DE DUINSTREEK SPORTFLITSEN GEMEENTERAAD SCHOORL Klaver jasdrive CAFÉ DEN DAS Volkshuisvesting Filmavond Motorclub Schoorl „ALGEMEEN WELZIJN" in en om de Duinstreek 99 99 Tweede Blad Vrijdag 18 November 1955 De op 11 Nov. j.l. gehouden raadszitting onder voorzitter schap van burgemeester Bergh had een vlot verloop. De meeste agendapunten gaven geen aanlei ding tot enige discussie, zodat deze in een minimum van tijd kon den worden afgehandeld. Daar toe behoorden het benoemen van burg. Bergh' tot onbezoldigd amb tenaar van de Burg. Stand, het verhogen van de gasprijs vanaf 1 Sept. 1955 tegen een algemeen tarief van 20 ct per Ms, waarbij mevr. Jansen zeker de wens van alle gasverbruikers vertolkte met het uiten van de hoopvolle ver wachting dat de prijs weder zou kunnen worden verlaagd, de ver andering van de naam Dokters laantje in Heringalaan ter nage dachtenis aan de zo gewaardeer de Dr. Heringa en tenslotte het vaststellen van een verordening in zake heffing van rechten op het begraven van overledenen te Schoorl en een verordening tot toekenning van een garantie-uit kering in zake kindertoeslag voor het daarvoor in aanmerking ko mend gemeentepersoneel. Het voorstel tot aankoop van perceel C no. 1231 aan de Laanweg hoek Heringalaan, eigendom van de heer C. Schipper gaf aanleiding tot enige gedachtenwisseling. De bedoeling is n.l. het zich op dit perceel bevindende woonhuis on bewoonbaar te verklaren en te sloper om daardoor een ver- keersverbetering tot stand te brengen. De heer De Leeuw maakte bezwaar tegen deze sloop als zijnde het vernietigen van woonruimte, hetgeen, naar hij zeer terecht opmerkte, niet ge wenst is in onze tijd van woning nood. De voorzitter stelde hem echter in dit opzicht gerust door de mededeling dat deze sloping niet zou plaats hebben vóórdat daarvoor een compensatie was verkregen door een vervangings bouwvolume. De vrees van de heer Kaag dat de eigenaar door de onbewoonbaarverklaring van een woning zou worden beroofd bleek in dien zin ongegrond dat hij de woning niet zou behoeven op te geven, voordat hij eventueel de nieuw gebouwde woning zou betrekken of door een ruilhande- ling met deze nieuwe woning. Het voorstel werd daarna met al gemene stemmen aangenomen. Het voorstel tot aankoop van 215 m2 grond aan de Slotlaan ter eventuele doortrekking van de Nachtegalenlaan kon geen gena de vinden bij de heer De Leeuw, zijn reeds bekend standpunt, dat het doortrekken van deze weg niet wenselijk is en de1 status quo aldaar beter gehandhaafd zou kunnen worden, gaf hem aanlei ding tegen dit voorstel te stem men. Hoewel de voorzitter op merkte dat hier van een voortzet ting van de weg nog geen sprake was, maar dat alleen de mogelijk heid daartoe door de koop werd beoogd, bleef de heer De Leeuw bij zijn mening. Daar hij bij de overige raadsleden geen steun kon vinden, werd het voorstel aangenomen. Een nagekomen agendapunt n.l. een voorstel van B. en W. om een gift van 100. toe te staan voor het 5-jarig be staan van het tehuis voor ont heemden, had algemene instem ming. Bij de rondvraag verzocht de heer Mulder om een betere verlichting in de morgenuren met het oog op hen die reeds vroeg naar hun werk op pad zijn. De heer Sevenhuysen maakte in verband met de nieuwe verlich ting erop attent, dat enige bomen nodig moeten worden gesnoeid omdat zij de lichtuitstraling on derscheppen. Beide heren werd een onderzoek ter zake toegezegd. De heer Pastoor bracht een enig zins netelige kwestie ter sprake, n.l. de „Open Brief" van de V.V.V. Groet Camperduin over de zandafgraving. Zoals bekend behelsde deze brief een protest tegen plannen, die daaromtrent bestaan, en werd de vrees uitge sproken, dat hiermede grote schade zou worden toegebracht aan het natuurschoon, waaraan toch onze gemeente zijn aantrek kingskracht voor vacantiegan- gers te danken heeft. De heer Pastoor had vernomen, dat naar aanleiding van deze brief een overleg had plaats gevonden tus sen het Gemeentebestuur, de Prov. Waterstaat, Staatsbosbe heer, de beide V.V.V.'s en de directeur van de steenfabriek te Schoorldam, en hij verzocht eni ge inlichtingen over deze verga dering te mogen ontvangen. Bur gemeester antwoordde daarop, dat hierover tot op heden geen mededelingen in het openbaar hadden kunnen plaats vinden, omdat de bewuste vergadering was uitgegaan van de Prov. Wa terstaat. Aangezien hij echter had voorzien dat dit onderwerp in de Raad ter sprake zou worden ge bracht was hij, na overleg met de betreffende instanties, thans in staat de nodige inlichtingen te geven. Men is niet tot een an dere oplossing van het vraagstuk gekomen. Ook het aantrekkelijk lijkende voorstel van de heer De Leeuw door afgraving bij het ba rakkenkamp, waaraan zelfs het ontstaan van een grote verbete ring ter plaatse zou zijn verbon- den, kon óm practische redenen niet worden uitgevoerd. De ter beschikking komende hoeveelheid zand zou niet langer strekken dan een voorziening van vier jaar, en op die gronden kon niet worden gedacht aan een noodzakelijke kostbare investering in machines die in verband met de ligging van dit terrein voor de zandafgraving nodig zijn. Naar aanleiding van de open brief, nam daarop de heer Duin, voorzitter van de V.V.V. Groet Camperduin het woord. Hij begon met te zeggen, dat deze brief door hem als voor zitter eigenlijk met tegenzin was ondertekend. In deze brief wordt n.l. een andere plaats aangewe zen waar de afgraving zou moe ten plaats hebben, en daar is hij het helemaal niet mede eens. Met uitzondering van dit punt meen de hij echter de brief haar inhoud te moeten handhaven. Er was verzocht deze open brief in te trekken, en er liepen geruchten, dat dit inderdaad zou geschieden. Elke toezegging daarvan werd door de heer Duin absoluut ont kend, en een besluit daarover zou moeten genomen worden door de a.s. Algemene Ledenver gadering. „Als het aan mij ligt, dan gebeurt dit nooit, want te rugkrabbelen staat niet in mijn woordenboek". Met deze con clusie besloot Voorzitter Duin zijn mededelingen en dus zal moe ten worden afgewacht hoe zich, na de algemene vergadering, de zaak verder zal ontwikkelen. Openbare Vergadering N. V. M. De grote openbare vergadering die voor 15 Nov. j.l. bij de Hr. Nic. Schuyt door de N. V. M. was aangekondigd, en waarin de Hr. P. J. de Kruif een inleiding zou houden over „de positie van de Middenstand en wat haar te doen staat in de moderne maatschappij" is wegens ontbreken van de no dige belangstelling niet doorge gaan. Behalve de pers vervoegde zich n. 1. noch maar 1 Schorelaar op het aangegeven uur, (overigens nog verlengd door het bekende Schoorlse kwartiertje) op de afge sproken plaats, en in een kort on derhoud met de gewestelijke be stuursleden van de N. V. M. kwam tot uiting dat men niet op de hoogte zou zijn van het feit dat in Schoorl een Kon. Ned. Middenstandsbond en de Hanze afdelingen zich heb ben gevestigd. Hoewel ons dit nogal vreemd lijkt, meende men hier slechts te doen te hebben met een onderlinge winkeliersvereni ging. Hoe het zij, bij de totale afwezigheid van elke belangstel ling van de Middenstand schoot er niets anders over dan een onder ling nababbeltje, waarbij uiter aard de aanwezigheid van de pers onnodig was. Gemeente Schoorl Ingevolge artikel 1 der Woon- ruimtewet is het verboden een woongelegenheid in gebruik of medegebruik te nemen of te geven tenzij door Burgemeester en Wet houders voor het in gebruik nemen schriftelijk vergunning is verleend. Teneinde aan de zomerverhuur tegemoet te komen is bepaald, dat deze vergunning niet vereist is voor hen, die in de periode van 1 Mei tot 1 October alhier verblijven in hotels, pensions en andere inrichtingen voor logies, voor zover laatsgenoemde inrich tingen als zodanig zijn erkend. Na 1 October tot 1 Mei van het volgende jaar is het evenwel verboden zonder vergunning van burgemeester en wethouders ge meubileerd te verhuren of op enige andere wijze woonruimte in ge bruik te geven of te nemen. Bij overtreding van dit verbod stelt men zich aan strafvervolging bloot t.w. maximaal drie maanden hechtenis of f 5000.- boete. Ter voorkoming van onaange naamheden neme ieder in eigen belang deze waarschuwing ter harte Burgemeester en Wethouders v. Schoorl De Burgemeester, BERGH De Secretaris, W. K. BELONJE Hoewel de activiteiten van de motorclub „Schoorl" natuurlijk bijna uitsluitend „buitenshuis" plaats hebben, is het toch goed gezien de leden "binnenhuis" bij een te vergaderen tot lering en vermaak. Dit geschiedde Maandag j.l. bij de Heer Nic. Schuyt waar een filmavond was georganiseerd waarin zowel de „Lering" als 't „vermaak" een plaats hadden ge kregen. Het eerste kon men namelijk trekken uit de films waarin de terreinritten op Texel en de T.T. te Assen werden vertoond terwijl voor het laatste werd gezorgd door enige vrolijke films waarvan vooral „Francis bij de cadetten" zeer in de smaak viel. Een pret tige en goed geslaagde avond voor deze „gemotoriseerde" men sen die daarbij blijk gaven, behalve voor snelheid en techniek, ook nog een gevoel te hebben voor humor Uitslag verloting der TENTOONSTELLING De jaarlijkse tentoonstelling van deze vereniging die j, 1 Zaterdag en Zondag plaats vond in de zaal van de Heer Nic. Schuyt is zeer geslaagd te noemen. De inzendingen waren van prima kwaliteit en vereisten grote nauw keurigheid en kennis van zaken om tot een goede beoordeling ervan te komen. Een uitgebreide ten toonstelling van kunstnijverheid, een mooie collectie kanaries van de Heer Bredewoud, en enige keurige stands van de Schoorlse winkeliers voltooiden deze inter- ressante expositie die zich in een verdiende belangstelling ruim schoots mocht verheugen. Ook het feit dat Zaterdagavond de eerste verloting plaats vond van de St. Nicolaas-actie, bracht het zijne ertoe bij om het aantal be langstellenden te verhogen. Het zijn dus pleizierige dagen geweest, waaraan menigeen met genoegen zal terugdenken. Hier volgen de uitslagen van de keuring der dieren en van de prijstoekenning in de huisvlijttentoonstelling: Prijs Lot Prijs Lot No. No. No. No. 1 207 19 813 2 257 20 1079 3 922 21 386 4 251 22 633 5 367 23 803 6 160 24 133 7 459 25 546 8 991 26 385 9 1040 27 437 10 255 28 854 11 379 29 815 12 265 30 329 13 820 31 556 14 827 32 183 15 414 33 156 16 627 34 1073 17 307 35 394 18 1060 De vereniging „Algemeen Welzijn" bereikt slechts ten de le haar doel, maar dat is niet haar schuld. Voor het „welzijn" zorgt zij voortreffelijk, getuige de kwaliteit van de door haar geor ganiseerde avonden, het „alge meen" laat veel te wensen over. en dat ligt aan onze lauwheid en geringe belangstelling. Deze ge dachten drongen zich weer eens aan ons op na het bijwonen van een samenkomst op Donderdag 10 Nov. j.l. in de Rode Leeuw te Schoorl. Het is onze taak als „verslaggever" deze avond te „verslaan", en dus moeten wij be ginnen met te vermelden dat er weliswaar een aardig aantal aan wezigen was, maar toch véél te weinig als men dat „algemeen" in het oog houdt. En nu kunnen wij wel verder gaan met mede te de len dat een zekere heer J. Stuvel uit Voorburg, op duidelijke en geestdriftige wijze, ons deed ken nis maken met het Deltaplan, maar men moet dit prachtig be geesterend betoog zelf hebben ge hoord, om te kunnen aanvoelen -vat een groots en bijna adembe nemend plan dit Deltaplan eigen lijk is. Wij moeten van dit betoog een resume geven, liefst zo kort mogelijk, anders neemt gij in de ze haastige tijd niet eens de moei te het te lezen. Wij stippen dan aan dat het Deltaplan reeds lang bestond en oorspronkelijk beoog de de verzilting van de grote ri vieren tegen te gaan, omdat een tekort aan zoet water voor de land- en tuinbouw dreigde te ont staan. Hevige stormen, die hoger kwamen dan volgens berekenin gen voor mogelijk werden gehou den, waren de oorzaak dat het plan uit veiligheidsoverwegingen noodzakelijk werd geacht, en elk verder uitstel onverantwoord bleek. Het hoofddoel is dus niet, als bij de Zuiderzee-werken, het aanwinnen van land. De uitwer king ervan brengt ontzaggelijke moeilijkheden met zich mede. Het vooruit berekenen van alle even tualiteiten en de oplossing daar van in de waterbouwkundige la boratoria, zijn even geniaal als nauwkeurig. Wat daar wordt ge presteerd door, bij het grote pu bliek onbekende ingenieurs, die met taaie volharding en volko men overgave aan hun taak, wer ken tot stand brengen voor ons aller veiligheid, moet zeker niet achtergesteld worden bij de pres taties van voetballers, zwemsters, gewichtheffers, boksers en snel heidsmaniakken, die zo rijkelijk de belangstelling en verering van het „algemeen" ondervinden. Een reeks uitnemende filmopnamen van de heer Stuvel deed duide lijk zien dat de werkelijkheid nog bijna indrukwekkender is dan zijn woorden ons hadden voorgesteld. Wij werden daardoor ook op de hoogte gebracht van de onver schrokken en vakkundige arbeid van de „dijkwerkers", die met hun handen uitvoeren hetgeen de ingenieurs met hun hersens in ons aller belang en veiligheid hebben uitgedacht, een gelukkig samen gaan van geestelijke en lichame lijke arbeid, waarbij de laatste ze ker niet onderschat mag worden, en onze waardering verdient. Is het te verwonderen dat wij ons onbevredigd gevoelen bij een zó onvolledig en simpel verslag over zulk een hoogst belangwekkend en groots werk? Wij zouden kun nen besluiten met een woord van zeer grote dank aan de heer Stu vel voor de wijze waarop hij ons innerlijk weder heeft verrijkt. Want het is eigenaardig, maar bij het aanschouwen van grote pres taties door mensen van ons eigen volk, slaan wij ons heimelijk op de borSt en zeggen inwendig vol trots, dat kunnen „wij" toch maar presteren! Daarmede groeit ons gevoel van eigenwaarde een beetje en zijn wij in staat ook in ons eigen werk onze prestaties op te voeren. Maar ach hemeltje, nu zijn wij weer buiten ons „ver slaggeversplicht" gegaan. Toch moet ons dit even van het hart. Geachte „afwezigen" laat U toch door het deftige woord „cul tureel" niet afschrikken om de avonden van Algemeen Welzijn te bezoeken. Onderbreek uw se rie bridgeavondjes, naaiavondjes, babbelavondjes, bioscoop, radio of televisieavondjes, uw op-uw- pantoffeltjes - bij - de - warme - kachel - met - een - courantje avondjes, om bij een avond van Algemeen Welzijn aanwezig te zijn en daar iets van mede te ne men dat opweegt tegen het genot en vooral het „nut" van genoem de avondjes! In Februari a.s. komt weer uw kans, waaraan wij U t.z.t. hopen te herinneren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 3 October 1955 tot en met 7 November 1955 zijn bij de groepscomman dant der rijkspolitie te Schoorl als gevonden aangegeven: Autoped, boodschappenmandje, rozenkrans, portemonnaie, 2 hor loges, zakmes, 2 shawls, pet, vul pen, tas met verlichtingsartikelen, handschoenhouder. Mooie prijzen Inleggeld 50 cent „Wapen van Bergen" Zaterdag 19 November Aanvang 8 uur om prijzen Laanweg - Schoorl De uitslag der ingezonden dieren was: Wisselbeker (beste dier der tentoonstel ling) Pool roodoog o.r. inz. Zander. Beste dier eigen fokjong, Pool r.o. v.j. inz. Jac. Zander. Beste dier damesleden; Rex bl. v. j. inz. mevr. De Leeuw-Boon. Ereprijzen: Grote rassen, Vlaamse reus v. j. inz. P. f. Leek; Middenrassen Rijn lander zw. geel v. j. inz. Jr. Homan; Korthaarrassen: Rex bl. v. j. inz. mevr. De Leeuw-Boon; kleine rassen; Hollan der zw. r. o. inz. R. Honing. Dwergrassen: Pool roodoog r.o. inz Jac. Zander: Grote rassen C klasse '1, reus voedster inz P. Leek; korthaar C klasse: Marterbruin voedster, inz H. Bredewoud kl. rassen C-klasse; Hollander zw. voedster inz. R Honing; Dwergrassen C-klasse: Pool blauwoog voedster, inz. J. Zander. In ras en kleurslag: Lotharingen zw. b. r.o. inz. J. Stoop; Rijnlander zw. geel v.j. Jr. Homan, Rex bruin v. o., inz. J. Blaauboer; Dwerg marterbruin r. o inz. Jac. Zander: VI. reus geel r. j., inz. P. Wit; VI, reus kon. grijs v. o. inz. P. J. Leek; Fr. Hangoor ijz. gr. r. o., inz. mevr. Beets-Jonker; Rex wit r. j. inz. mevr. De Leeuw-Boon; Hol lander zw. r.o. inz. R. Honing; Pool bl.oog r.o., inz. Jac. Zander; VI. reus v.j. inz. P. J. Leek; Witte Wener v.o., inz. A' v. d. Wel; Rex bl. v.o. inz. mevr. De Leeuw-Boon; Kl. zilverkon.gr. v.j., inz. P. Hollander VI. reus wit r.j., inz. P. J. Leek; Pool roodoog r.o. inz Jac. Zander. De uitslag van de huisvlijttentoonstelling was: 1. Nr 35 Zeesleper ,,De Zwarte Zee" in vitrine, inz. J. Rol, 104 stemmen; 2. No 9 Olieverfschilderij „Bosgezicht", inz. J. de Feijter, 42 stemmen. Immi v. d. Garde was de gelukkige winnares van de prijsvraag hieraan verbonden. Het gewicht van het te schatten konijn was 6 pond 230 gram, na loting werd de hr. S. Stam winnaar KLAVERJAS DRIVE Zaterdag 19 November OOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOg OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO0O0 VOETBALUITSLAGEN. Vierde klasse A: MeervogelsEgmondia TexelSucces WGWDTS BKCLimmen De stand in deze afdeling is: Egmondia Texel BKC Meervogels Succes Schagen Limmen DTS VZV Watervogels WGW 4 2 2 0 2 1 1 1 1 O O 2 1 O 13 1 1 13 O 10 2 10 2 8 3 6 3 4 5 5 5 0—1 2—0 1—1 2—2 25— 9 18—10 24—11 17—10 23—16 8—12 11—14 7—11 10—24 10—24 11—23 Programma voor Zondag a.s. WatervogelsBKC, EgmondiaVZV, SchagenTexel, SuccesWGW, DTS Limmen. AFDELINGSVOETBAL. De uitslagen van de wedstrijden, voor de afd. Noord-Holland gespeeld, luiden: 1 C. SRCBergen 31 KaagvogelsNieuwe Niedorp 01 ViosZeevogels 41 JVCOudesluis 50 De stand in deze afdeling is: SRC 6 3 3 0 9 JVC 6 4 119 Vios 6 4 0 2 8 Hugo Boys 7 3 2 2 8 Wieringerwaard 5 3 117 Nieuwe Niedorp 6 3 12 7 Kaagvogels 6 3 12 7 Zeevogels 7 12 4 4 Berdos 5 0 3 2 3 Oudesluis 7 115 3 Bergen 7 115 3 Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse C: VIOSSRC; JVC Kaagvogels; N.-NiedorpZeevogels; WieringerwaardBergen; Oudesluis Berdos. 2 C. ForestersKoedijk 92 DuinrandersWinkel 11 CallantsoogSchoorl 31 GeelzwartZeemacht 20 PettenTex. Boys 14 De stand in deze afdeling is: Foresters 7 6 1 0 13 Geel Zwart 6 5 1 0 11 Texelse Boys 6 4 119 Duinranders 6 3 2 1 8 Winkel 7 2 2 3 6 Callantsoog 7 3 0 4 6 Zeemacht 6 2 13 5 Koedijk 8 13 5 5 Schoorl 8 116 3 Petten 7 10 6 2 Programma voor Zondag a.s.: Tweede klasse C: KoedijkDuinran ders; Tex. BoysGeelzwart; Zeemacht Callantsoog; Petten- Winkel; Schoorl Foresters. B.S. V.-NIEU W S. S.R.C. IBergen I 31. Deze wedstrijd werd door Bergen 'met 31 verloren na een aanvankelijk zeer vlot begin. Bergen trok meteen ten aan val en reeds de eerste gevaarlijke uitval werd door J. Luppers met een goal af gerond. 10 voor Bergen. Een heen en weer golvend spel volgde hierna waarbij Bergen zeker de mindere niet was. Twin tig minuten voor de rust speelde Bergen tijdelijk met 10 man i.v.m. knellende schoenen van één der spelers. SRC pro fiteerde hiervan na' dê gelijkmaker te scoren. Tien minuten later wist de ongedekte middenvoor na fel doorzetten nogmaals voor SRC te scoren, zodat de rust met 21 inging. Na de rust hield Bergen het spel veel te kort en werd alles door het midden gespeeld, waardoor de aanval steeds in de speerpunt smoorde. De aan vallen moeten meer open worden opge- ziet om tot resultaten te komen. SRC scoorde daarna nog eenmaal, zodat de eindstand met 31 voor SRC werd be haald. De overige uitslagen waren: Bergen welp. A-Forester welp. A 31 Bergen welp. BSchoorl welp. B 30 Bergen jun.DTS jun42 Bergen adsp. AVrone adsp. A 54 Programma voor Zondag a.s.: 10 uur: Alcm. Victrix jun.Bergen jun. Bergen adsp. A Alkm. Boys adsp. B Bergen welpen,Alkm. Boys welpen De laatst genoemde wedstrijd wordt Zaterdagmiddag om 3 uur gespeeld. Bergen Juni.D.T.S. Jun. 42. In de eerste helft een overwicht van DTS wat blijkt uit de ruststand 20 voor DTS. Na de rust een geweldige opleving in Bergense gelederen. Met re sultaat na een kwartier gelijk. Door Henk Dijs en Wout Tuyn. Daarna was DTS nergens meer met resultaat nog twee doelpunten en weer van Henk en Wout, dus 42 als eindstand. Bravo! Bergen Adsp.Vrone Adsp. 54. Bergen voor de rust zonder samen spel sterk in de minderheid. Ruststand 03. Na de rust prima spel tegen veel grotere tegenstanders, met een prachtig resultaat en doelpunten. Piet Lindeboom scoorde twee maal. Henk Vonk ook twee maal en Hans Faas ook nog een punt. Goed zo jongens, een prachtige geest met 30 achterstand de kans nog zien te grijpen en met 54 te winnen. Ge weldig! Foresters Welpen ABergen Welpen A 1—3, Een goede wedstrijd met aardige com binaties en samenspel. Het gaat steeds beter. Ruststand 1—1 en eindstand 31 door doelpunten van resp. Klaas Beeld- man, tweemaal en Kees van Zoonen een maal. Goed zo, jongens. Schoorl Welpen BBergen Welpen B 0—3. Een leuke wedstrijd van onze pupillen met resultaat 30 voor Bergen. Doel punten van Cor Pijper en Eddie Fleu- mer een maal. BERDOS-NIEUWS, Programma voor 19 en 20 November a.s. Voor Zondag: Oudesluis 1Berdos 1, aanvang 2 uur, vertrek per auto. Leider. J. Zoons. Berdos 2Meervogels 2 aanvang 2.30 uur J. M. Thomas Berdos 3St. Adelbert 2 12 uur A. Vrasdonk. RKAFC BBerdos jun. aanv. 12 uur. Voordien G. Roosloot. vertrek per rijwiel 11 uur. St. Adelbert adsp.Berdosder adsp. aanv. 12 uur. Leider P. Smit. vertrek per rijwiel 11 uur precies. Voor Zaterdag: Kolp. Boys welpenBerdos welpen aanvang 3 uur Vertrek per rijwiel 2 u. Leider K. Tromp. Zo zien jullie weer een volledig pro gramma, ep wat zullen de resultaten zijn, hoopvol of bedroevend? Het eerste hopen wij, en waarom, wel, dat dit voor de goede geest in onze Vereniging zo voornaam is, want dan wordt de animo voor onze Groen-Witten ook weer beter, of klopt jullie hart daar niet meer voor. Oud-voetballers en oud-supporters, laat de jeugd van deze tijd zien, dat gij allen ook nog achter hen staat, en gij ook niet als de grote kudde achter het geld aan gaat, Wij zijn een Vereniging welke zonder geld voor de jeugd klaar staat, bij ons kan een ieder lid worden, ook een minder prima speler, deze kan men bij de profs niet gebruiken. Ons le gaat naar Oudsluis om te pro beren minstens één punt in de wacht te slepen of dit zal gelukken, ja dat weten wij ook pas Zondagmiddag 4 uur. Komt mannen, Zaterdag a.s. van 7 tot 8 uur bijeenkomst, uitsluitend voor eerste elf tal-spelers plus reserve en Bestuursleden. Het 2e ontvangt Meervogels, nu wat denken jullie zelf, gaat het Zondag ge beuren dus dat wil zeggen eendrachtig werken voor een goed eindresultaat. Af gesproken. Jan zet je mannen eens flink aan; wij rekenen op jullie hoor. Het 3e; nu daar is de geest altijd prima, als dat maar met 11 goedwillen de kerels in het veld komt nu dan rooien jullie het wel. En als Kees in vorm is nu dan geloof ik dat de punten in Ber gen blijven. De Junioren gaan naar de Overdie, om de toekomst van RKAFC te bekam pen. Nu mannen de resultaten zijn de laatste tijd niet zo best te noemen. Hoe komt dat, hapert er wat, gooi dat euvel dan over boord, maar voetbal er weer eens echt voor één voor allen en allen voor een doel: Berdos weer groot te maken. Geef de Jeugdconimissie weer eens een goede Zondagavond. De Adspiranten gaan naar St. Adel bert en zullen daar proberen één punt rijker te worden, of dit zal lukken, ja, dat hangt van jullie af. Eén keer ben ik mee geweest en toen ging het best, er

De Duinstreek | 1955 | | pagina 5