1-6 uur. DONKER AFRIKA DANST EN ZINGT In den beginne (van de kunst) was de dans, varieerde de danser Serge Lifar het bijbelwoord van Johannes. En inderdaad, aldus Mr. v.d. Vries, in de aanvang der cultuurgeschiedenis speelt de dans een ontzaglijk belangrijke en omvangrijke rol. De thans1 nog levende primitieve volkeren weer spiegelen vorige cultuurstadia, zij zijn als het ware levende getuige nissen van lang vervlogen tijden, toen elke gebeurtenis aanleiding gaf tot uiting in dans en beweging. Geboorte en dood, bruiloft of ziekte, oorlog of vrede, droogte en oogst ontketenden de bewe gingsdrift. Het gezelschap van Keita Fodeba uit Guinea, Senegal en Gabon demonstreerde Vrijdagavond in het openluchttheater enkele van deze dansen enz. uit donker Afrika: een huwelijksdans, een dans der vruchten, de dans van de gier, een bezweringsdans van de Ivoor kust, het jagersfeest aan de voor avond van de jacht op groot wild, Moundia, zang van vissers, die de God van de Zee aan roepen voor een goede vangst, dans van de bezetene na de oogst tijd in Noord-Guinea enz. enz. Het gezelschap demonstreerde ook nog 'n in Afrika geliefkoosde sporthet worstelen. Deze avond won niet de sterkste, maar een reus als Goliath werd gevloerd door een tweede David, nu zonder slinger. KINDERKERMIS te Bergen aan Zee Een achthonderdtal kinderen genoot Woensdagmiddag in het Parnassiapark van de kinder kennis. De jeugd vermaakte zich bij grabbelton, werptent, voetbal automaat, rad van avontuur en andere attracties en bestormde snoeptent en oliebollenkraam. 't Was een echt kinderfeest, dat werd begunstigd door mooi weer. Paal 33 boekte weer een mooi succes. ZONDAGSDIENST ARTSEN SCHOORL SCHOORL IN HET LICHT! Aangemoedigd door het succes van verleden jaar zal ons mooie dorp wederom volgende week baden in een zee van licht. Op Woensdag en Donderdag, 5 en 6 Augustus, zal het 's avonds wederom een feest zijn om te vertoeven in een sprookjesachtig verlichte omgeving, waarbij ver schillende attracties de vreugde zullen vergroten. Op Woensdagavond zal er volop muziek zijn en op Donder dagavond zal door de winkeliers een opruiming worden gehouden van alle soorten goederen tegen ongelooflijk lage prijzen. En deze verkoop zal plaats vinden voor de winkelpanden van achter kra men, tenten, enz. Genieten zullen we van de humor en welbespraakt heid der deelnemers. Dit alles wordt U aangeboden onder een schijnsel van duizenden lichten. Aanvang 7 uur 's avonds. Gymnastiekvereniging „OLYMPIA" Mens sana in corpore sano, een gezonde geest in een gezond lichaamVan zulk een gelukkige combinatie gaf „Olympia" weer eens een goed geslaagde demon stratie j.l. Maandagavond te Schoorl. Toen des morgens de toestellen in een stromende regen op het bekende veld werden op gesteld, spraken enkele wankel moedigen reeds van „aflasten", maar de heer Zuurbier had klaar blijkelijk een afspraakje met de Bilt en zeide met een stalen ge zicht „het wordt droog". En waar lijk om acht uur des avonds stelden de leden der vereniging, met de muziek voorop, zich in een keurig carré op, terwijl de wolken ge nadiglijk voorbij dreven zonder zich over dit kleurige geheel te ontlasten. De aanwezigen, die in grote drommen waren komen op zetten, werden met een vaandel- groet verwelkomd, waarna een begin werd gemaakt met het uit 20 nummers bestaande programma. Het is natuurlijk niet doenlijk om al deze nummers afzonderlijk te beschrijven, maar zij hadden dit alle zonder uitzondering ge meen, dat zij werden uitgevoerd met geestdrift en op een opmer kelijk hoog peilMej. A. v. d. Oort kan met recht trots zijn over de onder haar leiding staande groe pen. De kleuterles, die zo een voudig lijkt, verbergt achter die schijnbaar eenvoudige verrichtin gen een grote dosis geduld en tact van de leidster. Opmerkelijk was ook de vooruitgang die viel te constateren bij de andere groe pen A., B., C. en D„ waar de „helpende hand" die, naar onze smaak, bij de uitvoering van Mei j.l, wat al te gretig werd uitge stoken, nu bijna geheel kon achter wege blijven. Hulde! Ook haar persoonlijke vrije oefening was bewonderenswaardig en deed dui delijk uitkomen wat een gezonde geest, door zelfbeheersing en een gezond lichaam, door krachtsont wikkeling, kan presteren. Overi gens was de persoonlijke oefening van de Heer Leeuwenkamp en later diens optreden tesamen met Mej. Kuiper in het nummer grond- gymnastiek het hartelijk applaus méér dan waard. Wat de ouderen onder leiding van de Heer J. v. Deijk presteerde getuigde even eens van serieuze en zorgvuldige training. Die, in haar soort, toch nog harde lange mat waarop zij maar rondduikelden en salto mor- tales maakten, leek voor hen een veren bed te zijnEen gewoon sterveling zou bij dergelijke ver richtingen zeker grote kans lopen zijn nek te breken! Het hoogrek kent voor deze heren ook geen geheimen meer, en hoewel zij nog met knotsen wilden gaan zwaaien en oefeningen met het paard wilden demonstreren, werd dit voornemen verhinderd door een fikse regen bui. Maar dat was hun eigen schuld! De afspraak van de heer Zuurbier met de Bilt luidde „tot tien uur" en het was reeds kwart over! Maar dat is ook de enige aanmerking die een fitterige ver slaggever op deze uitnemend ge slaagde avond zou kunnen maken, maar wij doen dat niet, want zo zijn wij niet! CAMPERDUIN AAN ZEE Ondanks de grote tegenslag, die de heer Minkema in Februari moest incasseren, is hij lang niet bij de pakken blijven neerzitten. Is het hem gelukt een nieuw Café-Restaurant te bouwen, wat het verwoeste nog verre overtreft, zowel wat betreft het exterieur als het interieur, steeds is hij be zig een bezoek aan zijn inrichting nog aantrekkelijker te maken voor gasten en inwoners. Kan men al genieten van een dansje, is er een cabaret-avond, een avond met een beschaafd stukje muziek, voor Zondagavond 2 Augustus komt er een Klassiek Ballet, onder lei ding van G. Pranger. Daar de heer Minkema in zijn Café-Restaurant een prettige en gezellige stemming weet te hou den, wordt zijn Paviljoen een steeds meer gezochte gelegenheid om verpozing te zoeken. Moge dit loffelijk streven om de gasten ook in onze seizoenplaats een welkome afleiding in de avond uren te bezorgen, met succes be kroond worden. Tevens verwach ten wij echter, dat het gemeen tebestuur daarin zijn medewerking zal willen verlenen door het plaat sen van één of meer lichtpunten langs de toegangsweg. V.V.V. GROET-CAMPERDUIN Evenals vorige jaren organiseert de V.V.V. voor de gasten een groot vuurwerk en wel op Maan dagavond 7 Augustus, 's Avonds 7.30 uur is er een voetbalwedstrijd tussen gasten en ingezetenen en eveneens zaklopen voor Dames, om mooie prijzen. Velen, ook uit omliggende plaatsen, zullen wederom van de gelegenheid gebruik maken, om van dit imposante schouwspel, met als achtergrond de zee, te genieten. Moge mooi zomerweer mede werken om dit feest te doen slagen. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie en de biljetten. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Aug. 's morgens 's namiddags 1 7.52 8.19 2 8.45 9.16 3 9.51 10.23 4 11.01 11.38 5 12.26 12.45 6 1.05 1.50 7 2.14 2.47 Laag water Aug. 's morgens 's namiddags 1 1.52 2.19 2 2.45 3.16 3 3.51 4.23 4 5.01 5.38 5 6.26 6.45 6 7.05 7.50 7 8.14 8.47 PRIJSWINNAARS VAN DE SCHATGRAVERIJ te Schoorl aan Zee Wegens plaatsgebrek waren wij niet in de gelegenheid de uitslag vorige week be kend te maken. Jongens en Meisjes 6-8 jaar: 1. P. Landkroon, 2. W. Granink, 3. R. Paschier, 4. M. Roskam, 5. Gré Koning. Jongens en Meisjes 9-11 jaar: 1. Jan Das, 2. R. de Vries, 3. H. Landkroon, 4. Hannie de Vries, 5. B. Schürveld. Jongens en Meisjes 12-14 jaar: I. Martha Kwinkelenberg, 2. Julia de Vries, 3. C. Visbeek, 4. Vr. van 't Veer, 5. M. Landskroon. GESLAAGD Het doet ons genoegen te kunnen melden dat onze 18-jarige plaats genoot D. Groen geslaagd is voor het B.M.-diploma voor scheeps- werktuigkundigen, na afloop van een cursus van 2 jaar aan de De Ruyterschool te Vlissingen. Hij gaat binnenkort zijn ouderlijk huis verlaten om gedurende 3 jaar dienst te nemen bij de K.J.C.P.L. in Indonesië ter verkrijging van de hogere graden in zijn vak. Onze beste wensen vergezellen hem. Behouden vaart en goede wacht! Onze plaatsgenote, Mevr. J. L. Coenen-de Jong, Duinweg 49, slaagde te Amsterdam voor de Akte van Bekwaamheid A, tot het geven van Middelbaar School onderwijs in de Engelse Taal. STRANDFEEST GROET - CAMPERDUIN Dank zij de milde gaven van bedrijven en neringdoenden kon het traditionele strandfeest V.V.V. GroetCamperduin weer plaats vinden en hoewel het weer gun stiger had kunnen zijn, is dit feest weer prachtig geslaagd. Het is altijd een aardig gezicht de deelnemende kinderen in op tocht naar het strand te zien ver trekken, voorafgegaan door het muziekcorps „Excelsior" uit Alk maar. 287 kinderen bekampten elkander om één van de fraaie prijzen en allen werden getrac- teerd op een ijsje, een glas ranja en een zakje snoep. De prijswinnaars waren Meisjes van 68 jaar eierraces. le prijs Marycke de Ruyter, 2e pr. Ria Oudeboom, 3e pr. Gern Koning. Meisjes van 9— 11 jaar rugwaarts lopen. le pr. Sjouke Dijkstra, 2e pr. Hanny de Vries, 3e pr. Bobby van der Zee. Meisjes van 12.14 jaar zak lopen, le pr. Elie Nieuwenhuizen, 2e pr. Corrie Dam, 3e pr. Alga Peere boom. Jongens van 6—8 jaar vlaggetjes steken. le pr. Dikkie Brinkman, 2e pr. Thijs Schouten, 3e pr. Rolf van Heyningen. Jongens van 941 jaar ton rollen, le pr. Guus de Vries, 2e pr. Ries de Vries, 3e pr. Kees Mekken Jongens van 12—14 jaar strand- figuren maken. le pr. Sibe Hareman, 2e pr. Boedie de Meger, 3e pr. Adrie Druiven. Weekitad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr. Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijs: f 4,40 per jaar f 1,10 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1,20 Vraag en Aanbod 12 ct per m.m. Woning- en Vacantieruil 14 ct m.m. Familie-advertenties 15 ct p. m.m. ZATERDAG 1 AUG. a.s., 7 uur met o.a. Westpal, Gerritsen, Wilders, Co Bergman, Ferwerda, Smit. Terrein Nesdijk te Bergen. De deelname staat open voor patiënten van Bergen, Schoorl, Koedijk en Warmenhuizen Zondag 2 Augustus BERGEN Dr. POOT, Telefoon 2423 SCHOORL-KOEDIJK H.J. PIERS, Tel. K 2201-202

De Duinstreek | 1953 | | pagina 1