..DE DUINSTREEK IfcbaHUt j r SPORTFLITSEN ft SCHOORL Maxi en Ernst Baier in en om de Duinstreek Koolmees Soecker SPORT IN HET KORT 99 Tweede Blad Vrijdag 4 November 1955 KONIJNENFOKVEREEN. „DE DUINSTREEK" De vereniging van konijnen fokkers organiseert ook dit jaar weer een clubshow en wel op 12 en 13 November in de zaal van de heer Nic. Schuit. Als keurmeester zal de heer Hannema te Winkel de keuring verrichtenen wel op Vrijdag 11 November. Een honderdtal die ren zijn reeds voor de show in geschreven, verder is er een show van kunstnijverheid te zien. Zij, die hiervoor nog iets heb ben, kunnen zich in verbinding stellen met H. Bredewout. Om loop, terwijl verschillende stands van de Schoorlse buurtwinke- liers, 't geheel tot een beziens waardige show zullen maken, Zaterdag en Zondagavond wor den leuke attracties gehouden. Zondagavond om 8 uur wordt de verloting gehouden. Op de en treebewijzen kunnen leuke prijzen worden gewonnen, bewaar ze tijdens Uw bezoek dus goed. WINTERPROGRAMMA y/Algemeen Voor haar culturele avonden is het deze vereniging gelukt voor het komende winterseizoen twee alom in den lande bekend staande sprekers bereid te vinden naar Schoorl te komen. Men heeft zich hiertoe grote offers moeten getroosten waarbij van het inzicht is uitgegaan dat alleen het beste op dit gebied de door Algemeen Welzijn beoogde doelstelling kan helpen bereiken. Allereerst komt de volgende week op Donderdagavond 10 Nov. de Heer H. Stuvel in „De Roode Leeuw" met zijn nieuwste reportage voor dit sei zoen Deltaplan met samenhan gende problemen waarbij prach tige, speciaal voor dit doel opge nomen kleurenprojectie en geluids films zullen worden getoond. Juist iets voor ons kustbewoners! Een tweede avond zal op 9 Feb. worden gegeven over natuurtafe- relen^en wilde dieren in de Bel gische Congo door de Afrika-reizi- ger Lode van Gent. Deze zal ook een kleurenfilm geven, Beide heren hebben een zeer goede naam op dit gebied. Een enkele maal traden zij reeds op in onze gemeente en de bezoekers van toen hebben daaraan nog de beste herinneringen. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water Nov. 's morgens 's namiddag 5 7.14 7.36 6 8.09 8.36 7 9.15 9.51 8 10.36 11.15 9 11.57 12.15 10 12 30 1.00 11 1.28 1.53 Laag water Nov. 's morgens 's namiddag 5 1.14 1.36 6 2 09 2.36 7 3.15 3.51 8 4.36 5.15 9 5.57 6.15 10 6.30 7.00 11 7.28 7.53 Maxi en Ernst Baier hebben besloten tijdens de korte tournée door Nederland hun nieuwste programma „Een Olympische Reis" te presenteren. Het echtpaar Baier, dat des tijds de internationale schaats wereld versteld deed staan toen het een nieuw „gezicht" gaf aan het kunstrijden voor paren, heeft ook een omwenteling gebracht op het gebied van schouwspelen op het ijs. Zij beseften, dat met los achter elkaar geplaatste shownummers de nobele schaats sport in discrediet werd gebracht, vooral omdat de show dikwijls meer accent kreeg dan het kunst rijden. dans haar droefheid hierover uit. Hephaistos, de god der onder wereld, heeft hierop gewacht; hij probeert de situatie uit te buiten en Hera's genegenheid te winnen. Het lukt hem niet. De wijngod Bacchus heeft meer succes, hij ontvoert Hera. Dat gaat Zeus te ver. Woedend, teleurgesteld en eenzaam tegelijk, overhandigt hij zijn koerier Hermes een gouden meetlint met de opdracht op aar de voor hem een nieuwe echtge note met de klassieke, goddelijke lijnen te zoeken. Hermes dwaalt daarna door alle landen ter we reld. Men krijgt hem te zien in Afrika bij wilde negerdansen, in Honga- Maxi en Ernst Baier brengen dan ook steeds een geschaatst- gedanst verhaal, een pantomime op het ijs. Deze keer heet het verhaal dus „Een Olympische Reis". Het spel begint op de Olympus. De om Zeus verzamelde Godenwereld zit zich stierlijk te vervelen. De hemelse garde, aangevoerd door oorlogsgodin Athene, probeert vergeefs hierin verbetering te brengen. Aphrodite, godin der schoonheid, gelukt dit beter; haar dansen zet Zeus in vuur en vlam. Hera, de betoverende echtgenote van Zeus, drukt in een elegische rije, waar de paprika zo levendig haar werk doet, in Nederland, waar schalkse, Volendamse vrouwtjes hem beet nemen in plaats van omgekeerd, aan het hof van een Maharadja, waar geen enkele haremdame de ver eiste maten heeft. Een vliegend tapijt brengt de teleurgestelde Hermes over de Noordpool naar het zonnige Spanje, waar hij ook niet vindt wat hij hebben moet. Amerika, waar de mogelijkheden onbeperkt heten te zijn, biedt hem wel Broadway, Indianen en haventaferelen, maar geen nieu we Hera. De Parijse meisjes dan- D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers sen wel een vurige can-can, maar voldoen evenmin aan de eisen van Zeus. Teleurgesteld verlaat Hermes de aarde om een kijkje in de on derwereld te gaan nemen. He phaistos ontvangt hem met dui vels, demonen, slangen en vele andere angstaanjagende gestal ten. Op het hoogtepunt van deze orgie der onderwereld verschijnt Maharadja, in Spanje, in Parijs, in de onderwereld en tenslotte de onsterfelijke wals. Het kampioenspaar Baier danst in deze groots opgezette taferelen mee op de sublieme wijze, die duizenden reeds in verrukking bracht. In de scènes komen het gehele Corps du ballet, 25 dames en 20 heren, alle overige solisten in speciaal ontworpen, kostbare intussen de door Hephaistos ont voerde Hera, nagejaagd door Hephaistos en zijn duivels. Hera's gezicht verraadt zoveel vertwij feling, dat Hermes op de verlos sende gedachte komt Hera te be vrijden en haar weer naar Zeus te brengen als echtgenote. Zeus, die dit alles van de Olympus af. heeft gezien, verjaagt met Olym pische fanfares de betovering der onderwereld en in een hemelse costumes op het ijs om de Griek se mythologie een nieuwe gestal te te geven. Dank zij de hoge artistieke eisen, die het echtpaar Baier stel len, wordt dit ijsballet door des kundigen op één lijn gesteld met een klassieke balletgroep, tot groot genoegen van Ernst Baier, want hij wil juist het kunstrijden zijn volle kans geven en het los trekken van de show, die dikwijls onsterfelijke wals neemt hij de stralende Hera weer mee naar de top van de Olympus. Dit is in het kort het verhaal, dat Maxi en Ernst Baier op het ijs zullen realiseren. Zij zelf beelden de figuren van Hera en Zeus uit. De virtuoze Deen Sönke Jenssen zal Hermes zijn, de Oostenrijkse kampioen Leopold Bierer is He phaistos en de ijsballerina Char lotte Ballhauf speelt voor Athene. De jeugdkampioene Friederike Schropp zal men kunnen bewon deren in een negertafereel en vooral in een slangendans tijdens de onderwereldscène. De Euro pese kampioen Lothar Müller is in verschillende uitbeeldingen te zien, evenals de kampioen van Zwitserland André Calame. De grootste scènes zijn die op de Olympus, aan het hof van de een tekort aan werkelijke capaci teiten moet verhullen. Des zomers maakt het „IJsbal- let Maxi en Ernst Baier" zijn tournée met een speciaal voor dit doel geconstrueerde theatertent. Men beschikt over twee tenten en twee transportabele ijsvloeren, zodat het gezelschap in een nieu we stad steeds zijn eigen theater opgebouwd vindt. In de winter maanden wordt op overdekte ijs banen of in andere grote gebou wen en tentoonstellingshallen opgetreden. Tot de uitrusting behoort dan tevens een complete verwar mingsinstallatie. De Apollohal te Amsterdam zal dan ook behagelijk warm zijn, wanneer het Ijsballet daar van 22 November a.s. af een reeks voorstellingen komt geven. ROOMBORSTPLAAT AMANDEL MARSEPAIN 1 OP HST PiEtN MICH 2U HET rtUEfTa/ fj f/V MW/fCW ZOHMSTI& 1 EEHFLWE ZAK HEBBEK JUU'E M/SSCHtEH VOEDSEL HEB TOCH LETS TE VEBBEH&EH. JEDHfiH, OUDE Sthu/khoveb. VOETDAT qouos rUKKEH VAK JE 'KD/AAKSE HEE/V? OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOo. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO0 BERDOS-NIEUWS. Programma voor Zondag 6 Nov. a.s. In verband met de Interlandwedstrijd NederlandNoorwegen een klein pro gramma voor de jeugd. De wedstrijden van de afgelopen Zon dag brachten voor ons nu niet zulke beste uitslagen. En hoe komt dit? Wel, door een te klein plichtsbesef bij verschillende leden en daar worden de goede leden ook weer de dupe van. Waren de elftallen volledig, dan zijn er geen nederlagen te vrezen. Komaan mannen, hoe zit het, gaan we zo door of verbeteren jullie je en halen Berdos' naam omhoog. Het bestuur doet alles om het jullie zo goed mogelijk te maken, dat jullie kunnen voetballen. Maar besef dan ook jullie plicht. Kom op, wees geen slappeling zoals zovelen welke hun vereniging, waar zij hun zo prettige voetbaljeugd hebben doorgebracht, waar hun bestuursleden zo veel zorgen voor hebben opgeknapt. En nu worden deze verenigingen de hoek in gedreven waar de klappen vallen. Waar om mogen wij voor die kinderen zorgen wiens vaders naar de profs gaan kijken voor veel geld en ons voor de geldzorgen laten zitten? Alles gaat onder het mom „spelverbe- terinc" en het geld zuigt de beste spelers (opgekweekt door de amateurverenigin gen) weg en laat de jeugd, waar het toch om gaat, over aan die verenigingen, die de zorgen daarvoor willen opknappen. Maai die verenigingen, die op de bres staan voor de jeugd, krijgen niet de be langstelling vïn de ouders welke zij ver dienen. De vaders hebben geen tijd om jeugdleider te zijn, maar hebben wel tijd en geld om naar de profs te gaan kijken. Maar diezelfde vaders staan op hun ach terste benen, wanneer er geen jeugdlei der is om hun zoons te vergezellen. Maar vader heeft geen tijd!!!!! Zaterdag 5 November a.s. Zeevogels WelpenBerdos Welpen, aanvang 3 uur, vertrek per rijwiel 2 uur, leider S. Gie- ling. Zondag 6 November a.s.: Berdos jun. Zeevogels jun., aanvang 12 uur; RKAFC adsp.Berdos adsp., aanvang 12 uur, terrein Westerweg, vertrek 11 uur, leider G. Roosloot. Kom op junioren, probeer een goed voorbeeld te geven en geef Zeevogels' toekomst goed partij. Misschien zit er winst in, het zal niet meevallen hoor, maar met z'n allen voetballen en mondje dicht, ach, dan geloof ik dat de punten aan de Nesdijk blijven. D e adsp. verloren Zondag netaan, maar jullie hebben een aardig ploegje. Maar praten jullie niet te veel, je kan maar één ding: of praten, of voetballen. Probeer het eerste te laten, dan zullen jullie zien, dan worden de resultaten ook beter. Dus vanaf Zondag mondje dicht en met z'n allen voetballen, dan geloof ik dat jullie de punten mee naar huis brengen. Afgesproken? De welpen gaan in deze competitie een nieuwe tegenstander bestrijden, n.l. Zee vogels' toekomst. Wij weten de sterkte hiervan niet, maar Meester Boots vertel de dat jullie een aardig ploegje vormen, dus probeer het eens, misschien lukt het. Veel plezier. Er zal geprobeerd worden om een te genstander te krijgen voor het eerste elf tal. Let op de berichten in de kastjes! VOETBALVERENIGING „SCHOORL" Uitslagen: Bergen (Adsp A)— Schoorl (Adsp A) 1 5 Alcmaria (Adsp D) Schoorl (Adsp B) 8 0 Programma Zaterdag a.s. Schoorl (Adsp B) Jong Holland (Adsp B) Aanvang 2.30 uur Schoorl (Adsp A) Jong Holland (Adsp A) Aanvang 3.-45 uur NEDERLANDSE XI Het Nederlandse elftal voor de wed strijd tegen Noorwegen in het Olympisch Stadion te Amsterdam op Zondag 6 Nov is als volgt samengesteld Doel: De Munck (Fortuna'54). AchterWiersma (PSV) en K uys (NAC) MiddenSchaap ('t Gooi) aanvoerder, Van der Hart (Fortuna'54) en Klaassens (VVV). Voort Bosselaar (Feijenoord), De- bruyckere (Willem II), Appel (Fortuna 54), Brusselers (PSV) en Carlier (Fortuna'54). Reserves: Feyt (Willem II), Van Ker- kum (Feijenoord), Brooymans (Willem II) en Clavan (Scheveningen-Holland Sport. SCHOORLSE SCHAAKVERENIGING Uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden op Woensdag 2 Nov. 1955. M. SlotC. Visser '/2V2 J. de BoerH. A. Dorré 1 C. Burger—N. Blokker 1O N. Blokker—C. Burger 1O J. W. MeedendorpC. den Das 0—1 Heren leden denkt U om Woensdag avond. 9 Nov. 1955 dan wordt gespeeld de wedstrijd Schoorl—Pat Mat 4, om kwart voor 8 aanwezig te zijn. Dit zal dan worden de eerste officiële wedstrijd in Bondsverband. Dus Schoorlse schakers laat nu eens zien wat of je kunt. Het Bestuur NIEUWS VAN DE DAMCLUB „BERGEN". De stand in de onderlinge competitie is als volgt: Groep A: gs. gw. rm. vrl. pnt P. Beukers 6 4 2 O 10 J. Bliekendaal 6 4 119 W. v. Hattum 6 3 2 1 8 J. Stam 6 3 12 7 Th. Rooslot 6 3 12 7 H. de Vries 4 2 2 0 6 G. Roosloot 6 2 13 5 J. de Moor 6 13 2 5 C. Tromp 7 115 3 B. v. Diepen 6 0 0 6 0 Groep B: gs. gw. rm. vrl. pnt J. v. Loenen 6 6 O O 12 P. Boots 6 6 O O 12 P. Wit 6 5 O 1 10 C. Jansen 4 4 0 0 8 J. Kuitwaard 4 3 0 1 6 T. Kurten 4 2 0 2 4 H. Lichtleitner 5 2 0 3 4 B. Bloemhof 5 2 0 3 4 J. Roosloot 6 2 0 4 4 C. Duin 4 10 3 2 P. Fransen 10 0 10 Th. de Moei 3 0 0 3 0 J. Min 3 0 0 3 0 C. Dekker 4 0 0 4 0 Een mooie en interessante partijstand tussen W. v. Hattum en J. de Moor uit een onderlinge competitie-wedstrijd. J. de Moor (wit) speelde 4238. Hoe wint zwart nu twee schijven en de partij? Wit schijven op 22, 27, 28, 32, 33, 35, 36, 37, 39, 40, 41, 42, 43, 45, 46 en 48. Zwart schijven op 2, 3, 6, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 21 en van 23, 24, 25 en 26. 45 ct. per 100 gram Recept 1793 70 ct. per 100 gram Jan Oldenburglaan 5 Bergen Damliefhebbers, geeft U op als lid! Dan kunt U nog met de onderlinge com petitie meespelen! Iedere Maandagavond van 7.45 tot 11 uur in het T. en O.- gebouw, Kogeltjesplein 40 A. Secretaris C. TROMP, Westerweg 48, Bergen (N.-H.). Op de sectie-vergadering betaald voet bal is Zaterdag nogmaals beklemtoond, dat overschrijvingen worden verleend in dien de transfersom ten volle is betaald. Aan 'n afbetalingssysteem schijnt men derhalve in de betaalde voetbal-wereld nog niet toe te zijn. Bij het groeiende ge bruik van dit systeem in het gewone leven lijkt zulk een betalingswijze in .de toekomst echter niet denkbeeldig. Hoewel er uiteraard in het geheim ge werkt wordt, is toch bekend geworden, dat Alfa Romeo waarschijnlijk het vol gend seizoen weer in de Grand Prix-race zal uitkomen. De nieuwe racer, die in Milaan op stapel staat, zou reeds gereed zijn en volgefis berichten uit Italië is dat een 12-cylinder machine van 2,5 liter met benzine-inspuiting. De wagen zou dezer dagen door de jonge Italiaanse coureur Cesare Perdisa getest worden. De noodkreet van Swindon's voorzit ter, W. J. Castle, dat de club het alleen financieel zou kunnen klaren, wanneer bij elke thuiswedstrijd 10.000 bezoekers aanwezig zouden zijn, kwam op een wat ongelukkig tijdstip. De eerstvolgende Za terdag regende het namelijk en men kwam niet verder dan 6.373 toeschou wers. Tot zijn verrassing bemerkte de voorzitter echter, dat vele supporters boven hun entree een gulden extra be taalden, met de mededeling: „Dat is van mijn vriend, die vanmiddag moet wer ken." Het is het resultaat van het goede voetbal, dat Swindon, dank zij de leiding van trainer Geoff Fox, op het ogenblik speelt. Men neemt algemeen aan, dat Fox manager zal worden, wanneer de directie besluit, weer iemand in die functie te benoemen. De Belg Daniels was de snelste van de 400 athleten uit Nederland, België, Duitsland en Engeland, die Zondag te Maastricht voor de ENCI-bergloop over 5000 meter startten. Hij finishte na 17 min. 20.8 sec. De Hagenaar Jonker werd tweede met ruim 9 sec. achter stand, gevolgd door Delnoye uit Maas tricht. De K.N.S.B. heeft besloten zes schaat senrijders naar de Olympische Winter spelen te Cortina d'Ampezzo af te vaar digen. Welke, dat zal afhangen van de training te Hamar, waaraan dertien rij ders deelnemen. Van die dertien gaan er acht naar de Olympische voorwedstrijden te Davos (18 tot 21 Januari). Eveneens zal een Ned. ploeg uitkomen in de strijd om de wereldtitels (11 en 12 Februari te Oslo). Kralingen krijgt de organisatie van de Nederlandse kampioenschappen. Het Nederlandse militaire hockey-elftal, dat Vrijdag 11 November te Brussel te gen het Belgische militaire elftal zal uit komen, is als volgt samengesteld: Doel: Visman (HDM); achter: Tol- hoek (A dam) en Rahuzen (BMHC) midden: Wagener (Hilversum), Snoeck (Delftse Stud.) en Korpershoek (Hilver sum); voor: Berkman (BMHC), Hille- nius Kruithof (Togo), Zwier (SCHC), Kristen (DKS), Jansen Schoonhoven (Adam). De Ned. amateursboksploeg heeft ook de tweede wedstrijd tegen Westfalen ver loren, ditmaal met 146. Alleen Zwaan (vlieggewicht) en Van den Berg (half- zwaargewicht) wonnen; De Vos (licht gewicht) en Nijenkamp (lichtwelterge- wicht) boksten onbeslist. De Engelse zijspanrijders Mergus An derson en Bill Lomas hebben op de Monthlerybaan te Parijs zes wereld records verbeterd: 50 km - uursnelheid 163,97 km, 50 mijl - 155,13 km, 100 km - 155.61 km, 1 uur - 156.57 km, 100 mijl - 156.65 km. en 2 uur 311.324 km. Het NOC en het KNGV, ofschoon toch wel een stapje tot elkaar gekomen, zijn niet tot overeenstemming gekomen betreffende het KNGV-dubbeltje voor het NOC. Het KNGV is bereid tien cent per lid boven de 16 jaar af te dragen en dat dan nog onder bepaalde voorwaarden, waarvan eigen kaspositie en die van het NOC wel de belangrijkste zijn. Ook het NOC heeft uiteraard de nodige reserves in acht moeten nemen, want ten slotte be slist het congres. Het 42 jaar oude Franse uurrecord, op naam van de legendarische Jean Bouin, is eindelijk gesneuveld. Alain Mimoun, de bekende Franse athleet, legde 19.070 km af, maar bleef daarmee toch nog 982 meter onder het wereldrecord vanja, natuurlijk, van Emile Zatopek.

De Duinstreek | 1955 | | pagina 11