Advent S.H.D. SLIJTERIJ H. DOLSTRA TRUIEN, VESTEN EN PULLOVERS Mr. Opt. Pastoor RATTENBESTRIJDING BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. BRILMONTUREN I GEMEENTE SCHOP RL De Gemeente-opzichter van Schoorl maakt bekend, dat de landelijke actie voor in deze gemeente zal worden uitgevoerd in de week van 18-24 Dec. Teneinde het resultaat van deze bestrijding zo doeltreffend mogelijk te doen zijn, worden belanghebbenden, die op hun erven en in hun woningen enz. last van ratten ondervinden, met de meeste klem ver zocht (ook in hun eigen belanghiervan vóór 20 December a.s. schriftelijk kennis te geven aan het Bureau Gemeentewerken. SCHOORL, 16 December 1955 In deze harde wereld, Vol boosheid en kritiek, Klinkt in Advent-tijd zacht een stem, Als hemelse muziek. Die stem zegt: ,,'t Laatste woord is niet, Aan zonde en aan dood." Dwars door 't geweld der wereld heen, Is God in liefde groot. En weder wil Hij aan ons schenken, Het Kindje in de Stal, Die over heel de wereld, Eens Koning wezen zal. Bereiden wij ons harte dan, Het Godsgeschenk te ontvangen. Het licht komt in de donkere tijd, Tot ons vanuit de Eeuwigheid! MAARTJE N. ZWAAN „RAER WINDOW" 18 jaar „ROAD TO BALI" Prima Oude Genever zacht en toch pittig 6.50 per liter P.S. Wij hebben met het oog op de as. FEESTDAGEN onze grote sortering van Binnen- en Buitenlands gedistilleerd en Li keuren nog eens extra uitgelezen, ook op gebied van Wijnen. Zodat wij nu met recht kunnen zeggen: U vraagt en Uw orders worden desverlangd nog de zelfde dag thuis bezorgd. Maarzo mogelijk s.v.p. tijdig bestellen Ruïnelaan 2 - Bergen - Telefoon 2760 bidden tot de H. Maagd. Het gevolg is, dat er van onderen af water in de put komt, en de kleine, boven op het water drij vend, omhoog komt, waardoor ze door haar familieleden wordt ge red. Een wonder? Misschien wel, zegt Isidoor .Mijn vrouw en ik en onze buurvrouw waren er bij en hebben het gezien. Een verkla ring weten zij niet te geven, doch dat hoeft ook niet. Het is gebeurd. Mejuffrouw Rodetta, de ac trice, heeft zich met de rol van Shakespeare's lady Macbeth zien belasten en zij is van dat karak ter zo aangegrepen, dat zij om weder haar evenwicht te bewa ren hulp en steun zoekt bij de H. Maagd. Vriend De Roos is met zijn vrouw en kinderen gekomen. Hij is maar een gewone middenstan der en niet voor wetenschappe lijke redenering opgebracht. Hij heeft als kind in een gezin ge leefd waar de Mariaverering werd betracht. Nu hij zelf een gezin heeft, doet hij het in zijn woning ook met zijn kinderen. Als zij groot zijn nemen zij de herinneringen aan dit alles mede in hun woning en worden aldus tot een zegen voor een jonger geslacht. Pastoor Schreurs die het laatst optreedt, zegt dat men wel van mening is dat niemand zo'n grote kijk op zijn medemens heeft, als de katholieke geestelijke. Dat blijkt ook uit zijn kijk op de Ma donna. Zij was een vrouw uit het volk en sprak de taal van het volk. Toen het kind geboren stond te worden was er geen plaats voor moeder en kind. Nauwelijks geboren werd het le ven van 't kind bedreigd. Mid den in de nacht ving de tocht naar Egypte aan. Na ruim dertig jaren eindigde het leven van dit kind in de stikduistere lucht op de berg. Als zij ons dit heden vertel de, zouden wij stil luisteren met tranen in de ogen; wij zouden zeggen: die vrouw heeft veel meegemaakt. Veertig jaren gele den maakte ik een gedicht op de H. Maagd, getiteld ,,Voor U al leen". Thans behoef ik er na al die jaren nog geen woord van terug te nemen. Daarna besloot de spreker met het voordragen van zijn hymne aan de H. Maagd, waarmede hij zijn ge hoor tot het laatste toe wist te boeien. Toen het einde daar was brak een geestdriftig applaus los om de begaafde spreker te danken. Tijdens de ogenblikken dat de rol-verwisseling plaats had wer den Marialiederen gespeeld op de piano door mevrouw Ex, die ook na het 'beëindigen van het stuk een Sonate van Chopin speelde met fijnzinnig talent. Een film, die niemand mag mis sen, is de volmaakte Hitchcock- thriller „REAR WINDOW" (De stille getuige), welke Vrijdag-, Zondag- en Woensdagavond in „De Rustende Jager" wordt ver toond. Over de inhoud willen wij deze maal eens niets verklappen. In de hoofdrollen James Stewart en Oscar-prijswinnares Grace Kelly. (Toegang 18 jaar,) Zondagmiddag en op Zater dag- en Maandagavond draait hier „ROAD TO BALI," waarin Bing Crosby, Bob Hope en Dorothy Lamour weer één van hun dolle avonturen in het Verre Oosten beleven. (Toegang 14 jaar.) Beide films zijn in technicolor. Op Dinsdag- en Donderdag avond is er geen bioscoopvoor stelling. Snuif en wrijf INGEZONDEN STUKKEN Naar aanleiding van de vele vragen aan het Bestuur van de V.V.V. gesteld, waarom het Bureau gesloten is en de opgave voor de Hotel Pension gids en de Gids voor gemeubileerde hui zen niet kan worden gedaan, deelt het Bestuur het volgende mede. Ie. Dit Bestuur wenst thans geen enkele aansprakelijkheid meer te aanvaarden voor de sa menstelling en drukkosten dezer gidsen. 2e. Werd de contributieverho ging op de laatst gehouden ver gadering niet in behandeling ge nomen. Deze verhoging is nood zakelijk, daar de gemeente in de vervolge slechts een bestem mingssubsidie zal verlenen. De jaarlijkse aflossing op de oude schuld a 2000.— werd tot he den uit de algemene middelen betaald. Hiervoor is thans dek king nodig. Alle zaken worden regelmatig afgehandeld zoals het behoort, maar worden geen nieuwe trans acties meer aangegaan, waaraan enige financiële verantwoorde lijkheid is verbonden. Alle con tracten met de uitgevers en op drachten voor drukwerken be stemd voor de reclame-campagne 1956 werden geannuleerd, daar wij later niet aansprakelijk wil len worden gesteld voor de hier aan verbonden kosten. Vóórdat de motie in stemming kwam is door cfe voorzitter zeer duidelijk gevraagd aan de heer Mr. Crefeld advocaat van het Bestuur van de V.V.H.B. of alle consequenties hieraan verbonden wel goed waren overwogen, waarop een bevestigend antwoord kwam. Voor het Bestuur, J. Broersma, voorz. J. A. Dalloyaux, secr. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Lijst van gevonden en verloren voorwerpen gedurende het tijdvak van 16 Nov. t/m 6 Dec. 1955. Gevonden konijn (grijs), armband, wollen das, bruine wanten, mestschop, kindershawl, br. lederen h.hand schoen, wollen das, armband, damesregenjas, bruine vingerwan ten, kettinkje, schuimrubber kussen, portemonnaie m. inh., wollen want, wollen mutsje, kinderwan ten, rijwielzitje. Verloren kinderwant, schooltas, manchet knoop, hoofddoek, glacé-hand schoenen, portemonnaie m. inh, motorhandschoen, springtouw, kinderportemonnaie, paraplu, wol len shawl, zw. damestasje m. inh., br. lederen handschoen, rode want, alpinomuts, damesrijwiel, 3 koeien, br. lederen portemon naie m. inh. rood lederen porte monnaie m. inh., bl. duffel jack. Inlichtingen verkrijgbaar aan 't Groepsbureau der Rijkspolitie te Bergen (Nh.), Karei de Groote laan 17, op iedere werkdag tussen 10 en 11 uur. Burgerlijke Stand BERGEN SCHOORL Schaakwedstrijd SCHOORL - OPPOSITIE Er heerste een zeer opgewekte stemming onder de leden van de schaakclub Schoorl na de wed strijd met Oppositie in de compe titie van de K.N.S.B. op Woens dagavond j.l. in de zaal van Klein Zwitserland, en dat is geen wonder De uitslag 8 2 voor Schoorl was voor haar een groot succes in deze tweede kamp, waarvan de eerste was geëindigd tegen Pat Mat met 55. Een byzonder gewaardeerde verrassing was het feit dat door de goede zorgen van Voorzitter Visser, een aantal mooie wed- strijdklokken was aangeschaft, een welkom en kostbaar bezit. Succes trekt altijd aan, zodat wij hopen dat eventueel schaak liefhebbers onder onze plaatsge noten zich zullen aansluiten om de bloei der vereniging te helpen verhogen. Ook beginners worden gaarne in ons midden welkom geheten en in de geheimen van het schaakspel ingewijd. Komt U eens op een clubavond, elke Woensdag in Klein Zwitserland, kennis maken en wij maken ons sterk dat U zich tot het schaken zult voelt aangetrokken. EVEN AANDACHT voor de kleding van de man. Is hij het niet in de eerste plaats, die door weer en wind moet Daarom is het begrijpelijk, dat de mannen gesteld zijn op lekkere warme winterkleding, die hen beschermt tegen de grillen en nukken van ons nederlandse klimaat. Nu, er zijn mogelijkheden genoeg om dit doel te be reiken. Truien, vesten, pullovers, slipovers, broeken, jacks en wat al niet meer kunnen dienen om manlief of zoonlief er goed in te stoppen. In tegenstelling tot veel dames, zullen veel heren zich het liefst houden bij de vertrouwde modellen en dan liefst nog in rustige effen kleuren, zo min mogelijk opvallen, maar toch keurig en netjes. Zij voelen zich daarmee het best ge kleed en veelal zal zelfs nog de warmteïsolerende eigenschap van het kledingstuk prevaleren boven het uiterlijk schoon. Vooral bij de mannen zullen we veel treffen, dat nut boven schoonheid gaat, hetgeen bij de dames nog al eens omge keerd is. De'modekoningen trachten ook op het terrein van de man verandering te brengen in de reeds jaren krampachtig vastgehouden conventionele lijn van rustige effen kleuren. Tegenwoordig vinden we al veel van die gezellige winter- accessoires als truien, vesten en pullovers, minstens in twee kleuren uitgevoerd, waarbij (rekening houdende met de ver langens van de meeste mannen) het geheel niet opvallend is gemaakt. Vooral de jongelui wagen zich tegenwoordig aan kledingstukken van opvallende kleurencombinaties en met aparte streep-, ruit- of blokverwerking, maar de ouderen houden zich hier verre van. Zij prefereren een effen rustige kleur en een model als op de nevenstaande foto, onopvallend en doelmatig, hoewel hier zeer bescheiden de randen reeds in een andere kleur werden gebreid. Steeds meer tracht men ook voor de heren tot een vrolijker geheel te komen door met kleuren te werken en langzaam beginnen zij er aan te wennen. De collecties zijn zeer uitgebreid en men vindt er elk wat wils, zowel progressief als conservatief. Overigens zijn deze modellen ook zeer ge schikt om zelf te breien. J vindt U bij HOFLAAN 2 - BERGEN Nh. J mui Vrijdag-, Zondag- en Woensdagavond 8 uur JAMES STEWART en GRACE KELLY in de adem benemende thriller van de „Master of Suspence" ALFRED HITCHCOCK Een paramount-film in technicolor. Zaterdag- en Maandagavond 8 uur, Zondagmiddag 2.30 uur BING CROSBY en BOB HOPE in de vrolijke schlager met DOROTHY LAMOUR en Murvyn Vye. Avonturen, menseneters, Hawaïmeisjes, lachen en gieren, alles in deze kostelijke film Ingezonden mededeling Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Buiten verantwoordelijkheid der Redactie AAN DE HEER Mr. A. F. KAMP, voorheen voorzitter van het jongste tram-actiecomité. Mijnheer, Op de buitengewone ledenvergadering van de V.V.V., gehouden op 30 Novem ber j.l. in het Oranje-hotel alhier, is door de heer J. Winkel, bestuurslid, het vol gende medegedeeld: 1. dat hij als voorzitter van de vereni ging Tuin- en Oostdorp indertijd is uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering van Uw comité, 2. dat hij op die vergadering de vraag had gesteld, of ook het bestuur van de V.V.V. niet diende te worden uit genodigd om tot het comité toe te treden, en 3. dat hij ten antwoord had gekregen, dat dit de bedoeling niet was, omdat de voorzitter van de V.V.V., de heer J. Broersma tegen een railverbinding zou zijn. Nu is reeds een .paar maal door eerste ondergetekende in de Raad van Bijstand in de V.V.V. aan de bestuursleden van de Vrije Horeca-bedrijven V.V.H.B. de vraag gesteld, wat de reden was, dat het bestuur der V.V.V. nooit in de tram-actie was gekend en waar men nu niettemin de moed vandaan haalde, om dit bestuur ter verantwoording te roepen over zijn beleid in de kwestie der rail verbinding. Een bevredigend antwoord werd niet gegeven. Afgezien van het feit, dat bekend mag worden geacht, dat de eerste ondergete kende als lid van de gemeenteraad in de voorbije jaren steeds op de bres heeft gestaan voor het behoud van de tram en eerst in de raadsvergadering Van 29 Nov. '54, waar met algemene stemmen werd besloten de pogingen om de railverbin ding te behouden als zonder uitzicht te beschouwen, zich bij de feiten heeft neergelegd, afgezien ook daarvan, dat het onzinnig was om acht maanden nadien, toen met goedkeuring van de gemeenteraad de voorlopige overeenkomst met de N.S. over aankoop van de trambaan Oostdorp Breelaan reeds was getekend; de plan nen van gemeentewerken voor wegen aanleg al aan de Raad waren voorge legd en de speciale bussen voor de N.h.a.d.o. om tijdig het passagiersvërvoer van de tram te kunnen overnemen, reeds geruime tijd in aanbouw waren, nog een actie voor behoud van de tram te onder nemen, afgezien van dat alles is het minst ge nomen toch hoogst eigenaardig, dat men de gehele V.V.V. heeft uitgeschakeld, enkel omdat de voorzitter in een actie geen heil meer zag en meende, dat het de hoogste tijd werd om de wegaanleg ter hand te nemen. De onthullingen van de heer Winkel werpen wel een vreemd licht op de han delingen van Uw comité. Dit klemt te meer, omdat ook tegenover het college van burgemeester en wethouders dezelfde houding is aangenomen. Sterker, het is bekend, dat in Uw comité besloten was voorshands de zaak geheim te houden tot na de besprekingen met de pres.- directeur der N.S. Dat dit niet is gelukt door de ontijdige publicatie van de heer J. Morée via het A.N.P., brengt daarin geen verandering. Wij verzoeken U met het oog op de komende verkiezing van een bestuur voor de V.V.V. te willen mededelen: 1. Wat de reden is geweest van de won derlijke houding in deze door Uw comité tegenover het V.V.V.-bestuur aangenomen. 2. Wat Uw werkcomité heeft bewogen b.v. in de Alkmaarse Courant van 11 Aug. j.l. o.m. te publiceren: „Het werkcomité is er van overtuigd, dat er krachten achter de schermen werken, die ten koste van alles zullen trachten de plannen te dwarsbomen. Zo heeft het comité van het bestuur van de V.V.V. Bergen een schrijven ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat het geen sympathie-betuiging wenst af te geven aan het werk van het comité, hoewel het comité er zeker van is, dat het grootste gedeelte van de leden zich wel achter de plan nen schaart". En dit, terwijl de bewering over een brief, die dat comité van ons bestuur zou hebben ontvangen, een mystificatie is. Wij vertrouwen, dat U aan ons ver zoek zult willen voldoen. In afwachting, Hoogachtend: J. BROERSMA, Voorz. V.V.V. J. A. DALLOYAUX, Secr. Bergen (N.-H.), 8 Dec. 1955. van 27 Nov. tot 4 Dec. 1955 GEBORENJohannes Bernardus Gerar- dus Maria, z. v. A. J. Delis en J. Greu- ter: GEHUWD: Paul Jozef Alfons Vlas en Johanna Jacoba Marie Miltenburg, Den Haag OVERLEDENHendrikes Spaander 67 jaar Albert Eikenaar 68 jaar; jjIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIUIIIIIIL I De grootste keuze

De Duinstreek | 1955 | | pagina 2