RANG is alleen RANG als er RANG op staat. DE DUINSTREEK Belangrijke vergadering in „De Roode Leeuw Trelclcingliist Boomkwekerij „SURSUM CORDA" Najaarsvergadering V.V.V. Schoorl had een rustig verloop Sint Nicolaas - attraktie 1956 Zenuwrust. „Nut en Genoegen Schoorldam le VERLOTING Emmastraat 35, Alkmaar 99 Tweede Blad Vrijdag 23 nov. 1956 tf Daar enige tijd geleden het ge meentebestuur van Schoorl door een aantal bestuurders van de plaatselijke verenigingen de vraag werd voorgelegd of er een moge lijkheid zou bestaan tot het ko men van een grotere samenwer king van de verschillende vereni gingen, werd een desbetreffende vergadering belegd, welke woens dagavond j.l. in „De Roode Leeuw" heeft plaatsgevonden. Sprekers op deze avond, die door het merendeel der vertegen woordigers van het Schoorlse ver enigingslevens werd bijgewoond, waren de heer Hille, wethouder •van Onderwijs te Zaandam en voorzitter van de Zaanse gemeen schap, die op dit terrein uitvoerig vertelde over diens ervaringen in zijn woonplaats; verder mr. H. v. Ree, consulent van de culturele raad voor Noord-Holland, terwijl burgemeester Bergh e.e.a. nader toelichtte. De heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting voor maatschappelijk werk, die aan vankelijk ook aanwezig zou zijn, was in verband met zijn drukke werkzaamheden voor de Hon gaarse vluchtelingen, verhinderd. In zijn openingswoord zei bur- gemeester Bergh het van bijzon der groot belang te achten over te gaan tot het kweken van een nauwere band tussen de vereni gingen onderling, teneinde te be werkstelligen dat hierdoor meer eenheid zou ontstaan. Spreker zei ervan overtuigd te zijn, dat e.e.a. in Schoorl mogelijk is, daar het voorstel zeer zeker de sympathie van een ieder heeft, gezien het feit, dat men in zulk een grote ge tale was bijeengekomen. In een uitvoerig betoog schets te daarna de heer Hille het ge meenschapsleven in Zaandam. Door de toenmalige burgemeester van Zaandam mr. dr. In 't Veld werd in 1945 een bijeenkomst ge organiseerd, waarop hij aandrong op vasthouding van de plaatselij ke gemeenschap. Dit theoretisch betoog heeft vruchten afgewor pen, aldus de heer Hille, en thans, na ruim tien jaar heeft men een organisatie, waarbij bij na 400 verenigingen zijn aange sloten, welke dan verdeeld zijn in verschillende secties, waarvan de vertegenwoordigers zitting heb ben in een 21 leden tellend be stuur, dat in de praktijk een soort federatief verband vormt. Dat een dergelijk overkoepelend orgaan veel geld nodig heeft, zal een ieder begrijpen, aldus spreker, daarom wordt subsidie verleend door de gemeente Zaandam, wel ke uitgave als beslist noodzake lijk moet worden geacht. Een der belangrijkste doelstel lingen van dit federatieve ver band is de programmaspreiding. Een uiteenzetting hieromtrent be wees dat dit ontzaglijk veel werk met zich medebrengt, doch des te meer voldoening geeft, wanneer men ondervindt dat het vele werk daadwerkelijk wordt beloond. De heer Hille merkte in dit ver band nog op, dat nieuwe inwo ners van Zaandam ten gemeen tehuize worden ontboden om al daar door middel van een gesten cild boekje, uitgegeven door b.g. organisatie, met het Zaanse ge meenschapsleven te worden ge confronteerd. Nu er sprake is van een 40 urige werkweek, hetgeen veel vrije tijd tot gevolg zal hebben, wordt een ieder in de gelegen heid gesteld lid te worden van één of meer verenigingen, waar door deze, ook in Schoorl, zullen groeien tot grote verenigingen, is het zeer gewenst, dat ook in deze plaats een dergelijk overkoe pelend orgaan in het leven wordt geroepen. Met deze woorden be sloot de heer Hille zijn uiteenzet ting. Tijdens de pauze, die hierop volgde, werden de verschillende besturen in de gelegenheid ge steld gelden af te staan voor de Hongaarse vluchtelingen, die bin nenkort in Schoorl zullen worden ondergebracht. Er werd 'n bedrag van 412,50 verzameld, hetgeen burgem. Bergh een verheugend feit vond, temeer daar nog enke le vertegenwoordigers van ver enigingen niet aanwezig waren, en dientengevolge alsnog de ge legenheid krijgen hun giften af te staan aan de gem.ontvanger ter secretarie. Na het nuttigen van het door het gemeentebestuur aangeboden kopje koffie, werd een rondvraag gehouden. Een aantal vragen werden gesteld, welke heel dui delijk door de heren Hille en Van Ree werden beantwoord. De heer Kooge wilde weten welke plaats de jeugd van Zaandam inneemt in het Zaanse gemeenschapsleven. „Uit de aard der zaak is het heel belangrijk hierin een sectie „Jeugd" te hebben vertegenwoor digd, hetgeen dan ook inderdaad het geval is", aldus de beant- woorder van de vraag, de heer Hille. De heer van Teulingen vroeg of er op gebied van tentoonstel lingen enz. iets werd gedaan. Ook op dit terrein heeft Zaandam het initiatief genomen. De heer de Zeeuw wenste gaarne enige inlichtingen omtrent de programmaspreiding. Hij zei het te betreuren dat in Schoorl dikwijls twee gebeurtenissen plaatshadden op één avond, ten gevolge waarvan moeilijkheden zouden ontstaan, een opmerking waarbij ook mevr. Heringa zich aansloot. „Dergelijke feiten, aldus de beantwoording van de vraag door de heer Hille, „kunnen nu eenmaal niet uitblijven, doch het „overkoepelend orgaan" dient er voor te waken, dat geen twee gro te manifestaties op één avond plaatsvinden." Een korte samenvatting over het werk van de culturele raad in Noord-Holland door de heer Van Ree volgde daarna, naar aanleiding van een vraag, gesteld door de heer Jonkers. Na resp. vragen van de heren Sevenhuysen en Hartog of be langenverenigingen zoals VVV's vakverenigingen in het orgaan konden worden opgenomen, wel ke beiden met ja werden beant woord, ging de heer Hille in op een vraag van de heer Meeden- dorp, of ter bevordering van het maatschappelijk leven der school jeugd van Zaandam iets werd ge presteerd. Zelfs dit bleek het ge val te zijn, er bestaat een sectie „huis-, vlijt- en volkskunst", die zich deels bezighoudt met het or ganiseren van teken- en schilder wedstrijden enz. op de scholen, de div. werkstukjes worden dan ge- exposeerd, hetgeen voor de jeugd een bijzonder grote waarde heeft. De heer Van Ree noemde hier na de verschillende wijzen van overkoepeling en raadde de ini tiatiefnemers in eerste instantie aan contact op te nemen met het plaatsje Hilvarenbeek waar zulks reeds een grote vorm heeft aan genomen. Tenslotte nam burgem. Bergh wederom het woord en voerde o.a. aan dat de mensheid in moei lijke tijden van oorlog een een heid heeft getoond in het nega tieve spr. releveerde in dit ver band aan de jaren '40'45 en aan de jongste ontwikkelingen in Hongarije, doch thans vragen wij om eenheid in het positieve, en de bijzondere aandacht van het ge hoor voor de beide sprekers, was voor spr. aanleiding op te mer ken, dat het voorstel een ieders instemming had. Aan het einde van de vergade ring werden de namen bekend gemaakt van de leden die zitting zullen hebben in het voorlopige comité, dat tot taak heeft nader op de kwestie in te gaan, teneinde in een volgende vergadering haar bevindingen naar voren te brengen. Het voorl. comité zal bestaan uit de volgende personen: Mevr. Heringa-Schuiling Mevr. Dapper-Meyer de heer Goettsch de heer Sleking de heer Kooger heer S. Obdam de heer C. Hoogvorst de heer Koeman de heer De Leeuw Mevr. den Das-Steen Mevr. Dapper-Stadegaard de heer v. d. Garde jr. en de heer Schouten. Burgem. Bergh dankte alle aan wezigen voor hun komst en wel in het bijzonder de heren Hille en v. Ree voor hun interessante beto gingen. Dringende behoefte aan riolering Slechts een gering aantal leden gaven acte de presence tijdens de op 16 nov. j.l. in de zaal van „de Rode Leeuw" gehouden najaars bijeenkomst van de V.V.V. „Noord Kennemerland". In zijn openingswoord richtte de heer M. W. v, d. Garde jr. een bijzonder woord van dank tot bur gemeester Bergh, op wiens aan wezigheid diverse verenigingen tijdens hun vergaderingen en an dere evenementen veelal mogen rekenen, „hetgeen dan ook op zeer hoge prijs wordt gesteld." aldus de voorzitter. „Dit getuigt van Uw belangstelling voor het verenigingsleven in Schoorl," zo ging spreker verder „en wij ho pen, dat dit ook in de toekomst steeds het geval mag zijn." Ver volgens dankte de heer v. d. Garde allen, die hun medewer king hadden verleend aan het welslagen van het afgelopen sei zoen, o.a. het politiecorps voor haar uiteraard onmisbare hulp bij festiviteiten, en de heer Jonkers van het staatsbosbeheer voor diens vele werk aan de V.V.V. besteed. Bij al deze blijken van erkentelijkheid vond de voorzitter een dankwoord aan het gemeen tebestuur voor de aanbrenging van de verlichting in de gemeente, zeer zeker op zijn plaats. Wat het zomerseizoen 1956 be treft kan worden vastgesteld, dat dit, behalve voor de strandex- ploitanten, gunstig is geweest. Verder deelde de heer v. d. Garde mede, dat hij tijdens een bezoek aan de commissaris der Koningin op 19 sept. j.l. gesproken had over een eventuele verbreding van de duinweg en de aanleg van een rijwiel-wandelpad langs de Laanweg, dit mede in verband met de gereedkoming van de Velsertunnel, hetgeen onge twijfeld een merkbare verkeers toename tot gevolg zal hebben. Burgemeester Bergh merkte ech ter op, dat het uitbreidingsplan verbreding van de Duinweg niet toelaat, daar hierdoor het natuur schoon in gevaar werd gebracht. De kwestie Laanweg zal nog nader in behandeling worden ge nomen, aldus de heer Bergh. In zijn kort onderhoud met de commissaris drong de heer van de Garde aan op de totstand koming van een riolering in de Gemeente, dit ter bevordering van de gezondheid van ons dorp. Tenslotte zou de commissaris nog geconfronteerd zijn geworden met de opmerking van de V.V.V.- voorzitter, niet sympathiek te staan tegenover de gewoonte, kampeerders 'n belasting te laten betalen (zijnde 10 cent per per soon per dag); spreker verzocht afschaffing van deze z.i. onrede lijke heffing. Hierna werd de vergadering bij monde van de voorzitter, mede deling gedaan van het feit, dat het 300e V.V.V.-lid in aantocht is. Zowel de aanbrenger (ster) van dit 300e lid, als het lid zelf zal een taart worden aangeboden. Het bestuur nam vervolgens afscheid van mej. Praat als infor matiebureauhoudster, die binnen kort in het huwelijk hoopt te treden; als blijk van waardering voor haar activiteiten op dit ter rein mocht mej. Praat een delfts blauw bord met de afbeelding van het oude raadhuis in ont vangst nemen. Zowel het verslag van mej. Praat, als die van de heren Visser en Bakker, resp. voorzitter van de puzzeltochtcom. en waar nemend voorzitter van de kinder- spelencomm., behelsden de groei ende belangstelling voor Schoorl als vacantiecentrum. De heer Visser deelde mede dat men voornemens is om gedurende de komende wintermaan4en een aan tal puzzeltochten te organiseren, waarvan de netto-opbrengst be stemd zal zijn voor de Hongaarse vluchtelingen, die in Schoorl zul len worden ondergebracht. De begroting over het jaar 1957, sluitend op een toaal van 6.675,werd goedgekeurd, waarna de bestuursverkiezing plaats had. De aftredende heren M. W. v. d. Garde jr. en J. Meedendorp werden herkozen. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Slot nog eens de aandacht op de behoefte aan een uitkijk toren. Destijds was de oriënteer- tafel een bijzondere attractie, al dus de heer Slot, doch de beton- nenring aan de klimweg biedt z.i. ook vele mogelijkheden. Hij vroeg daarom het bestuur contact op te nemen met het staatsbestuur, ten einde te verzoeken, de hoge bo men, welke het toch zo gunstige uitzicht vanaf dit punt danig be lemmeren, te doen verwijderen. De heer v. d. Kwast vond dat de verdwenen naamborden van div. duinpaden wederom dienden te worden aangebracht, terwijl de heer Sander eerder in het voor jaar adverteren in verschillende dagbladen wenselijk achtte. Nadat de heer v. d. Kamer op merkte, dat de aanwezigheid van het A.N.W.B.-bord op de hoek van de Laanweg-Duinweg dik wijls verkeersstrubbelingen ver oorzaakte, en tevens gaarne het mysterie van een in de onmiddel lijke nabijheid van zijn woning bevindende „bloedende boom" zag opgelost, werd de vegade- ring gesloten. GEMEENTE SCHOORL Ik ben getroffen door de offer vaardigheid, die U aan de dag hebt gelegd toen op U een be roep werd gedaan om bij te dra gen aan een geldinzameling voor de slachtoffers van de gebeurte nissen in Hongarije. Als ik U zeg dat deze inzame ling in totaal f 3420,90 heeft op gebracht, hetgeen neerkomt op ruim f 1,per inwoner, dan zal het U duidelijk zijn dat Schoorl hiermede geenszins een slecht fi guur heeft geslagen. U zult gaarne willen aannemen dat ik U voor Uw gaven zeer erkentelijk ben. Het ingezamelde geld zal ter beschikking gesteld worden van de stichting ter verzorging van de in de kring Alkmaar te huis vesten Hongaarse vluchtelingen. De Burgemeester van Schoorl, H. Bergh. Bovengenoemde vereniging vergaderde in de zaal van de heer Nic. Jonk. De voorzitter, de heer P. J. v. d. Meijden opende de ver gadering met een woord van wel kom aan de vele leden, die op deze belangrijke vergadering aanwezig waren. De vereniging viert dit jaar namelijk haar 50- jarig bestaan. De voorzitter deelde vervol gens mede, dat vóór de Jubileum uitvoering op 12 jan. 1957 geen nieuwe leden meer aangenomen kunnen worden, daar de zaal ge heel bezet is. Voor het nieuwe seizoen '57'58 kunnen weer nieuwe leden toegelaten worden. De notulen Werden voorge lezen en goed gekeurd, waarna bij de bestuursverkiezing de heren v. d. Meijden en Nic. Mooij wer den herkozen. Genoemde heren stelden zich nog tijdelijk beschik baar^ maar spraken de hoop uit, dat na het 50-jarig Jubileum jon gere krachten hun taak zouden overnemen. Hierna volgde het verslag van de Penningmeester, de heer KI. Half. waaruit bleek, dat na vele jaren moeizaam sparen en dank zij de verlotingen, er een batig saldo was van ongeveer 415, De voorzitter dankte de penning meester voor zijn goed beheer. Na de mededeling, dat het Ca baretgezelschap Theunisse uit Heiloo, op de komende Jubileum uitvoering zal optreden, volgde de rondvraag, waarna de voor zitter de vergadering met een woord van dank sloot. U KUNT GELD VERDIENEN Fa. A. NIEUWLAND - Schoorldam, tel. 384 Echte Gelderse Rookworst van Anton Hunink M. van Teulingen DINSDAG 27 NOVEMBER a.s. MAIS0N GRANDJEAN INGEZONDEN MEDEDELING Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsöok op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken Ingezonden mededeling Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. tt Lot Prijs Lot Prijs No. No. No. No. 1 98 Bon Rollade 1485 90 Fietspomp 9 79 Doos Sigaren 1494 33 Pakket Koek 11 36 Doos Zeep 1513 22 1 pr. Nylons 29 96 Doos Sigaren 1516 43 Blikje Sigaretten 68 7 Blik Biscuit 1544 61 Bon Bloemen 102 75 Verpakking Sigaretten 1582 17 Fl. Ananas 124 31 Fl. Eau de Cologne 1633 41 Bon Fruit 151 69 Fl. Kersen op sap 1636 16 Bus Kakao 161 48 Peynenburger Koek 1654 27 Doos Sigaren 188 55 Doos Sigaretten 1656 44 Doos Sigaren 210 2 Wollen Deken 1698 21 Blik Koffie 217 28 Blik vruchten op sap 1732 99 Bon Rollade 266 54 Tafelaansteker 1736 56 Baddoekset 283 3 Thee- en Ontbijtservies 1742 91 Bon Rollade 287 14 500 gr. Roomboter 1758 29 Rijwielbuitenband 289 57 Doos Chocolade 1814 35 Doos Chocolade 303 4 Scheerapparaat 1855 10 Spuitflacon 349 70 Mandje Zeep 1885 65 Bon Rollade 365 45 Pakket Thee 1925 87 Fl. Abrikozen op sap 366 92 Doos Zeep 1926 93 Doos Zakdoeken 372 47 Doos Herenzakdoeken 1957 37 Bon Bloemen 378 24 Doos Chocolade 2012 63 Kistje Sigaren 383 9 Fl. Limonade 2039 32 Doosje Zakdoeken 391 59 Bon Fruit 2074 30 Doos Sigaren 413 25 Doos Bouillonblokjes 2086 82 Kaasje 532 39 500 gr. Roomboter 2091 26 Fl. Limonade 656 89 Doos Sigaretten 2111 100 Fototoestel met tas. 766 1 Ledikant enz. 2119 34 Kaasje 794 95 Doos Sigaretten 2157 11 Doos Sigaretten 885 71 Bon Bloemen 2176 64 Grote Taai 897 76 Gemberkoek 2229 77 Bon Rollade 902 84 Doos Bouillonblokjes 2296 74 Bon Schoenreparatie 905 40 Fl. Limonade 2354 58 Luxe verpakk. Koffie 955 94 Fl. Limonade 2391 13 Kistje Sigaren 960 80 Fl. Limonade 2432 8 Kaasje 1152 42 Fietstas 2471 18 250 gr. Thee 1169 62 Kaasje 2514 49 Fl. Kersen op sap 1179 72 Doos Zakdoeken 2539 83 Bon Fruit 1191 60 Doos Zeep 2586 12 Slof Zeep 1226 46 Bon voor Schoenreparatie 2603 5 Koek Peynenburg 1252 20 Doos Zeep 2619 15 Baddoek set. 1285 78 Paar Nylons 2670 97 Bon Bloemen 1288 51 Pakket Thee 2745 38 Gemberkoek 1319 67 Pakket Thee 2783 73 Bus Kakao 1355 19 Kaasje 2800 6 Dubb. Fietstas 1372 53 Doos Zeep 2812 66 Doos Sigaren 1373 81 Kistje Borstplaat 2813 86 Bon Rollade 1390 50 Bon Rollade 2849 52 Bon Fruit 1406 85 Tinnetje Sigaretten 2890 68 Bon Schoenreparatie 1477 23 Grote Taaipop 2946 88 Doos Droste Flikken Door thans Uw bedden en meubelen te laten repareren bij Profiteert van onze billijke prijzen en eigen stoffering Pracht collectie meubelstoffen en matrasdamasten Vraagt vrijblijvend prijsopgave Wij halen en bezorgen Uw matrassen en meubelen franco van huis DUINWEG 55 - SCHOORL - TELEFOON K 2209-285 Levert alles voor Uw Sier- en Fruittuin, Bos- en Duinterrein, Speelvelden, Kampeerterreinen, Hagen, enz. Bezoekt onze kwekerijen en overtuigt U van onze kwaliteit, en scherpe prijzen. Prijscourant op aanvraag, gratis en franco. Specialiteit voor Tuinaanleg sinds 1920. PER 100 GRAM F 0.50 Erwtensoep met worst Erwtensoep met kluif per blik f 1.10 per blik f 1.10 9 Hereweg 2 - Schoorl Telefoon 272 Hierbij hebben wij de eer U mede te delen, dat onze zaak aan de Schermer- weg zal worden verplaatst naar DE OPENING VAN ONZE NIEUWE SALONS, welke geheel naar de eisen des tijds zijn ingericht, zal plaats vinden op Wij zullen het ten zeerste op prijs stellen indien wij onze geachte clientele, vrienden en bekenden op deze dag tussen 3 en 7 uur n.m. mogen begroeten. Telefoon 5255 Hoogachtend,

De Duinstreek | 1956 | | pagina 3