ft 99 MADRID-BERGEN Puistjes! Zotnecfeestei* Mening van de A.N.W.B. URSEM D.D.D. Vijftigjarige maakte ongewoon uitstapje NIEUWE SLAGERIJ Nieuws van het Dorpshuis Steunt de Emmabloem - buscollecte Aan de Top! K* C B- AGENDA VAN DE V.V.V, BERGEN GERRITSEN Emmabloem Buscollecte V.V.V. SCHOORL G- M* F» Hoger beroep ingetrokken 9flr*WlrVPW VRIJDAG 1JULI 1955 32c JAARGANG No, 26 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Zaterdag 25 Juni te elf uur 's morgens stopte de GZ 23163 voor het raadhuis. Wel kwam deze Ford anno 1924, die niet voor Bello onder doet, niet regel recht uit Madrid, maar hem viel deze dag de eer te beurt bruids koets te zijn van Josina Theodora de Wolff Peereboom en Manuel Pedro Suarez-Pumariega. Keurig opgelakt en versierd met witte irissen en violieren reed hij aan de kop van de bruidsstoet. De jonge blonde Hollandse bruid, gekleed in een zacht blauwgroen toilet en licht crème hoed, een bruidsboeket van stephanotes en lelietjes van dalen in de hand, vormde een aardige tegenstelling met de donkere Spaanse bruide gom. Qe schoonzuster van de bruidegom, een Spaanse, was in Spaanse klederdracht met de mooie mantilla. Deze kledij wordt nog slechts op hoogtijdagen ge dragen. Het huwelijk werd door burgemeester Dr. W. Huygens voltrokken, die het jonge paar in vloeiend Frans toesprak. Manuel Suarez-Pumariega, in Spanje als arts afgestudeerd, werkte in Pa rijs in een ziekenhuis en koos als woonplaats la Maison hollandaise in de Cité universitaire, alwaar ook Josina de Wolff Peereboom voor studie vertoefde. Het „toe val" speelt in een mensenleven een grote rol! In Bergen werd HAMEA Zonnefilter kort geleden werk geëxposeerd van Manuel Suarez-Pumariega, die van arts omzwaaide naar de kunst en als schilder en glazenier een goede naam heeft. Als getui gen bij het huwelijk traden op: mej. A. Bruynzeel en Dick Hu- bers van wie vorig jaar, door toe doen van de bruidegom, potten- bakkerswerk in Madrid werd tentoongesteld. Moge het jonge paar, dat Ma drid tot woonplaats kiest, een hechte band vormen tussen Spanje en Nederland! Omstreeks half Juli zal met een aantal feestelijkheden onder aus piciën der V.V.V. Bergen-Binnen worden aangevangen. Op Woensdag 14 Juli zal een auto-puzzletocht worden gehou den, ditmaal als aanvang van de feesten, en niet gelijk verleden jaar, toen deze tocht als sluitstuk dienst deed. Dinsdag 26 Juli zal een kinder bloemencorso plaats vinden, en Woensdag 27 Juli is bestemd voor de Verlichtingsavond, ter wijl: Vrijdag 29 Juli een gecombi neerd programma zal worden af gewerkt. Tijdens de middagvoor stelling in het Openluchttheater zal tevens een ballonwedstrijd worden gehouden voor de kinde ren. Ook in Augustus is men voor nemens enige feestelijkheden te organiseren. De weg over de trambaan vormt de beste oplossing. Naar aanleiding van de circu laire „Het wegenprobleem in Bergen" door het gemeentebe stuur (oorspronkelijk) tot de raadsleden gericht, heeft nu de A.N.W.B. d.d. Juni aan het Ge meentebestuur van Bergen een adres gericht, waarin de Bond zegt, kennis te hebben genomen van de diverse plannen, welke zijn opgesteld, teneinde na ophef fing van de stoomtram Alkmaar- Bergen-Binnen-Bergen aan Zee de verkeersverbinding over de weg tussen het dorp en de bad plaats te verzekeren. De Bond stelt er prijs op als zijn mening kenbaar te maken, dat de tram baan het aangewezen tracé vormt voor een verbindingsweg tussen de Bergerweg nabij halte Oost dorp en de Fransman. Beide agglomeraties dienen als één geheel te worden beschouwd, zodat het aldus de A.N.W^.B. bepaald onjuist zou zijn een rondweg buiten Bergen om te leggen, teneinde een rechtstreek se verbinding van buitenaf met Bergen aan Zee te verkrijgen. Niet alleen zou een dergelijk plan uit een oogpunt van gemeen telijk beleid moeten worden ver worpen, maar ook de aansluiting via de Meerweg en de Maesdam- merlaan met het dorpscentrum is uit een verkeerstechnisch oog punt niet aanvaardbaar. Bovendien zou een dergelijke rondweg het aspect van de Dam- landerpolder aantasten en uitein delijk generlei ontlasting geven voor de Eeuwigelaan. Het tracé over de trambaan, aldus de A.N.W.B., zal op generlei wijze schade toebrengen aan het na tuurschoon en evenmin een bar rière vormen tussen de ter weers zijden gelegen dorpsgedeelten. De technische uitwerking van het kruispunt BreelaanTram baan, met de daarbij benodigde opstellingsplaatsen voor autobus sen en parkeerruimten voor auto's zal met grote zorg dienen te geschieden; ook enkele andere kruisingen van wegen zullen na der moeten worden bezien. De Bond zal het zeer op prijs stellen t.z.t. in de voorbereidin gen tot deze plannen te worden betrokken. Het adres was onder tekend door de heer A. G. M. Boost, directeur Wegen en Ver keer van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W^.B. „Als je zoveel jaren 's zomers dienst hebt gedaan voor het ver voer van schoolfeestjes enz. dan wil je luttele weken voor je dood er zelf ook wel es een keertje tus sen uit. En waarom zou je ande ren dan niet in de feestvreugde laten delen?" Zo dacht vorige week klaar blijkelijk het 50 jaar oude stoom- trammetje Alkmaar—Bergen aan Zee, dat op 31 Augustus helaas voorgoed afscheid van de ijzeren weg zal moeten nemen. Glimmend van trots, omdat zijn baas het goed vond en blazend van nauwelijks ingehouden vreugde maakte „Bello" een heerlijke rit over de grote spoor baan AlkmaarAmsterdam tot... Heiloo! Hier lagen nu eens geen stenen op de rails, zoals in Bergen en er zat geen enkele kronkel in de baan. De kinderen van de eerste en tweede klassen der beide Hei- loose O.L. scholen vonden het ook maar wat fijn, want ze reden prinsheerlijk met „Bello" via Alk maar naar Bergen en keerden 's avonds moegespeeld op dezelf de wijze in Heiloo terug. Voor „Bello" en zijn jeugdige passagiers een dag om nooit te vergeten! Q. C. Maandagmiddag 3 uur opende de heer Hoogvorst in het nieuwe, door de aannemer A. Prins Sr. voor hém gebouwde pand, in de Kerkstraat no. 11, zijn slagerij, die naar de nieuwste eisen van hygiëne en efficiency is ontwor pen door de architect A. P. Prins Jr. In de verkoopruimte ge woonlijk de winkel genoemd is een nieuwe wijze van étaleren aangebracht: electrisch gekoelde vitrines over de gehele lengte van de toonbank, vertonen een grote verscheidenheid van vleeswaren, klaar gemaakt voor de verkoop en gevrijwaard tegen de lucht in de verkoopruimte. Een bank, te gen de wand aangebracht, geeft ouden van dagen die de zaak be zoeken, gelegenheid om te zitten als zij zulks begeren, terwijl een in de muur aangebrachte deur toegang geeft tot een koelcel van 20 m3. Achter de winkel bevindt zich de ruimte die voor de worstfabri- cage wordt gebezigd, terwijl de deur die naar buiten leidt een vertrek laat zien, waar het perso neel kan eten. Maar het meest moderne in dit pand is wel, en daardoor is het énig in geheel Nederland, dat de eigenlijke slagerij, de plaats waar het vlees tot de vleeswaren ver werkt wordt, onder de grond is gelegen. Een stenen trap die anti slip gemaakt is, voert naar een tweetal ondergrondse vertrekken, waar toch licht is, en waar door toepassing van stenen, watertoe voer en een ingenieus systeem van luchtverversing de bezoeker toch niet de indruk krijgt onder de bodem te verrtoeven. Wat hem echter direct opvalt is, dat alles is ontworpen met het doel het verloop der werkzaamheden zo hygiënisch mogelijk te doen geschieden. Architect Prins Jr. heeft alle reden om trots te zijn op zijn werk, want door zijn ontwerp te verwezenlijken is Bergen met een waardevol zakenpand verrijkt. Een prettige vacantie voor de jeugd van Bergen! Weersgesteldheid geen be zwaar. Vacantieschool van 18 Juli a.s. tot 14 Augustus voor de leeftijd van 4 t.m. 12 jaar. Maandag tot en met Vrijdag van 's morgens 10 uur tot 's avonds 5 uur. Van 12 uur tot 1 uur gezamen lijke broodmaaltijd. Brood mee brengen. Hierbij zullen J4 'iter flesjes melk verstrekt worden voor 0.50 per week. Wij gaan de volgende dingen doen, afwisselend binnen en bui ten: Boetseren, Handenarbeid, Tekenen, Spelletjes, Gezelschapsspelen, Lezen, Vliegers maken, Slagbal, Trefbal, Voetbal, Leren kamperen, Natuurexcursies, Tekenen in de natuur, Viswedstrijden, Enzovoort. Enzovoort. Woensdag 27 Juli van 2.5 uur Feestmiddag op het Sportterrein aan de Kerkedijk of bij slecht weer in het T. en O. gebouw. Slotmiddag op Zaterdag 14 Augustus, als besluit van de va cantieschool. Men kan zich voor één of op Zaterdag 2 JULI te Bergen MUSEUM PARNASSIAPARK. Het van binnen geheel ver nieuwde museum in het Parnassia- park te Bergen aan Zee wordt Zaterdag 2 Juli 1955 te 4 uur n.m. door burgemeester Dr. W. Huy gens heropend. Door de samen werking van de conservator B. Boersma en de Amsterdamse kunstenaar Theo Farrer ontstond een mooi geheel. De grote vitrine links van de ingang geeft het duinlandschap met zijn planten en vogels, terwijl rechts het pol derland zijn plaats kreeg. De ach terwand wordt door het bos en zijn bewoners in beslag genomen. De diorama's van duinlandschap en polderland, hoewel volkomen vrij gefantaseerd, zijn natuurge trouw geschilderd en treffen door hun frisse, heldere kleuren en mooie dieptewerking. Dameskapsalon VOCAAL CONCERT IN DUINVERMAAK Zaterdagavond 2 Juli zal in het paviljoen van Duinvermaak een vocaal concert plaats vinden, waaraan een achttal zangkoren medewerking zal verlenen. Als dirigent zal optreden de heer Bram Keereweer. Uit Bergen tre den o.m. op: het Brandweer En semble en Bergens Mannenkoor: uit Alkmaar het Mannenkoor Or pheus en het Dameskoor Nieuw Leven, benevens de dameskoren Wilhelmina Ducro en Euterpe, beide uit Amsterdam. Verder treedt het gemengd koor Canta bile uit Amsterdam op, benevens het Koninklijk Luchtmachtkoor uit Soesterberg. meerdere weken opgeven! Kosten: 2.per kind per week. Voor elk volgend kind uit eenzelfde gezin 0.25 minder. Reductie is mogelijk! Inschrijvingen en inlichtingen: Zaterdag 2 Juli a.s. van 2—6 uur in het Dorpshuis bij de hoofdleid ster mej. M. Blessenaar. Dagkaarten zijn verkrijgbaar a ƒ1.per kind. Hiervan kunnen de kinderen van de gasten ge bruik maken. Ouders, bezorgt Uw kinderen een prettige vacantie onder goede leiding! We hebben de beschikking over verschillende terreinen en lokalen. Elke leeftijdsgroep doet per dag verschillende dingen. D.w.z. de dag wordt verdeeld in tijden van ca. 1J^ uur, dus b.v. Groep 10—12 jaar: Jongens. Maandag: 1011.45 uur Handbal op het sportterrein. 124 uur Broodmaaltijd. 13 uur Vrije expressie (han denarbeid). 3—5 uur Fietstocht met na- tuurexcursie. Zaterdagmiddag 18 Juni open de de voorzitter van het Kunste naars Centrum Bergen een ten toonstelling van het werk van twee leden van de K.C.B. die als lid van de Bergense organisatie, ondanks hun vestiging elders, to nen, dat zij de band met het Ber ger Kunstenaars Centrum op prijs blijven stellen: Rein Snapper en J. Graadt van Roggen. Zagen we verleden jaar van Rein Snapper een aantal hout sneden van een kwaliteit die zijn werk met zekerheid op één lijn plaatst met dat van W. J. Roo- zendaal, Nic. Bulder en Dirk van Golder om maar een paar van de besten in ons land te noemen dit jaar geeft hij in hoofdzaak schilderijen en aquarellen te zien. Evenals in zijn vorig werk toont hij zich ook thans weder een ar tist met wiens werk men rekening Coöp Boerenleenbank te Schoorl moet houden, door de sterke kwaliteiten die hierin aan de dag treden. Graadt van Roggen exposeert in het kleine zaaltje etsen, droge- naalden, tekeningen en aquarel len. Vooral de etsen trekken sterk de aandacht door hun meester lijke lijnvoering; de aquarellen in fraaie kleuren tonen ook, dat hier een meester aan 't werk is, die zijn vak door en door verstaat. Op Maandag 4 Juli 1955 wordt geen zitting gehouden Het Bestuur 1 Zaterdag 2 Juli, 8 uur: Groot Vocaal Concert in Paviljoen „Duinvermaak" door koren uit Alkmaar, Amsterdam, Soesterberg en Bergen o.l.v. Bram Keereweer. Entrée f 0,50. Woensdag 6 Juli, 2.30 uur, Zomerfeesten te Bergen aan Zee, Georganiseerd door vereniging „Paal 33" Parnassiapark. Frans Webers Jeugdcabaret „De drie Franelli's. OPENLUCHT-THEATER Zondag 10 Juli: Toneelver. „De Plankeniers" uit Bussum. 's Middags: Ezelsvel (sprookje uit Moeder de Gans), 's Avonds: Wederzijds Huwelijksbedrog door P. Langendijk. Zondag 17 Juli: Dutch Swing College, Peter Schilperoort. Donderdag 21 Juli: Ballet der Lage Landen. Dinsdag 26 Juli: Radio Show avond. Hef adresboek van Bergen Zoals te verwachten was, komen hierin verschillende fouten voor. De gegevens zijn echter door de Afd. Bevolking der Gemeente Bergen per 1/1 /'55 verstrekt, zo dat indien men dit zelf niet op geeft, aldaar alle fouten in de administratie blijven hangen. Om aan verschillende wensen tegemoet te komen, zullen wij een „Verbeterlijst,' samenstellen en allen die een boek bezitten, doen toekomen. Gegevens daar voor zien wij gaarne tegemoet aan het adres van de uitgever, St. Antoniusstraat 26, Bergen. KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN De Amsterdamse schilder Anton Rooskens, die verschillende ten toonstellingen hield in binnen en buitenland, exposeert thans in de kunstzaal van het Kunstenaars Centrum Bergen, vanaf 2 Juli t/m 15 Juli. Vrijdagavond 15 Juli 5.30 uur sluiting. JUBILEUM 7 Juli a.s. zal de Hr. J. Rijvordt, de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Fa. Albert Heijn. Stellig zal het deze joviale, strikt eerlijke zakenman niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen hem, en voor de zang, en voor zijn zaak, nog vele jaren in Bergen toe. OPBRENGST COLLECTE Zomerpostzegel actie 1955 ver zorgd door de U.V.V. te Bergen. De actie is weer ten einde. De totale opbrengst van zegels en kaarten is f 2638,74. Aan allen die hiertoe hebben medegewerkt betuigt de U.V.V. hartelijk dank. HORLOGES De inwoners van Bergen wor den er op attent gemaakt, dat de opbrengst van de op Zaterdag 2 Juli te houden collecte bestemd wordt voorde T.B.C.-bestrijding te Bergen. Wij vertrouwen dat de Bergenaren dit sympathieke doel spontaan zullen helpen steunen. Elke Maandagavond om 8 uur, Bridgen. Elke Dinsdagmorgen 9.30 uur duinwandelingen onder des kundige leiding, start Duinweg voet Klimweg. Zaterdag 2 Juli 1955. Muziek: Rondgang Postharmonie Alkmaar. Woensdag 6 Juli 1955. 's Avonds 7.00 uur kinderspelen. Zie aan kondiging V.V.V.-borden. Donderdag 7 Juli 1955. Puzzle- wandeltocht door het dorp, des avonds. Start, etc. zullen nader worden bekend gemaakt. De opbrengst der collecte ten behoeve van hulp aan weduwen en wezen van gesneuvelde mili tairen en aan verminkten en an dere oorlogsslachtoffers is f 677,49. Een woord van hartelijke dank aan allen, die dit resultaat hielpen verwezenlijkende dames welke lijsten aanboden, de meisjes van de St. Joseph Kweekschool en allen die hierbij een helpende hand boden, is hier op zijn plaats. Een bedrag, ruim f 200,— ho ger dan dat van het vorig jaar, wijst er op dat het aantal milde gevers groeit. Ook aan hen onze vriendelijke dank. Het Bestuur-Comité Bergen GESLAAGD Vrijdag 24 Juni slaagde onze oud-plaatsgenoot W. Beukers jr., cursist van de P.B.N.A. te Arn hem, als Betonbouwkundig-Op- zichter-T ekenaar. Naar wij vernemen heeft de V.V.V. Bergen-Binnen haar twee de beroep bij het Hof te Am sterdam op het vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waarbij haar werd bevolen haar informa tiebureau te Bergen aan Zee te sluiten, op 10 Juni j.l. ingetrokken. Dit is wel het verstandigste wat men doen kan, want wie van de inhoud van het vonnis van het Hof, inzake de naam Bad- Bergen, kennis nam, kon uit de conclusies wel opmaken dat ook dit tweede be roep door de V.V.V.-Bergen zou worden verloren. Het intrekken van het hoger beroep is wel naar aanleiding van de gedachtenwis- seling der advocaten vair beide partijen geschiedt. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Ueektiad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 4.70 per jaar f 1.20 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1.20 Vraag en Aanbod 12 ct. per m.m. Woning- en Vacantieruil 14 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ingezonden mededeling aan 't strand» veilig tegen zonnebrand. WAT Mijn HARPT FlAAKT I5&£ED HELPT DE TBC-BESTRIJDING TELEFOON 2104 Ingezonden mededeling Zuiver en ontsmet uw met de helder bare D.D.D. De bedaart, de ilekte- eznen worden gedood. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINCEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP 3 juli Dr POOT, Tel. 2423 3 Juli SCHOORL-KOEDIJK Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1955 | | pagina 1