kunst- n filmavond MAASEN UW SLAGER NIEUWLAND Raadsel in Nijmegen CIJS URSEM W. P. L. BORST BEL ASTINGCON SULENT AUTO's ZONDER CHAUFFEUR H00GV0RST Beëdigd vertaler Accountancy Administraties - belastingzaken H. K. Finkensieper Fa. A. Nieuwland Garage Bekendmaking Schoonmaak- en voorjaarsartikelen Wij leggen gaarne de JUISTE vloer op de JUISTE plaats FABRIKAAT KROMMENIE NEDERLANDSE BLINDENBOND BREELAAN 12 - BERGEN - TELEF. 2123 Maak ook gebruik WEES WIJS! Kunst gebit modelvleeshouwerij te Groet woensdags gehaktdag (1,50 6>«m pctAoonfijlitJ iKuatOct-oïtjinij DAMES KAPSALON Telefoon 2104 Stelt zich beschikbaar voor het geven van Franse lessen, privé, en groepsgewijs. Opleiding voor akte L. O. en andere examens. Bijwerken scholieren. D. NIEUWPOORT Buerweg 53 - Bergen - Tel. 02208-2148 Lijtweg 18 Bergen Telefoon 2658 Warenhuis en Ijzerhandel BERGEN Plastic waterverf p. pak f 0,95 Glansverf p. kg f 3,25 Grondverf p. kg f 2,25 Prachtbeits p. kg f 2,05 Behang plakmeel p. pak f 0,43 Kastpapier p. rol 35, 45, 65 ct. Plastic tafelzeil p.m. v.a. f 1,10 Boenders 20, 35, 55 ct. Dweilen 85, 90, 130 ct. Zeemlappen f 3,95, f 4,95, f 5,95 Wrijfwasf f 0,78, f 1,40, f 2,60 Asef kunstmest p. 5 kg f 4,10 Organische mest p. 25 kg f 11,25 Kruiwagens f 59,50 Gras, bloem en tuinzaden, kippengaas, asfalt, carbolineum, rietmatten Reserve sleutels in 1 dag klaar Naamplaatjes alle maten op bestelling Het beproefde linoleum, cumaronhars tegels en plastic-asbest tegels, ziedaar de keuze van mo derne vloerbedekkingen voor winkels, kantoren, café's, ziekenhuizen, kerken, gangen, keukens, badkamers, halls van woningen etc. Wij zullen U gaarne adviseren, welke van de ..grote drie van Krommenie in Uw geval is te prefereren I Vraag om kleurenfolders 4., cumaronhars tegels in 17 fraaie gemarmerde kleuren dooren door, waarmee talloze combinaties mogelijk zijn. plastic-asbest tegels soepel en toch slijtvast; grote bestendigheid tegen zuren, alkaliën en vetten; in 10 aantrekkelijke kleuren. <8> Schoorl Schoorldam op dinsdag 11 maart 1958 te 8 uur, in de zaal van de heer Schuijt te Schoorl. ENTREE f 1.(zie persbericht) vrijdag en zaterdag 150 gr. Ham f 150 gr. Pekelvlees f 100 gr. Boterhamworst 100 gr. Leverworst 0.65 0.65 0.45 250 gr. Metworst 250 gr. Leverworst f 1.20 2.50 1.80 1.65 2.30 1.60 1.75 Alleen dinsdag Extra goedkope Rookworst kost dan slechts 40 cent 100 gram Woensdag gehaktreklame met het bekende zakje zout en kruiden 500 gr. Gehakt slechts f 1.48 250 gr. heerlijke Metworst f 0.68 Donderdag extra goedkope Magere buiklappen met zakje speciale kruiden en zout 500 gram slechts f 1,35 100 gram Lunch worst f 0,28 500 gr. Magere varkensfric. f 500 gr. Ribkarbonade f 500 gr. Schouderkarbonade f 500 gr. Riblappen f 500 gr. Doorr. ossenlappen f 2V2 kg Gemalen vet f Extra voordelig: 1 kg Vet gerookt spek f 1,25 Voordelig Kalfsvlees 500 gr. Fricandeau 500 gr. Lappen 500 gr. Gehakt f 2.— f 1.80 f 1.70 BREELAAN 52 BERGEN TEL. 2200 Ondergetekende maakt hierbij bekend dat hij zijn Café-Rest. „De Rustende Jager" na een exploitatie van ruim 32 jaren heeft overgedragen aan de heer G. B. Atsma te Amsterdam. Voor de buitengewoon prettige wijze, waarop wij al die jaren met onze clientele in relatie hebben gestaan, zeggen wij allen hartelijk dank. De afscheidsreceptie is vastgesteld op zaterdag 15 maart, 's middags van 3-5 uur. Schoorl, maart 1958 Nic. Schuijt en Fam. In aansluiting op bovenstaande bericht ondergetekende dat hij met ingang van 11 maart a.s. het Café-Rest. „De Rus tende Jager" van de heer N. Schuijt heeft overgenomen. Het ligt in de bedoeling 't bedrijf op dezelfde voet voort te zetten zoals dit door de fam. Schuijt werd geexploiteerd en hij hoopt, dat hij tot tevredenheid aan ieders wensen zal kunnen voldoen. De heropening zal plaats hebben op zater dag 15 maart, 's avonds 8 uur. Schoorl, maart 1958 Aanbevelend G. B. Atsma door G. Plantema Nadruk Verboden „Inspekteur," barstte hij los, „ik heb gehoord over het ver dwijnen van een heer, drie avonden geleden. Ik kan U iets vertellen, dat u nog niet zult weten." „Kijk eens aan, meneer Mulders," antwoordde de inspekteur kalm. „daar heb ik helemaal geen bezwaren tegen Gaat u zitten. Daar staat een stoel. U weet dus, om welke heer het gaat?" Louis Mulders ging zitühn, op het puntje van zijn stoel, en staarde de inspekteur gretig aan. „Ja natuurlijk! riep hij. „Leesman, de kelner, die u hebt laten komen, heeft me ver teld om welke heer het ging. Ik herinner hem heel goed. Hij zat bij een eigenaardig troepje, vooral toen de dikke heer I er bij kwam, later op de avond. Ja, die verdwenen heer herinner ik me heel goed, vooral omdat hij danste met zo n opvallende donkere dame! Madeleine keek de musicus scherp aan. Was het een tikje jaloezie? Wie zal het zeggen? „Ik merk, dat u weet, wie wij bedoelen.' gaf de Nijmeegse inspekteur toe. „Dus u hebt die heer later nog gezien. Vertelt u daar eens een beetje meer van." „Ik woon in n artiestenpension in de Slichtenhorststraat. vertelde de orkestleider. „U weet, dat dit een zijstraat is van de St. Annastraat. Ik loop altijd de St. Annastraat af tot ik gekomen ben bij de straat, waar ik woon. Maar die avond had ik een beetje honger en daarom liep ik de Slichtenhorststraat voorbij. Verderop is een automatiek, zoals u bekend zal zijn. „Inderdaad," stemde de inspekteur toe. „Gaat u voort. „Nu, ik kwam in een halletje van de automatiek en daar stond op dat ogenblik een heer. die een nierbroodje at. Hij was toen de enige heer, zodat ik hem goed kon zien. Wel. dat was de heer, die nu verdwenen is Ik heb hem nog gevraagd, of het broodje lekker was en toen hij knikte, heb ik er ook een ge nomen. „Hebt u hem later nog gezien?" informeerde Broekman. „Ja," stemde Louis Mulders toe. Hij ging eerder weg dan ik. Éven later kwam er een hele troep rumoerige jongelui. Ik ging daarom op de stoep staan om het broodje verder op te eten. Ik zag de heer, waarover wij het hebben, aan de over kant wandelen. Hij was net de straat overgestoken en liep nog vlakbij de trottoirband. Toen kwam er een auto aan. Het was een Ford geloof ik, in elk geval een vierpersoons wagen. Die reed langzaam en hield toen stil. Er zat een heer in en die opende het portier. Hij zei wat tegen de heer, die verdwenen is. Ik was op dat ogenblik klaar met eten en ging naar de Slichtenhorststraat. Maar ik had nog maar even gelopen, toen ik de deur van de auto hoorde didhtslaan. Ik liep toen naar de andere kant te kijken, maar onwillekeurig keerde ik mij om. De auto reed juist weg en ik bemerkte, dat de heer, die even tevoren in de automatiek was geweest niet meer op straat stond. Ik weet dus zeker, dat hij in de auto is gestapt. Waar die heenging, weet ik natuurlijk niet. Alleen zag ik, dat de wagen de St. Annastraat af reed, dus in de richting van de buitenwijken. „Zo, zo," zei Broekman peinzend. „En weet u zeker, dat de heer, die nu zoek is, in die auto is gestapt?" „Kijkt u eens," merkte Louis Mulders op, „ik liep met mijn rug naar de auto toe. Ik heb hem dus niet zien instappen. Maar als een auto wegrijdt en de heer, die even tevoren op straat stond en aangeroepen werd, staat er niet meer, dan is het toch zeker, dat bij meegereden is!" „Dat is vrij logisch," stemde inspekteur Broekman toe. „Maar nu iets anders, meneer Mulders. Kon u ook zien, wie er in de auto zat?" „Daar vraagt u me wat! Het was al over twaalven en de auto stond niet onder een straatlantaarn. Ik zag, dat er een heer in zat. Ik kan me verder niet veel herinneren. Ja, ik ge loof, dat die man niet groot was en voorzover ik weet, had hij een kaal hoofd en geenhoed. Maar verder kan ik u niets vertellen." „U zag, dat de auto stopte en de inzittende het portier opendeed. U hoorde hem iets zeggen. Natuurlijk kon u dat niet verstaan?" „Ik stond te ver weg," antwoordde de orkestleider. „Boven dien sprak de man niet hard. Net luid genoeg, dat de andere heer hem hoorde „Juist. Zag u, dat de verdwenen heer stil hield en naar de auto keek. meneer Mulders? „Dat heb ik nog gezien, stemde de musicus toe. „Uit een gebaar valt soms veel op te maken, ging Broek man voort. „Kreeg u soms de indruk, dat die twee elkaar kenden? Of hebt u misschien een andere gedachte gehad bij het zien van die ontmoeting? „Neeaarzelde Louis Mulders. „Wat moet ik daar nu van zeggen? De verdwenen heer hield stil en hij keek naar de auto. Het ging net zoals je vaak ziet, wanneer een autorijder een voetganger de weg vraagt of iets dergelijks „Dank u. Naderhand hebt u de verdwenen heer niet meer gezien 7" .Nooit meer. Als hij sindsdien in het koncertgebouw was ge weest, had ik hem zeker herkend.' „Van de auto weet u zeker ook niets naders te zeggen?" „Och nee, wat valt er te zeggen van een doodgewone auto, zoals ze bij tientallen langs de weg rijden? Er was niets bij zonders aan." „We zijn dus in zoverre wijzer geworden, dat we nu weten dat de spoorloos verdwenen heer vlak bij het pension, waar hij woonde, in een auto is gestapt, konkludeerde Broekman. „Meneer Mulders, we hopen, dat uw mededeling ons verder kan helpen De orkestleider verdween, een buiging naar alle kanten makend en een nieuwe golf parfum verspreidend. De anderen keken elkaar aan. „Wat moeten we daarvan denken? vroeg de Nijmeegse in spekteur aan nemand in het bijzonder. „Een niet grote, kaalhoofdige man, merkt Ohlquist op. „Zo lopen er duizenden rond. „André heeft me heel wat van zijn kennissen beschreven, zei Madeleine Uittenterpe, „maar zo iemand was er nooit bij. „Dat zegt niet, dat hij niet zo iemand kent," vond de Nij meegse inspekteur. „Waarheen is hij met die auto gegaan7 „Jij bent hier gekomen in verband met 'n onderzoek, merkte mr. Ernst Verhagen die avond op, toen hij met zijn zwager in de tuin zat. „En je vroeg me naar buitenlandse mensen. On dertussen zijn wij verzeild geraakt in een moordgcval. Daarbi" is één vreemdeling betrokken en we zijn met diverse vreem delingen in aanraking gekomen. „Maar of mijn zaak wat met deze moorden te maken heeft, is een grote vraag," antwoordde Sven Ohlquist. „Voor het ogenblik is deze geschiedenis van de moorden op Van der Zuyden en dr. Maroniu nog een raadsel. Ook de verdwijning van André Boorneman is geheimzinnig. „We weten nu, dat hij per auto is weggereden. Veronderstel je, dat Boorneman iets met de moorden te maken heeft?" Ohlquist wist het niet. Hij maakte een vragend gebaar met beide handen. „Laten we over iets anders praten." zei Else Verhagen ver manend. „Het helpt je toch geen zier, öf je er over piekert. Maar toen Sven tegen half twaalf, toen zijn zuster en zijn zwager in huis waren gegaan, nog even in de tuin stond te kijken, genietend van de koelte na een hete dag, staarde hij onwillekeurig naar de plaats, waar in de duisternis villa Estella stond. Er was geen spoor van licht te zien in die richting. Mevrouw Van der Zuyden had bfesloten de volgende dag, dadelijk na de begrafenis van haar man, op reis te gaan. De Zweedse juwelier Jörgensen zou dan naar zijn land terugkeren, nadat hij de dode de laatste eer had bewezen. Ook het stof felijk overschot van dr. Maroniu zou de volgende dag worden begraven. Zich dit herinnerend, keek Ohlquist in de richting van het huis der familie Nabarescu. Daar was het lijk van de Roemeen heengebracht en in overleg met de familie had de heer Naba rescu besloten, het gelijktijdig met de andere dode ter aarde te doen bestellen. Naast elkaar zouden de beide slachtoffers van de geheimzinnige moord op een der Nijmeegse kerkhoven aan de aarde worden toevertrouwd. Het huis van de familie Nabarescu was ook donker. De gordijnen waren dichtgetrokken en geen straaltje lamplicht viel naar buiten. Maar plotseling hoorde Ohlquist uit de richting van dat huis geluiden. Het was, of iemand sluipend door de tuin ging in de hoop, dat zijn vertrek uit de woning onopge merkt zou blijven. De onzichtbare was het hek genaderd, dat Ohlquist uit de tuin van de Verhagens kon onderscheiden, toen plotseling in villa Eikenheuvel een buitendeur werd ge opend. De inspekteur ontdekte, dat de sluipende persoon, die dit geluid ook had gehoord, haastig over het hek begon te klauteren. Dat viel niet mee, want de afrastering was welis waar niet hoog, maar bovenaan zat prikkeldraad. Het over- klimmen gelukte toch en tot zijn verrassing bemerkte de in spekteur. dat een in donkere kleding gehulde gedaante in het gras langs de weg rennend, in zijn richting kwam. Toen Ohlquist enkele ogenblikken later bij het hekje aan de weg was gekomen, zag hij de donkere gedaante op een titenal meters afstand gaan. De weg was niet goed verlicht, want de enige in de nabijheid staande lantaarn was ongeveer voor het hek van Eikenheuvel, maar hij ontdekte toch. dat de vluchtende een kleine gestalte had, die in een zwart of donker blauw pak was gekleed. Terwijl hij zich dit realiseerde, hoorde hij, dat bij het huis van de Nabarescu's enkele mensen op ge dempte toon in een vreemde taal tegen elkaar spraken. Even later knerpte het grint van een der voetpaden, wat er op wees, dat de mensen, die het huis net hadden verlaten, in de tuin liepen. Ohlquist nam een vlug besluit. Hij had tennisschoenen aan, omdat hij vroeger in de avond met zijn zwager een paar sets had gespeeld op een nabij gelegen baan. Hij juichte inwendig, want de rubberzolen veroorloofden hem een bijna geluidloze tred- Dit kwam hem van pas, nu hij, aan de overkant van de weg, achter de nog steeds rennende gestalte aan ging. De vluchteling had nu het bosgedeelte bereikt, dat villa Estella voorafging. Een ogenblik meende de inspekteur, dat de donkere figuur van plan was, naar het huis van Van der Zuyden te gaan, maar hij zag, dat hij zich vergiste. Even voordat de vluchteling het hek van villa Estella bereikte, stak hij snel de daar heel duistere weg over, zodat hij aan dezelfde kant liep als de Deense politieman. Het pad slingerde zich eerst tientallen meters door 't bos. daar steeds dieper in voerend, maar op den duur toch min of meer evenwijdig aan de weg, die zij tevoren hadden verlaten. Plotseling hoorde de inspekteur, dat de voetstappen meer van i chts kwamen. Het pad moest daar een scherpe bocht maken of er moest een zijpad zijn. Dit laatste bleek het geval. Ohlquist stond op de samenkomst van beide bospaden even roerloos te luisteren. Ja. de voetstappen waren er nog, maar de vluchteling liep minder snel. Hij betreurde dit volstrekt niet. want de achtervolging vergde veel van zijn adem, omdat de donkere gestalte eerst een verrassende snelheid had ontwikkeld. (Wordt vervolgd) van onze speciale servicedienst voor elektr. apparaten, o. a. naaimach., was- mach., centrifuges, strijkijzers, enz., ook handnaaimach., breimach. enz. Mach.handel Noord-Holland, Hoogstr. 14, Alkmaar. Ga voor uw naar Burg. Lovinklaan 9 Bergen Telefoon 2640 Reparaties worden gehaald en gebracht Noteert heden voor RUNDVLEES per kg Biefstukf 3.00 Roastbeaf of Lendef 2.30 Riblappenf 1-90 Magere Lappen f 2.10 Doorr. Lappenf 1.70 Gehaktf 1.70 Rauw vetf 0.50 Eigen gesmolten vet f 0.60 VARKENSVLEES per »/2 kg Fricandeauf 2.20 Magere Lappenf 2.10 Haaskarbonadef2.— Ribkarbonadef 1-90 Schouderkarbonadef 1-70 Saucijzenf 1-80 Mager spek f 1.30 Vet spekf 0.70 Deze prijzen zijn uitsluitend afgehaald en a contant. Zie verder onze prijzen voor kalfsvlees en boterhambeleg.

De Duinstreek | 1958 | | pagina 6