OPRUIMING BIJ BONNETERIE 20 Bal B. Bos Zn. Wie het eerst komt, het eerst maalt J. den Broeder Boekbespreking t bij W0KKE k o r f i n g M. v. Teulingen ans-opruiming FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD jan Kamp's Schildersbedrijf Speciale zaterdagaanbieding IIOmTERIE Breelaan '27 Tel. 2058 Bergen de Goedkope Groentehal Slagerij Hoogvorst HUIS ADVERTEREN DOET VERKOPEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Burgerlijke Stand BERGEN Daar waar ónze ladders staan, wordt het beste aan Uw huis gedaan 1 Restant partijtje Orlon vesten 8 kleuren15,90 Orlon vesten zware kwaliteit21,50 Orion twin-set 35, Jaguard jasje, zuivere wol22,50 haalt koopjes bij: Wij hebben Meer keus en betere kwaliteit en dan natuurlijk tegen zeer redelijke prijs, alleen bij bovenstaande uitsluitend afgehaald en a contant Weerstandsvermogen door Vitamine-C. Vitamine-C tabletten met citroen smaak, bij FRANS POSTHUMA- drogist, Oldenburglaan 15, Bergen op restanten Tricot mantelpakjes Dames Pullovers Dames Blouses Jam met veel Rozenbotteljam per pot 1,25 Grape Fruit per pot 98 vitamine Abrikozen per pot 98-1,25 Hier zijn we dan met onze grote E van 31 dec. 1957 t/m 6 jan. 1958. Gevondent 1 want, rood/wit; 1 munt biljet van 2.50; 1 muntbiljet van 1.1 schakelarmband zilv.; 1 poesje grijs/zwart; 1 pr. kinderwanten, blauw geel; 1 kinderwantje, blauw; 1 vulpot lood; 1 zwarte hond; reu, 1 paraplu hoesje. Verloren: 1 duitse herder; 1 oorbel; 1 zwarte damesportemonnee met inh.; 1 honderiem, bruin led.; 1 kinderwantje, blauw/wit. van 23 dec. '57 tot 6 jan. '58 Geboren: Elisabeth Maria, d. v. J. Ranzijn en M. Bloetjes; Wiebe, z. v. K. Bergsma en E. Herder; Margaretha, d. v. C. J. Ranzijn en J. Willems; Anna Catharina Maria, d. v. C. Oudejans en C. Knijn. Ferdinand, z. v. F. C. L. Pesie en T. W. G. Boringa; Silvestra Maria Bernadette, d. v. F. F. Spieker- mann en M. A. Broersen; Leonardus Martinus Joseph, z. v. M. Kleverlaan en J. C. de Waard. Gehuwd: Robert Johannes Antonius Theodorus van Heerde en Petronella Gerarda Maria Bos; George Mc Cavish en Geertruida Maria Johanna Jansen, Treetown, Brits West-Afrika. Rudolf Gerardus Antonie van Waijjen en Birgit Constance Eecen, Woerden. Overleden: Grietje Bruin, weduwe van J. Bruin, 86 jaar; Hendrik Venekamp, 82 jaar; Doortje Rietman, weduwe van K. Kempes, 90 jaar; Cornelia Dekker, weduwe van P. N. Leering, 69 jaar. Nicolaas Houtkooper, 79 jaar; Margaretha Ranzijn, 3 dagen oud; Jacobus Hollenberg, 70 jaar. PRISMA-BOEKEN De uitgeverij „Het Spectrum" te Utrecht geeft de laatste jaren een serie boeken uit, die als „Prisma's" in de handel komen. Het zijn typi sche pocket-boeken, de prijs is laag (ƒ1,25), de verschillende deeltjes vertonen een zeer uiteenlopend ka rakter, maar het niveau ligt zonder uitzondering hoog. Voor de ontwik keling van ons volk is deze actie van grote betekenis en er is alle reden de aandacht van de „Duin- streek"-lezers voor deze lectuur te vragen. Voortaan kunt u in ons blad een korte bespreking van de pas verschenen nummers tegemoet zien. Hilaire Belloc: Een meesterwerk is zoek. De auteur van dit amusan te, vaak sarcastische verhaal, over leden in 1953, was een vriend van Chesterton en een schrijver van for maat. Tussen zijn wetenschappelijk werk en zijn strijdschriften compo neerde hij de geschiedenis van een abstract schilderij, dat aanleiding gaf tot humoristische verwikkelin gen en tot vernuftige knoeierij. De wonderlijke wereld van experts en dilettanten is in dit boekje met een fijne pen getekend. Raymond Post gate: Het proces Rosalie. De schrijver van deze cri minele roman is historicus en jour nalist. In zijn vrije tijd schreef hij dit verhaal ter ontspanning. Het is een merkwaardig boek, dat op geen enkele manier herinnert aan het conventionele detective genre. De hele geschiedenis draait om een geding, waarbij een vrouw ver dacht wordt van moord. Daarbij neemt de auteur een kritisch stand punt in ten opzichte van de Engel se rechtspleging; hij analyseert on verbiddelijk de uitspraak van de juryleden, die zich laten leiden door nevenmotieven, geeft de verdediging in handen van een gewiekste advo caat-van-kwade-zaken en bouwt de intrigue zo listig op, dat de ver moorde de schuldige schijnt te zijn. Een uitermate boeiend en instructief verhaal. Pierre Moinot: De koninklijke jacht. Ergens in de Vogezen ligt, temidden van rotsen en bossen, een oud kasteel, dat bewoond wordt door drie vrouwen: Céline Servace, krach tig en zakelijk, Marthe Goers, ontoe gankelijk voor het heden sedert zij haar man verloor en haar dochter Hélène Servace, die in dit verhaal de liefde van dieren bezit en die van en voor de man leert kennen on danks het feit. dat hij een wilde ja ger is; een meeslepende amoureuze roman, geschreven door een jong Frans auteur, in staat ongewone ty pen te doorgronden en hen te plaat sen tegen een romantische achter grond. Dorothy Sayers: Dood op de Ijze ren trap. Naar mijn mening besteedt deze schrijfster van vernuftige detec tiveromans vaak te veel aandacht aan bij-figuren en situaties, die niet onmiddellijk met de intrigue te ma ken hebben. Dat is ook hier het ge val. Het zal echter de lezer niet be letten, geboeid te blijven door de ge leidelijke ontknoping tot het tragi sche einde. Alfred Duggan: De wrekende go din. Voor de trouwe lezers van de Prisma-reeks is deze schrijver geen onbekende: zijn roman De twee zwaarden kreeg de aandacht, die ze verdiende. Dit tweede boek doet niet in waarde voor het eerste onder. Het mag meer historiewerk dan roman zijn, de beschrijving van de Romeinse geschiedenis omtrent de tijd van Caesar is op zichzelf wel zo in teressant, dat de lezer geboeid de lotgevallen volgt van twee Gallische edelen, die de overwinnende Romei nen dienen tot ze door de Parthen verslagen worden. Hoe finders wordt de historie voor ons door een derge lijk boek dan we haar leerden ken nen op school. Dr. Tibor Kovacs: Het drama Hongarije. Een onopgesmukte be schrijving van het afschuwelijke dra ma, dat zich het vorige jaar heeft afgespeeld. Ze werd gecomponeerd in het Nederlandse kamp Sevenum. Anton van Duinkerken: Beelden spel van Nederlandse dichters. Pro fessor Asselberg publiceerde in „De Tijd" en elders korte beschouwingen over Nederlandse schrijvers. Ze wor den hier, min of meer gewijzigd, ge bundeld. Daardoor ontstond een be langrijk geschrift, van betekenis voor ieder, die zich interesseert voor on ze letterkunde. Slavomir Rawicz: De barre vlucht. Rawicz is een Pool. Hij diende als officier in het Poolse leger, dat in 1939 werd verslagen door de Duit sers. Verdacht van spionage werd hij door de Russen in hetzelfde jaar gevangen genomen, scherp onder vraagd en verbannen naar een kamp in Siberië. Na enkele maanden wist hij met zes anderen te ontvluchten. Te voet trok de groep onder aller lei ontbering door Tibet naar India. Vier van de zeven lotgenoten be reikten na een tocht van meer dan 1600 kilometer dit land van belofte. Hun ervaringen werden in dit boek eenvoudig en mede daardoor tref fend beschreven. Sam Astraokan: Er komt een eind aan sterven. De biografie van een uitgebreide Joodse familie. Tij dens de czaristische regering in Rus land rijk en gezien; door de revolu tie verward en opgejaagdgedeel telijk geëmigreerd naar Amerika en daar verburgerlijkt en vermateriali- seerd. De schrijver breekt los uit deze staat van leven en wordt kun stenaar. Cultuur-historisch is deze roman van bijzondere betekenis. Jean Giono: De Poolse molen. In een kleine Franse provinciestad ligt het landgoed „De Poolse molen". Het wordt bewoond door een familie, die door het lot op gruwelijke wijze wordt geteisterd. Hun levensgeschie denis wordt in deze novelle bondig en indrukwekkend verteld. P. G. Wotlehouse: Er zit een lucht je aan. Wie een genoeglijk ontspan- ningsboek zoekt kan hier terecht. De schrijver, die in zijn jeugd leefde in het Victoriaanse tijdperk van de Engelse geschiedenis, de periode, waarin de landlords, onbeduidend maar machtig, de toon aangaven, is een meester in het tekenen van ka rikaturen en dwaze gebeurtenissen. Ook in dit verhaal slaagt hij er in, de zonderlingste situaties en de won derlijkste mensen uit te beelden. F. van der Meer: Augustimis de zielzorger (2 delen). Wie de beroem de „Confessiones" heeft gelezen een van de interessantste biografieën uit de wereldliteratuur kent de bekering van de heilige uit Hippo Regius. Hoofdzaak in deze belijdenis is de worsteling om de waarheid te vinden, die verlossen kan van zwak heid en onmacht. Het essay, dat Dr. Van der Meer schreef, geeft een beeld van de verdere ontwikkeling van Augustinus; de kern daarvan is de toewijding aan het eenmaal aanvaarde ambt, de trouw aan het geloof, dat de geniale denker dwong tot de dienst aan de eenvoudigsten onder de christenen. Hierbij geven wij kennis, dat na voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, is overleden, onze lieve Echtgenote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder. Mevr. Alida Bakker Echtgenote van Cornelis Schotten in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: C. SCHOTTEN en kinderen BERGEN AAN ZEE, 13 jan. 58 Witte weg 15 De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 16 jan. op het R.K. kerkhof te Bergen. DANKBETUIGING Aan allen, die blijk gaven van hun be langstelling na het overlijden van onze lieve Man en Vader de heer Jacob Dirk Oud betuigen wij onze oprechte dank, waarbij in het bizonder onze erkentelijkheid uit gaat naar Dr Risselada en Ds de Jong voor hun goede diensten en troostvolle woorden, „De Laatste Eer" voor de nette teraardebestelling, tevens de buren voor hun blijken van medeleven. P. OUD-MINKEMA en kinderen SCHOORL, januari 1958 Hereweg 43 DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van Mevr. Emma Blank-Schermer betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam: M. C. O. Blank-Heitkönig Mevr. Wijtema, Emmastraat I, Alkmaar vraagt een dagmeisje. B.z.a. 18 jarig meisje met Mulo en 2 jr. kant. erv. voor 1.1. recept, e.d. Br. no 315, bur. v. d. blad te Schoorl. Gevraagd werkster, 2 ochtenden p. w. Mevr. Hooning, Dorpsstr. 9, Bergen. Al lijkt het tijdstip nog ver, het „seizoen" staat zo weer voor de deur. Dan komen Uw gasten en die wilt ge natuurlijk op Uw best ontvangen. Voor het zover is, moet de schilder Uw opdracht hebben uitgevoerd: niets - behalve Uw vernieuwde in- en exterieur - mag aan zijn arbeid herinneren Uw gasten moeten zich immers thuis voelen. Denk eens aan dat oude - ware gezegde „Wie het eerst komt, het eerst maalt" - Wacht niet tot onze vakmensen tot over hun oren in de opdrachten zitten en U vóór het seizoen niet meer kunnen helpen, maar bel - nog vandaag - 2574. Nu nog kunnen wij U garanderen dat Uw opdracht op tijd is uitgevoerd, morgen wellicht niet meer. Bergen - Kerkedijk 6 - Telefoon 2574 Werkplaats: St. Anthoniusstraat 47 Dames garnituur (rose) 1,50 Dames hemdjes (rose) 0,49 3 grote witte zakdoeken voor 1,00 Dames kousen kunstzijde (geminderd) 0,75 p. p. Nylon mousse dameskousen van 4,75 voor 3,75. Op alle pullovers en vesten royale korting Niet afgeprijsde artikelen 10-15 °/0 korting. Moderne sokmutsen en andere modellen v.a. 4,25 in diverse kleuren. Sinaasappels 5, 6, 8, 10, 12 voor f 1,— Bij aankoop van f 1,sinaasappels, 1 blikje tomatenpuree merk Ster voor slechts f 0,11 Als reklame 1 kg Tuinworteltjes, gratis geschrabd voor slechts f 0.35 Ook zijn wij met groenten goedkoop '/j kg Spruiten f 0,30 1 kg Zuurkool f 0,30 1 kg Groene kool f 0,30 1 kg Gare biet f 0,30 1 kg Prei f 0,30 I'/j kg Rode kool f 0,25 l'/l kg Gele kool f 0.25 En als extra reklame 1 kg Hutspot f 0,25 Onze vers gebrande pinda s kosten slechts 60 cent per kg. Alleen in Dorpsstraat 86 - Bergen - Telef. 2069 Onze vers gesneden soepgroenten kosten slechts 25 cent per 200 gram Kerkstraat 11 - Tel. 2028 Bergen Nh. Speciale vrijdag en zaterdag reklame 500 gr Varkensfricandeau f 2,50 500 gr Fijne Riblappen f 2,40 150 gram Sappig Pekelvlees f 0,70 150 gram Ham f 0,75 250 gr Metworst 250 gr Leverworst De gehele week ons grote succes 1 liter Kersverse Erwtensoep 500 gr Varkenskarbonade 500 gram Vet Spek 500 gr Vet f 1,25 f 0,98 f 1,95 f 0,75 f 0,50 Speciale dinsdag reklame Dan brengen wij onze echte Geld. Rookworst voor slechts f 0,40 per 100 gr De fijnste Leverworst, boordevol lever 250 gram voor slechts f 0,50 Speciale woensdag reklame 500 gr Gehakt slechts f 1,48 250 gr Kook worst f 0,75 Speciale donderdag reklame 500 gr Magere speklappen f 1,38 150 gr Boterham worst f 0,48 Werkster gevraagd voor 1 ochtend of 1 middag per week. C. Graftdijk-Kok, Hoflaan 10, Bergen. Meisje of werkster gevraagd voor 2 ochtenden per week van 9.30-12 uur. Mevr. van Dijk, Laanweg 8, Schoorl. Gevraagd een nette werkster voor 2 dagen of 3 ochtenden per week. Garage Koster, Breelaan 3, Bergen. Net meisje gevr. voor winkel en huish. Levensmiddelbedrijf C. Rens, Hereweg 290, Camperduin. Zo spoedig mogelijk, zomerhuisjes te koop gevraagd met of zonder inventaris opp. tenminste 20 m2. Dubbel wandig. geen zeildoek dakbedekking, met opgave van prijs. Aan W. v. Beierenstraat 7, Den Burg, Texel. Te koop gevraagd in Bergen Br. no 2044, De Haan's boekh., Bergen Zomerhuisje of gemeub. kamers gevr., voor 6 pers. vanaf 5 juli tot 26 juli 1958. Aanbiedingen: Spruit, Nieuwe Markt 14, Zwolle. Gevraagd in Bergenzitkamer, slaap kamer, keuken, v. permanent, gestoffeerd of ongem. Br. no 2043, De Haan's boekh., Bergen. Jonge vrouw met 2 kinderen zoekt woon ruimte Zomerhuis of iets derg. Event, voor tijdelijk. Br. no. 2041 De Haan's Boekh. Bergen. Te koop, wringer met uitklapbare was- bok en een wasbord. Duinweg 29, Schoorl. Aangeb. een granieten hoekaanrecht met kasten en laden en 2 kozijnen met openslaande ramen. „Huize Groustra". Te koop Lits-jumeaux met matrassen, nachtkastje, spiegelkast, tafel, 2 stoelen. 2-pers. ledikant m. matrassen, nachtkastje, spiegel, kast, 2 stoelen. Mah.bank met 2 stoelen en lamp. Spiegel, leunstoel enz. Te zien zaterdag 18 jan. 2-5 uur, Alkmaar, Nassaulaan 26 of Tel. 3521. Te koop, bankstel f 50,Luteijn, Prinses- selaan 20, Bergen, tel. 2714. Te koop aangeboden, enige 1-pers. ledi kanten met nachtkastjes. Pension „De Wilg", Breelaan 78, Bergen. Mooie rijpe bananen per kg slechts 88 Fijne zoete sinaasappels 10-8-7-6 stuks 1, Echte Surinaamse perssinaasap. 10 St. 1, Grote Grape Fruit 4 st. 1, Groot blik prima Doperwten g 78 Groot blik Spercibonen JS 78 Groot blik Snijbonen 85 Beste Spruiten v.a. l'/j kg 50 Mooi Lof ll/2k0l.~ Puike Kleiaardapp. 10 kg 1,50 Heerlijke verse panklaar groenten van Wokke Een reuze gemak voor iedere Huisvrouw en voordelig TELEFOON 2037 Stationsstraat 9 Bergen Nh. Hereweg 2 Schoorl Telefoon 272 Ol O O O» O O O Mogen wij U raden, koopt alleen die kwaliteiten die goed zijn, want ook in de opruiming geldt bij ons WAAR VOOR UW GELD Herenpyama's, pracht kwaliteit keperflanel in 3 series 8.90-7.90-6.90 Damespyama's, idem 8.90-7.90-6.90 Damesnachtponnen, prima keperflanel, extra grote maten nu 5.55 Jongens- en meisjespyama's, spotkoopjes Damespullovers wollen Jersey, mouw Damesvesten wollen Jersey Damesmantelpak zuiver wollen Jersey Honderden wollen damesvesten en pullovers van de allerbeste merken tegen spotprijzen Wollen damesshawls, die moeten allemaal weg Graslinnen lakens, 1 geborduurd en 1 glad, ook in 2-persoons samen nu voor 8.90 Badstof keukendoeken Halflinnen Theedoek Damesslips Keukendoek de bekende 5xD grote maat Washandjes K.T.W. Heren singlets en broeken Slopen, geborduurd Volledig geminderde nylons Heren ankiets Honderden Jongens en meisjes vesten, pullovers en truien tegen spotprijzen Gebloemde crêpe kleedjes 90x90 nu 1,25 Verder 1001 koopjes, te veel om op te noemen Alleen bij de kleine winkel met de grote mogelijkheden Alleen a contant. Zichtzendingen beperkt van 15.90 nu 8.95 van 31.50 nu 9.75 van 59.75 nu 29.75 nu 98 nu 89 nu slechts 59 nu 75 en 69 nu 119 per stuk nu 19 nu 125 nu 1.49 nu 1.89 van 1.98 tot 89 KOGENDIJK 15 BERGEN, TELEF. 2521

De Duinstreek | 1958 | | pagina 3