ft De tocht der ouden v an dagen Dutch Swing. College. Bond LEDENVERGADERING V.V.V. r*. 99 Dames u R S E M PROMENADECONCERTEN DUTCH SWING COLLEGE BAND duLïitö-toce,cte>ït I AGENDA I GERRITSEN Deunen!! ™W IflffWlfVrfr VRIJDAG 15 JULI 1955 32c JAARGANG No. 28 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Ëgmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a« d. Hoef Woensdag 6 Juli 's morgens tegen acht uur was het al een hele drukte bij de autobusgarage van Schalkwijk. Driehonderdvijf Ouden van Dagen zochten een plaatsje in de zeven grote bussen en drie particuliere auto's, waar mede de jaarlijkse tocht gereden zcu worden. In de eerste bus za ten de leden van „de soos" en het Westfriese bruidspaar Vor- sijp, dat rijkelijk laat aankwam. De tandeloze „bruidsman" en de bruid met haar boeket van rose anjers, beiden de konen hoog rood gekleurd van agitat'e, wer den door allen hartelijk begroet. Nu kon de reis aanvaard wor den. Om half negen zette de laage stoet auto's en bussen zich in be weging onder de hoede van twee man rijksverkeerspolitie. In de Eeuwigelaan, waar nog enkele feestgangers instappen, ontmoet te men de bussen der Ouden van Dagen uit Egmond/Zee, die het blijkbaar vandaag in het Noor den zochten. Vrolijk wuivend passeerde men elkaar. In 't Woud werd weer even gestopt om nog maals feestgangers in te laden en verder ging het langs bloeien de iris- en anemonenvelden door Egmond a/d Hoef, Egmond Bin nen en Bakkum naar Castricum, door het vlakke bollenland met de duinenrij op de achtergrond. Heemskerk, Beverwijk en Velsen werden gepasseerd en dan ge duldig op zijn beurt wachten voor de pont. De wachttijd werd ge kort met 't eten van de heerlijke kaas- en krentenbroodjes, die rondgedeeld werden. Aan de overkant van 't kanaal passeerde men weer lotgenoten: Ouden van Dagen in een haast einde loze rij particuliere auto's. Al wuivende trok men langs elkaar GOUD heen en verder ging het door Driehuis naar de bosrijke duin rand en langs de prachtige Duin en Kruidberg, de ruïne van Bre- derode, Santpoort, 't mooie park Duinlust, de hertenkamp, 't Pan nenkoekhuisje, Bloemendaal en Overveen, langs de oude olm van Kraantje Lek aan de voet van Neêrlands hoogste duin „de Blinkert", door Aerdenhout en Heemstede met hun welverzorg de tuinen naar het park Groenen- daal met zijn mooi hoog hout, dat hier niet door de zeewind geteis terd wordt, In Groenendaal was de eerste pleisterplaats en genoot men van een heerlijk kop koffie met ge vulde koek, gezeten aan lange tafels, nadat elk 'van rookgerei of snoeperij was voorzien. De voorzitter van het comité, de heer Stockman, feliciteerde het bruids paar Vorsijp, dat daarna door Het meest verzorgde kapsel Kapsalon alle aanwezigen hartelijk werd toegezongen, waarop de „bruids man" in het Westfries bedankte. Om half twaalf werd het sein tot vertrek gegeven en werden de bussen weer beklommen. Verder ging het nu,x door Bennebroek met zijn mooie villa'tjes, Lisse, Hillegom langs de kalkzand steenfabriek, Sassenheim met de grote bollenopslagplaatsen en langs Sikkens lakkenfabriek de grote verkeersweg op naar Was senaar, Langs het Dierenpark aan de Rijksstraatweg gaat het dan op Den Haag aanwaar tegenov-er Marlot aan de Be- noordenhoutseweg heel landelijk de lama's grazen. Door de Laan van Nieuw-Oost-Indië langs het nog steeds niet herbouwde Be- zuidenhoutkwartier, waar het koolzaad welig langs de verlaten straten bloeit, wordt naar Rijs wijk gereden en vandaar naar de speeltuin „Drievlietgelegen bij de driesprong van de Vliet, waar deze aftakt naar Den Haag. Dit is de tweede pleisterplaats. Na binnen gesmuld te hebben van de heerlijke koeken, broodjes met worst en rookvlees, en naar be lieven de twee verstrekte con sumptiebonnen te hebben be steed, zwermt het grote gezel schap de zalen uit en de tuin in, en daar is genoeg te zien en te beleven. De reeds oude uitspan ning „Drievliet" is twee jaar ge leden vergroot en geheel gemo derniseerd. Bij het huis noden ta- spelen, onder toezicht van de rijksverkeerpolitie ongelukje in de autoscooters, terwijl weer an deren dwalen door de Doolhof. Wie meer voelt voor landelijke genoegens kan hier zijn hart op halen aan het mooie polderland schap, de vele jonge eendjes en de vier parmantige pauwtjes, die als kleine grauwe balletjes lopen tussen de statige, decoratieve en schitterend gekleurde pauwen. Om half vier wordt de terugtocht aanvaard. Bij de bussen staan een paar jochies te kijken en vra gen: Bergen, waar ligt dat? Bij Alkmaar, jö -Tjé, wat vèr, klinkt het bewonderend. De route gaat nu langs de Vliet met zijn mooie parken en buitenplaatsen, door Leidsendam en verder binnendoor naar Voor schoten langs Duivenvoorde met het prachtige zware geboomte in het open weiland. Bij de -Grote Vink wordt om Leiden heen ge reden en even voorbij Oegstgeest LIDO" Iedere avond Dansen van 21 uur af feitjes en stoelen tot zitten. Het bruidspaar is er neergestreken en de „bruidsman" tovert uit zijn achterzak een kruik van zeker vijf liter te voorschijn. Het blijkt al spoedig dat hij iets van goo chelen afweet en aan publiek ontbreekt het hem niet. Maar ook de speeltuin zelf, die veel heeft van een permanente kermis, trekt de mensen. Daar zwieren hoog te paard gezeten oude Bart en de bruid naast elkaar in de draaimolen rond. De zweefmolen heeft zijn bezoekers, die hoog de lucht ingaan en op de glijbaan komt het driemanschap Stock- mann, Borst en Hopman naar beneden gestormd gevolgd door vele anderen. De buschauffeurs duikt in de verte de duinenrij weer op, terwijl Warmond vanaf de hoge verkeersweg gezien, diep in de polder ligt. Dan gaat het weer door Sassenheim en Lisse, langs kistenfabriek, bloemenvei ling en modern scholencomplex, door Hillegom en Bennebroek terug naar Groenendaal, waar gedineerd zal worden. Voor het eten is er nog gelegenheid om op de verstrekte consumptiebon kof fie, ranja of ehwat anders te gebruiken, maar wat duurder is dan veertig cent moet zelf bij betaald worden. De tijd wordt gekort door het „Krawijk trio" (kraamzusters en wijkverpleeg sters) die de gebeurtenissen van de dag bezingen, terwijl het re frein door ieder wordt meege zongen. Vorsijp, die zich nu tot Sijpheer heeft ontpopt komt met humor uit het dagelijks leven. En dan 't grote wonder van Ber gen. „Als je als Bergenaar ergens iets overkomt waarbij geen an dere Bergenaar is, wie 't vertelt, je weet het niet, de meeuwen Opticiën VAN DER KUIP Bezoekt de van Schoorl's Gem. Koor Medewerkenden Aanvang 8 uur Toegang Vrij brengen het over, maar het hele dorp weet het." Onderwijl was de soep opgediend en onder op gewekt gebabbel werd van het welverzorgde diner genoten. Na afloop sprak de loco-burgemees- ter, de heer L. den Das, waarde rende woorden over de vele goe de zorgen aan dit feest besteed. Deze dag getuigt van de saam horigheid van oud en jong. Vroe ger hebben de ouden voor de jongen gezorgd en gewerkt, nu maken de jongen het door hun geldelijk offer mogelijk, dat de ouden uit kunnen gaan. De be dragen, die jaarlijks opgebracht worden dwingen respect af, maar er is ook veel geld nodig. 10 van de bevolking is boven de 65 jaar, dit betekent dat er in Ber gen 900 bejaarden zijn. We hebben elkaar nodig in onze maatschappij, waar een voortdu rende wisselwerking is 1 tussen zorgen voor een ander en te zij ner tijd door anderen verzorgd worden. De heer Stockman bracht dank aan allen die tot het slagen van dit feest bijdroegen, waarna nog gelegenheid was een half uurtje door het mooie park te dwalen. Om half zeven gaat het op huis aan door Haarlem, waar de St. Bavo verrassend mooi in de avondzon staat. Op de pont stapt mevrouw Huygens in een van de particuliere auto's en maakt zo het laatste deel van de rit mee. Dat de dag heerlijk ge weest was en niet te vermoeiend, bewezen de zanglustigen, die het ene liedje na het andere zongen. V/at een vreugde brengt zo het op school door allen geleerde lied; een band is het voor het ge hele leven, een mogelijkheid om gezamenlijk zijn vreugd en dank baarheid uit te zingen. Bij de van Renenbank in de Hertenkamp stond, als elk jaar. trouw de Bergense Harmonie om met vrolijke tonen en tromgerof fel de feestgangers te ontvan gen. Ten aanschouwen van bur gemeester en dorpsgenoten werd deze dag met een rondedansje besloten. OP ,,'T OUDE HOF" TE BERGEN De Volkshogeschool ,,'t Oude Hof" organiseert van 18 tot 30 Juli een cursus voor Oude Muziek. De hier door vele concerten reeds bekende violist van het Duisquartet Hubertus Distier zal de lei ding hebben. Voorts werken mede in het kader: Gisela Distler-Brendel, een claveciniste, die in alle landen van West-Europa optrad en de beide Bergense kunste naars Mevrouw Elisabeth Wey- and sopraan en Christinus Dek ker, Viola d' A- more. Onder de deel nemers schuilen nog tal van be kwame lieden, die Musiceren in Bach's tijdgezamenlijk in in tieme sfeer een reeks van concerten zullen geven die in beperkte mate ook voor het publiek toe gankelijk zullen zijn. De data der openbare concerten zijn: Dinsdag 19 Juli: Vioolwerken van Fr. Biber. Solosonaten van J. S. Bach voor viool en cello. Canonmuziek. Overzicht van zeven eeuwen vocale en in strumentale canonmuziek. Muziek voor Cembalo, En gelse Virginalisten, Franse, Italiaanse en Spaanse muziek, Jan Pieter Sweelinck. Muziek voor twee violen d' amore en cembalo. Kamermuziekavond. Cembalomuz. van J. S. Bach. Concert van koorwerkeno.a. Psalmen van Schütz en Swee linck. Concert voor strijkorkest. De concerten worden gehouden op ,,'t Oude Hof" 's avonds van half negen tot 10 uur. Entréekaarten f 1,50 per losse kaart, f 5,- voor vijf avonden naar keuze. Kaartverkoop V.V.V. Bergen, Kunstzaal de Rustende Jager, V.V.V. Bergen aan Zee en Zee terras de Spin. Woensdag 20 Juli Vrijdag 22 Juli: Zondag 24 Juli: Maandag 25 Juli Dinsdag 26 Juli Woensdag 27 Juli: Donderdag 28 Juli Vrijdag 29 Juli: OPENLUCHTTHEATER V.V.V. BERGEN ZONDAG 17 JULI, 8 UUR in volledige bezetting van 8 ster musici o.l.v. PETER SCHILPEROORT De liefhebbers van jazz-muziek wacht op Zondagavond 17 Juli a.s. 'n groot evenement van moderne rhythmen. In het openluchttheater te Bergen Nh. wordt dan een jazz - concert georganiseerd met me dewerking van de over bekende „Dutch Swing College Band" in de vaste bezetting met Peter Schilperoort (cla rinet, sopr.-sax, drums, Dim Kesber (clarinet, sopr.-sax), Wybe Buma (trompet), Wim Kolstee (trombone), J. Schrier Jr. (piano), Arie Ligt- hart (banjo, guitaar), André Westendorp (drums, trompet), en Bob van Oven (bas). Het D.S.C.-orkest, dat in 1945 werd ge vormd, heeft zich in binnen- en buitenland een uitstekende naam weten te verwerven. Door de vele gramo foon - opnamen geniet het thans bekendheid over de gehele wereld. Het heeft zich laten horen voor de micro foons van de Belgische Franse, Engelse, Zwit serse, Duitse en Scan dinavische omroep-or- ganisaties, terwijl het uiteraard geregelde uit- zendingenin Nederland zelf verzorgt. Tal van Europese landen werden tijdens de concertreizen be zocht; komende maand gaat de band een grote tournée door Joego slavië ondernemen. T e- recht worden Peter Schilperoort en zijn mu sici dan ook beschouwd als dè N ederlandse jazz- ambassadeurs. Het concert op 17 Juli betekent het eerste optreden van de Dutch Swing College Band te Bergen en aan belang stelling van de vele jazz - vrienden zal het dan ook niet ontbreken. Het programma ver meldt o.a. de grote succesnummers „Doc tor Jazz" en „When the Saints". I VAN DE V.V.V. BERGEN I Zondag 17 Juli, 8 uur 1 Openluchttheater. Optreden van „The Dutch Swing Col- I lege Band" onder leiding I van Peter Schilperoort. Prijs I 0 der plaatsen f 2,Voor- verkoop van 12 Juli af. Donderdag 21 Juli, 2.30 uurOpenluchttheater. Kin- 1 dervoorstelling „Sjors en S Sjimmie". Ieder kind ont- vangt een prachtige fietsvlag. 1 Entrée kinderen f 0,60vol- I wassenen r l,<S Donderdag 21 Juli, 8 uur1 s Openluchttheater. „Het Bal- let der lage Landen". Prijs 1 der plaatsen f 2,scholie- 1 ren f 1,Voorverkoop van i 16 Juli af. f V.V.V. BERGEN AAN ZEE 1 Woensdag 20 Juli, 2.30 1 uurBoulevard en Paraas- siapark. Gecostumeerde kin- deroptocht. V.V.V. SCHOORL Zaterdag 16 Juli. Muziekf Rondgang Berger Harmonie. Zondag 17 Juli. Hengel- wedstrijden. Tijd en plaats 1 zullen nader worden bekend i 0 gemaakt. Zie aankondiging 1 V.V.V. borden. Maandag 18 Juli. 's Avonds l 1 8 uur, zang door Schoorl's S Gemengd Koor in de duin- pan aan de Schoorlse Zeeweg. I Donderdag 21 Juli. Puzzle- wandeltocht. Start etc. zullen s nader worden bekend ge- 1 maakt. i Vrijdag 8 Juli belegde het be stuur van V.V.V. Bergen een bijzondere algemene ledenverga dering in de zaal van Café Nieu- wendijk. De voorzitter der V.V.V. de heer J. Broersma opende de vergadering, die ten doel had de diverse wegenplan- nen| te bespreken, welke in aan merking komen, als met Septem ber de Nederlandse Spoorwegen, met goedkeuring der regering, het traject AlkmaarBergen aan Zee niet meer zullen onderhou den. Het gemeentebestuur heeft binnenskamers reeds over deze materie vergaderd. Wel is men tot bepaalde conclusies gekomen, maar de definitieve beslissing in de raadvergadering valt waar schijnlijk pas in September. Vier plannen werden deze avond de leden voorgelegd: le Een weg over de trambaan van Oostdorp naar de Bree- laan en van daar naar de Fransman. 2e Een weg over de trambaan van Oostdorp naar de Bree- laan en een rondweg buiten het dorp om naar de Frans man. 3e Als 2, maar met een verbin ding naar de rondweg door o.a. Renbaanlaan en Meer weg. 4e Een weg over de trambaan van Oostdorp naar de Bree- laan en verder naar de Kom- ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Meeltöad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 4.70 per jaar f 1.20 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1.20 Vraag en Aanbod 12 ct. per m.m. Woning- en Vacantieruil 14 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. TELEFOON 2 10 4 tt EGMOND AAN ZEE TEL. K 2206-446 Restaurant van de eerste rang Hyper moderne Dancing en Bar Eig. JELLE DE VRIES Recht van toegang voor behouden MIENT 25 - ALKMAAR Maandag 18 Juli, in de Duinpan aan de Schoorlse Zeeweg te Schoorl. Donderdag 21 Juli, in de Duinpan Dir. Corn. Jonker aan de Wagenmakersweg te Groet. Bep Streefkerk, Sopraan Schoorl's Kinderkoor onder leiding van Klaas Venneker. Enig optreden van Europa's Dixieland orkest no. 1 Een overrompelende Jazz show met alle grote radio- en gramofoon successen Voorverkoop en plaatsbespreking Bureau V.V.V. Toegangsprijs f 2.(bel. inbegr.) IN OPENLUCHTTHEATER TE BERGEN Nh. ^00900000000000000 00000000000000000000000o0^ 0 O 0 o f 1 0 O o o O o 0 o o o o o O O 0 o 0 o 0 o o o O O °OqOOOOoooooooooooooooooooooooooooooooooo0 17 Juli Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 17 Juli SCHOORL-KOEDIJK Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1955 | | pagina 1