I VOORJAARS KAPSHOW IN DE VOORZAAL VAN „DE RUSTENDE JAGER Sanapir» Handen en Li ppen ruw? SCH00RL Dailies! V oor al nu ZILFA PLEET M, VELDMAN BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. de nieuwste vn-od-elten dtilvnbntucen vindt U alleen bij Mr. Opt. D. W. Pastoor EGMOND AAN ZEE INGEZONDEN STUKKEN HAUTE COIFFURE Dinsdag 8 Maart, s avonds 8 uur. Kapsalon URSEM, Tel. 2104. Kaarten verkrijgbaar bij Kapsalon Ursem en aan de zaal J GEMEENTE BERGEN (Nh.) In verband met de opheffing van het Gemeente-Slachthuis te Bergen (Nh.) wordt de aandacht van belanghebbenden er op ge vestigd, dat men zich voortaan voor het van gemeentewege laten doden van honden of katten dient te wenden tot de Heer D. JONKER, wonende Lijtweg 48 te Bergen (Nh.) Het Gemeentebestuur van Bergen (Nh.) FILMLIGA De Zesde filmavond van dit seizoen was uitsluitend gewijd aan de Nederlandse film. Het pro gramma was samen gesteld uit documentaires en semi-documen- taires die op internationale film festivals de grootste waardering ondervonden. Met deze films heeft de Nederlandse filmproductie in het buitenland haar goede naam gevestigd. Als een oudere en meer of min documentaire film werd „Voetbal'' vertoond. Verder het „Lied van de Klok" en „Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan" welke laatste film werd vervaardigd in opdracht van het Koningin Wilhelminafonds. Een oud speelfilmpje met Esther de Baer-van Rijk in een der hoofd rollen, „De brief uit Mexico" ge heten, wekte veler vrolijkheid om de wijze waarop de spelers hun rol uitbeelden. Het was een buitengewoon geslaagde avond, die aan het slot op treffende wijze deed gevoelen, hoezeer de aan wezigen door het vertoonde waren geboeid. DE EEUWIGELAAN Naar wij vernemen heeft de A.N.W.B. een schrijven gericht aan B. en W. van Bergen, waarin deze organisatie aan het college ernstig in overweging heeft ge geven, van de voorgenomen vellingen van bomen in de Eeuwigelaan af te zien. GEVONDEN VOORWERPEN Opgave van verloren en ge vonden voorwerpen in het tijdvak van 20 Jan. toten met MFebr. 1955. Gevonden Koperen gewicht, Gouden ring, Zilveren ketting, Shawl, Haarlint, Herenrijwiel, Portemonnaie, Arm band, Wollen das, Broche, Wollen handschoen, Muntbiljet, Kinder ring, Jonge herdershond, Shawl, Armbandje, Konijn, Naaigarni- tuur, Gymnastiekschoen, Voetbal schoenen, Engels woordenboek, Autoped, Wollen Shawl, Pet met oorkleppen. Horloge, Hond (her der). Tabakzak, Zeiijopper, Over schoen, Flesje Eau de cologne, Diverse lederen en wollen hand schoenen. Verloren Zadeldekje, Sleutel, Vulpenetui, Autoped, Blauw-witte halsdoek, Vulpen, Paraplu-hoes, Wieldop, Want blauw-wit, Wollen want (grijs), Handschoenen (viltleder), Gouden speld, Handwarmer, Meet instrument, Broche, Bril in groene doos, Kinderfietsje (drie wielig), Zegelring (goud), Portemonnaie met inh., Pop, Yale sleutel, Wiel dop (Matador), Broche (zilver), Trajectkaarten van NHADO, Flobert buks, Wollen muts, Wol len muts (geel), Gymnastiek schoenen, Welpenpet, Portefeuille met inh., Heren en dames rijwielen, Catalogus, Konijn (zwart), Bril, Dames schoenen, Pet, Horloge, Kinder pantoffel, Diverse hand schoenen en Shawls. Inlichtingen aan het bureau van Rijkspolitie te Bergen (Nh Karei de Grootelaan No. 17, tussen 10 en 11 uur v.m. VROUWEN-WERELDGEBEDSDAG De Gebedsdag die elk jaar door de Vrouwen over de gehele wereld wordt gehouden, heeft dit jaar plaats op Vrijdag 25 Febr. a.s. Het onderwerp luidt: „Blijft in Mij" en de liturgie is afkom stig uit Argentinië en werd samen gesteld door Mej. Jorgelina Lozada, een van de eerste twee vrouwelijke predikanten in dat land, en een zeer vooraanstaande persoonlijk heid bij het jeugdwerk. Zij die verleden jaar dit gewijde uur hebben medegemaakt zullen daar aan ongetwijfeld een weldadige herinnering hebben bewaard, zodat zij niet zullen nalaten zich ook a.s. Vrijdag naar de Ned. Herv. Kerk te Schoorl te begeven om, gemeenschappelijk met de Vrouw en op de ganse aarde, een bede op te zenden voor Vrede op aarde en een betere wereldgemeenschap. Maar laten zij vooral ook trachten anderen uit hun omgeving ertoe te brengen mede te komen en zich aan te sluiten bij die grote schare van vrouwen die, niet ge bonden binnen de grenzen van een kerkgenootschap of dogma tische leerstellingen, willen be proeven in alle eenvoud in ver binding te treden met God, in het vertrouwen aldus te zullen worden verhoord, HEROPENING VAN „DE STAANDE LEEUW" Het is altijd een beetje ver drietig als een bekende figuur, waaraan je gewend bent, gaat vertrekken en er op die plaats een ander optreedt om deze met zijn persoon te vullen. Zoals gij begrijpt gaat het hier om de Heer Hakof, de vertrekkende, en de Heer Mereboer, de komende. De Heer Hakof heeft het zijn opvolger nietgemakkelijkgemaakt, daar hij zich in de jaren van zijn functie als kastelein van „De Staande Leeuw" talloze vrienden heeft verworven onder zijn cliënten zowel uit het dorp als onder de zomergasten. Wij wensen hem dan o>_k van harte veel succes en geluk toe in de nieuwe richting die hij zich heeft gekozen. En nu is het de opgave van de Heer Mereboer om deze cliënten en zomergasten op de zelfde aangename wijze aan zich te binden. Wij kunnen niet anders zeggen of wij hebben er alle ver trouwen in dat hem dit zal ge lukken, gezien de wijze waarop hij Zaterdagavond j.l. de eerste kennismaking met zijn dorps genoten heeft tot stand gebracht. De zaal was keurig versierd met talrijke bloemstukken en er heerste een prettige stemming onder de aanwezigen. Aanvankelijk was hun aantal nog niet groot, maar naarmate meerderen 't ongunstige weer durfden trotseren, werd de zaal geheel gevuld met een vrolijk gezelschap, Het Groeter cabaret gezelschap heeft op voortreffelijke wijze bijgedragen tot deze vreugde. Dit moedige troepje weet zich wonderwel te handhaven op het moeilijke pad der kleinkunst. Het heeft daarenboven door toevoe ging van enige nieuwe krachten als het ware een verjongingskuur ondergaan. Na het openingswoord van Cor Hoogvorst, dat deze op zijn be kende vlotte manier over het voetlicht bracht, zong Corrie Kansen een engels liedje en daarna een liedje „de stewardess van de K.L.M.". Dat haar stem in het begin wat zwak klonk is waar schijnlijk te danken aan het feit dat zij gewend is voor een micro foon te zingen, terwijl ook de zenuwen bij dit eerste optreden even een rol speelden. Later op de avond was hier niets meer van te merken en voldeed zij uitstekend in verschillende sketches, zodat zij een waardevolle aanwinst voor „E'ck wat wils" kan worden. De tweede nieuwe figuur in het ge zelschap is Hetty Roukens, die daarna uitblonk in haar optreden als „juffrouw van de retirade". Achter deze enigszins platte titel gaat een voordracht schuil van diep menselijke ontboezeming, die door Hetty Roukens met een uitstekend gevoel voor dictie en gebaar werd uitgebeeld. Dit was een van de hoogtepunten van de avond, Joop de Leeuw bracht de lachspieren in werking met het oude boerinnetype „Tryn" en de oude zeeman in „Zeilen". Een zeer geslaagd nummer was ook dat van de Orgelman, waarin het gehele gezelschap medewerkte, onder aanvoering en aanvuring van Cor Hoogvorst, terwijl deze laatste in samenwerking met Corrie Kansen „de Postbode" nog eens op verdienstelijke wijze ten tonele bracht. Nog eens, dit optreden van „Elck wat wils" was fleurig en doet ons de beste verwachtingen koesteren van het nieuwe in studie zijnde programma. Tussen de sketches door was er dansmuziek onder leiding van de Wieringer accordeonist Jannes Bosker. Dat deze jonge musicus ook wel op tie piano thuis is, bewees hij in de virtuoos gespeelde Woogie Woogie die een donderend applaus oogste. Een woord van lof komt ook zeker toe aan Hoog vorst Jr. die onvermoeid de ganse avond de muziek ondersteunde met zijn begeleiding op allerlei soorten trommels, bekkens en andere geluidgevende voorwerpen, daarbij getuigend van een uit stekend gevoel voor rythme. Van de geboden gelegenheid tot dansen Hamea-Gelei voor Uw handen werd een geanimeerd gebruik gemaakt terwijl de daarbij ver bruikte krachten weder werden hersteld door een hartige dronk en het verorberen van heerlijke croquettes en plakken leverworst I Het was in een woord een zeer geslaagde opening die naar wij menen de Heer Mereboer er van heeft overtuigd dat het aan de Groeters niet zal liggen indien zijn zaal niet dikwijls het middel punt zal worden van vrolijkheid en ontspanning. VIERING BEVRIJDINGSDAG TE SCHOORL Er heeft zich te Schoorl een comité voor de viering van de tiende bevrijdingsdag gevormd, waarvan vertegenwoordigers van alle groepen en gezindten deel uitmaken. Op 11 Februari j.l. kwam dit comité bijeen ter be spreking van de wijze, waarop de viering van de a.s. vijfde Mei zou kunnen plaats hebben. Besloten werd die dag aan te vangen met kerkdiensten te Catrijp en Schoorl en met gelijktijdig luiden der klokken in de gehele gemeente. Om half elf zal een jeugdappèl op het Raadhuisplein plaatsvinden, zo mogelijk met medewerking van alle zangkoren. Na afloop van dit appèl zal de jeugd een tractatie ontvangen. Des middags om 2 uur zal door de Schooljeugd een toneelstukje opge voerd worden, welke opvoering des avonds herhaald zal worden om ook de ouderen in de gele genheid te stellen dit bij te wonen. Na afloop van de toneeluitvoering des avonds zal een optocht met fakkels en lampions georganiseerd worden naar een nog nader aan te duiden plaats alwaar om 10.30 uur een groot vreugdevuur wordt ontstoken, waarbij volksdansen zullen worden uitgevoerd. Dit is in het kort waartoe het comité besloten heeft. Een en ander wordt nog nader door sub commissies uitgewerkt en vanzelf sprekend zullen ook nog nadere berichten volgen, maar ik meen te mogen veronderstellen dat men er in Schoorl prijs op stelt nu reeds iets omtrent de feestviering te horen. Ik schrijf dit echter niet alleen om de nieuwsgierigheid te bevre digen maar ook en vooral om allen op te wekken de viering van de tiende bevrijdingsdag niet aan zich voorbij te laten gaan, maar daar actief aan deel te nemen, ook door het beschikbaar stellen van giften. Het is nl. vanzelf sprekend, dat aan zulk een viering kosten verbonden zijn. De ge meente doet daar door een schen king aan mede, doch daarnaast zal ook een collecte nodig zijn. Deze collecte wordt verzorgd door de voorzitters van de beide Oranje verenigingen, die binnenkort lijsten zullen laten circuleren. Ik wens hen van harte succes, waaraan ik overigens niet twijfel. De Burgemeester van Schoorl, Mr. C. A. J. JOCHEMS Stremming verkeer op de draaibrug over 'f Noordhollandsch kanaal te Schoorldam De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noordholland te Haarlem, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de draaibrug over het Noord hollandsch kanaal te Schoorldam, wegens de uitvoering van her stellingswerken, voor het land- verkeer zal zijn afgesloten op 23 Febr. 1955 van 9.00 tot 11.00 uur of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Gedurende destremming kunnen voetgangers per roeiboot worden overgezet. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer H. Hubelmeijer slaagde een dezer dagen voor het examen Boek houden, in Januari te Alkmaar gehouden GEVONDEN VOORWERPEN Gedurende de afgelopen week werden aan het groepsbureau der Rijkspolitie te Schoorl, Duinweg No. 10 als gevonden voorwerpen aangegeven 1 wollen handschoen 1 wollen dames-shawl. De Opperwachtmeester Groepscommandant „HAPPY LANDING'' „DE DRIE PIRATEN" voor de microfoon. Het hoogte punt van de avond was onge twijfeld The Holy City, gespeeld door Ron Spit, accordeon en Melchert Schuurman met Siem Roos, viool. Zij brachten de zaal tot stille ontroering. Schuurman is er in een jaar tijds in geslaagd, in Egmond iets goeds tot stand te brengen, dat grote waardering vindt en voor de Egmondse gemeenschap van blijvende betekenis kan zijn. Bindingsavond V.P.R.O. In het O.K. Ver. gebouw werd een bindingsavond gehouden van de V.P.R.O. De heer Gorter, die de bijeenkomst opende, meende, dat de V.P.R.O. in de gemeente, niet die bekendheid geniet, die zij volgens hem, toch zeker ver dient. Daarom verheugde hij zich er over, dat velen thans in de ge legenheid waren, nader met deze voorbereiding van eventuele on teigeningen en wegenaanleg zal veel tijd kosten, zodat onderwijl Bello verdwenen zal zijn, en de Eeuwige Laan een racebaan voor kilometervreters en de autobussen aan de lopende band. En boven dien is het besluit dwaas, daar een ieder kan begrijpen dat het autoverkeer zal blijven stijgen. Wat gebeurt er, wanneer dat auto- en busverkeer om het dorp wordt geleid Dan verdwijnt al thans des zomers de laatste rust, de laatste landelijkheid in het toch in dat opzicht reeds zo geschonden Bergen. De vacantiespreiding neemt toe, dus de drukte wordt over meer maanden dan vroeger verdeeld zonder af te nemen, daar de algemene welvaart stijgt. Wil men die rust in het dorp houden en zelfs doen toenemen, dan is er maar een middel, door, zoals de inzenders Ruygrok en Moorer betoogden, een weg buiten Bergen om, van Alkmaar naar de Zee te MUZIEKAVOND. Een openbaring voor de ge nodigden. die Zaterdagavond het verenigingsgebouw tot de laatste plaats vulden, was de leerlingen avond van de muziekschool Span jaard, gegeven onder leiding van Melchert Schuurman. Wat deze laatste in een jaar met zijn leer lingen heeft weten te bereiken is werkelijk buitengewoon. Na tuurlijk werden er fouten ge maakt, het ging soms te haastig, ja zelfs bleef één der musici ste ken! Maar wie zal dit een 5-jarige kleuter, die een maand les heeft, kwalijk nemen? Zeker niet de ouders, die Zaterdagavond de zaal vulden, maar evenmin het welwillende publiek, dat Zondag avond opnieuw alle rangen be zette! Het is de grote verdienste van Melchert Schuurman, zoals mr. Spit in een dankwoord belichtte, dat hij zijn musicale talenten aan wendt ten dienste van zijn leer lingen en deze activeert. Men hoort genoeg muziek bij film, radio en televisie, maar de jeugd dreigt daardoor apatisch te wor den en alleen maar te horen, te zien en te zwijgen. Het is daar om voor een gemeenschap van grote waarde, als de jeugd ge stimuleerd wordt om zelf iets te presteren. Schuurman, geestdrif tig musicus als hij is. heeft met de jeugd van Egmond, die mu- sicaal van aanleg is, in een jaar tijd reeds veel weten te bereiken. Het gebodene, meest goede amusements-muziek, was een bont programma, dat ook wat de aankleding betreft, tot in de puntjes verzorgd was. Echte cow-boys, meisjes van Hawaii", de boeren van boer Biet, sneeuw witje met haar 7 dwergen, zij zorgden ervoor, dat niet alleen het ooi gestreeld werd, maar ook het oog niets tekort kwam. Dansjes en liedjes wisselden el kaar af in bonte mengeling, zo dat men het ene ogenblik in sprookjesland vertoefde en het volgende moment in Tirol, in Spanje of op Hawaii. Geweldig sloeg natuurlijk het Egmond-lied in, met het refrein „En door de eeuwen heen, is Egmond, dat 's gewis, |Het stukske Nederland, dat 't schoonste is." Het zou te ver voeren alle me dewerkenden te noemen. Een uit zondering mogen wij echter wel maken voor Cora 'Windrig met haar melodieuse microfoonzang en voor het optreden van Piet Kranenburg 6 jaar amper omroep kennis te maken. Vervolgens sprak Ds. Knot uit Barsingerhorn. Hij betoogde, dat het vrijzinnig Christendom wel eens wat al te lauw was, maar als de nood dringt, toch tot goede activiteit kan komen. Zo ook, nu het gaat om het bestaan van de V.P.R.O. In betrekkelijk korte tijd was het aantal abonné's gestegen tot meer dan 120.000 in verband met het groeiend aantal luisteraars moet ook de V.P.R.O. blijven groeien, om een waardige plaats tusen de andere omroepverenigingen te kunnen innemen. Spreker zette nog eens het standpunt uiteen v/d V.P.R.O.; n.l. de Nationale omroep, waarin de verschillende geestelijke stro mingen, tot hun recht zouden projecteren. Gebeurt dit niet, dan zal dit niet alleen gaan ten koste van de rust, maar zullen blijkbaar ook enkele bomen van de Eeuwige Laan moeten vallen, een precedent dat natuurlijk door meerdere zal worden gevolgd. Dan zal de Eeuwige Laan - nietalleen prachtig maar ook uniek in ons land, o Bergenaren - een Tijdelijke Laan blijken. De twee scherpe bochten bij de Fransman zullen dan t.z.t. moeten worden rechtgetrokken. De nu nog in het groen en in 3d rust verscholen landhuizen zullen jaarlijks enige maanden lang het voorbij rennen van ontelbare auto's en bussen moeten horen en ruiken. Zouden er niet bewoners zijn, die elders de verloren rust gaan op zoeken, en verhuizen? Ook zullen op vele plaatsen verkeersagenten moeten komen. Dit was helaas nog niet mogelijk en hoewel hij zich bewust was, dat niet allen waren gekomen uit belangstelling voor de V.P.R.O. sprak hij toch de hoop uit, dat alle belijders van het Vrijzinnig Christendom deze omroep zouden steunen, door hun lidmaatschap van een minimum contributie van 1 per jaar of door zich te abon neren op „Vrije Geluiden", het omroepblad van de V.P.R.O. Aan het eind van zijn toespraak deed hij nog een beroep op de aanwezigen, het Albert Schweit- zerfonds door middel van een collecte te steunen. Daarna werd de bekende film „Het is Middernacht Dokter Schweitzer" vertoond. Tijdens zijn dankwoord aan het slot van de avond kon de heer Gorter nog mededelen, dat voor het Albert Schweitzerfonds ruim 68,was bijeengebracht. „BELLO - BUS" Over de busverbinding met Bergen aan Zee na de verdwijning van Bello hebben twee inzenders in het vorige nummer van de Duinstreek behartenswaardige dingen gezegd, die ik grotendeels kan onderschrijven. De radeloze Raad heeft een radeloos besluit genomen door geen besluit te nemen maar de zaak nog eens een jaartje aan te zien. Een verlegenheidsbesluit, dat later zal opbreken. Want de moeten staan om voetgangers - want die zijn er toch ook nog altijd ondanks de snelheidswaanzin van deze tijd - het oversteken mogelijk te maken. Uitbreiding van het politiepersoneel zal gekapitaliseerd ook veel kosten (al komt dit niet ten laste van de gemeentekas). Wil men dit alles niet, dan is er slechts een mogelijkheid nl. een weg ten Zuiden van Bergen. De Nesdijk hiervoor te gebruiken lijkt een goede oplossing. Deze zou dan in zijn reeds bestaande ver lengde tot de ombuiging naar het Noorden, moeten worden door getrokken en via het Wiertdijkje naar de Fransman. Het is onge twijfeld jammer voor het mooie Wiertdijkje, maar beter dit te offeren dan de Eewuige Laan. Zo wordt de autorit Alkmaar-Bergen aan Zee ook zeer verkort, wat het bezoek allicht zal stimuleren. Het aantal onteigeningen zal hier ook gering zijn. Tevens wordt hierdoor tegemoet gekomen aan de billijke wens van de Heer Stroomer, om voor de Zuidelijke bewoners een busver binding Alkmaar-Zee (via de nieuwe weg) één van Alkmaar naar Camperduin, en één van Bergen (busstation) naar Bergen aan Zee voor bewoners en gasten in het Dorpscentrum zelf of de meer noordelijk wonenden. Het gaat er dus om, en laat men dit principe duidelijk stellen wil men de schoonheid en de rust in Bergen bewaren, ja dan neen Ja: dan is de boven aangegeven oplossing de enige; neen: hak dan maar om en toeter met de auto toeters. r Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling is harder dan enig ander PLEET. KI. Dorpsstr. 9 - BERGEN - Tel. 2778 Vrijdag- en Zondagavond te 8 uur, Zondagmiddag te 2.30 uur Toegang alle leeftijden. Met Amerika s grootste komieken Dean Martin en Jerry Lewis. U zult schateren van de lach Zaterdag-, Maandag- en Woensdagavond te 8 uur: Toegang 14 jaar. Met Ettore Manni, Ignazio Balsamo en Mare Lawrence. Regie Mario Soldati. Zij maakten mannen tot kinderen en kinderen tot mannen. ODrUrnDCUT ir 1 KT DliITmrr I untin r, I T>TMr,»n,, REGELRECHT VAN BUITENLANDSE FABRIEKEN Spreekuur Schoorl Dinsdag n.m. 7-8 Rustende Jager ziekenfondsleverancier, Hoflaan 2, Bergen (N.H.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie

De Duinstreek | 1955 | | pagina 2