DE DUINSTREEK Verlichtingsavonden in Schoorl 96 I E Bezoekt lie KEKHIS te broei dl schele free is9 „The Skymasters In en om „Paviljoen Minkema" IX Ongeval Vierdaagse - deelnemers gehuldigd op 4- 5- en 6 augustus G. MEREBOER - GROET Dölle op het Hofplein 99 99 Tweede Blad Vrijdag 2 aug. 1957 Zoals gebruikelijk zal Schoorl ook dit jaar weer verlichtings avonden organiseren. Traditioneel is daarbij de lam pionoptocht door. het dorp met medewerking van een muziek corps. Werden deze dagen in voor gaande jaren altijd in het mid den der week in het topseizoen georganiseerd, om zeer bijzon dere redenen moest dit jaar hier in een wijziging worden ge bracht. Schoorl heeft in de zomer meestal niet over belangstelling te klagen, doch dit jaar komt Schoorl wel in het middelpunt der belangstelling te staan! Doordat de bradery met in gang van dit jaar geen door gang meer zal vinden moest naar een ander object gezocht worden. Nu wilde het toeval dat de heer Van der Kaa, de propa- ganda-chef van de AVRO zijn vacantie doorbracht in Schoorl en zeer gecharmeerd werd door de puzzle-wandeltochten, welke de VVV voor de gasten orga niseert. Dit werd een aankno pingspunt tijdens een gesprek met de heer Van der Kaa en de Voorzitter van de VVV. Het uiteindelijk resultaat is, dat door de AVRO een reportage ge maakt zal worden van zo n puzzlewandeltocht of beter ge zegd de AVRO organiseert in samenwerking met de VVV een puzzlewandeltocht en maakt hier een reportage van, terwijl tevens enige aspecten van het culturele leven in Schoorl belicht zullen worden. Verder zullen enkele gasten geinterviewd worden enz. Nu is een reportage voor Schoorl zelf erg interessant en het is buitengewoon prettig dat we van dichtbij eens kennis ma ken met de reportagedienst en de populaire verslaggever Wim Ruth, maar de gasten hebben er niet zoveel aan en dus moet er nog iets anders gebeuren. Tijdens een bezoek aan Hil versum werd nog eens zwaar ge boomd en het gevolg is, dat Schoorl niet alleen door een re portagewagen wordt bezocht maar dat het geheel een groot feestelijk gebeuren gaat worden! Woensdag 7 Augustus om pre cies acht uur staat de reportage wagen klaar aan de voet van het speelduin om daar .enkele opna men te maken van o.a. gezellige trekkersliedjes welke gezongen worden door jonge mensen die op die dagen de jeugdherberg bezoeken. Voor de muzikale be geleiding hiervan zorgt de heer Wout Meier, Musicus en Volks- dansleraar uit Bergeh. Verder zal ons populaire Fanfarecorps ,,De Vriendschap" concerteren, terwijl de heer Joh. de Leeuw voor enige gezellige West-Friese voordrachten zal zorgen. Al met al dus een gezellige avond, waarbij een ieder vrij entree heeft en dus van harte welkom is. Het speelduin geeft volop ge legenheid tot zitten. Zaterdagavond 10 augustus om 8 uur (de eerste verlichtings avond) trekt de Alkmaarse Post- harmonie door ons dorp, waarbij de kinderen met lampions het tot een kleurig en bont geheel maken. Na afloop van de lampionop tocht een concert door de Post- harmonie. 's Zondags is er voor ieder een gezellig zitje in de café's terwijl er volop gelegenheid is tot dansen. Maandag 12 augustus wordt wel-de-dag. 's Avonds om kwart over 7 vindt de start plaats van de grote AVRO-puzzle-wandel- tocht met een stroom van prijzen, terwijl iedere deelnemer een waardevolle prijs ontvangt. Na afloop van deze tocht, om 9 uur, gaat er iets groots gebeuren op het terrein aan de burgemeester Peecklaan. Daar komt het popu laire dansorkest The Skymasters, o.l.v. de heer Beb Rowold. Om roeper Lex Braamhorst zorgt voor de aankondigingen, terwijl vocale medewerking zullen ver lenen, Greetje Kauffeld en Karei van der Velden. Tijdens dit con cert zal een opname worden ge maakt voor een definitieve uit zending, welke op 15 augustus voor de radio zal worden uit gezonden. In dit radioprogramma zal te vens het klankbeeld over Schoorl te (beluisteren zijn. Tijdens een onderbreking van het optreden der Skymasters zullen de prijs winnaars van de puzzlewandel tocht bekend worden gemaakt. Een bijzondere attractie biedt het optreden van ons Schoorlse radiosterretje Tilly Muskee. Zoals voor velen wellicht be kend, behoort haar eerste gra- mofoonplaat tot de .toppers" en het is dus erg prettig voor ons dat zij die twee liedjes voor ons ten gehore zal brengen. Voor de dansliefhebbers is er gelegenheid tot dansen bij The Skymasters in de grote parasol tent welke op het terrein wordt D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers geplaatst door het Techn. Bu reau voor Tentbouw in Hilver sum. Werkelijk iets zeer bijzonders op het gebied van tentbouw en wij raden U aan hier eens bij zondere aandacht aan te willen besteden. Voor verdere bijzonderheden betreffende het gehele program ma verwijzen we U naar de re clamebiljetten in het dorp en in de omgeving, en de komende advertentie in dit blad. Bij voorbaat wensen we allen die deze avond aanwezig zullen zijn reeds veel plezier en we twijfelen er niet aan of dat zul len velen zijn. ÉlMlil ...v.... Greetje Kauffeld Camperduins pionier maakt interieur van zijn zaak tot een droom. Het overbelast zijn van hotels, pensions en gemeubileerde wo ningen, krioelende mensen massa's op stranden van bad plaatsen als Scheveningen, Zand- voort en Noordwijk, noodzaakt vele vacantiegangers en dagjes mensen de route te verleggen en eens een bezoek te brengen aan rustiger oorden. Een van deze, in vergelijking met bovenge noemde badplaatsen, rustige en desondanks steeds meer in het middelpunt van de belangstel ling komende plaatsjes is Cam perduin. Het eindigen van de duinenreeks, het begin van de Hondsbossche Zeewering is een bezienswaardigheid op zichzelf en maakt van Camperduin een badplaats met apartheid. Maar niet alleen het spreken de contrast tussen natuur en mensenhand tekent Camperduin; het is niet in de laatste plaats een ontzaggelijk grote hoop keien, waarover Camperduin het (onplezierige) voorrecht heeft te beschikken en die de vreemde ling suggereert te zijn aange land in een omgeving van voor historische begraafplaatsen. In derdaad, waren het maar hunne bedden, Camperduin zou er aan trekkelijker door worden ge maakt. Degenen, die toch nog de moeite nemen, wagen, motor of brommer aan de kant te zetten en het tegelpad af te wandelen, alwaar in feite voor een bad plaats als Camperduin een bou levard diende te liggen, zien ginds in de verte een aantal vlaggen wapperen, welke uit eindelijk nog een teken van le ven verraden. Het zijn de vlag gen van „Paviljoen Minkema", dat in de loop der jaren een goede reputatie heeft verwor ven. De architectuur van het pa viljoen, omringd door terrassen, welke alle een voortreffelijk uit zicht bieden op zee en strand, getuigt van smaak. Door middel van patrijspoor ten wordt het restaurant van de dancing gescheiden, het restau rant, dat plaats biedt aan onge veer 100 personen, en waarin dagelijks talloze specialiteiten, zoals kip en paling vele honge rige magen doet stillen. In de dancing treffen wij een intiem dansvloertje aan, terwijl des avonds van 8'1 uur een or kestje o.l.v. de bekende radio accordeonist Jan Gorissen het publiek op zeer muzikale wijze Op de hoek Bosmansweg Duinweg vond een dezer dagen een botsing plaats tussen een bestelwagen van Schrama uit Bergen en een luxe wagen. De vrouwelijke passagier uit de luxe wagen, die onbewust van hetgeen haar te wachten stond naast de bestuurder een boek zat te lezen, kwam hierbij in onzachte aanraking met de voorruit en liep een lichte her senschudding op. De auto werd ernstig beschadigd. In hetzelfde tijdvak vond er een gecompliceerd verkeersonge val plaats op de Rijksweg te Schoorldam ter hoogte van de plek waar het voormalige lo- caaltreintje van Schoorl naar Alkmaar, de Rijksweg overstak. Hier stak een jongen van ca. 10 jaar op een fiets het rijwielpad plotseling over, waardoor twee bromfietsberijders ieder van een andere richting komende met el kander in botsing kwamen. Hier kwamen de berijders van genoemde bromfietsen er af met schaafwonden aan de handen, terwijl de voertuigen ernstiger beschadiging kregen. bezig houdt. Het hoogtepunt van dit alles beleven wij echter des avonds om pl.m. 10 uur, wan neer alle lichten uitgaan en een exclusieve verlichting de aanwe zigen de idee geeft zich in een sprookjesland te bevinden. De muziek verstomt dan en geeft een ieder de gelegenheid ten volle te genieten van lichtgeven de palmen, planten en bomen, welke de dansvloer omringen en van het, door de heer Chr. Wie- dijk verbazend goed nagebootste aquarium. Op de achtergrond van dit alles ten slotte een be wonderenswaardig schouwspel van al hetgeen zich op de zee bodem pleegt af te spelen, wat een verbluffend romantisch ef fect geeft en waarmede men maar zelden langs de nederland- se kust wordt geconfronteerd. Wij wensen de heer Minkema veel succes toe. Gevondenen verloren voorwerpen In het tijdvak van 25 juli 1957 t/m 30 juli 1957, werden als gevonden opgegeven bij de groeps commandant der Rijkspolitie te Schoorl bankbiljet, ring, 2 badminton- rackets, damespolshorloge, sleutel, shawl, sleutelring met sleutel en flesopener, padvindersriem, brillen- koker met bril, windjack, (dames). In hetzelfde tijdvak werden bij de Postcommandant der Rijkspo litie te Groet als gevonden op gegeven bril waarop zonnebril bevestigd, paar sokken, kinderbril, kinder broekje, portemonnaie met inhoud 4 sleutelbossen, kunstgebit, vest, paar kinderschoentjes, dameshand schoen, portemonnaie met inhoud, zakmesje, etui met bril, portemon naie met inh. dameshandschoen, kinderschoentje, etui met bril, bril, tas met inhoud. Zaterdagavond om kwart voor acht arriveerden de Schoorlse deelnemers aan de Vierdaagse, na eerst in Alkmaar door de voorzitter van Wandelkring Alkmaar gehuldigd te zijn, in Catrijp, waar een talrijke menig te reeds stond te wachten om deze stoere knapen een hartelijke ontvangst te geven. Na de eerste begroeting door de ouders en het in ontvangst nemen van de bloemen, ver welkomde de heer v. Bakkum de deelnemers en feliciteerde hen met het volbrengen van deze door regen geteisterde en daar door zo zware vierdaagse af standsmars. Spr. schetste in het kort hoe door een goede samenwerking en met roedewerking van andere verenigingen de uitzending mo gelijk was geworden. Hierna sprak Pastoor Greite- mann de wandelaars toe en leg de daarna de nadruk op het aandeel cal de heer Ruis en zijn echtgenote in deze hadden, als mede de heer Hageman en Lou- we, die als verzorgers de deel nemers dag in dag uit vergezel den, er voor zorgdragende dat een ieder volgens een van te vo ren uitgestippeld plan op tijd zijn verzorging kreeg. Namens de ouders van de deelnemers sprak de heer Hof tot de vader en moeder van de groep, zoals hij hen terecht noemde en bedankte hen voor de wijze waarop zij met hun kin deren waren opgetrokken, en bood mevr. Ruis, die voor deze week het moederschap had over genomen, een fraaie dressoir loper aan, terwijl de heer Ruis als leider van de groep een niet minder fraaie asbak werd aan geboden. Zichtbaar verrast voor deze waarderingsuiting bedankte me vrouw Ruis met de woorden: „Het is erg lief van u allen, maar is dit nu wel nodig?" De heer Ruis vertelde de aan wezigen het een en ander over de moeilijkheden waarmede de wandelaars van het Vierdaagse legioen te kampen hadden, hoe de derde dag de zwaarste route was, men moest toen, na reeds 25 km gelopen te hebben en met nog 15 km voor de boeg, over een viertal heuvels van ca 125 m hoogte. Twee van de deelne mers kregen hier inzinking op inzinking en men kan zich voor stellen dat mijn zucht hoorbaar was, toen ik hen twintig minu ten voor het sluiten van de Fi nish zag binnenkomen. Tenslotte bedankte spr. de heer v. Bakkum, die voor de ontvangst had zorggedragen, de besturen van div. verenigingen voor de fin. hulp, de heer J. Stam voor al het werk dat deze in zake de wandelsport vereni ging doet en de talrijke aanwe zigen voor de belangstelling. Als de melkboer belt Gedachtig het liedje: „Als ik eenmaal op mijn fietsbel bel, nou dan weet je 't wel", zijn thans de melkbezorgers er toe overgegaan door middel van een bel de afnemers te waarschu wen, datnu ja u weet het wel. Voor de huismoeders dus een ongemak meer en voor de be zorgers hoogstwaarschijnlijk tijd winst. Bakkers en kruideniers heeft men er nog niet mee gezien. ü'ftt'Cl'StiA&'Cb'G' O'&ft&l'C'OLlf (WAAR GMTGu HEEN SNEL VOEr VERGETEN NOOtT 1 GEZICHT VAN ZtlN V'JAHDEN {BENJE EK ZEKER {WH OAE DUALIO- HEM ACH TERN, IK HE6 NOC, EEN Re KEN/HG TE YEKETE, MET banket1 hol HET INEEN BODE STIER bepraat hen. HET NIC UNS Ex- en interieur van parasoltent li»' 'V - - V"" -- Vw, s C - - □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□ooonoooDooaaop Aanbevelend: HOUTWAREN SPECIALIST Prima kwaliteit import stoelen, onverwoestbaar, in blank gelakt en notenkleur per stuk f 11,98 Ook zeer geschikt voor zalen, cantines en dergelijke Zeer sterke massieve beukenhouten tafels. Bladmaat 80 x 120 cm, slechts f 37,45 Alkmaar, Tel. K 2200-6698

De Duinstreek | 1957 | | pagina 5