DE DUINSTREEK De Raad kwam bijeen Kindj ZATERDAG 3 NOVEMBER a.s. begint de GROTE CAMPAGNE van de plaatselijke winkeliers! DOET VROEGTIJDIG UW INKOPEN. OPDAT U REEDS KUNT DEELNEMEN AAN DE EERSTE VERLOTING MET BUITENGEWOON MOOIE PRIJZEN!! Huldiging en afscheid Mej. H. D. Th. Nuys DEZE WEEK SINT NICOLAAS-WEKEN ten bate van de Schoorlse W inkeliers verenigingen Wederom worden BONNEN verstrekt door alle deelnemende winkeliers» Voor 25 bonnen kan men bij de bekende adressen een opplakvel en tevens loten verkrijgen! SPAART BONNEN! SPAART BONNEN! le VERLOTING ZATERDAG 17 NOVEMBER a»s», IN HET LOKAAL VAN DE HEER JAC» SWAAN TE SCHOORL Voor alle verlotingen zijn eenzelfde aantal prijzen beschikbaar!! 99 Tweede Blad Vrijdag 2 nov» 1956 ze gemeente. Het feit echter dat de lampen gedurende de gehele nacht blijven branden noemde hij .grootsteeds", en kan geenszins zijn goedkeuring wegdragen. De heer De Leeuw wees tevens nog op het feit, dat reeds 32 buis lampen defecten vertoonden, waaruit hij concludeerde, dat zij minder duurzame onderdelen zouden bevatten. De heren Schotvanger en Se- venhuysen achtten verbreding van en aanleg van een rijwielpad langs de Damweg noodzakelijk, terwijl in het bijzonder bij de be ruchte ,,hoek van Koel", in ver band met de grote verkeerstoe name, gevaar schuilt. Nadat nog enkele minder be langrijke punten ter sprake kwa men, welke allen in behandeling zullen worden genomen, werd de openbare zitting gesloten. Op bijzonder hartelijke en uit bundige wijze heeft men dinsdag avond jl. blijk gegeven van warmte, sympathie en genegen heid jegens een persona-grata van ons dorp, ons aller „juf frouw" Nuys, die op deze dag het feit herdacht, dat zij 35 jaar geleden als onderwijzeres in Schoorl arriveerde, destijds nog niet beseffende dat eens, na zo veel jaren ,de dag zou komen, dat het overgrote aantal van al haar leerlingen (hun leeftijden varië rend van 18 tot 42 jaar), zou sa menstromen, teneinde haar, na een lange periode van hard wer ken, een welverdiende rust toe te wensen. Want niet alleen dit, voor het schoolse onderwijswezen unieke jubileum werd gevierd, doch mej. Nuys nam tevens af scheid van de school in verband met haar pensioengerechtigde leeftijd. Toen mej. Nuys om 8 uur, in gezelschap van enige familieleden en speciaal genodigden, de voor zaal van de „Rustende Jager" binnentrad, werd zij verwelkomd door het „lang zal ze leven", ge speeld door het fanfare-corps „de Vriendschap". De ontvangst in de grote zaal droeg een zeer passend karakter, hier werd door plm. 250 oud leerlingen een potpourri van schoolliederen gezongen. De heer Maars, die de algehele leiding van deze avond op zich genomen had, heette alle aanwe zigen hartelijk welkom en wel in het bijzonder burgem. en mevr. Bergh, wier aanwezigheid ten zeerste op prijs werd gesteld. Hierna verscheen de heer v. Wurkum op het podium, die voor het gesproken woord zorgde tus sen de diverse toneelstukjes en declamaties, en het publiek steeds Al was de op 26 oktober j.l. gehouden gemeenteraadsvergade ring van vrij korte duur, toch wa ren het geenszins minder belang rijke punten, welke behandeld werden. De notulen der vorige vergade ring werden goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling ener verordening tot toe kenning bij wijze van een voor schot van een uitkering ineens (aangaande 6% salarisverho ging) over het tijdvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel was voor de heer Duin aanleiding op te mer ken dat al deze verhogingen in strijd zijn met de normale gang van zaken. Hij achtte het alles zins wenselijk dat hieraan eens een einde moest komen. Alhoewel de heer Duin niet tegen het voor stel was („het is hun van harte gegund", zo zei hij), vond hij dat van hoger hand stopzetting van salarisverhogingen zeer zeker binnen de perken van het nor male lag. Nadat burgemeester Bergh uitvoerig had uiteengezet dat dergelijke besluiten van ho gere instanties werden gelanceerd werd dit punt conform het voor stel goedgekeurd. Daar B. en W. het van bij zonder groot belang achten om aan ambtenaren in vaste of tij delijke dienst der gemeente een toelage toe te kennen ter tege moetkoming in de kosten, ver bonden aan de studie voor vak examens waaronder te verstaan de studie, betrekking hebbende op de tak van dienst, waarbij de ambtenaar werkzaam is, werd ook dit punt aangenomen. Eveneens vastgesteld werden de 4e suppletoire begroting voor de dienst 1956, de 5e suppletoire begroting voor de dienst 1956, de le suppletoire begroting van het gasbedrijf voor de dienst 1956, alsmede de le suppletoire begro ting voor het Woning-grondbe drijf voor de dienst 1956. Tevens werd besloten over te gaan tot de aankoop van een perceel grond, bestemd voor weg aanleg in het plan Gortersbrink van de heer J. Boekei. De heer De Leeuw voerde aan, dat de prijs, 2.per m2 zeer billijk was, waarop de voorzitter naar voren bracht de prijs van 4685 voor 59 are bosterrein, gelegen aan de Heerenweg, nabij het dorp Schoorl, van mej. De Holl te Coevorden, hetgeen neerkomt op 0.71 per m2, nog billijker te vinden. Verder werd ontslag verleend aan de administrateur van het gasdistributiebedrijf, de heer E. H. Klei, met ingang van 1 de cember a.s. Bij de rondvraag bracht de heer Duin een woord van dank aan het provinciaal electriciteits- bedrijf voor de verlichting in on- bezighield door zijn gezellige con ferences. Hij wees er in de eerste plaats op, dat deze avond geens zins beschouwd mocht worden als een drama, doch als een pret tige herinnering die de oud-leer lingen mej. Nuys bij haar afscheid wilden meegeven. Mw. Sanne Klaver opende de rij der artisten, zij haalde in een aardige voordracht, oude herin neringen op uit haar schooljaren, waarna Corry Hoogvorst op ver dienstelijke wijze, begeleid door de heer Bootsma op de piano, een dans ten uitvoer bracht., Een daverend applaus bewees dat het westfriese babbeltje van Joh. de Leeuw, aangekondigd als de bekende radioster Truusje Koopmans, bijzonder in de smaak viel. Nadat de heer J. Ens en zijn dochtertje een voordracht hadden gebracht, maakten wij kennis met een schoolklasje, waarvan mej. De Klerk, als onderwijzeres, met medewerking van een aantal oud leerlingen, het leesuurtje in de le klas van de lagere school pa rodieerde. De pianist van deze avond, de heer Bootsma bracht daarna op bekwame wijze een Nocturne van Chopin ten gehore. „Jeanne van Sesack" werd vervolgens meesterlijk voorge dragen door de heer v. Wurkum. Na de pauze richtte de heer Geurts, de toenmalige onderwij zer van de lagere school in Schoorl enige persoonlijke woor den tot de jubilaresse. Hij be toogde dat mej. Nuys in die jaren en ook daarna, meer dan een col lega voor hem was geweest, een vriendin, die, wanneer men pro blemen had, (en uit de aard der zaak worden hiermede ook on derwijzers dikwijls geconfron teerd) je steeds met raad en daad bijstond, „iets waarvoor ik U, juffrouw Nuys, nog altijd dank baar ben", aldus de heer Geurts. Achtereenvolgens hoorden we toen nog declamaties van mw. Den Das-Steen en mej. de Klerk, waarna een buitengewoon aardig tafereel volgde van een stations wachtkamer, waarin een aantal oud-leerlingen elkander toevalli gerwijs ontmoetten en, in verband met enige vertraging van hun trein, in de gelegenheid werden gesteld een babbeltje te maken over lang vervlogen tijden, de schooltijd bij juffrouw Nuys. Dit nummer werd besloten met een toepasselijk lied op de melodie van: „waar de blanke top der duinen". Een sportieve ovatie viel daar na de heer Maars ten deel, die, zo bracht de heer Ens tot uiting, naast mej. Nuys ook een jubileum vierde. Spreker vond het feit, 25 jaar aan het onderwijs te zijn verbonden, een reden om niet on gemerkt voorbij te mogen laten gaan. Het aanvankelijk tegen het voornemen, een cadeau in ont vangst te moeten nemen, ge pleegde verzet van „meester" Maars, vond tenslotte genade, toen hem namens oud-leerlingen door de heer Ens een fiets werd aangeboden. De jubilaris dankte de heer Ens voor diens korte, doch gevoel volle woorden, en verder allen die aan het prettige cadeau hun me dewerking hadden verleend. Na declamaties van resp. mej. De Graaf en de heer v. Wurkum en pianomuziek (een wals van Chopin) door de heer Bootsma, verscheen mej. Nuys voor het voetlicht om een minutenlange ovatie in ontvangst te mogen ne men, een ovatie die nogmaals be vestigde dat zij wel zeer geliefd is onder „al haar kinderen". Daarna vond de officiële hul diging plaats: de heer Maars dankte mej. Nuys voor alles wat zij voor de school gedaan heeft, en hoopte dat Schoorl haar nog geruime tijd als gevierde en ver eerde moederlijke vriendin van iedereen zal mogen blijven be houden. Spreker wenste de jubi laresse een genoeglijke vakantie toe in Zuid-Afrika, waarna hij overging tot het aanbieden, na mens alle oud-leerlingen, van een radio-pick-up combinatie, en evenals hijzelf ontving, een album met de namen der aanbieders. Mej. Nuys kon nauwelijks woorden vinden om haar dank tot uiting te brengen, de bijzon der grote vriendelijkheid had haar dermate aangegrepen, dat zij maar liever niets wilde zeggen. Maar niets zeggende zou juf frouw Nuys, juffrouw Nuys niet zijn, zo gaf zijzelf toe. Zij dankte alle aanwezigen voor hun bij drage aan deze, voor haar onver getelijke avond, en in het bijzon der richtte zij een woord van er kentelijkheid tot de heer en me vrouw Maars, want deze familie betekende haar grote steun en toeverlaat in al haar activiteiten als onderwijzeres. „U was voor mij een vader en een moeder", aldus mej. Nuys. De leiding was in goede han den. a&yd gaaf huidje eBABYDE RM Voetbalscheidsrechters in Schoorl Voor het in ,,'t Wapen van Haarlem" te Alkmaar gehouden examen voetbalscheidsrechter slaagden onlangs onze plaatsge noten: J. Glijsteen sr., J. Glij- steen jr., de gebroeders C. en J. Minkema en J. Ory. Brutaal staaltje. Uit de tussen de Volkshoge school en „het Witte Kruis" in Aagtdorp geparkeerde auto van de heer M. alhier, werd het in het dashboard weggebouwde uur werk losgeschroefd en ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Kinderzegelsmevrouw? „Als U het in de krant zet, dan kopen ze misschien volgende keer wel." Dit waren de woorden van een 12-jarige knaap, die en thousiast een poging deed zoveel mogelijk kinderpostzegels te ver kopen. De jongen was er tevoren door zijn ouders volledig van op de hoogte gesteld voor welk een schitterend doel een dergelijke actie wordt gevoerd. En deze voorlichting heeft ontegenzegge lijk grote indruk op hem gemaakt, want uitgaande van de gedachte, dat het misdeelde kind door ons dient te worden gesteund, trok hij aan iedere bel: „wilt U nog kinderzegels kopen mevrouw?" Iedereen kocht van hem, met uit zondering van een familie, die het, zo vertelde hij ons naderhand, toch heel goed kon betalen. „Het komt vast omdat ze zelf geen kinderen hebben," ging hij verder. De min of meer teleurge stelde knaap gaf het echter niet op en stuurde een vriendje om het nog eens bij de familie te pro beren, doch ook hij moest onver richter zake terugkeren: de vrouw des huizes zei hem namelijk, dat men al gekocht had, hetgeen geenszins het geval bleek te zijn geweest. Dit feit, geachte lezer (es), was voor ons een reden dit voorval onder uw ogen te brengen, en in het bijzonder hen, waarover ge schreven, erop te wijzen, dat geen collecte wordt gehouden, geen actie wordt gevoerd zonder lief dadig doel. Naar wij vernemen is de heer P. Duinmeyer voornemens om in samenwerking met enige ver- keersdeskundigen een cursus te organiseren in „Veilig Verkeer". Het gevaar langs de weg wordt elke dag groter, aldus de heer Duinmeyer, en iedere automobi list, motorrijder, bromfietser zo wel als fietser dienen hun mede werking eraan te verlenen, dit gevaar zo beperkt mogelijk te houden. Daarom worden zij, die nadere inlichtingen wensen om trent deze cursus, verzocht zich in verbinding te stellen met Gerbrandtslaan 6, Schoorl, tel. 431. Het zal n.l. van het aantal deelnemers afhangen, of de cur sus doorgang zal kunnen vinden. Heropening Banketbakkerswinkel In tegenwoordigheid van bur gemeester Bergh werd vrijdag j.l. de brood- en banketbakkerswin kel van de gebr. Bakker te Cat- rijp heropend. De gezamenlijke winkeliers van de gemeente Schoorl hebben we derom besloten van 3 Nov. tot en met 6 Dec. een St. Nicolaas- attractie te organiseren, door als voorheen gratis bonnen te ver strekken. 25 Bonnen geven recht op een lot. Vele mooie prijzen worden daarvoor beschikbaar ge steld. Spaart dus bonnen, ze kunnen grote waarde voor u hebben, Doet vooral uw inkopen vroegtij dig, want u hebt dan de meeste keus en... kunt meedoen met de eerste verloting van 17 Nov. waarvoor bijzonder mooie prijzen beschikbaar gesteld worden, waarbij men per lot de meeste kansen heeft. Zie voor nadere mededelingen ons volgend nummer en de met enkele dagen verschijnende spe ciale St. Nicolaascourant. Hieronder volgt de lijst der deelnemers. C. Rens, Camperduin. P. Keuris, Hargen. Joh. Klop, Hargen. KI. Wiedijk, Groet. Mevr. M. J. Schotvanger Verkerk, Groet. K. Krul, Groet. J. de Ridder, Groet. J. Peperkamp, Groet. G. Mereboer, Groet. G. Masteling, Groet. G. Hoogvorst, Groet. N. J. Venneker, Groet. A. Kruit, Groet. Jac. J. Schotvanger, Groet. Jb. Krimp, Catrijp. Jn. Rietveld, Catrijp. J. Stam, Catrijp. N. Kleverlaan, Catrijp. B. Haring, Catrijp. P. Slijkerman, Catrijp. Joh. Louter, Catrijp. Th. Pot, Catrijp. Jn. de Winter en Zn., Schoorl D. Nanne, Schoorl. D. Louter, Voorweg, Schoorl. J. Beukers, Schoorl. C. Rietveld, Schoorl. Fa. De Wijs en Broers, Schoorl. Th. Knijnsberg, Schoorl. P. Spaander, Schoorl. P. Meijer, Schoorl. Jn. Meedendorp, Schoorl. J. Wardenaar, Schoorl C. de Leeuw, Schoorl. J. Haasbroek, Schoorl. Alf. Leijsen, Schoorl. A. Bekker, Schoorl. P. Ens, Schoorl. M. v. Teulingen, Schoorl. P. Beeldman, Schoorl. H. v. d. Kamer, Schoorl. Jac. Kuijper, Schoorl. Marius Slot, Schoorl. C. Oldenburg, Schoorl. B. Stam, Schoorl. Joh. Ens, Schoorl. J. Hoogvorst, Schoorl. P. Roos, Schoorl. W. C. Schmalz, Duinweg, Aagtdorp. A. Schoorl, Schoorldam. M. P. Ens, Schoorldam. Fa. A. Nieuwland, Schoorldam. M. J. Begthel, Schoorldam. Vóór Zaterdag 3 Nov. kan men zich nog opgeven als deelne mer bij de Secretaris der Commis sie, C. Oldenburg, Laanweg 35, Tel. 268. De deelnemende winkeliers kunnen bonnen bekomen vanaf Vrijdagmiddag a.s. bij A. Kruit, Groet: B. Haring, Catrijp: Alf. Leijsen en C. Oldenburg te Schoorl. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Hoog water 's morgens 's namiddags nov. 3 4 5 6 7 8 9 nov. 3 4 5 6 7 8 9 3.57 4.38 5.19 5.57 6.36 7.12 7.52 4.15 4.55 5.33 6.13 6.49 7.27 8.11 Laag water morgens 's namiddags 9.57 10.38 11.19 11.57 12.36 1.12 1.52 10.15 10.55 11.33 12.13 12.49 1.27 2.11 Goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders van Schoorl Ingezonden mededelingj Poeder - Zalf - Olie-Zeep 3 SHIT IIICOLAAS UERL0IIII6EII

De Duinstreek | 1956 | | pagina 3