Exajnen een horloge SPORTFLITSEN 53 Mr. Opt, II. W. Pastoor BRIL? Vuilnisophaaldienst AAKMELDING VAN LEERLINGEN Ned. Bond van Plattelandsvrouwen r HAMEA r er auto met vakantie K. M. GERRITSEN Kerkstraat 6, Bergen (Nh) in en om de Duinstreek „DO RCA S" handen ^b„5tl FILM NIEUWS mum BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Regenjas Sporicombinatie GEMEENTE BERGEN N.H. De Directeur van het Bedrijf Gemeentewerken maakt bekend, dat op dinsdag, 26 juni a.s., geen huisvuil zal worden opgehaald. Dit geschiedt in de desbetreffende wijk op woensdag 27 juni. De Directeur voornoemd, J. P. BLAUW GEMEENTE SCHOORL voor de openbare lagere scholen te Schoorl en Groet dient vóór 15 juli a.s. bij het betreffende hoofd der school te geschieden. De bijeenkomst van de afd. Schoorl die op woensdag 6 juni j.l. plaats vond in de zaal van de heer Nic. Schuyt, was druk be zocht. Het Bestuur had voor deze avond nog eens een beroep ge daan op mevr. Backer-Breed uit Schagen, die bij de leden een goede naam heeft door de ver scheidene genotvolle avonden die zij deze afdeling heeft geschon ken. Als onderwerp van haar voordracht had zij „Ghetto" van Heyermans gekozen. Weliswaar stamt dit stuk uit een voorbije periode van onze literatuur, maar het conflict tussen de orthodoxe Jood en zijn vrijzinnige zoon over het huwelijk met een christen meisje, door Herman Heyermans op zo voortreffelijke wijze uitge beeld, laat nog steeds niet na het gemoed van hoorders of lezers te treffen. Dat een suggestieve voor dracht hiertoe zeer bijdraagt spreekt vanzelf, en het is dan ook aan de capaciteiten van mevr. Backer te danken dat haar toe- hoordsters onder de indruk kwa men van dit dramatische gebeu ren. Het joodse dialect werd daarbij zoveel mogelijk door haar benaderd. Dat dit niet volkomen slaagde is niet haar schuld, maar is te wijten aan het feit dat de joodse spraak doortrokken is van een ondefinieerbaar „iets" dat al léén eigen is aan het joodse ras. Het was echter een zeer geslaag de avond, ook blijkens het dank woord van Mevr. Arpeau, die namens allen haar grote waarde ring uitsprak voor het gebodene en Mevr. Backer-Breed een „tot weerziens" toeriep! Burgerlijke Stand SCHOORL GESLAAGD? Dan als cadeau J GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Lijst van gevonden en verloren voorwerpen in het tijdvak van 29 mei t/m 20 juni 1956 Gevonden tabakspijp, linnenzak inh. kiezel, kinderjack, zakhorloge, portemon- naie, oorbel, kinderschoentjes (zw), zw. hondje, vulpen, dameszonne bril, regenjas, autoped, jongensjack, zonnebril, 2 rode autopeds, hockey stick, rode portemonnaie, dames polshorloge, loden damesmantel, rode dameshandschoen, br. lederen portemonnaie, bril m. lichte mon tuur, breiwerk (lichtblauw), gouden armbandje, kl. zwart hondje, rode portemonnaie met inhoud, bruine portemonnaie, zwarte baret met speld, meisjesrijwiel, schortje, 1. br. padvindersriem, 2 contactsleutels, rol nylonsnoer, hond, plastic re genjas, zwarte dameshandschoen, ruige langharige hond, sigaretten pijpje lang, bril m. licht montuur, rode autoped, blauwe trui, kinder halsketting, rode damesportemon- naie, broche (zeeuwse knop), grijze benzinedop, mand met bood schappen, hond verm. Airdale terrier, rode autoped, 6 delige armband, gummi popje (model kabouter), wit wollen damesvest, jonge zwarte hond (verm. Groe- nendaler), zonnebril met bruin montuur, wit ruigharig hondje, 1 pr. bruine sandalen, sleutelbos, soort injectie spuit (plastic), zon nebril met licht montuur, rijwiel- tassen (inh. actetas), witte dames- handsch. (lang), zonnebril in etui Verloren portemonnaie m. inh., fluwelen jasje, laarsje, broche, contactsleutel, huissleutel, kinderschepje, dames horloge, bankbiljet a f 10.-, heren handschoen, broche (goud), tennis- klappers, bruin kleed, trouwring, tas inh. 3 paar kinderschoenen, loonzakje inh. f 35.-, herenpolshor loge, plasticetui met regencape, shawl, zonnebril, beige damesvest, hondenhalsband, insteekkralen, 2 werkboekjes, damesvest geel, rode damesportemonnaie met inhoud, rode vulpen, 2 leesbrillen, 2 groene vulpennen, shawl, gouden broche, heren handschoen rechter, munt biljet f 1.-, 2 groene portemon- naie's met inhoud, bos sleutels, portemonnaie bruin leder, regen hoedje geel - zwart, manchester jasje donker grijs, bruine schooltas, armband (Egyptisch), sigarenetui, broodmes, paar zwarte regenpij pen, donkerblauw jongensjack, gouden trouwring, gele zijden shawl (met kleine rode bloemen), dames polshorloge met schakel band, twee kinderbijslaglijsten, klein rood poesje, ovale zilveren broche, rood lederen damesporte monnaie, 2 sleuteltjes aan touwtje, zwarte dameshandschoen (lang), geel beertje, briljant uit ring, grijze snelbinder, beige lederen heren handschoen, autohandschoen gymnastiekschoen (linker). Inlichtingen verkrijgbaar aan het Groepsbureau der Rijkspo litie te Bergen (Nh.), Karei de Grootelaan 17, dagelijks van 10-11 uur. Gevonden en verloren voorwerpen In het tijdvak van 30 mei 1956 tot en met 19 juni 1956 zijn bij de Groepscommandant der rijks politie te Schoorl, als gevonden aangegeven 1 leren handschoen, 1 jongensjas, 1 bril in koker, 1 wieldop auto, 1 actetas, 1 meisjesjack, 1 porte feuille, 1 kindertasje, 1 bos sleu tels, 1 portemonnaie, 1 herenvest, 1 damesvest, 1 herenpolshorloge, 1 kinderjack. Bij de postcommandant te Groet zijn in dit tijdvak als gevonden aangegeven 1 portemonnaie, 1 brilledoos met inhoud. Trekkingslijst Voorwerp Lotno. Prijsno. Bedjasje 8 8 Plaidje 22 10 Kleedje 23 27 Overgooiertje 25 20 Jongenstrui 31 22 Jongenspakje 53 29 Sokken 108 26 Kussen 173 23 Een loopband 190 35 Tas 200 36 Theemuts 213 31 Sprei 220 1 Slofjes 247 40 T ruitje 248 18 Gehaakt kleedje 265 17 BI. babyjurkje 276 25 Wanten 296 32 Lopertje 317 19 Kussen 327 9 Wit babyjurkje 337 4 Kleedje 367 42 Shawl 372 34 zw./w. schortje 374 15 Kleedje 382 37 Sokken 425 38 Sjaal 434 24 Kleedje 456 39 Muts en jasje 486 33 Sloofje 526 26 Kussen 535 2 Sjaal en muts 558 28 Kussenslopen 559 11 Commodekleed 583 5 Lakenstelletje 600 14 Kniekousen 604 43 Kleedje 605 21 Ontbijtlaken 606 12 Wantjes 609 41 Ontbijtlaken 631 3 w./r. truitje 640 7 Kussen 647 30 Kapstokje 654 13 Kapmanteltje 668 6 Het getal van het kleed was 149, geraden door Mevr. Ooster- baan met 150. Prijzen afhalen Laanweg 10. a i De Oostenrijkse technicolor „Wien bleibf Wien", welke vrijdag, zondag en dinsdag in „De Rustende Jager" te Bergen vertoond wordt speelt zich af in het legendarische Wee- nen van vóór de eerste Wereld oorlog. Het is een filnj, rijk aan muziek, (liefdes) avontuur en humor, waar bij men zich ongetwijfeld zal amu seren. In de hoofdrollenRomy Schnei der (een jeugdig actricetje met veel filmgevoel), Magda Schneider (haar moeder; in de film haar tante), Hans Moser (als een vriendelijke, doch weinig succesvolle kapper), en Paul Hörbiger (als keizer Frans Joseph). Alle leeftijden. Zaterdag, maandag en woensdag is hier de Duitse rolprent „Het dagboek van een verliefde vrouw" te zien. Maria Schell en O. W. Fischer zijn hierin een jong echtpaar, welks huwelijk (nog) niet door een grote mate van standvastigheid wordt gekenmerkt. Via het (door Sophie Stein in het Nederlands gesproken) dagboek worden allerlei strubbelingen op vaak komische wijze belicht. Toegang 14 jaar. Donderdag draait de ontroerende, Italiaanse kleurenfilm „Vrouwen om Puccini", De Zweeds-Ame rikaanse actrice Marta Toren ver vult er de rol in van de beeld schone Elvira, die Puccini tot zijn eerste, grote compositie inspireerde en die hem, ondanks zijn vele es capades, trouw bleef. Toegang 14 jaar. D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers o*iweropts m- ien soot t Wirem bhomn 2'jn njmèK EU Z'JN SD8FL wfg VI „WIEN BLEIBT WIEN" w*- „Het dagboek van een verliefde vrouw" In het kader van het bijzondere programma „VR0UWEN0M PUCCINI" V akmanschap JARENLANGE ERVARING Centrale Verwarming De Oliestookspecialist Zoekt U een aparte Zorg, dat u niet voor onaange name verrassingen komt te staan. Steeds meer automobilisten trekken er des zomers met de auto op uit. Zelfs onder hen, die dagelijks achter het stuur zitten en kilometer na kilometer afleg gen, komen er steeds meer, die ook in de vakantie hun auto ver kiezen boven de trein of bus en die de voorkeur geven aan de vrijheid en het eigen baas zijn over eigen tijd: iets, wat men bij het reizen per openbaar vervoer middel nu eenmaal mist. Men hoort wel eens sombere berichten over wegen, die over bevolkt zijn met auto's en streken, waar in de maanden juli en augustus geen plaatsje voor een rustige picnic meer te vinden is, doch in de praktijk valt dit ge lukkig nogal mee en, hoewel het in bepaalde toeristencentra na tuurlijk inderdaad zeer druk kan zijn, kan ieder, die rust zoekt, de ze onontbeerlijke vakantie-factor nog in voldoende mate vinden. Een vakantie per auto kan een ideale vakantie zijn ook voor de bestuurder, mits men zorg draagt, alle voorbereidingen te treffen, om onaangename verrassingen onderweg uit te sluiten. Met an dere woorden: de auto moet in perfecte conditie verkeren en het is beter, thuis nog een extra voor ziening te laten aanbrengen, hoe wel misschien niet strikt nood zakelijk, dan onderweg pech te krijgen. Kijk ónder de wagen. In vrijwel alle landen van Europa zijn auto-reparaties be langrijk duurder dan bij ons en bovendien hebt u onderweg maar af te wachten, in wat voor garage uw kostbare wagen onder han den genomen Wordt, 'terwijl u hier bij uw eigen garagehouder terecht kunt. Het is dus aan te raden de auto enige tijd voor het vertrek geheel te laten nazien, waarbij dan spe ciale aandacht moet worden ge schonken aan het onderstel, de banden, remmen en de stuurin richting. Stuurkogels b.v. die een ge vorderde staat van slijtage ver tonen, kunnen beter vernieuwd worden en ditzelfde geldt even eens voor de remvoering, schok- brekerrubbers, ventilatorriem, en fin voor alle onderdelen, die mogelijk onderweg reden tot moeilijkheden zouden kunnen op leveren. Zo n grondige beurt kan natuurlijk vrij kostbaar worden, dit hangt geheel af van de staat van onderhoud waarin de wagen zich bevindt, maar men heeft dan de zekerheid, te vertrekken met een auto, die in prima konditie verkeert. Banden, thermostaat en water pomp. Speciale aandacht verdienen de banden. Indien deze voor ver nieuwing in aanmerking komen, stel dit dan niet uit tot na de reis. De beste kan wellicht nog als reserve-band dienst doen en mogelijk kan men met het ver nieuwen van het loopvlak reeds goede resultaten verkrijgen. Voor uw VAKANTIE v.a. f 39.- tot f125,- Vanzelfsprekend wordt ook de verlichting geheel gecontroleerd en stelt u zich tevens op de hoog te van de plaats waar de zeke ringen zich bevinden. Het koel systeem wordt met veel water doorgespoeld en vooral wan neer het een wagen betreft van een hogere ouderdom even tueel gereinigd met een van de daartoe in de handel zijnde pro- dukten. Ook een grondige con trole van de thermostaat en de Ingezonden mededeling Rustig denken Mijnhardt's uwtabletten GEBORENJohannes Petrus, z. v. C. J. Schouten en S. M. KuilboerMaria Cor nelia, d. v. Th. Louter en G. C. Winder; Johanna Catharina, d. v. J. Th. Stam en A. KoortensAns, d. v. P. Koopman en A. KuijperHendrikus Johannes Maria, z. v. J. Timmer en H. C. M. Bronkhorst ReiJer, z. v. D. Kooij en C. T. Mink Anna Geertruida Maria, d. v. S. Meere- boer en A. H. van den Ende. GETROUWDJan Kaandorp en Cor nelia Maria Kager; Jacobus Johannes Maria Erkamp en Helena Maria StamJacobus Franciscus Petrus Bakker en Agatha Maria SpaansJan Barsingerhorn en Maartje de Graaf; Willem Rens en Gerardina Wil- helmina Catharina StamJan van der Veer en Johanna Emilia Frijlinck-; Gerhardus Johannes van Resteren en Helen Kitty KrakJohannes Cornelis de Booij en Catharina Blom. OVERLEDEN Clasina Sieuwtje Swaan, oud 42 jaar, geh. met P. van Twuijver; Stefania Maria Tomecek, oud 49 jr., geh. met N. Bijl. Bij Gerritsen slaagt U daarvoor zeker OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQq oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo BERGEN BLIJFT IN le KLASSE. Geel-Zwart uit 't Zand heeft zondag zijn laatste kans op promotie naar de eerste klasse van de afd. Noord-Holland in rook zien opgaan door opnieuw met 21 van „Bergen" te verliezen. De voorhoede van Bergen, die in het eerste half uur weinig gevaarlijk was ge weest, slaagde er in kort achter elkaar tweemaal te doelpunten. Eerst passeerde linksbuiten C. de Boer keeper v. d. Wey en even later deed K. v. d. Borg op de andere vleugel hetzelfde. In het laatste geval sprong de glibberige bal uit de handen van v. d. Wey in het doel. Na de rust was Geel-Zwart overwe gend sterker en toen De Haas in de 15e minuut een goede voorzet van Koopman aangreep om de achterstand tot 21 te verkleinen, gaf dit de bezoekers nieuwe moed. Geel-Zwart wist achter elkaar drie corners te forceren. Uit de cornerver houding na de rust (82) blijkt wel de veldmeerderheid van de spelers uit 't Zand. Maar keeper v. d. Berg, toonde in de resterende tijd uit het goede hout gesne den te zijn. NIEUWS VAN DE DAMCLUB „BERGEN"' Voor de damliefhebbers! Voor de damprobleemwedstrijd be staat er veel animo. Van het eerste pro bleem zijn er 7 oplossingen binnen ge komen! De inzenders waren: 1 P. Boots, 2 J. de Moor, 3 W. v. Hathem, 4 J. Strijbis (Schoorldam), 5 J. Bliekendaal, 6 J. Stam, 7 J. v. Loenen, allen (Bergen). Hier komt het derde probleem: Nog een aardig eindspel, gespeeld door de heer P. de Groot (Warmenhuizen)Wit speelt en wint! Wit stukken op: no 1 is dam een stuk op 23, 35 en 42. Zwarte stukken op: 26 en 32. Iedere damliefhebber kan hier aan meedoen! Oplossingen inzenden binnen 14 dagen na publicatie. Allen veel suc ces. Oplossingen inzenden aan onder staand adres: Secretaris: C. Tromp, Westerweg 48, Bergen (N.H.). Ingezonden mededeling m Het is de Hamamelis die 't 'm doet i w- /r f*. m er v ft b <x: o 4 4 ONOERTOSSEN ONTTREKKEN pf D'Paifn zicH-opgeveL non rode sr/eg-run pe sine Aueen mi- fWEL BL'JFT flt>NOALL£K Vrijdag- zondag- dinsdagavond te 8.30 uur, zondagmiddag 2.30 uur De prachtige kleurenfilm met Romy Schneider, Magda Schneider, Hans Moser De prachtige kleuren, de heerlijke Weense muziek en de kostelijke humor maken deze film tot een feest voor oog en oor Zaterdag-, maandag-, woensdagavond te 8.30 uur De zeer goede speelfilm met Maria Schell en O. W. Fischser Mag een moderne vrouw revanche nemen op 14 jaar de ondeugendheden van haar echtgenoot 11.. Gabrielle Ferzetti en Martha Toren in Het veelbewogen leven van de componist van Tosca, Butterfly la Bohème en Manon, verfilmd 14 jaar C, I C Lj IT L BERGEN, Spaansepad 2 - Telefoon 2466 I J. J I II I IT. ALKMAAR, Spanjaardstr. 8-10, Tel. 4727-5669 Het mooiste en meest exclusieve montuur vindt u bij brillen specialist Hoflaan 2 - Bergen ZIEKENFONDS LEVERANCIER t een of een in alle prijzen

De Duinstreek | 1956 | | pagina 2