ft 99 OPENING DUINMUSEUM Blijf meester De zesde klas van de Bosschool leverde een uitnemende prestatie De Kermis Groot vocaal concert K. C. B. Nieuwe zaak WRIGLEY URSEM ORGELCONCERTEN De tocht der Ouden van Dagen Dames EEN BLOEIENDE VERENIGING „Het Wederzijds Huwelijksbedrog GERRITSEN VERGADERING VRIJDAG 8 JULI 1955 32c JAARGANG No. 27 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Zaterdagmiddag opende burge meester Mr. W. Huygens, verge zeld van zijn echtgenote, voor een schare van officiële en particuliere belangstellenden het Duinmuseum te Bergen aan Zee. Na de aanwezigen, die lang niet allen in de beschikbare ruimte konden vertoeven, te hebben ver welkomd, deelde hij mede, dat het gemeentebestuur met het herstel van dit museum had gewacht op het feit of er uit de burgerij een verlangen merkbaar werd om dit museum te herstellen en of men daarbij op medewerking vanuit de kring der belangstellenden kon rekenen. Dat is gelukkig het ge val geweest. Bob Boersma heeft er zich voor ingespannen; Arie Tames bewerkte een schelpenver zameling en Henk Jellema maakte een serie tekeningen van de ten toongestelde vogels en verrichtte nog ander werk. Prof. Engel te Amsterdam en Dr. Van Bemmel te Alkmaar, resp. voorzitter en secretaris van de Ver. tot Instand houding van Natuurkundige Musea gaven niet alleen hun adviezen, maar steunden ook Bob Boersma bij zijn pogingen om het een en ander voor het museum bij elkaar te krijgen, terwijl tevens van par ticulieren schenkingen werden ver kregen. o.a. van de heer M. W. van Gulik, die prompt na de rede van de burgemeester een nest met vogeleitjes aanbood. Een belangrijk aandeel in het gereedkomen van het museum is gebeurd door de Amsterdamse kunstenaar Theo Fozzer, die met zijn gezin te Bergen aan Zee logeerde, spontaan aanbood gratis de schilderingen der diorama's te vervaardigen. Daardoor heeft het inwendige van dit museum zeer aan waarde gewonnen. De spon taniteit waarmede deze medewer king werd aangeboden en verricht verleent aan het karakter van het museum een bijzondere waarde. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat Bob Boersma met de weidse titel van conservator het museum zal beheren, waarbij hij de hulp zal hebben van de beide medewerkers, de heren Jel lema en Tames. Want dit museum is niet bedoeld als een kast met bijzonderheden, maar het is een levend iets dat groeit, om steeds beter te beantwoorden aan het doelde mens liefde tot en ken nis van de levende natuur bij te brengen. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten In de Witte Kerk aan de Van Peltlaan waar verleden jaar een prachtig nieuw orgel is geïnstal leerd, dat met' zijn melodieuze klanken de gemeentezang begeleid, zullen deze zomer een aantal or gelconcerten met begeleiding wor den gegeven. Dat is een uitstekend idee, want in deze kerk is een uitstekende acoustiek, zodat lief hebbers van goede orgelmuziek en zang ongetwijfeld hun hart kunnen ophalen. Woensdag 13 Juli, 's avonds 8 uur hoopt de organist Simon C. Jansen met medewerking van de sopraan Dora van Doorn— Lindeman een concert te geven, terwijl op 27 Juli Piet Kee het orgel hoopt te bespelen met me dewerking van de sopraan Elisa beth Weyand—Bouwman. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie. KAuW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel bevordert uw spijsvertering De zesde klas van de Berger Schoolvereniging heeft ook dit jaar weer een zeer bijzondere prestatie geleverd. Van de 24 leerlingen, die deze klas telt, hebben 20 leerlingen toelatingsexamen gedaan voor verschillende scholen voor voortgezet onderwijs. Hiervan slaagden 17 leerlingen met vrijstelling van het mondeling gedeelte. 3 leerlingen zullen nog wel het mondeling gedeelte moeten doen. Geen der leerlingen werd afgewezen. Voor 't Murmellius-Gymnasium slaagdenMarieke Bartels uit Alkmaar, Wim Broekman, Els Fontein, Margreet Hordijk, Han- neke Panbakker en Fritjof van Rees-Vellinga, allen uit Bergen. Voor het Chr. Lyceum te AlkmaarIda Mulder te Schoorl. Voor de Midd. Meisjesschool te BergenOlga Bosman, Miep Bijleveld, Willeke Hamers, Tineke Kooger, Elly Kreb, Marja Roozen- boom en Roswitha Schneider, allen uit Bergen. Immy van der Garde uit Schoorl. Voor de R.K. Ulo-school te AlkmaarBruun Klauwers en Herman Plas, beiden uit Alkmaar. De overige leerlingen gaan naar de Openb. Ulo-school te Alkmaar en naar de school voor V.G.L.O aldaar. Als afsluiting van dit zo gunstig eindigend schooljaar heeft deze zesde klas een 4-daags school reisje gemaakt naar de Jeugd herberg „De Kleine Haar" te Gorssel. Begunstigd door prachtig, zonnig weer werden in de omtrek van deze jeugdherberg vele mooie tochten gemaakt. De eerste dag werd begonnen met een autobus-tocht naar Apel doorn met een mooie bus van de N.H.A.D.O. Vervolgens een fiets tocht naar Zutfen, waar de Librije werd bezichtigd. Daarna naar Gorssel. De tweede dag werd gebruikt om door de uiterwaarden van de IJsel te trekken en een steenfabriek bij Terwolde te bezoeken. De derde dag was wel de mooiste, 's Morgens werd het Gemengde Bedrijf van boer Vos man te Heeten bezocht. 'sMiddags werd een wandeling door de Holterberg gemaakt en een bezoek gebracht aan het Nat. Hist. Museum van Piet Bos. De vierde dag begon met een mooie fietstocht naar Vaassen op de Veluwe. Daar werd de Forellen- kwekerij van de Ned. Heide Mij. bezichtigd. Daarna was het heerlijk toeven in het schaduwrijke bos van de „Cannenburg". Nadat vervolgens de fietsen in Apeldoorn op de trein waren gezet, stond stipt op tijd de bus van Schalkwijk te wachten, die de schare voldane leerlingen vlug en veilig weer naar Bergen bracht. Zaterdagmiddag ving de kermis aan met de opening van nog geen dertig stands in de Stationsstraat. Kwam het door de minder aan gename temperatuur of door de omstandigheid dat de stroom van gasten nog niet is gearriveerd, de Zaterdagmiddag verliep kalm. De stands trokken geen drommen van mensen zoals verleden jaar het geval was. Zondag was het iets drukker, doch ook Maandag en Dinsdag was het vrij kalm. Ook het café-bezoek was niet zo druk als verleden jaar. Voegen we daarbij dat de temperatuur ook Maandag en Dinsdag ook niet op een zomertemperatuur geleek, dan ligt het voor de hand dat er na de sluiting nog wel enkelen van een koude kermis zijn thuis gekomen. AGENDA VAN DE V.V.V. BERGEN Zondag 10 Juli, 2.30 uur: Openluchttheater. Kindervoor stelling van „Ezelsvel" door „De Plankeniers'' uit Naarden. Prijzen der plaatsen f 0,25 voor kinderen f 0,50 voor volwassenen. Voor verkoop van 5 Juli af. Zondag 10 Juli, 8 uurOpen luchttheater. „De Plankeniers" uit Naarden met Pieter Langendijk's „Het Wederzijds Huwelijksbe drog". Prijzen der plaatsen f 2,— en f 1,50: Scholieren f 1,Voor verkoop van 5 Juli af. Dinsdag 12 Juli, n.m. 8 uur: Concert Bergens Mannenkoor aan de Kogendijk (Kogenpleintje). Woensdag 13 Juli» Autopuzzle- tocht, deelname van ten hoogste 60 auto's, inschrijven bij 't bureau V.V.V., inschrijfgeld f 3,50 per auto. Start tussen 7 en 8 uur. Na afloop prijsuitreiking in de dancing van „De Rustende Jager". Donderdag 14 Juli, n.m. 3 uur: culturele middag in de Dancing van De Rustende Jager. V.V.V. BERGEN AAN ZEE Woensdag 13 Juli, 2.30 uur: Bergen aan Zee. Boulevard, Auto pedrace. „LIDO" Iedere avond Dansen van 21 uur af Jaap de Carpentier exposeert te Enkhuizen De Bergense kunstschilder Jaap de Carpentier, exposeert van 5 Juli t/m 31 Aug. in de Drommedaris te Enkhuizen. De tentoonstelling is dagelijks geopend en wordt ge houden onder auspiciën van het Kunstenaars Centrum Bergen (Nh.) Het was Dinsdag een hele drukte in het gebouw St. Jan. Een aantal dames was druk bezig een paar duizend broodjes te smeren, te beleggen en in perkamenten zakjes te pakken, terwijl een aan tal heren druk bezig waren deze in dozen te verpakken, snoeperij, lekkers en rokersbenodigdheden af te tellen en klaar te maken, zodat als Woensdag de gasten op reis gaan, iedere auto de nodige en aangename versna peringen voor de inzittenden bij zich heeft, om die onder de rit te consumeren. Wat een werk en welk een organisatievermogen is er nodig om een groep mensen een enkele pleizierige en genot volle dag te ver schaffen! De dames en heren die zich daarmede bezig houden hebben voor het begin van de reis reeds de hartgrondige dank van de genodigde reizigers verdiend. De laatste mode Kapsalon OPBRENGST Emmabloem-Collecte De opbrengst van bovenge noemde collecte bedroeg f 1213,81 Hartelijk dank aan de collectanten en in 't bijzonder aan de mede werksters van de U.V.V. en de milde gevers(sters), die dit mooie resultaat mogelijk hebben gemaakt. EXAMENS ACOUPAEDISTE Voor de te Utrecht gehouden examens onder auspiciën van de Vereniging voor Audiologie in het vak Acoupaedie voor het eerst in Nederland, slaagde Mej. Erica E. van Krugten, logopaediste te Alkmaar en Bergen (Nh.). De Acoupaedie is een nieuw specia listisch vak, dat zijn ontstaan te danken heeft aan de snelle ont wikkeling van de wetenschap be treffende de gehoorfunctie en de mogelijkheid doven en slecht horenden weer arbeidsgeschikt te maken met behulp van hoortoe- stellen. Het examen was uitsluitend toegankelijk voor logopaedisten (stem- en spraakheelkundigen) en leerkrachten bij het slechthorenden en doven onderwijs. Blijkens het Maandblad van de Kennemer Jeugdgroep voor Onthouders is het eerste half jaar van 1955 een héél goed tijd vak geweest: het ledental steeg tot 180! Hiervan woont het me rendeel in Bergen, doch ook in Schoorl heeft de groep 20 leden, zelfs 10 in Alkmaar, terwijl in Heiloo, Bakkum, Warmenhuizen en in andere plaatsen ook leden woonachtig zijn. De reden van deze groei is wel gelegen in het feit, dat allerlei activiteiten in de vereniging een plaats hebben weten te vinden: korfbal, athle- tiek, natuurhistorische tochten, wandel- en fietstochten, voor dracht, toneel, zang en kampe ren. 70 leden brachten drie da gen op Texel door en 60 namen er deel aan de roeitocht. Thans staan weer een Zeilkamp en twee Veluwe-kampen op het programma en die zijn ook bijna volgeboekt. Daarnaast houdt de groep Culturele avonden, die al tijd druk bezocht zijn. Hier wordt uitstekend werk voor de jeugd gedaan, zonder dat men om enige subsidie van de regering, in welke vorm ook, behoeft te vragen. Dat levert het beste bewijs dat de K.J.V.O. aan de gezonde behoeften van een groot deel onzer jeugd op uitstekende wijze voldoet. OPENLUCHTTHEATER V.V.V* BERGEN Zondag 10 Juli, 8 uur „DE PLANKENIERS" met Pieter Langedijk's Zondag 10 Juli, 2.30 uur „EZELSVEL" naar hel bekende sprookje van Moeder de Gans Terwijl Zaterdagavond in de Stationsstraat de kermismuziek vermengd met het geraas van luidsprekers en mensenge- schreeuw de lucht deed dave ren, hief Bram Keereweer in Duinvermaak de dirigeerstok omhoog, ten eindé een achttal koren hun vocale prestaties te laten verrichten ten aanhore van 104 betalende bezoekers. Met pianobegeleiding van mevr. Clara KeereweerDooye- waard werden een achttal num mers ten gehore gebracht, deels door gezamenlijke, deels door enkele koren. De uitvoering was in ieder nummer rhythmisch goed en er werd met enthousias me gezongen. De dirigent houdt blijkbaar nog al van sterke te genstellingen. De stemmen der zangers en zangeressen vorm den over 't algemeen te weinig één geheel, zodat afzonderlijke groepen duidelijk te onderschei den waren. De uitvoerenden vonden ech ter een dankbaar gehoor, dat na het concert van de gelegenheid tot dansen een gretig gebruik maakte. UURWERKEN In het K.C.B. exposeert thans de Amsterdamse kunstenaar Anton Rooskens met een aantal werken, die eens een afwisse ling vormen met hetgeen men gewoonlijk te zien krijgt. Dit is ongetwijfeld de kunst der toe komst, want zoals Mr. J. Reits- ma twee jaar geleden in zijn le zing op De Haaf betoogde: de kunst gaat voort en schrijdt van de afbeelding verder naar de idee. Of de kunstschilder Roos kens in zijn werk ideeën heeft afgebeeld en welke dat zijn, dient ieder voor zichzelf uit te maken. In elk geval raden wij ieder die dit leest: Ga dat zien, want de ontmoeting met het westen van een hypermodern kunstenaar is niet iedere week mogelijk. Voor de leden der V.V.V. Ber- gen-Binnen zal op Vrijdag 8 Juli een vergadering worden ge houden bij Nieuwendijk, ten einde van gedachten te wisse len over het wegenvraagstuk. 't Gemeentebestuur heeft aan diverse verenigingen zijn opvat tingen schrftelijk kenbaar ge maakt, en wacht blijkbaar op de reacties. Tot nog toe heeft alleen de V.V.V. blijk gegeven op de zaak te willen ingaan. De vraag is nu: Wat doen de anderen? GESLAAGD Op de Maandag j.L, te Am sterdam gehouden V.E.V.-exa mens, slaagde onze plaatsgenoot J. S. Jansen Jr. voor Electro- monteur. Vrijdag 1 Juli opende de heer Klaassen, eigenaar van de dro gisterij de Vijzel, in de Kerk straat no. 4 in het pand waar te voren een slagerswinkel was ge vestigd zijn zaak. Met man en macht is er sinds het vertrek van de vorige bewoner gewerkt, om het interieur te vernieuwen ten einde aan de eisen die de nieuwe affaire stelde te kunnen beantwoorden. Gelukkig waren de plannen reeds tevoren gemaakt en voor zover 't mogelijk was verwezen lijkt, zodat men, toen men dé beschikking over het pand kreeg, direct aan de slag kon gaan. Het resultaat is dan ook uitstekend geworden, want wie thans de winkel betreedt, ziet een geheel nieuw en keurig in terieur. De wanden, bekleed met fonkelnieuwe kasten met glaswerk, een moderne toon bank, een glazen kast in de étalage die zowel voor étalage als verkoop geschikt is, de mo derne muurbekleding van ge perforeerd board, dat alles maakt met de nieuwe verlich ting deze winkel tot een plaats, die aangenaam aandoet. Voegen we daarbij, dat de Kerkstraat als winkelstraat uitermate ge schikt is, dan is de overgang naar dit nieuwe adres, zeker een vooruitgang te noemen. Wanneer we ons in gedachten eens bezig houden met het aan- HAMEA Zonnefiïter tal zaken in Bergen dat in de laatste tijd is verbeterd, ver groot en verhuisd, dan blijkt dat de Bergense zakenlieden in steeds groter wordend aantal gaan openstaan voor de eisen van de moderne tijd, en daar door hun zakenpanden gaan moderniseren. Dat is een ver heugend feit, want het wijst er op dat de zakenlieden zelve mo derne inzichten bezitten, wat aan de bloei van onze gemeente ten goede komt. ZONDAGSDIENST ARTSEN Weekttai T w |fV»T¥Vlr»r DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 4.70 per jaar f 1.20 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1.20 Vraag en Aanbod 12 ct. per m.m. Woning- en Vacantieruil Mct.m.m. Familie-advertenties 15ct. per m.m. Ingezonden mededeling WAT-MijmhaRPT Maakt |5 GOED Ingezonden mededeling EGMOND AAN ZEE TEL. K 2206-446 Restaurant van de eerste rang Hyper moderne Dancing en Bar Eig. JELLE DE VRIES Recht van toegang voor behouden TELEFOON 2 10 4 UIT NAARDEN Prijzen der plaatsen f 1. f 1,50 en scholieren f 1,.Voorverkoop en plaatsbespreking bureau V.V.V. van 1022 uur. SPECIALE KINDERVOORSTELLING VAN Kinderen f 0,25Volwassenen f 0,50 Ingezonden mededeling aan 't strand, veilig tegen zonnebrand. WAT MunhaRDt Maakt is &0Ed BERGEN 10 Juli Dr v. GELDER, Tel. 2027 10 Juli SCHOORL-KOEDIJK Dr. H. J. PIERS, Telefoon K 2201-202 b.g.g. K 2208-2847

De Duinstreek | 1955 | | pagina 1