DE DUINSTREEK He Fa. A. C. SEEWALD ZN. Keiirkust helpt II het Oude jaar uitluiden FLAGSTONES ZELFBEDIENING LOUTERS ZELFBEDIENING Onstuimige Najaarsvergadering Y.Y.Y. Groet-Camperduin f IIII III llil II,S Stijgende welvaart en krappe beurzen Kerstavond voor Plattelandsvrouwen Klaverjassen in Cafe Klop SPORTNIEUWS „De Rustende Jager" SUPERIEUR Kakelverse eieren Bij aankoop van f 5.00 boodschappen heeft een ieder recht op een fles zoete Spaanse wijn 99 Tweede Blad Zaterdag 29 dec. 1956 Geen toetreding tot federatie. Zij, die aanvankelijk in de me ning hebben verkeerd, dat de vergadering der VVV Groet- Camperduin, maandag 1 7 dec. in de zaal van de heer Meere- boer gehouden, zoals gewoonlijk, omstreeks 10 uur wel zou zijn ge ëindigd, hebben behoorlijk de plank misgeslagen. De agenda vermeldde n.l. o.m. het al of niet toetreden tot de federatie, hetgeen, zoals te ver wachten, een punt van heftige discusssie is geworden. In zijn openingswoord heette voorzitter de heer Duin de aan wezigen hartelijk welkom en wel in het bijzonder burgemeester Bergh, wiens tegenwoordigheid bijzonder op prijs werd gesteld, gezien de importantie van deze vergadering. De heer Duin dank te vervolgens de div. commissies voor hun medewerking aan het welslagen van het seizoen 1956. Het weer kon uitermate slecht worden genoemd, doch de gas- tentoeloop werd er geenszins door beïnvloed. Zowel gemeubi leerd verhuur als het bezoek aan de kampeerterreinen heeft de verwachtingen ver overtroffen, aldus de voorzitter, hetgeen ge tuigt van het steeds meer in de belangstelling komen van Groet en Camperduin als toeristencen trum. De strandexploitanten die, zoals de heer Duin dit uitdrukt, nergens van hebben kunnen pro fiteren, werd aangeraden in de komende jaren, meer voorzichtig heid te betrachten bij de inschrij ving voor strandpacht. Het was wederom de heer Duin die de inleiding gaf van het reeds bij de aanhef dezes ver melde punt 3 van de agenda. Reeds enige malen was ,,de fe deratie" een onderwerp van be spreking geweest, doch tot een redelijke oplossing is men nimmer gekomen. Spreker was persoon lijk de mening toegedaan dat aansluiting bij de federatie van geen enkel nut was, gezien ook de z.i. veel te hoge contributie welke Groet-Camperduin dient te betalen, in aanmerking geno men, dat Bergen, met een ledental van 800 evenveel betaalt als b.v. Schoorl 300 leden, een regeling welke niet kan worden gewaar deerd. Het feit, dat de federatie slechts haar medewerking ver leent aan hotels en pensions, doch niet aan gem. verhuur, was voor de voorzitter een reden temeer, afwijzend te staan tegenover de ogenschijnlijk goede bedoelingen van dit overkoepelend orgaan. Hierop nam burgem. Bergh het woord die betoogde, dat hij niet als adviserende figuur der verga dering was gekomen, doch als gast. Spr. ging vervolgens na welke de oorzaak was van het uittreden van de VVV Groet- Camperduin uit de federatie, deze was van tweeërlei aard en wel het ontslag van de heer Dinkel- berg uit deze provinciale federa tie en de wijze waarop dit in zijn werk is gegaan. Men was het er over eens dat het ontslag na de uitspraak van de rechtbank te Haarlem op een wat menselijker_ wijze had moeten worden behan deld. In de ontslagbrief hadden de vele diensten van de heer Dinkel- berg voor het VVV-wezen kun nen worden aangehaald. Daar dit niet het geval is ge weest, merkte de heer Duin op, dat hij geen genoegen zou nemen met de brief van de federatie. Ik laat mij niet neerleggen op een opgemaakt bed, aldus de voorzit ter en ik wens niet meer samen te werken met de heren Bree- baard en Ooms. De heer v. d. Garde verweet de voorzitter dat deze de vergadering verkeerd over e.e.a. inlichtte, hij voegde eraan toe dat men als VVV dien de te zijn aangesloten bij de A.N.V.V. en dat dit alleen mo gelijk was d.m.v. de federatie, waarop het erelid Meedendorp fel reageerde. Hij vond het ont slag onmenselijk en achtte ver dere samenwerking met de fede ratie uitgesloten. Het was tenslotte de heer Din- kelberg zelf, aanwezig als jour nalist voor „Toerisme en Ver keer", die aan de heftige discus sies een einde trachtte te maken. In een uitvoerige uiteenzetting vertelde spr. over diens ervarin gen met de federatie welke alles behalve prettig waren geweest. Velen zochten in de uiteenzet ting van de heer Dinkelberg de oorzaak, dat tenslotte middels stemming werd besloten niet toe te treden tot de federatie; 25 stemden tegen, 19 voor en 5 blanco. Nadat ,,de voorstemmers" voor enige ogenblikken in de gele genheid werden gesteld zich te verzoenen met de uitslag, in welk tijdsbestek er vanuit de zaal een aantal minder prettige opmerkin gen werden gelanceerd, ging men over tot het voorlezen van de div. verslagen. Uit het ver slag van de bureauhoudster bleek vooral de nog steeds groeiende belangstelling voor Groet en Camperduin uit het buitenland. Van de 208 buitenlanders waren er 190 afkomstig uit Duitsland. Totaal is er voor 397 maanden verhuurd. Met genoegen kon daarna worden medegedeeld, dat de duinwandelingen in Groet een begrip mogen worden genoemd. Het in de duinen aangeboden kopje thee tijdens deze wandelin gen valt bij de deelnemers bijzon der in de smaak. Voorts was men zeer enthou siast over het jaarlijks gehouden St. Maartenfeest, waaraan dit jaar precies 100 kinderen deelnamen. De 24e verloting 1956 van de VVV Groet-Camperduin, heeft een bedrag ad 530,85 opgele verd, terwijl aan het strandfeest en schatgraverij resp. 254,52 en 104,58 werd uitgegeven. In zijn verslag over de geslaag de lampionoptocht zegde de heer Schotvanger dank aan het poli tiekorps voor haar medewerking, waarna de heer Oldenburg ver slag uitbracht betreffende de foto wedstrijd; talrijke aardige en en kele artistieke foto's waren inge zonden, doch het aantal natuur foto' s was uiterst gering geweest. Het was tenslotte de heer Kos jr. die deze rij sloot, met een ver slag over de puzzlewandeltochten, welke, gezien de enorme deel name, telkenmale een succes zijn. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Kos tot de „puzzlespecialist", de heer Vis ser, voor diens grote activiteiten voor en tijdens deze tochten. Hierna vond de bestuursver kiezing plaats; de aftredende voorzitter werd met grote meer derheid van stemmen herkozen. Naar aanleiding van de begro ting die op een bedrag van 5247,50 sluitend was, stelde de heer v. d. Garde jr. de vraag of men niet wat voorbarig was ge weest hierop een gemeentelijke subsidie te plaatsen, hetgeen wederom de inmiddels weerge keerde rust ernstig in gevaar bracht. Bij de reclame-bespreking ves tigde de heer Kos sr. de aandacht op het hoge duin achter het har- gergat. Spr. verzocht plaatsing van een aantal banken op dit mooie uitkijkpunt. Voor het orga niseren van de in 1957 te houden reclametocht werd dezelfde com missie van het afgelopen jaar be noemd. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. H. Meedendorp of het niet mogelijk was de waarschu wingsborden aan het strand in vreemde talen aan te geven, ter wijl de heer de Boer het uitge ven van kalenders met foto's van onze gemeente als een uitsteken de reclame zag. Nadat van ver schillende zijden de vraag werd gesteld of er binnenkort een ein de werd gemaakt met het stor ten van huisvuil op de huidige plaats (het centrum voor ratten) werd het woord gegeven aan de heer Hoogvorst, die zich afvroeg waarom de heer Dinkelberg op deze vergadering mocht spreken, en dat het voor burgem. Bergh een teleurstelling mocht worden genoemd, dat VVV Groet-Cam perduin geen lid is geworden van de federatie. Hierna volgde sluiting. Tijdens een bijeenkomst van plattelandsvrouwen op donderdag 13 december j.l. in Café Klop te Hargen werd door mej. Onderdijk gesproken over „stijgende wel vaart en krappe beurzen". In een interessant betoog behandelde spreekster de verschillende facet ten van deze twee ogenschijnlijk sterk contrasterende feiten. In deze tijd van hoogconjunc tuur manifesteert zich het vreemde verschijnsel van krappe beurzen, te wijten aan de mechanisatie van de huishouding. Inderdaad zijn de tijden ver anderd, hetgeen zich o.m. ken merkt door de al te hoge eisen, welke de jeugd gaat stellen; een bromfiets en een scooter zijn te genwoordig geen excepties, ter wijl de huisvrouw het bezit van een wasmachine geen buitenspo righeid meer vindt. Er zal moeten worden geageerd tegen de wijze waarop de jeugd met geld pleegt om te gaan, aldus spreekster. Het afbetalingsysteem kan mej. Onderdijk wel waarderen, doch men dient zich goed te realiseren of e.e.a. financiëel verantwoord is. Deze binding aan een be paalde winkel kan dan ook in vele gevallen grote moeilijkheden op leveren. Spr. merkte in dit ver band nog op, dat wij ons niet kun nen en mogen vergelijken met b.v. Amerika, alwaar de levens standaard geheel anders is dan in ons land. Een verantwoorde uit gave van het inkomen zal dan alleen kunnei) worden bevorderd, indien 's mens wens het inkomen niet overwoekert, waarbij een we kelijkse of maandelijkse begroting een uitstekend wapen is gebleken. Hierna werden de dames gecon fronteerd met een bord, waarop mej. Onderdijk d.m.v. originele plaatjes de div. uitgaven uitvoerig behandelde, waarbij zij opmerkte dat talrijke gezinnen, na contact met het bureau voor statistiek vele financiële moeilijkheden za gen overwonnen, mede door te komen tot de aanschaf van een G.B.M. Kasboek, hetgeen (voor al in arbeidersgezinnen) als on misbaar mag worden beschouwd. In de stemmig versierde zaal van „De Rustende Jager" werd woensdagavond 19 december j.l. het Kerstfeest gevierd door de plattelandsvrouwen van Schoorl. Na het gezamenlijk zingen van „Nu zijt Wellekome" en „Stille Nacht, Heilige Nacht", zei de presidente mevr. Arpeau in haar openingswoord er geruime tijd over te hebben nagedacht of er dit jaar wel redenen bestonden om Kerstmis te vieren. De grote ellende in de wereld, met nog vers in het geheugen de jongste ontwikkelingen in Hongarije en het Midden-Oosten stelt ons eigenlijk niet in staat „Vrede op Aarde" te zingen, aldus spreek ster. Aan de andere kant zijn er zoveel redenen tot dankbaarheid, wij dienen de positieve waarde in het leven te zoeken, elkander (uiteraard niet alleen in gezins verband) tot steun te zijn, maar ook onze kinderen hun jeugd zonnig te maken, mede door ze zo min mogelijk te confronteren met het gewoel in de wereld. Er wordt iets meer van ons ver langd dan alleen voor eigen kring te zorgen, lid zijn van een wereldorganisatie wil zeggen, op grote schaal onze vrouwelijke in vloed uit te oefenen tot het be houd van de vrede. Juist dan hebben wij het recht en de plicht blij de kerstdagen te gemoet te gaan en in deze dagen niet stil te blijven staan bij het vele onrecht in de wereld, onze boze gedachten voor een moment laten wijken om allen te werken voor Vrede op Aarde, aldus mevr. Arpeau. „Kerstavond in de hut van de loods", was de titel van 'n boei end kerstverhaal, dat vervolgens door mevr. Heringa werd voor gelezen. Hierna zong het koor „Herders bij nachte" en de „Witte Vlok ken" (canon). Na de pauze, waarin de dames een kopje chocolademelk werd aangeboden, volgde een bijzon der passend toneelstukje, „De Sneeuwman". Aan het slot van de avond wenste de presidente de dames prettige kerstdagen, waarna men nog „Ere zij God" zong. Onder deskundige leiding van de heer v. Klooster, kan de kla- verjasdrive, zaterdagavond j.l. in „Café Klop" gehouden, wederom een succes worden genoemd. Ve le waardevolle prijzen w.o. wild en gevogelte waren beschikbaar gesteld. Uitslagen na drie maal zestien spelen; paar 1: Middelburg W. Selhorst 5214 pt. paar 2: mej. Otigenmevr. Middelburg 5202 pt. paar 3; De JongBouw man 5132 pt. paar 4: Klop-—Hinkema 4949 pt. paar 5: Fam. Timmer 4863 pt. paar 6: Fam. Wijnjeterp 4841 pt. paar 7: De Rover Modder 4819 pt. paar 8: mw. Koorn de Graaf 4533 pt. Met een prettig bal werd de avond besloten. Kinderen kregen kerstverrassing Ruim honderd kinderen tot 14 jaar stonden maandagmiddag bij het oude raadhuis in de rij om een kerstverrassing in ontvangst te mogen nemen. De voor het raadhuis opgestelde kerstboom, waarvan de lichtjes waren ont stoken, dwong de kinderen grote bewondering af. Zondag 30 dec. Schoorl Fa. H. J. Vol ten en Zn A. Jacobszoon-dc Vries AANVANG 2 JANUARI PRIMA KWALITEIT en PASVORM Stoomwasserij „HOLLANDS ROEM komt nu iedere Geeft U ons een proefwas, opdat U kunt beoordelen hoe goed ons werk is. J.LOUTEW 89 Olba vleeswaren Geld. Ham 150 gr. 69 Pork uit blik 200 gr. 49 Saks smeerworst 150 gr. 59 Cervelaatworst 150 gr. 69 50 gr. BLAASHAM 50 gr. ROOKVLEES 50 gr. BERLINER 50 gr. LEVERWORST 50 gr. LUNCHWORST 50 gr. GELD. HAM Kaas van Louter Jonge vette 500 gr. 139 Zwaar belegen 500 gr. 145 Zeer oude Zuid Holl. 500 gr. 159 Smeerkaas volvet 2 pak 54 Cocosbrood 5 smaken 200 gr. 39 59 1 liters pot schijfjes zoetzuur 69 1 jampot zoetzure aug. 89 1 klein potje augurken 49 1 jampot uitjes zoetzuur 61 1 bl. Fancy pinkzalm 95 1 tube mayonnaise 62 Nu voor 157 139 Dubbel pak Weertis toast 39 Gevulde choco kransjes 200 gr. 65 Choco lichtgewicht 150 gr. 69 Choco advocaat blokjes 150 gr. 59 Fondant assorti 200 gr. 45 Vruchten toffee 200 gr. 39 Winter melange 200 gr. 39 Speciale aanbieding Zwitsers import bonbon 100 gr. van 75 voor 65 Nr 3 13'/2 ct 10 voor 150 - Nr 2 15 ct 10 voor 145 van 245 voor 189 Ingrediënten voor het Oude jaar Patentbloem 1 kg 43 Zelfrijzend bakmeel reclame 2 pak 59 Zelfrijzend bakmeel Extra 2 pak 69 Rozijnen 250 gr. 44 Krenten 200 gr. 39 Sucade 100 gr. 35 Vanillesuiker 7 pak 25 Gist voorradig Slaolie per fles van 165 voor 139 Poedersuiker 200 gr. 19 Oetker bakproducten: Bakmeel 47 Essence: Rum. amandel, citroen, marasquin enz, 20 Bacin Oetker 12 vannille Suiker 6 Juweel pudding in exclusieve smaken 35 Oetkerbakboek van 2 voor 1 gulden Bicro een lekkernij van 1 ste Huize 1 bl. Kalfsvleescroquetten 8 st. 128 1 bl. Borrelcroquetten 15 st. 128 1 bl. Championragout met kalfsvlees 135 Kant en Klaar Tomatensoep met ballen 79 Tomatensoep naturel 69 Groentensoep bl. 69 Kalfssoep 69 1 Vruchtencake 59 3 Cake's 25 Kransjes met chocolade 200 gr. 51 Holl. daalders 250 gr. 59 Gevulde crême-soesjes 200 gr. 59 Kerstkransjes 250 gr. 41 Brusselse wafels 200 gr. 51 Java wafels 250 gr. 59 2 blikjes Soepgroenten 49 250 gr. Vermicelli 19 1 pak Custard nu 49 1 pak grove Siamrijst 59 Pindakaas per pot 69 Brabantse snijkoek 39 Appelstroop beker 39 1 bl. Olba Borrelworstjes 12 stuks 109 1 bl. Frankforter knak worstjes 10 stuks 189 Linthorst knakworst inhoud 10 stuks 109 Potten zure haring Inhoud 8 stuks 95 Inhoud 4 stuks 49 1 /2 Lit. bl. Makreel naturel 69 1 groot bl. Haring in tomaat 75 Deze reclame is maandag ook nog geldig Maandag tevens 3 pot margarine 89 Wij wensen U veel Succes en een prettige avond met een goed 1957 Ruïnelaan 4 - Bergen - Telefoon 2585 NIEUWS VAN DE DAMCLUB „BERGEN". Spannende strijd in de onderlinge competitie. H. de Vries in groep A aan de kop. Door verlies van Bloemhof en Tromp staat P. Boots in groep B aan de kop. Maandagavond 17 dec. j.l. is in het T. en O.-gebouw de tiende ronde van de onderlinge competitie gespeeld. Ook op deze avond zijn verrassende partijen uit de bus gekomen. In groep A won H. de Vries van G. Roosloot en neemt nu de leiding in A. De belangrijke partij W. v. HattumJ. Bliekendaal eindigde in remise. J. v. Loenen won van C. H. Jansen. J. de Moor speelde remise tegen T. H. Roosloot. In groep B verloor B. Bloemhof van K. Mienes. De heer Mienes heeft de plaats ingenomen van B. v. Diepen. Laatstgenoemde heeft zich teruggetrok ken wegens drukke werkzaamheden. De heer Mienes heeft vele jaren in de Langedijkse Damclub „Damlustge speeld. P. Boots won van C. Tromp. De andere uitslagen waren als volgt: G. HutingP. Fransen 20, T. H. de Moelaan—C. Duin 02, H. Louwe J. Kuitwaard 20. Groep C: J. DuinN. Veldt 20, J. LouweJ. Stam 20. De stand van groep A is (17 dec.): 1 H. de Vries 8 4 4 0 12. 2 W. v. Hattum 7 4 3 0 11 3 J. Bliekendaal 7 4 3 0 11 4 J. de Moor 9 3 2 4 8 5 J. v. Loenen 7 3 2 2 8 6 P. Beukers 5 2 3 0 7 7 J. Stam 7 3 1 3 7 8 G. Roosloot 9 2 2 5 6 9 C. H. Jansen 10 0 4 6 4 10 Th. Roosloot 7 0 2 5 2 Groep B: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 P. Boots B. Bloemhof H. Louwe C. Tromp G. Huting C. Duin J. Kuitwaard Th. de Moei K. Mienes P. Fransen 10 10 10 9 9 9 8. 6 1 1 0 0 10 0 0 10 16 13 13 10 9 8 6 5 2 0 Leden opgelet!! De eerstvolgende club avond is op donderdagavond 3 januari. Het Bestuur van de damclub „Ber gen" wenst haar leden en damvrienden een Zalig Nieuwjaar! 8 uur Ik 1\ (5 pers.) in roodbruine tuintegels Telefoon 597 en 476 Schagen Gevestigd t Gedipl. Kraamverzorgster Ook gelegenheid tot opna me van aanstaande, herstel lende en rustbehoevende moeders. Houtendijk 16, Camperduin Telefoon 612 (K 2209) Ook thuis te ontbieden Kerkstraat 13 Bergen woensdagmorgen in Bergen. HEILOO Telefoon 37 70

De Duinstreek | 1956 | | pagina 3