BUCKLEY'S MIXTURA m Pocket-books DE CHR* HISTORISCHE UNIE WITTE KRUIS I BEKO Het Rode Kruis FILMNIÈUWS BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Zorg dat ook aan de achterkant Uw (rode) licht behoorlijk brandt! I Wist U dat? VERBOND VOOR VEILIG VERKEER j GEMEENTE BERGEN N.-H. Bergen Nh., 18 februari 1956. Voor de uitvoering van de in Mei en Juni 1956 te houden alge mene woningtelling 1956 bestaat voor de tijd van ten minste 4 en ten hoogste 8 weken behoefte aan enkele (mannelijke of vrouwelijke) tellers. Gegadigden voor deze betrekking, die over een behoorlijke ad ministratieve ervaring beschikken, worden uitgenodigd zich vóór 7 Maart 1956 SCHRIFTELIJK aan te melden bij het Gemeentebestuur van Bergen Nh. Aanstelling zal geschieden op arbeidscontract. Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. Onder auspiciën van de Sta- tenkring Alkmaar der Chr. His torische Unie werd dinsdagavond 14 februari in het Huis met de Pilaren een vergadering gehou den waar het lid van de tweede Kamer Mr. H. K. J. Beernink sprak over het onderwerp: ,,De Chr. Historische Unie en de ac tuele vraagstukken van onze tijd". De voorzitter van de Alk- maarse statenkring, de heer B. Wiegers, opende de vergadering met gebed, gevolgd door de lezing van Marcus 10 35-45, waarna hij uiteenzette, dat het beoefenen van politiek ook een vorm is van dienst aan de ge meenschap. Voorts sprak hij zijn vreugde uit over deze bijeen komst, daar dit de eerste maal SPIERPIJN, SPIT... is, dat de Chr. Historische Unie in Bergen een bijeenkomst houdt. Hij hoopte op het welslagen van deze bijeenkomst, om verder het woord te geven aan de spreker van deze avond, Mr. Beernink. Deze wees er op dat op 13 juni van dit jaar de verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen worden gehouden, waarmede een vier jarige werktermijn voor de Kamer wordt afgesloten, en een nieuwe termijn van wetgevende arbeid (begint. De Kamer, die tot nog toe honderd leden telt, zal daarna honderdvijftig leden krijgen, wat nodig is omdat het werk dat van vele leden verlangd wordt, hen dikwerf dwingt in het buitenland te zijn, zodat zij aan de vergade ringen der tweede Kamer niet geheel kunnen deelnemen. De Chr. Historische Unie neemt als grondbeginsel aan. dat het richtsnoer van denken en handelen in Staat en Maatschap pij is gelegen in Gods Woord, Bijbel, in gehoorzaamheid aan het Evangelie van Jezus Christus. In overeenstemming met de histo rische ontwikkeling van het Christendom op Neerlands bo dem meent de Chr. Hist. Unie dat ons land moet worden be stuurd als een christelijke staat in Protestantse zin. De door braakgedachten wordt door de Chr. Hist. Unie afgewezen aan de hand van de verkiezingsmani fest 1956 besprak de spreker de daarin besproken opvattingen en problemen, waarvoor de rege ring zich zal gesteld zien. Hij deed dit op heldere en duidelijke wijze, zodat geen der aanwezigen moeite had hem te volgen en het een genot was deze kalme, be gaafde spreker te kunnen be luisteren. Na de pauze werden de door de aanwezigen schriftelijk inge diende vragen beantwoord en ook hier geschiedde dit tot aller voldoening. Als resultaat van deze verga dering werd er te Bergen een af deling der Chr. Hist. Unie ge vormd, voorlopig met negen leden. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door; Mej. van Duuren en de heren Z. H. van Soest. P. Algra. E. Th. H. Munk en J. Koger. Jammer was het, dat de sneeuw en de koude velen had doen thuisblijven, doch dit zal een volgende maal, wan neer Mr. Beernink hier weder om zal spreken, wel anders wor den. Marijke-dag voor de stichting „Het Vierde Prinsenkind" Op de verjaardag van Prinses Marijke wordt op alle scholen in Nederland het appèl van de stich ting „Het Vierde Prinsenkind" voorgelezen. Deze stichting houdt zich bezig met de zorg voor vacantie van oorlogsweesjes, watersnoodwees jes en lichamelijk door de oorlog getroffen jeugd. Voor de laatste categorie is het regelmatig terugkerend verblijf in de vacantie-oorden ver uitgegroeid boven hetgeen in het begrip „va cantie" besloten ligt. Immers in de kampen van „Het Vierde Prin senkind" hebben reeds honderden, soijis heel zwaar getroffen jongens en meisjes de juiste mentale in stelling gevonden ten opzichte van hun invaliditeit. Ze leren inzien, dat hun handicap uiteindelijk maar ten dele bestaat. Toen dat inzicht, gestimuleerd door bekwame kampleiders en leidsters, doorbrak, veranderde er vaak heel veel in hun leven. U zou ze zomers eens in actie moeten kunnen zien. Vreugde blinkt in hun ogen, hun pittige kampliedjes klinken jubelend over de heide. Ze houden net als gezonde kinderen vossenjachten, speurtoch ten, vlaggenroof, leren zwemmen, doen mee aan de beoefening van vele takken van sport. Als U dat allemaal ze'f zou kunnen zien, zou U onmiddellijk de woorden beamen die Hare Majesteit de Koningin sprak tij dens Haar bezoek aan de kampen „Hier vergeten deze kinderen, dat ze invalide zijn". Op de verjaardag van Prinses Marijke zal aan ieder schoolkind weer het traditionele, persoonlijke offer van één stuiver worden ge vraagd. Vorig jaar deden aan deze actie ruim een half millioen kinderen mee, dat de schoolgaande jeugd van Nederland alleen al ruim 800 door de oorlog getrof fen kinderen gratis met vacantie zond. Het bestuur der stichting hoopt, dat ook thans geen enkele school zal achterblijven. Het zou eigen lijk zó moeten zijn, dat niet alleen de jeugd, doch iedere Nederlander iets bijdraagt om de vacantie van de „KINDEREN VAN ONS VOLK" veilig te stellen. Het is een nationale, het is een ereplicht! Het gironummer der stichting is 4 77 800 en staat t/n van de penningmeester van „Het Vierde Prinsenkind" te Dordrecht. De grote NIEUW-GUINEA Vrijdag 17 februari vertelde Anthony van Kampen in het Witte kerkje van zijn reis naar Nieuw-Guinea. In dit voor een heel groot deel nog onbekende land der Papoea's heersen onder de daar wonende volkeren geen paradijstoestanden. De bevolking heeft veel van vreselijke ziekten te lijden. De zending doet daar zegenrijk werk. Zendelingen zijn niet: in Nederland niet zo ge slaagde dominees, die nu in een wit pakje aan de inboorlingen verhaaltjes vertellen. Verre van dat! Het zijn nuchtere practische mensen, met een sterk geloof en grote liefde voor hun medemen sen, Want dat zijn deze inboor lingen: onze medemensen. Eerst moet materieel hun vertrouwen worden gewonnen voor er in za ke van geloof iets bereikt kan worden. Maar deze nuchtere zen delingen zijn aan de andere kant grote, sterke idealisten, vervuld van hun roeping, Gods woord te verkondigen. Zij trekken niet de rimboe in om kranten en tijd- schriftennieuws te kunnen verko pen. De kleurendia's gaven een goed beeld van dit schone, kleurrijke land en zijn bevolking voor zo verre zij bekend is. Verkrijgbaar bij uw drogist Het is thans vrij zeker, dat op 7, 8, 9, 10 en 11 april een groots opgezette voorjaarstentoonstel ling zal worden gehouden de I B E K O: Ook ditmaal zal dit in „De Rustende Jager" gebeu ren, en wanneer de voortekenen ons niet bedriegen zal er deze keer én door het bestuur én door de standhouders veel werk van worden gemaakt om deze voor jaarstentoonstelling te doen sla gen. Reeds werd een keur van artisten geëngageerd, terwijl het voorjaar zich er 'bij uitstek toe- leent om iets nieuws te brengen. Ook ditmaal zullen bij diverse standhouders demonstraties wor den gegeven tijdens de tentoon stelling. Verleden jaar vielen deze bij de bezoekers erg in de smaak, en er wordt zorg gedragen, dat dit ook thans wederom het geval zal zijn. Daarbij worden ook de kinderen niet vergeten. Voor hen komt er weder een echte Kinder voorstelling met attracties, zodat men op een eivolle zaal rekent. Voor het bestuur is het te ho pen dat ook het weer medewerkt, want deze heren verrichten het BR/UEW i/ook. SC4JOOJZL. MET OF ZONDER RECEPT, IN DE „RUSTENDE JAGER." VINSV.n.h 7:fl OUR BERGEN vele werk, dat het organiseren van zulk een tentoonstelling mee brengt, geheel belangeloos. De IBEKO begint zo langza merhand een traditie te worden, die ieder jaar terugkeert en waar aan alle zakenmensen in Bergen deelnemen. Het is een reklame voor de eigen zaak met massale krachten ondernomen tot meer dere bloei van de Bergens Mid denstand. Ook wij gaan weer kijken naar de IBEKO. Zou er in ons land wel één vereniging te vinden zijn, die zo veel goed doet als het Rode Kruis? Hoeveel mannen en vrou wen, jongelieden en jongedoch- ters arbeiden er niet voortdurend aan dat werk tot heil der mens heid. Waar nood is en mensen in ellende gedompeld worden, zoals bij de Watersnood van enige jaren geleden in ons land het geval was, daar verleent het Rode Kruis spontaan hulp. En daarbij wordt niet gezien naar po^ litieke of religieuze gezindheid, noch naar kleur of ras maar alleen naar de nood die de mensen teis tert. Zulk een hulp kost echter handen vol geld en van tijd tot tijd komen nieuwe rampen, die grote financiële offers vragen. De Bergense afdeling van het Rode Kruis wil ook haar aandeel bij dragen in alles wat nodig is, en hoopt de Bergenaren een prettige avond te bezorgen door hen op zaterdagavond 25 februari te la ten deelnemen aan klaverjaswed- strijd, die 's avonds om 8 uur in het café Nieuwendijk zal worden gehouden, ten bate van het Rode Kruis. De heer Nieuwendijk heeft zijn zaal, verwarmd en verlicht daarvoor gratis beschikbaar ge steld. Talrijke geschenken als een prachtige damestas, 'n strijkijzer, elektrisch theelichtje, taarten, tulbanden, nylons, vleeswaren, kortom teveel om op te noemen, zijn door welwillende gevers als prijzen beschikbaar gesteld voor dit goede doel, met het oogmerk deze klaverjaswedstrijd ook voor deelnemers tot een aangename ervaring te maken. De initiatiefnemers verwachten dat velen aan hun uitnodiging gehoor zullen geven. (Zie ook de advertentie in ons blad.) Vrijdag, zondag en dinsdag brengt „De Rustende Jager" „HONGAARSE RHAPSODIE" (Par ordre du Tsar), een boeiende kleurenfilm over het liefdesleven van de grote, negentiende-eeuwse componist Franz Liszt (gespeeld door Paul Hubschmid). De schone prinses Carolyne deSain-Wittgen- stein (Colette Marchand) wenst haar huwelijk met de tirannieke en wrede prins van Wittgenstein (Michel Simon) te ontbinden, wanneer hij haar samen met Liszt vindt op één van haar Poolse be zittingen. De prins, die haar fortuin niet wil missen, weigert echter resoluut. Liszt gaat daarna in ballingschap en wordt lekepriester. (Toegang 18 jaar.) Zaterdag, maandag en woens dag draait hier de grootbeeldfilm „JUNGLE DUIVELS", even eens in kleuren. Het is een wat rauw oorlogsverhaal van vier Amerikaanse mariniers, die de op dracht krijgen (en uitvoeren) om een Franse berichtgever en diens dochter vanaf een eiland, waar het wemelt van Japanse soldaten, in veiligheid te brengen. (Toegang 18 jaar.) In het journaal worden o.m. opnamen van de Elfstedentocht vertoond. Donderdagavond is er geen bioscoopvoorstelling. De wintervoedering vogels De lagere scholen in Bergen en de U.L.O. school zamelen voedsel in, brood en aardappelenschillen. We doen een beroep op allen oud brood en andere voedingsmiddellen mee te geven of te brengen. Het verzamelpunt is de openbare U.L.O. school in Bergen. Het Staatsbosbeheer zorgt voor de voedering. Burgerlijke Siand BERGEN K> M. GERRITSEN Juwelier Kerkstraat 6, Tel. 2465 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Lijst van gevonden en verloren voorwerpen gedurende het tijdvak van 6 februari t/m 20 februari 1956. Gevonden groene vulpen, rubber zadeldekje, kinderportemonnaie met inhoud, portemonnaie met inh., 1 schaats „DE HONGAARSE RHAPSODIE" JUNGLE DUIVELS" Technicolor 18 jaar (R), 1 paar schaatsen, paar groene kinderwantjes, passer, wieldop van een auto, paar kinderschoenen, shawls, herenhandschoen (L), blau we kinderwant(R), wanten, schaats, damesportefeuille met inh., witte shawl, witte isolator, oude auto ped, blauw wollen muts, zonne bril, groen/wit wollen shawl, wollen shawl, paar bruine hand schoenen met klemhouder, med. flesje met schoteltje en wollen doek, 3 kinderarmbanden, rood gevlamde vulpen, lederen dames handschoen (zwart), rode porte monnaie met inh., groen-rood-geel- wit shawl, lichtbruine rechter herenhandschoen, bruin gevlamde vulpen. Verloren grijze damesportemonnaie met inh., grijsblauwe shawl, kinderhand schoen (rood-wit-blauw), bril in etui, paar blauw-witte kinder wantjes, rode autoped met witte spatborden, shawl (rood-groen), wit wollen shawl, rood kinder wantje, blauwe kinderwant (L), remdop van invalidewagen, bruine handschoen (R), gestreepte shawl, geblokte shawl, rode autoped met gele handvaten, donkerblauwe muts met bontrandje, paar donker blauwe wantjes, shawls, rode autoped, zwart lederen dames- handschoen, bruine kinderwant, grijs-groene herenwant, bankbiljet van f 10.-, beige jongensmuts, pak kranten, 2 bankbiljetten van f 25.- en 1 van f 10.-, dubbele rijwiel tas, paar blauw-witte wanten, jongensschaats, schooltas met atlas, zakje met kousen, bruine glacé herenhandschoen, bruine jongens pet, rechter schaats, wollen koren- blauwe vierkante shawl, papieren zakje met rode ritssluiting, ben zinedop van bromfiets, bruine jongensjas met capuchon, bruine herenportemonnaie, gouddoublé herenpolshorloge, bruin lederen portemonnaie, rijwielketting, hond (zwarte spaniel met witte bef). Inlichtingen verkrijgbaar aan 't Groepsbureau der Rijkspolitie te Bergen (Nh.), Karei de Groote laan 17, op iedere werkdag tussen 10 en 11 uur. Boekhandel C. Oldenburg Honderden ongelukken gebeuren er bij donker, door dat degene, die achterop kwam, botste op de gebrekkig of in het geheel niet verlichte achterzijde van de voor ligger. Eisen achterverlichting personenauto's. Twee achterlichten, niet hoger dan 125 cm van de grond en niet meer dan 40 cm binnenwaarts aangebracht7op gelijke hoogte. Ze moeten achterwaarts een rood licht uitstralen, dat bij helder weer tot een afstand van 200 meter duidelijk zichtbaar blijft. Reflectoren. Als de achterlichten niet tevens als reflectoren dienst doen, moeten er zich aan de achterkant twee goed werkende reflectoren bevinden, "ook weer op gelijke hoogte. Afstanden van de grond als boven. Bij nacht en helder weer moeten zij zichtbaar zijn voor een waar nemer op 100 meter achter de auto, wanneer ze be schenen worden door de ongedimde koplichten van een auto, eveneens op 100 meter daarachter. Stoplichten. Aantal één of twee. Als er één aanwezig is, moet dit in het middenhof links van het midden aangebracht zijn. Als er twee zijn, moeten ze op gelijke hoogte zit ten, symmetrisch ten opzichte van het midden. Maximum-afstand van de grond 125 cm minimum 40 cm. Het stoplicht of de stoplichten moet (of moeten) door gekleurd doorzichtig materiaal duidelijk zichtbaar oranje geel tot oranje-rood licht uitstralen. 1 Het kan zijn. dat U uit Uw auto stapt en bemerkt, dat Uw achterverlichting defect is. Daar een ongeluk zelden alleen komt, zal het, veronderstellen we, op een plaats zijn, waar Uw voertuig niet onverlicht staan mag. (Dus b.v. niet in de bebouwde kom binnen de afstand van een brandende straatlantaarn.) Volgens de wet bent U nu verplicht achter de auto een rood lichtgevende lantaarn te plaatsen (op ongeveer 30 m afstand) of een rood licht reflecterend „voorwerp". Deze „voorwerpen" zijn in de handel. Het behoort eigenlijk bij de uitrus- ting van Uw wagen! 1 En gaat U nu eens na, of alles klopt, Het is beter dat U het tijdig doet dan de Politie. Maar dat mag het eigenlijke motief niet wezen. Dit moet liggen in de wens, zo correct en zo veilig mogelijk te rijden. En wie uit veiligheidsoogpunt nog meer wil doen dan de wet voor- schrijft (en we juichen dit ten zeerste toe) kan nog op een doelmatige plaats een rood reflecterende strip aan- brengen. Ingezonden mededeling 't Loert overal. De weldadige warm te van de pijnstillende Thermogène verdrijft de snerpende pijn. Ingezonden mededeling Het heilzame Witte Kruis-ge- neesmiddel in 3 vormen. Naast poeders ook cachets en tabletten. Witte Kruis helpt direct tegen Uw pijnen. Brengt geen maag stoornissen teweeg. Iogezonden mededeling Bij HOEST, KEELPIJN EN BRONCHITIS HELPT DIRECT Hoflaan 2 Telefoon 2202 »t w w w Van 6 februari tot 20 februari 1956 GEBOREN Rudolf Edward, z.v. J. Blom en S. E. Reitsma Dirk Willem, z.v. C. L. Zwaan en J. E. Kooij Klaas Frans, z v. F. H. Slot en A. J. Felkers Cees, z.v. C. M. Overman en E. Buijs; Jantine Boudine Hermina Elbregje, d. v. T. W. Voorthuijzen en C. B. Swak- man Johanna Anna Hyacinta, d. v. H. R. Peters en E. J. M. van 't Sant; Yvonne Josephine, d. v. J. A. J. Hoek- meijer en R M. de Schepper: Maria Helena Josine, d. v. H. Wegener en W. J. Roosdorp. GEHUWD: Jacob Jonker en Johanna Maria Molenaar Johannes Lourentius Delis en Johanna Margaretha Beemsterboer Pieter Blank en Catharina Margaretha de Waard; Egbert Koops en Egberdina Gijsberta Cecilia Brandwijk. VAN SPECIAAL HARD GOUD Vrijdag-, Zondag-, Dinsdagavond 8 uur, Zondagmiddag 2.30 uur COLETTE MARCHAND (de ster uit „Moulin Rouge") en Frankrijks grootste karakterspeler MICHEL SIMON in een film over Franz Liszt met muziek van Liszt Verder Paul Hubschmid, Lucienne Legrand en Willy Fritsch Zaterdag-, Maandag- Woensdagavond 8 uur Tony Curtis. Frank Lovejoy. Mary Murphy in een film vol avontuurGrootbeeldprojectie Een film naar de roman „I've got mine" van Richard Hubber IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIillllllHIHIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllilllHIIIIIIIIIIII Frans - Duits - Engels Laanweg 35 - Telefoon 268 - Schoorl lllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllMHIIIIIIIinilllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllIHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII j|lliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii||y, ^IllliiiiiiiiiiiiMiiiiimiiimiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiiiMiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimMiiiiiiniiiiiiiiiiMiiiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiimiiiiiiilIl''^

De Duinstreek | 1956 | | pagina 2