ft 99 Tien jaren Berger Acordeon Vereniging ZENUWRUST r barnes.1tr,eJ huid? Het Dorpshuis Agenda Kunstkring Plattelandsvrouwen Ook in de opruiming T. en 0. Klaverjas-drive Coöp. BOERENLEENBANK Ie SCHOORL looi' Rentebjjschrijving en Controle .J GERRITSEN Ned. Studenten Orkest Huidgenezing Kappersfestijn SCH00RLSE GEMEENSCHAP VRIJDAG 17 JAN. 1958 35e JAARGANG No. 2 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Voor een stampvolle zaal in De Rustende Jager, vierde de Ber ger Accordeon Vereniging don derdag 9 jan. haar tienjarig be staan. met de uitvoering van een populair concert onder leiding van Wim Cornelissen. Voor dit echter weerklonk trad de heer Woud voor het toneelscherm om de aanwezigen welkom te heten en daaraan de mededeling te ver binden, dat een dame, een goede vriendin van de vereniging, voor alle leden nieuwe gala-kleding had vervaardigd. welke deze avond voor het eerst zou worden gedragen. De vervaardigster zel ve wenste echter onbekend te blijven. Hierop ging het scherm vaneen en ontplooide zich aan de gespannen blikken een tafreel dat wel zeer aangenaam aandeed. De leden in hun nieuwe kledij achter hun instrumenten opge steld tegen de met schermen en dundoek opgestelde achtergrond, ter zijde gedrapeerd met versie ringen, terwijl de voorrand van het toneel met prachtige bloemen was afgezet, dat alles leverde een onverwachte en feestelijke aan blik op, die het publiek direct in de goede stemming bracht. Voor zitter Woud huldigde allereerst Mevr. Van 't Hoff voor alles wat zij in de verlopen jaren in stilte voor de B.A.V. gedaan had en bood haar uit naam van de vereniging een geschenk aan. Vervolgens huldigde hij de heer Van 't Hoff, de eigenlijke stich ter van de B.A.V. Op een avond dat hij met zijn dochter, mej. Ans van 't Hoff, een accordeon-uit voering te Alkmaar bijwoonde, zei de dochter tot haar papa: Dat zou ik ook wel willen leren. Het lijkt me echt mooi werk. Haar vader antwoordde: ,,Dat is mis schien wel mogelijk. Thuis ge komen werd er nog wat over nagepraat, vader sprak eens met anderen en het resultaat was dat er een advertentie werd ge plaatst, met het gevolg dat een aantal adspirant-spelers en an dere enthousiasten zich meldden en de B.A.V. was geboren. Sommigen hadden op den duur geen wilskracht genoeg en gaven de moed op, anderen hielden vol, men deed met de vereniging al lerlei ervaringen op, maar het eindresultaat is, dat we vandaag het tienjarig bestaan herdenken en op verder voortgaan aanstu ren. De heer Van 't Hoff werd het insigne aan een goudkleurig lint omgehangen en hij toonde zich in zijn dankwoord niet on gevoelig voor deze onderschei ding, die welverdiend was. Ook mej. Ans van 't Hoff, die men wel de concertmeesteres van de B.A.V, mag noemen, werd naar verdienste gehuldigd, waarna nog een tweetal leden, die vanaf de oprichting deel uitmaakten van de vereniging, hun hulde in ontvangst namen. Schriftelijke gelukwensen van personen en corporaties werden voorgelezen en enige afgevaardigden van ver enigingen voerden het woord. Hierbij willen we de voorzitter van Vita accordeonista uit Heerhugowaard afzonderlijk ver melden, die er op wees, dat een vereniging, die in deze tijd haar tienjarig bestaan herdenkt, wel dubbel mag worden geluk ge wenst, daar radio en televisie de meeste jonge mensen de lust ont nemen om door eigen inspanning iets te bereiken. Op vele plaat sen is de opkomst meer dan slecht, en wanneer men dan ziet, dat een vereniging haar tienjarig bestaan herdenkt zoals dat thans geschiedt, dan is dat een dubbele felicitatie waard. Vervolgens .nam het concert een aanvang, dat onder leiding van Wim Cornelissen- tot een reclame voor dirigent en spelers werd. Na de pauze trad de con ferencier Joop Theunisz, bekend van radio en televisie op, met een humoristische conference, waarin de grappen met een paar aller aardigste refrein-versjes werden afgewisseld, die de gehele zaal op t laatst meezong. Acrobati sche toeren van dezelfde artist, die blijkbaar meer pijlen op zijn boog heeft, besloten dit gedeelte van de avond, die met een bal besloten werd. B.A.V. kan op een geslaagd feest terugzien en wij wensen haar nog talrijke jaren toe van succes en voorspoed. In de zaal Nieuwendijk hiel den de Plattelandsvrouwen don derdagavond 9 jan. haar eerste bijeenkomst in het jaar 1958. Mevr. H. Smit-Goeman uit Ren- kum hield een voordracht over „Kleur en Vorm in onze Wo ning". In deze tijd wordt veel gespro ken over het interieur. Wij be seffen, dat ons huis een kostbaar bezit is. Het is de plaats waar een groot deel van ons leven zich afspeelt. Het is belangrijk in een goed ingericht huis te wo nen. Dit hoeft niet kostbaar te zijn; als het goed is, is het aan gepast aan het gezin, dat er in leeft, aan het werk van de man en aan ons inkomen. Vaak dur ven we echter niet onszelf te zijn en willen qua inkomen meer schijnen. We leven in de tijd van het ,,net echten dat maakt zo wel het interieur, als de mens „goedkoop Het huis is een ge bruiksvoorwerp, het vervult een functie in ons leven o.a. moet het vreugde brengen. Al te veel is de inrichting ervan niet per soonlijk, maar naar de algemeen gekiende smaak. De vrouw heeft de neiging het huis als haar privé-bezit te be schouwen, en wil daarvan graag het meest keurig en opgeruimde huis maken. Maar waar leven in zo n huis de kinderen, of mogen ze daar alleen maar in zitten? De vrouw schaamt zich altijd dood, als bezoekers kunnen zien, dat er in huis geleefd wordt. Zij moet echter zorgen, dat de kin deren in huis tot evenwichtige mensen kunnen opgroeien, en daarom: geef het kind in de huis kamer een eigen speelhoek, die na het spel natuurlijk weer opge ruimd moet worden. Wij zijn met duizenden draden aan vele dingen in ons interieur gebonden, ook al vinden we, dat er te veel' in staat, dat geen wer kelijke waarde voor ons heeft. Bij hervorming dient eerst vast gesteld te worden, wat niet weg kan, ook om financiële redenen niet. Verder is het beter niet de oude spulletjes te laten moder niseren of overtrekken, als de kosten vrijwel gelijk zijn aan een nieuwe aanschaf. Beter is dan meubelen te nemen, welke aan gepast zijn aan de eisen van deze tijd, waarin de huisvrouw bijna alles zelf moet doen en toch ook graag eens klaar wil zijn. Vroeger had maar een klein deel der mensen een met meube len ingericht huis, de rest had een tafel op schragen, wat ban ken en kisten. Tegenwoordig is dat anders. Bij de inrichting van het huis bedenke men dat alles gebruikt kan worden, dat werke lijk goed is, als het maar op de juiste plaats staat. Bij aankoop is het beter een goed en verant woord modern meubel te kiezen. Nu belangrijke KORTINGEN in onze bedden- en dekenafdeling Profiteert ervan! Zaterdagavond 11 jan. vond in het T en O-gebouw de eerste klaverjasdrive van dit jaar plaats, waarvoor 84 deelnemers waren opgekomen. Ware het weer iets beter geweest, dan was dit aantal ongetwijfeld nog gro ter geworden, doch ook nu kon den de organisatoren tevreden zijn. De strijdlust bleek bij de doorgewinterde spelers er niet minder om, aangezien een grote verzameling van aanlokkelijk uit ziende prijzen het spelen de moeite waard deed zijn. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer Gebr. v. d. Berg, de aanwezigen en sprak de hoop uit, dat de inzet van het nieuwe jaar begonnen mocht worden met de oude traditie van sportief spel te handhaven, zodat de winnaars aan het eind van het spel ook inderdaad de beste spelers zouden blijken te zijn. Hij maakte voorts de spelregels be kend, waarna de wedstrijd een aanvang nam. De uitslag was als volgt: pnt. 1. Heren v. d. Berg v. d. Ham 5243 2. Heren Kleverlaan Kuitwaard 4958 3. Mevr. v. d. Grijspaar- de Hr. Boogaerde 4885 4. Fam. Vrasdonk 4871 5. Fam. Kramer 4804 6. Fam. De Beurs 4804 7. Heren Pilaat—Modder 4787 8. Heren v. d. Berg Schekkerman 4771 9. Hr. StamMevr. de Vos 4677 10. Hr. F. de Groot Mevr. Scholten 4638 dan een voor z'n geld „rijk" meubel, dat kitsch is. Koopt men stoelen, dan lette men er op, dat men er uit op kan staan. Niet iedereen zit gemakkelijk in het zelfde model stoel. Op het ogen blik rijzen alle mogelijke fabriek jes als paddestoelen uit de grond, die geen verantwoord werk le veren. Trap niet in iedere nieu wigheid, maar koop een goed product; mochten in het gebruik productiefouten te voorschijn ko men, schrijf dan naar de fabri kant, maar beroof hem niet door kankeren van zijn goede naam. Bij het aanschaffen van vloer bedekking moet U rekening hou den met wat U besteden kunt en dan het beste kopen, wat daar voor te krijgen is. Dus le kwa liteit van de soort vloerbedek king, die men bekostigen kan. Ook de bloemen en planten in huis kwamen even ter sprake en de goede raad, die hier gegeven werd luidde: Maak van uw huis geen mislukte bloemenwinkel. Beter één goed verzorgde plant, dan een huis vol mislukkelingen. In ons interieur is vaak een der problemen: het cadeau. Het goede cadeau past in het huis van degene, die het krijgt en gaat niet boven ons eigen budget. Beter dan zelf een cadeau voor een ander uit te zoeken is het geld te geven in een aardige vorm, zoals b.v. in een envelopje met een lintje en strikje versierd. De gelukkige begiftigde kan dan zelf zijn keuze bepalen. Deze avond was buitengewoon leerzaam door de openhartigheid waarmee de diverse problemen bij hun naam genoemd werden. De vaak humoristische voorstel ling van zaken zorgde voor een flinke laag watten om de anders zo kwetsbare lange tenen. Een tceurig mapje met een bundel fol ders werd aan de aanwezigen uitgereikt. In het bestuur der Stichting het Dorpshuis hebben enige ver anderingen plaats gevonden. De heer J. Sax heeft bedankt als voorzitter en is opgevolgd door de heer L. Stolk, terwijl ook de heer M. de Beurs tot het bestuur is toegetreden. Mevr. S. Sax is, wegens het aanvaarden van an dere werkzaamheden, afgetreden als directrice van het Dorpshuis en wordt als zodanig opgevolgd door mevr. F. Drent-Leijgraaf. Namens het bestuur dankte de nieuwe voorzitter mevr. Sax voor alles, wat zij voor het Dorpshuis gedaan heeft en wenste haar succes in haar nieuwe werkkring. Als blijk van waardering werd haar een boekwerk aangeboden. Het Dorpshuis-werk werd door mevr. Dekker-Maathuis opgezet, die daarbij alle hulp had van de S.D.A.P., in hoofdzaak van de heer L. den Das. n 1939 kwam de Stichting het Dorpshuis tot stand, en werd de grondslag ge legd voor de mooie bibliotheek, die het bezit, doordat zij de bi bliotheek van mevr. Dekker- Duyvis ten geschenke ontving. Deze boekerij is door jaarlijkse aankopen steeds op goed peil ge bleven. Voor de oorlog werden 's win ters veel lezingen gegeven, welke een behoorlijke belangstelling trokken. De toegangsprijzen wa ren fantastisch laag, maar de sprekers waren toentertijd meer geneigd hun krachten kosteloos of' alleen tegen reiskosten-ver goeding voor het goede doel te geven, dan tegenwoordig. Na de oorlog bleek de belangstelling voor lezingen volkomen getaand. Ieder tijdperk vraagt blijkbaar iets anders. Zo is het ook met het clubwerk. Het Dorpshuis be zit prachtige werkbanken, maar waar blijven de liefhebbers, die er gebruik van willen maken? Bij de jeugd schijnt de zelfwerk zaamheid steeds meer plaats te maken voor de passieve tijdpas sering, die de televisie biedt. Toch zouden ouders er goed aan doen, aan te moedigen dat hun kinderen zelf wat presteren, en DONDERDAG 23 januari 1958, voor naamletters A t/m G VRIJDAG 24 januari 1958, voor naamletters H t/m O ZATERDAG 25 januari 1958, voor naamletters P t/m Z Voor een goede controle is het beslist noodzakelijk dat ALLE BOEKJES, dus ook Voorschotboekjes op bovengenoemde dagen worden aangeboden. Bij verzuim wordt f 1,administratiekosten in rekening gebracht HOOGVORST Az„ Kassier zodoende hun energie opbou wend leren gebruiken. Teveel passief tijdverdrijf slaat vaak om in baldadigheid. Een kind moet nu eenmaal zijn dadendrang kwijt: aan de ouders is het hun hierbij de weg te wijzen en het clubwerk, mits geregeld gedaan en niet alleen naar zin of luim, biedt hier goede mogelijkheden. Het ideaal van de Stichting het Dorpshuis is dat met kinderen gezegende gezinnen hun kroost naar het Dorpshuis sturen om daar aan het clubleven deel te nemen. GOUD Woensdag 8 jan. 's middags ongeveer half één maakten de leden van het Ned. Studenten Orkest hun intree in Bergen door zich in optocht van de Breelaan naar het gemeentehuis te bege ven, terwijl zij daarbij meevoer den een van latten en zeildoek vervaardigd prisma in de ge daante van een bouwsteen, die door acht hunner medestudenten, onder het zeildoek verborgen, werd voortbewogen over de straat. Bij het gemeentehuis aangeko men voegde burgemeester Huy- gens zich bij hen en zo ging de groep het terrein van de ruïne- kerk op, alwaar de pseudo-steen op het bouwwerk werd opge steld, waarbij een in witte let ters aangebracht opschrift den volke kond deed, dat deze gift was aangeboden door het N.S.O. De studenten-praeses Kalff hield daarna een speech, waarin hij mededeelde, dat het N.S.O. gaarne een steentje wilde bij dragen aan de herbouw dezer kerk, alwaar men in vorige jaren had mogen repeteren. De krat bleek toen een meta len haan te bevatten, die mis schien geschikt zou worden be vonden op de spits van de toren te worden geplaatst als het een maal zover is. Burgemeester Huygens beantwoordde de spre ker, waarna de groep zich met haan en al, naar het stadhuis be gaf om de erewijn te gebruiken. Een schare van kinderen en en kele volwassenen zagen met be langstelling toe hoe een en ander verliep. Agenda van 17 januari t/m. 25 januari 1958. Vrijdag, 17 jan.: Klaverjasdrive, uitg. van de v.v. Duinranders, Café Slijkerman, 8 uur. Zaterdag, 18 jan.: Uitvoering van het Fanfarecorps „De Vriendschap", Café Timmer man, 8 uur. Klaverjasdrive, Café Beeld man, 8 uur. Zondag, 19 jan.: Dansen, Café Duin, van 3—6 en 8.12 uur. Woensdag, 22 jan.: Biljartwed strijd tussen Groet en Petten, Café Groothoff, 8 uur. Schaken, Hotel Dorré, 7.30 uur. Zaterdag, 25 jan.: Klaverjas drive, Café Groothoff, 8 uur. Woensdag 8 jan. trad Char lotte Köhler op voor de leden van de Kunstkring serie B met de novelle „Yvefte" van Guy de Maupassant. De 25-jarige jubi leum-voordrachtavond is bijzon der goed geslaagd en het was een genot weer eens naar deze begaafde kunstenares te mogen luisteren, die de personen uit haar voordracht zo voor haar hoorders weet te doen leven. Aardig en goed gevonden wa ren dan ook de woorden, die burgemeester Dr. W. Huygens sprak bij haar huldiging aan het slot van de avond: „De gemoe delijkheid van Bergen laat toe U een compliment te maken over de prachtige voordracht én de prachtige japon, die U draagt, te maken. Voor Uw geestelijke prestatie is geen hulde groot ge noeg; als hulde voor deze japon bieden wij U deze bloemen aan." De kunstenares dankte voor de magnifieke rozen en maakte met de volgende woorden haar ver ontschuldiging, dat zij tijdens de voordracht de hoorders verzocht had niet te hoesten: „Alle woor den van de voordracht zijn als gekleurde kraaltjes geregen aan een dun draadje in mijn hoofd. Als la hoest, blaast U dat draad je kapot. Ik dank U voor de grote aandacht, waarmee U mij gevolgd hebt. Vanavond heb ik gezien, dat ik een plaats heb in Uw hart. Ik dank U wel." ZONDAGSDIENST ARTSEN Meekitad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te BergenDe Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ingezonden mededeling Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Woninginrichting, Langestraat wordt zitting gehouden in café Schuijt te Schoorl op: van 9-12 en 2-5 uur Gewone bankzaken wor den op genoemde dagen niet behandeld Namens het be9tuur, Ingezonden mededeling Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voelen en oksels fris door Purol-poeder Op woensdag 22 jan. a.s. wordt te Alkmaar in het Wapen van Heemskerk om het clubkampioenschap voor dames- en herenkappers gestreden. Verschillen de kappers, lid van de T.O.C., werken mee met deze wedstrijd en zullen pro beren de titel in de wacht te slepen. Dames of heren die dit willen gaan zien kunnen een toegangsbewijs bij hun kapper bekomen. Veel succes Duinstreekkappers en -kapsters. apaapDaapoppppppppppppcp Ingezonden mededeling babyderm-zeep BERGEN 19 jan. Dr. v. GELDER, Tel. 2027 SCHOORL-KOEDIJK 19 jan. Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1958 | | pagina 1