met JUcstmisiema gede nken PRIJSCOURANT URSEM L| NZ EN KERSTDINERS KERSTBOMENMARKT MODERN ZELFBEDIENING Olba Schotels M. van Teulingen HERDERSHONDEN DEMONSTRATIE miminiinnminiminminium Koopt bij 99 van lc kwaliteit Rund en Varkensvlees D. KONING - DORPSSTRAAT 52 - Tel. 2323 TRIO TONNY WILLEMSEN aan de Oude Prinsweg, begint zaterdag 15 dec. a.s. HOOGACHTEND. NATUURLIJK en STEVIG DAMESKAPSALON TELE F. 2104 «J.LOUTEk Zaterdag de gehele dag Louters Zelfbediening RUINELAAN 4 BERGEN TELEFOON 2585 DOBBEN Uw geschenken ^liiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiifiiiinM Rundvlees per V2 kg. Doorregen Lappen f 1,50 Magere lappen f 2,— Riblappen f2, Rosbief f 2,30 Gehakt f 1,60 ALS EXTRA RECLAME Prima rookworst p. 100 gr. f 0,40 Varkenslappen f 2,10 Doorregen lappen f 1,50 Carbonade vanaf f 1,70 Fricandeau f 2,40 Zaterdag 100 gr. Presskop f 0,35 100 gr. Bloedworst f 0,20 100 gr. Leverkaas f 0,40 100 gr. Tongenworst f 0,40 Iedere woensdag gehaktdag f 1,48 V2 kg per 500 gram65 cent Hereweg 2 Schoorl Tel. 272 Restaurant „DE RUSTENDE JAGER" Bergen Nh. Ie en 2e Kerstdag DINER - DANSANT Menu's worden gaarne op aanvraag toegezonden. BESPREEKT UW TAFEL MOOIE BOMEN in diverse maten. Verder mooie HULST MET BES, SPARRENGROEN div. maten (telefoonbestellingen worden accuraat uitgevoerd) lülATTU nC CAIIJ Oude Prinsweg 9 MA Mn. ÜC 5AIH Tel .2269 -Bergen Nh OUD ENGELSE Stammen af v.d. meest vermaarde Engelse kennel. Rustig karakter. Ideaal met kinderen. Stamb. Raad van Beheer. Kennel „MERLET" Natteweg 66, Bergen. Aan deze voorwaarden vol doen wij aan Uw permanent Langzaam trekt hij haar naar zich toe. Opnieuw komt er een lichte blos over haar bruingebrande wangen. Ze buigt zich over hem heen en hij neemt haar hoofd in zijn handen en drukt een warme kus op haar lippen. Nog even zit zuster de Vries bij hem, nu op de rand van zijn bed. Hij houdt haar hand vast. „Wanneer zal het dan zijn, Gonnie?" „Dat zal nog wel een paar maanden aanhouden, Tom, Er moet natuurlijk een opvolgster voor me komen." „Vind je het niet erg, dit werk te moeten opgeven?" „Ik houd natuurlijk van mijn werk. Maar je hebt zoëven gezegd, dat ik moet kiezen. En dat heb ik gedaan. Eén en twintig jaar ben ik hier wijkverpleegster, Tom. Ik ben ook vier en veertig. Het is daarom niet erg, als ik er nu uitstap en mijn werk overgeef aan een jongere kracht. Want het is ook zoals je zei: Ik wil nu eens een beetje van het leven gaan ge nieten. Zoveel heb ik nog niet gehad, Tom." „Ik zal alles doen, wat in mijn vermogen ligt, Gonnie, om het mooi te maken." „Dat weet ik, Tom. Ik ken je al zo lang. Daarom heb ik zonder reserves ja gezegd. Maar nu moet ik gaan, want anders zouden ze beneden er wat van gaan denken.' „Vind je het goed, dat we het Tweede Kerstdag zeggen, Gonnie? Dan komt Greet met haar man ook over." „Natuurlijk, Tom." „Hoe laat ben je er dan?" „Na het eten. Een uur of twee, goed?" „Mooie tijd. Laat me je nog een kus geven, Gonnie HOOFDSTUK 20. De kroon op het werk. Het weerzien tussen vader en dochter op Tweede Kerstdag is meer dan hartelijk. Greet omhelst en kust haar vader onstui mig, maar kijkt dan bezorgd naar zijn gezicht. Je ziet bleek, paps. Voel je je wel goed?" Hij lacht ,„Ja, hoor, dat is alweer in orde. Ik heb braaf gedaan, wat zuster de Vries en Ans me voorschreven. En ik ben weer zo goed als beter. Na Nieuwjaar ga ik met frisse moed weer aan de slag." „En uw wagentje, paps? Hoe zit het daarmee?" „O, dat betaalt de verzekering. Ik krijg bovendien een nieuwe van de N.V. Tenminste als de aandeelhouders ermee akkoord gaan." Hij knipoogde ondeugend naar Greet en Herman. „Nou, wat mij betreft, kreeg u een Rolls Royce," zei Greet. „En, Wim, hoe bevalt het je in Friesland?" „Dat valt best mee, vader. Die Friezen zijn de beroerdsten niet, maar je moet ze kennen. Greet en ik zijn aan 't Fries leren. Als je hun taal spreekt, tel je helemaal mee. Nee, laat mij nooit meer wat kwaads horen van de Friezen.' Toen ze gezellig aan de koffie zaten, zei Tom opeens: „Ik hab vandaag nog een bijzondere verrassing voor jullie. Maar dat komt pas om een uur of twee uit de doeken. Tot zolang laat ik jullie in het onzekere." „Een verrassing? Vier paar ogen keken Tom verwonderd aan. Hij lachte en knikte. „Ja, je mag drie keer raden. Als je het raadt, zeg ik niks, en als je het niet raadt, ook niet." „Flauw," vond Herman, „dan heeft het ook geen zin om te raden." „We wachten rustig af," "besliste Ans. „O, maar we kunnen vader wel met gelijke munt betalen," schoot het Herman ineens te binnen. „Wij hebben namelijk ook een verrassing voor vader, niet Greet?" Ze knikte vrolijk. „En of. We zijn niet voor niemendal van daag hier gekomen, wat jij, Wim?" „Zo is het. Hoewel, ik val er eigenlijk buiten „Sssst!" Greet legde haar vinger op Wim's lippen. „Jij zou het nog verknollen ook. Ja, paps, wij hebben eveneens een ver rassing voor u in petto. En die komt ook vanmiddag. Maar pas om een uur of vier. Dus u bent met de uwe het eerst aan bod." „Dat kan dan een leuke middag worden," meende Ans. „Apro pos, wie moet er nog koffie? Niet allemaal tegelijk „Zeg," zei Greet, „laat mij dat nu eens even doen. Ik weet nog wel een beetje de weg in de keuken Precies om twee uur ging de- keukendeur open en zuster de Vries betreedt de kamer. Nu niet in uniform, maar gewoon, in een wollen japon en een dikke mantel aan. „Ha, zuster," roept Greet opgetogen uit. „Is dat even leuk? Kom hier met uw mantel en schuif gezellig bij. Geen patiënten? Of een snipperdag?" „Een snippermiddag," verduidelijkt de zuster. „Een collega van me uit Veenburg neemt vanmiddag en vanavond waar. Dat had ik nog tegoed." „Boft u even! Koud? Kruip maar lekker bij de haard." „Welja, zuster, kom maar eens bij me zitten," nodigt Tom lachend uit. Ongemerkt geven beiden elkaar een knipoogje. „Ik heb een stoel voor je klaar staan." „Nou, dat zullen we dan maar accepteren. En, hoe maakt de patiënt het vandaag?" „De patiënt is al zover opgeknapt, dat hij van de zuster een patiënt zal maken, als ze vandaag nog één keer het woord „patiënt" op haar lippen neemt. Begrepen?" Ze buigt, terwijl ze naast hem gaat zitten. „Jawel, meneer Boornberger." „En zeg maar gewoon Tom, net als altijd.' „Jawel, Tom." „Thee, zuster?" „Heb je al? Meid, het is koud twee uur." „Nou, maar ik vind het fijn, kort na het eten een kopje thee. En Herman ook," zegt Ans. „Tuit maar in, hoor," zegt Greet. „Wij drinken ook alles, wat lekker is." Even later zitten ze allemaal met de thee en de koek. En dan neemt Tom het woord. „Kinderen," zegt hij, „ik zei van morgen, dat ik vandaag een verrassing voor jullie heb. Boven dien zei ik, dat dit om twee uur was. Ik..,. WeKinde ren, mag ik jullie mijn aanstaande vrouw voorstellen? Gonnie de Vries en ik gaan trouwen." Even is het stil. Iedereen staart vol verbazing naar het twee tal, wier handen intussen in elkaar zijn gegleden. En dan staat Greet ineens op en zegt juichend: „Leve het aanstaande bruids paar! Hiephoi!" Tom en Gonnie komen handen tekort, want allen willen de eersten zijn om de twee oudere mensen te feliciteren. Ans en Greet omhelzen zowel Tom als de zuster. En Greet is de eerste, die tot de ontdekking komt, dat zuster de Vries straks haar stiefmoeder wordt. „Maar dat „stief vind ik een naar woord, hoor, en dat zeg ik niet meer. Ik vind het geweldig, zuster, dat je mijn mams wordt." Als ze wat gekalmeerd zijn en ze lachend naar de twee gelieven kijken, zegt Herman: „Eén verrassing weten we in tussen. Nummer twee zal nog wel even duren. Nou, voor mij was het een verrassing, hoor. Alles wat ik gedacht had, maar dit nooit." „Er staat in de Bijbel ergens: „Het is niet goed, dat de mens alleen zij," zegt Ans op rustige toon .„En ik denk zo, dat de Bijbel ook hierin volkomen gelijk heeft. Vader is nog zo jeugdig en zuster de Vries ook. U hebt allebei verstandig gedaan. En ik ben ervan overtuigd, dat u beiden het best met elkaar zult kunnen vinden." „Gonnie is een en twintig jaar hier in het dorp wijkverpleeg ster geweest," zegt Tom, „en dat is een mooie tijd. Nu gaat ze met mij samen wat genieten van het leven." „Of u gelijk hebt, vader," knikt Herman. Om vier uur gaat de voordeurbel. En nu is het Herman, die opstaat. „Ik denk," zegt hij op geheimzinnige toon, dat dit onze verrassing is. Een ogenblik, ik ben zo terug." Een paar minuten later is hij er weer. Met een bezoeker, in wie Tom zijn raadsman herkent: advocaat Van der Sanden. Tevens de raadsman van de N.V. Hij begroet allereerst Tom op hartelijke wijze. „Wij zijn allen verheugd, dat u weer in zoverre hersteld zijt, dat u binnenkort uw werkzaamheden zult kunnen hervatten, meneer Boornberger.' Tom buigt en zegt, dat hij graag met Nieuwjaar weer zal beginnen. „Thee, meneer van der Sanden?" „Graac^ mevrouw." Een poosje later zegt Herman: „Meneer van der Sanden, ik zou zeggen: steekt u maar van wal. Doe je oren goed open, vader: dit is onze verrassing." De advocaat kucht en haalt een vel papier uit zijn tas. „Meneer Boornberger, ik moet u meedelen, dat tijdens uw ziekte een aandeelhoudersvergadering heeft plaats gevonden. Hierbij waren alle aandeelhouders aanwezig, dus ook uw doch ter en zoon." Tom kijkt Greet verwonderd aan en deze knikt lachend. „Ja, dat wist u niet, hè? Maar ik was ook van de partij." „Aldaar," vervolgde de bezoeker, „is één belangrijke be slissing genomen. Uw funktie tot op heden was nog steeds die van waarnemend direkteur. Volgens de statuten moet de direk- teur tevens aandeelhouder zijn. Dat was wel het geval, toen U Uw funktie aanvaardde. Sedertdien zijn uw kinderen meerder jarig geworden en hebben zij de aandelen, die u tevoren be heerde, in hun bezit gekregen. Een permanente benoeming was dus niet mogelijk, omdat u persoonlijk geen aandelen bezit. De N.V. is u dankbaar voor alles, wat u tot op heden gedaan hebt, en zij verheelt niet, dat het dreigende faillissement voorkomen werd door de reeks van maatregelen, die u onmiddellijk ten gunste van de N.V. nam, toen u in funktie trad. Daarom stelt de N.V. er bijzonder prijs op, dat u uw funktie consolideert en dat is maar op één manier mogelijkU moet aandeelhouder worden. Eerst dan kunt u definitief als direkteur worden be noemd. Ik heb opdracht gekregen om u namens de aandeel houders dit pakket aandelen te overhandigen. Alle heren en ook de enige dame in ons midden, die aandeelhoudster is, heb ben elk één aandeel beschikbaar gesteld voor u, meneer Boorn berger. U gelieve dit gebaar te zien, in de eerste plaats als een waardering voor al het werk, wat u in deze twee en een half jaar voor de N.V. heeft gedaan. In de tweede plaats kunt u thans, als aandeelhouder direkteur worden en niets staat der halve uw benoeming meer in de weg. Ik heb de eer u mede te delen, dat de aandeelhoudersvergadering van 10 december jongstleden met algemene stemmen u, de heer Thomas Boorn berger, met ingang van 1 januari eerstkomend heeft benoemd tot direkteur van de N.V. Matrassenfabriek, voorheen Peetoom. En zij spreekt daarbij de wens uit, dat het u gegeven moge zijn om in lengte van jaren uw zeer gewaardeerde krachten aan de N.V. te mogen geven." Gelijktijdig overhandigt de advocaat de verblufte Tom een verzegeld pakket, alsmede een schrijven, waarin de benoeming wordt bekend gemaakt. Dan staat hij op en zegt: „Mag ik, als raadsman van de N.V., de eerste zijn om u van harte geluk te wensen met deze benoeming?" Opnieuw worden er handen gedrukt en Tom kan zijn ont roering nauwelijks meester blijven. „Dit is," zegt hij, „een van de gelukkigste dagen van mijn leven. Alles wat ik verwacht had, maar dat ik tot permanent direkteur zou worden benoemd, dat nooit. Ik kan geen woorden vinden, om mijn dankbaarheid te vertolken. Meneer van der Sanden, mag ik u hartelijk danken voor uw vriendelijke woor den? Ik stel het vertrouwen, dat de N.V. in mij stelt, op zeer hoge prijs en u kunt ervan verzekerd zijn, dat het steeds mijn streven zal blijven, om de N.V. tot groter bloei te brengen." „Nou, ik vind, dat er nu wel genoeg gespeecht is," meende Greet. „We gaan gezellig bij elkaar zitten en meneer van der Sanden rookt een sigaartje mee. Herman, kom op met je roker tjes. Iedereen is nu blij en tevreden, dus wat willen we nog meer." Het wordt die avond een latertje. Hoewel advokaat van der Sanden al voor het eten vertrekt en Greet en Wim ook om negen uur met de bus mee moeten, blijven de overigen nog tot middernacht gezellig bij elkaar. Maar dan vindt zuster de Vries het welletjes. „Wat jullie doen, weet ik niet, maar ik ga naar huis. Morgen heb ik weer een hoop te doen." Tom brengt haar naar de voordeur. In de donkere winkel om helst hij zijn aanstaande vrouw voor de eerste maal. „Tevreden, Gonnie?" Ze trekt hem aan zijn oor en kust hem hartelijk terug. „Ik ben zo blij voor jou, Tom." „Malle meid, dat bedoel ik niet. Of je tevreden bent met je aanstaande man." „Jawel, meneer de direkteur." „Wat?" „Ik bedoel: Jawel, aanstaande man. „Alleen maar aanstaande man?" „Als ik dan zeg: „Schat van een aanstaande man. Mag ik dan gaan?" „Nog één kus, Gonnie „Tot morgen, Tom. Ik wip wel even aan. En ga nu naar binnen, voor je kou vat. Dag!" In de kamer ruimt Ans de glazen en schotels op. „Kinderen, welterusten," zegt Tom, als hij aanstalten maakt om naar bed te gaan. „Wacht even, vader," zegt Ans, „ik breng u naar boven." „Ga nou, ik kan zelf wel traplopen." „Jawel," antwoordt Ans koppig, „maar u bent eigenlijk van daag voor het eerst goed op en het is veel te laat geworden. Als u een duizeling krijgt... Ik moet er niet aan denken." „Vooruit dan maar," zucht Tom. Gearmd lopen ze de trap op. Bij de slaapkamerdeur kijken ze elkaar aan. „Dank je wel, Ans," zegt hij zacht. „Ikik hoop, dat u net zo gelukkig met zuster de Vries zult worden, als ik het ben met Herman." „Dus je bent werkelijk volkomen gelukkig, Ans?" Ze knikt. „Ja, vader, en u mag het nu ook wel weten. We Herman en ik hopenvolgend jaar juliop een baby..." Hij knikt haar begrijpend toe. „Fijn, meid, dan word ik dus grootvader, hè?" „Ziet u, vader, daarom ben ik inderdaad volkomen geluk kig." „Ik hoop voor jullie, dat het altijd zo zal blijven, Ans. Slaap lekker, meid." Zacht drukt hij een kus op haar voorhoofd en wil naar binnen gaan. Maar ze grijpt hem bij de arm. „Vader." „Ja?" Hij draait zich om. Ze kijkt voor zich op de grond en een blos komt op haar wangen. „Vroeger, toen wijsamenHet moet voor u toch een teleurstelling geweest zijn. En u hebt nooit één verwijt laten horen. Datdat zit me nog altijd dwarsU altijd even lief, voor mij, voor Greet, en nu voor zuster de VriesIk houd zo ontzettend veel van u, vader en ik hoop zo echt, dat u niet boos op me bent, omdat ik Herman koos boven u „Wat haal je in je hoofd, AnsWeet je nog, wat ik toen zei?" Ze knikt. „Jeugd past alleen bij jeugd. Dat ben ik nooit vergeten." „Wel, daarom is het toch veel beter zo? Gonnie en ik zijn ongeveer even oud. We kennen elkander al van kind af. En bij ons zijn de wilde haren er uit. We zullen elkander liefhebben en respecteren. Gonnie heeft altijd hard gewerkt in haar leven, stond dag en nacht voor iedere zieke gereed. Nu komt voor haar de rust, die ook zij verdient. En ik ben blij, dat ik haar dat alles zal kunnen verschaffen. Ik pas bij Gonnie, jij bij Herman. De natuur kun je toch niet dwingen. Ik ben nooit boos op je geweest en later, toen ik alles rustig overdacht, ben ik tot de konklusie gekomen, dat dit de beste oplossing was. Wees jij gelukkig met Herman. Zo. Geen muizenissen meer in je hoofd?" Ze lacht. „Nee, vader, ik ben blij, dat alles goed is. Ik heb er altijd nog mee gelopen. Dank je wel, vader, dat u me mijn geluk hebt gegund." Ze neemt voorzichtig zijn hoofd tussen haar handen en voor Tom het kan verhinderen, drukt ze haar zachte lippen op de zijne. „Welterusten, vader." „Welterusten, mijn kind." Beneden worden de lichten uitgedraaid en doet Herman de deuren op het nachtslot. Als hij naar boven loopt, staat Tom in zijn kamer voor de spiegel. Hij hoort zijn zoon op zijn rustige manier de trap oplopen en naar de slaapkamer gaan. Dan is het stil in huis. Buiten slaat de kerkklok half één. Nog steeds staat Tom voor de spiegel en hij ziet, dat langzaam twee tranen over zijn wangen gaan glijden. EINDE 68 50 gr. GELD. HAM 50 gr. GEBR. GEHAKT 50 gr. CERVELAATW. 50 gr. CASSELRIB i 50 gr. ROOKVLEES 79 50 gr. LUNCHWORST Saks. Smeerworst 150 gr. 54 Gelderse Ham 150 gr. 69 Boterhamworst 200 gr. 51 Haagse Leverw. 200 gr. 49 i'1 hele Edammer Kaas f zwaar belegen 399 Jong volvet 400 gr. 108 Heerlijk belegen 400 gr. 118 Smeerkaas volvet, 2 pak 52 Zoute Pinda's 250 gr. 59 Zoute Pinda's 150 gr. 39 1 glas met Pindakaas incl. 69 Chocoladekorrels 250 gr. 59 1 Brabantse Koek 39 Olba Spercibonen 120 Olba Doperwten, fijn 119 Tomatensoep 1 1 blik Ossenstaartsoepvol Kalfssoep I nu 69 ct. 1 Carton Cacao 100 gr. 49 Maizena, 2 pak 39 Bitterk. pudding 250 gr. 49 Vruchtengries 250 gr. 49 2 pak Kerstpudding van 60 voor 49 Choc. Truffels 150 gr. 59 Kerstchocolade 100 gr. 49 Reclamekransjes 200 gr. 49 Musket chocoladekransjes 100 gr. 39 Choco gevulde kransjes 150 gr. 49 Paree Roomkrans. 100 gr. 40 Wintermelange 200 gr. 51 Groentjes 200 gr. 51 Bruss. Wafels 200 gr. 51 Java Wafels 200 gr. 49 Zandgebakkoekj. 250 gr. 59 Kerstkransjes 250 gr. 41 Schuimkransjes 150 gr. 44 Ringkransjes 200 gr. 65 Rumwafels 250 gr. 49 van SCHOLTENS kant en klaar meelproducten, gratis proeven, gratis kijken en gratis een antwoord op al uw vragen. Bakoventjes ook bij ons verkrijgbaar Gemberkoek, mix 100 Amandeltaart, mix 190 Cake, mix 90 Cocoskoek, mix 100 Vruchten Cake, mix 135 Boterkoek, mix 70 Ouwel per pakje 28 Kerstkaarsjes, per pak 25 2 pak nu 45 Grote sortering Gouda en vele andere soorten KAARSEN Kaarslont of aanstekers 2 voor 27 Gold Bier 6*/2 °/o 40 Ringers Chocoladerepen 6 voor 100 Vermicelli 250 gr, 19 Droogkokende Siamrijst 500 gr. 49 Beschuit, 2 rol nu 35 Uitjes, kleine pak 39 Augurkjes, kleine pak 49 Alles voor Uw avondjes maar U moet het zien. Vrije keus. Prettig winkelen bij

De Duinstreek | 1956 | | pagina 4