V.V.V. BERGEN AAN ZEE *0! I! KUIT Grote Klaverjasdrive prijs biljarten No-lron Overhemden Voi! juist op lijd! het gezonde gebaar: mr: A. BELLIS - Petten DE HAAN'S BOEKHANDEL AFWEZIG Burgerlijke Stand i1*\ee\°ntS d- en niet alles weten FAMILIEBERICHTEN Fablo Am. White No-lron 17,90 Fablo Excelent No-lron 21,50 MeKay No-Iron Eng. imp. 24,- een dubbele kaart met voorstelling xxxxxxixatx^ rxxxxxxxxxx: C W. B00NEN Verloofd met ringen van Gerritsen ADVERTEERT* IN*DIT*BLAD VRAAG EN AANBOD HOOGTEZON? P. DUIN - Schoorl het dameskoor onder leiding van mevr. C. Morée-Dol het Gloria uit de mis van Jan Mul. Na de pauze bracht het da meskoor nog enkele vlot gezon gen liederen en met de klucht van Windbuil en Platzak liep ook deze avond weder ten einde. Tot slot werd aan mej. Schaap, onder hartelijk applaus, een mooie taart, een enveloppe en welgemeende woorden van dank door de presidente aangeboden. BERGEN van 2 tot 9 december 1957. Geboren: Marjolein Cornelia, d. v. A. de Bruijn en M. van den Berg; Erik, z. v. J. C. van Zoonen en E. Koorn; Peter, z. v. D. J. Mienes en J. Bregman, wonende te Langedijk; Hendrika Maria Jansje, d. v. A. E. Beemsterboer en E. J. Wagner; Ga- brielle Maria Alexandra, d. v. J. A. Mannes en A. M. A. Tasche, wonende te Egmond-Binnen. Nicolaas Christiaan, z. v. J. A. Glorie, en M. O. Jagers; Elsje. d. v. L. B. Kruk, en A. Beu- ckenS; Gerardus Johannes, z. v. B. T. van Gaaien en C. Kos: Johannes Petrus, z. v. H. Kaandorp en G. M. Schaaper, wonende te Alk maar; Catharina Elisabeth, d. v. J. de Haan en S. van Vegten, wonende te Cas- tricum; Rudolf Henricus Nicolaas, z. v. C. A. Henneman en H. W. H. Mes. Ondertrouwd: Edzes, Klaas, 26 jaar, Alkmaar en Stuurman, Anneke, 26 jaar. Wolf, AdriarfUs, 34 jaar en van Na- huijs, Mathilda Louise, 34 jaar; Van dér Knaap, Gerardus Josphus Antonius, 30 jaar, wonende te Beemster. en De Koning, Anna Geertruida, 30 jaar. GEHUWD; Mulcahy, Thomas Richard en Beeld- man, Elizabeth Johanna, Nagle Avenue 268, New York USA; Jongejans, Nicolaas, en Leibbrand, Margaretha Wilhelmina; Lindebad, Herman en Schoonenwolf, Frederika Adriana. Herengracht t/o 63, a/b ..Nancy", Amsterdam. Overleden: Van Appeltere, Paulina Jakomiena, echt. v. J. C. Mosk, 80 jaar; Woerdeman, Martinus, 90 jaar. Venhorst, Johanna Maria, 88 jaar, wed. van J. N. Obdam; Schermer, Emma, 76 jaar, wed van H. Blank. Wat betreft het bestuursbe leid en de kwestie daarover ge rezen, heeft dit geleid tot het neerleggen van hun functie door de heer Mr F. Zeiler en Mevr. Klein. Het uit 7 leden bestaande bestuur, aldus gereduceerd tot 5, neemt de taak dezer 2 leden over. De vraa.g was of de taak van de secretaris en informateur of informatrice in handen van één persoon of van één familie behoort te zijn, terwijl de andere bestuursleden als decoratie zijn gesteld of dat het bestuur een werkzaam aandeel moet hebben in het beloop van zaken. Het is vier jaar zo gegaan, dat het be stuur weinig te doen had. Er is toen een contact-commissie inge steld; de besprekingen gingen wel, doch de uitvoering niet. Er is drie maanden gedokterd, maar 't bestuur is intact gebleven. Thans rest ons nog veel werk, doch het bestuur doet een beroep op U ons te steunen in ons werk. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, V.V.V. Bergen aan Zee in de schulden, Mr. F. Zeiler en Mevr. Klein legden hun bestuursfunctie neer. Politieman schreef anonieme brief. Hoogstaand Bergens jurist deed poging de V.V.V. Bergen aan Zee te verzuilen. Uitslag bestuursverkiezing bracht verzoek om meer inlichtingen. 52 stemgerechtigde leden, waaronder velen vergezeld van hun echtgenoot(e) waren opge komen om de Vijfde Algemene Vergadering der V.V.V. Bergen aan Zee op vrijdag 13 november bij te wonen. Achter de bestuurs tafel hadden de heren G. Gronds- ma, voorzitter, Jhr C. Sandberg, waarnemend secr., P. Worm. penningmeester, J. C. Mosk en D. Haasbroek plaats genomen. De voorzitter opende de ver gadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen, speciaal tot de nieuwe leden en de bewo ners der flats, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de grote opkomst niet te wijten zou zijn aan een ongezonde zucht naar sensatie, die dergelijke vergaderingen el ders onnodig lang maakten en aanleiding zou worden tot woor denwisseling van persoonlijke aard. Dit jaar is voor de bad plaats een gunstig jaar geweest; onze badplaats groeit tot een der belangrijkste aan de kust. Hier in schuilt echter het gevaar van het rommelige verkeer. Er ont staan verkeers- en parkeervraag- stukken, doordat men lege par keerterreinen ziet, terwijl de auto's bij reeksen langs de weg rand staan opgesteld. Buitenlan ders, die hier komen krijgen op deze wijze een verkeerde indruk en zien naar een andere bad plaats om. Verder wees hij er op, dat men bij het berekenen der prijzen voor hotels en gemeubileerde huizen, rekening dient te houden met de beschikbare accomodatie. Wij kunnen U alleen advies geven. Worden de prijzen te hoog opgedreven, dan krijgen we de naam van dure badplaats te zijn, wat in de toekomst na deel kan opleveren. Ook de be stedingsbeperking spreekt een woord mede en toen op de jong ste vergadering der Federatie dit punt ter sprake kwam, heeft de heer Van Weelden er op ge wezen, dat de V.V.V. voor het verhuurde dient borg te staan. Vraagt uzelf dus eens af, voor welke prijs U zoudt kunnen ver huren. Verder is er met de Federatie een contributie-regeling tot stand gekomen, waardoor wij in stee van 600 thans 375 kunnen betalen. Op de wereldtentoonstelling te Brussel zal de A.N.V.V. een stand betrekken alwaar affiches en folders van onze badplaatsen aan de bezoekers zullen worden uitgedeeld. Men verwacht te Brussel 35 miljoen bezoekers en het ligt voor de hand, dat een deel daarvan ook ons land zal bezoeken. Ons noodgebouw, waarin het kantoor van de V.V.V. thans gevestigd is, dient te verdwijnen. De gemeente heeft grond be schikbaar gesteld, de gemeente architect ontwerpt thans een plan voor ons nieuwe bureau, terwijl de ambachtslieden in de bad plaats zich bereid verklaarden het gebouw op te trekken. Daar mede staat het er evenwel nog niet. Verder is het rommelig rondom het aquarium en zijn de bermen der wegen niet zo best. VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Onvoorzichtig oversteken kan verve lende gevolgen hebben. Voetgangers moeten er altijd om den ken eerst naar links en dan naar rechts te kijken voor ze de rijweg op lopen. Het verdient aanbeveling hierna nog weer eventjes naar links te kijken om zich er van te verzekeren, dat de weg nog steeds vrij is. Veel schoolkinderen leren deze regel: „Bij het oversteken eerst links-rechts- links gekeken". Past U hem ook toe? Dan gebeurt U zoiets als de heer op dit plaatje overkwam, vast en zeker niet. voor de somma van 5800, dan is dat voor een V.V.V. als Bergen aan Zee een te hoog quantum, ook al is dit toereikend voor tien jaren. (Dit „zonder voorafspraak werd door de heer en mevrouw Klein weersproken). Van deze schuld is reeds 1800,be taald, terwijl gepoogd zal wor den de rest over drie jaren uit te smeren, evenals met de aan geschafte oliekachel ad 350, zal worden gedaan. De 100,geschonken aan Paal 33 zijn geboekt onder het hoofd „Propaganda Opzettelijk zijn de bestaande schulden voor het volle bedrag op de rekening gebracht om de leden de ernst van de toestand duidelijk te doen inzien, en liever een pessimistische toon laten ho ren, dan een optimistische, daar de realiteit uitwijst, dat de schul den er zijn. Daar Mr Zeiler stemming vraagt over de rekening zegt de voorzitter: Wie het niet eens is met deze rekening, sta op. Wie het er mede eens is, blijve zitten. Resultaat: Arend Bos Eyssen staat op en er komt aan 't licht, dat de rest der leden zich bij deze rekening nederlegt. De heer Bison geeft daarna de raad, over het bedrag van 250,voor accountantsonder zoek maar heen te stappen, wat het bestuur toezegt. De kascommissie maakt be kend, dat men steekproeven heeft genomen, en zowel de kas als de boeken in orde heeft bevon den. Nadat de begroting voor 1958 is aangenomen en enkele wijzi gingen in 't huishoudelijk regle ment eveneens, komt de bestuurs verkiezing aan de orde. Jhr Sandberg treedt periodiek af, doch stelt zich herkiesbaar, terwijl Mr Zeiler de naam van Mevr, Klein noemt als tegencan- (Ingezonden mededeling) i II de ingekomen stukken en mede delingen de revue waren gepas seerd, en ook het jaarverslag van het bestuur was aanvaard, kwam als hoofdschotel ter tafel het jaarverslag van de penning meester. Hierop had Mr Zeiler enige aanmerkingen, die hij in een staande uitgesproken betoog ten gehore bracht. Volgens hem was een bepaald bedrag op de verkeerde zijde van de balans geboekt, hetwelk hij illustreerde met het voorbeeld dat als men 50,bezit en men geeft daar bijv. 48,van uit men dan nog 2,over moet houden, en niet 2,50. In het laatste geval klopte er iets niet. „Bij mijzelf klopt het nooit,voegde hij er aan toe, en ontnam daarmede aan zijn be toog de ernst, die men van hem zou hebben mogen verwachten, zodat de gehele kracht der pero ratie aan de aandacht der ver zamelde aanwezigen voorbij ging. Hij had verder nog enkele op merkingen, die door de penning meester, de heer Worm, werden beantwoord. Men dient te be denken aldus deze, dat er meer geld is uitgegeven, dan de inkom sten bedragen. Een accountant- onderzoek zou 250,kosten en is uit zuinigheidsoverwegin gen achterwege gebleven. De kascommissie zou de controle uitoefenen, wat ook is geschied. Men dient te bedenken, dat er bijna geen geld is, en wanneer men dan zonder voorafspraak met de andere bestuursleden een order opgeeft van 50.000 folders didaat. Jhr Sandberg haalt 42 stemmen, Mevr. Klein 4 en de rest is blanco, zodat Jhr Sand berg is herkozen. De heer D. Haasbroek heeft de wens te kennen gegeven te willen bedanken, wegens zijn aantaand vertrek naar Bergen Binnen; in deze vacature en in die van de heer Zeiler en mevr. Klein stelt het bestuur candidaat de heren H. Schuddeboom, G. J. Sijpheer en H. C. M. van Wely, zoals werd opgemerkt allen be stuursleden van Paal 33. In een bij 't bestuur binnenge komen anoniem schrijven wor den als candidaten genoemd: Mevr. Van Loenen, de heren Wortelboer en Buizer. Ofschoon het lot van anonieme brieven ge woonlijk eindigt in de papier mand, meent de voorzitter, dat dit stuk waarschijnlijk afkomstig is van iemand, die verzuimd heeft te tekenen. (Inderdaad, zulks kan moeilijk anders). Wanneer de schrijver van deze brief hier aan wezig mocht zijn, verzoek ik hem op te staan, zegt hij; en dan ver heft zich iemand in een grijs colbertcostuum, die niemand an ders blijkt te wezen dan... de politieman Rietvink te Bergen aan Zee. Een behoorlijk gedateerde en ondertekende brief was er ont vangen van Mr. S. D. Sluis te Bergen, waarin de voorslag werd gedaan de heer Piersma als lid van het bestuur te benoemen als vertegenwoordiger van het con cern van flatbezitters te Bergen aan Zee. De voorzitter merkt op, dat de V.V.V. bestaat om de be langen van alle verhuurders te behartigen, zodat deze wijze van „verzuiling hem minder gewenst voorkomt. De vergadering zal echter zelf moeten beslissen. Mevr. Dekker-Benz stelt dan de candidatuur Mevr. Klein. Op de vraag van de voorzitter of mevr. Klein deze candidatuur aanvaardt klinkt het ietwat kryp- tische antwoord: Als de meerder heid der vergadering zulks wenst. Uit de vergadering gaat echter geen enkel geluid op en indach tig aan het ,,Wie zwijgt, stemt toe", wordt de naam van mevr. Klein bij de reeks candidaten ge voegd Gekozen werden echter de he ren Van Wely, Sijpheer en Wor telboer. Bij de rondvraag meende de heer Briedé, dat of mevr. Klein, óf de voorzitter, de ganse be- stuurskwestie eens „uit de doe ken moest doen Aan mevr. Klein werd gevraagd een verkla ring af te leggen, doch haar echt genoot merkte op, dat zij, gezien de uitslag van de stemming, daartoe te zeer geschokt was. De heer Zeiler merkte op, dat hij voor zich geen rehabilitatie no dig had. Ondanks de interne ru zie was er geen sprake van be voordeling of van gekwetste ge voelens, daar hij louter uit prin cipiële overwegingen had beslo ten te bedanken. pn daarmede werd de sluier, die over deze hele geschiedenis ligt, weder uitgespreid en kon den de vergaderden zich door de duisternis van de nacht een weg zoeken naar het eigen tehuis. Om te voorkomen, dat klaprozen spoedig verleppen, verbrandt men eerste de einden van de stelen tot ze zwart worden. Daarna zette men de bloemen in vers water. Wil men koper een roodachtige glans geven, wrijf het dan op met een prop papier met as van kool of turf. Dit werkje hoeft men maar ongeveer eens in de vier weken te doen. Is de korst van de cake verbrand, snijdt dan de gehele korst er af en bestrijk uw cake met boter, waarna u het geheel be strooit met chocoladestrooisel. Gebatikte sarongs kan men was sen in een lauw sopje. Geeft de sarong af, dan zeer snel wer ken en de sarong in een doek droogknijpen. Goed uitspoelen is noodzakelijk. Gebarsten inmaakpotten kan men weer heel maken door de bars ten met parafine dicht te ma ken. Ook kan men de barsten aan de buitenkant met vuur- lak bestrijken. Werkborstels, luiwagens, nagel borstels e.d. moeten na het ge bruik goed uitgespoeld wor den. Door aanwezigheid van zeep en schuurmiddelen ver teren de borstels. Verloofd: JANNY SCHOEN en JAN VAN MERWIJK Bergen, Prinsesselaan 10 Bergen aan Zee, Kerkstraat 15 2e Kerstdag 1957 Op 1 ste Kerstdag verloven zich JOSIEN DOELEMAN en AAD VIS Velp. Dr. Schaepmanstraat 18 Bergen Nh., v. Reenenpark 1 jjllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillik Prettig in het dragen, gemakkelijk in het gebruik a III lllll III! II llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll III IIIIIIHIIHIIII III IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIII lllll llllll lllllltlHI llllllllll lllll Mil III ll Telefoon 2545 BERGEN Naast onze fotokaarten van Bergen presenteren wij U thans (in samen werking met de Volkshogeschool): „Oude Hof" Bergen, naar een krijttekening van Jaap Min. Prijs inclusief envelop 25 cent Deze kaart leent zich bij uitstek als Kerst- en of Nieuwjaarsgroet aan Uw familie, vrienden, relaties en bekenden. Telefoon 2452 - Bergen Verloofd: Corrie Hoogvorst en Teun Paarlberg Schoorl, Laanweg 45 Warmenhuizen, Oudewal 31 eC Receptie 3-5 uur, Laanweg 45, Schoorl JAN E. M. HAAKMAN en LUVICA M. LOWRY hebben 't voornemen in 't huwelijk te treden op donderdag 26 dec. a.s. in de Parochiekerk „Sacred Heart" te Sapulpa, Oklahoma, U.S.A. waar na een plechtige Huwelijksmis zal worden opgedragen. december 1957 Lake Jackson, Texas. 105 D Holly Sapulpa, Oklah. U.S.A. 1923 South Main Toekomstig adres: 111 Holly, Lake Jackson, Texas U.S.A. Het Bruidspaar ft Alderlieste-Stam 'ft Natteweg 37. Bergen, geven ge legenheid tot feliciteren op 26 dec. van 2-3.30 uur in Pension „Duin oord", Hereweg 269 te Groet. Heden is van ons heengegaan, na een langzaam verval van krachten, mijn lieve Moeder en Tante C. VAN LIENEN wed. van P. Koster in de ouderdom van ruim jaar Uit aller naam Annie Koster GROET, 20 dec. 1957 Hereweg 247 De teraardebestelling zal plaats vinden op dinsdag 24 dec. a.s., op de Algemene Begraafplaats te Schoorl. Vertrek v.a. 't sterfhuis 2 u. n.m. van 23 december tot 2 januari Inrichting voor heilgymnastiek massage en physische therapie Studler van Surcklaan 12, Bergen Nh. IIMIIIIIIIIMIIIIIMIIIIMIMMIIIMIMIMIIIIIIIIIIIMMMMIMIIIIIIHIIIMIIIIIIIIIIIIIIMII Kerkstraat 6 Bergen Nh. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiitiimimiii Meisje gevraagd, voor hulp in de huis houding voor enkele ocht. of mid. per week. Mevr. Veen, Voorweg 29, Schoorl Net meisje b.z.a., voor dag en nach Br. no. 2035, de Haan's Boekh., Bergen Mevrouw Worm-ten Brink, Hertenlaan 2, Bergen, vraagt voor direct een net dag meisje. of meisje v. d. morgenuren. Woningruil AlkmaarBergen Aangeb. kamer en suite, 3 slaapk keuken en bijkeuken, stenen schuur, vrij uitzicht of modern nieuw huis, geen flat. Gevraagd iets dergelijks in Bergen. Br. no 125, bur. v. d. blad te Schoorl. Gevr. per 15 jan. a s. aan de kust gem. huis of gedeelte bev. zit-eetk., 2 of 3 slaapk., badk., keuken of gebruik van keuken, liefst c.v. Br. met prijsopg. onder no 417 D. adv.bur. v. d. Bigelaar, Kal- verstraat 35-37, Amsterdam. Te koop gevraagd, omg. Schoorl. Een huisje met flinke tuin, waar electrisch aanwezig is. Mag in de polder en ook wel wat oud zijn. Br. no 120, bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop: z. g. a. n. oliekachel geschikt voor grote ruimte of ruilen voor kleiner en te koop studiepiano, zeer billllk. Adres: Zuidlaan 45, Bergen, Tel. 2856. Te koop: een Timmermanswerkbank met bankschroef, Babijbox met bodem, enige Vogelkooien met toebehoren en tuingras- maaimachine. Adres: Komlaan 15, Bergen Ter overname: een herenwinterjas in goede staat, kleine maat en 1 paar kin- derschaatsen, schoenmaat 35. Prinsesselaan 5, Bergen. Te koop huisk. mbl. haardfauteuil m. kuss., 4 rieten st., serv.goed, bedden m. spiralen, butagasstel, tuin mbl., z g.a.n. grasmach. enz. Ook in ged. op vrijd. en zaterd. a.s. Bickersl. 14, Schoorl, tel. 530 Te koop: Zwarte Piano, merk Uebel and Lech Leiter. Laanweg 36, Schoorl. Te koop: wringer met bok en driehoek kastje met asbestblad. v. Borselenlaan 21, Telefoon 2536. Billijk ter overname: Hoover wasma chine Bovendien Grassnijmachine f 10.-, Fongers damesfiets f 10.-. Eeuwigelaan 41, Bergen Nh. Heeft U interesse voor een werkelijk zo goed als nieuwe Type M.L.U. Philips normaal f 158. FRANS POSTHUMA - gedipl. drogist heeft aan te bieden van een relatie welke plotseling moest vertrekken, dit prachtige Hoogtezonapparaat nog in orginele ver pakking, met extra hoge korting. Oldenburglaan 15 Telefoon 2716 Kousenladder-machines en naalden Verkoop - Verhuur - Inruil. Ook repa ratie aan alle machines en naalden. Fehrès, A'dam, J. P. Heijenstr. 188, tel. 80691. Dames let op Uw saek, het is de hoogste tijd om Uw handen te verzorgen met wonder- rozenglycerinecreme van Frans Post hum a-gedipl. drogist. Geneest barsten en kloven, maakt Uw huid blank en zo zacht als fluweel, trekt tijdens het gebruik direct weg in de huid, dus tijdens Uw bezigheden ook te gebruiken. Prijs per potje f 0,75 extra voor delige pot f 1,25. Drogisterij Fa. Frans Posthuma Oldenburglaan 15 Zaterdag 21 december in „Honky Tonk" om Wild Aanvang 8 uur Zaterdag 21 dec.

De Duinstreek | 1957 | | pagina 3