t V.V.V» Bergen-Binnen vrij van schulden Weet U hUuwc foil af folie-tui is ook een geschenk Mr. Opt. PASTOOR - Bergen Nh. T entoonstellings-nieuws Het Humanistisch Verbond te Bergen Amateur tentoon stelling K.C.B. Bazar van de Vrijz. Herv. Vrouwenvereniging Aan de Kindervrienden van Bergen Con Amore in de Rustende Jager LLV.V. Bergen BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Fa J SMIT Jr ALKMAAR' Span'aardstr- 8'10' Tcl' 4727-5609 Schoorl's Kinder- en Meisjeskoor Gecombineerde Jaarvergadering Klaverjasdrive GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om in afwijking van het Uitbreidingsplan aan de heer P. Wildeboer, wonende te Schoorl, Hereweg 50, vergunning te verlenen tot het stichten van een tim merwerkplaats c.a. op het perceel in Sectie C, Nr. 1499, gelegen aan de Hereweg. De hierop betrekking hebbende stukken liggen tot 23 november a.s. ter secretarie der gemeente (afd. algemene zaken) ter inzage. Bezwaren tegen dit voornemen kunnen schriftelijk tot genoemde datum bij de Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Dezer dagen heeft de V.V.V. Bergen-Binnen aan de gemeen te de laatste termijn ad 2000.- afbetaald ter delging der voor enkele jaren verstrekte lening in rekening-courant ad 12.000, welk bedrag moest dienen om de schulden der V.V.V. Bergen te voldoen, welke aanwezig wa ren toen het huidige bestuur zijn functie aannam. De V.V.V. Ber gen-Binnen is thans vrij van schulden en wij hopen, dat dit immer zo mag blijven. Dat dit resultaat in enkele ja ren is bereikt, is ongetwijfeld grotendeels te danken aan de werkzaamheid van de heer W. J. Smit, die kort na het tot stand ko men derlening bij de gemeente, op een wenk van de burgemees ter Dr. W. Huygens, door het bestuur als administrateur is aangezocht. De heer Smit, die in de wereld van het gas een welverdiende reputatie heeft verworven als gasdirecteur, als mede-oprichter van de Gaspool en als adviseur van diverse ge meenten inzake oprichting, bouw en afbraak, alsmede verkoop van gasfabrieken, heeft zich reeds vóór zijn vestiging in Bergen, als een kundig admini strateur, een goed zakenman en een succesvol beheerder van ka pitaal doen kennen, zodat hij voor de V.V.V. wel de geschikt ste persoon was. Zoals men uit de vele recla mes kunt opmaken, begint a.s. zaterdag wederom de jaarlijkse Ibeko-tentoonstelling. Ibeko be tekent in Bergen kopen; dat wist men reeds! Wanneer men straks deze vijf daagse Beurs bezoekt, zal men ook weten, dat men ook werke lijk in Bergen kan kopen. De Ibeko toont, dat de Ber gense standhouders in sortering en prijzen niet meer achterblij ven bij de stad. Tijdens deze vijf dagen tre den op gezette tijden radio-ar- tisten op, zodat men het nuttige met het aangename kan combi neren. Bergen zal wederom trots kunnen zijn op deze midden- standsaktiviteit. De gezamenlijke standhouders roepen de bezoekers een harte lijk welkom toe. Reeds enige keren in het vo rige seizoen organiseerde de gemeenschap Alkmaar en Om streken" van het Humanistisch Verbond een bijeenkomst in Ber gen. De belangstelling was steeds groot en dat is niet ver wonderlijk. Er wonen hier velen die humanistische ideeën koeste ren en de gelegenheid door le zingen en gesprekken deze ge dachten te verhelderen, gaarne aangrijpen. Ook dit seizoen organiseert het Humanistisch Verbond twee zondagmorgenbijeenkomsten. De eerste vindt plaats op zondag 1 7 november a.s. in hotel ,,De Oude Prins". De heer J. M. van Dan- sik uit Den Haag zal spreken over ,,De hedendaagse literatuur en schilderkunst als tijdsver schijnsel". Voor dorpen als Bergen en Schoorl, waar zovelen belang stelling voor artistieke uitingen hebben, zeker een interessant onderwerp. (Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie.) Door het invoeren van een nieuwe wijze van boekhouden, door een minutieuze en nimmer- aflatende controle, door een goed beheer der gelden en een juist inzicht in financiële aange legenheden toe te passen, heeft hij zowel de dank der V.V.V. als die der gehele gemeente ver diend. Het is een jaarlijks gebruik geworden, dat het K.C.B. in haar zaaltje een expositie orga niseert van werk van niet-be- roepskunstenaars uit Bergen, Alkmaar en omgev. Zo ook dit jaar en wel gedurende de week ends 23-24 november, 30 novem- 1 december en 7-8 depember. Werk kan worden ingeleverd op woensdag 20 november aan de kunstzaal (de Rustende Ja ger Bergen N.H.) van 89 uur des avonds, doch uitsluitend na voorafgaande schriftelijke aan melding aan het secretariaat Eeuwigelaan 41 te Bergen vóór 19 november a.s. Er is dit jaa,r géén beperking gesteld wat de aard der techniek van het werk betreft. De bazar, die op 2. 4 en 5 no vember werd gehouden ten bate van de restauratie der Ruïne- kerk is een succes geworden, dat de organisatoren de Vrijz. Herv. Vrouwenvereniging veel voldoening geeft. De sfeer tijdens deze dagen was zeer feestelijk, de localiteit was bij zonder gezellig en het finantiële resultaat overtrof de verwach tingen. Het eindcijfer van de bruto-inkomsten is 3728,11. Het blijkt, dat de bazar, die omstreeks deze tijd ieder jaar wordt gehouden een gevestig de naam begint te krijgen in Bergen. Een bijzonder woord van waardering mag nog wor den geuit jegens de zeer velen, die een grote of kleine gift in geld of natura schonken. Niet minder dan 150 personen of za ken bewezen op die manier hun belangstelling. De vereniging kan bij haar vierde lustrum dan ook bogen op een gezond leven en op de waardering van zeer velen voor haar werk. De prijzen zijn op de volgende nummers gevallen: Prijzen op nummers van de huis aan huis verspreide folders: no. 11, 494, 225, 676, 912, 1128, 1385. 1694, 1943 en 2070. Prijzen op entreebewijzen: Zaterdag: een strijkijzer op rose no. 363. Maandag: een fietstas op oranje noJfQA. Dinsdag: een straalkachel op oranje no. 329. De vijfhonderdste bezoekster was mevr. Stolk-Overdorp. De kinderfiets viel op lot no. 91 en werd gewonnen door de fam. Koster-Moot. De mand levensmiddelen werd met no. 126 gewonnen door me vr. Nieuwenhuijsen-Verweij. De lengte van het lint was 10.28 m. Ie prijs: mevr. Besijn- Korver; 2e prijs Janneke Guer- monprez. Hoogste punten met pingpong bal: zaterdag Corja Bekius; maandag de heer Mak, dinsdag mej. Bras. Hoogste punten met ringwer- pen: maandag S. Boorsma en dinsdag K. Beeldman. Schiettent: zaterdag le prijs de heer Bloothoofd, Schoorl. 2e prijs mej. Nieuwenhuijsen. Diverse verlotingen: Ontbijtlaken: mevr. van Op- huysen; met wol geborduurd kleed: mevrouw Hetteling-v. d. Eem; wandkleed: Mieke Prins: blauw kleed: mevr. Akerboom: Damestruitje: mevr. Hetteling; damast tafellaken: mej. R. Scher- merhorn; schelp: fam. Roozen- daal; zakdoekje met frivolité: mevr. Boot-Groot. KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL EGMOND AAN ZEE ALKMAAR Reisvereniging T. en 0. Een reeks van opgewekte en goedgezinde mensen verenigde zich op maandag 4 nov. in het T. en O. verenigingsgebouw aan de Kogendijk, om de Algm. Ver gadering van de Reisvereniging bij te wonen. Deze ver. die een groot jaar geleden zelfstandig werd, welke zelfstandigheid in houdt. dat ook niet-leden der Buurtver. T. en O. kunnen toe treden, houdt zich echter aan het voorbeeld der moedervereniging en houdt na afloop van het ver enigingsjaar een openbare verga dering, om jegens de leden reke ning en verantwoording af te leg gen, eventuele bezwaren uit de weg te ruimen en haar toekomstige plannen bekend te maken. Zo ook thans. Voorzitter Louwe opende de vergadering en heette de aanwe zigen welkom en sprak zijn vol doening uit over het feit, dat de laatst gemaakte reis bij de deel nemers zo in de smaak was ge vallen. Zo iets is altijd beter dan kritiek achteraf. Daar de reisbe schrijving reeds in het orgaan der buurtvereniging was verschenen viel er voor de secretaris niet veel te vertellen, waarna de penning meester, de heer Van der Heyden zijn boeken en bescheiden op ta fel bracht om zijn rekening en verantwoording te doen. Ook dat bleek weer prima in orde, terwijl hij *kon mededelen, dat de kas sloof met een batig saldo van ruim 48.Voor zijn secuur beheer werd hem door de voor zitter dank betuigd. Na uitvoerige besprekingen over het voor- en nadeel werd eenparig besloten de volgende reis niet na, doch vóór het aan breken van het seizoen te doen plaats vinden. Tevens wilde men des morgens wat later vertrekken, teneinde de deelnemers eerst ge legenheid te geven in Bergen ter kerke te gaan, daar het tijdverlies op de route der reis kan worden gecompenseerd. Ook kunnen er, zo deelde de penningmeester mede, nog enkele leden worden aangenomen, die zich ten zijnent kunnen aanmelden aan het adres Van Blaaderenweg 6. Eén dezer dagen werd weer de bekende St. Nicolaas-circu- laire huis aan huis bezorgd. Hierin wordt U met klem ver zocht met milde hand te geven aan de collectie, die volgende week gehouden wordt door de St. Nicolaascommissie Bergen voor de kinderen van alle ge zindten. Door een prettige sa menwerking van alle hoofden van scholen met enige burgers buiten schoolverband is dit mo gelijk. Deze collecte, die zorgt dat alle kinderen een feest wordt aangeboden, passend bij hun leeftijd, moet zo zorgvuldig mo gelijk plaats vinden. Dan alleen kunnen de kinderen royaal ont haald worden. Willen daarom allen, die de jeugd een warm hart toedragen, zich opgeven bij de hier onderstaande adressen, om te helpen bij de collecte? De wijken zijn klein en als tegen prestatie biedt de St. Nicolaas commissie U een toegangsbewijs aan voor de marionetten-voor stelling door Bert Brugman in de Rustende Jager op 5 decem ber. Het is weliswaar een kin dervoorstelling, doch op zon hoog peil, da.t ook volwassenen er zeer van zullen genieten! Geeft u zo spoedig mogelijk op bij: de heer Kok, Brederode school: de heer Doria, Berger School- ver.; de heer Breunesse, Chr. School; de heer v. d. Klundert, St. Adel- bertusschool; Zr. Werenbrieda, St. Ursula- school; Zr. Irmgardus, St. Angelo kleu terschool; Zr. Modesta, St. Bernadette- kleuterschool; mej. Vennik, Jan Hogervorst- kleuter school; mej. Draaisma, Tuin- en Oost dorp kleuterschool; mej. Zeldenthuis, Chr. kleuter school; mej. Zeiler, Bergen aan Zee. Voor een geheel bezette zaal gaf de accordeonvereniging Con Amore een uitvoering onder lei ding van haar dirigent, de heer A. v. d. Wolff. In de eerste helft van de avond kwam Con Amore aan spel. terwijl in de tweede helft Con Zelo uit Alk maar onder leiding van dezelfde dirigent zich liet horen. Dirigent v. d. Wolff verstaat de kunst zijn leerlingen tot mu sici op te leiden, zodat deze avond er een geworden is van een behoorlijke betekenis. Wij zullen er van afzien stuk voor stuk de uitgevoerde num mers te bespreken, maar het heeft ons getroffen, dat er zo goed en zo zuiver gemusiceerd werd. Na de pauze kwam Con Zelo op het podium, dat uit wat oude re spelers bestaat, doch dat in de uitvoering der muziekstukken zeer goed voldeed. Het gehoor beloonde dirigent en spelers aan het eind met een enthousiast applaus. Evenals voorgaande jaren verzorgen de dames der U.V.V. ook thans weer de verkoop der Kinderzegels. Deze zegels om vatten dit jaar een vijftal kinder portretten van schilders uit de 19e eeuw. De verkoop begint op maan dag 18 november a.s. De opbrengst zal het mogelijk maken weer vele instellingen op t gebied der volksgezondheid en sociale zorg te kunnen steunen, mede waardoor wij wat licht en vreugde brengen in het leven van menig kind. Des te meer zij dus verkopen, des te groter dat licht en die steun. Koopt dus „Schuldig Bloed" 18 jaar „SANTIAGO" 14 jaar V akmanschap JARENLANGE ERVARING Centrale Verwarming De Oliestookspecialist allen!! Het kind zal er U dank baar Voor zijn. Voor verzamelaars melden wij nog dat le dag enveloppes ook in de stand in 't postkantoor verkrijgbaar zullen zijn. SCHOORL Schoorl's Kinder- en Meisjes koor is zo langzamerhand een begrip geworden in onze ge meente. De succesvolle operettes en de fraaie prijzen, behaald op de diverse concoursen hebben hier niet het minst toe bijgedragen. Zij bewijzen, dat het koor recht van bestaan heeft en dat de dirigent Klaas Venneker het in zijn macht heeft er iets van te maken. Er kan echter geen koor be staan zonder kinderen. Daarom is het zo jammer, dat de laatste tijd door verschillende omstan digheden, het ledental, vooral van het Meisjeskoor sterk is te ruggelopen. Laten we toch ons best doen om dit koortje, dat zoveel voor de toekomst belooft, op peil te houden. Ouders stuurt Uw kinderen naar Schoorl's Kinder- en Meis jeskoor De repetities zijn, zoals be kend, in de Rustende Jager. Vrijdags voor de kleuters van 4.155 u. voor de kinderen van 56 uur. voor de meisjes van 78 uur. (Aanvang 15 november.) ,,Het Witte Kruis" Een dezer dagen hield ge noemde vereniging haar jaarver gadering in café-restaurant ,,De Viersprong De opkomst van de leden was zeer slecht. De voorzitter van de vereni ging., Dr. Risselada opende de avond met een woord van wel kom en wees er op dat het de vereniging niet bepaald naar den vleze gaat. Dit bleek des te duidelijker uit het verslag van de penning meester, dat een vermoedelijk nadelig saldo te zien zal geven van 1.457,88. In verband hiermede kwam een voorstel aan de orde de contributie te verhogen en van 6,op 7,50 per jaar te bren gen. .Met algemene stemmen werd dit voorstel door de aan wezigen aangenomen. De heren Bant en Otsen die als bestuursleden aan de beurt van aftreden waren, werden met algemene stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden benoemd de heren Otsen en P. Bijl. Gezinsverzorging" Uit het jaarverslag bleek het ledental 397 te zijn. Ook hier vertoonde de kas een nadelig saldo, n.l. van 185,55. Het bestuursvoorstel de con tributie van 3,op 4,te brengen ondervond bij de leden tegenstand. De heer Bant deed het voor stel de tekorten onder te bren gen bij .Het Witte Kruis', waar mede de aanwezigen zich ver enigen konden. Mocht echter op korte termijn blijken dat in de financiële toestand geen verbe tering komt, dan zal het dage lijks bestuur zich opnieuw in de mogelijkheden, welke tot verbe tering van de kaspositie kunnen leiden, gaan verdiepen. De bestuursleden Zr. J. Sney- ders de Vogel en mevr. Beu kers-Rietveld waren aan de beurt van aftreden en stelden zich niet herkiesbaar. Voor hen werden in de plaats gekozen me vrouw Bergh en mevr. Verwey. In de rondvraag vroeg mevr. Bergh of de gezinsverzorgster de kleine gezinswas, indien dit zo uitkwam, ook moest doen. Van bestuurszijde werd er op gewezen, dat dit inderdaad tot haar taak behoort. Men dient er echter wel rekening mee te hou den, dat er, wat betreft deze was, grenzen zijn. Na dank gebracht te hebben aan Zr. Sneyders de Vogel voor het voortreffelijke werk voor de vereniging verricht, sloot Dr. Risselada de vergadering. In het café van de heer P. Duin vond zaterdagavond we derom een klaverjasdrive plaats. Een groot aantal deelnemers was wederom naar de Duin- voetweg getogen om deze in een gezellige sfeer gehouden drive mee te maken. Er werd aan 26 tafels ge speeld. Acht koppels konden één van de prijzen mee 'naar huis ne men. De uitslag van deze drive was als volgt: C. Kraays-Winsum 5711 p.; Dusbaba-Langros 5634 p.; Fam. Muller 5529 p.; Fam. Mul 5202 p.. Stadegaard-Visser 4995 p.; H. Schotten-H. Dekker 4943 p.; de Nijs-B. Dekker 4938 p.; Im. de Groot-v. Wonderen-Tames 2993 p. Naar wij vernamen zal de volgende drive op 30 november plaats vinden. Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad FAMILIEBERICHTEN (Ingezonden mededeling) 17 nov. NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10 uur: Ds. Bekius. GEBOUW „REHOBOTH" n.m. 7 uurDs. Bekius en Ds. Jansen H. Avondmaal GEREF. KERK v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur: Ds. B. Scholten LEGER DES HEILS zondag 12 uur: Zondagschool maandag 20 uurOpenbare Samenkomst donderdag 2 uur: Gezindsbond voor Vrouwen NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Schoorl: Ds. C. M. de Jong Zondagsschool te Schoorl 11.30 uur GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur: Ds. C. von Meijenfeldt n.m. 5 uurDs. L. J. Boeijinga 's Gravenzande OUD-KATHOLIEKE KERK 's zondagsv.m. 8 uurvroegdienst v.m. 10 uur: hoogdienst n.m. 7 uurvespers 's woensdags v.m. 9 uurstille dienst 's vrijdags v.m. 9 uurstille dienst REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur: Ds. J. Breukink EVANG.-LUTH. GEMEENTE Oudegracht 187 (hoek Baangracht) v.m. 10.15 uur: Ds. J. J. F. Hermann Vrijdag-, zondag- en woensdagavond te 8 uur Een buitengewone filmEen aangrijpende film Nancy Kelly - Patty Mc Cormack en Henry Jones in (The Bad Street) met Eileen Heckart, Evelyn Varden en William Hopper Een vrouw staat voor de zwaarste strijd, die een mens ooit uit liefde kan voeren. Een film naar het boek van William March. Zaterdag-, maandag- en donderdagavond 8 uur zondagmiddag 2.30 uur Een fantastische avonturenfilm in cinemascope Alan Ladd - Rossana Podesta en Chill Wills in met Paul Fix, L. Q. Jones en Frank de Kova. Het dodelijk avontuur trotseerde hij terwille van geld maar zijn leven riskeerde hij vrijwillig voor de liefde van een vrouw b.g.g. K 2208-2466 en 2638 Heden is nog vrij onverwachts van ons weggenomen, in de hope des Eeuwige leven, onze lieve Man, Vader en Grootvader, de Heer HENDRIKUS MUNK in de ouderdpm van 72 jaar M. Munk-van Ede E. T. H. Munk T. Munk-van de Weerd en kleinkinderen Bergen Nh., 12 november 1957 van Borselenlaan 4 De teraardebestelling heeft inmid dels plaats gevonden.

De Duinstreek | 1957 | | pagina 2