5CHDDPL S.H.D.= ,Jlt zaê hel naait weet doen" S1* A Mist U houdt MrOptDW PASTOOR \\fiE RUSTENDEJAGER CDADTCI ITCCkl in en om de Duinstreek I BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. IHS EEN OPVALLEND naoorlogs verschijnsel is wel de be langrijke plaats die het artikel „nachtkleding" in de gardero be van de moderne vrouw inneemt. Werden vroeger hoofd zakelijk nachthemden gedragen, thans kunnen wij zeggen, dat de piama in deze gewoonte een grote verandering heeft gebracht. Bij de moderne vrouw, en zeker niet alleen de jongere onder haar, geniet de meer „geklede" sportieve pi ama een grote populariteit. Hierbij speelt ook de keuze van het materiaal een be langrijke rol. Waren voorheen katoen en flanel in effen kleu ren vrijwel de enige doeksoorten, thans heeft men keuze uit een veelheid van kwaliteiten, waarvan de meeste in aardi ge dessins gebracht worden. In de zomer vindt u naast de gewone katoen ook nog cloqué waszijde, batist, piqué, ny lon, e.a. In de winter, wanneer warmte een eerste vereiste is, is de keuze minder groot. De aan beide zijden geruwde platte flanel is grotendeels vervangen door de minder „aan hankelijke" keperflanel of zwanendons, met daarnaast de zeer mooie maar dan wel dure satijnflanel of satin-feutre. Ook in de modellen van de moderne piama's en nacht hemden heeft een revolutionnaire omwenteling plaatsgevon den. Kraagjes, mouwen, schouderlijn, garnering, sluiting, kortom alles is er op gericht om de nachtkleding zo flatteus mogelijk te maken en het is duidelijk te zien dat de mode voor bo venkleding ook in nachtkleding wordt doorgevoerd. Iets biezonders is wel de tricot garnering, die enkele jaren geleden door de firma Jansen en Tilanus met haar Jeantila collectie werd gelanceerd. Deze firma brengt o.a. zwanen dons piama's in diverse modellen, waarvan het kraagje, de nauwsluitende manchet en de sluiting om de enkel, van tricot is gemaakt. Dit maakt niet alleen, dat de piama's er met hun zeer vlotte lijn biezonder leuk uitzien, doch tevens praktisch zijn, daar mouwen en broekspijpen niet kunnen opstropen, hetgeen voor „Woelige" slaapsters een garantie is tegen koude armen en benen. Bijgaande foto laat u zo'n piama van zwanendons zien, in witte fondkleur, met frisse opdruk, en de tricot-garnering in dezelfde kleur met een witte streep er in gebreid, U ziet, dat ook aan kleine dametjes is gedacht, waarvoor men het verkleinde model van de „mama"-piama heeft gemaakt. Dat een dergelijk „geklede" piama ook prettig is voor de vroege morgenuren, of wanneer men er 's nachts eens uit moet ligt voor de hand. Ook voor het winternachthemd wordt de tricot-garnering aan pols en hals gebracht. De modellen zijn wijd en extra lang. De kleuren zijn zeer aan de mode onderhevig. Zag men vroeger meestal bleu, rose en zalm, hierin is thans een verandering en uitbreiding gekomen. Na de hausse, enkele jaren geleden, in donkere kleuren, zoals marine, flessengroen, bordeaux en zelfs zwart, is men nu in het andere uiterste vervallen. In de dessins is wit fond thans veel gevraagd, waarna zachte pasteltinten met vooral bleu als hoofdkleur veel gebracht worden. In de effen kleuren gaan naast de lichte tinten ook tomaat en raf, echter meer voor slanke fi guren, Bij deze veelheid van keuze moet het onze lezeressen niet moeilijk vallen de bij haar passende piama of nacht hemd te vinden. IEDERE DINSDAGAVOND VAN 7 TOT 8 UUR SPREEKUURvoor BRILCONTRÖLE U/AARBU U DE COMPLETE COLLECTI BRILMONTUREN WORDT GETOOND BERGEN SPORT IN HET KORT «- - WIJ OUDERS shawl (donkerrood), bruine glacé herenhandschoen, jongensjas don kerblauwe ribfluwelen, bruin le deren damesportemonnaie inh. bankb. f. 25,ziekenfondskaart, regenbroek zwart (textiel rubber), broche (oud zilver), jongensjack (wit gelig), ballpoint (goud kleurig), zwart zakkammetje, portefeuille inh. f. 248,50, rijksdaalder, shawl (rood zijden), cockerspaniel goud kleurig, lipssleutel no. 122, school tas van groen leder, zwarte vul penhouder met rode rand en ron de pen, brede riem zwart suède, rode wollen shawl, klein bruin eendje, witte keeshond, kleine zwarte portemonnaie, inh. f. 0,25, hondje (chow-chow), motorgereed schap in doek gewikkeld, zwarte lederen dameshandschoen (rech ter), blauwe kindergymnastiek schoenen. Inlichtingen verkrijgbaar aan 't Groepsbureau der Rijkspolitie te Bergen (Nh.), Karei de Groote laan 17, op iedere werkdag tussen 10 en 11 uur. Burgerlijke Stand BERGEN ZEER OUDE GENEVER H. D0LSTRA U KUNT NIET ALLES WETEN Mosterdvlekken verdwijnen met sodawater. Geef een bedpatiënt alleen ge kleurde zakdoeken, deze zijn gemakkelijker terug te vin den dan witte. Blond haar krijgt een mooie glans door wassen met kamillen- thee. De stofzak van een stofzuiger mag alleen maar afgeborsteld worden; deze mag nimmer gewassen worden, want dan zou het weefsel poreus wor den en stof doorlaten. Een spons van nylon of schuim- plastic kan gereinigd worden in huishoudzeep. Goed uit spoelen en laten drogen. Een echte spons moet na gebruik steeds goed worden uitge spoeld, uitgeknepen en ge droogd. Om slijmerig worden te voorkomen moet deze spons af en toe met warm water worden overgoten. Een slijmerig geworden spons moet eerst worden uitgespoeld tot alle zeepresten verdwe nen zijn, vervolgens worden uitgeknepen en daarna een paar uur geweekt worden in water waaraan azijn is toege voegd. Tepslotte goed uit spoelen, uitknijpen en buiten laten drogen. Dun glas kunt u knippen als u schaar en glas onder water houdt. VAN DER KUIP VERLOKEN EN GEVONDEN VOORWERPEN Lijst van verloren en gevonden voorwerpen gedurende het tijdvak van 28 Sept. t/m 10 Oct. 1955. Gevonden klein model bril, kinderbril, arm band met penning, damesshawl, ring, dameshandschoen, sleutels (2), bankbiljet, jongensjack, uitlaat, portemonnaie, rood poesje, wit kindertasje, capuchon, grijs petje, bloemkool, gele halsdoek voor padvindster met insigne, bruin le deren portemonnaie met rits inh. o. m, een oude foto, linkerhand schoen (zwart glacé), broche (muil tje), twee jongensrijwielen. Verloren capuchon groen-blauw, donker blauw vest met ritssluiting, heren- VIERJARIG Liesje was stout geweest. Moeder had gebromd en er was zelfs een klap gevallen. Wat had Liesje gedaan? Liesje was op een stoel geklom men zoals zij des morgens altijd deed om vader na te wuiven. Na dat dit was gebeurd, was zij op de stoel gaan wiebelen tot deze heen en weer begon te schomme len. Natuurlijk had het niet lang geduurd of Liesje was met stoel en al omgevallen. In haar val had zij zich vastgegrepen aan het raamgordijn, waardoor een bloe- menvaas, die in de vensterbank stond, in scherven viel en er een grote natte plek op het lichte vloerkleed ontstond. Hevig geschrokken had zij het op een schreeuwen gezet en toen moeder haastig was komen toe lopen en de bende zag, was die klap gevallen en harde, boze woorden waren er gezegd. Liesje had zo onbedaarlijk gesnikt, dat moeder medelijden had gekregen. „Kom maar hier", had zij tenslotte gezegd, „zeg maar ik zal het nooit meer doen en dan is het weer goed." „Nooit meer doen!" had de kleuter nagepreveld en vertederd had moeder haar geknuffeld. Gauw en gemakkelijk. Een poosje later vond moeder de kleine schelm bezig de inhoud van de suikerpot leeg te scheppen in het grage mondje. Dat was na tuurlijk heel erg stout. Liesje moest in de hoek staan en zij mocht voor straf niet aan tafel eten. Maar toen zij moeder met haar betraande kijkers verwijtend aankeek en achter elkaar afraf felde: „Ik zal het nooit meer doen", toen was alles weer goed. Het ging gemakkelijk en vlug. Moeder vertelde het voorval die avond aan vader en besloot: „Zij beloofde zo echt lief beter schap". Helaas gaf deze moeder blijk helemaal niet te beseffen, dat het voor Liesje maar een lege formule was, waarvan de eigen lijke betekenis haar ten enenmale ontging. Zij wist uit ervaring slechts dat deze bepaalde klanken in staat waren alles weer prettig en gewoon te maken. Van schuld en schuldbesef. HET SPREEKT vanzelf, dat een dergelijke belofte van nul en gener waarde is. Alleen wanneer W# I UirLIIJk MM °o Moderne Optiek „C A N A R I S" .4 jaar „Zeven broers zoeken zeven meisjes" a.i. K. M. Gerritsen Horloger - Opticiën xiy-xsyx-ri':;: titie meespelen, iedere Maandagavond van 7.45 tot 11 uur in het T. en O.-ge bouw, Kogeltjesplein 40 A, waar U van harte welkom bent! Secretaris: C. TROMP, Westerweg 48, Bergen (N.H.). SCHOORLSE SCHAAKVERENIGING Uitslagen van de gespeelde partijen op 19 October 1955: C. Burger—H. A. Dorrè 1.0 H. A. Dorrè—C, Burger 10 T. de JongC. Visser 01 J. de BoerH. Diderich 10 H. Diderich—J, de Boer 10 M Slot—N. Blokker 1 —0 C. den DasH. A. Dorrè 10 J. de BoerC. Visser 01 J. v. LooG. Konijn afgebr. J. W. MeedendorpT. de Jong 01 Speelavond Woensdag van 811 uur in Hotel-Restaurant Klein-Zwitserland, Duinweg 30. Hoflaan 2 Telefoon 2202 Voor de oefenwedstrijd, die het voor lopig Nederlands elftal vóór de wed strijd tegen Noorwegen in Amsterdam speelt op Woensdag 26 October a.s. om half vier des middags, is als tegenstan der gekozen de befaamde Duitse ploeg van Schalke '04, de club van de beroem de ex-internationaal Szépan. Momenteel worden door het bestuur van de profclub Alkmaar en vertegen woordigers van gemeentebesturen be sprekingen gevoerd, die er eventueel toe zouden kunnen leiden, dat de Noordhol landse hoofdklasser de kaasstad gaat verlaten. Eén der oorzaken van de moei lijkheden met de gemeente Alkmaar is wel het feit, dat het tweede elftal niet op Zondag kan spelen, waardoor het de profclub niet mogelijk is om voldoende bezoekers naar dit tweede team te trek ken. Ook gaan momenteel geruchten dat Alkmaar contact zou hebben met Hol- landia uit Hoorn over een mogelijke fusie, niettemin acht men de kans groot dat de gemeentelijke overheid en de prof club tot elkaar zullen komen, aangezien de gemeente bijna vier ton heeft inge- vestëerd in het terrein aan de Sportlaan. Indien Alkmaar vertrekken gaat, zou dit geld min of meer over de balk gegooid zijn. A >'i Bertus de Harder, die de wedstrijd NederlandBelgië bijwoonde, heeft voor Bordeaux nog steeds geen competitie wedstrijd gespeeld. In de vriendschappe lijke wedstrijden tegen Borussia Neun- kirchen blesseerde hij een spiertje achter de knie en daardoor kon hij niet in de competitiewedstrijden tegen Troyes en Lens uitkomen. De Engelse club Southend United heeft zoveel Schotse spelers, dat men gemakkelijk een volledig Schots elftal kan opstellen. De clubleiding doet dat ook wel eens, maar alleen in oefenwed strijden. „Schotland tegen de Lest" is een populaire oefenwedstrijd, waarin beide partijen zich altijd meer uitsloven dan in welke andere oefenwedstrijd ook. De Nederlandse kampioen in het ve dergewicht, Henk Klok, heeft te Con stance ondanks dappere tegenstand zijn meerdere moeten erkennen in de Frans man Roger Cappato, die winnaar werd op punten. Niettemin was Klok in een uitstekende vorm en hij deed meer dan zich alleen maar verdedigen. Het werd een levendig duel van het begin tot het einde. De Volleybal-interlandwedstrijden te gen België zullen dit seizoen gespeeld worden op 26 November te Antwerpen en op 24 Februari te Den Haag. Alleen de heren zullen in het veld komen, zo dat de Nederlandse dames helaas geen kans krijgen, hun krachten te meten. Naar wij vernemen heeft de Trainings- Organisatie-Commissie van de K.N.A.V. besprekingen gevoerd met een aantal athleten in verband met een eventuele uitzending naar de Olympische Spelen te Melbourne. De volgende athleten zul len een speciale training ondergaan en voorbereid worden op een eventuele uit zending: Puck van Duyne - Brouwer (Olympia '48voor de 100 en 200 me ter; Dini Hobers (D.O.L.) voor hoog springen; Nel Zwier (H.B.S.-Flevo) eveneens voor hoogspringen; Aart van Hardeveld (Vlug en Lenig) 200 en 400 meter; Janus v. d. Zande (Vlug en Le nig) voor de marathon; Eef Kamerbeek (P.S.V.) voor de tienkamp. dat snorren; tegenwoordig in de mode raken, vooral in Frankrijk. Maar de Franse boksbond heeft er bezwaren te gen en publiceerde daarom een bericht, dat een bokser met een snor niet meer GEBORENGemma Catharina Maria, d. v. C. Zonneveld en C. A. Schipper; Petrus Johannes Cornells, z. v. C. Blan- kendaal en W. van Leeuwen: Johanna Petronella, d. v. A L. Bellekom en J. E. Zagers Jacobus Gerardus Hyacinthus, z. v. B. Hof en M. M. T. Pepping; Willy Catharina, d. v. C. Z wakman en T. A. Visser; Josefina Irene Maria, d. v. P, de Waard en G. C Roosloot. ONDERTROUWDAlfred Johannes Borg, 26 jaar, Amsterdam en Héléne Joanne Hermine van der Hulst; Johannes Leek, 27 jaar, Schoorl en Catharina Veld, 25 jaar; Gerrit Kloppenborg, 32 jaar, Enschede, en Janna Heiloo, 30 jaar; Hermann Georg Nordemann, 26 jaar, Krommenie en Ans Ruitenbeek, 25 jaar. GEHUWD Cornelis Fransiscus Bakker en Maria Catherina Busker, Limmen. OVERLEDEN Leo Slotenmaker, 26 jaar: Jacoba Cornelia Koemaad, 81 jaar; Jan Beeldman, 67 jaar. F 6.50 PER LITER Slijterij Ruïnelaan 2 - Bergen Telefoon 2760 OPTICIËN Mieut 25 - Alkmaar m |f M Tk y VU OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOon O O "O OO00OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO00OOOOOOOOOOOOOOOOOO0 VOETBALVERENIGING „SCHOORL". Uitslagen: Schoorl (Welpen A) Alcmaria (Welpen C) 2—1 Schoorl (Adsp. B) Alkm. Boys (Adsp. E) 34 Alkm. Boys (Adsp. B) Schoorl (Adsp. A) 14 Programma Zaterdag a.s, Alcm. (Welp. B)Schoorl (Welp. A) Zondag a.s. Schoorl (Adsp. B)Foresters (Adsp. C) Aanvang 10 uur Schoorl (Adsp. A)Foresters (Adsp. A) Aanvang 11.15 uur NIEUWS VAN DE DAMCLUB „BERGEN". Leden opgelet! Een vriendelijk verzoek van het Be stuur. Wij maken de leden er op attent, dat de vier wedstrijden Donderdags gehouden worden. Houdt deze datums vrij!! Maar tijdens deze uitwedstrijden gaan de onderlinge competitiewedstrijden op Maandagavond gewoon door. Voor de damliefhebbers zijn 'hier twee mooie problemen. Wit begint en wint: Zwart schijven op 7, 9, 10, 17, 19, 20, 26 en 37. Wit schijven op 16, 28, 32, 34, 41, 43 en 44. Het tweede probleem. Wit begint en wint. Zwart schijven op 2, 7, 8, 9, 15, 16, 27, 28 en 36. Wit schijven op 11, 21, 23, 24, 29, 30, 32, 34 en 38. Allen veel succes toegewenst met de oplossingen. Bent U nog geen lid van onze dam club? Komt dan 's Maandagsavonds even een kijkje nemen en kennismaken met onze dammers. Als U zich nu opgeeft als lid, dan kunt U nog met de onderlinge compe- in de ring mag worden toegelaten. Dit verbod is niet genomen op aesthetische gronden maar omdat de beide bonds- dokters verklaarden dat de snorharen infectie kunnen; veroorzaken bij ver wondingen aan de bovenlip. De on stuimige manager Jean Brefonnel is woedend over hetgeen hij machtsmis bruik van de bond noemt en heeft zijn bokser Germinal Ballarin verboden zijn snor af te scheren, niet omdat Ballarin als een moderne Simson dan tevens al zijn lichaamskracht zou verliezen, maar omdat Bretonnel deze snor onverbre kelijk verbonden acht aan de persoon lijkheid, die zijn van uiterlijk ontegen zeggelijk zeer knappe bokser bezit. Het wachten is nu op een scheidsrechter met een) schaar bij Ballarin's eerst volgende wedstrijd, maar in elk geval heeft de Franse sportwereld weer wat te spre ken over Bretonnel en diens bokser. Precies wat deze gewiekste manager altijd wil! WIST U dat in het Dynamostadion te Mos kou voor alle belangrijke wedstrijden bij slechte weersomstandigheden kan worden drooggemaakt door een machine, die warm zand over de grasmat uitstrooit en wel in zulke hoeveelheden, dat het zand al het vocht tot zich trekt. Een andere machine zorgt daarna weer voor dat het zand weer wordt weggezogen. WIST U dat de Oostenrijkse athletiektrainer F. Stampfl, die gedurende enige jaren met groot succes in Engeland gewerkt heeft, in Melbourne met zijn trainerstaak be gonnen is. Hij is in het bijzonder belast met de voorbereiding van de Australi- schecandidaten voor de Olympische Spelen. Daarnaast zal hij lezingen hou den aan de universiteit. Stampfl hoopt John Landy te kunnen overhalen tot de actieve wedstrijdsport terug te keren, WIST U dat Stanley Matthews onlangs een goal gemaakt heeft in een league wedstrijd. Dit zeldzame feit kwam met koeien van letters in alle Engelse kranten. Want het was pas zijn zeventiende competitie- doelpunt na de oorlog. Het feit dat zijn echtgenote die dag jarig was schijnt niet zonder invloed te zijn geweest op het ongewone gebeuren dat hij zelf een doelpunt maakte inplaats van het door een van zijn medespelers te laten ma ken. Dit verjaarscadeau leverde nog geld op, want Stanly's goal deed Blacpool met 24 winnen van de Wolves en de spelers konden hierdoor de overwinningspremie incasseren. WIST U dat Het Fifa-bestuur heeft besloten al zijn aangesloten voetbalbonden te ver bieden wedstrijden tegen clubs uit de re publiek San-Dommigo aan te gaan. Het is voor de Sandomicanen jammer dat de N.B.V.B. niet meer bestaat, anders had den ze daar tegen kunnen uitkomen en zelfs de Twentse Profs zijn eindelijk ver dwenen zodat er niet veel „Zwart voet bal" meer overblijft. WIST U dat dank zij de Aga Khan Kenia enige deelnemers naar de Olympische Spelen van Melbourne zal kunnen zen den. Daarvoor was een bedrag van 25.000 gulden nodig, waarvan de Aga Khan 15.000 schonk en de stad Nairobi de rest voor rekening nam. Het schijnt dat de inboorlingen van Kenia op het gebied van springen en lange afstand lopen bijzondere prestaties verrichten, in elk geval de moeite en de kosten van een uitzending waard. WIST U dat de directie van Tottenham Hotspur zich gelukkig mag prijzen, dat Alf Stokes enkele maanden geleden niet voor een zacht prijsje aan de derde divi sie-club Southend U. werd verkocht. Southend vond de prijs van 15.000 gul den wel wat te hoog, maar bovendien weigerde Stokes zijn handtekening onder het contract te zetten. Nu heeft hij een uitstekende wedstrijd met het Engelse jeugdelftal gespeeld en men schat zijn waarde thans op 100.000 gulden. ALLE ZIEKENFONDSEN Vrijdag-, Zondag-, Woensdag- en Donderdagavond te 8 uur De meest interressante film der laatste jaren met O. E. Hasse-Adrian Hoven en Barbara Rütdng. Canaris, de man die alles wist. Slechts een film Neen veel meerEen document van een stuk wereldgeschiedenis. Canaris de grote man der contra-spionnage Zaterdag- en Maandagavond te 8 uur, Zondagmiddag 2 30 uur De kostelijke musical in CINEMASCOPE Een lawine van lach en jolijt Kerkstraat 6 BERGEN Telefoon 2465

De Duinstreek | 1955 | | pagina 2