Mr.OpUW. PASTOOR A. J* G. Colnot in het K.C.B. BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. %c.ópt?a$tm luwe Sangerknaben vom Wienerwald Dutch Swing-College Hand in openluchttheater te Dergen Nh. Laat de zon maar komen Openbare uloschool Bergen Voor BRILLEN!! naar Zonnebrillen en reparaties Hoflaan 2 - Bergen - Tel. 2202 „PARIS CANAILLE' „MOORD OP DE VOORPAGINA' In het kader van het bijzondere programma „OPERATIE "KAiAK" V akmanschap JARENLANGE ERVARING Centrale Verwarming De Oliestookspecialist ra. j. ♦sri! I Jr. b.g.g. k 2208-2466 en 2638 VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Voor een select gezelschap van kunstminnaars en kunstbe- oefenarep opende Mr. A. F. Kamp als voorzitter van het K.C.B. zaterdagmiddag de ere- tentoonstelling van werken van de kunstenaar A. J. G. Colnot, een expositie welke hem was aangeboden als een huldeblijk ter ere van zijn 70e verjaardag. Reeds viel hem in Arti te Am sterdam een grootse hulde ten deel, iets waarbij Bergen niet halen kan, maar het Kunste naars Centrum Bergen is trots op zijn lid, minstens even trots als Arti in Amsterdam het is op zijn lid. Vijf jaar geleden had Mr. Kamp hier een expositie van 's heren Colnot's werken geopend en hij had toen, volgens zijn eigen woorden meer over het K.C.B. gesproken dan over de kunstenaar, thans, bij dit her examen, zoals de geestige spre ker zich uitdrukte, hoopte hij er beter af te komen. De heer Colnot heeftvanl919 tot 1930 in Bergen gewoond, hij is lid van het K.C.B. en sterke banden houden hem met Bergen verbonden. In ,,De Stem van de Arbeid" van februari j.l. heeft Jan D. Voskuil een artikel aan de heer Colnot gewijd en hij waagt daar in de opmerking dat Colnot be kend is als schilder van winter- gezichten. Dit kan waar zijn, maar wie hier om zich heen ziet en bedenkt dat deze werken tot de jongste behoren die door zijn hand zijn gewrocht, die ont waart dat deze kunstenaar tot veel meer in staat is dan alleen het schilderen van wintergezich- ten. De rijkdom van onderwer pen is even groot als de kleu renrijkdom van zijn palet. Mr. Kamp eindigde met de wens dat het de kunstenaar nog lang mocht gegeven zijn zulke mees terwerken te blijven scheppen. De heer Colnot dankte de spreker voor zijn woorden en verklaarde dat hij in Bergen een gelukkige tijd had doorgebracht. Toenmaals was Bergen wel wat anders dan nu. De Rustende Ja ger bestond, maar was slechts een herberg met een kolfbaan, en wat is ze nu veranderd. De expositie die beide zalen van het K.C.B. vult, omvat der tig werken, in olieverf, in houts kool en pastel. Stuk voor stuk zijn zij een openbaring van schoonheid, zoals men deze niet vaak in Bergen kan aanschou wen. De kleuren, de compositie, en de afwerking van het gege ven maken elk stuk, dat hier hangt tot een meesterwerk. Hier vindt men geen inzinking of slappe structuur, elk stuk is af, doorwerkt en doortrokken van dat magische iets dat de voor stelling tot het rijk der schoon heid verheft. Wij zullen hier niet bij enkele stukken stilstaan, ieder stuk is een meesterstuk. En het publiek schijnt dat te voelen. Wij schre ven vroeger reeds dat Bergena- ren art-minded zijn. Dat open baart zich het best wanneer een groot artist exposeert. Dan doen de beschouwers hun keuze. Van dit of dat werk, al naar gelang deze of gene voorstelling hen bevalt, kan men horen: Dat of dat zou ik best willen hebben. Het is alsof men onderbewust voelt dat het schone in de dage lijkse omgeving de mens opheft. Men moet deze tentoonstel ling gaan zien. Een collectie van werken van zulk een voortref felijk gehalte te mogen aan schouwen is een te zeldzame gelegenheid dan dat men haar zou voorbij gaan. Kamer van Koophandel Door de voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier werden beëdigd a. tot weger en teller de heer P. Wittebol te Schagerbrug en b. tot taxateur in inboedelgoederen de heer H. A. Overbeek te Bergen BRfllEN {/ook. SCHOORL. MET OF ZONDEK RECEPT, IN DE „RUSTENDE JAGER." DINSV.n.h BERGEN De verschillende examens, waarvoor leerlingen dezer school werden opgeleid, zijn weer ach ter de rug. De resultaten kunnen zeer goed genoemd worden. De school leidt op voor het diploma A en B. Na twee jaar, dus in de derde klasse, wordt in de wiskundelessen onderzocht of een leerling geschikt is voor di ploma A Wiskunde of diploma B, waarvoor natuurlijk een be hoorlijke wiskundeaanleg wordt vereist. Het aantal leerlingen der school breidt zich zo uit, dat een vijfde leerkracht noodzakelijk wordt. Hiervoor is uit Den Haag toe stemming verkregen, zodat ge tracht zal worden zo spoedig mogelijk deze leerkracht te krij gen. Voor het Mulo-diploma A, tevens Middenstandsdiploma, slaagden: P. Moree, M. Prins, M. Schoen, G. Hoogvorst, M. Haars, allen te Bergen, B. Kna pen, D. Gerrits, N. Leeuwen kamp, P. v. Esseveld, R. Ver meulen, allen te Schoorl. Voor het Mulo-diploma met Wiskunde slaagden: H. Volger te Schoorl en H. Verolme en G. Vel te Bergen. Er werd slechts één leerling afgewezen. Tot de eerste klasse der Mid delbare Handelsschool werd toe gelaten W. de Beurs en tot de eerste klasse van het Chr. Ly ceum W. van Rennes, beiden te Bergen. Het diploma machineschrijven behaalden: P. v. Esseveld, M. Haars, G. Hoogvorst, G. Knik, N. Leeuwenkamp, P. Moree, M. Prins, M. Schoen, G. Vel en I. Lansdorp. Ook hiervoor werd slechts één leeiling afgewezen. KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL EGMOND AAN ZEE ALKMAAR Berger muziekweken Tot onze grote vreugde kunnen wij onze lezers mededelen, dat zaterdagavond een extra concert zal plaats vinden in de Zwarte Schuur bij 't Oude Hof. We kunnen dan genieten van een Sonatenavond, die gegeven zal worden door Gisela Distier (Clavecimbel) en Wilfried Böttcher (cello). Het concert begint om half 9. Kaarten a f 1,50 verkrijgbaar bij de Haan's boekhandel, de Spin te Bergen aan Zee en voor zover voorradig 's avonds aan de zaal. Wij hoeven onze lezers zeker niet aan te moedigen deze unieke muziekavond te bezoeken. Openluchttheater Het bestuur van het openlucht theater te Bergen deelt ons mede: De voorstelling van het Pools Nationaal Danstheater, welke zou plaats vinden op 29 juli in het Openluchttheater te Bergen, kon door weigering van de leiding van het Danstheater om onder de heersende weersomstandigheden op te treden niet doorgaan. Het valt te betreuren, dat deze beslissing na langdurige bespre kingen pas op het laatste moment werd genomen toen reeds vele bezoekers hun plaatsen hadden ingenomen. Het gezelschap arriveerde echter zó laat, dat de gelegenheid ont brak om tijdig aan het niet op treden algemene bekendheid te geven. In ieder geval treft de directie van het Openluchttheater hiervoor geen blaam. Gekochte plaatsbewijzen kunnen op vertoon weer ingewisseld worden, terwijl nader zal uitge maakt worden óf en zo ja op welke datum de voorstelling dan zal doorgaan. v penlueli 1" 1'nc'ütcï Dinsdag 6 aug. in het open luchttheater te Bergen. Kinder stemmen zijn ongetwijfeld het meest charmante materiaal om mede te werken aan een eensgezind en verenigd Europa. Daarom alleen al was het in zekere zin een zegen, dat wij in de loop der jaren in verscheidene plaatsen van ons land buitenlandse jongenskoren konden beluisteren. Dit waren allen koren, die zich een roem en succes verworven hadden door concerten voor radio, televisie en gedurende buitenlandse tournees door geheel Europa. De belangstelling was in het algemeen altijd groot en de prestaties stelden de belangstel lenden nimmer teleur. Binnenkort komt wederom een beroemd jongenskoor ons land be zoeken, en wel de „Sangerknaben vom Wienerwald". Dit koor werd in 1921 gesticht in het Instituut St. Gabriel te Wenen, een brand punt van de muzikale wereld, waar Beethoven, Schubert, Wagner en andere grote musici inspiraties ontvingen. De Sangerknaben vom Wienerwald hebben zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een van de meest representatieve jongenskoren van Oostenrijk en Europa. Ze werkten mee aan be langrijke opvoeringen in de Wiener Staatsoper en elders. Ze treden geregeld op voor radio en televisie en ook hun grammofoonplaten zijn algemeen verspreid. Op hun programma staat o.a. de opvoering in rococo-costuums van de Maienkoningin, een ope- ratje in één acte van Gluck. Na langere tijd van alwezigheid zal de .Dutch Swing College Band weer naar Bergen komen om op zaterdag 3 aug. een concert te verzorgen in 't Openluchttheater. Dit meest vermaarde aller Euro pese Dixieland-jazz-orkesten heeft in het afgelopen jaar zijn repertoire sterk uitgebreid en uiteraard zullen de nieuwe aanwinsten naast de bekende succesnummers alle wor den uitgevoerd. Burgerlijke Stand BERGEN Openluchttheater Dinsdagavond 23 juli traden Kees Manders en diverse radio- en televisie-artiesten in het open luchttheater op. Fenomenaal wa ren de prestaties van Miss Alice als slangenmens, terwijl de heer Basta Jolisto, de moderne ma giër, bijzonder goed goochel werk en verbluffende staaltjes van telepathie ten beste gaf. Kees Manders was als confe rencier dit keer maar matig, evenals de spelbrekers met hun liedjes bij de gitaar. Zwarte Riek had met haar potpourrie van Jordaanliedjes al gauw het pu bliek veroverd en de regenwol ken begonnen gelukkig met hun werkzaamheden toen iedereen al lang en 'breed thuis was. Donderdagmiddag 25 juli oogst ten Dik Trom en zijn vriend Jan een welverdiend succes. De kinderen, afwisselend muisstil van spanning en schreeuwend van medeleven, hebben genoten van het spel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen verkrijgbaar aan het Groepsbureau der Rijkspo litie te Bergen (Nh.), Karei de Grootelaan 17, dagelijks van 10-11 uur. Berger Luchtpost Wedvlucht Bordeaux, afstand 950 km op 20 juli, gelost 6.15 uur bij Z.W. wind. Eerste duif op 21 juli 's morgens 5.20 uur door C. Timmer. Duffel, afstand 176 km, los 8.20 Z.W. wind. 1 P. Brakenhoff, 2 C. Pijper, 3 J. Dekker, 4 K. Postma, 5 C. Timmer, 6 A. de Klerk, 7 A. Staadegaard, 8 J. Duinmeijer. Vilvoorde, afstand 196 km. Ie C. Pijper, 12.46.11 Wind N.W. los om 9.30 uur. 1. C. J. Pijper, 2. P. Brakenhoff, 3. A. de Klerk, 4. C. Timmer, 5. J. Duinmeijer, 6. J. Dekker, 7. K. Postma, 8. A. Staadegaard, 9. A. Heukels. Orleans 566 km. Wind N.W. Los 6 uur. 1. C. Timmer, 2. K. Postma, 3. A. Staadegaard, 4. P. Brakenhoff. De heer Timmer is kampioen op de Vitessen en Fond en algemeen eerste met oude duiven Burgerlijke Stand SCHOORL NU HET ZOMERSEIZOEN aangebroken is en iedereen droomt van het genot van vakantie en zon, wordt er de nodige aandacht besteed aan de kleding, die hiermede ver band houdt. Wie wil er niet graag een mooi bruin huidje hebben? Iedere vrouw stelt dit op prijs en de enige methode om dit te bereiken is zich (voorzichtigdoor de zon te laten koesteren. Het kledingstuk, dat zich hiertoe bij uitstek leent, is het zonne- pakje, zon speciaal cos- tuumpje, dat de draagster in de gelegenheid stelt haar huidje lekker bruin te laten bakken. We vinden deze pakjes te kust en te keur en ieder zal er ongetwijfeld iets bij vinden van haar gading. De handigste pakjes vinden wij die, welke zoals onze illus tratie toont, uit twee delen bestaan, namelijk het pakje en een wikkelrok van dezelfde stof. Wat kan men liever wensen? Met het rokje zijn wij keurig gekleed en kunnen wij ons als in een zomer japonnetje overal vertonen. Wensen we ons door het zonnetje te laten bestralen, dan wikkelen we de rok los enlaat de zon maar komen Geen verkleedpartijen met alle onhandigheid en narigheid van dien. Neen, slechts een simpele handgreep en we zijn in zonnetenue. Zoiets is ideaal In honderden dessins van bedrukte ka toenen stoffen worden deze pakjes gemaakt. Effen, gebloemd, met spikkeltjes, ruitjes, streepjes en in alle denkbare kleuren zien we ze uitgestald. Er is voor iedere vrouw een zonne- pakje en wie met zo'n niemandalletje op vakantie gaat, kan volop van de zon genieten. Achter de Ruïne bi) de Ronde Bank Vrijdag-, zondag- en dinsdagavond 8.30 uur Dany Robin - Daniël Gelin en Marie Daems in een doldwaze pikante historie 18 jaar met Tilda Thamar - Mary Marguet en Catherine Sauvage die het bekende chanson „Paris Canaille zingt." Een film die met ontwapenende luchtigheid de soms wel erg ondeugende avonturen in beeld brengt Zaterdag-, maandag- en woensdagavond 8.30 uur Eddie Constantine - Bela Darvi en Walter Chiari in de spannende film 18 j |aar met Paul Frankeur en Cosette Greco. Eddie Constantine in een nieuwe serie spannende avon turen als verslaggever van een groot Parijs' Dagblad Donderdagavond te 7.00 en 8.30 uur De prachtige verfilming van een historisch feit in Cinemascope José Ferrer en Trevor Howard in Een film die U niet mag overslaan. Een film fantastisch. Een klimax die adembenemend is In de jeugdmatineest Een speciaal WALT DISNEY programma. Tekenfilms en de mooie dierenfilm „De Berenvallei" r I CUiT I ALKMAAR, Spanjaardstr. 8-10, Tel. 4727-5669 Hoflaan 2 Telefoon 2202 4 aug. NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10.30 uur: Vic. Kok GEBOUW „REHOBOTH" v.m. 10 uur: Ds. Jansen BERGEN AAN ZEE v.m. 10.30 uur voorganger Ds. J. J. van Hille Rem. Pred. te Amsterdam, lit. dienst GEREF. KERK v.m. 9 en 10.30 en n.m. 4.30 uur: Ds. G. Brinkman, Schiedam LEGER DES HEILS zondag 12 uur: Zondagschool maandag 20 uur: Openbare Samenkomst donderdag 2 uur: Gezindsbond voor Vrouwen NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Schoorl: Ds. J. H. Klein-Wassink, Bergen n.m. 8 uur te Schoorl Hulppr. E. Wanders v.m. 9 en 10.30 uur te Groet: Ds. S. G. v. d. Haagen, Schiedam n.m. 8 uur te GroetDs. C. Keers, A dam VERBREIDING DER WAARHEID Schoorl, Voorweg 47 v.m. 10.30 uur: Ds. J. Ruys Camperduin, (bij strand) n.m. 3.30 uur: Ds. J. J. Ruys Groet, Achterweg n.m. 7 uurDs. J. J. Ruys GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 8.30 uurDs. A. M. Boeijinga v.m. 9.30 uurDs. A. M. Boeijinga v.m. 10.30 uur: Ds. A. Reen n.m. 5 uur: Ds. G. Y. Vellenga OUD-KATHOLIEKE KERK 's zondags v.m. 8 uur vroegdienst v.m. 10 uur: hoogdienst n.m. 7 uurvespers 's woensdags v.m. 9 uurstille dienst 's vrijdags v.m. 9 uurstille dienst v.m. 10.30 uur: Ds. J. Breukink 4' van 1 tot 22 juli 1957 Geboren: Catharina Geertruida Gerarda, J. M. Staadegaard en E. A. T. Bakker. Gijsberta Cornelia Maria, d. v. C. M. Smit, veehouder, en E. J. van der Aar: Jan Job, z. v. C. F. Ériks, werktuig bouwkundige, en R. E. Schuil; Gerard Albert, z. v. M. H. Jansen, administra- tief-ambtenaar, en A. M. Beentjes; Se- raphina Adriana, d. v. H. W. Korn, stucadoor, en M. W. C. Spijkers. Ondertrouwd: Waal, Hendrikus Jan, 26 jaar, en Ket- tenborg, Ina Cornelia, 23 jaar, Alkmaar: Roozendaal, Gerrit, 28 jaar, en Spaans, Anna Catharina, 26 jaar. Stuurman. Jan, 24 jaar. procuratiehou der, en Blaauw, Gerarda Alberta, 19 jaar; Koenen, Jacques Johannes, 25 jaar, inspecteur, Zaandam, en Bosch, Tecla Veronica, 25 jaar, zonder beroep. Gehuwd: Prinsen. Rudi Edward Ludwig, en Licht- leitner, Suzanna Elisabeth. Haarlem. Overleden: Modder, Dirk, 75 jaar; van Winsheijm, Maria, weduwe van L. Bierman, 74 jaar, Groningen; Koster, Jacob Cornelis Dirk, 66 jaar. Blokker, Pieter, 83 jaar; Botterman, Ka- rel Johannes, 22 jaar. in het tijdvak van 2 juli t/m 14 juli GEVONDEN: Damesjasje, polshorloge, meisjesfiets, zonnebril, portemonnaie, plastic bekers, meisjesvest, briletui, pet P.T.T., bril, zwembroek zelfbinder, aansteker, bal, damespolshorloge, pop, windjack, houten autootje, reparatielijst, afdruksnoer van fototoestel, gouden ring, sleuteltje, por tefeuille, bruin lederen portemonnaie, paar geel rubber kinderschoentjes, por temonnaie, grijze plastic regenjas, beige lederen portemonnaie, rode autoped, groen tasje met poederdoos, duikbril, grijs regenmutsje, Jaeger kindervestje, rozenkrans, gekleurde handdoek, wit kinderschoentje, blauw regenkapje, rijks daalder, rode portemonnaie, gouden trouwring, witte portemonnaie, rozen krans in etui, bril, koffersleuteltje, ken tekenplaat, groene kinderportemonnaie. VERLOREN: Stoffen riempje, gezangenboekje, witte damesschoen, rode autoped, breikous met 4 pennen, blauw wollen pullover, beige lederen portemonnaie, 2 snelbinders, broche, gestreepte handdoek met groen zwembroekje, rijbewijs, motorgereed schap in linnen doek, lichtbruin kinder schoentje, rood regenjack, zwart kleer makerskleedje, rubber zwemvlies, gou den dasspeld, grijs damesvest, rode da- mesportemonnaie, damesrijwiel, slangen leren damesportemonnaie, bruin lederen portemonnaie, geel kinderjasje met rits, goudkleurig damespolshorloge, geel zwarte plastron, bruine portefeuille, geel windjack met capuchon, bruin lederen Veel bromfietsers, die zich pas kort verheugen in het bezit van hun ver voermiddel, maken de fout te snel door de bocht te willen rijden. Met de fiets hadden ze daar toch ook nooit last? Die brommer rijdt toch niet zo veel harder? En het is jam mer om dat vlotte gangetje te onder breken. Maar nu vergist U zich. De snelheid ligt belangrijk hoger dan die van een gewone fiets! Minder Uw vaart vooral bij bochten, anders vliegt U de baan uitEn dik wijls sleept U ook nog een ander mee 1 portemonnaie, zwarte damesportemon naie, bruine portemonnaie, witte plastic portemonnaie, sandalen, vuilnisbak, gou den armband, kinderschepje, notitieboek je, tasje, herenrijwiel, 2 koeien, hengel- top, dameshorloge, portemonnaie met in houd, damesjasje, zakmes, beertje, baco- sleutel, zwembroekje, zwembroek en handdoek, damesmantel, lipssleutel, zwarte hond, shawl, wieldop van auto, actetas, sleutels in etui, sleutels aan een ring, konijn, plastic regenjas, zonnebril in etui, bril, damesjapon, hondenriem, ceintuur, verrekijker, fototoestel, regen jas, poederdoos, autoped. Geboren: Adrianus J. M. z. v. J. Nanne en M. Tesselaar; Simone C. M. d. v. J. Beu kers en P. Rietveld; Yvonne d. v. P. Kootstra en A. Koning; Catharina C. M. d. v. A. Kager en C. G. de Waard, Catharina A. M. d. v. A. C. Borst en A Stam; Hans z. v. VL. Sevenhuijsen en E. E. Mundt; Mieke d.v. J. Snijder en W. M. Offers. Gehuwd: Hermanus C. Denneman en Gerardina M. Roskam; Izaak C. E. Rustveld en Hendrika Verkoren. Overleden: Johanna P. Smith echtg. v. Johannes L. Colee, oud 58 jaar; Neeltje Sleutel echtg. v. Koenraad P. Zuurbier, oud 69 jaar; Christina R. van Leijenhorst echtg, v. Hendrikus Zijp, oud 62 jaar. REMONSTRANTSE KERK Fntdsen 37

De Duinstreek | 1957 | | pagina 2