Demonstraties A. KLAVER a nieuwste bedrukte gordijnstoffen KOLLMER-BERGEN STORMEILAND EXPOSITIE Jo of René? MEIJER ORIGINELE „TANZER HETELUCH T-FORNUIS l AEG was- en droog De Boo L. C. BISKANTER a - i i ïoekt U iets BRILLEN Bezoekt de grote r£ 1 P* GROTE KLAVERJASDRIVE H. T. V. „De Komedianten" Meester-Opticiën HENK DEN BREMER Levering voor alle Ziekenfondsen Annex Fotohandel Kookt, braadt, bakt, stooft tezelfder tijd en in dezelfde DEALER voor Bergen en Schoorl m M H P., r> Nü kunt u ze zien ledereen is opgetogen I De dessins zijn van jonge Nederlandse kunstenaars - het resultaat van een prijsvraag voor leerlingen van het Instituut voor kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdamen uitgekozen door een deskundige jury Komt kijken, welke vindt u de mooiste? Door uw keuze bent ook u jury! DORPSSTRAAT 3 - TELEFOON 2156 De Klaverjasclub B. S. V. Kunstenaars Centrum Bergen T--i combinatie heeft het! 'n zeer boeiende lezing Anthony van Kampen onze woensdag reclame Afslag kalfsvlees per ll2 kg per 100 gr. f 0,50 le Gelardeerde lever f 0,60 f 0,30 Leverkaas f 0,45 Boterhamworst f 0.35 Hamworst f 0,35 150 gr. Hamworst f 0,40 f 0,55 f 0,45 Pekelvlees 150 gr. f 0,60 f 0,35 150 gr. gebr. gehakt f 0,45 f 0,25 Leverworst f 0,20 f 0,20 f 0,32 Rauwe Rookworst f 0,37 GROTE SORTERING IN MODELLEN EN PRIJZEN (v.h. Fa. Kater) ALKMAAR MIENT 24, TEL. 2454 - ZAANDAM, WORMERVEER Stoomwasserij „HOLLANDS ROEM" Geeft U ons een proefwas, opdat U kunt beoordelen hoe goed ons werk is. komt nu iedere woensdagmorgen in Bergen. HEILOO Telefoon 3 7 7 0 in het „HUIS MET DE PILAREN", op maandag 11 maart S uur en dinsdag 12 maart om 3 uur en 8 uur. Gedemonstreerd zal worden het ff Dit wonder van Duitse Techniek is geen verbetering van het oude, doch volkomen revolutioaair. ruimte in droge, hete lucht, waardoor i Niets meer kan aanbranden Niets meer kan overkoken Geen toezicht meer nodig is Spijzen dubbel zo smakelijk worden Geen dampen, reuk of vetspatten Voortdurend heet water ter beschikking Verbluffende resultaten Dieet geen probleem meer Voedingswaarde verdubbeld Steriliseert 16 - 40 weckflessen des nachts terwijl U slaapt Verwarmt daarenboven en tegelijkertijd meerdere kamers en bad als centrale verwarmingshaard. Bespaart 50% en meer aan brandstof. Wordt gegarandeerd en gaat een mensenleeftijd mee. Tijdens de demonstraties kunnen spijzen worden geproefd. Laat deze kans om het allernieuwste te zien niet voorbij gaan. Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door Ruïnelaan 11 Telefoon 3106 Bergen k organiseert zaterdag 9 maart een in café] „de Oude Prins" 's avonds 8 uur B.S.V. wil a er deze keet op wijzen, op zijn extra mooie prijzen. Inleggeld 50 cent Het Bestuur Wees wijs, ga voor Uw KUNSTGEBIT naar C IJ S Burg. Lovinklaan 9, Bergen, (Tel. 2640) komen op zaterdag 9 maart in zaal Klop te Hargen, met het toneelspel Entrée f 1,- BAL NA Aanvang 8 uur 1 Schilderijen, tekeningen en beeldhouwwerk van Louk en Geert-Jan van Meurs Opening zaterdag 9 maart om 4 uur door Frides Lameris De tentoonstelling is geopend 9/10, 16/17, 23/24 en 30/31 maart van 14.30 tot 17.30 uur, Kunstzaal „De Rustende Jager". door H. Westenberger Nadruk verboden Nu schreit Helga werkelijk. Zonder te weten, dat hij het doet, streelt Hans Eckhart zachtjes haar arm. „Ik moet naar huis", zegt Helga eindelijk en veegt haar be traande gezicht af. „Zou u de moed hebben, mij eens met de 'jongen samen te brengen?" vraagt Hans vriendelijk, „misschien is de gelijkenis toch minder groot als ik hem eens van dichtbij meemaak Met een ruk staat Helga op. Waarom vraagt u zo beleefd naar dingen, die ik immers toch niet kan voorkomen? Als ik het niet goed zou vinden, zou het immers toch gebeuren, omdat uw zuster hem niet met rust laat en hem allang heeft uitgenodigd bij haar zoontje te komen. Onlangs heb ik hem nog van zo'n bezoek kunnen afhouden en voorlopig zal hij niet gaan, om mij -maar hoe lang zal het nog kunnen duren? Ook zo'n jongensziel is helaas niet onomkoop baar, als je er wat voor over hebt!" Dat klinkt zeer bitter. Hans Eckhart voelt zich beschaamd om zijn zuster. Waartoe is Letine niet in staat onder de ban van dit verschrikkelijke idee? Zwijgend gaan zij naar buiten. De jongen is intussen ver dwenen. Zij lopen tot Helga's huis zonder een woord te spreken. Nu staan ze tegenover elkaar en Hans Eckhart draait zijn hoed door zijn handen. „Zoudt u mij op de hoogte willen houden als mijn zuster iets van zich horen laat?" vraagt hij deemoedig. „Zou ik niet tegenstaande alles op uw vertrouwen mo gen rekenen?" Helga heeft het hoofd gebogen. Zij aarzelt. „Toe", is alles wat Hans zegt, maar zijn mond beeft enigszins. Helga slaat haar ogen neer. Nu knikt ze en geeft hem een hand. Een ogenblik kijken zij elkaar aan, Hans Eckhart's groen- grauwe ogen rusten in de hare, die nog donkerder zijn dan anders door haar tranen. „Ik kom gauw bij u terug, ik zal u helpen", zegt hij eenvoudig. Dan maakt Helga haar hand, die hij nog vasthoudt, haastig los en loopt vlug weg of zij ergens bang voor was „Weet u helemaal niets persoonlijks van haar? Dat wij haar op de een of andere manier met een handbeweging vol tooit de advocaat zijn zin. Het onsympathieke glimlachje van de advocaat kan Leotine niet goed verdragen. „Haar persoonlijke aangelegenheden in teresseren mij absoluut niet", zegt ze ontwijkend. De advocaat kijkt haar onderzoekend aan. „Een sigaret, mevrouw?" Leotine bedankt. De advocaat klapt zijn sigarettenkoker weer dicht en keert hem om in zijn nicotinebruine vingertoppen. „Als ik maar wist", peinst hij, „of het haar werkelijk om dat kind te doen is. Of, dat er hier toch weer een vrouw achter zit. 't Zou jammer zijn, want een kinderverruiling op te helderen zou interessanter zijn! En met één slag zou ik bekend en beroemd kunnen zijn. Het allerbeste zou zijn, als hij op de een of andere manier die andere vrouw, die mevrouw Frank, er toe zou kunnen bewegen uit vrije wil het kind op te geven later zou dan nog altijd uitgemaakt kunnen worden of de kinderen al of niet waren omgeruild en met dat ziekenhuis een sensationeel proces te be ginnen. Overigens had hij met die bewuste professor Desmartin toch nog altijd een appeltje te schillen. Hardop zei hij: „Behalve het adres en de naam kunt u van de tegenpartij niets mede delen? Bijvoorbeeld hoe zij voor haar huwelijk is geweest? Dat alles zou voor ons van betekenis kunnen zijn. U moet mij voor al niet verkeerd begrijpen, het is er mij niet om te doen, dingen te voorschijn te brengen die met onze zaak niets te maken heb ben. Maar Hij maakt een lange pauze Leotine fronst haar wenkbrauwen. „Ik had misschien toch niet naar de eerste de beste advocaat moeten gaan maar naar die van Tom!" denkt zij onzeker van zichzelf. Waarom heb ik dit eigenlijk niet gedaan? Heb ik een slecht geweten? Maar met deze man heb ik eigenlijk het gevoel, dat ik op moet passen!" De advocaat gaat door: „Als we bijvoorbeeld te weten kon den komen, dat er in het leven van deze dame dingen gebeurd zijn, die het daglicht niet verdragen kunnen, dan zouden we al een eind in de goede richting zijn. U zei, nietwaar, dat zij leeft van het geld, dat zij zelf verdient en als dat nu eens niet waar was?" Leotine krijgt het gevoel, alsof zij zijn woorden niet goed begrijpt. Haar ogen kijken zonder te zien haar gezicht is bleek, maar plotseling met een ruk staat zij op; haar ogen worden groen en trots; een rode streep kruipt tot aan haar slapen omhoog „Excuseert u, ik ben niet bij u gekomen voor de gegevens voor een slechte sensatiefilm, maar alleen om te weten of 't mogelijk was langs gerechtelijk weg die vrouw tot medewerking bij de noodzakelijke onderzoekingen te dwingen, hetgeen zij tot nu toe geweigerd heeft. Ik wil geen sensationeel proces tegen het ziekenhuis; ik wil, als het vermeden kan worden ook geen proces tegen mevrouw Frank, ik wil haar alleen dwingen, toe te staan, de jongen over te geven, nog voor de onderzoe kingen waarvan het resultaat immers al lang vaststaat, begon nen zijn. Begrijpt u dat niet? Daarom verzoek ik u van alles af te zien, wat maar enigs zins in strijd zou komen met wat correct is! Maar tracht u mevrouw Frank er van te overtuigen, dat het mijn goed recht is, de waarheid op te sporen en dat zij mij dit recht niet zal kunnen ontnemen!" De advocaat haalt sceptisch de schouders op. Zijn gezicht drukt plotseling verveling uit. Helemaal geen proces? Wat heeft hij dan aan deze hele affaire? Geen sensationele reclame voor zijn nog onbekende naam? Opeens springt hij op: „De bloedtest! Laten we toch van de twee jongens en uw man een bloedtest maken!" En hij denkt: „Ook dat zou van mij kunnen spreken". Leotine kijkt hem verbaasd aan. „Een bloedtest?" herhaalt zij langzaam. „Ja, maar of mijn man zich daarvoor lenen wil? Bovendien is hij op het ogenblik helemaal niet hier. ik weet nog helemaal niet precies, wanneer hij van zijn reis terugkomt. En ook daarvoor zou immers de toestemming van mevrouw Frank nodig zijn. Als zij nu eens weigert?" „Dan betaalt u haar!" zegt de advocaat glimlachend Leotine kijkt hem aan, alsof zij hem niet begrijpt. „Betalen? Mevrouw Frank is een dame. Hoe zou ik!" De advocaat schuift zijn stoel op zij en kijkt haar zichtbaar met zichzelf tevreden aan. „U zei immers, dat die dame zeer eenvoudig leven moet. Welnu, daar kunt u immers prachtig gebruik van maken met betrekking tot de jongen. Biedt u haar, als zij er in toestemmen wil, de bloedproef te laten maken, een paar honderd pond aan, duizend desnoods, zoveel als uzelf wilt. En brengt u haar aan 't verstand, ik bedoel, dat ik' haar aan het verstand zal brengen, dat zij dit tegenover haar kind verschuldigd is. Wordt het bewezen, dan kan zij het geld ge bruiken, om hem iets behoorlijks te laten leren." „En als de jongen en mijn man van dezelfde bloedgroep zijn?" Dan zal daarmee toch nog niets alles bewezen zijn, mijn kind, denkt hij. Maar hij zegt: „Dan hebben wij haar gevangen en zal zij zich nergens meer tegen- kunnen verzetten." Leotine haalt moeilijk adem, zij steunt haar elleboog op de schrijftafel en kijkt de advocaat na, die met grote passen door de kamer loopt. Zijn jas is vaal en glimmend, zijn lang zwart haar kringelt verward om zijn hoofd. Zij vindt zijn manier van praten en glimlachen onsympathiek, zij vindt hem eigenlijk helemaal onsympathiek. Waarom moest zij juist naar deze man toegaan? Maar Toms advocaat zou nooit iets begonnen zijn, zonder allereerst toestemming gevraagd te hebben. En Tom hij is zo ver weg. Hij denkt allang niet meer aan deze hele ge schiedenis. Als hij begrepen had, hoezeer dit alles haar raakte, dan zou hij immers niet weggegaan zijn en liever zijn zaken alleen hebben gelaten. Nee, zij heeft niemand, zij moet alleen vechten voor haar zaak; zelfs Hans heeft haar in de steek gelaten. Hoe onplezierig die man daar, haar ook aandoet, hij zal in elk geval haar partij kiezen „Goed," zegt zij dan eigenlijk. „We zullen haar geld aan bieden. Veel geld. Het kan me niet schelen hoeveel. En dan zullen we die bloedtest laten nemen. En ziet u als 't u blieft alle papieren te krijgen die tot verduidelijking van de zaak kunnen bijdragen." De advocaat maakt een buiging: „Om u te dienen, en hoeveel mag ik haar aanbieden?" Leotine denkt een ogenblik na: per slot van rekening schijnt die vrouw werkelijk van die jongen te houden; dertien jaar heeft zij hem verzorgd. En de andere, René, wilde ze eigenlijk ook niet afstaan. Zo zou die vrouw dan alleen moeten blijven. Ik wil haar alles geven, wat ik bezit!' 'zegt Leotine. De advocaat buigt zich voorover. Is die vrouw krankzinnig of heeft zij toch niet zoveel geld als hij gedacht heeft? „Morgen, of misschien vanavond zal ik u zeggen, hoe groot het bedrag is". (Wordt vervolgd) j Verwarmen, wassen, drogen, een draai aan de knop en u kunt strijken Nu nog niet verhoogd f 795,- Verder alle merken wasmachines, droogmachines, stofzuigers, electr. apparaten en electr naaimachines. Ruinelaan 3, Telef. 2514, Bergen Modern Dressoir, Theemeubel, Schuiftafel, 2 Armstoelen en 4 Stoelen, alles als nieuwf 195. Handnaaimachinef 22,50 2-pers. verend Bedstel f 32.50 2 Clubs en 4 Stoelen, als nieuw f 157.50 1 mooie Stroomlijn Club, terra f 22.50 Gobelin Fauteuiltjes p. st. f 22.50 Nieuwe Wasbokf 9.25 4 Fauteuiltjes, terra f 80.00 2 Fauteuils, groenf 45.00 Zuiderstr. 46 - Egmond aan Zee - Tel. 459 Woensdagmiddag gesloten 12 maart, 's avonds 8 uur, wordt in de dancing van „De Rustende Jager" gehouden door gevolgd door een geluidsfilm over zijn laatste reis naar Zuid Nieuw-Guinea. Toegang boven 18 jaar. Voor leden, huis genoten en introducé s a f 0,50 p. pers. R.K. VROUWENGILDE afd. Bergen STATIONSSTRAAT 17 - BERGEN 500 gr. Magere runderlapp. f 1,75 250 gr. metworst f 0,60 250 gr. leverworst f 0,30 250 gr. bloedworst f 0,30 Kalfsfricandeau 500 gr. f 1,90 Kalfslappenf 1.70 Gehaktf 1,65 Vet Spekf 0,90 Mager Spekf 1,50 Rauw Rundvet f 0,45 Rauwe Reuzelf 0,45 Varkenspootf 0.35 1 ll2 kg varkenspoot f 1.— Doorr. varkenslappen f 1,50 Schouderkarbonade f 1,60 Ribkarbonadef 1,80 Haaskarbonade f 1,90 Magere Lappen f 2,10 Fricandeau f 2,35 Saucijsjesf 1,65 Doorr. runderlappen f 1,50 Magere runderlappen f 2, Riblappenf 2,05 Rosbieff 2,30 Biefstukf 2,80 Gehakt rundf 1,60 Gehakt h.o.hf 1,45 Metworstf 1,55 Leverworstf 0,90 Bloedworstf 0,90 FIJNE VLEESWAREN

De Duinstreek | 1957 | | pagina 8