Osmia KUNT FORTEX klaverjas - drive HEROPENING P. MEIJER v/h Knijnsberg U.V.V. Spoorboekjes C. Oldenburg De kunstkring volgt de mode stap voor stap FORTEX is „heer"-lijke kleding! Ztê&f f. 109.' De klaverjasclub B.S.V. KNIP DIT UIT! KNIP DIT UIT! r~ Schoorl's Warenhuis (Met verrassing voor de kinderen) Nederlands Roode Kruis De Kunstkring opende het winterseizoen met de opvoering van ,,'t Konijn en ik", blijspel in vijf bedrijven door Mary Chase, opgevoerd door het Toneelgezel schap Johan Kaart. Voor dege nen, die tevoren met de inhoud van dit stuk geen kennis gemaakt hadden, hetzij door het lezen ener bespreking in de bladen, dan wel door het bijwonen ener opvoering in Amsterdam of el ders, was het aanvankelijk iet wat moeilijk zich bewust te wor den, waarop de bedoeling van dit stuk was gericht, doch dat werd na het eerste bedrijf reeds beter. Johan Kaart heeft zich in dit stuk laten kennen als een ras-artist, doch ook de andere toneelspelers en -speelsters wa ren in hun diverse rollen uitste kend. Zij zijn het geweest, die door hun uitstekend vertolkte rollen er toe hebben bijgedragen, dat het spel van Johan Kaart zich in zijn volle kracht kon ont plooien en daarom komt ook hen, stuk voor stuk en allen tezamen, een apart woord van lof toe. Een woord van dank aan de Kunstkring voor haar goede keuze om het seizoen met zulk een stuk te openen, mag niet ach terwege blijven. Donderdag 17 oktober hield de U.V.V. een contactmiddag voor haar leden in de serre van de Rustende Jager. De voorzit ster der afd. Bergen, mevr. A. Huygens-Bruynzeel opende de bijeenkomst en gaf een korte uiteenzetting over het doel van deze middag. In de U.V.V. is een los verband tussen de werk sters. Elk doet haar werk, maar velen kennen de werksters, die in een andere tak van dienst werken, niet eens. Hoe wordt er m de U.V.V. gewerkt? Als vrij willigsters ten bate van de ge meenschap. Het geld, nodig voor de werkzaamheden komt vrij willig binnen. Waar van de werksters werk gevraagd wordt, kan niet ook nog geld gevraagd worden. De manier van werken wordt vergemakkelijkt, door de gemeente in wijken te verdelen, met elk een of twee wijkhoof- den. De wiikhoofden zorgen voor werksters voor het werk, dat in hun wijk gedaan moet worden. De werksters gaan voor hulp in 'hun werk of bij rampen naar de wijkhoofden voor ver dere instructies. Het werk is in verschillende diensten ingedeeld. De Vrien dendienst heeft tot doel het hel pen bij ziekte van de huisvrouw. Niet voor lange tijd, maar tot familie kan inspringen of een andere regeling getroffen is. De Autodienst rijdt zieken naar doktoren en ziekenhuizen te Alk maar en maakt kleine ritjes door de duinen, met degenen, die daarvoor in aanmerking komen. De Bejaardendienst reikt, waar nodig, de helpende hand. De Naaikamer, waar de stemming altijd even opgewekt is, verzet per jaar heel wat stop- en naai werk. Tafeltje dek je bezorgt de heerlijke maaltijden, welke door de Zusters Ursulinen verzorgd worden, thuis. Het Postzegel- werk bestaat in de verkoop ten postkantore, enige weken lang, van kinderzegels. Het Braille- werk bestaat in het in braille schrift overbrengen van boeken voor blinden. Dit werd deze middag gedemonstreerd met de braille-schrijfmachine. Dit brail- leren is een eenvoudig werk. Snelheid op de "machine wordt, evenals bij het typen, door rou tine verkregen. Het werk eist natuurlijk accuratesse, maar het is gemakkelijker te leren, dan typen en de blinden wachten op ons. Ze kunnen zonder ons niet lezen. Doof-blinden zijn zelfs geheel op het braille-schrift aan gewezen. Werksters, die dit werk geregeld doen en willen doen, zijn er in Bergen wel, maar er zijn op het ogenblik twee machines te kort. De ma chines kosten 175.per stuk. Wie mee wil helpen de. benodig de 350.bijeen te brengen, sture zijn gave aan mevrouw Huygens, waarna, de U.V.V. voor de aanschaf kan zorgen. Burgerlijke Stand BERGEN Boekh. Oldenburg - Schoorl GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen verkrijgbaar aan het Groepsbureau der Rijkspo litie te Bergen (Nh.), Karei de Grootelaan 17, dagelijks van 10-11 uur. SCHOORL Schaakuitslag „SCHOORL" Boekhandel niet alles weten Clivia's in de zomer. Clivia's moeten ook in de zomer vol doende water en eenmaal in de week vloeimest hebben. De bla deren regelmatig afsponsen. Uw oude plant behoeft meestal niet verpot te worden. Grote poften zijn niet goed. Inktvlekken in een lederen tas. Deze laten zich dikwijls goed verwijderen door uitwassen met zeep. De voeding van kippen. De beste voeding voor een legkip is als volgt: 's morgens ochtend- voer 1 volle lepel per kip, 's mid dags wat groenvoer (sla en paardesla) en 's avonds wat hard voer (mais, gort e.d.). Wanneer u aardappelen met wat meel bestuift, worden ze mooi bruin bij het bakken. Wanneer u een cake maakt, maak dan een holte in het mid den van het deeg. Zodra de cake klaar is, zal het middengedeelte gelijk gekomen zijn met de ran den. FAMILIEBERICHTEN Heeft u slakken op bonen? In de handel is z.g. slakkendood verkrijgbaar. U kunt het echter ook proberen met ongebluste kalk, patentkali en kopersulfaat 10 1, dat u om de aantastings plaats moet leggen. Tentzeil waterdicht maken, kan geschieden met een oplos sing van loodacetaat en aluin, van elk 125 gr. in 3 a 5 liter lauw water. Het tentzeil moet u 24 uur in het mengsel laten staan. Daarna laat u het in de lucht drogen. In geen geval het zeil uitwringen. Planten hebben lucht nodig. Ook planten zijn levende wezens en hebben geregeld lucht nodig. Daarom moeten we 's avonds als het benauwd is in de kamer, of als er veel rook hangt, even het raam openzetten. Echter niet zo, dat de planten op de tocht staan, want daar kunnen ze niet tegen. Ook kunnen daardoor ge makkelijk luizen op de planten komen. Hebt u maar enkele druppels citroen nodig, prik dan een gaat je in de citroen, pers de drup pels er uit en het kleine gaatje zal weer dichttrekken, zodat de citroen niet zal uitdrogen. xxxxxxxxx: xxxxxxxxx: VRAAG EN AANBOD VORTEX in „DE OUDE PRINS" Mevr. J. Beeldman-Klingeler Uw (amilieberichien plaatsen wij gaarne in dit blad Voor Hoogtezonnen Frans Posthuma-drogist op a.s. woensdag 30 oktober, 14.30 uur van Ijzerhandel en Electr. Inst. Bureau V Afd. Bergen Mevr. BLOK, Nieuwe Bergerweg 38 Telefoon 2519 7 okt. tot 14 okt. 1957 Geboren: Peter Jelle, z. v. Jacob Hot tentot, en Spreeuw, Jannetje; Josephina Maria Cornelia, d. v. Schaper, C. S. M.. en M. Tamis. Ondertrouwd: de Boer, Laurentius Ja cobus, 56 jaar, en Dolsma, Albertien. 54 jaar. Overleden: van der Stokker, Maria ohanna, echtg. v. Pullen, G. 68 jaar. Wolf, Johannes, 61 jaar. Backer, Johan na Catharina, wed. v. Verweij, H. J. E,, 84 jaar. WINTERDIENST ingaande 29 september Verkrijgbaar bij in het tijdvak van 7 okt. t/m 14 okt Verloren: windjack, portemonnaie, speelgoedauto, boodschappentas, tas m. inh., glacé dameshandschoen, halsdoek, vulpotlood, hangertje, sleuteltje, zieken- fondskaart, schooltas, parapluiehoes, gouden oorknop, bruine glacé hand schoenen. Gevonden: kalkoen, zwarte bouvier, onderwaterbril, hond, zw. windjack, glacé handschoen, broche, koffertje, handschoen. 23 oktober 1957 C. Konijn - G. Cijs 01 v. Loo - Diderich Sr. 01 Diderich Sr. - H. A. Dorré 10 P. Dalberg - C. Visser 01 H. Diderich - C. Visser 10 J. L. Coenen - P. Daalberg 1 0 de Boer - J. L. Coenen 1—0 G. Cijs - H. A. Dorré 01 de Boer - J. v. Loo 01 j. v. Loo - H. A. Dorré 10 C. den Das - H. Diderich afgebr. r graag een Sinterklaas, maar welke? Dun, breed schrijvend, soepel of hard? Osmia heeft 13 mogelijk heden. 14 Krt gouden pen met duurzame Ormiiridiumpunt, praktisch vulsysteem en veiligheidsclip. Al vanaf 17.90. En met liefst 10 resp. 25 jaar schriftelijk! garantit tegen slijtage van de penpunt. i >11** i. -- Laanweg 35 Schoorl Importeur: Rikker» IWA De heer en mevr. N. J. Peereboom-Roos, Bergerweg 4, Bergen Nh. geven hierbij kennis van het voorgenomen huwelijk van hun zoon Nicolaas Jan Hendrik met Kathleen Loretta Hewitt dochter van Mrs. E. Hewitt en wijlen John Hewitt. Het huwelijk zal plaats hebben op 2 nov. 1957 te Vancouver (B.C.), Canada. BERGEN, 22 okt. 1957 Toekomstig adres: 5415 Manitobastreet, Vancouver (B.C.), Canada Op zondag 27 oktober a.s. vieren mijn pleegouders, de heer en mevr. Th. Knijnsberg en W. Knijnsberg-Zwaan hun 40-jarig huwelijk. Hun pleegzoon Anton Schoorl, oktober 1957 Laanweg 40, „Cleyn Martijn" Receptie op 27 oktober 1957 van 3.30-5.30 uur, in hotel „De Roode r uw" te Schoorl. Zij nemen hier- le tevens afscheid van hun ge- te clientele. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belang stelling en medeleven, tijdens ziekte en na het overlijden van onze lieve Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader de heer NIC. HOEBE zeggen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder de Heren Doktoren en Zusters St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar. Uit aller naam: FAM. HOEBE BERGEN Nh., oktober 1957. DANKBETUIGING Wij betuigen onze hartelijke dank, voor de blijken van deelneming, na het over lijden van onze geliefde Man, Vader en Grootvader JAN BESSE in het bijzonder Dr. Brust voor de me dische hulp, de Weleerw. heer Ds. de Jong voor de troostvolle woorden tot ons gesproken en de begrafenisver. „De Laatste Eer" voor de keurige teraarde bestelling. Mevr. J. Besse - de Geus kinderen en kleinkinderen GROET, oktober 1957. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank. voor de vele blijken van deelneming ontvangen na het overlijden van onze lieve Man, Vader- en Grootvader J. W. STRIKKER In het bijzonder Dr. Risselada voor de medische hulp, Ds. C. M. de Jong voor de troostvolle woorden tot ons gesproken en de Begrafenisvereniging „De Laatste Eer" voor de nette teraardebestelling. Uit aller naam: M. C. Strikker - Assendorp SCHOORL, Oktober 1957 Gevraagd net meisje voor de morgen uren. B. Kuypers, Kleine Dorpsstraat 7, Bergen. Biedt zich aan: net meisje, 17 j„ voor winkel of licht huishoudelijk werk. Br. onder letter B, kantoorboekhandel Thomas. Bergen. Let eens op dit 1 rij - 3 knoops costuum! Korte smalle revers, de twee bovenste knopen gesloten Zó bent U modern ge kleed zuiver wollen kam- garen in het garen ge verfd vormhoudend bin nenwerk vlotte italiaanse dessins ''Wf X Afwasmeisje gevraagd, van 's avonds half 6 tot 7 uur. Aanm. Klein Zwitser land, Schoorl. Gevr. zo spoedig mogelijk een leerling of halfwas smid of machinebankwerker. Smederijconstructie werkplaats. Fa. N. Hoebe, Bergen. Te koop gevraagd: oude mahonie stoelen, voltaire, fauteuil of bank en of ronde mah. tafel. Br. no. 520. bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop aangeboden enige gebruikte dames- en herenrijwielen. Sportmodel. Rijwielhandel Vasbinder, Breelaan, telef. 2575 Te koopvan Delfts til-opkinderwagen i.g.st. Anthoniusstraat 10, Bergen. Te koop: speelgoed in prima staat, grote keuken met licht, poppenwagen, school bord e.a. Belt, Kogendijk 78. Mevr. Stoel, Buerweg 1, Bergen vraagt nette werkster voor één of meer ochten den per week. Te koop in pr. st. z. jongensrijwiel en voetbalschoenen, leeftijd 8-13 jaar. Burg. Peecklaan 7, Schoorl. Te koop goed Radiotoestel f 25.— Slotlaan 2, Schoorl. Te koop een in goede staat verkerende Godinkachel a f 17,50. Breelaan 45, Bergen, bovenzijuitgang rechts. Te koop: 1 pers. 3 del. veren bedstel, 1 dressoir (eiken), 1 ameublement (eiken), 1 salontafeltje (eiken). Dorpsstraat 84a. Te koop gevraagd voor zelf bewoning te Bergen een behoorlijk woonhuis (3 slp.k.) Br. onder nr 2015, De Haan's boekh.. Bergen. WONINGRUIL Aangeb. te Alkmaar fraaie middenst. woning (omg. Sportpark): kamer-ens., 2 gr. en 2 ld., sl.k., gr.zolder, tuin (Z) met sch., huur f 72,— p. m., of nieuwbouw met lagere huur. Gevr. woning te Schoorl of Bergen Br. m. sp. Alkmaar, Veer- straat 1, (Tel. 02200-2889) Juwelier ,,'t IIOPFOnhUJ'S" Antiquair Grote sortering antieke sieraden Reparatie van Goud en Zilverwerk Ruinelaan 6-8, Bergen organiseert op zaterdag 26 oktober a.s. een grote Aanvang 's avonds 8 uur Prachtige prijzen □□□□aaaacinDciacmaaDaBDaaa Loop niet langer met pijnlijke voeten! Maar wendt U tot een ervaren Pedicure, Med. Gedipl. Let op het adres: Sig. Mag. „Panter" Oosterweg 13, Bergen, Telefoon 3002 Spreekuur: maandag van 2-5. Andere dagen aan huis te ontbieden volgens af spraak. Manicure, Steunzolen, volgens gipsafdrukken, Likdoorns, Voetwratten, Beenmassage. BESPREEKT vooral VROEGTIJDIG Telef. 3002 Telef. 3002 Rustig echtpaar 70 jaar, zoekt kamer, slaapkamer en keuken, al of niet ge meubileerd voor permanente bewoning te Bergen of Schoorl, niet ver van bos of duinrand. Zonodig genegen in juli en aug. te ontruimen. Br. met opgave van huurprijs onder no 2011 aan De Haan's boekh.. Bergen. WONINGRUIL Aangeb. in A dam, P. Aertszstraat, 2e Bovenhuis, huur f 49,50 p.m. Gevr. woning in Bergen. Br. onder nr.x 2014, De Haan's boekh., Bergen. Te huur voor 1 of 2 dame s grote zit- eetkamer, 2-pers. slaapk., gebruik van keuken, telefoon en douche. Denker, Dorpsstraat 36, Bergen. Aangeboden in Bergen Nh.. gemeubi leerde zit- slaapkamer in het centrum van het dorp voor dame of heer b.b.h. Telefoon 2643. Thuiswerk gevraagd voor breimachine. Mevr. Wijnjeterp, Hogenolweg 22, Groet Serviezen van de bekendste huizen. Gero zilvium- en zilmeta Glaswerk en kristal „Leerdam" Grote sortering kop en schotels. Uitgebreide collectie kunstnijverheid. Hereweg 34. Schoorl, Telefoon 388 Opent wederom de gelegenheid de cursus E. H. B. O. te volgen, welke gegeven zal worden door Dr. B Bulstra, in de Openbare School, Spaanse Pad, te be ginnen op donderdagavond, 7 november a.s., 8 uur. Opgave hiervoor bijt Kosten f 7.50, wat terug gegeven wordt indien na het behalen van het diploma E.H.B.O., toetreden tot de kolone E.K.K. volgt. HET BESTUUR

De Duinstreek | 1957 | | pagina 3