„DE DUINSTREEK 81 F LAG S TOK ES Krachtige „Zuidenwind" tijdens Vergadering V*V*V* Schoor 1 „Hapdu-Kwatiet* paf Canted van uitstekend gekatte Uitvoering V.V. „Schoorl" werd succes Tweede Blad Vrijdag 29 maart 1957 Leden eisen klaarheid inzake zomerprogramma. De op donderdag 21 maart j.l. in de zaal van „De Rustende Ja ger" alhier gehouden algemene ledenvergadering van de V.V.V. „Schoorl", welke door ongeveer 50 leden werd bezocht, had aan vankelijk een zeer vlot en rustig verloop, doch heeft velen uitein delijk van hun nachtrust beroofd, in verband met het aan de orde komen van punt 7 en 8 van de agenda, te weten bespreking re- klametocht en bespreking zomer programma. Of de leden op dit late uur niet in slaap vielen, vraagt U? Neen, het merkwaardige van deze avond was, dat naar gelang de tijd verstreek, de leden steeds uit- geslapener geraakten, waardoor er te langen leste opmerkingen werden gelanceerd, die men tegen en na het middernachtelijk uur zeer zeker niet zou hebben ver wacht, en tengevolge waarvan men zo nu en dan de indruk kreeg, acte de presence te hebben gegeven op een V.V.V.-vergade ring van onze Zuiderburen. In zijn openingswoord betreur de de voorzitter, de heer M. W. van de Garde Jr., de geringe op- kost. „Als het rammelt in de V.V.V. dan zijn ze erbij", aldus spreker, „doch wanneer de agen da niet belangrijk blijkt te zijn (en deze was zo bleek later', aller minst onbelangrijk), dan zie je ze niet." Verder werd mededeling ge daan van het feit, dat thans reeds 665 aanvragen meer (w.o. geen telefonische) waren binengeko- men dan op 21 maart van het vo rige jaar. Ook deelde de voorzitter mede uit goede bron te hebben verno men, dat in de zeer gevaarlijke en te smalle weg van Duinvermaak tot aan de Volkshogeschool zal worden voorzien. In de onmiddel lijke nabijheid daarvan zal tevens een rijwielpad worden aangelegd. Ook in Schoorl hoopte spreker op een spoedig herstel der wegen. Ten aanzien van het weldra gereedkomen van de Velser tun nel was de heer Van de Garde verheugd en toch ook angstig. Angstig, omdat er in Schoorl wel licht een chaotische toestand zal ontstaan, doordat in de toekomst het drukke verkeer niet zal kun nen worden verwerkt. Als gevolg van een aantal pu blicaties in de Alkmaarse Cou rant betreffende de verhuur van minder comfortabele woongele- genheden tijdens de zomermaan den in Schoorl, verzocht de voor zitter aan de leden, ervoor zorg te dragen, dat alles, ondanks overbezetting van pensions en ge meubileerde woningen, „up to date" is. Dat in veel gevallen de huurder zelf de schuldige is van deze overigens ontoelaatbare ge vallen, kon spr. niet ontkennen, doch het moet voor Schoorl als een misreclame worden gezien, dat krotten en kippenhokken voor „zomerhuisjes" doorgaan. In verband hiermede werd er door een der leden uit de zaal een geheel misplaatste aanval gedaan op de desbetreffende verslagge ver. Gelukkig werd deze persoon, wiens opmerkingen wij zeker niet kunnen waarderen, hierin gedeel telijk gestoord door een zware „tik" van des voorzitters hamer. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer Blankenstijn, kwam naar voren, dat 1956, met uitzondering van de strandexploi- tanten, die op een zeer ongunstig seizoen moeten terugzien, voor Schoorl bijzonder gunstig is ge weest. Door de grote toename van zomergasten in vergelijking met het jaar 1955, tekende Schoorl zich af als „het gezochte vakan tie-oord". In totaal heeft men in 1956 zes bestuursvergaderingen gehad en twee alg. ledenvergade ringen. In december van het vorig jaar bedroeg het ledenaantal on geveer 280, hetgeen thans is op gelopen tot 303. Het 300e lid was Dr. Pot uit de Gortersweg, wie de door het V.V.V.-bestuur be schikbaar gestelde taart ten deel viel. H.et financieel verslag gaf een bati, g saldo weer van 503.18 op 31 december 1956 tegen 406. op 1 januari 1956. Ontvangsten en uitgaven sloten op een bedrag ad ƒ8117.62. Hierna was het de heer G. van Weelden, directeur van de Fede ratie V.V.V.'s boven het Noord zeekanaal, die een causerie hield over „het V.V.V.-wezen in Fe- deratieverband". Uitvoerig ging spr. in op de betekenis en werkzaamheden van de Federatie alsmede die van het A.N.V.V., waarbij de diverse Federaties wederom zyn aange sloten. Spreker betoogde, dat in deze tijd en onder deze omstandig heden de gezamenlijke actie het meest doeltreffend is, en dat V.V.V. Schoorl een te kleine ge meenschap zou zijn om indivi dueel datgene te bereiken, wat nodig is. Op een vraag wat de Federa tie doet voor de gemeubileerd ver huurders, antwoordde de heer v. Weelden, dat het een onmoge lijke taak zou zijn voor deze men sen iets te doen. De A.N.V.V. doet al het mogelijke om het bui tenland voor Nederland op te wekken, doch het ligt aan de V.V.V,'s afzonderlijk, om de gas ten te trekken, wanneer zij in ons land vertoeven. Dat na de pauze de meningen herhaaldelijk met elkaar in bot sing kwamen, was te wijten aan de aanwezigheid van de bij de aanhef dézes vermelde punten van de agenda. De voorzitter deelde de verga dering mede, dat er dit jaar geen braderie zou worden georgani seerd, als gevolg van de vele werkzaamheden die hieraan zijn verbonden. Spreker vroeg de le den om naar aanleiding hiervan enkele voorstellen te doen. De heer Bakker stelde voor, een aan- tal sportevenementen te organise ren. Nadat nog enkele andere richtlijnen werden gegeven, stel de iemand de vraag, of deze door de leden gedane suggesties in de plaats kwamen van de braderie, waarop de voorzitter antwoordde dat de vervanging hiervan voor lopig een verrasing zou blijven, welke mededeling bij de heer De Boer inwerkte als een donderslag. Deze vroeg zich af waarom het bestuur geheimen had voor haar leden. De voorzitter was echter van mening, dat men hiermede diende te wachten, daar er nog niets de finitiefs was en deze zaak dus nog nader in behandeling zal wor den genomen. De heer De Boer kon zich niet van de indruk onttrekken, dat het bestuur in deze averechts han delde, en zei, dat alle leden het recht kunnen doen gelden op on derlinge voorstellen aangaande gebeurtenissen van importantie. Ook de heer Schuyt sloot zich hierbij aan, en was de mening toegedaan, dat men dergelijke punten niet mocht gaan bagatel liseren: „wij hebben allen ons geld erin gestoken", aldus spreker. Overigens bleek de heer De Boer zeer goed over dit alles te zijn ingelicht, want nadat nog an dere leden om klaarheid vroegen, hetgeen echter uitbleef, wist spr. tot in de finesses de bedoelingen van het V.V.V.-bestuur en die van de desbetreffende commissie weer te geven. Hieruit kwam o.m. tot uiting dat de z.g. verrassing een bal-champêtre zou zijn, het geen zou worden gehouden op het terrein van de heer P. Tim merman. Een felle reactie van de heer Lensing was hiervan het ge volg: uit diens betoog bleek, dat de kosten van organisatie van dit dansfestijn voor een groot deel voor rekening kwamen van de eigenaar van „De Roode Leeuw Bij gunstige weersomstandighe den zou e.e.a. de V.V.V. een winst opleveren van 500.— Naar ons nog is medegedeeld, werd na afloop van de ledenver gadering een speciale vergade ring bijeengeroepen, waarin werd besloten geen verdere stappen in de richting van een bal-cham petre te ondernemen D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers Bij de bespreking van de re- clametocht, deelde de voorzitter mede, dat hieraan ook dit jaar zal worden meegedaan, doch dat men niet kon komen tot het uit geven van een gezamenlijke fol der. De heer Meedendorp vond e.e.a. echter van algemeen belang en zag hierin een bevorderen van een hechte band tussen de twee V.V.V.'s. De secretaris van de V.V.V. „Groet-Camperduinzei hierop alleen een folder te doen uitgeven van Groet en Camperduin, waar na de heer v. 't Hof voorstelde de leden te laten beslissen over het al dan niet uitgeven van een gezamenlijke folder. De voorzitter verklaarde ver volgens niet meer aan één tafel te zullen vergaderen met de voor zitter van de V.V.V. „Groet- Camperduin". Van 't Hof: „O, en van deze controverse zijn wij de dupe?! Meedendorp: „Ik trek hieruit de conclusie, dat het uitgeven van een folder geen doorgang kan vinden, omdat de samenwer king tussen de beide verenigingen te wensen overlaat." Van de Garde: „Samenwer king kan goed zijn, maar met Duin is niet te praten, hij laat eenvoudig een mens voor leuge naar staan". Na enige discussie ging men tot stemmen over; vrijwel alle le den stemden voor. De voorzitter vroeg hierna de desbetreffende commissie, de hieraan verbonden werkzaamhe den op zich te nemen, daar hij er persoonlijk vanaf zag. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer Schuyt naar de mogelijkheid om de illuminatie van de verlichtingsavond met een aantal avonden te verlengen. De heer Bakker stelde voor om 's zomers de gasten in het dorp te waarschuwen, als de zee gaat „lichten", door middel van bij voorbeeld het doen ontsteken van een lichtje aan het Oude Raad huis. Deze beide punten zullen nog nader in overweging worden genomen. Aangenomen werd ver volgens het voorstel van de heer Mol, kaarten te laten drukken, die de leden zouden kunnen ver sturen, indien zij voor een ge vraagd tijdvak bezet zijn. Aange nomen werd zeer beslist niet het voorstel van de heer W. Butter, geen toegang te verlenen op ver gaderingen aan critiekleverende verslaggevers. „Hoe meer verte genwoordigers van de pers, hoe liever ik het heb", alsdus de voor zitter. „Wij kunnen van deze mensen niet verlangen dat slechts „het goede" wordt gepubliceerd. Indien een persmuskiet geen critiek mocht leveren, dan zou hij zijn verslag over een vergadering reeds geschreven kunnen hebben, vóórdat de vergadering begint, mijnheer Butter, en dat is toch niet de bedoeling, dunkt ons. Fa. H. J. Volten en Zn TWINTIG RESERVE-SHIRTS VOOR V.V. „SCHOORL". Tijdens de uitvoering van de V.V. „Schoorl" is door de heer M. W. v. d. Garde Jr. medewer king toegezegd voor de aanschaf van tien reserveshirts voor het eerste elftal en tien voor de adspi- ranten van bg. vereniging. De heer v. d. Garde heeft een aantal aandelen van de „IJsclub Schoorl" weten te bemachtigen: na het verzilveren hiervan zullen de gelden aan de penningmeester van de voetbalvereniging worden ter hand gesteld. Een uitstekend gebaar, waarvoor de voorzitter van de V.V. Schoorl, de initia tiefnemer zijn erkentelijkheid be tuigde. Het gevarieerde programma, dat de Voetbalvereniging Schoorl in samenwerking met de „Berger Accordeon Vereniging' zaterdag 23 maart j.l. in de zaal van de „Rustende Jager" heeft gebracht, kan in alle opzichten bijzonder geslaagd genoemd worden. On danks het uitermate ongunstige weer waren zeer velen naar zaal Schuyt gekomen en wij zijn er van' overtuigd dat zij hiervan geen spijt zullen hebben gehad. De avond werd geopend door de voorzitter van de V.V. „Schoorl", de heer C. Visser. Spreker vroeg zich af, of er voor deze vereniging nog wel redenen bestonden om feest te vieren. Dé weegschaal van de ups en downs helde eigenlijk teveel over naar één kant. In het kort releveerde de heer Visser aan de voor Schoorl zo glorierijke periode rond 1946, toen het eerste elftal nog in de 4e klasse van de K.N.V.B. uitkwam. Waar was de tijd gebleven, de tijd van Jaap Henneman, Cor van Zoonen, Jaap Oud, Joh. Klop en vele an deren. Doch naast vele sombere feiten, o.m. het terugtrekken van het tweede elftal, waxen er ook nu wel redenen om verheugd te zijn. Door de zeer grote schare adspiranten waarover de V.V. „Schoorl" beschikt, zal men in staat worden gesteld om in de toekomst wederom een aantal prima elftallen op de been te brengen. Ook sprak de voorzit ter er zijn voldoening over uit dat de onderlinge verstandhou ding in de verschillende elftallen uitstekend is. Dat men in vele ge vallen weinig medewerking on dervond van de leden, betreurde spreker doch hij hoopte, dat e.e.a,. binnenkort ook niets meer te wensen zou overlaten. Het grootste deel van de avond werd hierna verzorgd door de B.A.V., o.l.v. Wim Cor- nelissen, die, behoudens enkele wijzigingen, hetzelfde program ma bracht als enige tijd geleden in „Café Klop" te Hargen, waar over wij reeds een verslag publi ceerden. Extra vermeld dient echter de voortreffelijke uitvoe ring van Offenbach-melodieën naar een bewerking van Jean Li- naxd. Verder werkten aan dit pro gramma mee, de „Zingende Zus jes", die een aantal vrolijke lied jes ten beste gaven, Wim Arts uit Alkmaar, conferencier en goo chelaar, met bijzonder goede kwaliteiten. En „last but not least" Joh de Leeuw met zijn zeer koddige Westfriese voordracht. De heer van 't Hof, voorzitter van de B.A.V., bracht aan het einde van de avond een woord van dank voor de prettige sa menwerking met de V.V. „Schoorl". Met een zeer geanimeerd bal, waarvoor de muziek werd ver zorgd door medewerkers van B.A.V., werd de avond besloten. Een woord van erkentelijkheid aan de Schoorlse middenstand die spontaan haar medewerking gaf aan het doen slagen van de traditionele loterij, is hier zeker op zijn plaats. WATERSTANDEN V.V.V. Groet-Camperduin Voor het eerst sinds een aan tal jaren werd vrijdagavond j.l. in de Ned. Hervormde Kerk te Schoorl voor de vereniging „Al gemeen Welzijn" een concert ge geven door het „Haydn-Kwar- tet", bestaande uit de heren M. Haitjema, eerste viool, A. de Groot, tweede viool, J. Smits, alt viool en H. van Weijdom Clater- bos, cello: medewerking werd tevens verleend door de heer K. de Rook, klarinet. (Allen leden van het Concertgebouworkest). In meer dan één opzicht kon deze concertavond zeldzaam wor den genoemd: .om de keuze van meesterwerken in niet veel voor komende bezetting en om het meesterlijk musiceren, hetgeen de uitvoerenden van deze avond on betwist deden. Daar kwam nog bij de bijzondere instrumentale kleur van het klankbeeld door medewerking van een blaasinstru ment. Begonnen werd met het kwar tet in G-Dur, opus 54 no. 1 van Joseph Haydn, luchtige ontspan- ningsmuziek van edel gehalte. Dank zij een gave interpretatie en uitvoering door de concerte renden kon de luchtige trant van deze partituur volledig worden gerealiseerd. Vervolgens luisterden we naar één van de meest blijmoedige wer ken in de kamermuziek, het in 1789 te Wenen gecomponeerde klarinetkwintet van W. A. Mo zart, K.V. 581, waarin de heer K. de Rook op bewonderenswaar dige wijze soliëerde. In dit „ju weel uit de muziekliteratuur' krijgt de luisteraar de indruk hoe prachtig een blaasinstrument, m.n. een klarinet, kan zijn wanneer het volmaakt wordt bespeeld, en, zoals gezegd, liet dit niets te wen sen over. Zodoende kon men, mede door de uitzonderlijke kwa liteiten der strijkers en het per fecte samenspel tot een zeer in teressant geheel komen. mrt. 30 31 april 1 2 3 4 5 mrt. 30 31 april 1 2 3 4 5 Hoog water 's morgens 's namiddags 3.46 4.12 4.43 5.13 5.42 6.17 6.54 3.56 4.25 4.55 5.25 6.00 6.36 7.15 Laag water 's morgens 's namiddags 9.46 9.56 10.12 10.25 Het derde en laatste werk was het in 1782 gecomponeerde kwar tet in D-mineur, K.V. 421 van W. A. Mozart, waarin de eigen stijl van de componist, hoewel een leerling en volgeling van Haydn, sterk naar voren komt. Ook deze Mozart-muziek was voor allen zonder uitzondering een schone openbaring, en dit bleek mogelijk omdat het subliem musiceren geen enkele belemmering voor volledig genieten in de weg stond. De uitvoerenden van deze drie werken toonden hiermede niet al leen zeer bekwame musici te zijn, die technisch aan hoge eisen be antwoorden, maar bovendien kunstenaars die zijn doorgedron gen in de greep van de muziek, welke zij creëren. Rest ons nog de opmerking, dat de belangstelling voor deze avond bijzonder groot was, hetgeen voor de voorzitter van „Algemeen Welzijn", de heer Maars, reden was de wens uit te spreken, dit ensemble spoedig wederom in ons midden te zien. BILJARTNIEUWS ,De Viersprong"—„De Hoop" 11-17. Ook de tweede ontmoeting op het groene- laken tussen „De Viersprong en „De Hoop" is een grote overwinning geworden voor de club uit Aagtdorp, waar door zij zich definitief in het be zit heeft gesteld van de beker. Eindstand: 2234. Uitslagen laatste match op 19 maart j.l.: G. Selhorst-R. v. Lienen 20 A Kuyper-P. de Jong 20 P. Mijlhoff-J. Kriller 2—0 R Middelburg-A. IJssels 02 B. Dirkmaat-Stam 2.0 K. v. LienenLondt 0.2 W. Selhorst-W. Henneman 11 A. Ku.perJ. Mul 0—2 H. MooyC. Smit 0—2 B. Minkema—W. Butter 0—2 J. Minkema-P. Goet 02 Jb. Swaan-D. Leeuwenkamp 2-0 A. de Klerk-W. Feeke 0—2 J. Honig-W. Zwagerman 02 De prijs voor het beste gemid delde ging naar de heer Goet. De meeste poedels werden gemaakt door de heer De Jong. 10.43 11.13 11.42 12.17 12.54 10.55 11.25 12.00 12.36 1.15 SPORTNIEUWS tl HOK, VOEL r PlOESE OHO ZELF EEM KEVöl ^EK T£ CL* DL KUQ 6ff/v he r prof reen esm j* pxjel k/oepe/1" !H Z 'JU SCHU/c HOEK fttCHT 22* Z'H HE VOL VEtj OP Pt'(HIEL 15..36 17. i I VEH TKouvLENP OP 2JN Vfl/LH- OEH SEC PI T SCHELE EHEP HET DUEL roodbruine tuintegels Telefoon 597 en 476 Schagen BERDOS-NIEUW S Zaterdag 30 maart 1957. Berdos AH.S.V. A, aanv. 2.30 uur. Berdos BLimmen B, aanv. 3.15 uur. Zondag 31 maart 1957. Oudesluis 1Berdos 1, aanv. 2 uur. H. Frankenmolen. Adsp. A.F.C. cBerdos A, aanv. 1.15 uur. Adsp. Berdos BA.F.C. I, aanv. 12 uur. Ook Vrone moest in jullie de meer dere erkennen, het is jammer dat deze vorm zo laat is gekomen, anders geloof ik dat jullie nog een pittig woord je hadden meegesproken voor de boven ste plaats. Er komt wel weer een nieuw seizoen, misschien gaat het dan wel en neemt Berdos weer de plaats in welke hij altijd heeft ingenomen. Dus deze zo mer flink trainen en dan weer aan de slag, wat zouden jullie er van zeggen om te proberen het Gouden Kruis te win nen (dit als training). Zondag is de reis naar Oudesluis, denk er om deze vechten voor de pun ten, maar jullie moeten vooral er voor vechten om deze punten mee naar Ber gen te brengen. Adsp A gaan te gast bij A.F.C. denk er om 2 punten mee brengen hoor. Het zelfde geldt voor de Benjaminnen, deze krijgen bezoek van A.F.C.. Misschien komen de ouders eens naar jullie kijken. Denk er om mondje dicht en voetballen en gehoorzaam aan jullie leider. Veel plezier en succes. De Optimist. SCHOORL—DUINRANDERS 3—1. Om kwart na twee liet de scheids rechter aanvangen. Direct nam Schoorl het spel in handen en aanval op aanval werd ondernomen op de Duinranders Veste. Na tien minuten dachten we de middenvoor van Schoorl te zien doel punten, hij passeerde de achterhoede zelfs de doelverdediger, z'n schot faal de, „maar had beter lot verdiend Na een half uur spelen werd een voorzet van de R.-vleugel door H. Mooij in een doelpunt omgezet. Even daarna was het dezelfde speler die nummer twee in de touwen joeg. Door een misverstand in de S.-achterhoede kon P. Berkhout een tegenpunt scoren 21. Na rust Duinranders in het offen sief maar de S.-achterhoede wist stand te houden. Tien minuten voor het einde was het weer een voorzet van de R.- vleugel en H. Mooij verrichtte de hat trick dus 31. Met deze stand floot de scheidsrechter het einde. Deze plaatselijke ontmoeting is vriend schappelijk gespeeld en Schoorl had door beter voetbal ook recht op deze overwinning. Een Kijker. Voor Bergen betekent de 23 neder laag tegen S.R.C. praktisch degradatie. Berdos deed het beter en verrastte Vrone met 31. Vios 16 12 2 2 26 Forester 17 10 6 1 26 Vrone 17 9 3 5 21 LSVV 14 8 4 2 20 Kolping Boys 16 7 3 6 17 Hugo Boys 17 7 3 7 17 Kaagvogels 17 6 5 6 17 Wieringerwaard 16 6 4 6 16 Berdos 18 5 4 9 14 SRC 15 6 0 9 12 Oudesluis 17 2 4 11 8 Bergen 17 0 4 13 4 Programma voor zondag a.s.t 1 G OudesluisBerdos, Hugo BoysBergen, Kolp. BoysVrone. Schoorl heeft in een uitstekende wed strijd, buurtgenoot Duinranders een 31 nederlaag toegebracht. Geel Zwart 16 10 4 2 24 Texelse Boys 16 8 5 3 21 Schoorl 17 9 3 5 21 Zeemacht 17 9 2 6 20 Callantsoog 17 9 1 7 19 SVW 15 9 0 6 18 Duinranders 17 6 5 6 17 KSV 16 3 4 9 10 Petten 17 4 1 12 9 Cocksdorp 16 1 3 12 5 Programma voor zondag a.s.: 2 C: SVWCocksdorp, PettenGeel Zwart, KSV—Texelse Boys.

De Duinstreek | 1957 | | pagina 5