W. SCHOTTEN boieterie SLAGERIJ L. C BISKANTER Fa. VREES Raadsel in Nijmegen VERSTANDIGE MOEDERS verkiezen Presburg W. P. L. BORST H00GV0RST STOFFEN ..Reklame ier kennismaking.. Accountancy - Administraties - Belastingzaken PUBLIEKE VEILING Grote Klaverjasdrive Positie rokken en Jakken Speciale aanbieding: Nylon-aanbieding: Langestraat 72 - Alkmaar Schoorl's Kinder- en Meisjeskoor De trekking van de verloting zal plaats vinden zaterdag 1 maart, De verloting van het i e zal gehouden worden tantarecorps „De Vriendschap" op donderdag 6 maart, 's avonds 7.30 uur in café „De Roode Leeuw" te Schoorl Extra goedkope aanbieding Grote afslag kalfsvlees: ALLES 1ste KWALITEIT K.J.C. „MEVO* modelvleeshouwer ij te Groet woensdags gehaktdag 11,50 Voor glas porcelein en aarde werk is Uw adres Kleine Dorpsstraat 9 daar heeft U keus uit grote sortering. Wenst U oliestook of Essogas, het aange wezen adres is Schotten s oliehandel. Wij vragen Uw aandacht voor nu modieuse flou-lijn voor a.s. moeders Rokken o.a. van draion, het materiaal dat niet kreukt en overal tegen kan. Modellen die na jarenlange proef nemingen de juiste bleken te zijn. Komt U eens kijken Onderjurken van Bemberg charmeuse met royale nylon kant garnering, met bijpas sende slip, tezamen f 8,95 alleen wit, m. 40-42-44-46 wandel- of avondnylons, met ladderstop, volledig ge minderd f 2,95 2 paar voor f 4,50 Breelaan 27, telefoon 2058 Helderziende C. B 0 E R I H G Houdt consult op woensdag 5 maart van 12 - 19 uur in hotel Kreb te Bergen □□□□naDaDDDDaDDDaoaaaaDD 't WINKELTJE Kleine Dorpsstraat 25 - Bergen Gamy - A.B. - Liberty e.a. I knippatronen - „STIL" - Simplicity I als 't om Kinderschoenen gaat. Bij PRESBURG wor den kindervoeten verwend met het beste van het beste. Een enorme keuze is er en de prijzen vallen altijd mee. Hier zijn enige voorbeelden Snoezig Kindermolièrtje. bruin of beige. Met ,,lndiana"-rubber- vormzool Zeer flexible. Maten 21 22-23 24-27 28-31 32-36 Schattig Kinder-Sportmo lièrtje, in bruin of matbeige |uchtenleder. Met Airlite- zool. Iets bijzonders Maten I 26-27. 6.95 22-23 5.50 28-29 7.S0 24-25. 6.50 30-31. 7.95 Flatteuze Meisjesmolière, in bruin of beige leder. Met porozool. Maten: I 30-31 10.95 29 9.95 I 32-36 11.95 Prachtige zwarte rund box Jongensmolière, met Kangeroe-inzet. Airlite-zool. Iets bui tengewoons. Maten: 29-3112.95 32-35 13.95 36-40 14.95 PRESBURG AMSTERDAM - ALKMAAR - HAARLEM - LEIDEN - DEN HAAG - BUSSUM - HILVERSUM AMERSFOORT - UTRECHT - ARNHEM - NIJMEGEN - BREDA - GRONINGEN 's avonds 8 uur in „de Rustende Jager" te Schoorl. STATIONSSTRAAT 17 - BERGEN per 500 gram Oestersf 2,40 Fricandeauf 1,85 Lappenf 1,45 Soepvleesf 1,45 Gehaktf 1,45 Alleen vrijdag en zaterdag 500 gr magere runderlappen Varkenskarbonade f 1,45 Kalfslappenf 1,40 Runderlappen vanaf f 0,99 Gehaktf 0,85 Doorr. varkenslappen f 1,15 Biefstuk, 100 gr f 0,52 Vet spekf 0,65 Rundvetf 0,40 Mager spekf 1,15 Als extra reklame: f 1.70 500 gr riblappenf 1.70 per 500 gr j00 gr Rauwe Rookw. f 0,30 100 gr Ontbijtspek 250 gr Metworst 150 gr Gebr. Gehakt 150 gr Pekelvlees 100 gr Magere ham 500 gr Bloedworst 500 gr Leverworst 500 gr Kinnebaklappen 500 gr Ger. kinnebak 100 gr Boterhamworst f 0,30 f 0,60 f 0,35 f 0,50 f 0,50 f 0,65 f 0,75 f 0,69 f 0,70 f 0,25 Voor verdere prijzen, dinsdag a.s in Alkm. Courant en Noordhollands Dagblad Op 4 en 5 maart a.s. heeft iedere koper recht op een HELE FLES SLAOLIE „goudmerk" (excl. statiegeld) voor slechts 50 cent. bij aankoop van tenminste f 2,winkelwaar (uitg. conserven). Dit ter gelegenheid van de overname van het bekende vishuis Jan Jacoblaan 3 te Bergen Alle soorten verse vis o.a. gefileerd, gerookte- en gebakken vis. Gerookte zalm, oesters, gerookte aal, (ook gefileerd), gezouten vis, geweekte- en gedroogde stokvis, zuurwaren, enz. enz. Beleefd aanbevelend Telefoon 2296 Bergen BELASTINGCONSULENT Lijtweg 18 Bergen Telefoon 2658 ten verz. van Notaris G. van Holk te Zaandam voor de Erven K. de Boer c.s. ten overst. van Notaris Mr. J. Munting te Bergen Nh., op woensdag 12 maart 1958 te 11 uur precies, in de Rustende Jager te Bergen van VIJF PERC. BOUWTERREIN a/d Kogendijk en de daarachter gelegen grond a/d v. Bladerenweg te Bergen, en EEN PERC. WEILAND t/N. v. d. voorm. Trambaan te Bergen kad. bek. gem. Bergen, sectie C nrs. 642, 800 en 798, groot 1.16.30 ha. Inl. en veilingsbilj. bij Nots. Munting te Bergen, telefoon 2080 door G. Plantema Nadruk Verboden „Je gelooft dus, dat die onbekende André nog niets van de moorden hoeft te weten," stelde Ohlquist vast. „Je kunt gelijk hebben. Maar zelfs als hij nog in Nijmegen is, blijft het een gok, of wij hem ontdekken. Maar je zult je zin hebben." Zij waren door de binnenstad gegaan, hadden langs de win kelstraten geslenterd, in de grote cafés gekeken, op een terras gezeten, maar geen spoor van de gezochte gevonden. Aan de hand van het signalement, dat mej. Ilescu, de heer Jörgensen en de kelner Leesman hadden gegeven en hun beschrijvin gen stemden vrijwel overeen was ook de Nijmeegse recherche al aan het speuren geweest. Dit had evenmin sukses opge leverd. „Daar loopt inspekteur Broekman," zei Ohlquist ineens, toen zij uit de winkelstraten waren gekomen, het Keizer Karelplein achter zich hadden gelaten en de woonwijk daarachter hadden betreden, Inspekteur Broekman liep daar, maar niet alleen. Hij liep naast een blond meisje, een knap, slank ding, dat er in het ge heel niet opgewekt uitzag. De Nijmeegse inspekteur merkte hen op en wenkte. „Dit is mejuffrouw Uittenterpe," stelde hij voor. „Ze is op het politiebureau komen vertellen, dat haar verloofde spoor loos is verdwenen." „Officieel verloofd waren we nog niet," merkte het meisje op, „maar we waren van plan, het binnenkort zover te laten komen," „Sinds twee dagen heeft mej. Uittenterpe niets meer van hem gehoord,"legde inspekteur Broekman uit. „Eergisteren zouden zij samen naar Groesbeek gaan, maar hij is haar niet af komen halen. Gisteren hoorde zij nog niets van hem en toen zij on gerust werd en het pension opbelde, waar hij kamers had ge huurd, vernam zij, dat hij zich al twee dagen niet had ver toond. Toen is mej. Uittenterpe naar het politiebureau gekomen om een onderzoek te vragen. De naam van haar aanstaande verloofde is André Boorneman." „André," zei inspekteur Ohlquist. „Inderdaad," zei inspekteur Broekman. „En het signalement klopt. Mej. Uittenterpe heeft me een foto laten zien. De on bekende monsieur André is dezelfde als de heer André Boor neman!" „Er is iets met hem gebeurd!' riep Madeleine Uittenterpe uit. „Daar twijfelen wij geen ogenblik aan," stemde Broekman toe. De Nijmeegse inspekteur en het meisje waren op weg naar het pension, waar André Boorneman zijn intrek had genomen. Ohlquist en zijn zwager sloten zich bij hen aan. Zij hadden niet ver te lopen, zodat er geen gelegenheid was tot een ge sprek te komen. Weldra stapte Broekman een hek binnen van een groot huis aan de St. Annastraat. Hij belde aan en vroeg, toen een dienstmeisje had opengedaan, naar de pensionhoudster. Mevrouw Linders was een gezette dame, welbespraakt en geen onbekende voor de Nijmeegse inspekteur. Zij was on middellijk bereid hen voor te gaan naar de kamer op de eerste verdieping, die zij aan de verdwenen André Boorneman had verhuurd. Het bleek een ruim vertrek te zijn aan de voorkant van het grote huis. Er was een klein balkon aan. De kamer diende als zit- en slaapvertrek tegelijk. Tegen een der muren stond een opklapbed. „Ja," zei mevrouw Linders, „en dit is de kamer. U moet weten, dat het eigenlijk de kamer is van meneer Westbruggen, maar die is deze maand met vakantie de stad uit. Hij is een van mijn vaste gasten. Maar hij vind het goed, dat ik de kamer verhuur aan zomergasten, als hij er niet is. Daar heeft meneer Boorne man zijn kleren opgehangen. De andere kasten zijn op slot. En daar, naast het bed, staan de twee koffers van meneer Boorneman. André Boorneman had niet veel bagage meegebracht. In de muurkast hingen wat kleren. In de koffers zat een beetje onder goed en wat zakdoeken. Op de marmeren plaat boven de vaste wastafel stond een elektrisch scheerapparaat en er naast lagen kam en borstel, tandpasta en tandenborstel. Op tafel, in het midden van de kamer, lag een tijdschrift, dat waarschijnlijk op reis was gekocht. Daarnaast bevond zich een stapeltje an sichten. Toen Madeleine Uittenterpe die zag verklaarde zij meteen, dat zij die op de eerste middag, dat zij samen in de stad wandelden, hadden gekocht. Verder waren er geen per soonlijke bezittingen in de kamer aanwezig. Maar wat er was, liet duidelijk genoeg uitkomen, dat André Boorneman niet van plan was geweest hier niet terug te komen. „Het is een raar geval," zei mevrouw Linders, toen de heren alles hadden bekeken. „Ik vond meneer Boorneman een aardig jongmens, en omdat ik dacht, dat hij wel,van dansen en een beetje variété zou houden, heb ik hem aangeraden, naar de Vereniging te gaan. Ik geloof, dat hij van plan was dat te doen, maar dat weet ik natuurlijk niet zeker. In elk geval, die avond kwam hij niet thuis. Ik heb niet op hem gewacht, want hij had een sleutel. Ik geef niet al mijn zomergasten een sleutel, maar meneer Boorneman zag er betrouwbaar uit. En sedert die avond heb ik hem niet meer gezien. Het is heel vreemd. Als hem maar niets overkomen is." „Ja," viel Madeleine Uittenterpe meteen in. „Daar ben ik ook zo bang voor! Wat kan er toch aan de hand zijn? „We hopen het spoedig te weten," zei inspekteur Broekman geruststellend. „Maakt u zich maar niet bang juffrouw." Mevrouw Linders ekskuseerde zich, want de dienstbode kwam haar roepen, omdat er een leverancier aan de deur was. ,,U gelooft toch niet, dat André wat met die moord te maken heeft!" viel Madeleine Uittenterpe uit, zodra de pensionhoud ster weg was. „Hoe zou ik dat kunnen geloven?" zei inspekteur Broekman half vragend. „Het is alleen een eigenaardige samenloop van omstandigheden, dat meneer Boorneman plotseling verdwijnt, terwijl op de Kwakkeberg twee moorden worden gepleegd op mensen, met wie hij kort te voren samen is geweest. Maar u weet toch zeker, dat hij die twee niet eerder I ende?" „André heeft me nooit iets over een van beiden verteld," zei Madeleine beslist. „Als u André kende, zou u even goed weten als ik, dat hij niet tot een moord in staat is. En zeker niet tot twee." „Hij zag er niet naar uit," viel inspekteur Ohlquist haar bij. „Het is een vreemd geval met zijn verdwijning, maar dit be tekent helemaal niet dat hij een moordenaar zou zijn." Inspekteur Broekman haalde de schouders op en bromde iets. „Wij hebben hier weinig meer te zoeken," zei hij. „Als de heren mee gaan, kunnen we op mijn bureau de zaak misschien nog eens nauwkeurig bekijken. En u, juffrouw Uittenterpe. kunt ons dan mogelijk ergens mee helpen, wat betreft de heer Boorneman. Zullen we gaan?" Terwijl zij dwars door de stad naar het hoofdbureau van de Nijmeegse politie wandelden, werd er weinig gesproken. Het blonde meisje liep om zich heen te kijken, als hoopte zij onverwacht een levensteken van André Boorneman te ontdek ken. De stemming was een beetje gedrukt, toen zij het niet bijzonder fraaie gebouw, waar de gemeentepolitie van de Keizer Karelstad was gehuisvest, betraden. „Inspekteur Broekman!" Een rechercheur schoot op hem af en de inspekteur ging hem een paar passen tegemoet. Even stonden zij fluisterend te praten. De inspekteur knikte, gaf op gedempte toon een order, voordat hij zich weer bij de drie anderen voegde. „Gaat u maar mee, zei hij dan. Op de eerste verdieping kwamen zij in het lokaal, dat als bureau van inspekteur Broek man dienst deed. Een tamelijk kaal ongastvrij vertrek met enkele weinig artistieke platen aan de muren. Mr. Ernst Ver hagen hoopte onwillekeurig, dat de inspekteur een beetje meer fantasie en levendigheid van geest mocht hebben dan uit deze weinig inspirerende omgeving bleek. Op uitnodiging namen zij op houten stoelen plaats, terwijl Broekman achter zijn schrijf bureau ging zitten. Meteen begon hij te spreken. „Rechercheur Van Tiel deed me zo juist een verrassende mededeling. Hij vertelde, dat er iemand aan het bureau is gekomen, die beweert, dat hij de heer Boorneman na zijn ver blijf in de Vereniging nog heeft gezien. Het is de orkest leider Louis Mulders, die in het koncertgebouw speelt „Weet hij wat van André?" vroeg Madeleine Uittenterpe impulsief. Inspekteur Broekman haalde de schouders op. „Hij zit be néden te wachten. Ja, de heer Mulders tenminste. De inspekteur drukte op een belknop. Hij nam de huistelefoon en zei, dat de wachtende musicus naar boven kon worden gebracht. In spanning keek het meisje naar de deur. Er werd geklopt. Even later trad Louis Mulders binnen, onmiddellijk een parfumlucht in de kamer verspreidend. De orkestleider, een kleine bewegelijke man met geplakte haren en gepoederd gezicht, rende bijna de kamer binnen en hield voor het bureau van de inspekteur met een ruk stil. Hij was een beetje opgewonden en pas na enkele sekonden zag hij, dat er behalve inspekteur Broekman nog andere mensen aanwezig waren. Toen hij de knappe Madeleine zag, maakte hij een buiging en keek haar even aan. (Wordt vervolgd) Zaterdagavond 2 maart, in zaal Nleuwendijk een Mooie prijzen Aanvang 8 uur Het Bestuur Noteert heden voor R U N D V L E E S per 1/2 kfl Biefstukf 3.00 Roastbeaf of Lendef 2.30 Riblappenf 1.90 Magere Lappenf 2.10 Doorr. Lappenf 1.70 Gehaktf 1.70 Rauw vetf 0.50 Eigen gesmolten vet f 0.60 VARKENSVLEES per V2 kg Fricandeauf 2.20 Magere Lappen - f 2.10 Haaskarbonadef2. Ribkarbonadef 1.90 Schouderkarbonadef 1.70 Saucijzenf 1.80 Mager spek f 1.30 Vet spekf 0.70 Deze prijzen zijn uitsluitend afgehaald en a contant. Zie verder onze prijzen voor kalfsvlees en boterhambeleg.

De Duinstreek | 1958 | | pagina 6