DE DUINSTREEK Jaaroverzic ht 1956 RAADSVERGADERING SCHOORL Gemeente Schoorl Schoorl in woord en beeld Biljartclub „De Viersprong" V.V. „Schoorl" geeft uitvoering 99 99 Tweede Blad Vrijdag 8 maart 1957 1947 3040 1952 3312 1948 3090 1953 3257 1949 3175 1954 3336 1950 3414 1955 3410 1951 3360 1956 3443 Van slaapgemeente tot forensengemeente. Een 27 punten tellende agenda van de op 27 februari j.l. ge houden raadsvergadering werd, ondanks de presentie van een aan tal zeer belangrijke voorstellen, in korte tijd behandeld. Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering werd bij monde van Burgemeester Bergh een woord van erkentelijkheid ge bracht aan de samensteller van het jaarverslag, de heer de Witte. Het was hierna de heer Pastoor, die bij de behandeling van de be groting voor 1957 een algemene beschouwing gaf. Hij betoogde, dat Schoorl zich begint voor te bereiden op de dingen die staan te gebeuren, het geen zich o.a. kenmerkt door de spoedige totstandkoming van de riolering. Schoorl dient zich te re aliseren, welke haar plannen zijn, zij moet met zichzelf overleggen op welke wijze de toekomstige groei van het streekplan Noord- Kennemerland kan worden opge vangen. Slechts na rijp beraad kan de gemeente profijt trekken uit deze ongetwijfeld snelle ontwik keling. Hierop antwoordde de voor zitter, dat het in de bedoeling ligt Schoorl gestalte te geven, op een wijze zoals dit in de toekomst van haar wordt verlangd. Onze ge meente kan onder deze omstandig heden geen slaapgemeente blijven; Een groot aantal van de vele tien duizenden, die in de toekomst in Noord-Kennermerland worden opgenomen, zullen in Schoorl moeten worden ondergebracht. Voor deze mensen, van wie velen hun werkzaamheden elders zullen krijgen, dient woongelegenheid te worden geschapen. Van Schoorl kan dientengevolge in de loop der jaren worden gesproken van een forensengemeente, aldus Burge meester Bergh. Spreker deed ten slotte in het bijzonder een beroep op de oudere ingezetenen van de gemeente. Men zal er verstandig aan doen deze verandering in de laatste tien jaren, en de nog gro tere ontwikkeling in de toekomst, te accepteren. Na deze uiteenzettingen ging men over tot het vaststellen der begroting. Het voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet ad. 1800.voor de aanschaf van bergkasten 1.200.nieuwe verduisteringsgordijnen 249. en een electrische vloerwrijver 300.ten behoeve van de O.L. school te Groet, vond bij de raad geen tegenstand. Eveneens was dit het geval met het voorstel tot inwilliging van de aanvrage van het R.K. school bestuur te Catrijp, medewerking te verlenen voor: a) het bedekken met betontegels van een gedeelte der speel plaats. b) het maken van een betonnen grondkering aan de achterzijde van deze speelplaats. Het van de vorige vergadering aangehouden punt tot toekenning van een subsidie ad. 30 in de kosten van restauratie van de Harger molen, alsmede het voor stel over te gaan tot de bouw van een tweede schuur bij he.t post kantoor werden goedgekeurd. Aangenomen werd tevens het voorstel tot aankoop van twee oude woningen aan de Kerkbrink te Groet, voor een totaalbedrag van 1500.Omtrent de be stemming hiervan ontstond nog enige discussie. De heer Pastoor zag hierin een unieke gelegenheid voor een dorpshuis, waartegen de heer Duin ageerde. De oude en trieste woningen gaven z.i. niet de indruk te kunnen worden veran derd in een dorpshuis. In Groet houden we van goed, aldus de heer Duin, en hij vroeg zich af, indien de woningen in Schoorl zouden hebben gestaan, de heer Pastoor eveneens een dergelijk voorstel had gelanceerd. Nadat de heer Meedendorp zei, e.e.a. reeds in het College van B. en W. te hebben besproken met het voor stel tot het evt. inrichten als mu seum, werd de discussie gesloten. Verder werd besloten een nieuwe regeling te treffen inzake de in de gemeente Schoorl te hou den kermissen. Het verzoek van de zijde van de kermisexploitanten en belangheb bende middenstanders, de kermis voor Schoorl dit jaar te doen. plaatsvinden op 26, 27 en 28 mei. werd ingewilligd. Voorts werden de leden' en plaatsvervangende leden van de Commissie, bedoeld in artikel 8 van de woonruimtewet 1947, op voorstel van de heer Duin bij ac clamatie herkozen. Enige discussie veroorzaakte vervolgens het voorstel van B. en W. tot toetreding tot de gemeen schappelijke regeling aangaande de Industrie-Commissie Hollands- Noorderkwartier en daartoe voor het jaar 1957 een crediet beschik baar te stellen ad. 0.075 per inwoner .overeenkomende met een bedrag van 257.25. De vraag kan n.l. wellicht rij zen, of het gewenst is in een pe riode, welke zich kenmerkt door een krappe arbeidsmarkt en waar in, tengevolge van de recente ont wikkeling van de nationale eco nomische situatie een zekere mate van beperkingen der particu liere en overheidsinvesteringen niet zal kunnen uitblijven, door middel van een publiekrechtelijk orgaan, de gewestelijke industriali satie te gaan bevorderen. De heer Duin gaf de wenselijk heid te kennen, van toetreding af te zien, in verband met het feit, dat Schoorl zich in geen enkel op zicht leent voor industrie. De heer Pastoor was een an dere mening toegedaan; spreker achtte aansluiting alleszins wen selijk, mede in verband met de te verwachten inwoneruitbreiding, waardoor voor de jeugd in de on middellijke nabijheid van hun wo ning. werkgelegenheid zal moeten worden gezocht. De voorzitter betoogde ten slotte, dat, ook al zou e.e.a. geen directe vestiging van industrie in de gemeente ten gevolge hebben, de aansluiting toch van betekenis kan zijn, omdat niet alleen de plaats van vestiging der industrie, maar ook de woonplaats van de werknemers een rol kan spelen, waardoor de jeugd voor de Schoorlse gemeenschap zal kun nen worden blijven behouden. Hierna werd tot toetreding be sloten. Het volgende punt van de agenda, het voorstel om Gedepu teerde Staten te verzoeken de aan de leden van de raad toe te ken nen vergoeding voor het bijwonen van vergaderingen van de raad en van de raadscommissies, te ver hogen tot 10.resp. ƒ5.per zitting, was voor de heer de Leeuw aanleiding op te merken, dat deze verhoging zijn goedkeuring niet kon wegdragen. Hij meende het raadslidschap te moeten zien als een erebaan. Nadat de voorzitter betoogde dat ook verhogingen als deze zijn afgestemd op de kosten van levensonderhoud, werd het voorstel aangenomen, hetgeen eveneens het geval was met het voorstel de jaarweddes van de wethouders met ingang van 1 sep tember 1956 te verhogen tot 1100.—. Het verzoek van de N.V. La- bora te Castricum om toestem ming tot verbreding en verharding van de Gerbrandslaan werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Het verdient n.l. aanbeveling dat de gemeente zelf de hieraan ver bonden werkzaamheden ter hand neemt, Door het technisch-advies- bureau van de Ver. van Ned. Gem. zijn de kosten van verhar ding, verbreding en de in de toe komst aan te leggen riolering zo mede die van de zuivering van afvalwater begroot op 52.000. Voor de zeven door de N.V. La- bora ter plaatse te bouwen wo ningen zal aan de gemeente een bedrag verschuldigd zijn van 7 x 3.600 of 25.200, hetgeen op bovengenoemde N.V. zal kunnen worden verhaald. Tenslotte werd door de raad met algemene stemmen goedge keurd het voorstel tot benoeming van de heer P. W. Vis tot ad junct-commies ter secretarie. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Duin het aangeven d.m.v. witte strepen van de gevaarlijke bocht in Hargen. Mw. Jansen vroeg of op korte termijn in de verwarming van t gymnastieklokaal zou kunnen worden voorzien, terwijl de heer Schotvanger aandrong op het doen aanbrengen van een licht punt bij de rijwielbergplaats van het gymnastieklokaal. De heer Mulder sloot de rij met een opmerking over de hobbelige weg naar Camperduin, waarover men reeds in onderhandeling was met de Fa. Min uit Bergen, aldus de voorzitter. Tenslotte vestigde de heer Mulder de aandacht op de z.i. minder te waarderen aan wezigheid van de materialen be stemd voor de zeewering te Cam perduin, waarvan Burgemeester Bergh inderdaad ook de romantiek niet kon inzien. Ook hieraan zal aandacht worden geschonken. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin 9 8.44 9.16 10 9.45 10.28 11 11.10 12.10 12 12.15 12.54 13 1.34 201 14 2.30 2 47 15 3.12 3.47 9 2.44 3.16 10 3.45 4.28 11 5.10 6.10 12 6.15 6.54 13 7.34 8.01 14 8.30 8.47 15 9.12 9.47 Vertoning plaatselijke film bo ven verwachting. Dat een groot aantal inwo ners van Schoorl een ontegen zeggelijk roemrijke carrière heb ben misgelopen, werd woensdag 27, donderdag 28 februari en vrijdag 1 maart, resp. in de lo kaliteiten van de heren N. Jonk, P. Timmerman en C. Groothof, bewezen, toen aldaar de verto ning plaatsvond van de in de zomer van 1956, op initiatief van het fanfarecorps ,,De Vriendschap" opgenomen dorps film. Deze film welke door tal lozen werd bezocht, brengt ons, naast een kijkje in verschillende winkels en café-restaurants in aanraking met vele bekende fi guren van ons dorp, die wel licht niet een contract met Holly wood zouden hebben kunnen aangaan, maar van wie toch mag worden gezegd, dat zij hun „rol" op verdienstelijke wijze speelden. Uiteraard is het spel van deze mensen van secundair belang; in de eerste plaats is de reproductie, waarin het leven in onze gemeente in al haar facet ten tot uiting komt, een waarde vol bezit, gezien ook de belang rijke ontwikkeling van Schoorl in de naaste toekomst. Naast de herinnering aan deze jaren, waar in, zoals velen plegen te zeggen, „SchoorlSchoorl nog was, is het prettig te weten dat „de Vriendschap" beschikt over 'n film, welke ons na lange tijd nog een confrontatie geeft van het dorpsleven in lang vervlo gen jaren. Gymnastiekvereniging «Olympia» Schoorl Op zondag lOmaart geeft deze vereniging weer haar jaarlijkse grote uitvoering. Hieraan werken mee alle dames en heren van „Olympia" en het geheel staat onder leiding van dir. Jac. Schuit. Er wordt feen zeer gevarieerd programma geboden want behalve toestelturnen zal er ook vrije-, ritmische- en grondgymnastiek te zien zijn. Het is daarom uw aller belangstelling ten volle waard. Puzzle-wandeltocht V.V.V. Schoorl Op zaterdagavond 9 maart a.s. organiseert de wandelpuzzle-com- missie der V.V.V. Schoorl een Puzzle-wandeltocht ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Aanvang 8 uur, inschrijving 7.30 uur, start bij de „Roode Leeuw". De bekendheid die deze tochten genieten en het goede doel waar voor deze ditmaal georganiseerd wordt, zullen ongetwijfeld velen er toe bewegen juist deze keer deel te nemen. In samenwerking met de Ber ger accordeonvereniging is door de voetbalvereniging „Schoorl een avond georganiseerd, welke zal worden gehouden op zater dag 23 maart a.s. des avonds om 7.45 uur in de zaal van de „Rustende Jager" alhier. Er zal een gevarieerd programma wor den gegeven, waaraan o.a. me dewerking wordt verleend door het Berger accordeongezelschap, de heer Arts, conferences en pa rodie, Joh. de Leeuw, met een West-Friese voordracht, de zin gende zusjes met charmante songs, en, indien de tijd dit toe laateen hersengymnastiek. Na afloop zal er gelegenheid zijn tot dansen. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: C. Minkema, Laanweg 27, Schoorl; J. Minkema Achterweg 33, Groet, en indien voorradig aan de zaal. „De Goede Verwachting" op stap Donderdag 21 februari werd door de directie van „De Goede Verwachting" het personeel uit genodigd voor een bezoek aan de „Flora" te Bovenkarspel, waar van door iedereen een dankbaar gebruik werd gemaakt. Om één uur werd er gestart met 4 luxe wagens, bestuurd door eigen chauffeurs. Om 2 uur werd de plaats van bestemming bereikt. Hierna kon de rondgang door de tentoonstellingshallen beginnen. Door de vele bezoekers was het onmogelijk bij elkaar te blijven, zodat het gezelschap dan ook al gauw hier en daar verspreid was. Alhoewel er voor de Afd. Zui vel niet veel bekijks was hebben allen toch reuze genoten van de bloemenpracht en de keurige col lectie stamboekvee, waarvan het bezichtigen alleen al de moeite waard was. Na het bezoek aan de huishoud-afdeling en het restau rant werd om 5.30 uur weer vol daan naar huis teruggekeerd. CARNAVAL IN GROET, EEN BEGRIP? .i Het gecostumeerd en gemas kerd bal bal in „Café Klop" op zaterdag .2 maart j.l. is een groot succes geworden. De be langstelling hiervoor was boven verwachting, en de echte gezel lige carnaval-sfeer, welke de avond kenmerkte, heeft de eige naar van „Cafe Klop", de heer Groothof doen besluiten ieder jaar een dergelijk dansfestijn te organiseren. Velen hadden zich bijzonder aardig verkleed; zo kan men o.a. kennismaken met de sinistere figuur van Mister X, Chinezen, Spanjolen, Indi anen en een origineel West- Fries echtpaar. Na de ontmaskering werden voor de meest originele een aan tal fraaie prijzen uitgereikt. Ie prijs Mister X 10pt 2e prijs Indiaanse 9 pt 3e prijs Li Wang (chinese) 9 pt 4e prijs West-Fries echtp. 7 pt 5e prijs Spaanse dame 6 pt 6e prijs Huishoudvrouwtje 6 pt 7e prijs Kaartspan troostpr. De dansmuziek tijdens deze avond was bij het duo Van Klooster in uitstekende handen. Bestuur. Samenstelling Raad en personalia. In de samenstelling van de Raad kwam in het verslagjaar geen verande ring. Met veel voldoening wordt terugge zien op het werkbezoek dat de Commis saris der Koningin, vergezeld van mevr. Prinsen en de chef van het kabinet Jhr. F .Beelaerts van Blokland, op 21 sep tember aan de gemeente bracht. In een buitengewone raadszitting wer den diverse aspecten van het gemeente bestuur door enkele leden belicht. Daarbij bleek dat de hoge bezoeker een grote en stimulerende belangstelling betoonde in alle problemen die Schoorl bezighouden en wel speciaal in die met betrekking tot de volkshuisvesting, de wegenaanleg en de uitbreidings- en rioleringsplannen. Mutaties. Aan J. S. den Das werd ontslag ver leend uit de door hem beklede neven functie van administrateur van het Wo ning-Grondbedrijf (11 mei). In zijn plaats werd de Commies ter secretarie J. de Witte benoemd. Op dezelfde datum werd aan de werkman-chauffeur in vaste dienst bij Gemeentewerken R. E. Koning, wegens emigratie ontslag verleend. In de plaats van laatstgenoemde werd aan gesteld K. Ruis (24 juli). Op 26 oktober verleende de Raad ont slag aan E. H. Kley als administrateur van het Gasbedrijf. De in vorig verslagjaar benoemde typiste ter secretarie mej. E. M. Schou ten verliet de gemeentedienst weer op 26 maart 1956. Tot ambtenaar ter secre tarie werd per 1 augustus benoemd P. W. Vis uit Blokker, in de rang van adjunct-commies, terwijl per gelijke da tum Jhr. B. J. de Geer van Jutphaas be vorderd werd tot adjunct-commies A. Voorts trad met ingang van 1 december in functie, de op 15 oktober benoemde adj. commies A G. Th. van Wichen uit Haarlem. Inwonertal. Einde verslagjaar bedroeg het aantal inwoners 3443, tegen 3410 ultimo 1955. De loop der bevolking laat zich uit de volgende opstelling aflezen: einde jaar inw. einde jaar inw. Het inwonertal werd nadelig beïnvloed door vertrek van een 15-tal ontheemden uit het Dr. Te Water Tehuis. Ook liep het aantal in contract-pensions geplaatste gerepatrieerden uit Indonesië terug met een aantal van 26 personen. Verenigingen en organisaties. Om te komen tot een doeltreffender organisatie van het plaatselijk vereni gingsleven werd op 14 november van verslagjaar een bijeenkomst gehouden, met als doel, de oprichting van een „Schoorlse Gemeenschap Met voldoe ning werd gezien dat dit initiatief bij practisch alle verenigingsbesturen vol doende weerklank heeft gevonden. De samenwerking en verstandhouding met de verschillende organisaties en ver enigingen alsmede met de verschillende commissies met welke het gemeentebe stuur voortdurend contact heeft, liet ook dit jaar niet te wensen over. Politie. Met genoegen mag geconstateerd wor den dat ook de samenwerking met de Rijkspolitie van de meest aangename aard is geweest. De detachering van 5 extra manschappen gedurende het zo merseizoen heeft tot voldoening gewerkt. In totaal werden in het verslagjaar 25 misdrijven door de Rijkspolitie behan deld; het aantal ter kennis gebrachte verkeersongevallen bedroeg 26, waarvan 2 met dodelijke afloop. Het in de Ge meente gevestigde Groepsbureau voldoet niet aan de eisen die aan een dergelijk bureau in een druk bezochte vacantie- plaats gesteld mogen wörden. Een op lossing voor dit probleem werd nog niet gevonden. Verkeer. Bij besluit van B. en W. van 18 sep tember werd het in de bebouwde kom van Catrijp liggende splitsingspunt van Heerenweg en Voorweg als voorrangs kruising aangewezen en door middel van knipperlichten beveiligd. Door deze maatregel kon de Politie haar aandacht meer op andere moeilijke verkeerssitua ties in de gemeente gericht houden. Voor de gevaarlijke afrit van de Schoorlse Zeeweg tegenover het Tehuis „Westerkimme" werd nog geen afdoende voorziening getroffen. Een omlegging van bestaande wegen op dit punt is echter in voorbereiding. Ook de verbetering van de voorzie ningen met betrekking tot parkeergele genheid heeft de aandacht. Brandweer. In het verslagjaar werd de Brandweer 10 maal gealarmeerd; 5 blussingen von den plaats. Voorts werden 15 oefeningen gehouden. De brandwachts volgden cur sus E.H.B.O. en BW. 2e klas. Eenmaal werd bij hooibroei assistentie verleend. De Commandant wist door zijn uitste kende en bezielende leiding de paraat heid en de geest in het korps op hoog peil te houden. Bescherming Bevolking. De heer W. Kwinkelenberg werd be reid gevonden, als opvolger van de ge- meente-secrearis, sedert 1 januari 1956 als plaatselijk hoofd zelfbescherming van de Organisatie Bescherming Bevolking op te treden. Op 17 november 1956 werd een oefening van beide blokploegen ge houden waarbij vele belangstellenden uit de Kring aanwezig waren. Hoewel de BB. nog niet in het volledig bezit van zijn oefenmateriaal is en ook de onder komens nog een en ander te wensen overlaten, bleek bij laatstgenoemde oefe ning nog eens temeer dat de leiding ook hier in vertrouwde handen is. Op 11 mei werd een regeling getrof fen tot wederkerige hulpverlening bij brand tussen de gemeenten van Kring NH. 4 van de Organisatie Bescherming Bevolking. Hooistekers. Verband houdende met het ongunstige hooiseizoen. hadden de hooistekers een druk jaar. Zij behoefden echter, voorzo- veel bekend, in geen enkel geval dwin gend op te treden. De brandweer ver leende eenmaal assistentie bij het ver werken van broeiend hooi. Verordeningen. De navolgende verordeningen kwamen in verslagjaar tot stand: 13 februari: wijziging salaris-verorde ning gemeente-personeel (i.z. systeem der toelagen) 11 mei: Verordening opcenten grond belasting, geldende voor 1956 en vol gende jaren. Idem: Verordening tot wijziging van de verordening in zake keuring van waren. 13 juli: Wijziging der Verordening regelende de controle van het geldelijk beheer en de boekhouding van de ont vanger pn van andere met geldelijk be heer belaste ambtenaren. 14 september: Van toepassing verkla ring van de Schadevergoedingsverorde ning op het in ontwerp ingediende Uit breidingsplan Catrijp-Oost. 26 oktober: Verordening regelende de toekenning van 6% salaris-verhoging v.h. gemeente-personeel, ingaande 1 juli 1956. IdenrWerordening houdende wijziging van de ..Salarisregeling 1955-11 Idem: Verordening toelageregeling Studiekosten Vakexamens. 11 december: Wijziging van de Ver ordening regelende de toekenning in zake vervoerkosten van leerlingen die het lager onderwijs elders bezoeken (art. 13 L.O. Wet 1920). Idem: Verordening op de heffing en invordering van schoolgelden voor het Kleuteronderwijs. Idem: Verordening ex artikel 11 lid 2 der Winkelsluitingswet betreffende de Straathandel. Financiën. Bij het opmaken van de begroting voor het dienstjaar 1956 bleek dat deze slechts sluitend was te maken door het verlenen van een bijdrage van de kapi- taaldienst aan de gewone dienst, tot een bedrag van 2.500, In de loop van het dienstjaar konden enkele inkomsten belangrijk worden ver hoogd, o.a. secretarie-leges 2.000, algemene uitkering uit het gemeente fonds 11.462,belasting-uitkering uit het gemeentefonds ƒ5.011, Aangezien onder de uitgaven, de las ten verbonden aan de aanleg van een boulevard te Camperduin, de aanleg van een rijwielpad langs de Laanweg en de bouw van een ambtswoning ten behoeve van de burgemeester kwamen te verval len, kwam de financiële positie van de gemeente geheel anders te liggen waar door de mogelijkheid naar voren kwam enkele andere voorzieningen uit te voe ren. In de loop van het dienstjaar werden een 6-tal suppletoire begrotingen voor 1956 en een 2-tal voor 1955 vastgesteld. Diverse gronden werden aangekocht, waaronder een perceel groot 1.67.90 HA. toebehorende aan de N.H. Kerk alhier. Voor de kosten van de aankoop van deze gronden werd een geldlening ge sloten, rentende 4j4s per jaar. Kasgeldleningen behoefden niet te worden gesloten, terwijl evenmin een be roep behoefde te worden gedaan op het ter beschikking staande crediet in reke ning-courant, zodat de vlottende schuld van de gemeente nihil was. Tenslotte zij nog vermeld dat de Raad in zijn vergadering van 28 september 1956 besloot om een verzoek te richten tot de Minister van Binnenlandse Zaken om verhoging van het basis-bedrag der algemene uitkering uit het gemeente fonds, ter dekking van de kosten, ver bonden aan de aanleg van riolering te Groet, waarvan de totale kosten plm. 500.000,zullen bedragen en de jaar lijkse lasten plm. 25.120,en voorts voor de bouw van een brandweergarage en aanschaffing van een motorspuit, to taal kostende respectievelijk 30.000,— en 17.000,jaarlijkse lasten 1.950, resp. ƒ1.813, Gemeentewerken. In het tijdvak van 3 tot 24 mei werd een gedeeltelijke herbestrating van de Heerenweg te Camperduin op het ten vorigen jare nieuw aangelegde wegvak ter hand genomen. Wegens ontijdig be ëindiging van dit werk door de aan nemers, de firma J. de Boer alhier, werd de betrokkene, na inwinning van rechts kundig advies, in gebreke gesteld. Op 28 juni kwam de verbreding van de Heerenweg tegenover de Molenweg tot stand. Op 15 augustus kwam het bitumeringswerk van het Schoolpad te Groet gereed, terwijl op 19 september eveneens in eigen beheer, de aansluiting van de Oude Molenweg bij de Molen weg tot stand gebracht werd. In het tijdvak van 13 tot 28 november werd de herbestrating van het gedeelte Duin weg tussen Postweg en Gerbrandslaan uitgevoerd (Gebr. Min) terwijl dezelfde firma op 14 december een aanvang maakte met het herbestratingswerk in de kom van Groet. De door assist, opzichter Van der Hoek ontworpen inwendige verbouwing van de afdeling Secretarie in het Raad huis die op 14 mei was aangevangen, kwam einde juli gereed. De meubilering en stoffering van de beide hierbij betrok ken vertrekken werd geheel aan de mo derne eisen aangepast. De Raad besloot 26 oktober tot aan koop van diverse grondstroken tot ver betering en verbreding van de Voorweg. Eveneens werd besloten tot doortrek king van de Nachtegaallaan tot het punt van aansluiting met de Slotlaan. De voor laatst genoemd werk benodigde gronden waren reeds in juli van verslag jaar in het bezit van de gemeente ge komen. (Vervolg volgende week) Hoog water mrt. 's morgens 's namiddags Laag water mrt. 's morgens 's namiddags Tussenstand in de onderlinge competitie om de queue: Stand na 26 februari: Naam gesp. gew. gel. verl. pnt. 1 B. Minkema 4 4 8 2 7 4 3 8 3 5 3 2 6 4 5 3 2 6 5 J. Honig 6 3 3 6 6 6 3 3 6 7 J. Swaan 7 3 4 6 8 J. Minkema 4 2 2 4 9 4 2 2 4 10 5 2 3 4 11 2 1 1 2 12 P. Mijlhoff 3 1 2 2 13 4 1 3 2 14 2 2 0 Competitieleider: J. HONIG.

De Duinstreek | 1957 | | pagina 5