jjUCKlEYC ümixturaJ pCKLEYC Fa. J. SMIT Jr. D0BBEN Groofeman D. l DUIN Sint Nicolaas koopt weer bij Dausd ui Dansinstituut Harms THOMAS Verlichting in orde? Is Uw tyeUt tytfobUcH? Ga naar C IJ S Glas, porc. aardewerk Gereedschappen II MIXniDflü Sigarenmagazijn DRIEENHUIZEN Voor een VANAF 67,50 verder U staaft sztUu bij Gero Zilmeta SPORT IN HET KORT GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU ALKMAAR Aan de gegevens van het Ge westelijk Arbeidsbureau Alkmaar over het aantal geregistreerde werkzoekenden in het ressort van dit bureau per 31 October 1955 is het volgende te ontlenen. Het aantal geregistreerde man nelijke werkzoekenden bedroeg 199 (236). Hiervan waren 70 (77) nog werkzaam in het bedrijfsleven, zodat het aantal werklozen 129 159) bedroeg. Van deze werklozen waren 15 (18) werkzaam op aan vullende objecten en 44 (47) te werkgesteld in het kader van de sociale voorzieningsregelingen. Het aantal geregistreerde vrou welijke werkzoekenden bedroeg 58 (60). Hiervan waren 17 (17) nog werkzaam in het bedrijfsleven, zodat het aantal werklozen 41 (43) bedroeg. De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrek king op de toestand per 30 Sep tember 1955. Avondspreekuur. Teneinde tegemoet te komen aan de wensen van degenen, die zich voor bepaalde aangelegenhe den in verbinding willen stellen met het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar en daartoe in de normale uren van openstelling niet in staat zijn, is er een a- vondspreekuur voor deze belang hebbenden ingesteld. Dit zal wor den gehouden elke Vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, Doelenstraat 44. Voetgangers bij duisternis links Voetgangers loopt bij duisternis op onverlichte wegen, wanneer een trottoir ontbreekt, links van de rijbaan en achter elkaar, zo adviseert de A.N.W.B. met na druk. Men ziet het gevaar aan komen en is beveiligd tegen het achteropkomende verkeer. Elk jaar weer vallen er, de gegevens van het C. B. S. bevestigen dat met trieste cijfers, onnodig veel slacht offers, omdat men zich niet aan deze nuttige stelregel houdt. Reeds enige malen heeft de A.N.W.B. de Mipister met klem gevraagd dit links lopen bij duis ternis als een wettelijke verplich ting in het wegenverkeersregle ment op te nemen. De Commissie Veiligheid Weg verkeer - de zgn. Generale Staf voor het Verkeer heeft dit voor stel thans overgenomen en acht het zelfs gewenst dit voorschrift niet te beperken tot de duisternis, doch uit te breiden tot het gehele etmaal, zowel omdat ook overdag links-lopen een grotere veiligheid biedt als omdat deze regeling voor voetgangers en rijverkeer een voudiger is. In deze zin is dan ook aan de Minister geadviseerd. Richt Uw licht een ander niet in het gezicht! Geen verblindend lichtDat geldt zowel voor de automobilist als voor U, wielrijder! Er wordt van H geëist, dat de lantaarn van Uw fiets schuin naar omlaag gericht is, want alleen zo verzekert U de veiligheid van de bestuurders, die U tegemoet komen. Verblinding betekent een sinister spelletje met het verkeersongeval. Wie wil het voor zijn verant woording nemen? Vóórdat U moreel of door de rechter ter verantwoording ge roepen zou worden: „Richt Uw licht, 't is naastenplicht" En hoe staat het met Uw achter lampje? Het is bekend, dat het dikwijls uitgaat, zonder dat de bestuurder het weet. DaaromDoe wel en zie zo nu en dan eens om VERBOND VOOR VEILIG VERKEER De duisternis valt snel in op een tijdstip, dat tot de spitsuren behoort en waarop het op de wegen zeer druk is. Uw verlich ting dient daarom volkomen in orde te zijn, aldus de A.N.W.B. Let op de afstelling van uw lichten en dim tijdig voor tegen liggers, óók voor fietsers en bromfietsers op het rijwielpad. Controleer regelmatig uw ach terverlichting en kijk dan ook even of modder en vuil die ach terlichten niet tot gloeiende spij kers hebben gedegradeerd. Het leven van u zelf en van anderen kan er van afhangen. Dit alles geldt nog in verdub belde mate, wanneer men door pech gedwongen is te stoppen. Een stilstaande auto op de rij baan, zonder achterverlichting of met gebrekkige lichten, betekent een der verschrikkelijkste gevaren die de weggebruiker kunnen be dreigen. Trouwens, een stilstaand voertuig hoort niet op de rijbaan thuis! Zelfs een wagen met een goede achterverlichting levert daar gevaar op, omdat het ach teropkomend verkeer zich zo moeilijk realiseert dat een auto stilstaat. Zelf rijdend verwacht men geen stilstaande wagen op de rijbaan. Weliswaar is men thans ver plicht, wanneer de achterverlich ting is uitgevallen, een rode lamp of een rood-reflecterend baken op een afstand van 30 m in de richting van het achteropkomend verkeer te plaatsen, als men bij avond gedwongen is zijn wagen op de rijbaan neer te zetten, doch in de practijk laat dit nog alles te wensen over. De A.N.W.B. is trouwens van oordeel, dat dit ook wettelijk ver plicht moet zijn wanneer de ach terverlichting wèl functioneert, en heeft deze mening dan ook aan de Minister van Verkeer en Waterstaat kenbaar gemaakt. Houtwormcopperant KLEURCOPPERANT Speelgoederen tafeltennis 4.25, 9.75, 12.75 bouwdozen 0.50, 1.65, 2.95 berbisdozen 1.65, 2.65, 3.30 bromtollen 1.18, 1.65, 1.95 padv. fluiten 0.60, 0.90 houten damborden 3.95 damschijven 1.00 schaakstukken 3.75, 6.75 celluloid poppen 3.40, 4.75, 8.90 grote hijskraan 5.35 Huishoudelijk electr. keukenklok 26.50 Sola keukenrek 24.90 eierensnijder 1.80,2.00,2.75 moulin draaizeven 3.95, 6.50 tornado droogrek 4.40 groentenrek 7.75 broodrooster 3.25 schotelhouder 4.25 May. klopper 3.95, 4.95, 5.95 alu. frituurpan 4.95 puddingvormen 1.85, 2.10, 2.50 asbakjes 1.55, 2.25, 2.85 kaasstolpen 2.35, 6.00 scheerspiegel 1.55,1.95,2.10 gebakstellen 4.95 keulse kannen 0.95,1,85,2.65 figuurzaagkaarten 2.25, 3.25, 6.25 drilboren vanaf 0,95 heren zakmessen van 1.60 tot 12.80 klauwhamers 4.95, 5.95, 6.95 Nooitgedacht schaven, steekbeitels Waterpassen Alaska sleden 11.95, 13.95, 16.95 Schaatsen, alle soorten voorradig Leesboeken, prentenboeken, kleurboeken, schetsboeken, kleur krijt, kleurpotloden, spellen, kwartetten. voor gehuwde paren HOEST VERKOUDHEID BRONCHITIS Thans innedbriand verkrijgbaar C. DE LEEUW A. KRUIT C. PALSMA-DE GRAAFF FR. POSTHUMA NEEN!! f 4.25 Houtwormbestrijding REYER RUS zijn wij wel het Meest gesorteerd 79,-; f 87,50; I 99,-; I 109,- enz. HUISBRANDOLIE W. SCHOTTEN De zaak met de grootste keus in Als U een PERMANENT vraagt, doe het dan goed en neem de nieuwste Amerikaanse TEMPO WAVE Deze is af! KAPSALON SLAGERIJ Stroomerlaan Bergen Wij handhaven onze reclame van de vorige week werd gevoetbald en niet gepraat. Zondag j.l. was het weer mis. Leer dat eens af en neem jullie dit nu eens voor „ik houd mijn mond" en doe dat alle elf en. als er wel een bij is die het doet, laat hem kletsen, dan leert ook hij het vanzelf af. De Welpen gaan naar Kolp. Boys. Doe je best en probeer zo goed mogelijk jullie plaats te houden en denk er om jullie zijn geen kletskousen maar kleine kerels welke de kleuren Groen-Wit hoog moeten houden met voetballen en niet met praten! En denk er om dit geldt voor alle leden van klein tot groot, gehoorzaamheid aan jullie leiders, welke al het werk voor niets opknappen alleen om jullie prettig te laten voetballen en jullie leren zich goed op en om het speelveld te gedra gen. Optimist. DUINRANDERS—WINKEL I—1. Winkel heeft in de wedstrijd Duin- randersWinkel wel wat te veel gekre gen, dan ze eigenlijk verdienden. Door het forse spel van de gastert kon Duin- randers niet tot goede spel komen.Nadat I. Kampvit een voorzet van I. Bos het eerste doelpunt voor Winkel noteerde, kwam Duinranders in het offensief. Voor de rust werd er niet meer gescoord, en kon Winkel met een 10 voorsprong aan de tweede helft beginnen. Na de rust werd Winkel echter volkomen tot verdedigen gedwongen en was het Duin randers dat het spel beheerste. Toen P. Berkhout de stand gelijk maakte (11). was dit voor Winkel aanleiding om nog forser te spelen. Nadat Duinranders nog een speler het veld zag uitstrompelen en de speler van Winkel Bernard na een botsing, met een lichte hersenschudding het veld verliet, floot de scheidsrechter voor het einde van deze wel zeer ruw gespeelde wedstrijd. VOETBALVERENIGING „SCHOORL" Uitslagen Schoorl (Welpen B) Bergen (Welpen B) 02 Foresters (Adsp C)~ Schoorl (Adsp B) 0—4 Schoorl (Adsp A) Egmondia (Adsp A) 31 Programma Zaterdag a.s. Schoorl (Welpen A) B.O.L. (Welpen A) Aanvang 2.30 uur Schoorl (Ads B)—C.S.V. (Adsp C) Aanvang 3.30 uur Alcmaria (Adsp B)Schoorl (Adsp A) Aanvang 3 uur. Vertrek 2 uur. CALLANTSOOG—SCHOORL 3—1. Dat Schoorl nog steeds gebrek heeft aan schutters in de voorhoede is Zondag in de wedstrijd tegen Callantsoog weer eens gebleken. Tweederde deel van de wedstrijd was Schoorl in de meerderheid. Callantsoog nam direct na de aftrap de leiding, direct gevolgd door een tweede treffer. Een hard werkend en technisch beter Schoorl kon vlak voor de rust door Johan Gleysteen de ach terstand tot 21 terug brengen. Na de rust was de overwicht van Schoorl nog groter. Callantsoog heeft toen geheel verdedigend moeten spelen. Een enkel uitval van Callantsoog was voldoende om de overwinning veilig te stellen. Met de eindstand 31 kwam dan ook het einde. NIEUWS VAN DE DAMCLUB „BERGEN". Damliefhebbers, Nu de lange herfst- en wintermaanden weer zijn aangebroken en de damborden en schijven weer op tafel zijn gekomen, kunt U weer genieten van het mooie damspel, waar mooie en interessante standen en slagzetten in voor komen. Er bestaat een groeiende animo voor de damsport. Kom Maandagavond eens kennismaken met onze dammers in het T. en O.-gebouw, Kogeltjesplein 40A, waar van 7.45 tot 11 uur wordt ge damd in de Onderlinge-Competitie. U kunt hier ook nog in meespelen als U zich nu opgeeft als lid. Wacht niet lan ger, allen zijn van harte welkom'!! Voor de damliefhebbers een mooi pro bleem: Zwart op: 8, 9, 10, 14, 18, 19, 20, 21, 23, 27 en 31. Wit op: 25, 30, 35, 38, 42, 43, 44, 45, 47 en 50. Allen veel succes! Secretaris: C. Tromp, Westerweg 48, Bergen N.H. SCHOORLSE SCHAAKVERENIGING Uitslagen van de clubcompetitie op Woensdag 16 November 1955: H. DiderichH. A. Dorrè 10 C. Burger—T. de Jong 01 C. Visser—G. Konijn 10 de BoerC. M. L. Coenen 10 N. BlokkerC. den Das 01 T. de Jong—J. van Loo afgebr. C. BurgerJ. W. Meedendorp '/2'V2 H. DiderichJ. W. Meedendorp V2 W. Butter—C. Burger 01 C. BurgerWButter 01 Willen de Heren schakers rekening houden met de Competitie wedstrijd op 14 December 1955 tegen Oppositie 2 uit Heiloo en zich voor deze avond vrij maken om mede te kunnen spelen. Het bestuur. Op Nieuwsjaarsdag zal vermoedelijk op het terrein van Sparta de stedenwed- strijd RotterdamAmsterdam worden gespeeld. In Brussel werd de loting voor de kwartfinales van de strijd om de Euro pese voetbalbeker gehouden. De volgen de clubs komen tegen elkaar uit: Vorös Lobogo (Budapest) tegen Stade de Reims; Partizan (Belgrado) tegen Real Madrid; Hibernian (Edinburgh) tegen Dj wigarden (Stockholm) en Milan of Saarbrücken tegen Rapid Wier. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier te Amsterdam verscheen het Voetbaljaarboek 1955 (ƒ2.90), samen gesteld door Leo Pagano. Dit derde voetbaljaarboek in de door Elsevier uit gegeven serie is ongetwijfeld belangrij ker dan de twee vorige. Niet alleen om dat het uitgebreider en overzichtelijker is, maar ook omdat het een periode uit de Nederlandse voetbal behandelt, waar in (de „Omwenteling") zo ontzettend veel gebeurd is. Hoewel het ten opzich te van dit onderwerp overigens geen standaardwerk is, is er voor een ieder, die met de voetballerij iets te maken heeft of er de nodige interesse voor heeft, zóveel in deze uitgave te vinden, dat men het zonder meer een belangrijk bezit kan noemen. Het Ned. militaire hockeyteam heeft tegen de Belgen een 1—0 nederlaag ge leden. In de 20ste minuut tijdens een periode van sterk Ned. overwicht, scoorden de „Jassen" het enige doelpunt. Deze onverdiende voorsprong werd daarna fel en krampachtig verdedigd, daartoe mede in staat gesteld door de slechte afwerking der talloze Ned. aan vallen. Het Ned. hockey-elftal speelt in het voorjaar de volgende wedstrijden: 18 Maart te Brussel: BelgiëNederland: 24 Maart te Dublin: IerlandNederland; 31 Maart te Folkestone: Engeland B Nederland B; 21 April te Amsterdam: NederlandWales; 13 Mei te Amster dam: NederlandDuitsland. Nederland B speelt verder waarschijn lijk te Eindhoven tegen België B en het Oosten van ons land tegen Duitsland B op nader te bepalen data. Een koppelwedstrijd te Zurich over 100 km is gewonnen door de Zwitserse Roth en Bücher (1.58.6). HaanPlan- taz werden derde, SchultePeters vijfde. De vroegere Italiaanse kampioen Fio- renze Magni heeft zijn contract met de sportafdeling van Nivea-Fuchs opge zegd. Inplaats van voor de schoonheids- crème rijdt Magni in het vervolg voor de soephij heeft namelijk een con tract getekend met een grote fabriek van ingeblikte en gedroogde soepen. De Zwitserse renner Rolf Graf heeft te Zurich een nieuwe wereldrecord op de 5 km met staande start gevestigd met de tijd van 6 min. 21.4 sec. Fausto Coppi heeft dit seizoen voor het laatst voor zijn oude merk Bianchi gereden. Hij brengt n.l. een eigen rij- wielmerk aan de markt. Nu de indus trieën, die niets met de rijwielsport te maken hebben, ook in de wielerreclame zijn toegelaten en alle fabrieken in Frankrijk en Italië combinaties aangaan, blijft Coppi niet achter. Hij combineert met de vermouth-firma Carpano en komt dus voortaan onder de volledige „stal- naam" Carpano-Coppi op wedstrijden uit. De Tour door Nederland voor ama teurs en onafhankelijken, georganiseerd door Olympia, zal in 1956 vrij wel zeker gehouden worden van 15 tot 19 Juni. Deze Tour, die in 1955 zulk een sportief en organisatorisch succes was, staat in zijn grondvorm reeds weer op papier. Onderhandelingen zijn in volle gang en men stelt pogingen in het werk de Ronde op internationaal plan te brengen. Ir. A. Paulen, voorzitter van de KNALI. is door de Internationale Athle- tiek Federatie verzocht als technisch ge delegeerde de Olympische athletiekwed- strijden te Melbourne bij te wonen. Zijn taak zal daar zijn het controleren van het materiaal, de baan, enz. Ir. Paulen heeft de uitnodiging aavaard. Garald Halvorsen, voorzitter van de ISU heeft met het IOC een compromis bereikt over het komende Olympische schaatstournooi. Inplaats van 3 rijders per land en per afstand (500, 1500, 5000 en 10.000 meter) worden per afstand nu 4 rijders van het land toegelaten. De totale-inschrijving van één land blijft dus beperkt tot 12 rijders. Binnen enkele uren gereed. Voor omgeving gehaald en gebracht. Burg. Lovincklaan 9, Bergen, Telefoon 2640 Voor het AFDOENDE bestrijden van houtworm le succes verzekerd 2e na behandeling ook later geen aantasting meer 3e groot uitstrijkvermogen (ca. 15 M2 per liter) 4e laag in prijs f 2.90 p. L Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij Stroomerlaan 15 - Bergen N.H. - Tel. 2355 voor het langdurig beschermen van hout le groot conserverend vermogen (rot- en zwamwerend) 2e 8 a 10 jaar kleurecht 3e groot uitstrijkvermogen (10 a 12 M2 per Kg.) 4e blaart niet 5e geeft niet af 6e zeer groot dekkend vermogen 7e leverbaar in 10 heldere kleuren 8e laag in prijs Finhensieper - Bergen Des Zondagsavonds om de 14 dagen kun nen nog enkele paren worden ingeschreven Inlichting dagelijks Loudelsweg 44 Telefoon 2144 Bergen Ook gelegenheid voor zelfge- vormde clubjes en privélessen. In het ijzig koude CANADA onmisbaar gebleken tegen Het sterk geconcentreerde Buckley's Mixtura werkt bliksemsnel, één enkel slokje, en Uw hoest verdwijnt Verzeker U zelf van een ongestoorde nacht rust. Vraag Uw apotheker of drogist naar Bij Drogisterij te Schoorl te Groet te Egmond aan Zee Bergen Heeft U a1 eens wezen kijken in onze zaak? Komt U dan toch eens even aan. Het loont de moeite en geheel vrijblijvend. Zeer grote sortering Vulpennen, Agenda's, Luxe Post. Voor schoolkinderen pracht vulpen met bijpassend potlood voor slechts Kantoorboekhandel Leesbibliotheek Antoniusstr. 13 - Bergen - Tel. 2334 De houtworm-misère welke Uw woning en meubelen in korte tijd kan vernielen, wordt door ons op afdoende wijze verholpen. Wij garanderen U 100% resultaat. Het kost niet zoveel, vraagt U eens of wij U geheel vrijblijvend komen bezoeken. Beleefd aanbevelend. Speciaal Bestrijding smiddelenhandel Telefoon 02246-325 - St. Maarten U behoeft tijdens de werkzaam heden niet uit Uw woning Big Ben Tabakspijpen, nikkelen en koperen Tabaksdozen, lederen Tabakszakken, prima sigarenkokers, grote sortering Sigarenknippers, diverse Sigarenpijpjes, Sigarettenkokers in alle soorten, Denicotea en Buttner Sigarettenpijpjes, Tafelaanstekers in div. vormen zoals paardjes, Boedha's, enz. Ruime keuze Aanstekers, o.a. Ronson. En nog veel meer vindt U in Het adres voor al Uw rookwerk Demie ol Ulinlerlas WIJ LEVEREN DE voor verwarming en kachel Tegen de laagste dagprijzen, Grote kwantums. Belangrijke kortingen' OLIEHANDEL Karei de Grootelaan 13 - 14 Telefoon 2806 - Bergen Ruïnelaan 11 BERGEN Dorpsstr. 21 - Bergen Telefoon 2266 TELEFOON 2427 Woensdags Gehaktdag, 500 gr. f 1.45 Zie verder de lage prijzen in de etalage. Beleefd aanbevelend.

De Duinstreek | 1955 | | pagina 6